Békés Megyei Hírlap, 1998. március (53. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-09 / 57. szám

Megkezdődött... A Békés Megyei Hírlap Melléklete Minimálisra csökkent az esély a 9. helyre BSC Szarvas—OSC-Közgáz 57:61 (30:29) Végre idegenren is megmutatták Kiskunhalas—Békéscsabai NKC 20—27 (7—11) NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: Görgényi, Simó. Szarvas: Pasek (6), Francia (2), Kitlinszkaja (15), SÁNDOR (18/6), Frankó A. (2). Cs.: Huszárik (5), Keresztény (2), Papp (7), Frankó K. (-). Edző: Novák Gábor. OSC-Közgáz: HERCZEG (23), Szélessy (4), Viszota (7), Márton (11), Suhajda (4). Cs.: Bíró (9), Bujdosó (3). Edző: Újvári Miklósné. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11:12, 13. p.: 19:18, 17. p.: 23:25, 35. p.: 47:52. Kipontozódott: Kitlinszkaja a 32. percben NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Kiskunhalas, 1000 néző. V.: Dzsipoff, Szalay. Kiskunhalas: Vörös — Virág 1 (1), Szilágyi 4 (2), Asztalos 4 (2), SZARKA 3, Kévés, Kirsner 2. Cs.: Sugár (kapus), Futó 2, Kosa, Kurgyis 3 (3), Balázs 1. Edző: Farkas Jó­zsef. Békéscsaba: KURUCZ — VALYUCH 5, Baboly 3, Krista 3, KULCSÁR 4, Schwertner, KOVÁCS 4. Cs.: Kovácsné, Klembucz (kapusok), Buda 7 (5), Szrnka 1. Edző: Szabó Kár­oly. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 12/8, ill. 5/5. Már az első percekben Herczeg nagyon élt a pályán, ugyanis négyszer egymás után betalált a kosárba. A BSC igyekezett tarta­ni a lépést Kitlinszkaja kosarai­val. A továbbiakban is felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A kü­lönbség csak annyi volt, hogy a Közgáz elsősorban a lepattanók­ból élt, a BSC inkább támadás után szerezte pontjait. A félidő hajrájában Huszárik két büntető­jével alakult ki a 30:29-es ered­mény. Fordulás után a Közgáz kezdett jobban, mert a 24. perc­ben már 32:36-ot mutatott az eredményjelző Herczeg, Márton és Suhajda pontjainak köszönhe­tően. Aztán a 27. percre már 13 ponttal ment el a Közgáz, s a Szarvas pedig az eredmény után igyekezett menni, több, keve­sebb sikerrel. Nem mentségként, de a Simó—Görgényi bírópáros „hagyományosan” sokszor a BSC ellen fújt. Az eddigi leg­több mérkőzéstől eltérően a szarvasi lányok nagy hajrát vág­tak ki, s a 39. percben már csak négy pont volt a két csapat közt. Ekkor a kihagyott Közgáz-bün­tető után újra a fővárosiak sze­rezték meg a labdát, ami egyben már a győzelmet is jelentette a vendégek számára. Novák Gábor: Novák Gá­bor: — Amikor a zónavédeke­zéssel kezdő csapatunk ellen tet­szés szerint érte el pontjait a Közgáz, védekezést váltottunk, ám ekkor a támadójátékunk vált hatástalanná. Ennek ellenére né­mi reményt adott a továbbiakra, hogy előnnyel sikerült fordul­nunk. A 25—30. perc környékén a gyenge szarvasi támadójáték eredménye a tetemes vendégve­zetés lett. Ezután a félpályás kitá­madó védekezést alkalmazva több labdát szereztünk. A fordu­ló pont az utolsó percben kiha­gyott Közgáz-büntető után kö­vetkezett. Újvári Miklósné: — Papp emelkedik, s dob kosár­ra, ám az ő tudása is kevés volt ahhoz, hogy nyerjen a szarvasi kosarascsapat FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Gyenge dobószázalékkal nyer­tünk, de remélem, hogy a harma­dik találkozó is sikeres lesz szá­munkra. Csabai Pál Nagyon nehéz mérkőzésre volt kilátás a viharsarkiak számára, hiszen a halasiak hazai pályán többek között a Debrecent fek­tették kétvállra, de a Vasassal is döntetlent értek el nem is olyan régen. Mindezek ellenére a csa­baiak fogadkoztak, pláne, ami­kor tudomásukra jutott a labda­rúgók győzelme. A Kiskunhalas rugaszkodott neki jobban, mondhatni állva hagyta ellenfelét, hiszen 4—0- ra vezetett, a vendégek csak az 5. percben tudtak először beta­lálni. Mindez Szabó Károly időkérése után történt, talán ez elengedhetetlen volt ahhoz, hogy felocsúdjon a vendéggár­da. Olyannyira, hogy a 12. percben már döntetlent mutatott az eredményjelző (5—5). Még egyszer vezetett a halasi gárda (6—5), de innen kezdve a fél­idő további részében szinte hiba nélkül működött a csabai gépe­zet: látványos akciók, figurák, jó védekezés, Kurucz parádés védései, Kovácsné „büntetőölé- se”, valamint számos apró jel arra engedett következtetni, a viharsarkiak komolyan gondol­ták a meccs elején mondottakat: győzni jöttek. A megzavarodott halasi lányokon az időkérés sem segített, a játékrész végére négygólos megérdemelt békés­csabai előnyt mutatott az ered­ményjelző. A második játék­rész elején is látszott, ez a nap nem a Kiskunhalasé volt. Vala­mirevaló akciógólt nem nagyon láthattunk tőlük, kizárólag a büntetőkre hagyatkoztak. Azt meg nem nagy százalékkal érté­kesítették, a vendégportásoknak köszönhetően (40. perc: 11— 17). A vendégeknél az átlövők, Buda és Szrnka gyengélkedtek, nem fogtak ki jó napot, de még ezt is el tudta viselni a csapat. A csupaszív játékot nyújtó és min­den kishitűségét levetkőző ven­déggárda rég várt remek játék­kal rukkolt elő idegenben is (26. perc: 17—24). A hazaiak, ahogy telt-múlt az idő, egyre jobban „elhitték”, ezen a meccsen nem sok keresnivaló­juk van a fergeteges buzdítást nyújtó, teltházas közönségük ellenére sem... Igazán nem lehet semelyik vendégjátékost a másik fölé Hetek óta jól és eredménye­sen játszik Kulcsár, a csaba­iak beállása FOTÓ: SUCH TAMÁS kiemelni a látottak alapján, hiszen mindenki a kezdőcsa­pat tagjai közül a tudása ma­ximumát nyújtva teljesített ezen az estén. Hozzátesszük, hogy minderre idegenbeli ta­lálkozón már régóta vár­tunk... Farkas József: — Gratulá­lok a Békéscsabának, akik re­mek napot fogtak ki. Szabó Károly: — Igazi csapatmunka volt a javából, és ez az ered­mény benne is volt már a lá­nyokban. Különösen védeke­zésben fantasztikusát nyújtot­tunk, és ezzel szét tudtuk zilálni a kiskunhalasiak egységét. Szegedi Zsolt A vártnál könnyebb hazai győzelem Ajka—Békéscsabai Főiskola DSE 3:0 (11, 6, 7) Fehérgyarmat—Csaba Előre KC 25—22 (13—10) NB I-es női röplabdamérkőzés, Ajka, 200 néző. V.: Szalay, Ortner. Ajka: Kovács, Simon, Horváth, Viasz, Albrecht, Jáno­si. Cs.: Vargáné, Pál, Náray, Horváth É. Edző: Bodnár András. Békéscsaba: Mező, Tóth, Ma tics, Széplaki, Kazár, Kolarovszki. Cs.: Németh, Lengyel, Szigeti, Benkő. Edző: Oroszi László. Újabb sérült iratkozott fel a csabai röplabdások sorába, a korábban már harcképtelenné vált Szikszói Barbara mellé ezúttal Somogyvári Bea került, aki ujját törte a héten az egyik edzésen. A női NB I-es röplabdarang­adón a két héttel ezelőtti ellen­felek néztek farkasszemet egy­mással. Akkor a hazaiak 3:2-re nyertek, most már az első játsz­ma elején 7:1-re elhúztak. Úgy tűnt, ez elbizonytalanította őket és a vendégek 10:11-re fordíta­ni tudtak, amikor Bodnár edző időt kért. Ez használt, a társaság helyrezökkent, s megszerezte az előnyt. A második szett ott folytató­dott, ahol az előző abbamarad. Kitűnő nyitások, remek sánc és jó kombinációk jellemezték a vendéglátókat. A békéscsabaiak néha egy-egy pontot tudtak csak elcsípni. Az Ajka végig vezetve könnyedén harcolta ki a második térfélcserét. A harmadik játszmában sem változott semmi, a helyiek már 13:5-re vezettek, amikor kissé megtorpantak, de végül meg­szerezték a magabiztos győzel­met. Pontos nyitásokkal, közé­pen erős támadásokkal „fegy­verkezett fel” az ajkai gárda és ez hozta a nem várt, de megérdemelt diadalt. A Bé­késcsaba nem tudta két héttel ezelőtti jó formáját átmenteni és így a tabellán leszakadt ve- télytársától. Persze ehhez az is hozzájárult, hogy az ajkai- ak meglehetősen élvezték a hazai pálya előnyét. A Totó 10. heti ehedméivyei Nagy csatában Cegléd—Gyulai SE-Aranyke­1. Barcelona—Real Madrid ......... .............. 3—0 1 reszt 5:3 (3998:3940) 2. 1860 München—Dortmund ... ..............4—2 1 NB I-es férfi tekémérkőzés, 3. Rostock—Leverkusen .............. ..............1—2 2 Cegléd. A gyulaiak eredmé­4. 1. FC Köln—Hertha BSC ___ .............. 2—0 1 nyei: Oláh 692, Fekete 673, 5. Bielefeld—Duisburg.................. .............. 3—3 X Nagy I. 633, Püski 634, Pig­6. Gázszer FC—Videoton ........... .............. 1—1 X niczki 674, Baksa 634 fa. A 7. Haladás—Vasas......................... ..............1—1 X gyulaiak nagyon készültek a 8. MTK—Kispest HFC ................ .............. 2—0 1 mérkőzésre, mindent megtettek 9. Győri ETO FC—Vác................ .............. 3—0 1 a győzelem érdekében. Végül 10. Fiorentina—Piacenza................ .............. 1—1 X érvényesült a hazai pálya elő­11. AC Milan—Sampdoria ........... .............. 1—0 1 nye, így a ceglédiek szerezték 12. Udinese—Juventus.................... .............. 1—1 X meg a győzelmet. 13. + 1. Napoli—Bologna ...................... m érkőzés: .............0—0 X I fjúságiak: Cegléd—Gyulai SE-Äranykereszt 3:1 14. Parma—Internazionale ............. ................1 —0 1 (1252:1100). A gyulaiak ered­ményei: Budai 486, Vígh 614 fa. NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Fehérgyarmat, 500 néző. V.: Atkári, Herczeg. Békéscsaba: SZIKORA — KISS 3, ALB­RECHT 3, Unyatinszki 2, Dvurecsenszkij 2, Lovász 10, Szabó 1. Cs.: Petrovszki (kapus), Benkő, Czegle, Latorczai 1, Lukács 1, Filadelfi M. Edző: Perényi László. Kiállítások: 10, ill. 18 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7. Nem a legjobb előjelekkel ké­szült a tavaszi nyitófordulóra a csabai együttes, hiszen sérülés miatt Csuvarszki nem tarthatott a csapattal. Az első percekben felváltva estek a gólok, a csaba­iak jól tartották magukat, ez­után többször technikai hibákat vétettek a vendégek, amit jól használtak ki a hazaiak. Szünet után sok volt a technikai hiba, a kihagyott ziccer a lila-fehérek részéről, bár 17—15-re még felzárkóztak a vendégek, elég volt egy hatperces rövidzárlat, ekkor öt gólt kaptak zsinórban, SERLEG-ÉREM H. / CENTRUM Komputeres gravírozás Ff Békéscsaba, 1 ^ Lázár u. 13. llÉií Tel.: (66) 450-860. amire nem tudtak válaszolni (22—15). Perényi László: — Sok tech­nikai hibával játszottunk, ha pontosabb a játékunk, szorosabb lehetett volna az eredmény. Debreceni Nyomdász—Békési FKC 28—33 (11—16) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Debrecen, 300 néző. V.: Solymosi, Sziklai. Békés: ÁRDELEAN P. — Polgár Z. 2, POL­GÁR T. 9, GÁVAI 4, Takács, MOLDOVÁN 17 (!), Szilágyi A. Cs.: Szöllősi (kapus), Greksza, Árdeleán L., Mikó 1, Kiss, Bogárdi, Veres. Játékos edző: Gávai Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2. A mérkőzés elején felváltva es­tek a gólok, majd háromgólos előnyhöz jutottak a békésiek (12. p.: 4—7). A .folytatásban kiegyenlítettek a hazaiak, ám a hajrában Moldován ellenállha­tatlan volt. Szünet után a haza­iak gyorsították a játékot, két gólra feljöttek (18—20), de ez­zel el is lőtték a puskaporukat. Gávai Ferenc: — Gratulá­lok a csapat minden tagjának a nagyszerű játékhoz. Támogatók: Körös-Csőker Bt., Trave Kft., Levendula Pati­ka, Békés. Hódmezővásárhely—Gyulai SE 19—16 (12—8) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 300 né­ző. V.: Korponai, Rácz. Gyula: Lovas — Valyuch 1, Felegyi 1, Hajdú 3, LUMINITA 5, DÁVID 4, Ancsin T. 1. Cs.: LOVÁSZNÉ (kapus), Medvegy 1, Recska, Major J., Gyuska G., Csepregi, Major Á. Edző: Csulik Pálné. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4. Rosszul kezdtek a gyulaiak, a re vezettek. Szünet után Lo- hazaiak a 12. percben már 6—2- vászné jól védett, a félidő köze­pétől feljöttek a vendégek, és az 56. percben 17—16-ot mutatott az eredményjelző. Ezután két indokolatlan kiállítás követke­zett, s ez eldöntötte a mérkőzést. Csulik Pálné: — Nagyobb összpontosítással kellene a talál­kozó elején játszanunk, s akkor akár meglepetést is okozhatnánk.