Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-16 / 63. szám

Szeniorok 1998. március 16., hétfő Szerkeszti: Jávor Péter és Verasztó Lajos A labdarúgó NB I-bcn szombaton le­zajlott Békéscsaba—BVSC mérkőzés­re leginkább az volt jellemző, hogy csapkodó futballt mutatott be a két csapat, volt két kiállítás, foci pedig se­hol. (7. oldal) Olyan távoli vidékekről, mint Ka­posvár, Sopron, Pécs is érkeztek szenior versenyzők a csabai Ár­pád uszodában rendezett úszóvia­dalra. Összesen kétszázan álltak rajtkőre (8. oldal) Döntetlenek Az NB III-as labdarúgó-bajnok­ságban döntetlenül zárult a két, nagy érdeklődéssel várt megyei rangadó, a Szarvas—Gyula és a Tótkomlós—Gyomacndrődi Ba­rátság összecsapás. (6. oldal) A Békés Megyei Hírlap Melléklete A BAJAIAKKAL FOLYTATÓDIK A RÁJÁTSZÁS OSC-Közgáz—BSC Szarvas 75:56 (33:25) Eredményes kézilabdás hétvége Csaba Előre KC—Delfin-Dutép KC 18—14 (9—5) NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás 9—12. helyért, harmadik találkozó, Budapest, 100 néző. V.: Hartyáni, Hegedűs. OSC: Herczeg ( 8), SZELESSY (17/3), Viszota (2), MARTON (26), Suhajda (2). Cs.: Bíró (4), BUJDOSÓ (10), Závodszki (6). Edző: Újvári Miklósné. Szarvas: Frankó A. (5/3), Keresztény (4), Papp (2), KITLINSZKAJA (26), Sándor (4). Cs.: Francia (2), Pasek (2), Frankó K. ( 8/6), Huszárik (3). Edző: Novák Gábor. Kipontozódott: Viszota a 32., Papp a 39. percben. Az eredmény alakulása: 2. perc: 6:0, 8. p.: 18:6, 16. p.: 25:19, 24. p.: 39:29, 27. p.: 45:31, 36. p.: 64:48. Az elejétől a hazaiak akarata ér­vényesült a pályán, a sokat hibá­zó vendégek csak futottak az eredmény után. Amíg az OSC- Közgázban Márton, Szélesy és a 13 lepattanót is szerző Bujdosó jó dobóteljesítményével húzóem­bernek bizonyult, addig a túlolda­Postás-Matáv II.—Orosházi MTK-Hungarotel I. 5:13 NB 1 A csoportos női asztali­tenisz-mérkőzés, Budapest. Orosházi győztesek: Kiss, De­meter, Kovács 3—3, Páli 2, a Demeter, Kovács és a Kiss, Páli páros. Az orosháziak javítottak és a pénteki váratlan vereség után ugyanazzal a csapattal — Cojocaru és Gazsi ezúttal sem szerepelt — másfél óra alatt biztosan győztek. Békési TE I.—N agy káli ó 6:12 NB I A, férfi, Békés. Békési győztesek: Németh 2, Csarnai, Domokos, Monosto­ri 1—1, a Csarnai, Monostori páros. A tabella előkelő helyén álló vendégek 1:1 után fokozatosan elhúztak és nagy csatában győz­tek. A vendégek hét 2:1 -es mér­kőzést nyertek. Harkány—Békési TE I. 8:10 NB I A, férfi, Harkány. Béké­si győztesek: Monostori 4, Né­meth 3, Domokos 2, Csarnai 1. Nem jól kezdődött a mérkő­zés a vendégek számára, hiszen Ion a szarvasiak minden energiá­ját felemésztette a védekezés, tá­madásban egyedül Kitlinszkaja jelentett veszélyt. Ezzel a győzel­mével a fővárosi amatőrökre épü­lő fiatal együttes bebiztosította a jövő évi NB I A csoportos tagsá­gát, a Szarvas viszont tovább 3:0-ra elhúzott a Harkány. A folytatásban 6:4-re fodított a Békés, majd 8:7-re ismét a ha­zaiak vezettek. A végén drámai csatában a jó teljesítményt nyújtó békésiek nagy bravúrral szerezték meg a nagyon fontos győzelmet. Csanádi Árpád KSII.— OHITK-Hungarotel II. 17:1 NB I B, női, Budapest. Oros­házi győztes: Lehoczki A., Molnár E. páros. A Pálit és Nagy Csillát nél­külöző vendégek nem tudtak nagyobb ellenállást kifejtem a sportiskolások ellen. A vendé­geknél a 12 éves Visky Tímea is játszott. Csabai Konzerv SE— Kaposplast 14:4 NB I B, férfi, Békéscsaba. Bé­késcsabai győztesek: Béres 4, Baranyi, Urbán 3—3, Bohács 2, a Gondos, Urbán és a Baranyi, Bohács páros. A békéscsabaiak végig ve­zetve teljesen megérdemelten győztek. Érdekesség, hogy a volt válogatott, kaposvári Fahá­zi János csak egyetlen mérkő­zést nyert a fiatal Bohács Gábor ellen. V. L. küzdhet a bentmaradásért, még­pedig a Bajai TK ellen, ugyanis a másik páros mérkőzésen a Kecs­keméti Cofinec-Petőfi Nyomda három mérkőzésen háromszor verte a bajaiakat. A rájátszás folytatására két hét múlva kerül sor, amikor a szarvasiak három győzelemből álló sorozatban biz­tosíthatják az A csoprotos tagsá­got győzelmeik esetén. Újvári Miklósné: — Végig vezetve, biztosan győztünk, és örülünk annak, hogy a kétke­dőknek is bebizonyítottuk: egy amatőr csapatnak is helye van az A csoportban. Novák Gá­bor: — Az OSC jobban akarta a győzelmet, jól is használta ki magassági fölényét. ÚJABB VERESÉG Gyulai SE-Aranyke- reszt—Dunaújvárosi AK 1:7 (3852:4028) NB I-es férfi teke-csapatbaj- noki mérkőzés, Hódmező­vásárhely. Az újonc gyulai együttes ezúttal sem tudott győzni. A fürdővárosiak görcsösen, fásultan játszot­tak. A gyulaiaknál bemutat­kozott a felnőtt csapatban a még ifjúsági korú Vigh. A gyulaiak eredményei: Mo­gyorósi 629, Oláh 643, Püski 696, Vigh 626, Pigniczki 647, Fekete és Krasznai 618 fa. Ifjúságiak: GYSE—Du­naújvárosi AK 1:3 (1119:1120). Gyulai do­bók: Budai 509, Csanki 610 fa. Kétegyházi érmek Makón rendezték meg a X. Budó-gálát, amelyen 21 egye­sület 147 versenyzője indult. A Kétegyházi Kick-Box Klub ver­senyzői közül a semi-contact rendszerű viadalon Sztán István a gyermek korcsoportban a 37 kg-osok között bronzérmes lett. A 45 kg-osok mezőnyében Orbán László aranyérmet nyert. Grósz István tanítványainak versenyzését a kétegyházi pol­gármesteri hivatal és a mező- gazdasági szakiskola támogatta. NB I B-s férfi kézilabda-mér­kőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Gyúró, Láda. Békéscsaba: SZIKOK A — Kiss 1, Czegle, Unyatinszki 1, DVURE- CSENSZKIJ 4, LOVÁSZ 7, Félix 1. Cs.: Csuvarszki 1, Fiiadéit! 1, Lukács, Albrecht 1, Latorczai 1. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb do­bói: Orova 6, Demeter, Mol­nár 3—3. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, iü. 3/2. SERLEG-ÉREM CENTRUM Komputeres gravírozás T ■ Békéscsaba, Lázár u. 13. Tel.: (66) 450-860. Idegesen kezdett mindkét csa­pat, a békéscsabaiak nyugodtak meg előbb, és Lovász gólerős já­tékának köszönhetően két-há- rom gólos előnyre tettek szert. A lila-fehérek kapujában Szikora szinte megbabonázta bravúrjai­val a vendégeket, a védekezés is jó volt, ám a támadás-befejezé­sekbe rendre hiba csúszott. A félidő végére négygólos előny­höz jutottak a hazaiak. Fordulás után zsinórban há­rom gólt lőtt a kecskeméti együttes (36. p.: 9—8). Ezután emberhátrányból szerzett két gólt az Előre KC, s ez meg­nyugtatta a házigazdákat (44. p.: 12—9). A folytatásban Szikora bravúrosan védett, a kapu előtt pedig Dvurecsenszkij — aki a hírek szerint távozik a lila-fehérektől — szép gólokat NB I B-s férfi kézilabda-mér­kőzés, Békés, 400 néző. V.: Szilágyi, Marsi. Békés: Árde- leán P. — Polgár Z. 1, POL­GÁR T. 6, GÁVAI 4, Takács, MOLDOVÁN 8, Mikó. Cs.: Szöllősi (kapus), GREKSZA 4, Bogárdi 1, Kiss. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellen­fél legjobb dobói: Vizsnyiczai 6 , Meleg 4. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/2. A debreceni bravúros tavaszi lőtt, így megérdemelten nyertek a hazaiak. Küzdelmes, de sok hibával tarkított mérkőzésen a jól vé­dekező békéscsabaiak nagyon fontos két pontot szereztek a kiesés elleni küzdelemben nyitányon aratott győzelem után idegesen és kapkodva kezdtek a hazaiak a türelmesen játszó lajosmizseiek ellen. Meglepetésre a vendégek sze­rezték meg a vezetést, a békési­ek a 20. percben érték utol őket, ekkor 6—6 volt az állás. A foly­tatásban magára talált a hazai gárda, zsinórban öt gólt szerez­tek, így megnyugtató előnnyel vonultak pihenőre Moldovánék. Fordulás után ismét mizsei percek következtek, a 37. perc­érintett szerényebb képességű vendégek ellen. Perényi László: — A véde­kezésünk jó volt, a támadás-be­fejezéseknél azonban még akad javítanivaló. V. L. ben 13—11 volt az állás. Ezt követően a rutinosabb, több NB I-et is megjárt játékost felvonul­tató hazaiak az ellenfél erejét felőrölve, magabiztosan szerez­ték meg a kötelező két pontot. A tabella második helyén álló békésiek a várakozásnak megfelelően győztek az alsó­házban tanyázó, lelkes lajosmizsci gárda ellen. Gávai Ferenc: — Csapatom a látotlak alapiéin megérdemel­ten győzött. ________Győzelemmel folytatta az OMTK________ Dr ámai csatában nyert a Békés ,Dvurecsenszkij (szemben) jó teljesítményt nyújtott, négy gólt 'szerzett. A férfi kézilabda NB I B-ben: Csaba Előre KC— Delfin-Dutép KC 18—14 fotó: such tamás Békési FKC—Mizse KC 24—17(11—7) A Totó 11. ulti eredményei 1. Videoton—Siófok........................................ 2—3 2 2. Zalaegerszeg—Diósgyőr............................. 4—1 I 3 . Hamburg—VfB Stuttgart ......................... 0—0 x 4 . Mönchengladbach—Bremen.................... 0—0 x 5. Bayern München—Bochum....................... 0—0 x 6. Kaiserslautern—1860 München .............. 1—0 1 7 . Wolfsburg—Karlsruhe ............................. 1—2 2 8. Brescia—AC Milan .................................... 2—2 x 9 . Empoli—Parma........................................... 2—0 1 10. Lecce—Fiorentina ...................................... 1—1 x 11. AS Roma—Bari........................................... 2—1 1 12. Foggia—Genoa............................................. 3—1 1 13. Venezia—Torino ........................................ 0—0 x + 1. mérkőzés: 14. Derby County—Leeds................................ 0—5 2 Gyulai SE—Kiskőrös 24—24 (11—9) Maczik ezüstérmes Velencében Az olaszországi Velencében rendezett nemzetközi ököl- vívótomán a 60 kg-osok fi­náléjában szerepelt a Békési TE válogatott kerettag ver­senyzője, Maczik Róbert — miután a döntőbe jutásért 9:7-re legyőzte a mexikói Arcé ót —, 5:l-es pontozá­sos vereséget szenvedett az olasz Aloschitól, így ezüst­érmes lett. NB I B-s női kézilabda-mér­kőzés, Gyula, 200 néző. V.: Péterffy, Sziklai. Gyula: LOVÁSZNÉ — Valvuch 3, FELEGYI 5, Luminita 2, Gyuska G. 4, MEDVEGY 6, Ancsin T. Cs.: Lovas (kapus), Dávid 3, Hajdú 1, Major J., Recska, Major Á., Novák. Edző: Csulik Pálné. Az ellen­fél legjobb dobói: Szilágyi 6, Décsi 5. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hét­méteresek: 8/5, ill. 2/2. Jól kezdtek a gyulaiak, a koráb­bi mérkőzésekkel ellentétben ez lendületet adott a hazaiaknak. A 13. percben 6—3 volt az állás, s a félidő végéig tartani tudták a két-három gólos előnyt Felegyi- ék. Szünet után hamar egyenlí­tettek a vendégek (34. p.: 12— 12). A tabella második helyén álló kiskőrösiek emberfogással kísérték Felegyit és Luminitát, ám Medvegy góljaival négy góllal elhúztak a fürdővárosiak (43. p.: 18—14). Ezt követően kiállítások és egyéni fegyelme­zetlenségek miatt zsinórban három gólt szereztek a vendé­gek. Ekkor megremegett a ha­zaiak keze, büntetőt is hibáz­tak, így alakult ki a pontosztoz­kodás. A tavaszi szezon első hazai mérkőzésén jó teljesítményt nyújtott a dobogós helyre pá­lyázó vendégek ellen az újonc, s ha a kritikus pillanatokban jobban összpontosítanak, győztesen hagyhatták volna el a játékteret. Csulik Pálné: — Örülök a pontszerzésnek. Közel álltunk a bravúrhoz, azaz a győzelemhez a jó képességű vendégek ellen.