Békés Megyei Hírlap, 1997. november (52. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-17 / 268. szám

Ökölvívás Rangadó Verasztó 1997. november 17., hétfő Szerkesztette: Jávor Peter es Lajos A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Békés megyei rangadón 2—1-re nyertek a jaminaiak a Békési FC ellen (II. oldal) Rangos nemzetközi ökölvívó­eseménynek adott otthon a békési sportcsarnok a hét végén, amelyen román sportolókat láttak vendégül (III. oldal) Kettős fordulót rendeztek a hét végén a vízilabda OBI B-ben, amelyen a békéscsabaiak hazai környezetben két vereséget szenvedtek (III. oldal) A Békés Megyei Hírlap Melléklete Megvan az első győzelem Bravúros békési győzelem Makón Békéscsabai Főiskola DSE—Salgótarján 3:2 (9, S, -12, -13, 10) A csabaiak egyik legjobbja, Kazár Krisztina sáncot eredmé­nyesen, az előtérben figyeli Tóth Éva (11), hátul Somogyvári Bea (3). A fehér mezes salgótarjáni Szőkeová a saját labdáját mentené fotó: kovács Erzsébet NB I-es női röplabdamérkő­zés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Csikós, Szabó F. Békéscsaba: Mező, SZIKSZAI, Tóth É., Somogyvári, KAZÁR, Kola- rovszki. Cs.: Matics. Edző: Oroszi László. Salgótarján: Pepsiczkyné, Kureková, Győ- riné, BALÁZS, Király, Szabó. Cs.: Slifková, Szőkeová. Játé­kos edző: Balázs Zsuzsa. Az újonc vendégek három szlo­vák játékossal megerősítve ér­keztek a kiesési rangadóvá elő­lépett csatára. Nos, a csabaiak repülőrajtot vettek az első szett­ben, ugyanis alig mondták ki az éljen, éljent, és már 7:0-ra el is húztak. Sőt ezután is uralták a pályát, és az első játékrész nagy részében remekül küzdve, 25 perc után megszerezték a szett­győzelmet. A folytatás hasonló­képpen sikerült, ekkor még meggyőzőbben játszottak Ka­zárék, és mindössze 15 percre volt szükség ahhoz, hogy 2:0-ra alakítsák az állást. A harmadik szettben viszont minden ellen­kező előjellel volt igaz, a csabai­ak leültek, a salgótarjániak vi­szont nagy lendületbe kerültek, és most ők húztak el 7:1 -re, majd 1 l:3-ra. Csak ezután ocsúdott a hazai gárda, szívós munkával megkezdte a felzárkózást, egy pontra meg is közelítették ellen­felüket (12:13), de nem tudták megújulni, így szépített a ven­dégcsapat 23 perc játék után. Az újabb játékrészben megint csak a salgótarjániak ugrottak meg (0:7), a csabaiak csak nagynehe- zen szedegették a pontokat (4:10). Igaz, ezután ismét bele­lendültek, már-már győztesnek látszottak (12:10), ám elég volt egy újabb megingás, és egyenlí­tettek a vendégek 21 perc alatt. Az utolsó tízperces szettben az­tán már magabiztosabban ját­szottak Kazárék, lelkesedésben is felülmúlták ellenfelüket, akik 11:6 után még 13:10-re felzár­kóztak, de ezzel el is lőtték pus­kaporukat. így a békéscsabaiak az idei harmadik 3:2-es mérkő­zésüket játszották, amelyből az elsőt nyerték meg (Tavaly ugyanez nyolcból egy volt.). Az első kettő és az utolsó szettben meggyőzően játszot­tak a csabaiak, ám most is gyakran hiba csúszott a játé­kukba. Ami viszont örömteli, az idei bajnokságban, a hete­dik fordulóban megszerezték első győzelmüket. Thiatlon világbajnokság, Perui ^­Ágoston csapatban ezüstérmes Az ausztráliai Perthben a hét végén rendezték meg a triatlon világbajnokságot, amelyen a juniorok mezőnyében rajthoz állt Ágoston Szabolcs, a Békéscsabai Belvárosi Triatlon DSK spor­tolója. Ágoston az egyéni versenyben a tizenegyedik helyen végzett, míg csapatban a Héczey András, Ágoston Szabolcs, Radics Péter összeállítású magyar junior válogatott a győztes spanyolok mögött a második helyet szerezte meg. A Totó 46. heti EREDMÉNYEI 1. J ugoszlávia—Magyarország .........................5—0 | 2 . Belgium—Írország................ .........................2—1 1 3 .0laszország—Oroszország .. .........................1—0 1 4. U kraj na—Horvátország...... .........................1—1 X 5 . Cagliari—Andria.................. ......................... 3—0 1 6. Monza—Foggia..................... ......................... 1—1 X 7. Padova—Ancona................... ......................... 0—1 2 8. Perugia—Castel di Sangro.... .........................1—0 1 9 .Reggiana—Venezia............... .........................2—0 1 10 . Reggina—T orino................... .........................2—2 X 11 . Salernitana—Ravenna.......... .........................1—0 1 12. Treviso—Pescara.................. ......................... 2—1 1 13. Verona—Genoa..................... ......................... 4—0 1 +1. mérkőzés: 14. Nagykanizsa—Nyíregyháza . .........................0—0 X Erőemelő vb, Prága Földi guggolásban BRONZÉRMES A Prágában megrendezett fel­nőtt erőemelő világbajnokságon a 82,5 kg-ban dobogóra lépett Ficzere Tamás, a Gyulai Atlasz versenyzője. Ficzere már az első fogásnemben, a guggolásban képtelen volt megbirkózni kez­dősúlyával, így gyorsan kiesett. Szombaton lépett porondra a négyfős magyar válogatott utol­só két tagja a cseh fővárosban zajló erőemelő világbajnoksá­gon. Eck Ernő, a Komáromi Alex versenyzője a 100 kg-osok között próbálkozott, ám ő is ki­esett. Annál eredményesebben szerepelt Földi Attila a 90 kg- ban, a Gyulai Atlasz erőemelője guggolásban 315 kg-ig jutott, ami világbajnoki bronzérmet je­lentett számára. Ehhez tett hoz­zá fekvenyomásban 202,5, fel­húzásban pedig 285 kg-ot, így összetettben 802,5 kg-ot teljesí­tett, ami a kategóriában a negye­dik helyhez volt elegendő. Makói KC-Békési FKC 2S-30 (13-16) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Makó, 500 néző. V.: Oláh, Szelecz. Békés: ÁRDELEÁN P. — POLGÁR Z. 2, Polgár T. 5, TAKÁCS 3, GÁVAI 4, MOLDOVÁN 9, Mikó 2. Cs.: Szöllősi (kapus), Bogárdi 3, Kiss J., Greksza, Szűcs, Gyulavári 2, Szilágyi A. Játékos edző: Gávai Ferenc. Az ellenfél legjobb dobói: Szabó 7, Gera 6, Zsódi 5. Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1. Polgár Tibor góljával kezdtek a békésiek a mindvégig hatalmas küzdelmet hozó mérkőzésen. Felváltva estek a gólok, a 11. percben sikerült először kétgó­los előnyt szerezniük a vendé­geknek, 5—7. A félidő második felében a mintegy 100 tagú bé­kési szurkolótábor biztatása mellett négy perc alatt öt gólt lőttek Moldovánék, s hatgólos előnyhöz jutottak (21. p.: 8— 14). A játékrész hajrájában a ru­tinos hazaiak három gólra meg­közelítették a békésieket. Szünet után a makóiak kezd­tek jobban, a mindvégig kitűnő játékvezetés mellett a 43. perc­ben egyenlítettek (20—20). A folytatásban kitűnő védekezés mellett a vendégek rendre góllal zárták támadásaikat, így ötgólos győzelmet arattak. A jól felkészített vendégek nagy küzdelemben szerezték meg a győzelmet a két volt vá­logatottat — Szabó, Zsódi — felvonultató makóiak ellen. Gávai Ferenc: — Kitűnő mérkőzésen győztünk, gratulá­lok csapatomnak. A mérkőzés támogatói: Minya Gábor kőfaragó, Gaftker Kkt., Kiss László villanyszere­lő. KSZSE Szeged—Gyulai SE 21—20 (8—9) NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Szeged, 100 néző. V.: dr. Barta, Bucsck. Gyula: Lovas — Valyuch 4, Felegyi 4, LUMINI- TA 7, Gyuska G. 1, Medvegy 2, Ancsin T. Cs.: Lovászné (kapus), Dávid, Major J., Csepregi, Hajdú 1, Recska, Novák. Edző: Csulik Pálné. Az ellenfél legjobb dobója: Bálint 7. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2. Jól kezdtek a gyulaiak, az első félidőben az új szerzemény, a román Luminita vezérletével végig vezettek, sőt többgólos előnyhöz is juthattak volna, ha a 100 százalékos ziccereket érté­kesítik. Mivel kimaradtak a lehetőségek, így csak egygólos fürdővárosi előnnyel zárult a já­tékrész. Szünet után tovább tartott a gyulaiak lendülete, ám támadás­ban kimaradtak a ziccerek, s ez egy idő után megbosszulta ma­gát. Az utolsó tíz percben a lel­kes szegediek nagy csatában fordítani tudtak. Győzelmet szalasztottak el a vendégek, a sok kihagyott ziccer miatt a fiatalokból álló újonc gyulaiak nem bírták a hajrá idegtépő perceit. Csulik Pálné:—Továbbra is csak az akarás dicsérhető. Ha nem tudják a lányok megoldani a rájuk bízott feladatot, akkor még hasonló kudarcok érhetnek bennünket. Csaba Előre KC—Kiskunmajsa 24—24 (11—11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Dzsipoff, Szalay. Békéscsaba: SZIKORA — Szenteszki, Benkő, Lovász 6, DVURECSENSZKU 6, Lukács, Unyatinszki 3. Cs.: Tóth Gy. (kapus), TÓTH B. 4, Filadelfi M. 3, Czegle 2, Albrecht. Edző: Perényi László. Az ellenfél legjobb dobói: Szabó Zs. 8, Gilan, Kiss, Vajas 4—4. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/0. ményt nyújtó, mind védeke­zésben, mind támadásban kapkodó csabaiak ellen meg­érdemelten szerzett egy pon­tot a lelkes majsai csapat. Perényi László:—Sírni vol­na kedvem... V. L. Rosszul kezdődött a hazaiak számára a mérkőzés, a hetedik percben már 5—0-ra vezetett a sereghajtó. A játékrész közepén Unyatinszki emberfogással kí­sérte a majsaiak irányítóját, Ku- cserát, ez bevált, fokozatosan jöttek fel a hazaiak, és a félidő hajrájában Filadelfi góljaival egyenlítettek. Fordulás után remek rajtot vettek a házigaz­dák, a 35. percben 15—11-re vezettek. Ekkor időt kértek a vendégek, ami használt, mert a 40. percben 16—14-re feljöttek. Sok volt az eladott labda a csa­baiak részéről, amit jól használ­tak ki a majsaiak, s az 52. perc­ben egyenlítettek (21—21), sőt három perccel később a vezetést is átvették (22—23). Ekkor Perényi edző időt kért, előbb Dvurecsenszkij, majd Lovász talált a kapuba, ám az utolsó percben, egy eladott labda után Kucsera egyenlíteni tudott. A sereghajtó majsaiak ellen győzelmet vártak a szurkolók, ám a hajrában gyenge teljesít­Lovászt (kezében a labda) alaposan gyötri a vendégek játéko­sa. A férfi kézilabda NB I B-ben: Csaba Előre KC—Kiskunmaj­sa 24—24 fotó: kovács Erzsébet