Békés Megyei Hírlap, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-24 / 274. szám

Fekvenyomó ob ŐSZI ZÁRÓRA Hazai környezetben újra vesztett az Előre FC az NB I es labdarúgó-bajnokságban— ezúttal az MTK diadalmaskodott ellenük (Hl. oldal) Jávor Péter Verasztó 1997. november 24. hétfő Szerkesztette: Lajos es Remek eredményeket értek el az orosházi versenyzők az alföldi városban megrendezett fekvenyomó országos bajnokságon (II. oldal) Tatabányán a papírforma igazolódott, nyert a hazai csapat a csabai pólósok ellen, akik tavasszal a rájátszásban a 8-14. helyért folytathatják (U. oldal) A Békés Megyei Hírlap Melléklete Tornász világkupa forduló Varga Adrienn ezüstérmes Stuttgartban A hét végén Stutgartban gyülekeztek a világ legjobb tornászai. A világkupa forduló — amelyen csak szerenkénti versenyek van­nak— remekül sikerült Varga Adrienn számára. A Békéscsabai Hungarotel TC kiválósága — ahogy trénerével, Lukács József­fel eltervezték — elsősorban az ugrásra koncentrált és ez „be is jött”. Varga a román Amanar mögött ezüstérmet nyert. A következő hét végén a Svájci Zürichben következik újabb Vk- forduló. (f) Orosz bánat Az orosz parlamentben egyre többen nehezményezik, hogy a Borisz Ignatyev szövetségi kapi­tány által irányított labdarúgó-vá­logatott nem jutott ki a jövő évi franciaországi világbajnokságra. Leonyid Tjagacsev sportminisz­ter többekkel egyetemben úgy véli, hogy a vártnál gyengébb szereplés miatt Ignatyevnek le kellene mondania. — Eddig nem történt semmi. Ilyen esetben egy értelmes edző lemond tisztségéről — jelentette ki Tjagacsev. Kiesési rangadó BSC sikerrel BSC Szarvas-Bajai TK 78:67 (30:32) NB IA csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Szarvas, 300 néző. V.: dr. Valovics,Bagi.Szarvas:Pasek(-),HUSZÁRIK(6/3),Papp(ll), FRANKÓ K. (16/6), Sándor (14). Cs.: KITLINSZKAJA (20), Frankó A. (9/3), Francia (2), Keresztény (-), Bobvos (-). Edző: Novák Gábor. Baja: Horváth (8), Megyeri (3), SITKÉI (21), Orbán (21/9), Nedilia (14/3). Cs.: Sibalin (-), Katanich (-), Názsár (-). Edző: Pump Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4:4,10. p.: 11:11,15. p.: 17:21,25. p.: 37:36,29. p.: 48:43,35. p.: 60:46. Kipontozódott: Megyeri a 28., Kitlinszkaja a 34., Nedilia a 36., Sitkéi a 39. percben. Idegesen kezdett mindkét csapat, emiatt sok volt a hiba. A 8. percig felváltva estek a kosarak, ekkor aztán Húszánk Nóra hármasával 11:7 lett az eredmény. Ezt köve­tően három pontatlan szarvasi do­bást Megyeri és Sitkéi büntetett. A 15. percben. Kitlinszkaja pá­lyára lépése után remek szériát fogott ki, 8 pontot szerzett két perc alatt. De a túloldalon a bajai- ak triója, Sitkéi, Orbán és Nedilia és nagyon élt. Novák Gábor ter­vével ellentétben egyiküket sem sikerült igazán megfékezni a ko­sárszerzésben. A 20. perc végén Frankó Anna tripla dobása után a vendégek csak kétpontos előnnyel fordultak. Alig kezdődött el a második félidő, Kitlinszkaja egyenlített. Ez mintegy jeladás volt arra, hogy a szarvasiak elszánták ma­gukat egy jobb, eredményesebb játékra. A továbbiakban a Frankó testvérek, Kitlinszkaja, Sándor és Papp egymás után szerezték a ko­sarakat. A 34. percben már 15 volt a különbség a két csapat kö­zött. A bajaiaknak nem ízlett a BSC kemény védekezése, ame­lyet Nedilia idegileg sem bírt el, s kipontozódott. A két legeredmé­nyesebb játékos. Kitlinszkaja és Sitkéi is erre a sorsra jutott, de a mérkőzés ekkor már eldőlt. Az alsóházi rangadót megér­demelten nyerte meg a Szarvas. Igaz, az első félidőben nem re­mekelt a csapat, de szünet után elsősorban a feljavult védeke­zésének köszönhetően győzte­sen vonult le a pályáról. Novák Gábor: — Fegyelme­zett védekezésünknek köszön­hetjük a győzelmünket, támadó­játékunk viszont még mindig akadozik.PumpGábor:—Olga Nedilia: négy támadó, egy tech­nikai...! Csabai Pál Gyorsan győzött a rutin Pulzus SC—Békéscsabai Főiskola DSE 3:0 (6, 3, 9) NB I-es női röplabdamérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Karádi, Vasák. Pulzus: DANADA, HEGYI, Lengyel, BÁRDI, Gellér, Szvetnyik. Cs.: Blaskó, BOTOS, Lénárt, Veress, Kiefer. Játékos edző: Danada Judit. Békéscsaba: Mező, Szikszai, Tóth, Somogyvári, KAZÁR, Kolarovszki. Cs.: Széplaki, Fodor, Matics. Edző: Oroszi László. A női első osztály — az extra ligát isfigyelembe véve—legru­tinosabb csapatával vették fel a küzdelmet a csabai főiskolások hét végén, Budapesten. A hazai­aknál Bárdi, Lengyel, Danada trió együtt több mint hatszáz- szor szerepelt a nemzeti váloga­tottban. Nagyszerűen kezdtek a buda­pestiek, a viharsarkiaknak csak felvillanásaik voltak a mérkőzés ezen időszakában, Tóth és Kola­rovszki révén, ennyivel azonban nem tudták megnehezíteni a lista­vezető dolgát. A folytatásban sem tört meg a Pulzus SC lendü­lete, 10:0 után engedélyezték az első pontokat az álmoskásan ját­szó főiskolásoknak. 10:3 után is­mét helyre állt a rend és már a második játszmagyőzelemnek örülhettek a fővárosiak. A záró játék közepén még nagyszerűen tartották magukat a csabaiak, 8:6- ra, majd 1 l:9-re megközelítették a hazaiakat, akik egy időkérés után pontot tettek a mérkőzés vé­gére. A Békés megyeiek még ilyen arányú vereség ellenére sem vallottak szégyent az extra ligára pályázó ellenfelükkel szemben, de a viharsarkiaknak igazából a hét végi, Ajka elleni kiesési rangadóra kell összponto­sítani, ahol győzelem esetén a csapat elkerülhet a kiesőzónából. A Totó 47. HETI EREDMÉNYEI l.Tiszakécske FC—Győri ETO FC ............... .....1—2 2 2 . Videoton FCF—Diósgyőri FC..................... ......0—1 2 3 . Vasas—BVSC-Zugló....................................... ___2 —0 1 4. Bayern München—Duisburg....................... ......3—0 1 5 . Hertha BSC—Leverkusen............................. ___2—2 X 6 . l.FC Köln—Bielefeld....................................... ......3—5 2 7 . Schalke 04—1860 München.......................... ......2—0 1 8 . VfB Stuttgart—Karlsruhe............................. ......3—0 1 9 . Wolfsburg—Kaiserslautern......................... 2 —1 1 10. Bologna—Fiorentina......................................... ......2—2 X l l.Brescia—Udinese............................................... ......0—4 2 1 2.Empoli—Atalanta.............................................. .....1—0 1 1 3. Juventus—Parma............................................... . .... 2—2 X +1. mérkőzés: 14.InternazionaIe—AC Milan............................ ___2—2 X Naiv plakát Bemutatták a jövő évi lab­darúgó világbajnokság hi­vatalos poszterét. A naiv, színes festményt egy Mont- pellier-ben élő, művészeti iskolába járó diáklány, Nat­halie Le Gall készítette, aki elárulta, hogy nem érdeklő­dik különösebben a sportág iránt. Le Gall egy olyan pá­lyázat győztese, amelyet a vb-nek otthont adó kilenc városban írtak ki. Jó JÁTÉKKAL NYERTEK A BÉKÉSIEK Békési FKC—Fehérgyarmat 30—21 (16—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békés, 600 néző. V.: Horváth Á., Horváth Zs. Békés: ÁRDELEÁN P. — POLGÁR Z. 3, POLGÁR P. 6, Takács, GÁVAI 6, MOLDOVÁN 12, Mikó 1. Cs.: Szöllősi (kapus), Gyulavári 1, Bogárdi 1, Greksza, Kiss, Szűcs, Szilágyi A. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél leg­jobb dobói: Pásztor 7, Nezezon 6. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. rőt képviselő, középmezőny­ben tanyázó vendégek ellen. Gávai Ferenc:—Gratulálok a csapatnak a magabiztos, szép győzelemhez. A mérkőzés támogatói: Minya Gá­bor kőfaragó, Okányi Mihály bádo- gosmester, Öreg gumis. A nagy iramú találkozó első per­ceiben felváltva estek a gólok. Mindig a békésieknél volt az előny, ám a vendégek a hatodik percben 4—4-re egyenlítettek. A folytatásban all. percben si­került két góllal elhúznia Mol- dovánéknak, ám a lelkes fehér- gyarmatiak ismét egyenlíteni tudtak (15. perc: 7—7). Már ek­kor kitűnt a hazaiak nagyon szervezett, jó taktikára épülő védőjátéka és Moldován góle­rőssége meghozhatja a sikert. A békésiek átlövője, Moldován az első félidőben kilenc gólt szer­zett és ennek köszönhető, hogy meggyőző, ötgólos hazai veze­téssel zárult a játékrész. Szünet után tovább folytatódott a haza­iak fölénye. A gólgyártásba Moldován mellé felzárkózott a rutinos Gávai és a fiatal Polgár Tibor is. Az ellenfél átlövőinek próbálkozásait a békési védőfal sorozatosan blokkolta, vagy ha átjutott a labda a falon, a kitűnően védő Árdeleán Péter akadályozta meg a gyarmatiakat a gólszerzésben. Sportszerű mérkőzésen a szervezetten, jól játszó hazai csapat közönségszórakoztató produkcióval aratott nagy arányú győzelmet a jó játéke­Moldován (kezében a labda) megcélozza a vendégek kapuját. A békési átlövő tizenkét góllal járult hozzá csapata sikeréhez. A férfi kézilabda NB I B-ben: Békési FKC—Fehérgyarmat 30—21 FOTÓ; SUCH TAMÁS Csömör—Csaba Előre KC 24—22 (13—13) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Csömör, 800 néző. V.: Simon, Szabó. Békéscsaba: SZIKORA — Filadelfi M. 1, Benkő 2, Unyatinszki 2, DVURECSENSZKIJ 3, LOVÁSZ 7, Tóth B. 3. Cs.: TÓTH GY., Szász (kapusok), Lukács 3, Czegle, Szenteszki. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Kertész, Markó 7—7, Boskó 4. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1. Nagy lendülettel kezdett telt ház előtt az új csömöri sportcsarnok­ban a hazai együttes és a közön­ség biztatása mellett a 15. perc­ben már 7—2-re vezetett a meg- illetődött vendégek ellen. Aztán rendezte sorait a csabai együttes és szívós munkával fokozatosan közelítette meg a hazaiakat (21. perc: 11—9). A félidő utolsó percében egyenlítettek Lovász­ék. Fordulás után jól kezdett a Perényi-legénység. A lila-fehé­rek jól használták ki lehetősége­iket és a 44. percben három gól­lal elhúztak, 16—19. A folyta­tásban 20—17-es csabai veze­tésnél a játékvezetők Dvure- csenszkijt harmadik kiállítása után piros lappal kizárták. Ez megzavarta a vendégeket, s a hajrában a közönség támogatása mellett némi játékvezetői segéd­lettel a hazaik nyerni tudtak. SERLEG-ÉREM CENTRUM Komputeres gravírozás Közepes iramú mérkőzésen a lelkes, fiatal csabai együttes a véghajrában Dvurecsen- szkij kizárása után nem tudta megőrizni előnyét. Perényi László: — Jól küz­dött fiatal csapatom, de a vég- hajrában nem tudtunk mit kez­deni a hazai pálya előnyét élve­ző csömöriekkel. Gyulai SE—Debreceni Sportiskola 19—16 (13—8) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Gyula, 250 néző. V.: Fördős, Kökönyei. Gyula: LOVÁSZNÉ — Valyuch 2, Felegyi 1, ANCSIN T: 3, GYUSKA G. 4, Luminita 2, Hajdú. Cs.: LOVAS (kapus), MAJOR J. 3, Medvegy 1, Dávid 3, Csepregi, Recska, Novák. Edző: Csulik Pálné. Az ellenfél legjobb dobói: Kocsik 6, Szabó 4. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4. Érdekesség, hogy a vendégek kérésére vasárnap estére halasz­tott mérkőzésen két hölgy játékvezető dirigált. Az első félidő elején idegesen kezdtek a csapatok, 3—3 után a hazaiak nyugodtak meg előbb és javuló játékkal fokozatosan elhúztak. A 21. percben már 10—5-re ve­zettek a gyulaiak. A folytatás­ban is a fürdővárosi lányok aka­rata érvényesült, így megnyug­tató előnnyel vonultak pihenőre a házigazdák. Szünet után a Debrecen nem adta fel, szépítettek a vendégek, de a 37. perctől kezdve ismét a jól játszó gyulaiak irányítottak és magabiztos győzelmet arat­tak az utolsó öt percre feljavuló hajdúságiak ellen. A mérkőzés nagy részében érvényesült a hazaiak akara­ta, így jó játékkal értékes két pontot szerzett az újonc. CsulikPálné: —Ajátékosok és a közönség egymásra talált és ebben a csodálatos hangulatban jó játékkal szereztük meg a na­gyon fontos győzelmet. i