Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-25 / 121. szám

6 Sportmagazin 1998. május 25., hétfő A BERÉNYIEK MAGABIZTOSAN NYERTÉK A RANGADÓT TÖBB MEGLEPŐ EREDMÉNY A HÉTVÉGÉN Nagy küzdelmet és döntetlent hozott a sötét mezes hazaiak és a békésiek összecsapása a labdarúgó NB III megyei rang­adóján. Gyomaendrődi Barátság—Békési FC 2—2 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Gyomaendrődi Barátság- Békési FC 2-2 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Zábrák. Barátság: Halász — Sárosi, Lipták, Nagy M., Mol­nár — Illyés (Kanál), Tóth, Papp Cs., Janis — Bócsik, Czif- rák. Edző: Szendrei Béla. Bé­kés: Hanyecz — Jánosi (Pálfy) Kondacs, Nagy Z., Szenti — Kubik, Szegedi, Démusz, Litauszki (Papp L.) — Nagy I., Bagyinka. Edző: Királyvári Károly. 10. perc: Janis kilépett a bé­kési védők között és 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1—0. 67. p.: Bagyinka balról pon­tosan ívelt az ötös vonalára és a jó ütemben érkező Szegedi a kapu jobb oldalába fejelt, 1—1. 82. p.: Jobb oldalról végez­tek a vendégek szabadrúgást, a hazai védők röviden szabadítot­tak fel és Nagy I. 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a béké­siek vezető gólját, 1—2. 86. p.: A kitörő Janist a 16- oson belül elütötték, a megítélt 11 -est Molnár a kapu bal alsó sarkába lőtte, 2—2. Míg a mérkőzés első részé­ben a hazaiak birtokolták többet a labdát, addig a második játék­részben már a vendégek kezde­ményeztek többet, így a ke­mény, küzdelmes találkozón a döntetlen igazságosnak mond­ható. Jó: Halász, Lipták, Janis, ill. Szegedi, Szenti, Démusz. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Békési FC 1—2. Szegedi VSE—Békéscsabai .lamina SE 0—2 (0—1) Szeged, 100 néző. V.: Kovács B. Szeged: Szűcs — Gyimesi, Döme, Kiss, Gyányi — Cser- nus, Juhász, Csűri, Szekeres — Gyárfás, Kerekes. Edző: Szalai István. Jamina: Stumpf — Má­zán, Fejes I., Szelei (Ronyecz), Schneider — Ottlakán (Belicza Z.), Pusztai Z., Képíró, Szarvas — Belicza J., Lábos (Dobrocz- ki). Edző: Turcsek Zoltán. 8. perc: Az üresen álló Fejes I. 16 méterről a kapu közepébe gurított, 0—1. 70. p.: Egy kapu előtti kava­rodás után Belicza J. lőtt közel­ről a Vasutas hálójába, 0—2. A szegedi tini csapat nagyon elfáradhatott az írásbeli érettsé­giken, mert a mérkőzésre már elfogyott az erejük és így könnyed és biztos győzelmet aratott a Jamina. Jó: A hazaiak közül senkit sem lehet kiemel­ni, ill. Mázán, Fejes, Lábos, Schneider. (Pördi József) Ifjúságiak: Szegedi VSE— Békéscsabai Jamina SE 2—0. Dömsöd—Gyulai FC 1—1 (1-1) Dömsöd, 100 néző. V.: Ri- schák. Dömsöd: Lázár — Barati, Jaksa, Király, Elekes — Geda (Brassó), Kajdácsi, Ispán, Dudás (Arky) — Fehérdi, Cza- niga. Játékos edző: Arky Lajos. Gyula: Steigerwald — Komlósi, Burai (Ekker), Rese- tár, Botyánszki — Tamási, Kiss, Gajdács (Deák), Nagy — Bíró, Boruzs. Edző: Cserháti István. 20. perc: Egy vendégszöglet után nem tudtak felszabadítani a védők, Resetár 8 méterről a léc alá lőtt, 0—1. 39. p.: A hazai szögletet kö­vetően a labda átszállt a hosszú oldalra, amelyet onnan vissza­íveltek az elalvó védők között, Ispán öt méterről a kapuba pör­gette a labdát, 1—1. Az első fél órában a listave­zető gyulaiak irányítottak, több lehetőségük is adódott, ám Lá­zár kapus bravúrt bravúrra hal­mozott. A félidő vége felé ki­egyenlítettek a dömsödiek, majd a második játékrészben át­vették a kezdeményezést a gyengébben játszó gyulaiak el­len, így Steigerwald jó teljesít­ménye kellett a döntetlenhez, amely reálisnak mondható. Jó: Kajdácsi, Lázár, Jaksa, ill. Stei­gerwald, Resetár. . Ifjúságiak: Dömsöd—Gyu­lai FC 0—3. Mezőberényi FC—Szarvasi FC 5-0 (2-0) Mezőberény, 300 néző. V.: Ma­joros. Mezőberény: Láza — Sajben, Laurinyecz (Botyán­szki), Molnár — Rácz Zs., Győri, Balázs, Rácz A. (Vári) — Igricz, Darócz, Szivák. Edző: Borgula János. Szarvas: Kondacs — Nagy (Sechna), Tóth, Kocsis, Palotai (Baráth) — Darida P., Kovács (Darida R.), Bogdán, Barkó — Sindel, Darida Zs. Edző: Koltai Lajos. 12. perc: Rácz A. bal oldali beadását Balázs okosan fejelte a jobb alsó sarokba, 1—0. 44. p.: A Szivák elől mentő Kovács a labdát a saját hálójába gurította, öngól, 2—-0. 66. p.: beadását Rácz Zs. bombázta a kapu közepébe, 3— 0. 86. p.: Balázs kapott labdát a 16-oson belül, két csel végén a labdát a hálóba juttatta, 4—-0. 88. p.: Darócz 20 méterről lövésre szánta el magát, a labda a kapus közreműködésével a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, 5—0. A megyei rangadón a herényiek álmosan kezdtek, az első negyed óra végén lőtt gól­lal a hazai csapat kezdeménye­zett többet. Csak a befejezések­be csúszott hiba. A második já­tékrészben a lelkesen játszó vendégcsapat szívósan védeke­zett. Korrekt játékvezetés. Jó: Az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül nem nyújtott senki elfogadható teljesítményt. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szarvasi FC 5—0. Kerekegyháza—Tótkomlós! TC 4-0 (0-0) Kerekegyháza, 500 néző. V.: Farkas B. Kerekegyháza: Malecz — Váczi, Kulman R. (Pécsi), Kulman A. (Koval- csik), Gogolák — Bende, Tor- bavecz, Gazdag, Virág — Ju­hász, Király (Duzmath). Edző: Bende József. Tótkomlós: Ölei — Zsigovics, Bakai, Pásztor, Mitykó (Balázs) — Dávid, Papp, Kvasznovszki, Garai — Molnár, Szabó. Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. 62. perc: A lesre játszó vé­dők közül ragyogóan kiugró Juhász a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 1—0. 64. p.: A cselezgető Virágot a 16-oson belül szabálytalanul szerelték. A megítélt büntetőt Bende a jobb alsó sarokba lőtte, 2—0. 67. p.: Torbavecz fejjel csúsztatta a labdát Gogolák elé, aki futtából 14 méterről bombá­zott a jobb felső sarokba, 3—0. 82. p.: Torbavecz 16 méter­ről a jobb sarokba lőtt, 4—0. Az első félidőben kényelme­sen játszó hazaiak a szünetben történt átszervezés után hatal­mas iramot diktáltak és több­ször is megoldhatatlan feladat elé állították a sportszerűen küzdő vendégeket. A hazaiak nagyobb arányú győzelmét a ra­gyogóan védő Ölei kapus aka­dályozta meg. Jó: Gogolák, Vi­rág, Juhász, Váczi, ill. Ölei, Papp. Ifjúságiak: Kerekegyháza— Tótkomlósi TC 6—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Örkény—Makó 1—0 (1—0), Hódmezővásárhely— Kisújszállás 1—0 (1—0), Kun- szentmárton—Mélykút 1—0 (0—0). Az Alföld csoport állása 1. Gyula 17 8 2 54—16 59 2. Gy. end rod 1411 2 49—25 53 3. Makó 16 3 8 53—31 51 4. Hmv.hely 13 8 6 40—28 47 5. Békés 13 7 7 58—40 46 6. Ksz.márton 13 6 8 39—26 45 7. Mélykút 12 6 9 47—34 42 8. Őrkény 12 4 11 50-31 40 9. Kerekegyháza 9 9 9 42—35 36 10. Dömsöd 9 4 14 39—42 31 11. Mezőberény 8 7 12 28—33 31 12. Jamina 6 10 10 20—35 28 13. Kisújszállás 6 7 14 36—59 25 14. Tótkomlós 5 7 15 24—56 22 15. Szarvas 5 5 17 25—66 20 16. SZVSE 5 4 18 20—66 19 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 27 2­89—18 83 2. Gyoma FC 19 4 6 62—33 61 3. Méhkerék 20 1 8 52—35 61 4. Csabacsűd 18 3 9 63—35 57 5. Füzesgyarmat 16 4 9 53—34 52 6 Szeghalom 15 3 11 61—47 48 7. OMTK 14 6 9 49—37 48 8. Elek 12 5 12 57—52 41 9. Csorvás 9 8 12 38—44 35 10. M.egyháza 9 7 13 44—57 34 11. M.bánhegyes 8 9 12 35—50 33 12. Mezőhegyes 8 9 12 38—56 32 13. Doboz 8 7 14 40—55 31 14. M.kovácsháza 5 10 14 33—50 25 15. Sarkad 8 5 16 40—53 24 16. Nagyszénás 6 6 17 37—66 24 17. B.szentandrás 5 8 16 22—55 23 18. Bcs.Máv 3 7 19 35—71 16 A tabellán szerepel az előrehozott Csabacsűd—Békéscsabai MÁV (3—0) mérkőzés. A Sarkadtól 5, a Mezőhegyestől 1 büntetőpont levon­va. Battonyai TK—Csabacsűd 2-0 (1-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Battonya, 700 néző. V.: Mátyás. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Puttnoki (Sztán), Kovács K. (Daróczi), Kovács Zs., Mákos A., Varga, Zsóri, Mákos A. Edző: Juhász Zoltán. Csaba­csűd: Balatoni — Gombár, Rohony, Fügedi, Gulyás, Jurák, Pillár (Tusjak), Varga, Urban- csok, Jelen (Mizik), Lénáit. Edző: Petykó Márton. Magas színvonalú, küzdelmes mérkő­zésen a sportszerű és jól is ját­szó Csabacsűd méltó ellenfele volt a bajnokcsapatnak. G.: Putnoki a 25. és az 50. percben. Jó: Mindkét csapat labdarúgói dicséretet érdemelnek teljesít­ményükért. (Lukács István) Füzesgyarmat— Mezőhegy esi SE 2—3 (2—1) Füzesgyarmat, 200 néző.- V.: Lakatos. Füzesgyarmat: Sár­közi — Ajtai, Jónás (Pardi), Kovács II. Zsolt, Vad, Tóth Zs. (Bánsághy), Bere, Salya, Tóth Cs., Boros, Kovács I. Zsolt. Edző: Lázár István. Mezőhe­gyes: Gulyás — Lavkó (Pán- csics), Boros, Novák, Kovács, Zsoldi (Kopócs), Medve, Far­kas, Berki, Kolozsi, Zábrák (Halász). Edző: Kovács Sándor. G.: Vad a 15. percben (1 l-es- ből) és a 23., ill. Medve a 10. percben (11-esből), Lovász a 47., Berki a 75. percben. A na­gyon lelkes és tehetséges fiata­lokból álló vendégcsapat máso­dik félideji teljesítménye alap­ján megérdemelten nyert a mai mérkőzést már a múlt héten el­vesztő hazaiak ellen. Jó: Sárközi, Kovács II. Zsolt, Vad, Bere, ill. Boros, Medve, Farkas, Berki. Kiállítva: Kovács R. a 89. percben. (Jeneses László) Orosházi MTK— Mezőkovácsházi TE 0—1 (0-0) Orosháza, 300 néző. V.: Klem- buez. OMTK: Tóth I. — Fran­kó (Horváth), Mórocz, Pardi, Holecska, Szlopóczki (Pusztai), Kovács (Sebők), Lovas T., Boér, Dobi, Lovas A. Edző: Lenti József, Füredi János. Mezőkovácsháza: Szilva — Széli, Kovács, Székely, Koval- csik, Multyán, Marócsik (Mol­nár), Dumitriu, Varga, Szivák (Szabó), Mészáros (Ale). Edző: Pepó Gábor. A vendégcsapat végig nagyobb akarással, míg az OMTK elképzelés nélkül, erőtlenül játszott. G.: Mészáros az 51. percben. Jó: Mórocz, ill. Kovács, Kovalcsik, Szivák. (Selmeczi László) Gyónta FC— Medgyesegyháza 0—0 Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Bíró István. Gyoma: Hajdú — Fauerwerker (Csikós), Tímár, Furka, Dobó, Dinya, Plástyik, Bányai, Holló (Nagy), Kovács (Forgács), Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Medgyesegy­háza: Homik — Göcző, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Mo­csári L. (Zámbori), Zsurzsucz, Mocsári A. (Gubcsó), Vágási, Gyapjas. Edző: Sári Ferenc. Ki­tűnő időben, szépszámú közön­ség előtt igazi bajnoki labdarú­gó-mérkőzést láthatott a közön­ség, de a 29. fordulóban először következett az be, hogy a gyo­maiak nem rúgtak egy meccsen gólt. Függetlenül ettől a hazaiak helyzetek sokaságát hagyták ki. Jó: Plástyik, Bányai, Hunya, Tímár, ill. Kiss, Holecz, Mocsá­ri A. (Holló János) Méhkerék— Ma gyár bán he gyes 0—2 (0-0) Méhkerék, 300 néző. V.: Bo­gyó. Méhkerék: Ionut — Szűcs, Varga, Petruzsán, Ko­csis, Rúzsa J., Czirle, Cziceri, Gugolya, Rúzsa L. (Joha), Ma­gyar (Török). Edző: Padka György. Magyarbánhegyes: Jambrik — Horgász, László Z., Kiss Z„ Málik, Tóth R., Nagy J. (Vass), Szlanyinka, Kiss I., László A., Várnai. Edző: Bíró Géza. A közepes iramú, küzdel­mes mérkőzésen egy gyenge napot kifogó hazai csapat ellen megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat. G.: Kiss a 60., Tóth a 85. percben. Jó: Málik (a mezőny legjobbja), ill. az egész vendégcsapat. Kiállítá­sok: Czirle a 83., ill. Kiss a 75. percben. (Netye Mihály) Sarkad! Kinizsi—Doboz 3—0 (2—0) Sarkad, 300 néző. V.: Dajka. Sarkad: Veres — Kapros, Ancsin, Vass, Gajdács, Molnár, Iszáka, Tapasztó, Klembucz (Szabó), Balogh (Gurzó), Papp. Edző: Zsíros György. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Barcsai, Lukucz, Benedek, Udvari, Ki- szely, Nagy, Provosinszki, Melis (Skumát), Szűcs (Ba­logh). Edző: Szűcs Mihály. Nagy presztízscsatát hozott a szomszédvárak találkozója. Im­ponáló játékkal a sok kihagyott helyzet ellenére is megérdemel­ten nyertek a hazaiak. G.: Iszáka a 28., Molnár a 34., Klembucz a 79. percben. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja), Kapros, Iszáka, Vass, ill. Nagy G., Provosinszki, Szűcs, Udva­ri. (Kiss Gábor) Nagyszénás! SK— Szeghalom SC 1-2 (1—2) Nagyszénás, 300 néző. V.: Pin­tér. Nagyszénás: Horváth Z. — Kiss, Verbőczi, Erzsiák, Nagy A. (Bagi), Trabak, Gál, Lakatos, Tarján, Horváth Zs. (Popon), Baki. Edző: Berta József. Szeghalom: Ivicsevics — Hu­szár, Tóth, Sáfián, Barna (Petri), Bihari, Ombódi, Patai, Vámos, Tőkés, Szabó. Edző: Zolnai Pál. A helyzetek alapján a hazai csa­patnak gólokkal kellett volna nyerni, de sorra elpuskázta a le­hetőségeket, így lehajtott fejjel kellett elhagynia a játékteret. Kiállítva: Vámos (két sárga lap után) a 37. percben. G.: Gál a 11., ill. Vámos a 34., Tőkés a 40. percben. Jó: Kiss, Erzsiák, Gál, Lakatos, ill. az egész ven­dégcsapat. (Benkő László) Békéscsabai MÁV— Békésszentandrás 1—2 (1-0) Békéscsaba, 50 néző. V.: Kurucz. MÁV: Onáka — Gál, Nagy, Tóth, Varga, Ancsin, Horváth, Prekop (Borbély), Pozsár, Gajdács (Szaszák), Hürkecz. Játékos edző: Nyári Attila. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Gebri, Sza­bó, Pjevara, Velky, Székely, Csipái (Banász), Mrena, Farkas (Juhász), Litvai. Edző: Varga László. G.: Varga a 30. perc­ben, ill. Pjevara az 55., Litva a 82. percben. Gyenge színvonalú mérkőzésen a második félidő­ben nagyobb elszántsággal küz­dő vendégeknek sikerült meg­szerezniük a rendkívül fontos három pontot. Jó: Pjevara, Velki, Mrena és Litvai. (Braun Attila) Elek SE—Csorvás 2—0 (2-0) Elek, 400 néző. V.: Tóth N. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Lakatos, Bálint, Séllei, Uhrin, Kapocsán, Gál, Ferenczi, Ottlakán. Edző: Fodor Sándor. Csorvás: Baráth — Kun, Tár- nyik, Ivanics, Seres, Kiss, Popol, Benyovszki I., Benyov- szki II., Steff (Szalai), Dénes (Eke). Edző: Gyimesi András. Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen a fiatal Lakatos irányításá­val magabiztos győzelmet ara­tott a hazai csapat a sportszerű­en küzdő vendégek ellen. G.: Bálint a 6., Uhrin a 25. percben. Jó: Lakatos (a mezőny legjobb­ja), Uhrin, Bálint, Ferenczi, Ottlakán, ill. Baráth, Ivanics, Seres. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Csabacsűd 6—0, Füzes­gyarmat—Mezőhegyesi SE 7— 1, Orosházi MTK—Mezőko­vácsházi TE 3—2, Gyoma FC—Medgyesegyháza 3—2, Méhkerék—Magyarbánhegyes 7—3, Sarkadi Kinizsi—Doboz 4—0, Nagyszénási SK—Szeg­halom SC 2—5, Békéscsabai MÁV—Békésszentandrás 5— 2, Elek SE—Csorvás 3—3. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Május 31., vasárnap: Békéscsabai Jamina SE— Dömsöd 17.00. Szarvasi FC—Békési FC 17.00. Makó— Gyomaendrődi Barátság SE 17.00. Gyula FC—Örkény 17.00. Mélykút—Szegedi VSE 17.00. Tótkomlósi TC— Kunszentmárton 17.00. Kisújszállás—Kerekegyháza 17.00. Mezőberényi FC—Hódmezővásárhely 17.00. A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban követ­kezik. Május 30., szombat: Mezőhegyesi SE—Battonyai TK 17.00. Doboz—Gyoma FC 17.00. Szeghalom SC—Sarkadi Kinizsi 17.00. Békésszentandrás—Orosházi MTK 17.00. Május 31., vasárnap: Magyarbánhegyes—Füzesgyarmat 17.00. Medgyesegyháza—Méhkerék 17.00. Csorvás— Nagyszénási SE 17.00. Mezőkovácsházi TE—Elek SE 17.00. CSÁKVÁRINÉ ARANYÉRMES, GlBALA KIESETT Balatonlellén rendezték meg szombaton a hatodik alkalommal kiírt Balaton Kupa fekvenyomó versenyt. A viadalon a nőknél az 56 kg- osok mezőnyében Csákvári Lajosné, az Orosházi Toldi kiválósága aranyérmet nyert 97,5 kg-os teljesítménnyel a zuglói Dittler előtt, aki 75 kg-ig jutott. $ $ A norvégjai Mo I Ranában rendezték meg a hét végén a női erő­emelő világbajnokságot, amelyen a hölgyeknél az egyetlen magyar induló, Gibala Edit, az Orosházi Toldi magyar bajnoka volt. Gibala szereplését nem kísérte szerencse, miután a guggolásban 155 kg-on kiesett. (v. I.) Häkkinen nyert A finn Mika Häkkinen (McLaren-Mercedes) nyerte va­sárnap a negyvenötödik alkalom­mal megrendezett Monacói Nagydíjat. A Forma—1-es gyor­sasági autós világbajnokság idei hatodik versenyén az olasz Gian- carlo Fisichella (Benetton-Mé- cachrome) lett a második, a brit Eddie Irvine (Ferrari) pedig har­madikként haladt át a célvonalon. ÖKÖLVÍVÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG Erdei Zsolt aranyérmes Vasárnap Minszkben befejeződött az ökölvívó Európa-baj- nokság. A magyarok közül a 75 kg-os súlycsoportban a vi­lágbajnoki címvédő Erdei Zsolt aranyérmet szerzett, miu­tán meggyőző fölénnyel, 10:2-es pontozással legyőzte az ír Brian Magee-t. Az Európa-bajnokságon a magyarok egy arany- és két bronzérmet nyertek. NB I B Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Kaba—Csepel 8—1, Kapos­vár—Salgótarján 2—1, III. kér. TVE—Érd 3—1, Matáv Sop­ron—Szolnok 2—0, Tiszaújvá- ros—Tiszavasvári 0—0, Kom­ló—Paks 2—2, Nyíregyháza— Nagykanizsa 2—1, Szeged— Soproni FAC 1—4, Dunaferr- KSC 2—0, Dorog—Pécs 3—0.