Békés Megyei Hírlap, 1997. augusztus (52. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-25 / 197. szám

6 SportmagaziN 1997. augusztus 25., hétfő Szarvasi és gyomaendrődi siker Már csak két csapat százszázalékos Gyomaendrődi Barátság— Mezőberény 1—0 (1—0) Gyomaendrőd, 550 néző. V.: Ró­zsa. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Lipták, Pisont — Tóth, Molnár (Brakszatórisz), Gubucz, Ilyés (Nagy M.) — Czifrák, Varga (Képíró). Edző: Zsíros György. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Kovács, Molnár, Rácz Zs. — Udvari, Győri, Szivák (Berengyán), Ig- ricz (Pojendán)—Darócz, Radu- cu (Rácz A.). Edző: Borgula Já­nos. 39. perc: Tóth a fél pályától indult, és a középen érkező Czif- rákhoz továbbított, aki egy ele­gáns mozdulattal átvette a labdát, majd jobbal 18 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 1—0. A sikeres Előre-mérkőzés után a várakozással ellentétben eléggé közepes színvonalúra si­keredett a két együttes találkozó­ja. A Sajben vezérelte vendégvé­delem egy kivételtől eltekintve végig magabiztosan állt a lábán és hiúsította meg a hazai támadók próbálkozásait, akik bizony elég­gé magára hagyatottan küzdöttek a felállt védelemmel, ugyanis ezen a napon a hazai középpályás sor eléggé halovány teljesít­ményt nyújtott. A három pont sorsát végeredményben egy jól eltalált lövés döntötte el. Jó: Sárosi, Lipták, Varga, Czifrák, Ilyés (a mezőny legjobbja), iü. Sajben, Győri, Kovács, Igricz. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Mezőberényi FC 3—0. Szarvasi FC—Jamina- Patrick SE 3-1 (1-0) Szarvas, 300 néző. V.: Tóth G. Szarvas: Kiss — Velky — Dari- da, Rohony — Bencze, Klimaj (Nagy K.), Dán (Bogdán), Nagy F., Mazula — Tóth Zs. (Baráth), Benyó. Edző: Koltai Lajos. Ja- mina: Stumpf—Szatmári (Beli- cza), Schneider, Pusztai, Ottla- kán, Szelei — Hajdú, Gajdács, Deák (Tolnai) — Ecker, Tóth A. Edző: Turcsek Zoltán. 34. perc: Tóth Zs. szögletrú­gása után a labda a védőkről ismét a szarvasi játékos elé került, aki ismételt és beadását Rohony 5 méterről a bal alsó sarokba fejel­te, 1—0. 50. perc: Egy jobb oldali Jamina-támadás ábrán a szarvasi védők egymás után többször is hibáztak, végül a labda a kiugró Ecker elé került, aki mintegy 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. 66. perc: Rohony tért ölelő indításával Bencze viharzott el a jobb oldalon, beadása után Be­nyó közelről a kapuba gurított, 2—1. 85. perc: Ezúttal Benyó volt az ügyeletes indító, a labdát Bencze kapta, kapura tört és a kifutó Stumpf mellett a hálóba lőtt,3—1. Az első félidőben jobbára a két 16-os között folyt a játék, s egy szép fejessel a hazaiak sze­reztek vezetést. Szünet után a Jamina azonnal nagy rohamok­ba kezdett és gyorsan egyenlí­tett. Remek edzői húzásnak bi­zonyult, amikor Koltai Lajos a gyors Benczét a jobb szélre állí­totta, s ennek egy percen belül meg is volt az eredménye Benyó révén. Az utolsó negyedóra szinte teljesen a szarvasiaké volt, az elfáradó csabai játéko­sok már nem tudtak lépést tarta­ni, s egy ilyen akciónak lett az eredménye a harmadik gól is. Jó: Kiss, Rohony, Bencze, ill. Ecker, Gajdács. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Jamina-Patrick SE 1—3. Békési FC—Kisújszállási SE 5-1 (3-1) Békés, 700 néző. V.: Rischák. Békés: Hanyecz — Szenti, Kon- dacs, Pálfl, Nagy Z. — Czinanó (Bíró), Nagy I. (Fehér), Kubik, Bagyinka—Fehérvári, Papp (Li- tauszki). Edző: Királyvári Kár­oly. Kisújszállás: Horváth (Var­ga) —S. N agy—Pádár G., Pádár M. — Molnár, Csíki (Hídvégi), Lukovszki, Szerencsi (Majláth) — Kádár, Iodi, Gulyás. Edző: Kádár József. 5. perc: Nagy I. átadását Fe­hérvári nagyszerű helyzetfelis­meréssel lőtte a hosszú sarokba, 1—0. 7. perc: Kubik hozta föl a labdát, 30 méterről lőtt, s a labda átpattant a vetődő Horváthon, 2—0. 13. perc: Nagy I. ívelt az 5- ösre, Czinanó pedig élesen a bal alsó sarokba fejelte a pettyest, 3—0. 45. perc: Rischák játékvezető meglepetésre 11 -est ítélt a Kisúj­szállás javára, amit Molnár érté­kesített, 3—1. 47. perc: Szenti „gólpasszát” Bagyinka közelről vágta a léc alá, 4—1. 72. perc: Szenti újabb „forin­tos” labdájával Kubik ment el, s egy csel után a hálóba lőtt, 5—1. A Békési FC ott folytatta a játékot, ahol a legutóbbi hazai mérkőzésén abbahagyta. Ne­gyedóra alatt háromszor vették be a meglepett vendégek kapuját. Később már nemcsak egy csapat volt a pályán, a Kisújszállás is vezetett formás támadásokat, de a békésiek játéka veszélyesebb és eredményesebb volt Jó: Kon- dacs, Kubik, Szenti, Fehérvári, ill. Kádár, Iodi. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—Kis­újszállás 5—0. Gyula-West Group FC— Mélykút 2-0 (0-0) Gyula, 500 néző. V.: Farkas B. Gyula: Such — Botyánszki, Re- setár, Nagy K., Komlósi—Papp, Mákos (Burai), Tamási, Kovács H. — Bíró, Méhes (Boruzs). Ed­ző: Silviu Iorgulescu. Mélykút: Vasúth — Facskó, Suchmann, Kárász (Margit), Vojnik—Kiss, Palla, Nuszpl, Velez (Piegel) — László, Hangya (Doszpl). Edző: Ónodi Tamás. 53. perc: Kovács H. bal olda­li beadását többször is kapura fejelték a hazaiak, végül Mákos volt eredményes, 1—0. 65. perc: Méhes Mákos elé játszotta a labdát, aki laposan a bal alsó sarokba lőtt, 2—0. 80. perc: Kiss második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott. 84. perc: Suchmann a 16-oson belül szabálytalankodott Pappal szemben. A megítélt büntetőt Re- setár lőtte, de Vasúth hárítani tu­dott. 87. perc: Papp is megkapta második sárga lapját, így a hazai­ak is tíz emberrel fejezték be a meccset. Félórás késéssel kezdődött az összecsapás, 20 percig a vendé­gek egyenlő erőt képviseltek, ezután fölénybe kerültek a gyula­iak, s a látottak alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna. A kissé tapasztalatlan Farkas B. játékvezető több hibát is vétett. Jó: Bogyánszki, Mákos, Tamási, ill. Vasúth, Hangya, Palla. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-West Group FC—Mélykút 3—1. Makó—Tótkomlós! TC 4—0 (0-0) Makó, 1000 néző. V.: Horváth. Makó: Ménesi—Kondacs, Kin­del, Szebehelyi, Martonosi — Csák, Bress (Sümeghy), Karsai, Bottlik — Márki (Frank), Bálint. Edző: Kolozsvári János. Tót­komlós: Ölei — Garai (Mitykó), Bakai, Pásztor L., Pásztor T. (Ju­hász) — Papp, Tótabonyi, Tar­ján, Bugyinszki (Hulánszky) — Kvasznovszki, Zsikó. Edző: Ma- tajsz Pál, Kvasznovszki József. Meglehetősen alacsony szín­vonalú játékot hozott az első fél­idő, s bár a hazaiak végig fölény­ben játszottak, a gólhelyzetek ek­kor még rendre kimaradtak. For­dulás után Frank beállításával alaposan feljavult a makói együt­tes, állandó tűz alatt tartották Ölei kapuját és négy igazán szép góllal tették igazán egyértelművé, hogy ezen a délutánon ők a jobbak. G.: Csák 2, Bálint, Frank. Jó: Frank, Martonosi, Karsai, Csák, ill. Ölei, Papp. Ifjúságiak: Makó—Tótkom- lósi TC 3—4. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Kun- szentmárton 3—1 (1—0), Döm- söd—Kerekegyháza 6—0 (3— 0), Örkény—Hódmezővásárhely 1—1(1—1). Az Alföld csoport állása 1. Barátság 2 1­8—2 7 2.Gyula 2 1­5—1 7 3.SZVSE 2 1­4—1 7 4. Békés 2­1 10—4 6 5.Makó 2­1 8—5 6 S.Hmv.hély 1 2­6—2 5 7.Dömsöd 1 1 1 7—5 4 8.Örkény 1 1 1 3—2 4 9.Szarvas 1 »1 1 3—3 4 lO.M.berény 1 1 1 1—1 4 11. Mély kút 1­2 5—7 3 12. Tótkomlós 1­2 3—10 3 13.Ksz.márton 2 1 2—4 2 14.Jamina­1 2 2—7 1 15. Kisújszállás 1 2 3—9 1 16. K.egyháza­1 2 1—8 1 Békésszentandrás—Gyónta FC 2-1 (0-0) Békésszentandrás, 250 néző. V.: Gyenge. Békésszentand­rás: Kondacs — Bencsik T„ Szabó, Ambrus (Székely), Pje- vara, Csipái (Bencsik I.), Far­kas, Medveczki, Kovács, Bor- dács, Banász. Edző: Varga László. Gyoma FC: Hajdú — Vatai, Gonda, Furka S., Dobó, Somogyi, Plástyik, Forgács, Holló, Nagy (Tímár), Hunya (Kovács). Játékos edző: Somo­gyi János. A várva várt győze­lem, ha nehezen is, de meglett, a fiatalok a gyomai vezetés után sem adták fel és az utolsó ne­gyedórában megfordították a mérkőzést. Jó játékvezetés. G.: Székely a 79., Bencsik T. a 87., ill. Somogyi az 53. percben. Jó: Bordács (a mezőny legjobbja), Bencsik T., Székely, Kovács, ill. Somogyi, Holló, Hunya. (Varga László) Szeghalom SC— Magyarbánhegyes 6—3 (3-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Majo­ros. Szeghalom: Vári — Bihari, Huszár, Tóth, Szabó L., Macsári, Tőkés (Patai), Vámos (Szabó), Fürj (Barna), Zsombok.Ombódi. Edző: Zolnai Pál. Magyarbán­hegyes: Jambrik (Rosta) — Mu­rányi, Bozsár, Fejes, László Z., Tóth (Nagy), Józsa, Szlanyinka, Kiss, László A., Málik. Edző: Kovács György. Gólokban gaz­dag, „színes” (11 sárga, egy piros lap) mérkőzést láthattak a szurko­lók. A második félidőben feljöt­tek a vendégek, hátrányuk ledol­gozására azonban nem volt esé­lyük. A hazai győzelem jobb helyzetkihasználás és fegyelme­zettebb védekezés esetén na­gyobb arányú is lehetett volna. Kiállítva: László Z. (utánrúgásért) a 79. percben. G.: Tőkés a 25. és (11-esből) a 4L, Zsombok a 37. és a 87., Ombódi a 46., Barna a 78. percben, ill. Murányi az 5 L, Kiss (11-esből) a 63. és a 70. percben. Jó: Vári, Tóth, Bihari, Tőkés, ill. Murányi, Fejes, Kiss. Doboz—Medgyesegyháza 3-1 (2-0) Doboz, 200 néző. V.: Makay. Doboz: Nagy G.—Bánszki, Be­nedek, Nagy T., Tóth (Skumáth), Kiszely, Békési (Balogh), Ko­csis, Provosinszki, Zsigmond (Molnár), Lukucz. Edző: Szűcs Mihály. Medgyesegyháza: Ho- mik — Mocsári L„ Juhász, Zsur- zsucz G. (Kovács), Holecz, Zsur- zsucz Zs., Petruzsán, Zámbori (Sándor), Tasi, Vágási, Gera (Te­lek). Edző: Sári Ferenc. A hazai­ak első félidei jó teljesítményük­kel akár nagyobb arányú vezetést is szerezhettek volna, ám a folyta­tásban visszaestek a doboziak, így veszélybe került győzelmük, míg a harmadik gól meg nem született. Végül is megédemelt hazai győzelem született. G.: Nagy T. a 25., Kiszely a 35., Balogh a 70., ill. Tasi az 55. perc­ben. Jó: Nagy G„ ill. Zámbori, Vágási, Tasi. (Zs. K.) Orosházi MTK— Békéscsabai MÁV 1—1 (0-0) Orosháza, 100 néző. V.: Frey. Az NB I B-s labdarúgó­bajnokság hét végi ered­ményei: Pécsi MFC—Szolnok 0— 0, Tiszaújváros—Ma­táv Sopron 1—0, Kecske­méti TE—Tiszavasvári 1— 0, Dorog—Érd 0—1, Nyíregyháza—Kaposvár 4—0, Szeged-Dorozsma— Kábái Cukor FC 3—0, Du- naúj város—Salgótarján 0—1, Csepel—Nagykani­zsa 3-—0, Komló—III. kér. TVE 1—5, Soproni FAC—Paks 0—0. OMTK: Tóth — Juhász, Sitkéi, Erzsiák, Boér (Szürszabó), Szlo- póczki, Kasuba (Dobi), Fülöp, Farkas, Bányik, Lovas (Mórocz). Edző: Papp Imre. MÁV: Medo- varszki — Nyári, Lipták, Gál, Nagy (Uhrin), Onáka (Hürkecz), Pintér, Prekop, Pozsár, Gajdács, Horváth. Edző: Budai Attila. Az első félidőben a két gyenge telje­sítményt nyújtó csapat nem bírt egymással, fordulás után az oros­háziak nagyobb sebességre kap­csoltak, vezetést szereztek, majd emberelőnybe kerültek, ám a lel­kes vasutasok egyenlíteni tudtak. Kiállítva: Pintér (a játékvezető megsértéséért) a 75. percben, Farkas (kakaskodásért) a 85. percben. G.: Sjlopóczki a 66., ill. Pozsár a 83. percben. Jó: Sitkéi, Szlopóczki, ill. Medovarszki, Pozsár. (S. L.) Elek SE—Battonyai TK 1-3 (1-3) Elek, 300 néző. V.: Varga F. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Pigler, Ferenczi, Bálint, Hotya (Kapocsány), Gál, Donnert, Ott- lakán, Séllei. Edző: Fodor Sán­dor. Battonya: Lakatos — Ko­vács K„ Fekete, Pilán, Simon, Putnoki, Árgyelán, Kovács Zs., Mákos (Oláh), Türbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Megérde­melt vendéggyőzelem született az enerv áltan és minden elképze­lés nélkül játszó hazaiak ellen. G.: Gál a 20., ill. Putnoki a 2. és a 15., Turbucz a 44. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsa­pat kitűnően játszott. (Hotya Mi­hály) Nagyszénás! SK— Füzesgyarmat 0—2 (0—1) Nagyszénás, 100 néző. V.: Magi- nyecz. Nagyszénás: Pajkó — Varga (Nagy Szabolcs), Zábrák, Bagi, Brachna, Trabak, Popon, Baki, Árgyelán, Gál (Szatler), Horváth (Nagy Szilárd). Edző: Berta Józsefi Füzesgyarmat: Komáromi — Ajtai, Novák, Ko­vács Zs. (Latyak), Bere (Saja), Földesi, Pardi, Nagy J., Jónás (Er­dei), Vad, Kovács S. Edző: Lázár István. Ezen a mérkőzésen fejben is és fizikálisán is gyorsabbak voltak a vendégek, így győzel­mük megérdemelt. G.: Pardi a 20., Földesi a 65. percben. Jó: Pajkó, Árgyelán, ill. Ajtai, Ko­vács Zs., Földesi, Pardi. (Benkó' László) Sarkadi Kinizsi- Méhkerék 4—1 (0-1) Sarkad, 700 néző. V.: Bogyó. Sarkad: Szabó — Gajdács (Papp), Szabó A., Vass, Ancsin, Boldog, Tapasztó, Gurzó, Sza­bó M., Iszáka, Balogh (Kiss). Edző: Csorba János. Méhke­rék: Ionut — Szűcs, Varga, Petrusán (Farkas), Czirle (Jova), Bíró, Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Gugolya, Rosu (Bozgány). Edző: Patka György. Az első játékrészben egygólos vezetést szerzett a vendégegyüttes, de két kapufát is lőtt. Á második félidő a nagyszerűen játszó ha­zaiaké volt, akik több gólt sze­rezhettek volna a végére elfára­dó méhkerékiek ellen. G.: Iszáka az 58. és a 61., Gurzó a 42., Kiss a 63., ill. Gugolya a 41. percben. Jó: a hazaiak minden tagja dicséretet érdemel, ill. Ionut, Rúzsa, Czirle. (Kiss Gá­bor) Csorvás—Mezőhegyes! SE 2- 3 (2-2) Csorvás, 250 néző. V.: Hegedűs. Csorvás: Baráth — Barkász (Sajti), Seres, Ránkli, Támyik T„ Kiss (Eke), Popol, Benyovszki J., Benyovszki Z„ Stefi Dénes (Kun). Edző: Patyi Béla. Mező- hegyes: Gulyás — Farkas, Dé­nes, Lovász, Csordás E., Csordás I., Varga (Antal), Engelhardt (Zsótész), Medve, Kolozsi, Berki (Kopócs). Edző: Kovács Sándor. Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie a hazaiaknak, de a jobbnál jobb helyzeteket is el- ügyetlenkedték. Á vendégek ve­szélyes kontráik egyikéből a má­sodik félidőben az egyik góllá érett és három pontot jelentett. A játékvezető ítéleteivel rendre a hazaiakat sújtotta, s borzolta a nézők idegeit. G.: Stef a 12., Benyovszki Z. (11-esből) a 24., ill. Engelhardt a 3., Varga (11- esből) a 44. és a 62. percben. Jó: Ránkli, Benyovszki J., Benyov­szki Z., ill. Lovász, Varga, Berki. (Ifj. Lestyán Mihály) Mezőkovácsházi TE— Csahacsűd 1—1 (1—0) Mezőkovácsháza, 600 néző. V.: Kokavecz. Mezőkovácsháza: Szilva — Szél, Kovács, Török, Kovalcsik (Márkus), Zábrák, Mészáros, Dumitriu, Ágoston (Bányik), Szivák (Bíró), Molnár. Edző: Pepó Gábor. Csahacsűd: Balatoni — Fügedi, Mizik A., Csicsely (Gombár), Gulyás, Túr­ják, Pillár, Varga T„ Urbancsok, Jelen, Lénáit. Edző: Rétes Pál. Küzdelmes mérkőzést látott a szépszámú nézősereg, látszott, hogy mind a két csapat győze­lemre tör. Sajnos a második fél­idő közepére eldurvult a játék, melyben a vendégcsapat jeleske­dett. G.: Szivák az 5., ill. Gulyás az 52. percben. Jó: Szilva, Szi­vák, Kovács, ill. Csicsely, Pillár, Varga T„ Urbancsok, Jelen. (Baráth) IFJÚSÁGIAK: Békésszent­andrás—Gyoma FC 1—3, Szeg­halom SC—Magyarbánhegyes 3— 0, Doboz—Medgyesegyhá­za 3—1, Orosházi MTK— Békéscsabai MÁV 2—2, Elek SE—Battonyai TK 0—3, Nagy- szénási SK—Füzesgyarmat 1— 8, Sarkadi Kinizsi—Méhkerék 1—4, Csorvás—Mezőhegyesi SE 2—0, Mezőkovácsházi TE— Csahacsűd 5—3. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Battonya 4­­11—3 12 2. Mezőhegyes 4­­9—5 12 3. Szeghalom 3­1 11—7 9 4. Csahacsűd 2 1 1 9—4 7 5. Füzesgyarmat 2 1 1 5—3 7 6. Elek 2­2 10—9 6 7. Méhkerék 2­2 9—8 6 8.Mk.háza 1 3­6—5 6 9. M.egyháza 2­2 7—8 6 lO.Mb.hegyes 1 2 1 7—9 5 11. Csorvás 1 1 2 8—8 4 12. Sarkad 1 1 2 7—7 4 13. OMTK 1 1 2 3—6 4 14.Bsz.andrás 1 1 2 4—9 4 15. Gyoma FC 1­3 6—8 3 16. Doboz 1­3 5—7 3 17.Bcs.MAV­2 2 2—5 2 18. Nagyszénás­1 3 2—10 1 A labdarúgó NB III megyei rangadóján, a Gyomaendrődi Barátság—Mezőberényi FC találko­zón 1—0-ra nyertek a hazaiak. Felvételünk a gyomaendrődi gól előtt készült, a sötét mezes Czifrák lövése a herényi kapuba tart fotó: lehoczky Péter Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Augusztus 30., szombat: Kunszentmárton— Dömsöd, 17.00. Szegedi VSE—Szarvasi FC, 17.00. Augusz­tus 31., vasárnap: Hódmezővásárhely—Gyomaendrődi Ba­rátság, 17.00. Kerekegyháza—Örkény, 17.00. Mezőberényi FC—Békési FC, 17.00. Mélykút—Jamina-Patrick SE, 17.00. Kisújszállás—Makó, 17.00. Tótkomlósi TC—Gyula- West Group FC, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Augusztus 30., szombat: Battonyai TK—Nagyszénási SK, 17.00. Füzesgyarmat—Sarkadi Kinizsi, 17.00. Mezőhe­gyesi SE—Mezőkovácsházi TE, 17.00. Gyoma FC—Oros­házi MTK, 17.00. Augusztus 31., vasárnap: Békéscsabai MÁV—Elek SE, 17.00. Csahacsűd—Békésszentandrás, 17.00. Magyarbánhegyes—Csorvás, 17.00. Medgyesegyhá­za—Szeghalom SC, 17.00. Méhkerék—Doboz, 17.00.