Békés Megyei Hírlap, 1997. június (52. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-23 / 144. szám

6 SportmagaziN 1997. június 23., hétfő Gólzáporos záróforduló Hosszú menetelés után bajnok a Barátság LABDARÚGÓ NB IH , Békési FC—Szegedi VSE 10-2 (4-0) Békés, 500 néző. V.: Tumó. Bé­kés: Molnár — Pálfi, Kondacs, Botyánszki (Baukó), Lipták — Szenti, N agy I. (Kocsány), Nagy Z. (Jánosi), Szegedi—Fehérvá­ri, Bagyinka. Edző: Királyvári Károly, Nagy Mihály. SZVSE: Köröm — Popovics, Siha, Bóka (Győri), Kerényi — Dévári, Zombori, Hegyeshalmi (Pasz­ternák), Valtner — Papp, Pus­kás. Játékos edző: Puskás Tibor. 10. perc: Lipták pontosan lőtte a labdát Bagyinka fejére, aki a kapus keze között a hálóba bólintott, 1—0. 24. perc: Szenti partdobását Szegedi fejelte a kapuba, 2—0. 36. perc: Nagy Zoltán Nagy István elé perdítette a labdát, aki futtából kilőtte a sarkot, 3—0. 40. perc: Nagy István ugratta ki Fehérvárit, aki először a ki­futó kapust találta el, másod­szorra azonban nem hibázott, 4—0. 48. perc: Pálfi beadását Nagy István vágta a léc alá, 5—0. 52. perc: Ártatlan helyzetben kezezett a vendégvédő Bóka, a 11 -estLiptákértékesítette,6—0. 65. perc: Nagy István kereszt­be lőtte a labdát, a túloldalról ér­kező Lipták a hosszú sarokba gurított,7—0. 71. perc: Egy előrevágott lab­dával Papp „lépett meg”, középre adott, s a játékos edző, Puskás szépített, 7—1. 75. perc: Kerényi néhány lé­pést tett a labdával, s a kapu köze­pébe bombázott, 7—2. 78. perc: Bagyinka beadását Baukó vágta a bal felsőbe, 8—2. 80. perc: Lipták egyéni akció, után volt eredményes,9—2. 81. perc: Szegedi remek át­adásával Bagyinka lépett ki, s a kifutó kapus mellett a léc alá emelt, 10—2. A szeszélyesen szereplő Bé­kési FC gólfesztivállal fejezte be a bajnokságot. A látottakhoz nincs mit hozzáfűzni, az ered­mény magáért beszél. Jó: Bo­tyánszki, Lipták, Szegedi, Fehér­vári, ill. Papp. (Nagy Mihály Ti­bor) Ifjúságiak: Békési FC—Sze­gedi VSE 3—2 Szarvasi FC—Makó 5—2 (2-2) Szarvas, 200 néző. V.: Filus. Szarvas:Zana—Kugyela(Dari- da Zs.), Takács, Rau — Klimaj (Nagy F.), Zahorecz, Závoda, Moldván—Bencze, Benyó, Sin- del (Velky). Edző: Tőzsér Géza. Makó: Ménesi — Anda — Kin­del, Papp—Kondacs, Frank (Bó- di), Bress, Csák (Karsai), Botlik — Bálint, Márki. Edző: Kolozs­vári János. 10. perc: Az első támadásból Márki szép gólt lőtt, 0—1. 14. perc: A kitörő Benyót fel­lökték a 16-oson belül, a büntetőt Závoda lőtte a hálóba, 1—1. 32. perc: Závoda bal oldali beadását Bencze szép fejessel küldte a hálóba,2—1. 43. perc: Bálint beadása ki­pattant, a szemfüles Márki ismét eredményes volt, 2—2. 48. perc: Bencze pontos át­adását Benyó kapta, aki higgad­tan és elegánsan a kapuba gurí­tott, 3—2. 54. perc: Závoda ívelt az ötös­re, és a befutóMoldvána kapuba lőtt, 4—2. 64. perc: Ismét Závoda beadá­sa szállt a kapu elé, és a támadást követő Rau a hálóba fejelt, 5—2. A tizedik percben lőtt vendég­gól nem törte le a hazaiakat, akik Závoda irányításával végig pon­tosabban játszva, teljesen megér­demelt győzelemmel búcsúztak a tavaszi idénytől. Jó: Takács, Za­horecz, Závoda, Bencze, Sindel, ill. Bress, Bálint, Márki. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Makó 1—3. Tótkomlós! TC—Baja 3—2 (2-1) Tótkomlós, 500 néző. V.: Varga S. Tótkomlós: Ölei (Czirbus) — Garai, Bakai, Szkomrát, Tarján —Juhász, Illés, Papp, Kvasznov- szki (Balázs) — Szabó Zs., Tóth G. Edző: Matajsz Pál. Baja: Kál­mán — Viszmeg Z. (Barna), Ivancsán, Viszmeg B., Orbán — Somogyi (Márki), Pohner, Föld­vári — Koch, István, Czifra. Ed­ző: Raffai Rudolf. 5. perc: Garai beadása után Tóthoz került a labda, aki Czifrát lerázva, a 16-osról a bal oldalba lőtt, 1—0. 7. perc: A bal oldali szabadrú­gást István a jobb felső sarokba bombázta, 1—1. 30. perc: Garai szögletét Sza­bó nagy erővel a hálóba fejelte, 2—1. 65. perc: Jobb oldalon Ivan- csán egyéni szólója után a lövés­re kiinduló Ölei felett a hálóba lőtt,2—2. 67. perc: A bal oldalról érkező Papp szép mozdulattal a hálóba fejelte a labdát, 3—2.­Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak mindvégig küzdöttek a jól megszervezett akciókkal küzdő bajai csapat ellen. Végül az erőfölénnyel küzdő hazai csa­pat megérdemelten győzött. Jó: Tóth, Ölei, ill. Pohner, István. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Baja 3—1 Szegedi EAC—Mezőberény 3-0 (0-0) Szeged, 600 néző. V.: Nagyhe­gyese SZEAC: Dobó — Dálno- ki, Szabó Zs., Lévai — Kiss P., Vándor (Forgács), Várszegi N„ Turján, Kulacsik (Magyar Gy.) — Várszegi R. (Kiss Zs.), Hadár. Edző: Híres Gábor. Mezőbe­rény: Gazsó (Kohut) — Sajben, Pojendán, Győri, Botyánszki — Bokor (Pecze), Igricz, Darócz, Kovács—Nyári (Várhalmi), Ra- ducu. Edző: Borgula János. 67. perc: A szegediek nagy főlénye góllá érett. Az előretörő Várszegi N. a vendégek 16-osa előtt Forgáccsal kényszerítő­zött, majd 12 méterről elegánsan a jobb alsó sarokba helyezett, 1—0. 72. perc: Turjánt buktatták a 16-oson belül, a 11-est Hadár laposan a bal sarokba lőtte, 2—0. 89. perc: Hadár kilépett a védők közül, 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt,3—0. A vendéglátók az első félidő­ben valósággal kapujukhoz sze­gezték ellenfelüket, ám nem sike­rült gólt szerezniük. Fordulás után megtört a jég, s utána csak az volt a kérdéses, hányszor találnak ellenfelük kapujába a hazaiak. Jó: Várszegi M., Turján, Hadár, ill. Sajben, Raducu. Ifjúságiak: Szegedi EAC— Mezőberény i FC 13—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Mélykút—Hódmezővá­sárhely 0—4 (0—2), Kiskőrös— Kiskunfélegyháza 2—2 (1—1). Az Alföld csoport nem hiva­talos végeredménye 1. Kiskőrös 19 3 4 55—21 60 2.Kkf.egyházal6 4 6 50—29 52 3. Kalocsa 13 10 3 54—28 49 4. SZEAC 15 3 8 47—27 48 5. Mélykút 14 6 6 42—29 48 6. Gyula 14 4 8 52—29 46 7. Békés 10 6 10 49—17 36 8. Baja 10 5 11 35—33 35 9. Makó 10 3 13 47—45 33 10.Hmv.hely * 12 I 13 49—13 31 11. Tótkomlós 6 6 14 34—57 24 12. Szarvas 5 6 15 45—55 21 13.M.berény 4 6 16 20—13 18 14.SZVSE 2 1 23 16—113 ! 7 * = Hat büntetó'pont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kisszál­lás! Csont FC törölve. Krizsány hetedik Budapesten befejeződött a FIDE VII. kategóriás Első szombat nemzetközi sakk nagymesterverseny. A 13 for­dulós viadalon asztalhoz ült Krizsány László, a Csabai Konzerv SE nemzetközi mes­tere, aki 6 ponttal az erős me­zőnyben holtversenyben a he­tedik helyen végzett. MEGYEI I. OSZTÁLY Sarkad! Kinizsi— Gyomaendrődi Barátság 0-5 (0-3) Sarkad, 400 néző. V.: Rózsa. Sarkad: Szabó S. — Polcsek, Szabó A., Vass, Boldog, Stók (Nagy A.), Szabó M., Nagy T. (Gajdács), Kovács, Józsa, Klembucz (Kölüs). Edző: Kar- kus János. Gyomaendrődi Ba­rátság: Halász — Bócsik (Ilyés), Karácsony, Sárosi, Mol­nár, Hegedűs (Nagy M.), Gu- buez (Dinya), Lipták, Tóth, Ja­nies, Czifrák (Nagy S.). Edző: Szendrei Béla. A gyenge napot kifogó, lélektelenül játszó Sar- kadi Kinizsi ellen még ilyen arányban is megérdemelten nyert az utolsó percekig lelke­sen hajtó vendégcsapat, amely ezzel bajnok lett, s feljutott a labdarúgó NB Ill-ba. Külön di­cséret illeti a vendégek szurko­lótáborát, amely végig karneváli hangulatot teremtett a sarkadi pályán. G.: Czifrák a 3., a 17., a 33., Lipták a 78., Molnár (11- esből) a 38. percben. Jó: a hazai­ak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. a vendégcsapat min­den tagja dicséretet érdemel. (Kiss Gábor) Mezőhegyes! SE—Jamina- Patrick SE 0-1 (0-1) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Makay. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Dénes, Lovász, Ber­ki, Zsótész, Varga, Zsóri, Ko- pócs (Roszkos), Kolozsi, Antal. Edző: Kovács Sándor. Jamina: Stumpf — Hajdú, Mázán (Mi­hály), Ottlakán, Schneider, Pusztai, Ecker, Lábos (Kovács), Tóth (Szarvas), Belicza, Kubik. Edző: Turcsek Zoltán. Az ifjúsá­gi mérkőzés lefújása után Tóth Márton, a Békés Megyei Labda­rúgó Szövetség főtitkára átadta a Mezőhegyes ifjúsági csapatá­nak a bajnoki címért járó arany­érmet, a Jamina együttese pedig az ezüstérmet vehette át. A nagy meleg rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. A két vergő­dő csapat közül az egy helyzetét kihasználó vendégek sikere megérdemelt. G.: Hajdú a 33. percben. Ja Gulyás, Dénes, Berki, ill. Kubik, Mázán, Hajdú. (Perlaki János) Csorvás—Szeghalom SC 2—1 (2—0) Csorvás, 250 néző. V.: Koch. Csorvás: Baráth — Barkász, Füredi (Seres), Támyik T., Ránkli, Kiss, Popol, Benyov- szki J., Benyovszki Z., Stef (Ma- gyari), Dénes (Támyik Z.). Ed­ző: Patyi Béla. Szeghalom: Ivi- cevic — Szilágyi, Huszár, Sza­bó, Barna, Tóth, Pozsgai (Ko­vács R.), Patai, Vámos, Zsom- bok A., Kovács Zs. Edző: Pálin­kás Mihály. Első félidei játékát nem tudta megismételni a máso­dik félidőben a hazai csapat, és ez majdnem megbosszulta ma­gát. Képességéhez mérten több van a csorvási gárdában, mint amennyit nyújtott, kár, hogy a hazai csapat több játékosa már a nagyszénási mérkőzés óta sza­badságon van, nem gondolnak arra, hogy azt a 40—50 szurko­lót, akik elkísérik a csapatot vi­dékre is, félrevezetik hozzáállá­sukkal a mérkőzésen. Elképzel­hető, hogy van támogatójuk a kilengésekhez. G.: Dénes a 8., Ránkli a 25., ill. Zsombok A. a 62. Jó: Popol, Benyovszki J., ill. Huszár. (Lestyán Mihály) Medgyesegyházi TE— Doboz SK 5—1 (2-2) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Zábrák. Medgyesegyháza: Ho- mik — Kuzma (Gera), Multyán, Gubcsó (Szűcs), Holecz, Ko­vács, Zsurzsucz G., Juhász (Zámbori), Mocsári A., Vágási, Zsurzsucz Zs. Edző: Sári Fe­renc. Doboz: Nagy G. — Nagy T., Benedek, Bánszki (Békési), Bottó (Molnár), Kiszely, Bar­csai, Képíró, Lukucz, Zsig- mond, Gurzó. Edző: Zsigmond Károly. A nagy melegben hi­degzuhanyként jött a vendégek kétgólos vezetése a leeresztett hazaiak ellenében. Ezt követően nagy küzdelemben gólokban gazdag mérkőzésen ha nehezen is, de nyerni tudott a hazai együt­tes, s így minden jó, ha jó a vége. G.: Vágási a 16., Mocsári a 45., Holecz a 47., Zsurzsucz Zs. a 62, a 75., ill. Barcsai a 3., a 12., a 69., Kiszely az 57. percben. Jó: Zsurzsucz G., Kovács, Zsur­zsucz Zs., Mocsári, Holecz, ill. Barcsai, Benedek. (Zs. Zs.) Gyoma FC—Kamut SK 5_2 (2-2) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Hajdú. Gyoma: Hajdú — Mun­kácsi, Gonda, Furka (Kocsis), Dobó, Somogyi, Plástyik, For­gács, Holló, Nagy (Pribojszki), Hunya (Orovecz). Játékos edző: Somogyi János. Kamut: Sziko- ra — Kürti, Boldizsár, Bognár (Antmann), Lenkefi, Varga, Szász, Bora (Nagy), Gajdács, Balogh, Fehér. Játékos edző: Bora Imre. Ezen a mérkőzésen nagyon jó játék nem alakulha­tott ki a strandidő miatt. A nézők azonban így sem csalódhattak, hét szép gólt láttak, s a hazai sikerhez nem férhetett kétség. G.: Gonda a 28., Furka a 32., Orovecz az 52., Holló az 55., Somogyi a 85. percben, ill. Bol­dizsár a 23., Varga a 35. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Szász, Balogh, Fehérvári. (Holló János) Mezőkovácsházi TE— Csabacsűd 4—1 (0—1) Mezőkovácsháza, 500 néző. V.: Németh M. Mezőkovácsháza: Bíró — Szél, Kovács, Halász (Török), Kovalcsik, Multyán, Marócsik, Mészáros, Bányik (Dumitriu), Szivák, Ágoston (Zábrák). Edző. Pepó Gábor. Csabacsűd: Balatoni —- Füge- di, Jurák, Brlázs, Valencsik, V arga F., Pillár, V arga T. (V arga Z.), Urbancsok, Jelen (Mizik), Lénáit. Edző: Rétes Pál. Köze­pes iramú első félidő után a szü­netben a hazaiak edzője „csoda­írt” adhatott játékosainak, hi­szen a második félidőben csak egy csapat volt a pályán, a ko­vácsházi, amely azt csinált, amit akart. G.: Multyán az 50., Mé­száros a 60., Szivák a 65., Záb­rák a 89. percben. Jó: az egész hazai csapat dicsérhető, ill. Pil­lár, Lénárt.(Dr. Baráth) Battonya! TK—Orosházi MTK 2-2 (1-1) Battonya, 400 néző. V.: Brusz- nyiczki. Battonya: Kunos — Oláh, Fekete, Pilán, Kovács (Báló), Turbucz, Árgyelán (Da- róczi), Putnoki, Mákos A., Má­kos Á„ Zsóri (Koma). Edző: Ju­hász Zoltán. OMTK: Oszad- szky — Juhász, Mihucz, Sitkéi, Csontos (Kasuba), Szlopóczki, Kenyeres (Dobi), Fülöp, Farkas, Bányik, Lovas. Edző: Papp Imre. Változatos, jó iramú mér­kőzésen mindkét csapat sok helyzetet hagyott ki, a látottak alapján a döntetlen igazságos. G.: Mákos Á. a 20., Putnoki a 60., ill. Kenyeres a 25., Farkas az 50. percben. Jó: Fekete, Put­noki, Mákos Á., ill. Sitkéi, Szlo­póczki, Farkas. (Lukács Ist­ván) Füzesgyarmat—Elek SE 4-3 (2-3) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Mátyás.Füzesgyarmat: Komá­romi—Ajtai, Tóth Zs. (Novák), Kovács Zs„ Vad, Földesi, Pardi (Jónás), Salya, Erdei, Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Elek: Pataki — Tolnai, Kohut, Cziczeri, Uhrin, Séllei, Papp, Tapasztó, Bálint, Bíró R., Bíró T. Edző: Séllei Gyula. Színvonalas mérkőzés, korrekt játékvezetés, gólokban gazdag találkozó, megérdemelt hazai siker. G.: Vad a 17., a 68., Tóth Cs. a 38., az 55., ill. Uhrin a 9., Bíró a 24., Tapasztó a 33. perc­ben. Jó: Tóth Cs. (a mezőny legjobbja), Vad, Ajtai, ill. Ta­pasztó, Bíró. (Szabó László) Nagyszénási SK— Békéscsabai MÁV 3—2 (1-2) Nagyszénás, 150 néző. V.: Mus- ka S. Nagyszénás: Pajkó — Ta­kács (Godár), Zábrák, Sztvorecz (Nagy Sz.), Verbőczi, Trabak, Tótabonyi, Lakatos, Árgyelán, Simon, Bagi. Edző: Kókai Kál­mán.MÁV: Márta (Medovarsz- ki) — Nyári, Lipták A., Lono- vics, Lipták V., Horváth, Marik, Deák, Önáka, Kovács (Orosz), Pintér. Edző: Budai Attila. A bajnoki zárómérkőzésen a haza szénási csapat a második félidei játékával rászolgált a győzelem­re. G.: Árgyelán a 23., a 67,, a 76., ill. Deák a 10., Kovács a 30. percben. Jó: Bajó, Tóthabonyi, Lakatos, Árgyelán, ill. Márta, Lipták V., Onáka.(BenkőLász­ló) IFJÚSÁGIAK: Sarkadi Kinizsi—Gyomaendrődi Barát­ság 0—6, Mezőhegyesi SE— Jamina-Patrick SE 1—3, Csor­vás-—Szeghalom SC 5—3, Medgyesegyházi TE—Doboz SK 3—2, Gyoma FC—Kamut SK 11—2, Mezőkovácsházi TE—Csabacsűd 2—2, Batto­nyai TK—Orosházi MTK 0—6, Füzesgyarmat—Elek SE 4—0, Nagyszénási SK—Békéscsabai MÁV 1—3. A megyei bajnokság nem hivatalos végeredménye: 1. Barátság 24 6 4 87—17 78 2.Jamina 23 9 2 72—20 78 3. Csabacsűd 19 6 9 79—53 63 4. Mk.háza 17 9 8 66—39 60 5. Elek 17 8 9 72—55 59 6. Gyoma FC 16 8 10 64—44 56 7. Battonya 14 9 11 52—16 51 8. Mezőhegyes 14 8 12 58—50 50 9.F.gyarmat 14 7 13 51—19 49 Csorvás 14 7 13 51-49 49 ll.M.egyháza 11 9 14 62—74 42 12. Szeghalom 10 10 14 57—62 40 13. OMTK 10 9 15 47—68 39 14. Doboz 10 6 18 52—70 35 15. Sarkad 11 3 20 41—72 36 ló.Bcs.MÁV 9 2 23 43—82 29 17. Nagyszénás 5 8 21 38—97 23 18. Kamut 3 6 25 40—85 15 Szerdán Szarvas—Diósgyőr Szarvason edzó'táborozik az NB I újonca a Diósgyőri FC labdarúgó csapata. A Borsod megyei vendégek június 25-én, szerdán 17.00 órakor az NB III-as Szar­vasi FC labdarúgó csapa­tával mérkőznek előkészü­leti találkozó keretében. Menkó A BAJNOK Békéscsabán egy héten ke­resztül vetélkedtek egymás­sal a sárkányrepülők a ma­gyar nemzetközi bajnoksá­gon. A honi mezőnyből a legjobb harmincöt mérte össze tudását, továbbá két litván sportember is levegő­ben volt. A magyar rangsor­ban legjobbnak ismert har­mincöt „sárkányos” harcá­ban Menkó János diadal­maskodott, ő a bajnok. Mö­götte ezüstérmes Szommer István, a dobogó harmadik foka pedig Hegyi Endrének járt ki. Magabiztos hazai győzelem Csanádapácai Előre FC—SV DJK Wlttierbreot (német) 5—2 (1-0) Nemzetközi barátságos labdarúgó-mérkőzés, Csanádapáca, 600 néző. V.: Klembucz. Csanádapáca: Mező — Nagy M. (Benke), Danicska, Szekeres Cs. (Litauszki), Rakonczás, Vigh, Kurucz (Laurinyecz), Szekeres T. (Rózsa), Melis (Tolnai), Kanyári (Radics), Nagy K. (Molnár). Edző: Gellény István. Wittiebreut: Niklas — Hasmann, Stefan, Luger (Walner), Pinzl, Feuerer (Held), Krause, Bauer (Wieland), Leid, Feldmeier, Buchner (Ostwin). Me­nedzser: Stefan Reinhard. Az első csanádapácai nemzetközi találkozó előtt a hazaiak Nagy Mihályt és Melis Bélát búcsúztatták, akik Tóth Mártontól, a megyei szövetség főtitkárától és Mórocz László polgármestertől vették át az ajándékot. A sportszerű találkozón megérdemelten nyertek az apá­caiak, a visszavágó júliusban lesz. G.: Szekeres T. 2, Nagy K., Laurinyecz, Hasmann (öngól), ill. Feldmeier 2. Jó: az egész hazai csapat, ill. Feldmeier, Pinzl, Krause. (Tóth B. István) Nemzetközi labdarúgó-mérkőzést rendeztek szombaton Csanádapácán. A német Wittiebreut ellen a hazaiak 5—2-re győztek. Felvételünkön Nagy K. vezeti a labdát a németek kapujára FOTÓ: SUCH TAMÁS