Békés Megyei Hírlap, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

6 Sportmagazin 1998. április 14., kedd A Komlós nyerte az alsóházi rangadót Csak a Csorvás győzött idegenben Mezőberényi FC—Makói FC 2-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Mezőberény, 300 néző. V.: Tóth I. Mezőberény: Láza — Sajben, Rácz Zs., Molnár, Nagy — Győri, Balázs, Rácz A., Szivák — Darócz, Raducu (Vá­ri). Edző: Borgula János. Makó: Ménesi — Szeberényi, Anda, Bottlik (Karsai), Csák — Sümeghy, Márki, Bress (Frank), Szabó — Bálint (Mar- tonosi), Varga. Edző: Kolozs­vári János. 22. perc: A 16-os vonalánál szerzett labdával Szivák a bal szélen elhúzott, s a védőkkel egy vonalban álló Balázst ug­ratta ki, aki a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát, 1—0. 76. perc: A kilépő Balázst Anda utolsó emberként sza­bálytalanul szerelte, így piros lapott kapott. 85. perc: Raducu bal szélről belőtt labdája a védőkről lepat­tant a szerencsésen érkező Darócz elé, aki öt méterről nem hibázott, 2—0. Az első félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, a vendégek csak Ménesi vezér­letével tudták megóvni kapuju­kat az újabb góltól. A második félidőben az eső felhozta a ma­kóiakat, ám szépíteni nem tud­tak a jól küzdő hazaiak ellen. Jó: Az egész hazai csapat di­cséretet érdemel, ill. Ménesi (a mezőny legjobbja). Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Makói FC 0—2. Tótkomlós! TC— Békéscsabai Jamina SE 1_0 (1-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Tóth P. Tótkomlós: Ölei — Pásztor L., Bakai, Pásztor T., Garai — Dávid, Papp, Molnár, Kvasz- novszki — Fülöp (Balázs), Sza­bó (Mitykó). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. Jamina: Stumpf — Hajdú (Szatmári), Fejes I., Szelei, Schneider — Mázán (Belicza J.), Belicza Z. (Fejes M.), Képíró, Szarvas — Ronyecz, Hugyecz. Edző: Turcsek Zoltán. 2. perc: Az előretörő Mol­nárt buktatták a 16-os előteré­ben. A megítélt szabadrúgást Kvasznovszki a jobb felső sa­rokba lőtte, 1—0. Jó iramú mérkőzésen, a majd mindvégig szakadó esőben, már a találkozó elején egy jól elta­lált lövéssel vezetést szereztek a hazaiak, ami végül is a győzel­met jelentette számukra a jól küzdő jaminaiak ellen. A bé­késcsabaiak a második félidő­ben több helyzetet kihagytak. Összességében a kiesés ellen küzdő komlósiak megérdemel­ten tartották otthon a három pontot. Jó: Pásztor L., Pásztor T., Garai, Papp, ill. Szelei, Szarvas. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Békéscsabai Jamina SE 0-^1. Kerekegyháza— Gyomaendrődi Barátság SE 1-1 (0-1) Kerekegyháza, 400 néző. V.: Az Alföld csoport állása 1. Gyula 12 7 2 34—14 43 2. Gy.endrőd 11 9­39—14 42 3. Makó 12 3 6 43—26 39 4. Hm.vásárhely 9 7 4 29—2# 34 5. Kszt.márton 9 6 6 29—17 33 6. Békés 9 fi 6 42—32 33 7. Mélykút 9 4 8 35—27 31 8. Örkény 9 3 9 36—25 30 9. Kerekegyháza 6 8 7 31—28 26 10. MezóTjerény 6 6 9 18—22 24 11. Dömsöd 7 3 11 29—33 24 12. Jamina 5 9 7 16—25 24 13. Szarvas 5 5 11 24—45 20 14. Tótkomlós 4 7 10 19—41 19 15. SZVSE 5 4 12 20—47 19 16. Kisújszállás 3 5 13 26—54 14 A tabellában nem szerepel a félbeszakadt Gyomaendrődi Barátság—Hódmezővásárhely mérkőzés. Varga. Kerekegyháza: Berta — Váci, Kulman R., Kulman A., Gogolák — Bende, Torba- vecz, Duzmath, Juhász (Király) — Gazdag, Virág. Edző: Bende József. Barátság: Such — Sárosi, Karácsony, Nagy M., Tóth -— Molnár, Bócsik, Brak- szatórisz, Varga — Janis, Illyés (Mester L.). Betegség miatt megbízott edző: Pisont András. 38. perc: Brakszatórisz nagy bedobását Molnár továbbcsúsz­tatta, amit Kulman A. öt méter­ről a saját kapujába továbbított, öngól, 0—1. 57. perc: Vargát a második sárga lap után a játékvezető ki­állította. 72. perc: A sorozatos hazai támadások után egy kapu előtti kavarodáskor Torbavecz hét méterről a kapu közepépe lőtt, 1—1. Két ellentétes félidőt látha­tott a kerekegyházi közönség. Az elsőben a vendégek, a máso­dikban a hazaiak birtokolták többet a labdát. A kiállítás után a Barátság SE labdarúgói érthe­tően már inkább az eredmény tartására törekedtek. A döntet­len igazságosnak mondható. Jó: Torbavecz, Bende, Kulman R., Virág, ill. Nagy M. (a me­zőny legjobbja), Brakszatórisz, Bócsik, Such. (Gyuricza Já­nos) Ifjúságiak: Kerekegyháza— Gyomaendrődi Barátság SE 1—2. Mélykút—Szarvasi FC 4—1 (1-1) Mélykút, 600 néző. V.: Kalmár. Mélykút: Vasúth — Facskó, Szűcs, Kárász (Kovács L.), Vojnics — Kiss J., Ivancsán, Nuszpl, Margit (Hangya) — László, Velez. Edző: Alföldi Albert. Szarvas: Kondacs (Fábri) — Nagy, Kocsis, Szán­tai, Komlós (Buka) — Darida P. (Téglási), Klimaj, Bogdán, Kovács — Tóth, Darida Zs. Edző: Koltai Lajos. 6. perc: Ivancsán Szűcsnek szánt labdáját Nagy elcsípte, majd két lépés után a bal alsó sarokba lőtt, 0—1. 14. perc: László és Margit összjátéka után utóbbi 14 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. 16. perc: Kondacs kapus üt­között Kárásszal. Az esetnél a szarvasiak hálóőre megsérült, helyére a fiatal Fábri állt. 47. perc: Velez a félpályáról indult, lefutotta védőjét és a há­lóba helyezett, 2—1. 53. perc: Bal oldali szöglet után László a kapuba csúsztatta a pettyest, 3—1. 63. perc: Margit szöglete után Ivancsán a kapu bal olda­lába fejelt, 4—1. 71. perc: Margit lerántásáért büntetőhöz jutottak a hazaiak. A 11-est Szűcs lőtte, Fábri bra­vúrral az alapvonalon túlra mentett. Az első félidőben is fölény­ben játszottak a hazaiak, ám ek­kor a fiatal szarvasi együttes még jól tartotta magát. Fordulás után érvényesült a mélykútiak nagyobb tudása, akik ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jó: Facskó, Margit, Kiss J., László, ill. Nagy, Fábri, Bogdán, Kovács. (Magyar Jó­zsef) Ifjúságiak: Mélykút— Szarvasi FC 2—0. Kisújszállás—Gyulai FC 1-1 (1-1) Kisújszállás, 300 néző. V.: Hol­lós. Kisújszállás: Varga I. — Varga Z. (Csíki), S. Nagy, Majláth, Muresán — Horváth, Czika, Kádár, Csillag — Iodi, Kása. Edző: Kádár József. Gyula: Steigerwald — Komló- si (Deák), Burai, Resetár, Bo- tyánszki — Tamási, Kiss, Ekker (Nagy), Gajdács — Bíró, Boruzs. Edző: Cserháti István. 40. perc: Egy bal oldali be­ívelés után Burai lába alatt el­csúszott a labda, Iodi lecsapott rá és az elfekvő Steigerwald ka­pus hasa alatt a hálóba lőtt, 1— 0. 43. perc: Burait a 16-oson belül elütötték. A 11-est Rese­tár a bal alsó sarokba helyezte, 1—1. 92. perc: A játékvezető Resetárt kiállította. A nagy esőzés után irreális talajú pályán lejátszott mérkő­zésen nem alakulhatott ki folya­matos játék. A csapatok a pálya közepén „dögönyözték” egy­mást, igazából estik a felívelé­sek után alakultak ki helyzetek. A játékvezető nem állt feladata magaslatán, következetlen volt, ennek számlájára írható Resetár kiállítása is. Összességében reá­lis eredmény született. Jó: Muresán, Horváth, Iodi, ill. Kiss, Burai, Botyánszki. Ifjúságiak: Kisújszállás— Gyulai FC 3—0. Hódmezővásárhely—Békési FC 2-2 (1-2) Hódmezővásárhely, 400 néző. V.: Filus. Hódmezővásárhely: Kovács K. — Kazán, Tóth Cs., Luczás — Rárósi, Szrenka, Fa­zekas, Huszár, Sipos (Kirsner) — Borbás (Kovács T.), Szitkó. Edző: Antal Ferenc. Békés: Hanyecz — Jánosi (Pálffi), Kondacs, Szenti, Czinanó — Nagy Z., Litauszki, Nagy L, Szegedi (Bíró) — Bagyinka (Pap), Miklya. Edző: Királyvári Károly. Nagy iramban kezdett mind­két együttes. Bő negyedórányi játék után, két hatalmas védel­mi hibát követően Miklya és Bagyinka révén előnyhöz jutot­tak a békésiek. Az első játék­részben Szrenka szabadrúgás­ból szépített. A második félidő­ben beszorultak a békésiek és egy szöglet utáni kavarodás után egyenlítettek a vásárhelyi­ek. Az utolsó 10 percben Pap kiállítása után emberhátrányban játszottak a békésiek, de a haza­iak nem tudták kihasználni a kí­nálkozó lehetőségeket. Jó: Tóth Cs., Szitkó, Szrenka, ill. Mik­lya, Nagy L, Szenti. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Békési FC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kunszentmárton— Örkény 3—0 (1—0), Szegedi VSE—Dömsöd 0—5 (0—2). Mezőhegyes! SE— Békésszentandrás 2—0 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Mezőhegyes, 150 néző. V.: Bíró. Mezőhegyes: Gulyás — Lavkó, Boros, Lo­vász, Kovács, Garan (Kopócs), Medve, Farkas (Páncsics), Zsoldi (Szemerédi), Kolozsi, Berki. Edző: Kovács Sándor. Békésszentandrás: Petrás — Bencsik, Gebri, Kiss (Juhász), Pjevara, Velky, Medveczki (Székely), Csipái, Mrena, Far­kas, Kovács. Edző: Varga Lász­ló. Sportszerű mérkőzésen a lendületesebb hazaiak sikere megérdemelt. G.: Berki a 28., Lovász a 66. percben. Jó: Boros, Lovász, Kovács, Kolozsi, ill. Velky, Mrena, Szé­kely. (Perlaki János) Füzesgyarmat—Doboz 2—1 (1-1) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Szabó I. S. Füzesgyarmat: Sárközi — Ajtai (Jónás), No- vák, Bánsági (Pardi), Vad, Földesi, Bere (Farkas), Salya, Tóth, Boros, Kovács Zs. I. Edző: Lázár István. Doboz: Balogh Z. — Bánszki, Bene­dek, Kiss, Bottó, Kiszely, Baracsi, Szűcs, Balog Zs., Ud­vari, Nagy. Edző: Szűcs Mi­hály. Iramos mérkőzésen meg­őrizte tavaszi veretlenségét a Füzesgyarmat. G.: Boros a 20., Farkas a 82., ill. Kiss (1 l-esből) a 23. percben. (Szabó László) Battonyal TK—Sarkad! Kinizsi 4—1 (1-1) Battonya, 500 néző. V.: Bogyó. Battonya: Lakatos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Puttnoki, Kovács K. (Varga), Turbucz, Kovács Zs., (Mákos A.), Mákos Á., Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Sarkad: Veress (Magyar) — Kapros, Ancsin, Vass, Gajdács (Nagy), Molnár, Papp, Tapasz­tó, Gurzó, Matus, Szabó (Klembucz). Edző: Zsíros György. Alacsony színvonalú, csapkodó első félidő után a ha­zaiak a folytatásban biztosan győzték le a szervezetten véde­kező vendégcsapatot. G.: Zsóri az 5., Simon az 55., Puttnoki a 70., Mákos Á. a 78., ill. Gurzó a 10. percben. Jó: Pilán, Simon, Puttnoki, Mákos Á., ill. Veress, Ancsin, Gurzó. (Lukács István) Gyoma FC—Csabacsűd 2—1 (1-1) Gyomaendrőd, 600 néző. V.: Zsurka. Gyoma: Hajdú — Fauerwerker (Toldi), Csikós, Furka, Dobó, Somogyi, Plástyik, Bányai, Dinya, Ko­vács, Hunya. Edző: Somogyi János. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Rohony, Fügedi, Gu­lyás, Jurák, Pillár, Varga, Raffai (Bálint), Lénárt, Tusjak. Edző: Petykó Márton. Az átlagosnál színvonalasabb és küzdelme­sebb mérkőzésen a többet táma­dó hazai csapat megérdemelten nyerte a helyosztó rangadót. G.: Kovács (1 l-esből) a 35., Bányai az 56., ill. Lánárt (1 l-esből) a 26. percben. Jó: Csikós, Furka, Bányai, Kovács, ill. Fügedi, Ju­rák. (Holló János) Orosházi MTK—Elek SE 2-1 (2-0) Orosháza, 200 néző. V.: Kokavecz. OMTK: Tóth I. — Juhász, Sitkéi, Kasuba, Mórocz, Pardi (Horváth), Dobi (Boér), Sebők (Katona), Frankó, Lovas T., Holecska. Edző: Lenti Jó­zsef, Füredi János. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut (Hotya), Pigler, Ferenczi, Séllei, Elekes, Uhrin (Samu), Kapocsán (La­katos), Donnert, Ottlakán. Edző: Fodor Sándor. A heves zivatar közben végig jó iramú, változatos mérkőzésen a hatal­mas lelkesedéssel küztő oroshá­zi fiatalok határozottabbak vol­tak a mezőnyben jól adogató vendégeknél. G.: Holecska a 30., Lovas T. a 35., ill. Ferenczi a 88. percben. Jó: Tóth I., Sit­kéi, Holecska, ill. Ferenczi, Séllei, Donnert. (Selmeczi László) Méhkerék—Szeghalom SC 2—1 (2—0) Méhkerék, 300 néző. V.: Dajka. Méhkerék: Ionut — Jova (Czirle), Varga, Petrusán (Szűcs), Kocsis, Gugolya, Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Bíró, Magyar. Edző: Padka György. Szeghalom: Ivicevic — Bihari, Tóth, Szabó L., Petri (Barna), Ombódi (Szabó S.), Fürj, Sáfián, Vámos, Tőkés, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Szeles, kelle­metlen időben jó játékvezetés mellett, iramos mérkőzésen a hazaiak megérdemelten tartot­ták otthon a három pontot a lel­kesen játszó vendégek ellen. G.: Bíró (1 l-esből) a 16. és a 34., ill. Fürj a 61. percben. Jó: Ionut, Cziczeri, Bíró, ill. Ivicevic, Fürj, Kovács. (Netye Mihály) Békéscsabai MÁV— Nagyszénás! SK 3-3 (1-1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Nagy. MÁV: Márta — Gál, Nagy, Tóth, Varga, Lipták, Osgyán, Pozsár, Gajdács, Hürkecz, Nyári. Játékos edző: Nyári Attila. Nagyszénás: Bíró — Kiss, Verbőczi, Erzsiák, Gengeliczki (Gál), Trabak, La­katos (Popon), Tarján, Bányik, Baki, Horváth Zs. Edző: Berta József. Ritkán látható remek mérkőzésen mindkét csapat tel­jes erőbedobással küzdött a lét- fontosságú három pont meg­szerzéséért. Végül is reális eredmény született. Kiállítva: Nagy (utolsó emberként sza­bálytalankodott) a 32., Verbő­czi a 60., Bányik (mindkettő két sárga lap után) a 75. percben. G.: Tóth a 45., Hürkecz a 65., Gajdács a 71., ill. Trabak a 15., az 55., Horváth Zs. (1 l-esből) a 80. percben. Jó: Gál, Pozsár, ill. Trabak, Horváth Zs. (Braun Attila) Medgyesegyháza—Csorvás 0-2 (0-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Rózsa. Medgyesegyháza: Relu — Gyapjas, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Petruzsán, Hó­di (Zámbori), Mocsári L., Vá­gási (Göcző), Zsurzsucz Zs. Edző: Sári Ferenc. Csorvás: Baráth — Kun (Pogonyi), Tár- nyik, Ivanics, Seres, Tóth, Popol, Benyovszki J., Benyov­szki Z., Stef, Dénes (Szalai). Edző: Gyimesi András. A medgyesiek már sokadik mér­kőzésükön önmagukat keresik. A kulturáltan játszó Csorvás ilyen arányú győzelme is reális. G.: Benyovszki Z. a 62., Tóth a 64. percben. Jó: A hazaiak kö­zül senki sem nyújtott átlagon felül, ill. Ivanics, Popol, Stef. (Zs. Zs.) Magyar bánhegy es— Mezőkovácsházi TE 1—0 (1-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Klembucz. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Bozsó, Bozsár, Evanics (Horgász), László Z., Tóth L., Józsa, Mu­rányi (Szlanyinka L.), Kiss I., László A., Málik. Edző: Bíró Géza. Mezőkovácsháza: Szil­va — Szél, Kovács, Székely, Kovalcsik (Török), Csordás, Marócsik, Dumitriu, Varga, Kiss, Multyán. Edző: Pepó Gá­bor. Kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak végig jobb teljesít­ményt nyújtottak, több helyze­tet dolgoztak ki, de ezekből csak egyet sikerült értékesíteni­ük. G.: László Z. a 42. percben. Jó: A hazai csapat valamennyi tagja, ill. Kovács, Dumitriu, Varga. (Fejes Mihály) IFJÚSÁGIAK: Mezőhegye- si SE—Békésszentandrás 0—1, Füzesgyarmat—Doboz 11—0, Battonyai TK—Sarkadi Kinizsi 6—1, Gyoma FC—Csabacsűd 2—5, Orosházi MTK—Elek el­maradt, Méhkerék—Szeghalom SC 0—1, Békéscsabai MÁV— Nagyszénási SK 5—1, Med­gyesegyháza—Csorvás 1—4, Magyarbánhegyes—Mezőko­vácsházi TE 2—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 21 2 . 69—16 65 2. Méhkerék 16 1 6 44—29 49 3. Gyoma FC 14 3 6 49—27 45 4. F.gyarmat 14 3 6 41—23 45 5. Csabacsűd 14 2 7 51—28 44 6. OMTK 11 4 8 37—29 37 7. Szeghalom 11 3 9 52—36 36 8. Elek 10 5 8 44—37 35 9. Csorvás 8 8 7 35—33 32 10. M.bánhegyes 7 8 8 28—38 29 11. M.egyháza 7 5 11 36—49 26 12. Doboz 6 5 12 29—41 23 13. Mezőhegyes 5 8 10 28—46 22 14. Nagyszénás 5 5 13 29—52 20 15. M.kovácsháza 3 8 12 19—36 17 16. B.szentandrás 3 8 12 16—42 17 17. Bcs. MÁV 3 6 14 26—51 15 18. Sarkad 5 4 14 26—46 14 A Sarkadtól 5, a Mezőhegyestől 1 büntetőpont levonva. Az NB I B-ben történt: Szol­nok—Paks 0—1, Érd—Nagy­kanizsa 2—0, Tiszaújváros— Szeged-Dorozsma 0—0, Ka­posvár—Pécsi MFC 0—0, Matáv Sopron—Dunaferr 1—2, Salgótarján—Soproni FAC 1— 1, III. kér. TVE—Dorog 0—0, Komló—Nyíregyháza 1—3, Tiszavasvári—Csepel 3—1, Kábái Cukor FC—Kecskemét 0—0. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Április 18., szombat: Gyomaendrődi Barátság— Kunszentmárton 16.30. Szarvasi FC—Dömsöd 16.30. Ápri­lis 19., vasárnap: Békéscsabai Jamina—Kisújszállás 16.30. Örkény—Szegedi VSE 16.30. Békési FC—Kerekegyháza 16.30. Makó—Hódmezővásárhely 16.30. Gyulai FC— Mezőberényi FC 16.30. Mélykút—Tótkomlósi TC 16.30. A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Április 18., szombat: Doboz—Battonyai TK 17.00. Szeg­halom SC—Füzesgyarmat 17.00. Békésszentandrás— Magyarbánhegyes 17.00. Április 19., vasárnap: Csabacsűd—Mezőhegyesi SE 17.00. Elek SE—Gyoma FC 17.00. Nagyszénási SK—Orosházi MTK 17.00. Sarkadi Kinizsi—Békéscsabai MÁV 17.00. Csorvás—Méhkerék 17.00. Mezőkovácsházi TE—Medgyesegyháza 17.00. A mezőberényiek gólt szerző csatára, Balázs (balról) elhúz a makói védő mellett. A labdarúgó NB Ill-ban: Mezőberényi FC—Makói FC 2—0 fotó: such tamás