Békés Megyei Hírlap, 1998. május (53. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-18 / 115. szám

6 Sportmagazin 1998. május 18., hétfő Féltucat gólt szerzett a Gyula Már rajnok a Battonyai TK A csíkos mezes gyulai Gajdács küzd a szegedi védővel, Gyár­fással (5). A labdarúgó NB Ill-ban: Gyulai FC—Szegedi VSE FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Szarvasi FC— Gyomaendrődi Barátság 0-1 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: Gulyás. Szarvas: Kondacs — Nagy K. (Szántai), Tóth Zs., Kovács, Pa­lotai — Kocsis (Darida R.), Klimaj, Sechna (Darida P.), Bakró — Sindel, Darida Zs. Edző: Koltai Lajos. Gyoma- endró'd: Halász — Bócsik, Papp, Sárosi, Molnár — Nagy M., Kanál (Varga), Lipták, Brakszatórisz — Janis, Czifrák (Ilyés). Edző: Szendrei Béla. 38. perc: Egy vendégtáma­dás utáni kavarodásból Janis gurított a kapuba, 0—1. A bajnokesélyes többet birto­kolta a labdát, de játéka nagyon kapkodó volt, s így igazán ko­moly helyzetet nem tudott ki­alakítani. A szarvasi fiatalok lelkesen, önfeláldozóan véde­keztek, és dicséri őket, hogy egyenlítési helyzetük is volt. De hát ezt a játékot gólra játsszák! Jó: Kondacs, Tóth Zs., ill. Sárosi, Molnár, Janis. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Gyomaendrődi Barátság 0—0. Gyulai FC—Szegedi VSE 6-0 (2-0) Gyula, 450 néző. V.: Varga. Gyula: Steigerwald — Komló- si (Ecker), Resetár, Botyánszki, Burai — Tamási, Kiss L., Gajd­ács (Deák), Bíró (Mazula) — Boruzs, Nagy. Edző: Cserháti István. SZVSE: Szűcs — Hor­váth, Döme, Kiss Z., Gyárfás — Csűri, Gyimesi (Csemus), Csányi, Forgács — Ács, Kere­kes. Edző: Szalai István. 28. perc: Boruzzsal szemben szabálytalankodtak a szegedi védők bal oldalon, az alapvonal közelében. Kiss rövid sarokra lőtt szabadrúgására Tamási ér­kezett, és passzolta a pettyest a hálóba, 1—0. 40. perc: Kiss labdát szerzett a vendégvédőktől, mellyel Boruzst indította, aki nem hi­bázott, 2—0. 43. perc: Forgácsot sportsze­rűtlenségért a játékvezető kiállí­totta. 47. Szűcs kapus kirúgásból gólpasszt adott Boruzsnak, aki kihasználta a felkínált lehetősé­get, 3—0. 50. perc: Tizennyolc méter­ről beszéd miatt ítélt szabadrú­gást a játékvezető. Boruzs gurí­totta a labdát Kiss L. elé, aki két lépés megtétele után jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 4—0. 63. perc: Botyánszki tért ölelő átívelésére Tamási érke­zett és fejelt a kapuba, 5—0. 83. perc: A 16-os közeléből ismét a hazaiak végezhettek el szabadrúgást, mely során Boruzs és Kiss L. lekopírozták a negyedik gól történetét, 6—0. A hazai csapat volt játékosá­nak és szakosztályvezetőjének, Vörös Ferencnek a felesége em­lékére gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A hazai csapat so­káig nem tudta felvenni szoká­sos pontos játékritmusát, így elég későn született az első gól. Ezt követően azonban nem volt vitatott a két csapat közötti kü­lönbség. Forgács fölösleges sportszerűtlensége nyomán még nagyobb fölénybe került. A bajnokaspiráns győzelme ilyen arányban is teljesen meg­érdemelt volt. Jó: Tamási (a mezőny legjobbja), Boruzs, Botyánszki, Kiss L., ill. a ven­dégcsapatból senkit sem lehe­tett kiemelni. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyulai FC— Szegedi VSE 1—0. Tótkomlós! TC— Hódmezővásárhely 0—1 (0-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Páko- licz. Tótkomlós: Ölei — Zsigovics, Bakai, Garai, Mol­nár (Balázs) — Pásztor T., Dá­vid, Papp, Kvasznovszki — Fü- löp, Szabó (Mitykó). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki Jó­zsef. Hódmezővásárhely: Ko­vács K. — Bakó, Luczás, Hu­szár, Tóth — Kazán, Fazekas, Rárósi (Antal), Kovács T. — Borbás Zs., Szrenka (Borbás P.). Edző: Antal Ferenc. 79. perc: Egy gyors vendég­támadás végén a lesre játszó ha­zai védők közül Borbás Zs. lőtt a kapuba, 0—1. Kiélezett, küzdelmes mérkő­zésen a kiesés rémétől fenyege­tett hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Az első fél­időben számos gólszerzési lehe­tőséget teremtettek a vásárhelyi kapunál, de azok rendre kima­radtak. Fordulás után tovább tá­madtak a hazaiak, ismét ki­hagyták helyzeteiket. A vendé­gek a hajrában egy gyors kontra révén betaláltak Ölei kapujába, és ez három pontot jelentett a számukra. Gyenge játékveze­tés. Jó: Pásztor T., Garai, ül. Kovács K., Tóth, Borbás Zs. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Hódmezővásárhely 1—7. Békési FC—Örkény 2—1 (0-1) Békés, 600 néző. V.: Kalmár. Békés: Hanyecz — Kondacs — Szenti, Démusz (Pap) — Pálfi (Jánosi), Kubik, Litauszki (Petruzsán), Szegedi, Nagy Z. — Nagy I., Bagyinka. Edző: Királyvári Károly. Örkény: Tímár — Túsza (Kulik), Loson- czi, Kovács — Kucsák, Pólyák, Árva, Rottenbiller — Boda, Szöllősi, Katona. Edző: Csima Gyula. 13. perc: Rottenbiller jobb oldali szögletét Szöllősi fejelte a jobb sarokba, 0—1. 77. perc: Pontos összjáték után Pap lőtt közelről a léc alá, 1—1. 82. perc: Egy átívelt labdát Pap dobierezett vissza, és Bagyinka a hálóba lőtt, 2—1. Magabiztos labdarúgást mu­tatott be az első félidőben a vendégcsapat. Nem csak a ve­zetést szerezték meg, egyébként is mezőnyfölényben voltak. Fordulás után nagyot változott a játék. A békési labdarúgók nem ismertek elveszett labdát, űzték, hajtották az ellenfelet, és sok helyzetükből kettőt ki is hasz­náltak. Második félidei játéká­val megérdemelten nyert a ha­zai gárda. Jó: Szenti, Nagy I., Bagyinka, ill. Rottenbiller, Boda. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Örkény 6—0. Békéscsabai .lamina SE— Kunszentmárton 0—1 (0-1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Fi- lus. Békéscsaba: Stumpf — Hugyecz — Hajdú, Mázán, Szelei (Dobróczki) — Lábos, Szarvas, Ottlakán (Ronyecz), Fejes I. — Képíró, Belicza J. Edző: Turcsek Zoltán. Kun­szentmárton: Ladányi — Paul, Módos, Kocsis, Vasas — Aszalai, Palla, Albert, Tóth Ti­bor — Imrei, Tóth Tamás. Ed­ző: Sólyom Vilmos. 40. perc: Paul labdájával Tóth Tibor tett néhány lépést, majd 17 méterről a jobb sarok­ba lőtt, 0—1. A békéscsabaiaknál hosszú idő után ismét pályára léphetett Lábos, aki a Békéscsabai Előre FC-ből visszaigazolt. Az első játékrészben Képíró és Palla ér­hetett volna el gólt, de mind­ketten közelről hibáztak. A vendégek nagyobb lövőkedvről tettek tanúbizonyságot, s ezek egyikéből a vezetést is megsze­rezték. Szünet után keményeb­bé vált' a játék, a jaminaiak megpróbálkoztak az egyenlí­téssel, de az akarat görcsösség- be fulladt. A veszélyesebben támadó vendégek megérdemel­6—0 ten nyertek. Jó: Stumpf, ill. Paul, Palla, Tóth Tibor. (Gyur- kó Mihály) Ifjúságiak: Békéscsabai Jamina SE—Kunszentmárton 6—1. Kisújszállás—Mezőberényi FC 1-0 (0-0) Kisújszállás, 500 néző. V.: Sa­mu. Kisújszállás: Kui — Czika S., Nagy, Kása, Muresán — Horváth (Ramos), Varga Z., Kádár, Csillag — Jodi, Balogh. Edző: Kádár Jó­zsef. Mezőberény: Gazsó — Győri, Laurinyecz, Sajben, Igricz — Molnár, Rácz A. (Botyánszki), Vári, Darócz -— Balázs, Raducu (Szivák). Edző: Borgula János. 69. perc: Horváth mesterien ívelte bal oldalról a labdát, és Csillag csukafejessel talált be, 1—0. Végig zuhogó esőben, nagy iramú mérkőzésen mindkét kapu felváltva került veszély­be. A hazaiak egy korszerű tá­madás után begyűjtötték a há­rom pontot. A mezőnyben jól játszó herényiek nem érdemel­tek vereséget a kiesési rang­adón. Jó: S. Nagy, Kása, Csil­lag, ill. Sajben, Győri, Mol­nár. Ifjúságiak: Kisújszállás— Mezőberényi FC 0—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mélykút—Kerekegy­háza 2—1 (2—1), Makó— Dömsöd 2—1 (1—1). Hétközben játszották: Gyu­lai FC—Békéscsabai Jamina SE 4—0. Az Alföld csoport állása 1. Gyula 17 7 2 53—15 58 2. Gy.endrőd 14 10 2 47—23 52 3. Makó 16 3 7 53—30 51 4. Békés 13 6 7 56—38 45 5. Hmvhely 12 8 6 39—28 44 6. Mélykút 12 6 8 47—33 42 7. Ksz.márton 12 6 8 38—26 42 8. Örkény 11 4 11 49—31 37 9. Kerekegyháza 8 9 9 38—35 33 10. Dömsöd 9 3 14 38—41 30 11. Mezőberény 7 7 12 23—33 28 12. Jamina 5 10 10 18—35 25 13. Kisújszállás 6 7 13 36—58 25 14. Tótkomlós 5 7 14 24—52 22 15. Szarvas 5 5 16 25—61 20 16. SZVSE 5 4 17 20—64 19 Szeghalom—Elek 2—0 (0—0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Szeghalom, 300 né­ző. V.: Szabadi. Szeghalom: Ivicevic — Fürj (Szabó), Tóth, Bihari (Huszár). Barna, Sáfián, Ombódi, Patai, Vámos, Tőkés, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Elek: Pataki — Hotya, Elekes, Lakatos Z. II., Ferenczi, Séllei, Bálint, Uhrin, Samu (Lakatos), Kapocsán, Guti. Edző: Fodor Sándor. Zuhogó esőben sport­szerű, helyenként színvonalas mérkőzést láthatott a végig ki­tartó közönség. Az első félidő­ben a védekezésre berendezke­dett vendégek ellen a hazaiak nem találták meg az ellenszert, míg a második játékrészben a hazaiak kontratámadásai gólok­kal fejeződtek be. G.: Vámos a 75. és a 82. percben. Jó: Ivi­cevic, Ombódi, Patai, Vámos, ill. Pataki, Ferenczi, Bálint. Doboz—Nagyszénás 1—1 (0-0) Doboz, 200 néző. V.: Hegedűs. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Bottó, Lukucz (Skumáth), Bar­csai, Melis, Kiszely, Udvari, Provosinszki, Szűcs, Nagy T. Játékos edző: Szűcs Mihály. Nagyszénás: Horváth I. — Kiss, Erzsiák, Gál, Trabak, Po­pon, Nagy A., Horváth II., Ba­ki, Bagi, Gengeliczki (Aszta­los). Edző: Berta József. A do­boziak mezőnyfölényüket az első félidőben nem tudták gólra váltani. A második félidő ele­jén egy szép akció során sze­rezte meg a vezetést a dobozi csapat, ám a hazaiak részéről egy balszerencsés labdaérintés következtében négy percen be­lül újra egyenlő lett az állás, s ez maradt a végeredmény is. Kiállítva: Provosinszki (két sárga lap után) a 83. percben. G.: Szűcs a 65., ill. Lukucz (öngól) a 69. percben. Jó: Bottó, Szűcs, ill. Nagy A., Hor­váth I. (Zs. K.) Békésszentandrás— Battonyai TK 1—1 (1-2) Békészentandrás, 150 néző. V.: Németh. Békésszentandrás: Petrás II. —- Mrena, Bencsik, Szabó, Boros, Pjevara, Gebri (Banász), Bedővári, Farkas (Ju­hász), Litvai, Csépai (Székely). Edző: Varga László. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Si­mon, Pilán, Mákos A., Kovács K., Varga, Kovács Zs., Putnoki (Árgyelán), Zsóri (Sztán). Ed­ző: Juhász Attila. Jobb csapat a Battonya és teljes egészében megérdemelten győzött. G.: Farkas a 37., ill. Kovács Zs. a 6., a 63., a 80., Putnoki a 27. percben. Jó: Bencsik, Boros, ill. Kovács Zs. (a mezőny leg­jobbja), Oláh, Simon, Varga. (Varga László) Mezőhegyes! SE—Méhkerék 1-0 (0-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Fe­jes. Mezóliegyes: Gulyás -— Lavkó, Boros, Lovász, Kovács R., Zsoldi (Kopócs), Medve, Farkas, Berki, Kolozsi, Zábrák (Szemerédi). Edző: Kovács Sándor. Méhkerék: Ionut — Jova, Varga, Petrusán, Kocsis, Gugolya (Csotye), Rúzsa, Czi- czeri, Szarka, Bíró, Magyar. Edző: Patka György. Jó színvo­nalú mérkőzésen a végig táma­dó hazaiak megérdemelten tar­tották itthon az igen erős ellen­fél ellen a két pontot. A vendé­gek ha a játékkal törődtek vol­na, a második játékrészben ta­lán egyenlíthettek volna. Kiál­lítva: Bíró (reklamálásért) a 81., Szarka (reklamálásért) a 89. percben. G.: Medve az 54. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Magyar. (Házi András) Csabacsűd—F üzesgyar mat 2-1 (0-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Scsitovics. Csabacsűd: Balato­ni — Gombár A., Jurák, Füge- di. Gulyás, Rafaj (Tusjak), Pil- lár, Varga T„ Urbancsok, Jelen (Palyov), Lénáit. Edző: Petykó Márton. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai, Novák, Ko­vács II., Vad, Tóth Zs. (Pardi), Bere, Salya, Tóth Cs., Boros, Kovács I. Edző: Lázár István. Küzdelmes mérkőzésen a má­sodik félidőben mutatott játék alapján megérdemelten nyert a nagy akarással játszó hazai együttes. G.: Urbancsok (1 Les­ből) a 60., a 80., ilf. Vad a 28. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Kovács II., Tóth Zs., Bere. (Szilágyi Mihály) Csorvás—Orosházi MTK 0-1 (0-0) Csorvás, 300 néző. V.: Makay. Csorvás: Baráth — Kun, Tár- nyik, Ivanics, Seres, Tóth, Popol, Benyovszki J., Benyov- szki Z. (Kiss), Stef, Dénes. Ed­ző: Gyimesi András. OMTK: Tóth — Pardi, Sitkéi (Mórocz), Sebők, Frankó (Pusztai), Szlo- póczki, Boér, Dobi (Kasuba), Lovas T., Holecska, Lovas A. Edző: Lenti József, Füredi Já­nos. Az első félidőben a hazai csapat 11 -est és helyzetek soka­ságát hagyta ki. Ez megbosszul­ta magát, és a második félidőre feljavuló vendégek potyagóllal szerezték meg győzelmüket. G.: Lovas T. a 62. percben. Jó: Kun, Ivanics, Popol, ill. Tóth, Szlctpóczki, Boér, Lovas T. (Lestyán Mihály) Mezőkovácsházi TE— Békéscsabai MÁV 1—1 (1—1) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Zsurka. Mezőkovácsháza: Szilva — Széli, Szabó. Mészá­ros, Kovalcsik, Multyán, Maró- csik, Dumitriu, Varga, Kiss, Molnár. Edző: Pepó Gábor. MÁV: Ulrich — Gál, Nagy M„ Tóth, Horváth, Ancsin, Lipták, Prekop, Kovács T., Gajdács, Lonovics. Játékos edző: Tóth Miklós. A hazai csapat a máso­dik félidőben értette meg, hogy ezt a mérkőzést akár meg is le­het nyerni, de a vendégeknek biztosított egy félidőnyi előny soknak bizonyult, így a máso­dik játékrészben az akarás csak a döntetlenre volt elég. G.: Molnár a 38., Szabó a 46., Kovalcsik az 55., Kiss a 8., ill. Gál az 5., a 24., Nagy M. a 30., Kovács T. a 45. percben. Jó: a hazai csapat minden játékosa dicsérhető, ill. Gál. (Baráth) Magyarbánhegyes— Medgyesegyháza 2—2 (0—1) Magyarbánhegyes, 400 néző. V.: Takács. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Horgász, Bózsár, Evanics, László Z., Tóth R. (Málik), Józsa, Szla- nyinka L., Kiss I., László A., Várnai (Nagy). Edző: Bíró Gé­za. Medgyesegyháza: Homik — Göcző, Kiss Á., Juhász, Ho- lecz, Kovács, Mocsári L., Zsur- zsucz (Zámbori), Mocsári A., Vágási, Gyapjas. Edző: Sári Fe­renc. Két szomszédvár rang­adóján kemény, sportszerű mér­kőzésen, jó játékvezetés mellett igazságos eredmény született. G.: Kiss I. a 80., a 85., ill. Holecz a 7., Kovács az 55. perc­ben. Jó: Evanics, Málik, Kiss I., László A., ill. Homik, Kiss Á., Holecz, Mocsári A., Vágási. (Fejes Mihály) Sarkadi Kinizsi—Gyoma FC 1_2 (0-0) Sarkad, 300 néző. V.: Szpisják. Sarkad: Veress — Kapros, Ancsin, Vass, Gajdács (Mó­zes), Molnár, Iszáka, Tapasztó, Klembucz (Gurzó), Balogh, Papp. Edző: Zsíros György. Gyoma: Hajdú — Fauerwerker (Gonda), Tímár (Tamás), Fur- ka, Dobó, Somogyi, Plástyik, Bányai, Dinya, Holló (Óra- vecz), Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Két perc vá­lasztotta el a hazaiakat az egy ponttól. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen megérdemelt a vendéggyőzelem a sok helyze­tet kihagyó Sarkad ellen. G.: Balogh az 58., ill. Dobó a 79., Somogyi a 88. percben. Jó: Vass, Kapros, Ancsin, Veress, ill. Somogyi, Hunya, Dobó. (Kiss Gábor) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Elek SE 9—0, Doboz- Nagyszénás 0—0, Békésszent­andrás—Battonyai TK 2—1, Mezőhegyesi SE—Méhkerék 1—0, Csabacsűd—Füzesgyar­mat 0—4, Csorvás—Orosházi MTK 1—2, Mezőkovácsházi TE—Békéscsabai MÁV 0—1, Magyarbánhegyes—Medgyes­egyháza 4—0, Sarkadi Kini­zsi—Gyoma FC 1—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 26 2­87—18 80 2. Méhkerék 20 1 7 52—33 61 3. Gyoma FC 19 3 6 62—33 60 4. Csabacsűd 17 3 8 60—33 54 5. Füzesgyarmat 16 4 8 51—31 52 6. OMTK 14 6 8 49—36 48 7. Szeghalom 14 3 11 59—46 45 8. Elek 11 5 12 55—52 38 9. Csorvás 9 8 11 38—42 35 10. M.egyháza 9 6 13 44—57 33 11. Doboz 8 7 13 40—52 31 12. M.bánhegyes 7 9 12 33—50 30 13. Mezőhegyes 7 9 12 35—54 29 14. Nagyszénás 6 6 16 36—64 24 15. M.kovácsháza 4 10 14 32—50 22 16. Sarkad 7 5 16 37—53 21 17. B.szentandrás 4 8 16 20—54 20 18. Bcs. MÁV 3 7 18 34—66 16 A Sarkadtól 5, a Mezőhegyes­től 1 büntetőpont levonva. AzNBIB Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Pécsi MFC—Dunaferr 0—1, Soproni FAC—Nyíregyháza 1—1, Paks—Tiszaújváros 5—0, Érd—Kaposvár 4—1, Salgótar­ján—Kábái Cukor FC 1—0, Kecskemét—Szeged-Dorozs- ma 2—2, Csepel—Dorog 0—2, Nagykanizsa—Komló 0—2, Tiszavasvári—Matáv Sopron 2—1, Szolnok—III. kér. TVE 1—2. Következik Az NB III. Alföld csoportjában következik: Május 23., szombat: Jamina-Patrick SE—Dömsöd, 17.00. Május 24., vasárnap: Szarvasi FC—Békési FC, 17.00. Makó— Gyomaendrődi Barátság, 17.00. Gyulai FC—Örkény, 17.00. Mélykút—Szegedi VSE, 17.00. Tótkomlósi TC—Kunszent­márton, 17.00. Kisújszállás—Kerekegyháza, 17.00. Mezőbe­rényi FC—Hódmezővásárhely, 17.00. Á megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 23., szombat: Füzesgyarmat—Mezőhegyes, 17.00. Orosházi MTK—Mezőkovácsháza, 17.00. Batto­nya—Csabacsűd, 17.00. Május 24., vasárnap: Gyoma FC— Medgyesegyháza, 17.00. Méhkerék—Magyarbánhegyes, 17.00. Sarkad—Doboz, 17.00. Nagyszénás—Szeghalom, 17.00. Békéscsabai MÁV—Békésszentandrás, 17.00. Elek— Csorvás, 17.00.