Békés Megyei Hírlap, 1998. április (53. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-10 / 85. szám

1998. április 10., péntek Sarkad vároS 3 Útmutató a bankjegykiadó automata HASZNÁLATÁHOZ Az ügyfelek kérésének eleget téve az OTP sarkadi fiókjához nemrég telepített bankjegyki­adó automata használati utasí­tásait közli a pénzintézet. Bankkártyáját helyezze be az erre kijelölt nyílásba, a jelzett csík irányának megfelelően a mágnescsíkkal lefele. Várja meg, amíg a képernyőt takaró aj­tó felhúzódik. Figyelmesen ol­vassa el és kövesse a képernyő utasításait. A „Kérem várjon” feliratot követően az automata az azonosító számát kéri. Gépel­je be a kártya átvételekor kapott négyjegyű azonosító számot (PIN kód). Amennyiben kódját nem megfelelően ütötte be, a gép újra kéri megismételni. A negyedik kísérlet után az auto­mata bevonja a bankkártyáját. Ennek elkerülésére a harmadik sikertelen kísérlet után ne pró­bálkozzon, hanem a Törlés piros gombot nyomja meg, így kártyá­ját visszakapja. A helyes kód be­ütése után egy tranzakció­választó képernyő jelenik meg. A Pénzfelvét szöveg melletti fe­hér háromszög alakú nyilat (gombot) nyomja meg. A képer­nyő többféle összeget kínál fel Önnek. Ha valamelyik megfelel, akkor az összeg melletti fehér gombot nyomja meg. Amennyi­ben egyik lehetőség sem felel meg, úgy válassza a Más összeg feliratot. Ezt követően üsse be a kívánt összeget és nyomja meg a zöld Bevitel gombot. Az auto­mata 500, 1000, és 5000 forintos címletű bankjegyet ad ki. Ezt követően egy újabb vá­lasztás következik: Óhajt bi­zonylatot nyomtatni igen — nem. A megfelelő választás után a gép visszaadja kártyáját, illetve kiadja a pénzt és a bi­zonylatot. Az ügyintézés rugalmasságá­nak érdekében kérjük, hogy a műveleteket határozott mozdu­latokkal és ne sok várakozási idővel végezzék, valamint a tranzakció közben ne fordulja­nak el a géptől. Minden műve­letre meghatározott időegység (másodperc) áll rendelkezésük­re. Ezt követően a gép bevonja a kártyát, esetleg a pénzt is. Az esetlegesen felmerülő problé­mák esetén forduljanak biza­lommal az OTP-fiók dolgozói­hoz. A gép töltése, a vonal túl­zsúfoltsága és hiba esetén a képernyőn az Üzemen kívül fel­irat jelenik meg. Az automata használatához dolgozóink hely­színi segítséget nyújtanak, használják bátran a technika vívmányát.. OTP sarkadi fiókja Anyakönyvi hírek Házasságkötés Soós Magdolna Róza és Nagy Sándor. Haláleset Juhos Andrásné Danes Irén (1926), Szabó József (1914), Barcsi-Imréné Ko­vács Sára (1912). Áprilisi tréfa, (b) Noha elseje a bolondozások napja, a humorérzék a tavaszi szünet előtt sem hagyta el a diákokat. Vagy talán a garabonciás, esetleg a nyuszi „csomagolt” autót, illetve díszített szélvédőt a sarkadi gimnázium előtt? Ki tudja? fotó: fazekas László SPORT ÍS SPORT C SPORT $5 SPORT € SPORT SPORT SS SPORT SPORT Békés Kakas Sportnapok labdarúgás Megyei népuáték- és sportfeszitvál Az ötödik alkalommal kiírt me­gyei rendezvényen az 1. sz. ál­talános iskola csapata képvisel­te színeinket a népi játékokban, míg a különböző sportágakban (asztalitenisz, lengőteke, sakk) felnőtt versenyzők álltak rajt­hoz, s mérték össze tudásukat a tíz városból érkező versenyzők­kel. A gyerekek — szokásukhoz híven — most is az első helyet szerezték meg kategóriájukban, de szerencsére a felnőttek sem szerepeltek olyan rosszul, hogy az összesített pontversenyt vé­gül is ne Sarkad nyerje. Az ed­digi öt alkalomból négyszer vá­rosunk diadalmaskodott ezen rendezvényen, jövőre mi le­szünk a házigazdák — így tehát kétszeresen is illik folytatni a hagyományokat. Eredmények: Népi játékok, váltóversenyek: 1. Sarkad (1. sz: általános isko­la) Asztalitenisz: Elekné Boldogh Angelika a nyolc közé jutásnál esett ki, ugyanígy végzett dr. Sipos Lajos is. Varga József a négybe kerülésnél búcsúzott. Lengó'teke: Nagy Krisztina holtversenyben a 2-3. helyen végzett, Diószegi Imre meg­nyerte a férfiak versenyét. Sakk:, csapatunk (Czeglédi Zoltánné, Czeglédi Zoltán, Boldoczki Mihály, Kiss Imre) a hatodik helyet szerezte meg. A városok közötti összesített pontverseny győztese: SÁR KÁD! Csorvás, 1998. március 28. A sportoldalt összeállította: Diószegi Imre Megyei I. osztályú bajnoki labda­rúgó-mérkőzés Sarkadi Kinizsi LE—Füzes­gyarmat 0—3 (0—1) Sarkad, 400 néző. Vezette: Korim (5). Sarkad: Veress (6) —- Kapro (6), Ancsin (5), Molnár (6), Gajdács (6—2=4), Józsa (—), Szabó (5), Tapasztó (5), Nagy (5), Balogh (—), Matus (5). Edzó': Zsíros György. Füzesgyarmat: Komáromi (5) — Ajtai (5), Novák (6), Kovács II. Zs. (6) , Vad (8), Bánsághy (5), Bere (5), Salya (6), Tóth Cs. (7), Boros (7) , Kovács I. Zs. (7). Edzó': Lázár István. Cserék: Józsa helyett Papp (5) a 17. percben, Balogh helyett Klembucz (5), Bánsághy helyett Tóth Zs. (5) a szünetben, Novák helyett Farkas (-) a 77. percben és Tóth Cs. helyett Pardi (-) a 79. percben. Kiállítva: Gajdács a 67. percben második sárga lap után, utolsó em­berként szabálytalankodott. Gólszerzők: Tóth Cs. a 29. perc­ben, Vad (11-esből) a 67. percben és Pardi a 84. percben. A mérkőzés krónikája: 8. perc: Szabó egy jó csel után tá­voli lövéssel próbálkozott, amely Komáromi kapus könnyű zsákmá­nya lett. 12. perc: Most Gajdács próbálko­zott távúiról egy lövéssel, mely az egyik védőn erejét veszítette. 13. perc: Vad kb. 5 méterre a sza­bálytalanság elkövetésének eredeti helyszínétől végzett el egy szabad­rúgást, melyet Korim nemes egy­szerűséggel elengedett, Tóth Cs. a bal oldalon a védők mögé került, de Veress gyors vetődéssel elcsíp­te a lapos beadást. Kidobása ellen­félhez szállt, ám a beadást ismét si­került hatástalanítania. 15. perc: Szép vendégtámadás fu­tott a jobb oldalon, Tóth Cs. az üresen felfutó Bánsághyhoz ját­szott, aki viszont jó helyzetben csúnyán a kapu mellé lőtt. 16. perc: Szabó—Tapasztó— Matus volt a labda útja, aki késle­kedett a lövéssel és a védők közbe tudtak lépni. 17. perc: A megiramodó Vadot Ancsin utolsó emberként ügyesen szerelte. 23. perc: Papp lendületesen vezet­te fel a labdát, de lövésébe még be­le tudtak lépni a védők. 29. perc: Vad futott el a jobb olda­lon, élesen keresztbelőtte a labdát — a lesgyanús helyzetben lévő Tóth Cs.-nek nem volt nehéz dolga pár lépésről a hálóba lőni (0—1). 31. perc: Ancsin hibájából Vad szerzett labdát, de túlságosan bele­bonyolódott a cselezésbe... 32. perc: Kovács I. Zs. cselezte végig magát a bal oldalon, beadá­sát Salya teljesen üresen várta, de Veress jó kivetődéssel megkapa­rintotta a labdát. 42. perc: Tapasztó szögletét Matus csúsztatta fejjel a hosszú sa­rok felé, de a labda elsuhant a ka­pu mellett. 44. perc: Ismét Tapasztó végezhe­tett el szögletrúgást, Matus a meg­kapott labdát kapásból lőtte kapu­ra, melyet Komáromi csak másod­szorra tudott megkaparintani. 47. perc: Szabót gyanús körülmé­nyek között szerelték a vendégek a 16-oson belül, Korim nem látott okot a közbeavatkozásra. 52. perc: Tapasztó pattogós lövé­sét csak másodszorra tudta védeni a vendégek kapusa. 55. perc: Vad szabadrúgását Ko­vács I. Zs. alig fejelte kapu mellé. 61. perc: Papp jobb oldali éles be­adása elsuhant a belül érkezők lába előtt. 67. perc: Kovács I. Zs. indult el jó cselekkel, már a 16-oson belül járt, amikor Gajdács szabálytala­nul szerelte. Korim lí-est adott és második sárga lappal kiállította Gajdácsot. A büntetőt Vad maga­biztosan értékesítette. (0—2). 68. perc: Vad vezette fel a labdát, középre játszott az üresen maradó Tóth Cs-hez, aki nem tudta elrúgni a labdát az ügyesen kivetődő Ve­ress mellett. 69. perc: Vad elvette a labdát Molnártól, lövését Veress kiütötte, majd egy gyors vetődéssel elcsípte a berobbanó Boros elől. 78. perc: Tapasztó szögletére Molnár jó ütemben érkezett, köze­li fejese alig kerülte el a vendégek kapuját. 83. perc: Vad lódult meg a bal ol­dalon, a hazaiak szerencséjére egyénileg próbálkozott — szerelték a védők —, belül pedig két gyarmati játékos is üresen vár­ta a beadást. 84. perc: Boros tért ölelő indítása (saját térfeléről rúgta meg a labdát) most a jobb oldalon találta üresen Vadot, aki elfutott az 5-ös sarkáig, majd keresztbegurított. Veress el­vetődve még ki tudta ütni a labdát, úgy nézett ki Ancsin fel tud szaba­dítani, de sajnos rosszul találta el a labdát, amely Pardi elé került, s a cserecsatár egy igazítás után a ka­puba bombázott (0—3). 86. perc: Vad beívelését a jó hely­zetben lévő Boros Veress kapus kezébe fejelte. A kapus kirúgása Vadhoz szállt, aki egyből próbált kapura emelni, de a jó elgondolást kevésbé jó kivitelezés követte. Sajnos most sem sikerült a pont­szerzés... Igaz az előjelek sem vol­tak túl biztatóak, hiszen nem elég, hogy sérülések tizedelik a hazai csapatot, egy pár játékos hozzáál­lásával, edzéslátogatottságával is baj van. Akadtak olyanok is, akik az alapozás után hagyták cserben a csapatot. Mindezek ellenére min­dig azoknak kell helytállniuk, akik felmennek a pályára... Tették is a dolgukat szorgos iparosként, de sajnos az átlag fölé nem tudott senki sem nőni, míg a vendégeknél volt három­négy olyan meghatározó játé­kos, akik a szó jó értelmében játszották a futballt. Józsa és Balogh sérülés miatt korán ki­vált a játékból, hamar változtat­ni kellett a felálláson. A lesgyanús körülmények között született első vendéggól után szinte egykapuzott a hazai csa­pat, de gólt nem sikerült elérnie. A második félidő is hasonlóan kezdődött, mint ahogyan az első végződött, viszont a vendégek támadásai sokkal több veszélyt jelentettek és némelykor csak Veress kapus jó védésén múlott, hogy nem rúgtak újabb gólt a gyarmatiak. Viszont.a 67. perc­ben ez is bekövetkezett, sőt tíz emberre fogyatkozott a Kinizsi. Jogosnak tűnt a tizenegyes, vi­szont legalább három olyan helyzet volt (Balogh buktatása, Gajdács lábának kirúgása, Sza­bó gáncsolása), amikor a tizen­hatoson belül szabálytalankod­tak a vendégek, de Korim nem látott okot a közbeavatkozásra. A második gól után egyértelmű fölénybe kerültek a vendégek és még egy találattal koronázták meg addigi teljesítésüket. Összességében a jobb játékerőt képviselő vendégek győzelme megérdemeltnek mondható. A bennmaradási remények sajnos kezdenek egyre csökkenni, hiszen a vetélytársak pontot, pontokat szereznek, s távolodnak el a veszé­lyes zónától. A mérkőzés szünetében 11 -es rúgásokra került sor (1. Juhász Imre, 2. Marcsó Károly, 3. Tóth Sándor) míg a mérkőzés után tombolasorsolás volt. A mérkőzés támogatói voltak: Békés Megyei Hírlap, Tóth László, Háziipari Szövetkezet, Providencia Biztosító, Minőség Vasipari Gmk, Városgazdálko­dási Iroda, Kinizsi LE. További eredmények: Szeghalom—Medgyesegyháza 4—1 Békésszentandrás—Csabacsűd 0—3 Doboz—Méhkerék 1—2 Orosházi MTK—Gyomai FC 2—2 Nagyszénás—Battonya 2—3 Mezőkovácsháza—Mezőhegyes 0—1 Elek—Békéscsabai MÁV 5—2 Csorvás—Magyarbánhegyes 3—2 Hét végi sportesemények 1998. április 11. (szombat) 10.00.: Békéscsabai Előre III.—Sarkadi Kinizsi serdülő 14.30. : Battonya—Sarkadi Kinizsi ifjúság 16.30. : Battonya—Sarkadi Kinizsi felnőtt mérkőzés. 1998. április 12. (vasárnap) 16.30. : Sarkadi Kinizsi II.—Kötegyán felnőtt mérkőzés. A Békés Megyéért Vállalkozásfejlesztési Alapítvány SARKADI ALIRODÁJÁNAK TÁJÉKOZTATÓJA Továbbra is ajánljuk a vállalkozók, illetve vál­lalkozni akarók figyelmébe irodánk szolgálta­tásait: Üzleti, pénzügyi, jogi szaktanácsadás Irodánk új szolgáltatásaként megtalálható a Forrástérkép, ami tartalmazza, hogy hol, mikor, milyen határidővel lehet pályázni. Áz Ipari, Kereskedelmi és Idegenforgalmi Minisztérium által támogatott programok A Pénzügyminisztérium vállalkozást segí­tő programjai A Földművelésügyi Minisztérium támoga­tásai, programjai A Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium programjai A Munkaügyi Minisztérium támogatásai A Művelődési és Közoktatási Minisztéri­um támogatásai Vállalkozásokat segítő egyéb hitelkonst­rukciók Üzleti adatbázisok Oktatási programok Irodatechnikai szolgáltatások Vállalkozói busz Vállalkozói projektek Üzletmenedzselés A fentiekkel kapcsolatban bővebb felvilágo­sítást az alirodánkban kérhet. Cím: 5720 Sarkad, Kossuth u. 25. Tel./Fax: 271-760. Tel.: 375-633 /147 mellék. Nemes Jánosné alirodavezető Az ötödik alkalommal kiírt megyei rendezvényen a gyerme­kek, szokásukhoz híven most is az első helyet szerezték meg FOTÓ- FA7.RFAK LÁSZLÓ