Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-02 / 51. szám

1998. március 2., hétfő Sportmagazin 7 Keserű tavaszi labdarúgó nyitány Békéscsabai Előre FC—Gázszer FC 1—2 (1—2) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző. V.: Cserna (Varga L., Nyilas). Békéscsaba: Fiilöp R. 3 — Raducu 5 — Dávid 5, Futaki 5 — Balog 6, Brlázs 4, Vörös 4, Sándor 5, Valentényi 5 — Fiilöp Z. 6, Dani 4. Edző: Pásztor József. Gáz­szer FC: Kövesfalvi 0 — Szalai 5 —*Lőrincz 6, Salacz Z. 5 — Salacz J. 5, Árki 7, Nagy 5, Bekő 6, Medvid 5 — Tiber 5, Föl­des 6. Edző: Hartyáni Gábor. Csere: Vörös helyett Stoica (5) a 46., Brlázs h. Dobi (5) az 54., Medvid h. Vincze (-) a 71., Valentényi h. Fazekas (-) a 74., Nagy h. Puskás (-) a 78., Földes helyett Kovács (-) a 89. percben. Gólszerző: Fiilöp Z. a 2., Árki a 20., Földes a 41. percben. Sárga lap: Árki (reklamálásért) a 13., Sándor (Tiber felvágásá­ért) a 19., Tiber (reklamálásért) a 22., Vörös (visszahúzta Na­gyot) a 25., Nagy (Dávidot hátulról elkaszálta) az 51., Bekő (Ba­log lerántásáért) az 55., Stoica (sípszó előtt elrúgta a labdát) a 61., Földes (mutogatásért) a 79. percben. Szögletarány: 2:6 (0:2). Következik Az NB I-ben következik, 19. forduló. Március 7., szombat: Diósgyőr—Ti- szakécske, 14.30, Siófok— Békéscsaba, 14.30, MTK—Kispest, 17.00, Gázszer—Videoton, 17.00, Haladás—Vasas, 17.00, Győr—Vác, 17.00. Márci­us 8., vasárnap: ÚTÉ— ZTE, 14.30. Március 9., hétfő: Stadler—Debrecen, 16.00, BVSC—FTC, 18.45. 2. perc: Balog hosszú partdo­bást hajtott végre még a csabai térfél oldalvonaláról, amely Brlázs előtt landolt. A középpá­lyás rövid vágta után már a Gázszer térfelén továbbított Fü- löp Zoltánhoz, aki Salacz Zol­tán kíséretében 12 méterről, la­posan a bal alsó sarokba rúgta a labdát, 1—0. 20. perc: Árki lopakodott át a felezővonalon, még a kezdő­körben járt, amikor gondolt egyet, és a nappal szemben vé­dő Fülöp Róbert kapuját nagy erővel megcélozta. A portás ugyan igyekezett nagyot ve­tődni, de némi késéssel és nem túl nagy meggyőződéssel, ezért csak besegíteni tudta a labdát a bal felső sarokba, 1— 1. 41. perc: Földes kicselezte Futakit, majd 18 méterről, a balösszekötő helyéről ballal, la­posan a rövid sarkot célozta meg, Fülöp ezúttal is rosszul mozdult, és a hóna alatt a háló­ba vágódott a labda, 1—2. Nem is kezdődhetett volna jobban a csabaiak számára a mérkőzés: a második percben a Békés megyéből a Ferencvá­rosba került, onnan kölcsön­be visszaérkezett Fülöp Zol­tán egy szép akció végén beta­lált az ellenfél kapujába. De nem csak ezért dicsérik a he­lyiek az egy hónapja Békés­csabán tevékenykedő, a kapu­ra érzékeny játékost, hanem az előkészületi meccseken lá­tott teljesítményéért is, ami­kor ontotta a gólokat. Ám a vezetés sem melengethette a hazai szurkolók szívét, ugyan­is a Gázszer hamar fölényt harcolt ki, ezért jobbára a bé­késcsabai térfélen pattogott a labda. A lila-fehérek ugyan bemutattak egy-két halvány kontrát, de az igazi helyzete­ket a vendégek dolgozták ki. Az más kérdés, hogy a csabai védelem sokáig jól állt a lá­bán, az egyenlítő gól sem raj­tuk múlott, sokkal inkább a hazaiak kapusán, aki nagyot hibázott a 20. percben. Az egyenlítő gól után sem válto­zott a játék, rohamozott a Gázszer, védekezett a Békés­csaba. Aztán az első játékrész finisében újabb hibát követett el a hazaiak kapusa, ami meg­pecsételte a találkozó sorsát. Annak ellenére, hogy a máso­dik játékrészben egy harco­sabb Békéscsaba lépett a já­téktérre, amitől kiegyensúlyo­zottabb lett a mérkőzés. Ám a hazaiak továbbra is kevés ve­szélyt jelentettek Kövesfalvi kapujára. Ezért Pásztor edző folytatta a cseréket, Stoica és Dobi beállítása újabb színt A háttérben Brlázs lesi, hogy milyen akrobatamutatványt mutat be társa és az egyik gázszeres középpályás, Salacz János. A bemutatót nem pontozták külön, ám a gólok leosztása nem olyanra sikerült, ahogy a szurkolók szerették volna vitt a hazaiak játékába, de ez is kevés volt az üdvösséghez. A vendégek ugyan visszavet­tek az iramból, a második 45 percben sokkal inkább beáll­tak kapujuk előterébe, ám né­hány remek kontrát is bemu­tattak a támadások között. Ezúttal is veszélyesebbnek bi­zonyultak, még ha nem is ta­láltak be a kapuba. A két fél­idő alapján a Gázszer megér­demelten nyert. Békéscsabai Előre FC— Gázszer FC 1—3 (0—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Bé­késcsaba, 200 néző. V.: Tóth S. Békéscsaba: Vámos — Koszta (Csúz), Kovács K., Diczkó, Va­sas — Csulik, Hídvégi, Kurilla, Frank — Borbola, Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Vadas, ill. Mol­nár T., Szekeres, Király. Jó: Hídvégi, ill. Csernyánszki, Teodorescu, Forrai, Király. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása 1. Győri ETO FC 11 5 2 27—15 38 2. Újpesti TE 11 4 3 32—16 37 3. Vasas 11 2 5 36—26 35 4. MTK 10 4 4 35—18 34 5. Ferencváros 9 4 4 31—21 31 6. Vác 9 3 6 27—29 30 7. DVSC-Epona 8 4 6 28—21 28 8. Diósgyőr 8 3 7 26—17 27 9. Gázszer FC 5 9 4 29—21 24 10. ZTE FC 7 3 8 34—29 24 11. BVSC Zugló 6 6 6 25—25 24 12. Videoton 5 6 7 27—23 21 13. Haladás 5 4 9 24—29 19 14. Siófok 5 2 10 17—23 17 15. Tiszakécske 4 5 9 23—43 17 16. Kispest 5 1 12 17—33 16 17. Békéscsaba 4 4 10 13—36 16 18. Stadler 1 5 12 11—37 8 Az NB I-es tudósítást ké­szítette: Fábián István, Gyurkó Mihály, Jávor Péter. Fotó: Such Tamás EZ TÖRTÉNT MÉG DVSC-Epona—BVSC-Zugló 2-1 (1-1) Debrecen, 10 000 néző. V.: Hanyecz. Gól: llea (45.), Szanyó (66.), ill. Csordás (15.). Jók: Szabó J., Pető, Dombi, Ilea, ill. Komlósi, Fűzi, Erős. Küzdelmes mérkőzésen ennyivel volt jobb a hazai csapat. Kispest-HFC—Diósgyőr 2—1 (2—0) Bozsik-stadion, 5000 néző. V.: Vad. Gól: Bárányos (15.), Calin (24.), ill. Kiser (87.). Jók: Bárányos, ill. Rácz. Első félidei teljesítménye alapján a Kispest megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot. A Diósgyőr csak a máso­dik játékrész egyes szakaszaiban volt méltó ellenfele a hazaiak­nak. Vác-Zollner FC-Haladás-VFC 2-0 (0-0) Vác, 3500 néző. V.: Bede. Gól: Füle (61. perc, 11-esből), Schwarz (80.). Jók: Vojtekovszki, Hor­váth P., ill. Németh, Baumgartner. A mérkőzés hajrájában az egyre magabiztosabban játszó Vác biztosította győzelmét. Tiszakécske—Újpesti TE 0—0 Tiszakécske, 9000 néző. V.: Arany. Kiállítva: Molnár (65., Tiszakécske). Jók: Tóth J., Szántó, Balia L., ill. Tóth N., Kozma, Sebők, Herczeg. Az érezhetően egységesebb Újpest ellen a hazaiak azért jut­hattak egy ponthoz, mert szervezett volt a védekezésük. Vasas DH—Ilzer-Stadler 2—0 (0—0) Fáy utca, 4000 néző. V.: Pillér. Gól: Galaschek (68., 11-esből), Hámori (71.). Jók: Váczi, Juhár, ill. Korol, Schultz. A tabella élcsoportjában található Vasas közepes teljesít­ménnyel győzte le a sereghajtó akasztói csapatot. Zalahús ZTE—Győri ETO 4-2 (1-1) Zalaegerszeg, 13 000 néző. V.: Tóth V. Gól: Arany (44.), Kámán (58., 74. — 11-esből), Sebők (65.), ill Mracskó (39.), Csató S. (90.) Kiállítva: Molnár (73., Győr). Jók: Sebők, Kámán, Csóka, ill. Lakos. Kiegyenlített első félidő után felpörgették a játékot a hazaiak és teljesen megérdemelten győzték le a győri együttest. Videoton—MTK FC 0-0 Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Vágner. Kiállítva: Zimmermann (87.), Preisinger (89. mindkettő MTK) Jók: Milinte, Makrickij, Urbonas, ill. Babos, Lőrincz, Illés. A lelkes fehérváriak megérdemelten szereztek egy pontot a gyenge teljesítményt nyújtó bajnok ellen. A tavaszi nyitóforduló utolsó mérkőzése ma az FTC-Siófok találkozó lesz 18.45 órai kezdettel (a Duna TV közvetíti). Edzői nyilatkozatok Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy álmodtam is, azaz rúgunk egy gyors gólt. Ám ahelyett, hogy a csa­patot ez feltüzelte volna, elmaradt az újabb talá­lat, s visszavettünk az iramból is. Többen lassított felvételként mozogtak a pályán. Elbizonytalano­dott az egész gárda, s ennek a következménye a fájó vereség. Tudom, hogy nincs meg bennünk az a tudás, mint ami a Gázszernél is tapasztalható volt, de ha a játékosok betartották volna, amit kértem, nem kapunk ki. Csak hát, ha játszani aka­runk, már gond van, s ha hibázunk, jön az ellen­fél. — Mintha későn kapcsolt volna a csapat, s csak futott az eredmény után... — Igen, mert nincs olyan játékos, aki űzné, hajtaná a másikat, feltüzelné a többieket, még a meccs előtt is. A 90 perc alatt szikrázni kell, de nincs tűz a csapatban. Egy-két ember nyújtotta azt, amit vártam, de leginkább Fülöp Zoltánnal vagyok elégedett. Bár ha még lenne több olyan játékos, mint például Futaki vagy Dávid, akiknek az akaraterejükkel nincs baj, más lehetne az arcu­lat is. — A kapott gólok a balszerencse számlájára írhatók? — Bizony, nem mondható balszerencsésnek Fülöp Róbert teljesítménye, mert egy kapusnak mindig az adott mérkőzésen kell a legjobb telje­sítményt nyújtani. Az edzéseken odaadóan dolgo­zik, de úgy látom, nem jó versenyzőtípus. Ha ha­mar hibázik, akkor elmegy az önbizalma. Ha egy kapus vagy egy centerhalf bizonytalan, az rára­gad az egész csapatra. A legnagyobb gond az volt, hogy a középpályás sorunk nagyon gyengén játszott, így Balog, Valentényi, Vörös, Sándor, Brlázs, s miattuk buktuk el a mérkőzést. Hartyáni Gábor, a Gázszer edzője: — Kelle­metlen volt 0—1-gyel kezdeni, de később ma­gunkra találtunk. A játék összképe alapján meg­érdemeltnek tartom sikerünket. — Gondolta volna, hogy elég lehet a győzelem­hez csak harcosabbnak lenni? — Számítottam rá, hiszen tudtam, hogy Pász­tor József egyelőre nem tud egy játszós csapatot pályára küldeni ezzel a kerettel. — Volt a mérkőzésnek olyan szakasza, amikor féltette a három pontot? — Én a mérkőzés végéig egyfolytában féltet­tem. A második félidő rosszabbra sikeredett, mint amilyenre számítottam, mert teljesítményünk lanyhult, s a Békéscsaba ekkor fölénk kerekedett. Egy mondatban MECCSMORZSÁK A „BEHORPADT” KAPUS Nem lenne szerencsés egyedül Fülöp kapus nyakába varrni a vereséget, de mindkét gólnál kétségtelenül nagyot hibá­zott, ahogy Pásztor József találóan jellemezte, „Robi elég ha­mar behorpadt”. A mérkőzés után sikerült szóra bírnunk: — Hogy miért nem sapkában védtem? Persze, hogy zavart a szembejövő fény, de egyszerűen nem tudok sapkában védeni... Sajnos az első gól megfogott, minden kapus így lenne ezzel, de a srá­cok biztattak, hogy nem lesz baj. Nem akarok kifogásokat keresni, de nagyon balszerencsés voltam mindkét gólnál. Sajnos, az elsőnél kipattant a kezemből a labda, ettől kezd­ve elég bizonytalan lettem. Edzésen ezeket százával védtem teljes biztonsággal, mégis a második gól előtti, hasonlóan könnyű labda is becsapott, felpattant előttem Földes lövése. Azt nem tudom, hogy a védőkre mennyire hatott a hibám, erről még nem volt időnk beszélni. A második félidőre meg­próbáltam összeszedni magam, bár akkor már nem volt sok védenivalóm. Jólesett, hogy a mester nem cserélt le és a srá­cok is inkább biztattak. Azért biztosan sokáig nem alszom el, gondolkodom, mit kellett volna másképpen... A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke: — Remélem, hogy a játékosok azt igazolják a pályán, hogy futballisták akarnak lenni, s nem csupán kedvtelésből rúgják a lab­dát. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — A ragyogó időben az Istenek segítségével győzelmet remélek. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — Pillanatnyi helyzetünkben csak győzelemben gondolkodhatunk. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Egy győ­zelem nagyot lendíthet rajtunk. Majer József a Gázszer FC szakosztály-igazgatója: — Bízom a jó folytatásban. Lovasi László, a Gázszer technikai vezetője: — Küzdelmes mérkőzés lesz, s remélem, nyerünk. Hartyáni Gábor, a Gázszer FC vezető edzője: — Tisztában va­gyunk azzal, hogy a Békéscsabának is fontosak a pontok, de a mi céljainkhoz is szükségesek ezek. Müller Csaba, a Gázszer FC pályaedzője: — Szeretnénk visszavágni az őszi I—2-ért. Wittmann Géza, a Gázszer tartalékcsapatának edzője: — Ha­sonló eredményt várok, mint amilyet a tartalékmeccsen értünk el. Drágán Puskás: — Ha pályára lépek, mindent elkövetek leg­alább a döntetlenért. Fülöp László, az EURO Sport szerkesztő-riportere: — Csak jó mérkőzés legyen! A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Bátrabb játékkal ki kell egyenlíteni, és győzelemre tömi. Winkler János: — Nagyon fel kell javulni a második félidőben. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ha nincs nálunk a labda, nincs mivel játszani sem. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — Néhány játékosunk úgy hiszi, hogy a tavaszi időben ibolyát jött szedni a pá­lyára. Szabó Zoltán, a Békéscsaba gazdasági munkatársa: — A ve­zetés után nem tudtunk élni a lélektani előnnyel. Majer József: — Az eredménnyel és a játékkal elégedett va­gyok, s megérdemelten fordítottunk. Müller Csaba: — Harcos játékkal talpra álltunk, s most már nem adjuk alább. Divinyi Béla, a mérkőzés játékvezető-ellenőre: — A kapushi­bák ellenére a jobban passzolgató vendégek megérdemelten vezet- nek. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sisák Péter: — Ez nem volt igazi pro­dukció. Úgy tűnik, hogy a kérdés továbbra is kérdés marad. Laurinyecz György, az Adidas márkabolt vezetője: — Bíztam legalább a döntetlenben, de mindhiába. Schneider István, az Előre egykori játékosa: — A tippem annyiban bejött, hogy lőttünk egy gólt. Majer József: — Gratulálok a csapatunknak ezért a nagyszerű győzelemért.