Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

:;s: - U, Jaminai siker A hétvége NB 111-as megyei labda­p%... ..mm '■> “ - 4P - % ■ - ' rúgó rangadóján a Bessenyei utcá­ban egy jól eltalált lövés döntötte el a három pont sorsát a békéscsabai­ak javára a szarvasiak elleni talál­kozón (6. oldal) S3 Ismét vereség 1 Ismét vereséggel hagyta el a „saját” pályáját a Gyulai SE-Aranykereszt 1 ^ K < NB I-es tekecsapata. A fürdővárosi­jffl ak az utolsó fordulóban Herenden lépnek pályára, majd következik az Jyl osztályozó (7. oldal). l MsrJäfm gyulai Agro Hotelben rendezték meg a dartsosok országos bajnoksá­gának második fordulóját, amely népes mezőnyt vonzott és izgalmas csatákat láthattak az érdeklődők (8. oldal). A Békés Megyei HIrlap Melléklete Győzelem két óra egyperces csatában 99 Rohanva” két pont a tarsolyban Békéscsabai Főiskola DSE—Salgótakjí\ 3:2 (14, -11, -11,14,11) Magyar Kárul—Békéscsabai NKC 32—33 (13—17) NB I-es női röplabdamérkő- zés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Szabó F., Csikós. Békéscsaba: Mező, MATICS, Tóth É., Somogyvári, KAZÁR, KO- LAROVSZKI. Cs.: Lengyel, Széplaki. Edző: Oroszi Lász­ló. Salgótarján: Pepsiczkyné, KIRÁLY, Győriné, Balázs, Kurekova, GULYÁSNÉ. Cs.: Slivkova, Szabó. Edző: Litkei Gábor. A két csapat egymást követi a tabella alsó házában, a mérkő­zés előtt a Salgótarján állt elő­rébb azonos pontszámmal, és jobb szettaránnyal. Nem vélet­lenül fogalmazott így a hazaiak edzője, Oroszi Lászó: „Lehet, hogy most minden eldől” — amikor a kiesés kérdése került szóba. Nos, az első szett első felé­ben felváltva vezettek a csapa­tok, s nem tűnt egyáltalán izgal­masnak a találkozó. Aztán az egyik pillanatról a másikra megugrott a vendégcsapat, 6:12-re alakítva az ereményt. Szívós munkával 13:14-re fel­zárkóztak a csabaiak, s végül óriási csatában nyertek. A kö­vetkező két szettben is felváltva - jöttek a pontok, de mindkétszer a rutinos játékosokból álló ven­dégek finiseitek jobban. A ne­gyedik játszmában már minden békéscsabai szurkoló, vezető feladta, amikor 4:12 után 8:14- re alakították az eredményt a Nógrád megyeiek. Csak a főis­kolás lányok nem gondolták úgy, hogy egykönnyen megad­ják magukat, akik csupaszív já­tékkal, óriási küzdelemben nyolc pontot gyűjtöttek zsinór­ban, míg a vendégek az egyet­len szett- és meccslabdát nem tudták begyűjteni. Ez a lendület megmaradt a finisre is, s végül egy nem túl magas színvonalú, ám annál izgalmasabb csatában, két óta egyperc alatt nyertek a nagyobb lelkesedéssel játszó csabai lányok, nagy lépést téve ezzel a kiesés elkerüléséért. Somogyvári Bea próbál átüt­ni az 5-ös számú Gulyásáé fölöt FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Hullámzó teljesítmény után BSC Szarvas—Baja 66:56 (26:31) NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 400 néző. V.: Vasvári, Verbényi. BSC Szarvas: FRANKÓ A. (7/3), Kitlinszkaja (2). FRANKÓ K. (8), Pasek (-), SÁNDOR (18). Cs.: Huszárik (4), PAPP (17), Keresztény (8), Kondacs (2). Ba­jai TK: Sibalin (8), Horváth (9/6), Sipakina (12/3), Sitkéi (4), NEDILIA (5/3). Cs.: Katanich (2), Ácsai (1), ORBÁN (15/6). Edző: Pump Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2:7, 10. p.: 8:14,15. p.: 18:19, 25. p.: 35:34, 33. p.: 47:41, 36. p.: 54:45. Kipontozódott: Sándor a 37. p., Frankó A. 39. p. Kezdés után mindkét oldalon egy-egy hiba borzolta a kedé­lyeket. Meglepő volt, hogy a szarvasiak csak négy és fél percnyi játék után szerezték az első kosarat Frankó Katalin ré­vén. Ez a lelkes, jól védekező Baját dicsérte, ami az ered­ményjelzőn is meglátszott (2:10). Papp és Huszárik cseré­je után viszont némileg csök­kent a hazaiak hátránya. Megle­pő, hogy Huszárik rövid pályán tartózkodás után már a negye­dik személyijét gyűjtötte be! Pár perc múlva a bajai Nedilia is hasonlóan járt. Ezután foko­zatosan jött fel a Szarvas és a 15. percben már csak egy pont volt a különbség a két csapat között. Ekkor egy gyors indítás után Keresztény kosarával elő­ször vezetett a Szarvas, de Or­bán gyorsan egalizálta az ered­ményt. A következő akciónál Frankó Anna hármasával ismét átvette a vezetést a Szarvas (23:21). A finisben viszont Or­bán öt szerzett pontjával a Baja fordult előnnyel az első 20 perc után. Szünet után Frankó A. és Sándor kosaraival ismét köze­lebb került a Szarvas, sőt a 25. percben a becserélt Kondacs ta­lálatával ismét átvette a vezetést a BSC. A következő percekben Papp kétszer is betalált és az eredményjelző máris 41:37-et mutatott. A hajrában a Baja tel­jesen elkészült erejével, a szar­vasi lányok egyre nagyobb fö­lénybe kerültek, és elsősorban Sándor és Papp sorozatban elért kosaraival megnyerték a harma­dik mérkőzést. Novák Gábor: Küzdelemből és védekezésből jelesre vizsgáztunk. Támadójá­tékunk az első félidőben döcö­gött, de a végén nyertünk, mert jobban akartuk a győzelmet. Pump Gábor: — Az első fél­idő tizedik percéig nagyon jól játszottunk, de innentől kezdve Vasvári játékvezető nem akarta, hogy a Baja nyeljen. Ehhez gra­tulálok neki. Csabai Pál A Totó 13. heti eredményei Gibala aranyérmes 1. AS Roma—Parma ...................... ...........2—2 X a Duna Kupán 2. Udinese—Lazio ............................ ...........0—2 2 3. Kaiserslautern—Leverkusen ... ...........0—3 2 Szombaton a németországi 4. Gázszer FC—Győri ETO ........... ...........1—0 1 Immenstdatban rendezték 5. Siófok—Zalaegerszeg ................. ...........1—0 1 meg az erőemelő válogatot­6. Stadler FC—Kispest ................... ...........2—2 X tak hagyományos Duna Ku­7. Vác—Diósgyőr ............................ ...........2—0 1 páját. A magyar női váloga­8. Dortmund—Duisburg ............... ...........3—0 1 tott megnyerte a pontver­9. Bayern München—Karlsruhe .. ...........1—1 X senyt, míg a férfiak a har­10. Schalke 04—Rostock ................. ...........0—0 X madik helyen végeztek. Gi­11. Hertha BSC—VfB Stuttgart ... ...........3—0 1 bala Edit, az Orosházi Tol­12. Sampdoria—Bologna ................. ...........2—3 2 di versenyzője a 67,5 kg­13. Brescia—Bari .............................. ...........1—1 X osok mezőnyében 415 kg­+ 1. mérkőzés: os teljesítménnyel aranyér­14. Debrecen—Ferencváros .............. .............1—0 1 mes lett. NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: Solymosi, Sziklai. Magyar Kábel: Bartus — Kis 3, Nagy K., Ráczné 4, VARGA 7 (1), Papp 2, FEKETE 5. Cs.: Nagy V. (ka­pus), Füsi 6 (2), Minárovicsné 4 (1), Keller 1, Csontos Edző: Giczi Miklós. Békéscsaba: Kurucz — Valyuch 2, BUDA 8 (3), Krista 3, KULCSÁR 6 (2), BABOLY 7, Kovács 5. Cs.: Kovácsné (kapus) Schweriner 1, Szmka 3, Bodzás. Edző: Sza­bó Károly. Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5. Hiába kezdett támadással a Csa­ba, a Magyar Kábel szerezte a mérkőzés első gólját a 26. má­sodpercben. Nagy elánnal vetet­ték magukat a hazaiak a küzde­lembe, úgy voltak vele, őket még ne úja le senki. 4—3-ig fej­fej mellett potyogtak a gólok, ekkor azonban a fővárosiak a mérkőzés során először kétgólos előnyre tettek szert. A további percekben is az volt a jellemző, hogy a vendégek futottak az eredmény után (15. p. 8—6), egészen a 18. percig, amikor elő­ször egyenlített, majd Kulcsár góljával a vezetést is megszerez­te a Békéscsaba. Mindkét gárda szellősen védekezett, a kapusok sem fogtak labdákat, ezért a ren­geteg gól.- A félidő végére az egyre inkább magára találó (leg­alábbis a támadásokat tekintve) Csaba Kulcsár, Baboly és Buda gólerősségével kétgólos vezetés­re tett szert. Emberelőnnyel kezdődött a második játékrész a vendégek számára és ezt alapo­san ki is használták (15—19). A Magyar Kábel rohanós játékába — amelyet átvettek a csabaiak is — egyre több átadási hiba csú­szott, főleg azután, hogy az irá­nyító Vargára Szabó edző külön őrzőt állított. A vendégek tartot­ták 3—4 gólos előnyüket (7. p.: 19—23), feltűnő volt továbbá, hogy a bírók rengeteg kiállítást eszközöltek, pedig egyáltalán nem lehetett durvának nevezni a mérkőzést. A legszorosabb a 45. percben volt az állás (23—25), a vendégek edzője azonban egy időkéréssel „elhessegette”, lá­nyai feje felül azt a gondolatot, hogy itt ma ki is lehet kapni, ugyanis a továbbiakban esélyt sem hagytak a csabaiak a kieső jelöltnek. Giczi Miklós: — Rengeteg hibával játszottunk, a győzelem érdekében ennyi bakit nem lehet elkövetni egy meccsen. Szabó Károly: — Fölöslegesen átvet­tük a Kábel rohanó stílusát, ahe­lyett, hogy a megszokott játékun­kat játszottuk volna. Sokat hibáz­tunk védekezésben és támadás­ban is, a fő szempont azonban az volt, hogy a két pontot' megsze­rezzük. Szegedi Zsolt Csaba Előre: KC—Kiskőrösi Kofruct 19—19 (10—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Hegyesi, Kisfalvi. Békéscsaba: SZÍ KORA — KISS 5, Czegle, UNYATINSZKI 3, Tóth B., LOVÁSZ 3, Szabó. Cs.: PETROV- SZKI (kapus), ALBRECHT 6, Lukács 1, Benkő 1, Filadclfi M., Latorczai. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Farkas 7, Csermák 4. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 6/3. Nagy érdeklődés előzte meg a veretlen listavezető kiskőrösiek vendégjátékát. A találkozó ele­jén felváltva estek a gólok, Szikora remekül védett. A 17. pecben a vendégek 7—5-re ve­zettek. Ekkor időt kértek a ha­zaiak. Ez megnyugtatta a csaba­iakat és a fiatal Albrecht góljai­val 10—10-re egyenlítettek. Az utolsó percben a játékvezetők két lila-fehér játékost is kiállí­tottak, amit kihasználtak a ruti­nos kiskőrösiek. Fordulás után a 36. percben 12—12 volt az ál­lás, ekkor a lila-fehérek megtor­SERLEG-ÉREM CENTRUM Komputeres gravírozós Békéscsaba, ' 1 • SH Lázár u. 13. üár' Tel.: (66) 450-860. pantak, így a listavezető hatgó­los előnyre tett szert. (48. p.: 12—18). Ezt követően a csaba­iak megkezdték a felzárkózást. A közönség űzte-hajtotta ked­venceit, így az 53. percben 16—18-at mutatott az ered­ményjelző. Izgalmasan alakult a hajrá. A csabaiak egy kiállítás után 10 másodpeYccel a vége előtt szabadobáshoz jutottak és Kiss az utolsó másodpercben remek lövéssel egyenlített. Az első félidőben a vendé­gek némi játékvezetői támo­gatással szereztek előnyt- For­dulás után hatgólos előnyük birtokában a vendégek könnyelműsködni kezdtek. Erre ráéreztek a jó teljesít­ményt nyújtó, lelkes csabaiak és megérdemelten egyenlítet­tek, így méltán szólt a vastaps a mérkőzés végén. Perényi László: — A sírból hoztuk vissza... V.L. Skaliczki szaktanácsadó Néhány hete közös megegyezéssel szerződést bontott az NB I-es Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Skaliczki László vezetőedzővel. A Csaba Előre KC vezetői az elmúlt héten megkeresték a kiváló szakembert, hogy amíg nincs munkája segítsen egykori csapatának, ahol elindult sikeres NB I-es edzői pályafutása. Skaliczki László igent mondott a felkérésre, s szombaton már mint szaktanácsadó segített Perényi László edzőnek. — Csütörtökön már részt vettem a fiúk edzésén, s korábban is láttam egy-két mérkőzésüket az NB I B-ben. Az eddigi tapasztala­tok alapján mondhatom, tehetséges fiatalok vannak a csapatban. Szívesen segítek Perényi Lacinak, akivel jó barátságban vagyok. Elképzelhető, hogy az Európa-bajnokságra készülő férfi válogatott­hoz kerülők Vass Sándor segítőjeként, de még ez a jövő zenéje — mondta a találkozó előtt a szakvezető. Skaliczki László bemutatkozása jól sikerült, a lila-fehérek remek hajrával egy pontot szereztek a listavezető Kiskörös elleni találko­zón. (verasztó) Cyömrő-Békési FKC 24-23 (12-10) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Gyömrő, 280 néző. V.: Pass, Vida. Békés: Árdeleán P. — Polgár Z. I, Polgár T. 5, Takács, Gávai 1, Moldován 10, Mikó 1. Cs.: Kovácsi kapus), Bogárdi 1, Greksza 3, Szilágyi A., Gyulavári 1, Kiss, Árdeleán L. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Nagy J. 6, Bor­dás 5. Kiállítások: 16, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 8/7. Kihagyott hazai hétméteres után a gyömrőiek kaptak előbb lábra, all. percben 4—2-re ve­zettek. A folytatás is a hazaiaké volt. A félidő közepén már 8— 4-et mutatott az eredményjelző. Ebben az időszakban nagy küz­delem, sok szabálytalanság jel­lemezte a játékot. Fordulás után feltűnő volt, hogy Moldován átlövéseit a Bordás által vezényelt hazai fal rendre hárította. Nagy küzdelem után a 47. percben egy gólra megköze­lítette a hazaiakat a Békés, de nem sikerült az egyenlítés. Az 57. percben Oroszi góljával végleg eldőlt a mérkőzés (23— 20). A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a békésiek ezúttal elmaradtak szokott teljesítményüktől, így a hazai­ak megérdemelten nyertek. Gávai Ferenc: — Szerény képességű ellenfelünkkel szem­ben győznünk kellett volna, de ehhez a ma nyújtott teljesít­mény kevés volt. A mérkőzés támogatói: Autó Qint Kft., Agro-Délo Kft., Levendula Patika.