Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-16 / 63. szám

6 Sportmagazin 1998. március 16., hétfő Döntetlenek a megyei rangadókon Megtáltosodott a Nagyszénás Szarvasi FC—Gyula FC 0—0 NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szarvas, 150 néző. V.: Majoros. Szarvas: Kondacs — Kovács, Baráth, Darida Zs., Palotai — Kocsis (Szántai), Tóth Zs., Bakró (Komlós), Bogdán — Nagy K. (Buka), Darida P. Edző: Koltai Lajos. Gyula: Steigerwald — Komlósi, Burai, Botyánszki — Bíró (Nagy A.), Kiss L., Resetár (Borúzs), Ta­mási, Deák — Ekker, Gajdács. Edző: Cserháti István. A két csapat végig izgalmas, igen jó iramú mérkőzést ját­szott. A szarvasi ifik egy csöp­pet sem tisztelték a bajnokesé­lyes gyulaiakat, sőt az első fél­időben helyzeteik is voltak, amelyekből akár a találkozót is eldönthették volna. Szünet után a Gyula erősen rohamozott, de a szarvasiak ekkor önfeláldozó védekezésből is jelesre vizsgáz­tak. Jó: Kondacs, Baráth, Tóth Zs., Bogdán, Darida P., ill. Botyánszki, Gajdács. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Gyula FC 1—1. Tótkomlóst TC— Gyomaendrődi Barátság SE 1-1 (1-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Záb- rák. Tótkomlós: Ölei — Garai, Bakai, Pásztor T., Papp — Dá­vid, Szabó (Mitykó), Molnár L., Zsigovics — Kvasznovszki, Fülöp (Balázs). Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki József. Gyomaendrőd: Halász — Sá- rosi (Mester), Karácsony, Lip- ták, Tóth — Molnár, Kanál, Nagy M. (Papp Cs.), Janis — Bócsik, Czifrák. Edző: Szendrei Béla. 25. perc: Az egymásra váró vendégvédők között Zsigovics kilépett, és 15 méterről, a tehe­tetlen Halász kapus mellett a hálóba talált, 1—0. 69. perc: Papp Csaba közép­re lőtt, és az érkező Bócsik négy méterről a hálóba sodorta azt, 1—1. 72. perc: Egy összecsapás után Kanált a játékvezető kiállí­totta. 90. perc: Zsigovicsot egy rossz becsúszás után kiállította a játékvezető. Alacsony színvonalú találko­zón egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet, a pályán in­kább csak a küzdelem dominált. Remélhetőleg látunk még ennél sokkal jobb színvonalú mérkő­zést. Jó: Bakai, Fülöp, Kvasz­novszki, ill. Bócsik, Papp Cs. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Tótkomlós— Gyomaendrődi Barátság 1—5. Békéscsabai Jani in a SE— Makó FC 1-1 (0-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Berger. Jamina: Stumpf — Hajdú, Fejes, Szelei, Schneider — Ottlakán, Belicza Z. (Mázán). Képíró, Szatmári (Szarvas) — Deák, Dobróczki (Hugyecz). Edző: Turcsek Zol­tán. Makó: Ménesi — Mező, Anda, Márki, Kondacs (Kindel) — Martonosi (Botlik), Süme- ghy, Bress, Frank — Bálint, Varga. Edző: Kolozsvári János. 51. perc: Deák labdájával Képíró három védőt is kicsele­zett, a 11-es ponthoz érve a bal felső sarokba bombázott, 1—0. 68. perc: Frank az 5-ös elő­terébe jutott labdája a védelem fölött átszállt, az érkező Varga Stumpfot megelőzve, a kapu jobb sarkába helyezett, 1—1. Egyperces gyászszünettel adóztak Mázán Zoltán labdarú­gó nemrég elhunyt édesapja emlékének. A találkozó első já­tékrészében a masszív és erőtel­jes makóiak irányították a játé­kot. Szünet után nagyobb iram­ra kapcsoltak a csapatok, ennek köszönhetően vezetést is sze­reztek a hazaiak egy mintaszerű egyéni megoldás révén. A ma­kóiak nem nyugodtak bele, to­vábbra is támadásban maradtak, egyenlítettek, s ezt követően is Stumpf bravúrjaira volt szükség ahhoz, hogy ne zörögjön a háló. Jó: Stumpf (a mezőny legjobb­ja), Fejes, Schneider, ill. Varga. (Gyurkó Mihály) Ifjúságiak: Békéscsabai Ja­mina SE—Makó FC 2—0 Mezőberényi FC—Dömsöd 4—0 (0-0) Mezőberény, 250 néző. V.: Nagy I. Mezőberény: Láza — Sajben, Laurinyecz, Molnár, Nagy — Győri (Rácz Zs.), Ba­lázs, Szivák (Raducu), Igricz — Darócz, Tollas (Rácz A.). Edző: Borgula János. Dömsöd: Lázár — Fehérdi, Jaksa, Király J., Ki­rály K. — Dudás, Geda (Bras­só), Ispán, Sándor — Kajdács, Kiss-Vincze. Edző: Árki Lajos. 42. perc: A vendégeknél Kiss-Vincze utánrúgásért piros lapot kapott. 51. perc: Darócz húsz mé­terre a kaputól lövésre szánta el magát, a labda a kapu bal olda­lában kötött ki, 1—0. 52. perc: Darócz jobb oldali beadását Balázs hanyag elegan­ciával emelte a kapuba, 2—0. 65. perc: Balázs jobb olda­lon vezetett támadás után önzet­lenül tálalt a kapu elé, az érkező Darócz juttatta a labdát a háló­ba, 3—0. 69. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Balázs lövése Lázár közreműködésével a hálóban kötött ki, 4—0. Gyenge első félidő után a ha­zaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. Jó: Da­rócz, Balázs, Nagy K., ill. Ki­rály J„ Sándor. (Tímár Zoltán) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Dömsöd 8—1. Mélykút—Békési FC 0—1 (0-0) Mélykút, 250 néző. V.: Bánócz- ki. Mélykút: Kiss G. — Szabó (Mihail), Szűcs, Kárász, Voj- nics — Kiss J., Ivancsán, Muszpl, Margit (Kovács) — László, Velez (Hangya). Edző: Alföldi Albert. Békés: Hanyecz — Szenti, Kondacs, Nagy Z., Démusz — Jánosi, Litauszki, Nagy I., Szegedi — Bagyinka (Rábai), Pap. Edző: Királyvári Károly. 60. perc: Jobb oldali beadás után Nagy I. elé került a labda, aki fél fordulattal, tíz méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 0—1. A gól előtt és azt követően is sokat támadott a Mélykút, de támadásait rendre hárította a jól záró békési védelem. Jó: a ha­zaiak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. Hanyecz, Szenti, Nagy L, Szegedi, Bagyinka. Ifjúságiak: Mélykút—Béké­si FC 0—5 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kerekegyháza—Kun- szentmárton 1—0 (1—0), Hód­mezővásárhely—Szegedi VSE 3—1 (1—0), Kisújszállás— Örkény 1—0 (0—0). Az Alföld csoport állása 1. Gyula 11 5 1 29—10 38 2. Barátság 9 8­33—13 35 3. Makó 10 2 5 37—20 32 4. Hmv.hely 8 6 3 26—17 30 5. Örkény 8 2 7 34—20 26 6. Békés 7 4 6 30—28 25 7. Ksz.márton 6 6 5 22—16 24 8. Mélykút 6 4 7 26—24 22 9. K.egyháza 5 6 6 27—25 21 10. M.berény 5 5 7 16—18 20 11. Jamina 4 8 5 14—21 20 12. Dömsöd 5 3 9 23—30 18 13. Szarvas 4 5 8 20—37 17 14. Tótkomlós 3 6 8 18—32 15 15. SZVSE 4 3 10 19—39 15 16. Kisújszállás 3 3 11 20—44 12 BVSC—Békéscsabai Előre FC 2—4 (1—3) NB I A korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Kós. Békéscsaba: István — Sallai, Roczkó, Csulik, Oláh — Lakatos (Koszta), Szeverényi, Simon, Szűcs — Pozsár, Borbola. Edző: Moós János. Az orkán­szerű szélben különösen az első félidőben nyújtott kitűnő telje­sítményt a csabai együttes, amelynek minden tagja dicsére­tet érdemel. G.: Borbola, Pozsár, Lakatos, Csulik. BVSC—Békéscsabai Előre FC 3—2 (0—1) NB I B korcsoportos labdarúgó­mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Homyák. Békéscsaba: Nagy G. — Báli, Tóth (Lovas), Nouas, Andó — Szabó, Lővei, Ursz, Torzsa (Zsibrita) — Zahorán (Csiemyik), Németh (Bartyik). Edző: Ogrincs Pál. A tartalékos, lelkesen játszó ven­dégek nem érdemeltek veresé­get. G.: Andó és a hazaiak ön­gólja. Jó: Nouas, Andó, Lővei. Az NB I B Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Sopro­ni FAC—Csepel 2—1, Paks — Pécs 1—1, Szolnok—Dunaferr SE 2—2, Érd—Szeged-Dorozs- ma 1—0, Salgótarján—Nyíregy­háza 0—1, Kaposvár—Tiszaúj- város 3—2, Kábái Cukor FC— Komló 3—0, III. kér. TVE— Matáv Sopron 2—3, Nagykani­zsa—Kecskemét 2—0, Tiszavas- vári—Dorog 2—1. Békésszentandrás—Csorvás 2-0 (0-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Békésszentandrás, 200 néző. V.: Kokavecz. Békésszentandrás: Petrás II. — Bencsik, Gebri, Litvai, Pjevara, Velky, Székely (Ko­vács), Csipái, Mrena, Farkas (Medveczki), Bedővári. Edző: Varga László. Csorvás: Baráth — Kun, Támyik (Eke). Répási (Ivanics), Seres, Tóth, Popol, Benyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Dénes. Edző: Gyimesi András. Egyperces gyászszünet­tel kezdődött a mérkőzés a hazai csapat volt szertárosa, Fazekas András emlékére. Létfontossá­gú, magabiztos győzelmet arat­tak a sok ziccert hibázó hazaiak. G.: Csipái az 56., Bencsik a 82. percben. Jó: Gebri, Farkas, Csi­pái, ill. Kun, Seres, Benyovszki J. (Varga László) Mezőhegyes—Doboz 1—1 (0-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Korim. Mezőhegyes: Gulyás — Szemerédi, Kovács, Lovász (Nagy), Lavkó (Kopócs), Berki, Medve, Boros, Farkas, Kolozsi, Zsoldi. Edző: Kovács Sándor. Doboz: Nagy — Bánszki, Bene­dek (Szűcs), Kiss, Bottó, Udva­ri, Lukucz, Melis, Provosinszki, Nagy (Barcsai), Kiszely. Edző: Szűcs Mihály. Szeles időben a többet támadó hazai csapat egy szerencsétlen mozdulat miatt el­esett a három ponttól. G.: Lavkó az 55., ill. Provosinszki (1 Les­ből) a 81. percben. Jó: Boros, Kovács, Zsoldi, ill. Kiss, Kiszely, Szűcs. (Perlaki János) Füzesgyarmat—Orosházi MTK 2-0 (2-0) Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Török. Füzesgyarmat: Komá­romi — Ajtai (Pardi), Novák (Farkas), Kovács Zs. I. (Tóth Zs.), Vad, Földesi, Bere, Salya, Tóth Cs., Boros, Kovács Zs. II. Edző: Lázár István. OMTK: Tóth I. — Pusztai, Sitkéi, Pardi (Katona), Holecska, Szlopóczki, Kasuba, Lovas T., Boér (Mo- hovics), Juhász (Frankó), Lovas A. Edző: Lenti József, Füredi János. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a hazaiak nagy fö­lényt harcoltak ki, de ez gólok­ban nem mutatkozott meg. G.: Kovács Zs. 1. a 25., Tóth Cs. a 31. percben. Jó: Vad, Bere, Tóth Cs., Boros, ill. Tóth I., Szlopóczki. (Szabó László) Battonya—Békéscsabai MÁV 6-1 (3-0) Battonya, 150 néző. V.: Pintér A. Battonya: Lakatos, Oláh, Feke­te, Pilán, Turbuez, Putnoki, Árgyelán (Simon), Kovács K. (Mákos Á.), Mákos A., Varga (Sztán L.)v Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. MÁV: Botás — Onáka, Nagy M. (Osgyán), Tóth M., Czupák, Gál, Lipták, Prekop, Kovács, Gajdács, Nyistjár. Edző: Nyári Attila. A helyzetek felét értékesítő hazai csapat megérde­melten győzött. G.: Zsóri a 15., Putnoki a 40., a 44., az 55., Má­kos A. a 70., Turbuez a 88., ill. Tóth M. a 65. percben. Jó: Feke­te, Pilán, Putnoki, Zsóri, ill. Botás, Tóth M. (Lukács István) Csabacsűd—Szeghalom SC 3—1 (0-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Ta­kács. Csabacsűd: Adamik — Gombár A., Rohony, Fügedi, Gulyás (Rafaj), Jurák, Pillár, Varga T., Urbancsok, Gombár Cs. (Tusjak Cs.), Varga V. (Mizik A.). Edző: Petykó Már­ton. Szeghalom: Ivicevic — Szabó L., Tóth (Patai), Sáfián, Barna. Szabó S.. Bihari, Ombódi (Fürj), Vámos, Petri (Tőkés), Kovács. Edző: Zolnai Pál. A ha­zai csapat első félidei gyenge já­téka után a második játékrész­ben javuló teljesítménnyel, meg­érdemelten szerezte meg a há­rom pontot. G.: Pillár a 60., Urbancsok a 80., Rafaj a 89., ill. Vámos a 85. percben. Jó: Jurák, Gombár A., Pillár, ill. Szabó S., Sáfián, Tóth. (Szilágyi Mihály) Mezőkovácsházi TE— Gyoma FC 0—2 (0—0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Bogyó. Mezőkovácsháza: Szil­va — Széli, Kovács, Székely, Marócsik, Csordás, Mészáros, Dumitriu, Varga, Kiss, Multyán (Molnár). Edző: Pepó Gábor. Gyoma: Hajdú — Tímár, Fauerwerker (Orovecz), Furka S., Dobó, Somogyi, Plástyik, Forgács T., Dinya, Kovács (Csi­kós), Hunya (Bányai). Játékos edző: Somogyi János. Kiegyenlí­tett játékot mutató első félidő után egy védelmi hibából szerzett vezetést a vendégcsapat. Ezt kö­vetően a hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de egy kontratámadás megpecsételte sorsukat. Jó játékvezetés. G.: Hunya a 60., Somogyi a 72. perc­ben. Jó: Székely, ill. Plástyik, Dinya, Forgács, Hunya. (Baráth) Magyarbánhegyes—Sarkad! Kinizsi 1-1 (1-0) Magyarbánhegyes, 500 néző. V.: Koch. Magyarbánhegyes: Jambrik — Gábor, Bozsó, Eva- nics, László Z., Tóth, Józsa, Cse- te, Kiss (Nagy J.), László A., Mu­rányi Zs. Edző: Bíró Géza. Kini­zsi: Magyar — Kapros, Ancsin, Vass (Molnár), Papp, Gurzó, Szabó, Tapasztó, Iszáka, Balogh, Matus. Edző: Zsíros György. Ezen a mérkőzésen a játékvezető nem állt a helyzet magaslatán. Kiállítva: Evanics, Gurzó (ka­kaskodásért) a 72., Jambrik (be­szédért) a 92. percben. G.: Murá­nyi a 25., ill. Balogh (1 Lesből) a 85. percben. Jó: Gábor, László Z., Tóth, Kiss, ill. az egész ven­dégcsapat. (Fejes Mihály) Medgyesegyháza— Nagyszénás! SK 2—5 (1—3) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Tóth P. Medgyesegyháza: Relu — Mocsári L., Kiss Á., Göcző, Holecz, Kovács, Petruzsán, Zsurzsucz Zs., Gyapjas, Hódi, Gubcsó (Vágási). Édző: Sári Fe­renc. Nagyszénás: Bíró — Kiss, Verbőczi, Erzsiák, Brachna, Trabak, Horváth (Popon), Laka­tos (Gál), Tarján, Bányik, Baki. Edző: Berta József. Áz enyhe mezőnyfölényben lévő, de gör­csösen és pontatlanul futballozó hazaiak és a tudatosan jól kontrá­zó vendégek mérkőzésén, Tarján remek egyéni teljesítménye nyo­mán megérdemelt vendéggyőze­lem született, bár a gólkülönbség kissé túlzott. G.: Holecz a 23., Kovács a 76., ill. Lakatos a 16., Bányik a 4L, Tarján a 44., az 53. és a 90. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Tarján (a mezőny legjobbja), Verbőczi, Lakatos. (Zs. Zs.) Méhkerék-Elek 2-0 (1-0) Méhkerék, 400 néző. V.: Hege­dűs. Méhkerék: Ionut — Szűcs, Varga, Petrusán, Czirle, Bíró, Cziczeri, Rúzsa, Szarka, Gugolya, Kocsis. Edző: Patka György. Elek: Pataki — Séllei, Kohut, Tereszán, Pigler, Kapo- csán, Ferenczi, Uhrin, Sarkadi, Hotya (Lakatos), Bálint. Edző: Fodor Sándor. Kemény, férfias, küzdelmes mérkőzésen a hazai­ak megérdemelten tartották ott­hon a három pontot az agresszí­ven játszó vendégek ellen. G.: Kocsis a 11. és az 51. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Pataki. (Netye Mihály) IFJÚSÁGIAK: Békésszent­andrás—Csorvás 1—0, Mező­hegyes—Doboz 4—1, Füzes­gyarmat—Orosházi MTK 1— 1, Battonya—Békéscsabai MÁV 2—1, Csabacsűd—Szeg­halom SC 2—2, Mezőkovács­házi TE—Gyoma FC 0—1, Magyarbánhegyes—Sarkadi Kinizsi 2—1, Medgyesegyhá­za—Nagyszénási SK 5—3, Méhkerék—Elek SE 4—0. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 17 2­57—13 53 2. Csabacsűd 12 2 5 45—24 38 3. Gyoma FC 12 1 6 41—23 37 4. Méhkerék 12 1 6 34—26 37 5. FüzesgyarmatlO 3 6 30—20 33 6. Szeghalom 10 2 7 45—30 32 7. Elek 9 5 5 38—27 32 8. OMTK 9 3 7 31—24 30 9. Doboz 6 5 8 25—32 23 10. Csorvás 5 7 7 26—29 22 11. M.egyháza 5 5 9 30—41 20 12. M.bánhegyes 4 8 7 22—34 20 13. Nagyszénás 5 4 10 22—40 19 14. M.kovácsháza 3 7 9 19—32 16 15. B.szentandrás 3 7 9 16—34 16 16. Sarkad 5 4 10 23—33 14 17. MezóTiegyes 3 6 10 21—42 14 18. Bcs. MÁV 3 4 12 19—40 13 Következik Az NB III Alföld csoportjában következik. Március 21., szom­bat: Szegedi VSE—Kerekegy­háza, 15.00. Gyomaendrődi Ba­rátság—Kisújszállás, 15.00. Kunszentmárton—Szarvas FC, 15.00. Március 22., vasárnap: Dömsöd—Hódmezővásárhely, 15.00. Örkény—Mezőberény, 15.00. Békés—Tótkomlós, 15.00. Makó—Mélykút, 15.00. Gyula FC—Jamina, 15.00. A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban következik. Március 21., szombat: OMTK—Battonya, 15.00. Do­boz—Magyarbánhegyes, 15.00. Szeghalom—Mezőhegyes, 15.00. Március 22., vasárnap: Elek—Füzesgyarmat, 15.00. Nagyszénás—Méhkerék, 15.00. Sarkad—Medgyesegyháza, 15.00. Békéscsabai MÁV— Gyoma FC, 15.00. Csorvás— Csabacsűd, 15.00. Mezőkovács­háza—Békésszentandrás, 15.00. Békéscsabára került a Layer Kupa A Szeghalom SC NB Il-es női kézilabda-szakosztálya a füzesgyarmati sportcsarnokban rendezte a Vass Sándor női ké- zilabda-emléktomát a Layer Kupáért. Szombaton zsúfolt né­zőtér előtt a csoportmérkőzése­ket rendezték. Áz összecsapá­sokat ötszázan tekintették meg. A rangos eseményen négy NB Les és két NB Il-es csapat ve­télkedett. Vasárnap a helyosztó­kat rendezték, és a döntőben a Békéscsaba izgalmas csatában, egy góllal bizonyult jobbnak a nagy rivális Debrecen ellen. Szombaton a csoportmér­kőzések eredményei: Békés­csabai NKC—Csorvás 29—18 (14—6). V.: Horváth, Medo- varszki. Ld.: Krista 10, ill. Szrnka 6. Debreceni VSC—Kiskunha­las 28—25 (15—9). V.: Nagy, Túróczy. Ld.: Gábor 11, ill. Ba­lázs 5. Csorvás—Kisvárda 10—34 (8—18). V.: Horváth, Medo- varszki. Ld.: Szrnka 6, ill. Nádasi 7. Kiskunhalas—Szeghalom 37—15 (21—7). V.: Ökrös, Szabó. Ld.: Kirsner 10, ill. Bondámé 5. Kisvárda—Békéscsabai NKC 27—34 (13—18). V.: Nagy, Túróczy. Ld.: Gálái 8, ill. Kovács, Buda 9—9. Debreceni VSC—Szegha­lom 41—13 (18—5). V.: Ök­rös, Szabó. Ld.: Kereki 11, ill. Bondámé 3. Vasárnap a helyosztókkal és a döntővel folytatódott a küzde­lemsorozat. Az 5. helyért: Csorvás— Szeghalom 25—22 (11—12). V.: Ökrös, Szabó. Az első fél­időben még a hazaiak álltak jobban, de a második játékrész­re elfáradtak, így a csorvásiak fordítani tudtak. Ld.: Barakonyi 7. ill. Nagy 6. 3. helyért: Kiskunhalas— Kisvárda 26—24 (16—9). V.: Nagy, Túróczy. Későn eszmélt a Kisvárda, és a hajrában csak megközelíteni tudta a halasia­kat. Ld.: Szilágyi 7, ill. Vass G. 13. A döntőben: Békéscsabai NKC—Debreceni VSC 26—25 (13—10). V.: Horváth, Medo- varszki. Békéscsaba: Kovácsné —1 Kovács 4, Schwertner 1, Kulcsár 6, Baboly 4. Krista 3, Valyuch 1. Cs.: KURUCZ, Klembucz (kapusok). BUDA 7, Vass, Bánfi. Edző: Szabó Ká­roly. Debrecen: Szamozvanova — László 1, Bodencsuk 3, Csemus 1, Nyilas 2, Virincsik 6, Kereki. Cs.: Hang, Barkaszi- né (kapusok), Békési 1, Gábor 6, Csirinyi 2, Halcsik 3, Kocsik. Edző: Komáromi Ákos. Ke­mény, küzdelmes mérkőzésen a debreceniek sokat szabálytalan­kodtak és hibáztak. Kurucz pa­rádésan védett, végül is a jobb helyzetkihasználás döntött. Különdíjasok. Gólkirály: Vass Gabriella (Kisvárda) 23 találattal. Legjobb mezőnyjá­tékos: Kirsner Erika (Kiskun­halas). Legjobb kapus: Kurucz Orsolya (Békéscsaba). Legjobb szeghalmi játékos: Bondámé Mikola Mariann. A szeghalmi kézilabda-szakosztály a torna megrendezéséért a Magyar Ké­zilabda Szövetségtől egy serle­get kapott ajándékba. A rendezvény támogatói: Layer Kft., Szeghalom város önkormányzata, Békés Megyei Kézilabda Szövetség, Magyar Kézilabda Szövetség, Szegha­lom és Vidéke ÁFÉSZ, Felina Kft., Billerbeck Kft., OTP Bank. Rt. szeghal­mi fiókja, Henkel Magyarország Kft., „Csak” market, Tarsoly Balázs, Gurmai István, Gulyás István, Bakos Endréné, Kovács Gyula, Bényei László, Alfa vil­lamossági szakiizlet, Totál üzemanyag- kút, Röfi húsbolt, Flamingó videotéka, Katók fotók, Kenyér Kft., Zsuzsa virág­bolt, Panda üzletház, Bier Non Stop Kft., Safi kiskocsma, Natura illatszer­üzlet,"2-es számú italbolt, Ladányi cuk­rászda, Blaskó Pálné, Napfény stúdió, Papp Imre; Schöller Budapest Bt. szeg­halmi depója, Kovács Gyula vegyes­bolt. Alma Mater, Puszta Bt., Schultz László. Csiga Taxi, Sárrét Rádió, Czeglédi Gyuláné, Veronika optika, Ri- olit étterem, Papp Gyula, Médin Papp videotéka, Kosaras Béla, Szeghalom város polgármestere. h. gy.