Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-04 / 206. szám

^ 1997. szeptember 4., csütörtök SPORT V ■ BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Ez még gombócból is sok Debreceni VSC-Epona—Békéscsabai Előre FC 8—0 (3—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 6000 néző. V.: Bede (Kiss B., Ring). Debrecen: Téglási 0 — Gojan 6 — Vadicska 7, Pető 6, Szatmári 8 — Dombi 7, Böőr 7—2=5, F rida 0, Madar 6 — Djurisics 6, liea 10. Edző: Herczeg András. Békéscsaba: Fülöp 3 — Diczkó 3 — Erdei 1, Valentényi 3, Vasas 3 — Belvon 4, Todorovics 3, Sándor M. 4, Fazekas 4, Balog Z. 5 — Dani 4. Edző: Pásztor József. Csere: Frida helyett Ulveczki (7) a 18., Todorovics h. Kerényi (3) a szünetben, Belvon h. Stoica (-) a 65., Fazekas h. Vörös (-) a 76., Djurisics h. Sira (-) a 86. percben. Gólszerző: Ilea a 22., a 45., az 51., a 68., Djurisics a 42., Szatmári a 72., Vadicska a 74., Dombi a 78. percben. Kiállítva: Erdei (törlesztésért) a 12., Böőr (második sárga lap után) a 77. percben. Sárga lap: Erdei (Ileával szemben szabálytalanság) a 11., Ilea (elkaszálta Danit) a 15., Fazekas (utánrúgásért) a 33., Todorovics (szabálytalanság a 16-os előtt) a 41., Böőr (szabályta­lanság Vasassal szemben) a 46., Kerényi (hátulról elkaszálta Ulveczkit) az 55. percben. Szögletarány: 7:4 (5:1). Következik 8. forduló, szeptember 13., szombat: Diósgyőr—Gáz­szer FC, 16.30, Tiszakécs- ke—Haladás, 16.30, Bé­késcsabai Előre FC—Fe­rencváros, 16.30, Győr— BVSC, 17.00 (MTV), MTK—Vác, 19.00, Új­pest—Siófok, 19.00, ZTE—Stadler FC, 19.00. Szeptember 14., vasárnap: Kispest—Vasas, 14.30 (Duna TV). Szeptember 15., hétfő: Videoton— DVSC, 19 (MTV). szabadultán játszó Debrecen akkor került a létszámhátrány­ban lévő csabai védők mögé, amikor csak akart. Igaz ez még akkor is, ha Pásztor József a gyengélkedő Todorovics helyé­re a védő Kerényit küldte pá­lyára. A vendégjátékosok min­den párharcot elvesztettek, a pálya akármelyik szakaszát nézve, teljesen szétfutották őket a hazaiak. A negyedik gólt követően teljesen megrogytak a lila mezesek, amelyen Böőr ki­állítása sem sokat változtatott. Diczkó, Valentényi, Vörös pél­dául úgy sem volt képes gólt rúgni, hogy teljesen egyedül vit­te Téglásira a labdát... A csabaiaknak ezt a mérkő­zést látva sok mindent át kell majd értékelniük, ha komolyan gondolják az osztályban mara­dást. Emberhátrányban ki le­het kapni esetleg 3—0-ra, no de 8—0-ra?! ' Szegedi Zsolt 12. perc: Erdei egy szabálytalan­ság után sárga lapot kapott. A jogos szabadrúgáshoz készülőd­tek a debreceniek, miközben a középre helyezkedő Ilea -„oda- piszkált” a besárgult csabainak, aki visszaütött. Bede játékvezető felmutatta a vendégvédőnek a pi­ros lapot is, a kezdeményező Ileá- ról viszont teljesen megfeledke­zett... 22. perc: Az emberelőnyből származó nagy debreceni nyo­másnak nem sokáig állt ellen a vendégvédelem. Ulveczki ment el a bal oldalon, kihasználva a létszámfölényt, középre adását Madar csúsztatta tovább, s a mö­götte érkező Ilea hét méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, 1—0. 42. perc: Djurisics és Vasas harcolt a labdáért a 16-oson belül egy bedobás után, de a hazaiak nyolcasa lett a nyertes, és félfor­dulásból, 14 méterről jobbal ki­lőtte a bal alsó sarkot, 2—0. 45. perc: Ulveczki nemes egyszerűséggel faképnél hagyta Valentényit, majd beadott, a kö­zépen érkező Ilea pedig az ötös­ről, senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba, 3—0. 51. perc: Dombi kiugrott a les­határon, a 16-os jobb sarkánál, középre gurított, ahol ki más ér­kezett volna, mint Ilea teljesen egyedül...,4—0. 68. perc: A menetrend egy­szerű: Szatmári gyorsan elrobo­gott a bal szélen, a beadásra Ilea érkezett, a gyönyörű fejes sem maradt el,5—0. 72. perc: A remekül játszó Szatmári úgy gondolta, hogy nem akar lemaradni a gólgyártás­ban, 23 méterről, a bal összekötő helyéről kilőtte a későn vetődő kapus mellett a bal alsó sarkot, 6—0. 74. perc: Vadicska a 16-os jobb sarkánál tolt egyet a labdán, majd ballal kilőtte a bal alsó sar­kot, 7—0. 77. perc: A bal oldali partvo­nal mellett Böőr sárga lapot kérőén szabálytalankodott Vö­rössel szemben és mivel volt már sárgája, Bede kiállította. 78. perc: Dombi kígyózott vé­gig az elképesztően rosszul helyezkedő vendégvédők között, majd amikor már csak Fülöppel szemben állt, átemelte a labdát a kifutó kapus felett;8—0. Az első osztályú mezó'ny két legfiatalabb átlagéletkorú csa­pata találkozott a kora ősz hét­közi találkozón. Talán erre vezethető vissza az is, hogy mindkét együttes a sinusz hul­lám alakjához hasonlóan telje­sített az eddigi mérkőzések so­rán. A két „csikócsapat” az Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT.Fazekas Zsombor: — Szoros mérkőzésen legalább egy pontot várok. Sebők Vilmos, a Békéscsaba buszsfőrje: — Csapatunkban benne van a pontszerzés lehetősége. Diczkó Csaba: — Úgy érzem, a Debrecen kissé megrendült mosta­nában, ezért egygólos győzelmet, de minimum döntetlent várok. Erdei László: — Ha valamikor a Debrecen megverhető, akkor az most van. Mi pedig két vereség után, tehát van mit javítanunk. Komáromi Ákos, az NB I-es debreceni kézilabdacsapat vezető edzője: — A debreceniek meg fogják szerezni ebben a bajnokságban az első hazai győzelmüket. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Remélem, hogy az az edzésmunka, amelyet elvégeztünk, egészséges önbizalommal társulva sikerre vezet. Balog Zoltán: — Bízom benne, hogy a csapat felméri a pillanatnyi helyzetet, s előjön az első két fordulóban látott lelkesedés. Valentényi Viktor: — Minimum egy pontot várok, ki-kell védekez­nünk a meccset, ha adódnak lehetőségek, akkor gólt is kell szereznünk. Fülöp Róbert: — Nagyon bízom a srácokban, s egygólos győzelmet remélek. Sándor Mátyás:—Nehéz mérkőzés elé nézünk, de bízom legalább egy pontban. Dani Péter: — Mindenféleképpen egy pontra számítok, de a győzelem sem elképzelhetetlen. Kiss János: — Tisztes helytállásban bízom, amibe egy döntetlen belefér. Dobi Róbert: — Mindenféleképpen pontot kell szereznünk... A MÉRKŐZÉS VITÁN.Oláh Imre, az utánpótlás szakágvezető: — A kiállítás után a csapat összeroppant, a gólarányt azonban túlzott­nak tartom, mert ekkora különbség nincs a két csapat között. Kun Gyula, a debreceni létesítmény gondnoka: — A kiállításnál Ilea ütött előbb, őt is ki lehetett volna állítani... Sebők Vilmos: — Van, akiről nem szabad véleményt mondani... Kovács Géza: —Azt hiszem, hogy egy nagyon komoly helyzetérté­kelést kell tartani, levonni a tanulságokat és felállni a padlóról. Jankulár István, a Békéscsaba technikai vezetője: — A mai napon nem egyenlő feltételek mellett játszott a két csapat. egymás elleni mérkőzésén ta­lán egyenlő eséllyel indulha­tott volna, ha nincsenek a következő tényezők: a Debre­cen játszott otthon (a lelkes kö­zönségének már régóta tarto­zik egy szép győzelemmel), és a fiatalítás is egészen más for­mában, mondhatni jóval sze­rencsésebben zajlott a hajdú­ságiaknál (nem radikálisan, hanem szisztematikusan fel­építve). Mindez, no meg Pász­tor edző véleménye is arra en­gedett következtetni a meccs előtt, hogy a viharsarkiaknak már egy kis pontocska elég ah­hoz, hogy vidáman utazzanak hazafele. Magyarul: a békés­csabaiak kívánsága nem egy pulykakakas, hanem egy baj­noki pont volt itt Debrecen­ben. A kezdés utáni percekben mindenesetre nem egy pulyka­kakas, hanem egy nyuszi be­nyomását keltette a vendég­együttes és szinte azonnal be­szorult a saját kapuja előteré­be. A védők nem merték fel­vinni a labdát, a támadókat pedig könnyedén szerelték. Tíz perc elteltével aztán veze­tett egy szép támadást a ven­dégcsapat, jelezvén, hogy ő is a pályán van. Nos, jelezte Erdei is, aki nagy fegyelmezetlensé­get követett el a törlesztésével és ezzel kiállíttatta magát. Ez még akkor is igaz, hajói látha­tóan Ilea provokálta. A követ­kezőkben ez a tény meghatá­rozta a mérkőzést. Az elősöp- rögetőt játszó Sándort Pásztor edző kénytelen volt hátrébb küldeni, s ezzel átszervezni csapatát. Herczeg András is azonnal lépett, a védekezó'Fri- da helyett a támadást jobban segítő Ulveczkit hozta be. Jöt­tek is egymás után a hazai tá­madások, amelyek közül az egyik gólt eredményezett. A csabaiak becsületére legyen mondva, nem mondtak le a tá­madás lehetőségéről, a debre­cenijátékosok azonban renge­teget futva igyekeztek szétzi­lálni az amúgy sem túl acélos védelmüket. Éz a 42. percig nem hozott eredményt, ekkor azonban három perc leforgása alatt két gólt is szereztek és ezzel eldőlt a találkozó. Szünet után a roppant fel­Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.Győr 7 .­14—6 21 2. Vasas 5 i 1 18—8 16 3. BVSC 4 3­19—11 15 4. Újpest 4 2 1 14—8 14 5. MTK 4 1 2 16—10 13 6. Haladás 4-­3 11—7 12 7. Videoton 3 3 1 11—9 12 8. FTC 3 2 2 13—11 11 9. DVSC 3 1 3 14—9 10 10. Diósgyőr 3 1 3 12—8 10 11. Stadler 1 4 2 7—9 7 12. Békéscsaba 2 1 4 5—20 7 13.Tiszakécske 1 3 3 11—16 6 14. Vác FC 1 2 4 12—18 5 15. Gázszer 1 1 4 8—10 4 16. Siófok 1 1 5 6—12 4 17. ZTE 1­5 6—14 3 18. Kispest 1­6 5—17 3 Edzői nyilatkozatok Herczeg András, a Debrecen edzője: — Csodálatos délután volt, a közönség és a csapat vég­re egymásra talált. Pásztor József, a Békéscsa­ba edzője: — A meccs előtt is éreztem, hogy nem sok keresni­valónk van, hiszen már az edzé­sen is láttam, hogy néhány játé­kos elfáradt és mindehhez még a játékvezető is hozzásegített. —A kiállításról mi a vélemé­nye? — A kiállítás jogos volt, de Ileát is ki kellett volna állítani, mert először ő ütött. — A nyolcgólos különbség rengeteg... — Az első gól után már látni lehetett, hogy esélytelenek va­gyunk, a Debrecen pedig min­den egyes helyzetét értékesítet­te. Az utolsó tíz percben mi há­romszor is egyedül vezettük a kapusra a labdát, de még szépí­teni sem tudtunk. — Kemény napok következ­nek... — Nem lesz egyszerű innen talpra állni, de nagyon bízom benne, hogy átérzik a játékosok, hogy ennél többet kell nyújtani. Néhányan megszédültek az ed­dig szerzett hét ponttól... Ez történt még... BVSC—ZTE 5-3 (1-0) Vasas-Videoton FCF 1-1 (1-0) Vác FC—Ferencváros 3—2 (3—0) Siófok-Győri ETO FC 1-3 (0-1) Haladás—Kispes-HFC 1—0 (1-0) Stadler FC—Tlszakécske 1-1 (1-0) Gázszer FC—Éjpesti TE 1_2 (1-0) MTK FC-Diósgyőri FC 0-1 (0-1) Debrecen—Békéscsabai Elő­re FC 5—2 (1—1). Tartalékbaj­noki mérkőzés. Debrecen, 200 néző. V.: Sinka (Takács, Tóth). Békéscsaba: Kollár (Láza) —. Brlázs — Kurilla, Kovács P. (Lábos) — Kálai, Takács, Frank, Topos (Hidvégi), Petru- zsán — Borbola, Vadas. Edző: Oláh Imre.G.: Sárkány a 18. és a 65., Makra az 57., Bencze a 72., Stupar a 81., ill Vadas a 36., Takács a 68. percben. Jó: Sár­kány, Nagy Z., Makra, Stupar, ill. Takács. Varga ugrásban döntős A lausanne-i tornász-világbajnokságon a magyar női válogatott azzal, hogy Ausztráliát, Üzbegisztánt és a Koreai Köztársaságot megelőzte, kisebb bravúrt hajtott végre. A selejtezőben amúgy 19 ország gárdája vett részt, s Nyestéék a tizedikek lettek. Az összetett döntőbe, ahol a legjobb harminchat tomásznő folytathatja a Hungarotel TC Békéscsaba két versenyzője, Varga Adrienn hu- szonhetedikként és Nyeste Adrienn harmincharmadikként jutott be. Varga Adriennek remekül sikerült az új gyakorlata ugrásban, amellyel biztosította helyét a szerenkénti fináléban. Legutóbb öt esztendeje szerepelt magyar tomásznő a szerenkénti döntőkben. Eredmények. A női csapatselejtezők eredményei (az első hat gárda döntős): 1. Oroszország 153,401, 2. Kína 152,045, 3. Románia 151,469,4. Ukrajna 149,382,5. Franciaország 147,190, 6. Egyesült Államok 146,757... 10. Magyarország (Pásztor Ildikó, Krausz Nikolett, mindkettő KSI, Ábrahám Zsuzsa, ÚTÉ, Filó Mária, Nyeste Adrienn, Varga Adrienn, mindhárom Hungarotel TC Békéscsaba) 141,176. Az ugrás döntő résztvevői: Horkina, Amanar, Kui Yuanyuan, Varga Adrienn, Dolgopolova, Gogean, Duan Zhou, Bhardwaj. Szoros csatában hazai siker Újkígyós AKSE—Csaba Előre KC 28-27 (15-11) Magyar Kupa férfi kézilabda-mérkőzés, Újkígyós, 450 néző. V.: Sebők, Pesti. Újkígyós: KOPÁNYI — BALOGH 7, Fekete 4, VÖRÖS 8, Glembóczki, Korcsok 2, Pocsai 4. Cs.: Ecker, Kor­csok Z. (kapusok), Vida, Jarabek 2, Lukoviczki, Harangozó B. 1, Harangozó V. Edző: Ruck László. Csaba Előre: Szikora — Benkő, LOVÁSZ 8, Unyatinszki 2, Dvurecsenszkij 1, LUKÁCS 5, Tóth B. 1. Cs.: Szász, Vidovenyecz (kapusok), Félix 3, Czegle 4, Latorczai, Albrecht. Edző: Perényi László. Nagy várakozás előzte meg a két szomszédvár kupatalálkozóját. A hazaiak kezdtek jobban és a Balogh, Vörös vezérelte kígyó- siak all. percben 7—3-ra el­húztak, s ezt az előnyüket a félidő végéig tartani tudták. Szünet után egy más felfogású Előre jött a pályára, amely szí­vós munkával dolgozta le a hát­rányát (50. perc: 22—20). Az időkérés jól jött az NB Il-es ha­zaiaknak, akik óriási csatában, igazi kupamérkőzésen szerez­ték meg a minimális különbségű győzelmet, folytatva ezzel el­múlt évi sikeres szereplésüket a Magyar Kupában. Nyit a belvárosi A héten már megkezdődött a tanítás, rá egy hétre, hétfőn pedig kinyit a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium uszodája, konditerme és szaunája. A nyár folyamán felújították a tetőt, így vélhetően a nagy esőzések alkalmával már nem ázik be a létesítmény. Egyébként a nyitva tartás hasonló a tavalyihoz: reggel 6—8 és este 18—20 óra között várják a mozogni vágyókat, hét végén pedig a délutáni órákban lehet felkeresni a létesítményt. Eltiltások A Békés Megyei Labdarúgó Szö­vetség Fegyelmi Bizottsága a ki­állított, sportszerűtlenkedő lab­darúgókkal szemben a következő ítéleteket hozta: Egy bajnoki mérkőzéstől el­tiltva: Váradi György, Walfisch György, Czipó Péter (Bcs. Előre). Két mérkőzéstől eltiltva: Hotya Péter (Elek). Három mérkőzéstől eltiltva: Forgó Gábor (Kaszaper). A következő labdarúgókat is há­rom mérkőzéstől tiltották el, de október 31-éig felfüggesztették az eljárást: Szatmári Tamás (Medgyesbodzás), Varga István (Békéssámson), Bányik Tamás (Mezőkovácsháza), Csomós Pé­ter (Medgyesegyháza). Négy baj­noki mérkőzéstől eltiltva: Gyeb- nár Róbert (Nagyszénás), Kova­ük Róbert (Pusztaföldvár), Ju­hász Tibor (Dévaványa). A bi­zottság Csumpilla Csaba (Két- egyháza) eltiltását szeptember 15-től december 31-ig próbaidő­re felfüggeszti. Zsigmond Sándor (Szeghalom SC) játékjogát szep­tember 2-án visszaadta. László Antalt, a Magyarbánhegyes fő­rendezőjét figyelmeztetésben ré­szesítik a játékvezetővel szem­ben tanúsított sportszerűtlen ma­gatartása miatt. Az augusztus 17-én lejátszott Doboz—Mezőhegyesi SE, az au­gusztus 20-án lejátszott Mezőhe­gyesi SE—Szeghalom SC, az au­gusztus 24-én lejátszott Csorvás SK—Mezőhegyesi SE felnőtt bajnoki mérkőzések eredménye ellen határidőn belül benyújtott óvásoknak helyt ad — Varga Pé­ter (Mezőhegyesi SE) jogosulat­lan szerepeltetése miatt —, a pá­lyán elért eredményt megsemmi­síti, a három bajnoki pontot 3—0- ás gólkülönbséggel a vétlen Do­boz, Szeghalom SC és Csorvás SK javára igazolja. A Sarkadi Kinizsi augusztus 15-ei óvását, amely a Mezőhe­gyesi SE—Sarkad megyei 1. osz­tályú bajnoki mérkőzés ellen irá­nyul — Varga Péter (Mezőhe­gyes) jogosulatlan szerepeltetése miatt — elutasítja. A sarkadiak óvásukat nem a bajnoki rendsza­bályok által meghatározott határ­időn belül nyújtották be. A fe­gyelmi bizottság az augusztus 15-ei Mezőhegyes SE—Sarkad eredményét törli Varga Péter jo­gosulatlan szerepeltetése miatt. A Doboz SE szeptember 2-ai óvását, amely a Méhkerék—Do­boz megyei I. osztályú ifjúsági bajnoki mérkőzés eredménye el­len irányul, véleményezés végett megküldi a Méhkerék részére. A testület a Méhkerék—Sarkad au­gusztus 24-én lejátszott megyei I. osztályú felnőtt mérkőzés ered­ménye elleni Méhkerék szeptem­ber 1. keltű óvását véleményezés céljából megküldi a Sarkadi Kini­zsi SE címére. A bizottság figyelmezteti a Szeghalom SC-t, hogy a jövőben teljes létszámmal szerepeltesse ifjúsági csapatát a bajnoki mérkő­zéseken. Figyelmezteti a Békés­csabai MÁV SE-t, hogy labdarú­gó-pályáját a szabályoknak meg­felelően készítse elő a bajnoki mérkőzésekre. MÉS MEGYEI HÍRLAP Alí \ ^/AATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66)441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyed évre 2085 Ft. Készül: a COFINEC Hungary Rt. Kner Nyomda, Békéscsaba, Baross út 9—21. Nyomdaigazgató: Péter István. HU ISSN 12151068