Békés Megyei Hírlap, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

Góltotó a« ­BERÉNYl BRAVÚR Slffr jjjrifSl '|!**Br1 Szombaton az Üllői úton lépett pá- búra a Békéscsaba a labdarúgó NB ,f ‘ ? JHH l-ben. \ lila-fehérek nagy csatában ..2—l-es vereséget szenvedtek a­■ ~ csaknem egy órán ál liz tövei játszó ■ - “ ' —3SÍ5" Ferencvárostól (7. oldal) Legutóbbi Góltotó játékunkban a Ferencváros—Békéscsabai Előre FC NB I-es labdarúgó-mérkőzés eredményét (2—1) huszonkét ol­vasónk találta el. Ezen a héten szünetel az NB I-es labdarúgó-baj­nokság küzdelemsorozata a válogatott külföldi útja miatt, így NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzésekre tippelhetnek játékos kedvű olvasóink (8. oldal) A labdarúgó NB Ill-ban a hét vé­gén a mezőberényiek jó játékkal bravúros, 2—0-ás győzelmet arat­tak hazai pályán az esélyesebb, do­bogós helyen álló Makói FC csapa­ta ellen (6. oldal) Varga: Vam iom k. Tata, Szentpétervár Öt békéscsabai utazik az Eb-be A puszta számokat figyelve, a jegyzőkönyv csak az egypontos békéscsabai győzelmet örökítette meg a toma-csb nyitófordulója után. A valóság­ban azonban sokkal izgalmasabb volt a verseny, főleg az utolsó szer, az ugrás miatt. Addig két és fél ponttal vezetett a Hungarotel TC, ám Szikora Zsanett első, 9 pontot érő ugrása után a msáodiknak többször is nekifutva, végül nem hajtotta végre a gyakorlatot és átlaga 4,5 pont lett — így zsugorodott alig egy pontra a két ukrán tornász leigazolásával és Molnár Andrea vissza­térésével alaposan megerősödött Postással szem­ben a csabaiak előnye. További érdekessége volt a versenynek, hogy Varga csak egyet ugrott, Nyeste egyet sem. A Kórház utcaiak ugrásban és korláton csak négyen — Szikora, Kurucz, On- dos, Szokolai — tudtak teljesíteni, vagyis min­den pontra szigorúan szükségük volt, szemben a riválisokkal, akiknél öt tornász eredményéből választhatták ki a négy legjobbat. Külön tétet jelentett a válogatott kerettagok számára a csapatbajnoki szereplés. A „végered­mény”: Varga Adrienn, valamint a most követ­kező héten Budapesten, Kalmár Zsuzsa szövet­ségi kapitány irányításával gyakoroló és Szent­péterváron csak felemáskorláton szereplő Nyeste Adrienn és további három békéscsabai tornász került az utazók közé, ha csak nem jön közbe sérülés. Név szerint a felnőtteknél Szikora Zsanett, valamint a juniorok közt indu­ló Váljon Ágnes és Szabó Emese. Adósak vagyunk még a serdülő csb nyitófor­dulójának eredményével: a békéscsabaiak itt is az élen végeztek. Kedden ismét útra kel Varga Adrienn és edzője, Lukács József. A hét végén a kanadai Vancouverben a Világkupa utolsó, döntő előtti fordulóját rendezik meg. „Adrienn vezeti a ver­senyt ugrásban, pontokra nem is lenne igazán szüksége, de kötelező a részvétel. Nem kockáz­tatunk, de mégis fontos az élen mutatkozni” — mondta Lukács József a locsolkodás délelőttjén a tornacsarnokban, mert húsvét ide, húsvét oda, tegnapi kétórás edzés szerepelt a programban, amelynek végállomása az Európa-bajnokság és a felkészülés a jövő heti, tatai edzőtáborral feje­ződik be a válogatottak számára. (fábián) Nem SIKERÜLT AZ újabb ÖTSZETTES bravúr Békéscsabai Főiskola DSE— Uh adás TK 2:3 (-7, IS, -10,11, -12) NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Csenték, Szabó K. Békéscsaba: Mező, MATICS, Tóth É,. Somogyvári, Kazár, KOLAROVSZKI. Cs.: Lengyel, Széplaki. Edző: Oroszi László. Szombathely: Bajkó Enikő, BAJKÓ J., ZALAVÁRI, KŐHALMI, Ilics, Osztovits. Cs.: Székely, Gallen. Edző: Gőczi István. Több mint másfél órás csatát hozott a kiesési rangadó, ame­lyen az egykori csabaiakkal, a Bajkó testvérekkel megerősített Szombathelyi Haladás TK kez­dett jobban, röpke negyedóra alatt szereztek előnyt a számta­lan nyitást rontó csabaiakkal szemben. A folytatás izgalma­san alakult, hiszen leginkább a hazaiak vezettek, de 13:9 után 14:15-re fordítottak a vasiak, majd Kolarovszki remek leüté­seinek köszönhetően mégis a főiskolás lányok nyerték a 28 perces szettet. A következő két játszma egyforma hosszúságú volt, s egyformán a másik csa­pat hibáiból éltek a játékosok. 2:2 után a rövidítésben még 9:6-ra a csabaiak vezettek, de most nem sikerült a bravúr, így nagyon fontos pontokat hullaj­tottak el a nagy riválissal szem­ben. BMX országos bajnokság, első forduló Csepelényi Krisztián aranyérmes A hét végén Kecskeméten bo­nyolították le a BMX országos bajnokság első fordulójának küzdelmeit, amelyen hét kor­osztályban 11 szakosztály hat­van kerekese indult. A kerékpár­akrobaták nyolcfordulós orszá­gos bajnokság keretében döntik el, hogy kik képviselik majd ha­zánkat a szeptember végi portu­gáliai világbajnokságon. Az egyik ob-fordulót szeptember 6-án Orosházán rendezik. Mint Sin Géza, az Orosházi Eötvös DPSE szakosztályvezetője el­mondta: a tervezett hat sporto­lóval szemben csak hárman tud­tak rajthoz állni, mivel a többi­ek betegség és kerékpár-problé­mák miatt nem tudtak elutazni az ob-ra, ennek ellenére jól helytálltak a viadalon. Csepelé­nyi Krisztián, az orosháziak vá­logatott versenyzője kiválóan szerepelt és a mester kategóriá­ban legyőzte a Budapesti Gör- zenál háromszoros világbajno­kát, Schenkel Benjámint. Az újonc Mázán Tamás a 20 éven felüliek korcsoportjában idege­sen versenyzett, emiatt a negye­dik helyen végzett. Az orosháziak szorgalmasan készülnek a május 24-ei, pécsi, második forduló küzdelmeire. V. L. TOTÓWE 15 III I. NY E K A Totó 15. heti szelvényei kö­zött nem leltek 13+1 találatost, így a következő hétre átvitt nettó nyeremény 16 millió 382 ezer 345 forint. 13 találatos sem volt, itt 13 millió 105 ezer 876 forint halmozódik. A 12-esek 207 ezer 222 forintot fizetnek, a 11-esek 16 ezer 70 forintot, a 10-esek pedig 3207 forintot érnek. A Góltotón sem volt telitalálatos, a halmozódó nye­remény körülbelül 404 ezer 516 forint. A 38 darab hármas egyenként 3916 forintot fizet. A Totó 15. heti eredményei 1. Vasas—Kispest-Honvéd ......................................1—1 x 2 . Schalke 04—VfB Stuttgart................................3—4 2 3. Bayern München—1860 München ...........3—1 1 4 . AS Roma—Internazionale................................1—2 2 5 . Vác-Zolner FC—MTK Hungária FC .. .1—0 1 6. Gázszer FC—Diósgyőri FC.............................1—0 1 7 . Siófoki Bányász—Újpesti TE...........................1—1 x 8 . 1. FC Köln—Karlsruhe......................................0—1 2 9. Hertha BSC—Werder Bremen ...................0—2 2 1 0. Wolfsburg—Leverkusen .................................1—0 1 1 1. AC Milan—Atalanta ____V...........................3—0 1 1 2. Brescia—Lazio.........................................................1—1 x 13. Fiorentina—Vicenza..............................................1—1 x + 1. mérkőzés: 14. Rangers—Celtic.....................................................2—0 1 „ Megcsömörlött” a Békés Csömör—Békési FKC 30—25 (14—10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Csömör, 350 néző. V.: Bel­ső, Marosi. Békés: Árdeleán P. — Takács, Polgár T. 5, Árdeleán L., Greksza, MOLDOVÁN 13, Mikó 2. Cs.: Kovács (kapus), Kiss, Szilágyi A. 2, Bogárdi 3, Polgár Z. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Kertész 16, Bagyánszki 5. Kiállítások: 18, ill. 12. perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2. A vendégeknél Gávai Ferenc sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. A hazaiak kezdtek jobban, a 9. percben 4—1-re vezettek. A folytatásban a 20. percben egyenlítettek a vendégek, 7—7. Ezt követően egy-két góllal mindig a csömöriek vezettek, majd az első félidő utolsó percé­ben újabb két góllal négyre nö­velték előnyüket. Fordulás után felváltva estek a gólok. A jól játszó csömöriek Kertész ve­zérletével tartották három-négy gólos előnyüket. Kemény volt a mérkőzés, sokszor szólt a játék­vezetők sípja és gyakran küldték kétperces pihenőre a játékoso­kat a sípmesterek. A vendégek­nél csak Moldován tudott lépést tartani a házigazdákkal. A hajrá­ban mindkét oldalon sok hely­zetet kihagytak a kézilabdázók. A tabella középmezőnyé­ben helyet foglaló csömöriek közönségük biztatása mellett megérdemelten nyertek a ru­tinos Gávait nélkülöző, ezút­tal mérsékeltebb teljesít­ményt nyújtó békésiek ellen. Gávai Ferenc:— Gratulálok a győztes csapatnak, amely megérdemelten szerezte meg a két pontot. Csaba Előre KC—Mizse KC 29—26 (14—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 250 néző. V.: Dzsipoff, Szalay. Békéscsaba: SZIKORA — UNYATINSZKI 4, Kiss 1, FELFÖLDI 6, Czegle 1, LOVÁSZ 11, Szabó B. 1. Cs.: Petrovszki (kapus), T óth B. 2, Lukács 3, Latorczai, Albrecht. Edző: Perényi László, Skaliczki László. Az ellenfél legjobb do­bói: Szász 8, Horváth 5. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2. ymsmm­f H iil. ám SERLEG-ÉREM CENTRUM Komputeres gravírozás ffj : Békéscsaba, Lázár u. 13. Tel.: (66) 450-860. A találkozó eló'tt a hazaiak sé­rült átlövője, Csuvarszki János örömmel újságolta, hogy a na­pokban a felesége egészséges fiúgyermeknek adott életet. A kis Csuvarszki János Csanád 3,9 kg-mal született. A vendégek kezdtek jobban, a 7. percben 4—2-re vezettek. A folytatásban felváltva estek a gólok. A csabaiak csak a 20. percben tudták először átvenni a vezetést (10—9). Ebben az időszakban Lovász volt elemé­ben, aki a félidő végén már a hatodik gólját szerezte a kemé­nyen védekező vendégek ellen. Szünet után Szikora kapus bra­vúrosan védett, Felföldi jól irá­nyított, s a hazaiak 17—13-ra elhúztak. A lila-fehérek áttértek a kétbeállós játékra, s ennek kö­szönhetően a 48. percben már 6 góllal vezettek (23—17). A vendégek nem adták fel, az 54. percben egy gólra feljöttek (23—22). A hajrában egész pá­lyás letámadást alkalmazott a Mizse KC, ám a csabaiak időt kértek, s mindig volt olyan játé­kosuk, aki kihasználta a lehető­séget. A kiesés elleni küzdelem­ben érintett, négy volt NB I-es játékost felvonultató Lajos­mizse ellen a hazaiak a talál­kozó jelentős részében jól ját­szottak, Lovász és Felföldi gólerősségének köszönhetően megérdemelten nyertek. Perényi László: — Értékes két pontot szereztünk, a végén saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. V. L. A több év után Békéscsabára visszatért Felföldi (kezében a labda) jó játékkal és hat góllal járult hozzá csapata sikeré­hez. A férfi kézilabda NB I B-ben: Csaba Előre KC—Mizse KC 29—26 FOTÓ: SUCH TAMÁS Delein KC-Gyclai SE 24—22 (13-12) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Kecskemét, 100 néző. V.: Márton, Taizs. Gyula: LOVÁSZNÉ — Valyuch 2, Felegyi 1, DÁVID 6, GYUSKA G. 3, MEDVEGY 5, Ancsin T. 3. Cs.: Ma­jor J. 1, Hajdú 1, Novák, Csepregi, Recska, Major Á. Edző: Csulik Pálné. Az ellenfél legjobb dobója: Szabó 5 . Kiállítások: 4, ill. 6. perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3. A szokásos koreográfia szerint kezdtek a vendégek. Az első 10 percben elengedték ellenfelü­ket, így 4—1-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban megpróbáltak fel­zárkózni a fürdővárosi lányok. Szünet után ismét a kecskemé­tiek kezdtek jobban, tartották három-négy gólos előnyüket. A vendégeknél sok volt az eladott labda, idegesen játszottak a gyulaiak. Amikor felzárkózhat­tak volna Gyuskáék, rendre megremegett a fürdővárosi lá­nyok keze. A közepes iramú mérkőzé­sen az újonc gyulaiak a kriti­kus pillanatokban gyenge tel­jesítményt nyújtottak, ez okozta vereségüket, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a játékvezetők sem áll­tak feladatuk magaslatán. Csulik Pálné: — A játékve­zetők kritikán aluli bíráskodása mellett is nyerhettünk volna, ha nem adunk el rengeteg labdát.