Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-04 / 103. szám

6 Sportmagazin 1998. május 4., hétfő Pontot vesztett a listavezető Helycserék az alsóházban Szarvasi FC—Örkény 1—6 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: Rischák. Szarvas: Zana (Kondacs) — Kovács, Szántai, Darida Zs., Palotai (Komlós) — Klimaj, Darida P., Sindel, Bogdán —- Nagy K„ Tóth Zs. (Darida R.) Edző: Koltai Lajos. Örkény: Tímár — Losonczy, Kovács T., Rottenbiller, Tusa (Rizmayer) — Kulik (Horváth F.), Árva, Katona — Pólyák, Kucsák, Boda. Edző: Csima Gyula. I. perc: Pólyák beadását Katona kapásból lőtte a bal sa­rokba, 0—1. 16. perc: Katona lőtt a hálóba, 0—2. 55. perc: Darida P. piros lapot kapott. 56. perc: Pólyák éles szög­ből lőtt gólt, 0—3. 67. perc: Rottenbiller ugrott ki és lőtt a hálóba, 0—4. 79. perc: Bogdánt buktatták a 16-oson belül. A 11-est Sin­del értékesítette, 1—4. 83. perc: Kucsák beadását Katona továbbította az üres há­lóba, 1—5. 86. perc: Boda beadását Árva továbbította az üres kapu­ba, 1—6. A sokkal rutinosabb és erő­sebb Örkényiek különösen az emberelőny megszerzése után örömfutballt játszottak és meg­érdemelten nyertek. A szarva­siak minden elképzelés nélkül játszottak. Jó: Sindel, Bogdán, ill. Rottenbiller, Katona, Boda. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Örkény 2—1. Gyomaendrődi Barátság— Dömsöd 2—1 (1—0) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Nagypál. Barátság: Such — Sárosi, Karácsony, Nagy, Mol­nár — Brakszatórisz (Ilyés), Tóth, Kanál, Varga (Papp Cs.) — Janis, Bócsik. Edző: Szend- rei Béla. Dömsöd: Lázár — Fehérdi (Baráti), Jaksa, Király K., Dudás —- Elekes, Kajdacsi, Ispán (Czaniga), Geda (Király Z.) — Sándor, Kiss-Vince. Ed­ző: Árky Lajos. II. perc: Jaksa hazagurítot­ta, így szabadrúgás lett, amit Kanál hat méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1—0. 46. perc: Kiss-Vince 18 mé­terről a bal felső sarokba bom­bázott, 1—1. 49. perc: Kanál jobb oldali szögletét Bócsik hat méterről a kapu közepébe fejelte, 2—1. A kötelező győzelmek min­dig nehezen születnek meg, így történt ez az endrődi futball dél­utánon is. A hazaiak végig tá­madták ugyan a mérkőzést, de a nagy helyezeteket sorra elhi­bázták, így aztán szoros, küz­delmes, kemény játkékot láthat­tak a nézők. JÓ: Bócsik (a me­zőny legjobbja), Kanál, Molnár, Nagy M., Sárosi, ill. Kajdacsi, Elekes, Kiss-Vince. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Dömsöd 7—1. •lamina SE—Hódmezővásár­hely 1-2 (0-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Ber­ger. Jamina: Stumpf — Hu- gyecz (Mázán), Ottlakán, Schneider, Fejes I. — Ronyecz, Belicza Z. (Fejes M.), Szarvas, Szelei — Belicza J. (Dobrocz- ki), Képíró. Edző: Turcsek Zol­tán. Hódmezővásárhely: Ko­vács K. — Tóth, Luczás, Faze­kas, Kazán — Rárósi, Borbás Zs. (Kischner, Borbás P.), Ko­vács T. (Sipos), Szrenka — Ba­kó, Huszár. Edző: Antal Ferenc. 20. perc: Szrenka 25 méter- res váratlan lövése a hálóban kötött ki. 0—1. 53. perc: Kazán labdáját Szrenka 27 méterről lapos lö­véssel kilőtte a jobb sarkot, 0—2. 61. p.: Képíró szöglete a vé­dőkről Schneider elé pattant, aki 12 méterről a bal sarokba helyezett, 1—2. 65. p.: Luczás kezezett a 16- oson belül, 11-es! A büntetőt Képíró lőtte, de Kovács K. szögletre tenyereit. Napokkal ezelőtt betörtek a Bessenyei utcai klub szertárába, ahonnan több garnitúra mez és labda tűnt el. A jaminaiak segít­ségére sietett a békéscsabai Te­tőcentrum, az OMI SPORT és Bikádi Pál vállalkozó, a klub egykori kapusa is, akik több százezer forint értékű felszere­lést biztosítottak a csapatnak. A mérkőzést egyperces gyászszü­net előzte meg Dobroczki János labdarúgó édesapjának elhuny­ta tiszteletére. A Csongrád me­gyei gárda kezdeményezett töb­bet, labdabiztosabb volt, s biz­tos előnyre tett szert. A békés­csabaiak 0—2 után mindent egy lapra téve támadtak, szépítettek, s ha nem hibáznak büntetőt, döntetlenre is kihozhatták volna a találkozót. Jó: Schneider, Ronyecz, Szelei, Képíró, ill. Kovács K., Tóth, Szrenka, Hu­szár. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Jamina SE— Hódmezővásárhely 1—0. Békés—Szeged 4—0 (4—0) Békés, 300 néző. V.: Nagyhe­gyese Békés: Hanyecz — Kon­dacs — Czinanó, Démusz — Pálfi, Szenti (Kubik), Szegedi, Litauszki, Nagy Z. — Bagyinka (Rábai), Petruzsán. Edző: Ki­rályvári Károly. SZVSE: Szűcs — Bóka — Horváth (Hágel- mann), Gyányi, Kiss, Csűri — Gyárfás, Orosházi, Juhász, Rácz — Kerekes (Kun). Edző: Szalai István. 3. perc: Szenti beadását Litauszki vetődve fejelte a ka­puba. 1—0. 12. p.: Szegedi egyéni akció után biztosan lőtt a hálba, 2—0. 18. p.: Ellenféltől kapott lab­dából Petruzsán volt eredmé­nyes, 3—0. 30. p.: Szakadó esőben érke­zett Litauszki a „negyedik vá­gányra”, 4—0. A mérkőzés alatt végig esett, időnként zuhogott. írreális kö­rülmények között is végig tá­madta a mérkőzést a hazai csa­pat, s gyakran nem is a szegedi védők szereltek, hanem a víz, melytől tocsogott a fű. Végül is a kitartó hazai nézők elégedetten vették tudomásul a biztos győ­zelmet. Jó: Szenti, Szegedi, ill. Szűcs. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Szegedi VSE 5—2 Mélykút—Mezőberényi FC 4-1 (1-1) Mélykút, 400 néző. V.: Varga -S. Mélykút: Vasúth — Facskó, Szűcs, Kárász, Vojnics — Kiss J., Ivancsán, Nuszpl, Margit (Mihai) — László (Kovács), Velez (Szabó). Edző: Alföldi Albert. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Molnár, Rácz Zs. — Győri, Balázs, Igricz (Botyánszki), Szivák — Rácz A., Raducu (Pecze). Edző: Borgula János. 17. perc: László két csel után a hosszúsarokba lőtt, 1—0. 30. perc: Szivák labdát szer­zett a védőktől és 22 méterről a felső léc alá bombázott, 1—1. 46. perc: László közelről a hálóba helyezett, 2—1. 80. perc: Velez beívelt, Mi­hai a hálóba fejelt, 3—1. 85. perc: Gazsó kiütötte Nuszpl lövését, László megsze­rezte harmadik gólját, 4—1. A második félidőben a min­den csapat részében jobb hazai­ak megérdemelten nyertek a vé­gig becsületesen küzdő vendé­gek ellen. Jó: László (a mezőny legjobbja), Nuszpl, Facskó, ill. Sajben, Győri, Balázs. Ifjúságiak: Mélykút—Me­zőberényi FC 0—2. Tótkomlós! TC— Kisújszállás 2—4 (0—2) Tótkomlós, 400 néző. V.: Var­ga A. Tótkomlós: Ölei — Pász­tor L., Bakai, Pásztor T., Zsigo- vics — Papp, Molnár, Dávid (Kovács), Balázs — Mitykó, Szabó. Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. Kisúj­szállás: Kui — Majláth, S. Nagy, Kása, Csíki — Gulyás, Varga, Kádár, Csillag — Iodi (Ramos), Balogh. Edző: Kádár József. 18. perc: Gulyás szabadrúgá­sa után a védők közül Balogh a kapu közepébe helyezett, 0—1­26. perc: Balogh a jobb fel­ső sarokba bombázott, 0—2. 69. perc: Kovács baloldali szögletét Bakai fejelte a háló­ba, 1—2. 74. perc: Varga beadása után Balogh volt eredményes, 1—3. 80. perc: Iodi közelről a há­lóba sodorta a pettyest, 1—4. 87. perc: Kovács jobb oldali szöglete után Papp fejelt a ka­puba, 2—4. Végig esőben játszottak a csapatok, a közepes iramú mér­kőzésen az első perctől kezdve többet támadó vendégek győ­zelme megérdemelt, a pontatla­nul és elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen. Jó: A hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni, ill. Balogh (a mezőny leg­jobbja), Varga, Kádár. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC-—Kisújszállás 4—4. Gyulai FC—Kerekegyháza 1-1 (1-1) Gyula, 400 néző. V.: Hadnagy. Gyula: Steigerwald — Komlósi, Burai, Botyánszki, Kiss — Ta­mási, Gajdács, Deák (Nagy), Bí­ró (Resetár) — Boruzs, Ekker. Edző: Cserháti István. Kerek­egyháza: Berta — Kulman R„ Bende, Kulman A., Gogolák — Váci, Gazdag, Kovalcsik (Duz- math), Torbavecz — Virágh, Ju­hász. Edző: Bende József. 4. perc: Kiss ügyesen indítot­ta Boruzst, aki 10 méterről emelt a vendégek kapujába, 1—0. 32. p.: Juhász ment el jobb oldalon és lőtt a kapuba, 1—1. Az első félidőben végig sza­kadó esőben küzdöttek a csapa­tok. Úgy tűnt, hogy a hazaiak a gyors gól után tovább tudják növelni előnyüket egy váratlan vendégkontra egyenlítést ho­zott. A második félidőben a ha­zai csapat irányított a mérkő­zést. Jó: Boruzs, Ekker, Kiss, ill. Berta, Gazdag. Ifjúságiak: Gyulai FC— Kerekegyháza 4—1. TOVÁBBI EREDMÉNY: Makó—Kunszentmárton 4—1. Doboz—Orosházi MTK 2—2 (0-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Doboz, 100 néző. V.: Tóth N, Doboz: Balogh (Nagy G.) — Bánszki, Barcsai, Bottó, Kiss (Szűcs), Lukucz, Kiszely, Melis (Skumát), Udvari, Provo- sinszki, Nagy T. Edző: Szűcs Mihály. OMTK: Tóth — Sit­kéi. Holecska (Kasuba), Szlo- póczki, Mórocz, Frankó (Boér), Sebők, Lovas T„ Juhász, Lovas A, Dobi (Pardi). Edző: Lenti Jó­zsef, Füredi János. Iramos, vál­tozatos mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. G.: Nagy T. az 51., Melis (11-ből) a 61., ill. Lovas T. a 7., Mórocz a 47. percben. Jó: Nagy G„ Bot- tó, Nagy T., ill. Tóth, Szlopócz- ki, Sebők. (Zs. K.) Szeghalom SC—Békéscsabai MÁV 1-0 (1-0) Szeghalom, 300 néző. V.: Do­mokos. Szeghalom: Ivicevic (Vári) — Szabó L., Tóth, Sáfi- án, Barna, Szabó S. (Bihari), Ombódi, Patai, Vámos, Tőkés (Fürj), Kovács. Edző: Zolnai Pál. MÁV: Márta — Gál, Nagy, Tóth, Varga, Lipták V. Lipták A., Prekop, Ósgyán, Pozsár, Borbély. Játékos edző: Nyári Attila. Alacsony színvo­nal, csapkodó játék jellemezte a találkozót. A lelkesen és kor­szerűen küzdő vendégek játé­kuk alapján közel álltak a pont­szerzéshez. G.: Ombódi a 11. percben. Jó: Ivicevic, Tóth, Ombódi, Szabó L., ill. Márta, Pozsár, Varga. Mezőhegyesi SE—Magyar- bánhegyes 3—2 (1—0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Ma­joros. MezóTiegyes: Gulyás — Lavkó, Boros, Lovász (Halász), Kovács, Zsoldi (Páncsics), Medve, Farkas, Berki, Kolozsi, Szemerédi (Zámbrák) Edző: Kovács Sándor. Magyarbán- hegyes: Jambrik — Horgász, Bózsár, Evanics, László A. (Csete), Tóth, Józsa, Szlanyin- ka, Kiss, László Z., Murányi (Vámai).Edző: Biró Géza. Sza­kadó esőben, sprotszerű mérkő­zésen a biztosan vezető hazai A sötétebb mezes Belicza János támadja a vásárhelyiek kapuját. A találkozót a vendégek nyerték. A labdarúgó NB Ill-ban: Békéscsabai Jamina SE—Hódmezővásárhely 1—2 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Május 9., szombat: Kunszentmárton—Gyulai FC 17.00. , Szegedi VSE—Makó 17.00. Május 10., vasárnap: Dömsöd—Békési FC 17.00., Őrkény—Gyomaendrődi Ba­rátság 17.00., Mezőberényi FC—Tótkomlósi TC 17.00., Hódmezővásárhely—Mélykút 17.00., Kerekegyháza— Békéscsabai Jamina 17.00., Kisújszállás—Szarvasi FC 17.00, A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 9., szombat: Füzesgyarmat—Békésszentandrás 17.00. , Battonyai TK—Mezőkovácsházi TE 17.00., Gyoma FC—Magyarbánhegyes 17.00. Május 10., vasárnap: Oros­házi MTK—Szeghalom SC 17.00., Medgyesegyháza— Mezőhegyesi SE 17.00., Elek SE—Doboz 17.00., Nagyszénási SK—Sarkadi Kinizsi 17.00., Békéscsabai MÁV—Csorvás 17.00., Méhkerék—Csabacsűd 17.00. csapat a találkozó végét saját magának tette nehézzé. G.: Medve a 8., Lovász az 51., Zsoldi a 63., ill. Várnai a 68. és a 87. percben. Jó: Lavkó, Bo­ros, Kovács, Medve, Berki, ill. Jambrik, Bózsár. (Perlaki Já­nos) Mezőkovácsházi TE— Füzesgyarmat 4—4 (2—0) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Bogyó. Mezőkovácsháza: Do­mokos — Széli, Kovács, Török, Kovalcsik, Multyán, Marócsik, Dumitriu (Mészáros), Varga, Kiss (Molnár), Csordás. Edző: Pepó Gábor. Füzesgyarmat: Komáromi — Ajtai, Novák, Kovács II., Vad, Tóth Zs. (Jó­nás), Bere (Farkas), Salya (Ránkli), Tóth Cs., Bakos, Ko­vács I. Edző: Lázár István. Szi­porkázó játékkal a hazaiak a 70. percben 4—0-ra vezettek. Ez­után egy rövidzárlat követke­zett, a hazaiak hibát hibára hal­moztak, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel, kiegyenlítettek. Balázs 2, Multyán, Kiss, ill. Jó­nás 2, Bakos, Vad. Jó: Multyán (a mezőny legjobbja). Széli, Varga, Kiss, ill. Jónás, Vad, Ba­kos. (dr. Baráth) Sarkadi Kinizsi-Elek SE 4-1 (2-1) Sarkad, 350 néző. V.: Varga F. Sarkad: Veress — Kapros, An- csin, Vass, Gajdács, Iszáka (Papp), Molnár, Tapasztó, Ma­tus (Mózes), Balogh, Klembucz (Gurzó). Edző: Zsíros György. Elek: Pataki — Sarkadi, Ele­kes, Lakatos, Ferenczi, Séllei, Hotya (Samu), Uhrin, Gál, Kapocsán, Mladonyiczki. Ed­ző: Fodor Sándor. Sárdagasztó mérkőzésen a helyzetek sokasá­gát hagyta ki a hazai csapat. G.: Iszáka a 6., Matus a 45., Klembucz a 49., Balogh a 89., ill. Elekes a 44. percben. Jó: Kapros, Ancsin, Molnár, Ma­tus, Tapasztó, ill. Elekes, Uhrin, Kapocsán. (Kiss Gábor) Nagyszénási SK—Gyoma FC 1_3 (1-2) Nagyszénás, 150 néző. V.: Kokavecz. Nagyszénás: Hor­váth Z. — Kiss, Verbőczi, Er- zsiák, Gengeliczki (Baranyai), Trabak, Popon, Lakatos, Tar­ján, Horváth, Baki (Gál) Edző: Berta József. Gyoma: Hajdú — Fauerwerker (Forgács T.) Tí­már, Furka S., Dobó, Somogyi, Plástyik. Bányai (Csikós), Dinya, Holló (Orovecz), Hu- nya. Játékos edző: Somogyi Já­nos. Zuhogó esőben a gyorsabb vengégek megérdemelten nyer­tek. G.: Horváth (11 -esből) a 23., ill. Bányai a 2., Holló a 26., Orovecz a 86. percben. Jó: Erzsiák, Gengeliczki, Horváth, ill. az egész vendégcsapat. (Benkő László) Csabacsűd— Medgyesegyháza 2—1 (0—0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Gyer- tyás. Csabacsűd: Balatoni — Gombár A., Rohony, Fügedi, Gulyás, Rafaj (Mizik A.), Pillár (Tusjak), Varga, Urbancsok, Jurák, Lénárt. Edző: Petykó Márton. Medgyesegyháza: Ho- mik — Mocsári L., Kiss, Ju­hász, Holecz, Kovács, Göczö, Zsurzsucz Zs., Zámbori, Vágá­si, Gubcsó (Kakuszi). Edző: Sá­ri Ferenc. Az 55 perces ember­előnyt nem tudta kihasználni a hazai csapat, jobbnál jobb lehe­tőségeket puskáztak el, így a végén szoros lett az eredmény. Jó játékvezetés. Kiállítva: Kovács a 35. percben (törlesz­tésért). G.: Urbancsok az 55., a 70., ill. Juhász a 85. percben. Jó: Urbancsok, Gombár A., ill. az egész vendégcsapat dicsér­hető. (Szilágyi Mihály) Korábban játszották: Csor­vás—Battonyai TK 0—4 (0— 1), Békésszentandrás—Méhke­rék 1—2 (0—0). Ifjúságiak: Doboz—Oros­házi MTK 1—2, Szeghalom SC—Békéscsabai MÁV 0—0, Mezőhegyesi SE—Magyarbán­hegyes 2—1, Mezőkovácsházi TE—Füzesgyarmat 1—0, Sar­kadi Kinizsi—Elek 3—0, Nagyszénási SK—Gyoma FC 1—4, Csabacsűd—Medgyes­egyháza 4—2, Csorvás—Batto­nyai TK 0—2, Békésszentand­rás—Méhkerék 3—-1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 24 2­80—16 74 2. Méhkerék 19 1 6 51—32 58 3. Gyoma FC 17 3 6 57—31 54 4. Csabacsűd 16 3 7 58—31 51 5. Füzesgyarmat 15 4 7 47—29 49 6. Szeghalom 13 3 10 55—41 42 7. OMTK 12 6 8 43—34 42 8. Elek 11 5 10 53—46 38 9. Csorvás 8 8 10 36—40 32 10. M.egyháza 8 5 13 40—55 29 11. N.bánhegyes 7 8 11 30—45 29 12. Doboz 7 6 13 35—49 27 13. Mezőhegyes 6 9 11 34—52 26 14. Sarkad 7 5 14 36—49 21 15. M.kovácsháza 4 9 13 27—43 21 16. B.szentandrás 4 8 14 19—47 20 17. Nagyszénás 5 5 16 33—63 20 18. Bcs.MÁV 3 6 17 29—60 15 A Sarkadtól öt, a Mezőhegyestől egy büntetőpont levonva. Az Alföld csoport állása 1. Gvula 14 7 2 41—15 49 2. Gy.endrőd 13 9 1 45—19 48 3. Makó 14 3 7 50—29 45 4. Békés 11 6 7 51—36 39 5. Kszt.marton 11 6 7 37—24 39 6. Mélykút 11 5 8 43— 30 38 7. Hmv.hely 10 7 6 33— 26 37 8. Őrkény 11 3 10 47—28 36 9. Kerekegyháza 7 9 8 34— 33 30 10. Dömsöd 9 3 12 36—36 30 11. Jamina 5 10 8 18—28 25 12. Mezőberény 6 7 11 20—32 25 13. Tótkomlós' 5 7 12 24—48 22 14. Szarvas 5 5 14 2557 20 15. Kisújszállás 4 7 13 32—58 19 16. SZVSE 5 4 15 20—57 19 A tabellában nem szerepel a Gyo­maendrődi Barátság—Hódmezővá­sárhely mérkőzés, mert a Barátság fellebbezett, a Gyula—Jamina mér­kőzést később játsszák újra. Az NB i B-ben TÖRTÉNT Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Pécsi MFC—Nyíregyháza 0—1, Paks—III. kér. TVE 0—1, Sop­roni FAC—Tiszaújváros 0—0, Dorog—Szeged-Dorozsma 2— 3, Csepel—Dunaferr 0—1, Kecskeméti FC—Komló 0—1, Nagykanizsa—Matáv Sopron 2—0, Tiszavasvári—Kaposvár 1—0, Szolnok—Kábái Cukor FC 0—0, Érd—Salgótarján 2— 0. NB I-ES IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 2—2 (1—1). NB I if­júsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Győr, 100 néző. V.: Hédervári. Békéscsaba: István — Kos?ta, Csulik, Vandlik, Oláh (Tóth Cs.) — Godár, Simon, Szeverényi, Forrai — Borbo- la, Pozsár. Edző: Moós János. A békéscsabaiak szerezték meg a vezetést az első negyedóra végén. Előbb kiegyenlítettek, majd a szünet után megfordították az eredményt a hazaiak, ám nem sokáig örülhettek a vezetésnek. Ha a játékvezető befújja a két 11-es gyanús esetet, három ponttal térhettek volna haza a békés­csabaiak. G.: Borbola, Simon. Jó: Koszta, Godár, Szeverényi, Simon, Borbola. Győri ETO FC—Békéscsabai Előre FC 2—0 (2—0). NB I ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Győr, 100 néző. V.: Karsai. Békéscsaba: Nagy G. — Tóth I. (Walfisch), Bali, Zahorán, Nouas, Andó, Lövei, Marik (Csernyik), Friderikusz, Lovas, Szabó. Edző: Ogrincs Pál. Jó: Nagy G., Nouas.