Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-22 / 221. szám

6 SportmagaziN 1997. szeptember 22., hétfő Az újonc Jamina első győzelme Megugrott a Battonya és a Csabacsüd Jamina Patrick SE— Mezőberényi FC 1—0 (0-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Bessenyei u. 300 néző. V.: Majoros. Jamina: Stumpf — Hajdú, Pusztai, Schneider, Ottlakán — Belicza Z., Szelei (Kovács), Gajdács, Belicza J. (Tóth A.) — Tolnai (Deák), Ecker. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőberény: Steiger­wald — Sajben, Laurinyecz, Rácz Zs., Győri (Pecze)—Mol­nár (Rácz A.), Udvari, Beren- gyán, Szivák — Raducu, Da- rócz. Edző: Borgula János. 59. perc: A védőkről lepat­tant labdát Ecker egyből Gaj­dács elé pöccintette, aki 10 méterről, balról, Steigerwald hasa alatt lőtt a kapu közepébe, 1—0. 62. perc: Pusztai hibájából Szivák tisztán törhetett kapura, ám a 16-oson kívülre kifutó Stumpf kézzel hárított előle, amiért a kiállítás sorsára jutott. Mindkét együttesnek égető­en szüksége volt a három pontra, de gólok helyett több tekintélyt parancsoló durva szerelést mu­tattak be a csapatok. Szünet után a békéscsabaiak többet törődtek a labdával, feljavult a játékuk, s a vezetést is megszerezték. A herényiek a tíz főre olvadt jami- naiak ellen sem bírtak eredmé­nyesek lenni az enervált, akarat nélküli játékukkal. Nem csoda, hogy Borgula edző nagyon el volt keseredve a mutatott telje­sítmény láttán. Jó: Ottlakán, Schneider, Belicza Z., Gajdács, ill. Laurinyecz, Raducu.fGyur- kó Mihály) Ifjúságiak: Jamina—Mező­berény 2—2. Békési FC— Kunszentmártoni TE 2—2 (0-1) Békés, 600 néző. V.: Varga S. Békés: Hanyecz — Pálfi, Kon- dacs, Nagy Z. (Fehér), Bíró — Szenti, Kubik, Nagy I., Litausz- ki — Papp (Czinanó), Bagyin- ka. Edző: Királyvári Károly. Kunszentmárton: Ladányi — Kocsis, Paul, Módos, Demeter — Tóth, Fatul, Albert, Vasas — Aszalai, Tatár. Edző: Sólyom Vilmos. 44. perc: Vasas szabadrúgá­sát Tóth nagy erővel a kapufára fejelte, a kipattanó labdát Al­bert kapásból küldte a hosszú sarokba, 0—1. 55. perc: Vasas szöglete nyomán a berobbanó Paul fejjel volt eredményes, 0—2. 60. perc: Hazaadás miatt öt méterről közvetett szabadrúgást végezhetett el Szenti. Nagy Ist­ván elé gurított, s a fiatal közép­pályás kilőtte a bal felső sarkot, 1—2. 70. perc: Szöveg miatt ismét közvetett szabadrúgáshoz ké­szülődött Szenti, Fehér elé tolta a labdát, aki a bal alsó sarokba nyesett, 2—2. Iramos volt és küzdelmes a mérkőzés, de távolról sem ma­gas színvonalú. A középpályán mindkét félnél „dadogott” a lab­da. Mi sem jellemzőbb, mint­hogy valamennyi gól pontrúgás­ból született. A döntetlen ered­mény híven tükrözi a látottakat. Jó: Pálfi, Nagy I., Fehér, ill. Ko­csis, Tóth, Vasas. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Kunszentmárton 2—0. Gyula-West Group FC— Hódmezővásárhely 2—0 (1-0) Gyula, 700 néző. V.: Nagyhe- gyesi. Gyula: Such — Komlósi, Burai, Botyánszki, Tamási (Má­kos) — Nagy K., Szekeres (Re- setár), Papp, Bíró — Borúzs (Kiss L.), Méhes. Edző: Silviu Iorgulescu. Hódmezó'vásár- hely: Kovács K. — Kazán, Már­ta, Balogh (Bakó), Tóth — Szűcs, Fazekas, Varga (Mol­nár), Kovács T. — Szrenka, Si­pos (Luczás). Edző: Antal Fe­renc. 30. perc: Borúzs a jobb olda­lon Pappot indította, aki két csel után belőtte a kapu elé a labdát, melyre Bíró érkezett pontosan, és szerezte meg a hazaiak vezető gólját 1—0. 53. perc: Papp a 16-os sarká­ról cselezte befele magát, majd ballal óriási gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába, 2—0. A hazai csapat minden játék­elemében felülmúlta a hódme­zővásárhelyieket. A nagyobb arányú győzelem is megérde­melt lett volna a gyulaiak részéről. A sportszerűnek mondható mérkőzésen a vásár­helyi játékosok kicsit feszült idegállapotúnak tűntek. Jó: Papp, Botyánszki, Burai, Mé­hes, ill. Fazekas, Szűcs. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-West Group FC—Hódmezővásár­hely 4—3. Szarvasi FC—Tótkomlós! TC 3-3 (2-1) Szarvas, 400 néző. V.: Bogyó. Szarvas: Kiss—Kéri—Darida Zs., Rohony—Nagy F., Klimaj, Velky (Nagy K.), Dán, Mazula — Benyó, Bencze. Edző: Koltai Lajos. Tótkomlós: Ölei — Ba­kai—Pásztor L., Garai—Tóth- Abonyi, Mitykó (Hulanszki), Papp, Dávid, Juhász (Zikó) — Tarján (Diószegi), Pásztor T. Edző: Matajsz Pál, Kvasznov- szky József. 20. perc: Bencze a jobb szé­len két csel után beadta a labdát, amelyet Benyó Dán elé továbbí­tott, s ő kilőtte a jobb felső sar­kot, 1—0. 28. perc: Jobb oldali komlósi támadás végén Pásztor T. adta be a labdát a teljesen tisztán álló Tarján elé, aki mintegy 12 méterről a jobb alsó sarokba ta­lált, 1—1. 35. perc: A kitörő Benczét Garai buktatta a 16-oson belül, s a megítélt büntetőt Rohony a bal alsó sarokba rúgta, 2—1. 59. perc: Sorozatos vendég­támadások eredményeként Tar­ján ismét egyenlített, 2—2. 64. perc: Komlósi-szöglet után a szarvasi ötösön ide-oda fejelték a labdát a vendégjátéko­sok, végül Garai szintén fejjel a hálóba továbbított, 2—3. 70. perc: Bencze ment el a jobb oldalon, majd kapu elé ívelt, és Nagy K. labdája a gól­vonalon túlra került, 3—3. Az első félidőben a többet támadó Szarvas további gólokat is rúghatott volna. A Tótkomlós ekkor csak kontrázott, amely egy gólt eredményezett számá­ra. Szünet után a vendégek nagy nyomás alá helyezték a hazaiak kapuját, s komoly gólhelyzete­ket alakítottak ki. Ennek ered­ményeként egyenlítettek, sőt a vezetést is megszerezték. A játékvezető, Bogyó Imre mind­két csapat számára elfogadha­tatlanul vezette a mérkőzést, amelynek hangot is adtak úgy a játékosok, mint a vezetők. ítéle­teivel inkább Szarvast sújtotta, ugyanis három nagyon 11-es gyanús esetben egyszer sem adott büntetőt a házigazdák ja­vára. Jó: Mazula, Bencze, Nagy K., ill. Pásztor L., Tarján, Dávid. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Tótkomlósi TC 3—0 Gyomaendrődi Barátság- Szegedi VSE 4—1 (4-0) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Paróczai. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Gubucz, Pi- sont — Brakszatórisz, Molnár (Tóth M.), Varga J. (Nagy M.), Ilyés I. (Mester)—Lipták, Czif- rák. Edző: Zsíros György. SZVSE: Köröm — Popovics, Prágai, Gyányi, Gyimesi — Varga, Ilyés G., Takács Z., Kiss — Takács J., Puskás. Játékos edző: Takács Zoltán. 20. perc: Pisont jobb oldalról ívelt szabadrúgást a vendégek kapuja elé, amit a felugró Mol­nár a kapu bal oldalába fejelt hat méterről, 1—0. 24. perc: Ezúttal is Pisont jó ütember rúgta a labdát, most a középen kiugró Brakszatórisz- hoz, aki egy pattanás után har­minc méterről a léc alá bombáz­ta a pettyest, 2—0. 31. perc: Gubucz mesteri in­dítását Czifrák 14 méterről a kiinduló kapus mellett a kapu jobb oldalába vágta, 3—0. 42. perc: Molnár szenzáció­san indította Liptákot, aki 12 méterről a kiinduló kapus mel­lett a kapu bal oldalába helye­zett, 4—0. 52. perc: Puskás bal oldali beadását a hazai védők elvétet­ték, és Takács Z. 16 méterről a kapu bal oldalába rúgta a labdát, 4—1. Ideális labdarúgóidő, remek­be szabott gólok és két sportsze­rűen küzdő csapat játéka voltak a főbb ismérvei az endrődi. fut- balldélutánnak. A hazai együt­tes az igen nagy kockázattal járó harcmodort választotta, az egész pályás letámadást, amely már gyakorlatilag az első félidő­ben eldöntötte a mérkőzés sor­sát. A biztos vezetés tudatában a Zsíros-legénység ekkor már ki­csit visszavett a tempóból, így a második játékrész már a ki­egyenlített erők küzdelmét hoz­ta, és a veterán Takács Zoltán vezérletével már több veszélyes akciót vezettek a szegediek, azonban a Karácsony vezérelte hazai védelem magabiztosan állt a lábán. A sok jó hazai telje­sítmény közül ki lehet emelni a már-már régi önmagát idéző Gubucz játékát. Remélhetőleg lesz még jobb is. Jó: Gubucz (a mezőny legjobbja), Karácsony, Brakszatórisz, Varga J., Lipták, ill. Takács Z., Puskás. (Gyuri- cza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Szegedi VSE 0—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Makó—Kerekegyháza 2—0 (1—0), Mélykút—Kisúj­szállás 3—1 (1—0), Örkény— Dömsöd3—1 (1—1). Mezőhegyes! SE—Gyoma FC 3—4 (1-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Var­ga F. Mezőhegyes: Kocsis — Farkas (Táncsics), Dénes, Ko- pócs (Garan), Berki, Csordás I., Varga, Engelhardt, Medve, Ko- lozsi, Nagy. Edző: Kovács Sán­dor. Gyoma: Hajdú — Vatai, Gonda, Dobó, Furka, Somogyi (Nagy), Plástyik, Forgács, Holló, Tímár (Hunya), Orovecz (Szán­tai). Játékos edző: Somogyi Já­nos. Háromszor is vezettek a ha­zaiak, de a Holló által vezérelt vendégek végül tíz emberrel is megérdemelten vitték el a három pontot. Kiállítva: Furka (máso­dik sárga lap után) a 79. percben. G.:Vargaa38.,a66.,Garana79., ill. Dobó az 54., Holló a 68., a 87., Plástyik a 85. percben. Jó: Varga, ill. Hajdú, Gonda, Holló, Oro­vecz. (Perlaki János) Békésszentandrás— Medgyesegyháza 2—2 (1—1) Békésszentandrás, 200 néző. V.: Török. Békésszentandrás: Kondacs — Bencsik T., Szabó, Farkas (Bencsik L), Pjevara (Medveczki), Csépai, Székely, Ambrus (Litvai), Kovács, Bordács, Bedővári. Edző: Varga László. Medgyesegyháza: Ho- mik — Kuzma, Juhász, Mocsári L., Holecz, Zsurzsucz G., Petru- zsán, Zámbori (Gubcsó), Zsur­zsucz Zs., Vágási, Tasi. Edző: Sári Ferenc. Remek mérkőzés, a hazaiak támadólag léptek fel, s megszerezték a vezetést. A gól után újabb helyzetek maradtak ki, majd a kritikus 43. perc, s egyenlítenek a vendégek. A má­sodik félidőben újabb hazai gól a sérüléséből felépült Litvai ré­vén, majd egy figyelmetlenség és büntetőhöz jutottak a vendé­gek, melyet Holecz értékesített. A játék képe alapján igazságos döntetlen. G~ Székely a 11., Litvai a 72., ill. Tasi a 43., Holecz (11 -esből) a 74. percben. Jó: Kondacs, Székely, Bordács, ill. Mocsári, Holecz, Tasi. (Var­ga László) Szeghalom SC—Battonyai TK 1-2 (0-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Daj­ka. Szeghalom: Vári — Szabó L. (Tóth), Huszár, Bihari, Zsombok, Fürj, Patai, Tőkés (Barna), Kovács, Vámos, Om- bódi. Edző: Zolnai Pál. Batto­nya: Szabó — Kovács K., Feke­te, Pilán, Oláh, Putnoki (Sztán), Árgyelán (Daróczi), Kovács Zs., Mákos, Turbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Ideges, fe­szült hangulat, közepes színvo­naljellemezte a két közel azonos képességű csapat találkozóját. A szervezetten védekező vendé­gek ellen a hazaiak nem tudták megismételni korábbi gólerős játékukat, ezért a vendégeknek jelentős játékvezetői támogatás mellett sikerült kiharcolni a győzelmet. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Kiállítva: Zsombok (két sárga lap után) a 78. perc­ben. G- Zsombok a 78., ill. Zsóri a 4L, Putnoki a 68. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Szabó, Pilán, Oláh, Zsóri. Doboz—Békéscsabai MÁV 2-0 (0-0) Doboz, 150 néző. V.: György. Doboz: Nagy G. — Tóth (Lu- kucz), Benedek, Nagy T., Kiss, Kiszely, Békési, Kocsis, Provo- sinszki (Szűcs), Zsigmond, Sku- máth (Lipták). Edző: Szűcs Mi­hály. MÁV: Medovarszki — Nyári, Kovács (Pozsár), Gál (Ulrik), Ancsin, Lipták V., Lip­ták A., Prekop, Hürkecz, Gajd­ács, Horváth (Nagy). Játékos edző: Nyári Attila. A hazaiak második félidei játékukkal rá­szolgáltak a három pontra. G.: Zsigmond az 55., Skumáth a 70. percben. Jó: Skumáth, Bene­dek, ill. Hürkecz, Lipták A. (Zs. K.) Nagyszénás! SK—Elek SE 1-2 (1-1) Nagyszénás, 120 néző. V.: SzpisjakZs.Nagyszénás:Pajkó — Godár, Frák (Takács), Bagi, Brachna, Trabak, Popon, Hor­váth, Árgyelán, Lakatos, Gál F. (Baki). Edző: Berta József. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Elekes (Szűcs), Ferenczi, Séllei, Bálint, Uhrin, Gál A., Ottlakán, Hotya (Teresán). Edző: Fodor Sándor. A döntetlen reális ered­mény lett volna, de egy játékve­zetői hiba eldöntötte a három pont sorsát. G.: Lakatos a 44., ill. Ottlakán a 22., Gál A. a 86. percben. J ó: Horváth, Árgyelán, Lakatos, ill. Gál A. (Benkő László) Sarkadi Kinizsi— Orosházi MTK 3-0 (2-0) Sarkad, 200 néző. V.: Hegedűs. Sarkad: Szabó S. — Papp, An­csin, Kapros (Boldog), Gajdács, Vass, Polcsek, Tapasztó, Iszáka (Balogh), Gurzó (Szabó M.), Józsa. Edző: Csorba János. OMTK: Tóth — Juhász, Szlo- póczki, Erzsiák, Mórocz, Fülöp, Kasuba, Baranyai, Farkas (Sit­kéi), Bálint, Lovas (Dobi). Ed­ző: Papp Imre. A két nagy múltú együttes találkozójából küzdel­mes mérkőzésen, kitűnő játék- vezetés mellett a sarkadiak meg­érdemelten kerültek ki győzte­sen. Kiállítva: Sitkéi (a játékve­zető megsértéséért) a 85. perc­ben. G.: Gajdács a 39., Gurzó az 59., Tapasztó a 85. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Tóth, Juhász, Erzsiák, Fülöp. (Kiss Gábor) Csorvás—Füzesgyarmat 1-0 (1-0) Csorvás, 300 néző. V.: Pintér. Csorvás: Baráth — Barkász (Sajti), Támyik Z., Ránkli, Tár- nyik T., Kiss, Seres, Benyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Dénes (Eke). Edző: Patyi Béla. Füzes­gyarmat: Komáromi — Ajtai, Novák, Kovács Zs., Bere, La- tyák, Pardi, Salya (Farkas), Tóth Cs., Vad, Kovács S. Edző: Lázár István. Két hasonló képességű csapat közül bombagóllal nyerte meg a találkozót a hazai együt­tes. Helyenként kemény, de sportszerű mérkőzésen a gyar­matiak erejéből csak kapufákra tellett. Kitűnően bíráskodó já­tékvezetői hármas. G.: Benyov­szki Z. a 19. percben. Jó: küzde­ni tudásból mindkét csapatjáté­kosai dicséretet érdemelnek. (Lestyán Mihály) Mezőkovácsházi TE— Méhkerék 1—2 (0—1) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Zsurka. Mezó'kovácsháza: Szilva—Széli (Szabó), Kovács, Török, Kovalcsik, Ágoston, Mészáros (Marócsik), Dumit- riu, Varga, Zábrák (Bányik), Molnár. Edző: Pepó Gábor. Méhkerék: Ionut—- Jova, Var­ga, Petruzsán, Bíró, Farkas, Rú­zsa, Cziczeri, Szarka (Bozgán), Gugolya, Török (Czirle). Edző: Patka György. Gyenge napot ki­fogó Mezőkovácsházát láthatott a gyér számú közönség. Jó já­tékvezetés mellett a hazai csapat akarása ezen a mérkőzésen csak a szépítésre volt elég. G.: Ko­valcsik a 40., ill. Gugolya a 10., Szarka a 77. percben. Jó: a haza­iak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. Ionut, Gugolya, Szarka, (dr. Baráth) Csabacsüd— Magyarbánhegyes 3—0 (2-0) Csabacsüd, 300 néző. V.: Magi- nyecz. Csabacsüd: Balatoni — Fügedi, Jurák, Csicsely, Gulyás (Tusjak), Valencsik, Pillár, Var­ga T., Urbancsok, Jelen (Mizik A.), Lénáit. Edző: Rétes Pál. Magyarbánhegyes: Jambrik —Murányi, Pozsár, Fejes, Szla- nyinka Cs., Evanics, Józsa, Szlanyinka L., Kiss, László, Málik. Edző: Kovács György. A hazai csapat lelkes játékkal a kettős emberhátrány ellenére is biztosan tartotta otthon a három pontot. Kiállítva: Urbancsok (két sárga lap után) a 15., Lénárt (két sárga lap után) az 55. perc­ben. G.: Jelen a 10., Pillár a 30., Valencsik a 62. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet ki­emelni. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Mezőhe- gyesi SE—Gyoma FC 4—1, Békésszentandrás—Medgyes­egyháza 3—1, Szeghalom SC— Battonyai TK 0—0, Doboz— Békéscsabai MÁV 1—0, Nagy- szénási SK—Elek SE 1—1, Sarkadi Kinizsi—Orosházi MTK 2—3, Csorvás—Füzes­gyarmat 4—3, Mezőkovácsházi TE—Méhkerék 4—0, Csaba­csüd—Magyarbánhegyes 3—4. Az Alföld csoport állása 1. Gyula 5 2­13—3 17 2. Barátság 4 3­15—5 15 3. Makó 4 1 2 15—10 13 4. Hmv.hely 3 3 1 12—8 12 5. Dömsöd 3 1 3 14—10 10 6. Mélykút 3 1 3 13—11 10 7. Ksz.márton 2 4 1 8—8 10 8. SZVSE 2 3 2 9—13 9 9. Tótkomlós 2 3 2 8—14 9 10. Békés 2 2 3 17—16 8 11. Örkény 2 2 3 11—10 8 12.Szarvas 1 4 2 10—11 7 13. K.egyháza 2 1 4 11—15 7 14.M.berény 1 3 3 6—7 6 15. Jamina 1 3 3 4—11 6 16. Kisújszállás­2 5 6—18 2 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 8 - - 26—.7 24 2. Csabacsüd 6 1 1 21—7 19 3. MezóTiegyes 4 2 2 17—16 14 4. Elek 4 1 3 18—15 13 5.F.gyarmat 4 1 3 11—10 13 6. Szeghalom 4­4 21—16 12 7. Gyoma FC 4­4 18—15 12 8. Csorvás 3 3 2 13—11 12 9. Méhkerék 4­4 15—18 12 lO.Mk.háza 2 5 1 12—11 11 ll.M.egyháza 3 2 3 16—16 11 12.Mb.hegyes 2 4 2 12—14 10 13. Doboz 3­5 13—15 9 14. Sarkad 2 1 5 13—17 7 15. Nagyszénás 2 1 5 8—16 7 16.B.szentandrás 1 3 4 8—19 6 17.Bcs.MAV 1 2 5 6—15 5 18. OMTK 1 2 5 3—13 5 Támadnak a herényiek a megyei NB III-as rangadón. A talál­kozót a házigazda békéscsabaiak nyerték: Jamina-Patrick SE—Mezőberényi FC 1 —0 fotó: KOVÁCS ERZSÉBET Következik Az NB III. Alföld csoportjában következik. Szeptember 27., szombat: Kunszentmárton—Makó, 16.00. SZVSE—Békési FC, 16.00. Szeptember 28., vasárnap: Dömsöd—Gyomaend- ró'di Barátság, 16.00. Hódmezó'vásárhely—Jamina-Patrick SE, 16.00. Kerekegyháza—Gyula West-Group FC, 16.00. Mezólierényi FC—Mélykút, 16.00. Kisújszállás—Tótkom­lósi TC, 16.00. Örkény—Szarvasi FC, 16.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Szeptember 27., szombat: Battonyai TK—Csorvás, 16.00. Füzesgyarmat—Mezőimvácsházi TE, 16.00. Gyoma FC—Nagyszénási SK, 16.00. Orosházi MTK—Doboz,.13.00 Szeptember 28., vasárnap: Békéscsabai MÁV—Szeghalom SC, 16.00. Elek SE—Sarkadi Kinizsi, 16.00. Magyarbánhe­gyes—Mezóliegyesi SE, 16.00. Medgyesegyházi TE—Csa­bacsüd, 16.00. Méhkerék—Békésszentandrás, 16.00.