Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

Györgyi Rangadó Baji Tamás volt az egyik főszereplője a hét végi futball- rangadónak, amelynek során a békéscsabaiak legyőzték a Ferencvárost (7. oldal) 1997. szeptember 15., hétfő Zsíros Györgyi, a 15 esztendős teniszező Békéscsabáról indult, ma a Bp. Honvéd sportolója és a tengerentúlra készül (8. oldal) A labdarúgó NB III Alföld csoportjának megyei rangadó­ján, a Mezőberény—Gyula összecsapáson fürdővárosi siker született (6. oldal) Szerkesztette: Jávor Péter és Verasztó Lajos U A Békés Megyei Hírlap Melléklete Vb után, csb előtt Bruno Grandinak is tetszik... Hazaérkezett a franciaországi Lyonból Varga Adrienn, a világbaj­nokságon ugrásban negyedik helyen végzett békéscsabai tornász és mestere Lukács József, aki már részletekkel is szolgált az elmúlt pénteken rendezett Európa—Ázsia csapatviadalról. —A most 15 éves európai szövetséget is ünnepelve került sor a gálára, ahol a hattagú kontinenscsapatot az orosz összetett világbajnok Horkina, a bronzérmes Produmova, a belorusz Polozkova, a francia Fűmön, a gerendán és talajon aranyérmes román Gogean és a mi Adriennünk alkotta. Európa nagy fö­lénnyel győzött, 370,175:345,400 arányban. Vargát két szeren szerepeltette a román kapitány, Béla Octavian: ugrásban 9,325, korláton 9,350 pontot kapott, szépen teljesítve. Csak megerősíthetem, amit előttem már elmondtak a világbajnokság kapcsán, vagyis, hogy Adrienn befutott, nemzetközileg jegye­zett tornász lett. Talán még annyit tennék hozzá, hogy Bruno Grandi, a nemzetközi tomaszövetség olasz elnöke is „észrevet­te” a csabai tornászt, elismerését fejezte ki, benne is látja az eddiginél „felnőttesebb” és elegánsabb női torna érvényesülé­sét, ami egyik törekvése a FIG-nek. A tornászok következő versenye a most szombaton sorrakerülő második csapatbajnoki forduló lesz, ahol Varga nem indul, mert kisebb combsérüléssel érkezett haza. F.L Vereség Somogybán Kaposvári Építők—Gyulai SE Aranykereszt 6:2 (4308:4072) NB I-es férfi tekemérkőzés, Kaposvár. A gyulaiak ered­ményei: Oláh 671, Mogyorósi 682, Püski 681, Váradi 688, Fekete 650, Pigniczky 700 fa. A rutinosabb Somogy megyei gárda megérdemelten győzött ezen a napon a közepes átlagtelje­sítményt nyújtó újonc fuidóváro- siak ellen. A hosszú fáradságos utazás után kevés idő maradt a vendégek számára a bemelegí­tésre, ez megmutatkozott a késő­bbiekben a játékban is. A pályá­hoz jobban alkalmazkodó kapos­váriak biztosan győztek. Ifjúságiak: Kaposvári Épí­tők—Gyulai SE Aranykereszt 4:0 (1403:1197). A gyulaiak eredményei: Vígh 663, Budai 534 fa. Értékes pontszerzés a rajton Eger—Békéscsabai VSC 6—6 (O—O, 3—3, 2—2, 1—1) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Eger, 100 néző. V.: Novota, Móni. Békéscsaba: MÁTÉ — Szilvásy, Balázs, dr. Szlávik 1, LUKA­CSI 4, Dávid 1, Csendes, Pásztor, Lipták, Jámbor, Latorczai, Laczó P, Bíró. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. Az ellenfél legjobb dobói: Zelei 3, dr. Halmos 1, Szereim 1, Sziklai 1. Kiállítások: 4, ill. 7. A bajnoki nyitányon kemény, kis híján verekedős mérkőzést játszott Egerben a Békéscsaba. A rutinos házigazdák minden trükköt bedobtak a győzelem ér­dekében, ám a csabaiak gyorsa­ságával szemben nem volt ellen­szerük. Annál is inkább, mert a csabai gólok mindegyike tiszta körülmények között esett, és még Novota bíró segédlete sem segített a Heves megyeieken. Lukácsi négy gólja közül kettőt távoli szabaddobásból ért el, ami az új szabályok szerint meg­engedett, s most mindez látvá­nyossággal is párosult. Összes­ségében a döntetlen igazságos eredménynek mondható. Szujó Béla vb-bronzérmes Szujó Béla, az Eleki Szabadidő Egyesület versenyzője 685 kg-os (guggolás 250 kg, fekvenyomás 180 kg, felhúzás 255 kg) összteljesítménnyel bronzérmet szerzett a 75 kg-os súlycsoport­ban a Pozsonyban zajló junior erőemelő világbajnokságon. A magyar sportoló eredménye új junior és felnőtt országos csúcs, csakúgy, mint a fekvenyomásban elért 180 kg, amivel ebben a kategóriában ezüstérmes lett. A súlycsoport másik magyar résztvevője, az otosháziMiklósJános kiesett. A 82,5 kg-osok mezőnyében az orosházi Bencsik Krisztián kiesett. Az orosházi Musztafa Imre szövetségi kapitány közvedenül a versenyek után beadta felmondását. A Totó 37. heti eredményei Labdarúgás DVSC Sí—Békéscsabai Előre FC 0—4 (0—0) NB IA korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Debrecen, 50 né­ző. Békéscsaba: István — Koszta, Roczkó, Godár, Bányai — Lakatos, Simon, Szeverényi, Oláh — Göblyös (Szűcs), Po- zsár (Karukas). Edző: Moós Já­nos. Az első félidőben változa­tos játék folyt a pályán, szünet után a békéscsabaiak nagyszerű és eredményes játékkal rukkol­tak ki. Ilyen arányban is megér­demelten nyertek. G.: Szeveré­nyi, Oláh, Roczkó, Karakas. Jó: Roczkó, Koszta, Szeverényi, Si­mon. 1. Békéscsabai Előre FC—Ferencváros 2. Diósgyőri FC—Gázszer ____________ 3 . Bayem München—Hertha__ 4 . Dortmund—Karlsruhe_____________ 5 . Duisburg—Werder Bremen.................................................. 6. Leverkusen—1860 München---------­7 . Mönchengladbach—Bochum_______ 8 . Wolfsburg—Schalke 04------------------­9. Bologna—Internazionale___________ 1 0. Brescia—Sampdoria_______________ 1 1. Lecce—Udinese-----------------------------­1 2. AC Milan—Lazio____________ 1 3. Parma—Atalanta____________ + 1. mérkőzés: 14. Kaiserslautern—VfB Stuttgart-------­.....1—0 1 ___1—1 X ___3—0 1 ___2—2 X __2—1 1 __2—2 X __2—1 1 __0—0 X __2—4 2 . .... 3—3 X __1—2 2 __1—1 X . .... 2—2 X __4—3 1 Debreceni SI—Békéscsabai Előre FC 1—3(1—0) NB IB korcsoportos labdarú­gó-mérkőzés, Debrecen, 50 né­ző. Békéscsaba: Kollár Á. — Zsibrita, Sallai, Czipó, Semjéni — Szabó (Kinyó), Lővei (Ma­rik), Andó (Németh), Frideri- kusz (Boér) — Nouas (Ursz), Torzsa. Edző: Ogrincs Pál. A végig erő- és taktikai fölényben futballozó békéscsabaiak meg­érdemelten győzték le a hajdú­sági együttest. G.: Friderikusz 2, Andó. Jó: Czipó, Sallai, Fri­derikusz. Kosaras nyitány - vereséggel BSC Szarvas—GYSEV-Rmga 49:82 (19:40) NB IA csoportos női kosárlab­da-mérkőzés, Szarvas, 400 né­ző. V.: dr. Gencsev, Bagi. Szarvas: PASEK (15/3), Ke­resztény (7), PÁPP (10), Kitlinszkaja (8), Frankó A. (-). Cs.: Huszárik (3), Francia (2), Sándor (2), Sztricskó (-), Ácsai (2). Edző: Novák Gábor. GYSEV: BALOGH J. (24/6), OREHOVA (8), Mészáros (2), BÉRES (14), KURTINA- ITIENE (8). Cs.: Horváth (6), Török (7/3), Radnóthy (3), Fá­bián (5), Hollós (4/3). Edző: Saaed Armaghani. Az eredmény alakulása: 5. perc: 5:7,10. p.: 10:11,15. p.: 13:25, 25. p.: 29:47, 30. p.: 37:62,35. p.: 42:78. Kipontozódott: Frankó A. a 31., Huszárik a 34. percben. Pénteken délelőtt közlekedési balesetben elhunyt Horváth Ju­dit, a PVSK-Dália meghatározó játékosa emlékére gyászszünet­tel kezdődött a mérkőzés. A szarvasiaknál Frankó Katalin sérülés miatt nem szerepelhe­tett. Egy év után a B csoport baj­nokaként a felső házba ismét visszakerült hazaiak hatalmas lelkesedéssel kezdtek a jó nevű ellenfelükkel szemben. Kezdet­ben felváltva estek a pontok, bár a válogatott Balogh vezetésével a vendégek hamar előnyt sze­reztek. A hazai időkérés után a félidő felére egy pontra megkö­zelítette a BSC a soproniakat. Ekkor Baloghék ismét ritmust váltottak, és könyörtelenül ki­használták a helyzeteiket, külö­nösen Béres volt elemében (13. p.: 11:24). Szünet után a hazaiak kezd­tek „pontosabban”, Pasek veze­tésével próbáltak közelebb ke­rülni az ellenfelükhöz, de az előny már tetemes volt. Össze­Huszárik (6) kísérel meg betömi a palánk alá. A bajnoki nyitányon 82:49 arányú vereséget szenvedett a szarvasi csa­pat FOTÓ KOVÁCS ERZSÉBET gezve: a szarvasiak mindkét félidő elején még partiban vol­tak, utána azonban a vendéghöl­gyek a bajnokesélyeshez méltó an biztosan nyerték a mérkőzést. Novák Gábor:—Kétszer tíz percig jók voltunk, de a lepatta­nók megszerzésében és a táma­dások befejezésében még sokat kell javulnunk a következő idó szakban. Saaed Armaghani: — Az utóbbi időben csapatunk mély gödörben volt, de most úgy tű­nik, valószínűleg ki lábaiéban vagyunk belőle. Csabai Pál Rangadót nyertek az orosháziak Szehszárd—Orosházi MTK I. 8:10 NB I A csoportos női asztalitenisz mérkőzés, Szekszárd. Orosházi győztesek: Gazsi, Kiss 3, Demeter 2, Kovács, a Demeter, Gazsi páros. A párosok után 1:1-re állt a találkozó. A hazaiak­nál sérülés miatt nem szerepelhetett Wirth Gabri­ella, aki tavaly még az OMTK-t erősítette. Végig a vendégek vezettek, majd 8:8 után a jobban össz­pontosító orosháziak szerezték meg a győzelmet a rangadón. Nass-BVSC I.-Békési TE L 10:8 NB I A, férfi, Budapest Békési győztesek: Mo­nostori 3, Németh 2, Csamai, az ifj. Balogh, Németh és a Csamai, Monostori páros. A párosok után 2:0-ra vezettek a békésiek, majd 3:3-ra alakult az állás. Az esélyesebb hazaiak 5:4- re és 8:7-re vezettek. A hajrában Csamai a Marsi elleni találkozón a döntő szettben úgy kapott ki 21:19-re, hogy a végén két csuszát ért el a hazai fiú, így elmaradt a bravúr, a döntetlen, de így is minden dicséretet megérdemel az újonc. HMÖ SE Egér-Békési TE I. 1:17 NB I A, férfi, Eger. Békési győztesek: Csarnai, Monostori, Németh 4—4, ifj. Balogh 3, a Csamai, Monostori és az iQ. Balogh, Németh páros. A békésiek a vasárnapi találkozón jó játékkal, ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertek az elmúlt évi bajnokság hatodik helyezettjének — amely a nyáron meggyengült—otthonában. Orosházi MTK II.—Vecsés 16:2 NB I B, női, Orosháza. Orosházi győztesek: Lehoczki A., Molnár, Páli 4—4, Zelei 2, a Lehoczki A., Molnár és a Nagy Cs., Páli páros. A jobb játékerőt képviselő hazaiak biztosan nyer­tek. Örvendetes a fiatal Zelei biztató játéka. Csabai Konzerv SE—Csanádi Árpád KSI 15:3 NB I B, férfi, Békéscsaba. Békéscsabai győztesek: Béres 4, Baranyi, Bohács, Urban 3—3, a Gondos, Sándor és a Baranyi, Bohács páros. A hazaiaknál a serdülőkorú Gondos párosban Sándorral együtt jó játékkal járult a győzelemhez. A folytatásban a konzervesek érvényesítették na­gyobb tudásukat és megérdemelten nyertek a te­hetséges vendégek ellen. V.L.