Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-05 / 103. szám

6 SportmagaziN 1997. május 5., hétfő Fél tucatot lőttek a fürdővárosiak TÁVOZOTT A JAMINA ELEKRŐL Békési FC—Szegedi EAC 1-0 (1-0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Békés, 600 néző. V.: Pákolicz. Békés: Hanyecz — Szenti — Jánosi, Pálfi, Botyánszki, Lipták — Bagyinka, Nagy I., Miklya (Czinanó), Nagy Z. — Fehérvári. Edző: Nagy Mihály. Szeged: Dobó—Polonkai, V ár­szegi, Turján, Lévai — Kiss (Holacsek), Szarvas, Smelkó, Vándor (Hadár) — Lehota, Polanszki (Mátyus). Edző: Hí­res Gábor. 30. perc: Bagyinka ellopta a védőktől a labdát, s jól hozta játékba az ötösön Fehérvárit, aki éles szögből nagyszerűen a rövid sarokba lőtt, 1—0. Ebben a bajnokságban több­ször megtörtént, hogy a Békési FC nyomasztó fölényben ját­szott hazai pályán, a mérkőzés végén mégsem örülhetett. Most fordult a kocka. A mérkőzés két­harmadában —ha kellett, csúsz- va-mászva védekezett a hazai gárda — mégis megszerezte a három pontot. A Szegedi EAC ugyanis lelkesen, de sablono­sán, rossz felfogásban játszott, senki sem tudta közülük kihozni magából a győzelemhez szüksé­ges pluszt. Jó: Hanyecz, Jánosi, Szenti, Pálfi, ill. a szegediek kö­zül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Nagy Mi­hály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Szegedi EAC 0—7 Szegedi VSE—Gyula- Kanton FC 1-6 (0—2) Szeged, 200 néző. V.: Harsányi. Szeged: Szűcs — Popovics, Puskás, Gyáni, Vári — Papp, Farkas, Hegyeshalmi (Paszter­nák), Valtner (Zombori) — Gyimesi (Soós), Orosházi. Játé­kos edző: Puskás Tibor. Gyula: Veres—Komlósi, Pápa (Burai), Szilágyi — Bíró, Tamási (Mé­hes), Kiss L., Gajdács, Papp Cs. — Szekeres, Borúzs. Edző: Fo­dor Sándor. 31. perc: Szekeres remekül kiugrott középen, és jó ütemben a bal alsó sarokba helyezett,!)— 1. 35. perc: Borúzs könnyedén lefutotta a védőket, majd hig­gadtan a jobb alsó sarokba lőtt, 0—2. 54. perc: Kiss László beíve­lését Tamási közelről fejelte a hazaiak hálójába a kissé elalvó kapus mellett, 0—3. 55. perc: Kiss László lövését még védeni tudta Szűcs kapus, ám a kipattanó labdát Papp Cs. négy méterről az üres kapuba pofozta, 0—4. 66. perc: Bíró hozta kitűnő helyzetbe Borúzst, aki a jobb felső sarokba bombázott, 0—5. 74. perc: Farkas középre adásából Zombori fejjel szerez­te meg a vasutasok „becsület­gólját”,!—5. 83. perc: Kiss L. átadásával Bíró robogott el a jobb szélen, remek beadását Gajdács előbb levette, majd tíz méterről a léc alá bombázott, 1—6. 86. perc: Bíró összecsapott Gyánival, a játékvezető — túl­ságosan szigorúan—piros lapot varázsolt elő a zsebéből, s fel­mutatta a gyulai középpályás­nak. Fél órán át jól tartotta magát az egyébként utolsó helyen álló szegedi együttes, s főként távoli lövésekkel veszélyeztetett. Az első bekapott gól után viszont' teljesen visszaestek a hazaiak, nem túlzás ha azt állítjuk, a fürdővárosiak azt csináltak el­lenfelükkel, amit akartak a következő hatvan percben. Ha további gólokat szereznek a vendégek, akkor sem szólhattak volna egyetlen szót sem a telje­sen szétesően játszó Tisza-parti- ak. Jó: Szűcs, ill. Kiss L. (a mezőny legjobbja), Papp Cs., Gajdács, Borúzs. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Gyula-Kanton FC 0—1 Bajai LC—Szarvasi FC 1-0 (0-0) Baja, 200 néző. V.: Sipos. Baja: Tobik—Goretich G„ Viszmeg, Orbán, Angeli — Váits (Czifra), Földvári (Csepregi), Ivancsán, Milassin (Goretich K.)—Koch, Somogyi. Edző: Raffai Rudolf. Szarvas: Zana — Darida, Ta­kács, Klimaj, Zahorecz — Moldván (Kontér), Rau (Nagy), Benyó, Bencze — Závoda, Velky (Kugyela). Edző: Tőzsér Géza. 48. perc: Egy jobbról érkező beadást Czifra ért el a hosszú oldalon, és ballal, kapásból a kapu közepébe lőtte a pettyest, 1—0. A mérsékelt színvonalú talál­kozó első félidejében nem bírtak egymással a csapatok, bár a ha­zaiaknak volt több lehetősége. Fordulás után, a gyors bajai gólt követően a szurkolók újabbakat vártak a házigazdáktól, ám a folytatásban ismét „leült” az összecsapás. A tabellán előke­lőbb helyen álló Duna-partiak csak nagy csatában gyűjtötték be a három pontot. Jó: Tomik, Viszmeg, Koch, ill. Zahorecz, Rau. Ifjúságiak: Bajai LC— Szarvasi FC 1—0 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskunfélegyháza— Hódmezővásárhely 0—1 (0— 0), Kalocsa—Mélykút 2—0 (0—0), Makó—Kiskőrös 1—3 (1—2). Az Alföld csoport állása l.Kk.félegyh. 14 3 3 40—17 45 2. Kiskőrös 14 2 4 37—17 44 3. Kalocsa 9 8 2 28—17 38 4. Mélykút 11 5 4 28—20 38 5. Gyula 10 3 8 38—23 33 6. Baja 10 3 7 27—18 33 7.SZEAC 9 3 8 22—21 30 8. Békés 7 4 8 22—28 25 9. Makó 7 2 10 30—27 23 10. Tótkomlós 5 6 8 24—30 21 ll.Hmv.hely* 8 1 11 31—29 19 12.M.berény 4 6 10 15—25 18 13. Szarvas 2 5 13 20—43 11 14.SZVSE 2 1 17 12—63 7 * = Hat büntetó'pont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kis­szállás! Csont FC törölve. A megyei bajnokság állása 1. Jamina 17 8 2 48—15 59 2. Barátság 17 6 4 58—16 57 3. Elek 16 6 5 59—36 54 4.Mk.háza 14 7 6 51—28 49 5. Csabacsűd 15 4 8 59—41 49 6. Gyoma FC 13 7 7 52—31 46 7. Csorvás 12 6 9 43—35 42 8. Battonya 11 8 8 39—29 41 9. MezóTiegyes 10 8 9 41—35 38 lO.F.gyarmat 9 7 11 36—38 34 11. Szeghalom 8 10 9 41-42 34 12. OMTK 9 7 11 39—49 34 13. Doboz 8 5 14 38—50 29 14. Sarkad 9 2 16 32—52 29 15.M.egyháza 7 8 12 37—59 29 16.Bcs.MAV 6 2 19 34—65 20 17. Nagyszénás 3 7 17 27—78 16 18. Kamut 3 4 20 32—67 13 A LABDARÚGÓ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Diósgyőr— Kábái Cukor FC 1—3, Nyíregy­háza—Kecskeméti TE 3—0, Tiszakécske—Salgótarján 4— 0, Szolnok—Hajdúnánás 4—0, Hatvan—Kazincbarcika 4—1, Eger—Szeged-Dorozsma 0—2, Kecskeméti RSC—Tiszafüred 1—2. Szabadnapos: Tiszavas- vári. Nyugati csoport: Kapos­vár—Soproni FAC 1—0, Bala- tonfüred—Gázszer 0—5, Paks—Veszprém 2—1, Matáv Sopron—Pécs ’96 FC 2—0, Ta­tabánya—Soroksár 7—3, Nagy­kanizsa—Érd 1—0, BKV Előre—Dunaújváros 1—2, Száz­halombatta—Budafok 4—2. „Pontosan” Füzesgyarmat—Battonyal TK 3—1 (1-1) A füzesgyarmati Vad Zoltán egy góllaljárult hozzá csapa­ta győzelméhez. A megyei I. osztályban: Füzesgyarmat— jfiat tony ai TK3—1 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Klembucz. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai, Csák, Kovács Zs. (Jónás), Vad, Földesi, Novák, Salya (Bihari), Barta (Erdei), Tő­kés, Kovács S. Edző: Lázár Ist­ván. Battonya: Kunos — Báló, Fekete, Pilán, Turbucz, Putnoki, Árgyelán, Kovács, Mákos A., Mákos Á„ Sztán. Edző: Juhász Zoltán. Korrekt játékvezetés mel­lett második félidei jobb teljesít­ményével a hazaiak sikere meg­érdemelt. G.: Barta a 40., az 50., Vad a 60., ill. Kovács a 15. perc­ben. Jó: a hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel teljesít­ményéért, ill. Turbucz, Kovács, Sztán. (Szabó László) Békéscsabai MÁV—Gyoma FC 2-1 (0-1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Do­mokos. MÁV: Medovarszki — Nyári, Lonovics, Varga, Lipták V„ Pozsár, Lipták A., Kohanyecz (Ancsin), Deák (Horváth), Ko­vács (Hürkecz), Tóth M. Edző: Budai Attila. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Gonda, Furka, Dobó, Somogyi, Plástyik (Pribojszki), Forgács, Holló, Kovács, Orovecz (Hunya). Játékos edző: Somogyi János. A gyomaiak gyenge játé­kát kihasználva, a vasutasok a második félidőben két szép fejes­góllal begyűjtötték a számukra fontos három pontot. G.: Koha­nyecz az 55., Hürkecz a 64., ill. Somogyi a 25. percben. Jó: Lip­ták V., Deák, Hürkecz, Tóth M„ ill. Somogyi.(Braun Attila) Orosházi MTK— Szeghalom SC 4—3 (3—2) Orosháza, 200 néző. V.: Gulyás. OMTK: Oszadszky — Kasuba (Pusztai), Sitkéi, Erzsiák, Cson­tos, Mórocz (Szlopóczki), Far­kas, Bányik (Kenyeres), Boér, Fülöp, Lovas. Edző: Papp Imre. Szeghalom: Vári — Szilágyi (Kincses), Huszár, Tóth, Barna, Szabó, Pozsgai, Patai, Vámos, Zsombok, Kovács. Edző: Pálin­kás Mihály. A két gyors gól túlsá­gosan megnyugtatta a hazaiakat, a vendégek kihasználták lehető­ségeiket, egyenlítettek. Fordulás után mindkét csapat nagy akarás­sal, de sok hibával játszott. A helyzeteit jobban kihasználó csa­pat győzött. Gyenge játékveze­tés. G.: Lovas a 3„ Boér a 8„ Fülöp a 43., Kenyeres az 59., ill. Szabó a 40., a 43., Kincses a 86. percben. Jó: Erzsiák, Oszad­szky, Boér, ill. Szabó, Huszár, Zsombok. (Selmeczi László) Sarkad! Kinizsi— Mezőkovácsházi TE 1—3 (1-2) Sarkad, 200 néző. V.: Majoros. Sarkad: Szabó—Papp, Boldog, Molnár, Gajdács, Polcsek, Stók, Czégény (Nagy), Kesztyűs (Tóth), Kovács, Józsa. Edző: Karkus János. Mezőkovácshá- za: Bíró — Bányik, Kovács, Tö­rök, Kovácsik, Multyán, Mészá­ros, Dumitriu, Varga, Szivák (Molnár), Zábrák (Halász). Edző: Pepó Gábor. A tartaléko­sán felálló hazaiak megérdemel­ten szenvedtek vereséget a lelke­sen játszó Kovácsházától. Jó já­tékvezetés. G.: Kovács a 31., ill. Szivák a 14., Kovácsik a 43., Bányik az 59. percben. Jó: Sza­bó, Papp, Molnár, ill. Bányik, Kovácsik, Szivák. (Kiss Gábor) Doboz §K—Csabacsűd 1-2 (1-0) Doboz, 300 néző. V.: Pintér. Do­boz: Nagy G. — Benedek, Bottó, Lukucz, Békési, Kiszely, Bánsz- ki, Barcsai, Kocsis, Provosin- szki, Képíró. Edző: Zsigmond Károly. Csabacsűd: Balatoni — Varga T„ Furák, Brlázs, Fügedi, Varga J„ Pillár, Gulyás (Mizik), Urbancsok, Varga Z. (Gombár), Lénárf. Edző: Rétes Pál. A hely­zeteit jobban kihasználó csapat győzött. G.: Kocsis a 30., ill. Gu­lyás a 60., Urbancsok a 75. perc­ben. JÓ: Kocsis, Nagy G„ Bottó, ill. Fügedi, Gombár, Varga J„ Fu­rák. (Zs. K.) Nagyszénás! SK—Csorvás 1_1 (0-1) Nagyszénás, 300 néző. V.: Bo­gyó. Nagyszénás: Bíró — Go- dár, Zábrák, Sztvorecz, Verbő- czi, Trabak, Nagy Sz. (Krajcso- vics), Lakatos (Gengeliczki), Árgyelán, Horváth, Popol. Edző: Kókai Kálmán. Csorvás: Baráth -— Barkász (Kun), Füredi, Popol, Támyik T„ Kiss, Támyik Z„ Dé­nes (Benyovszki J.), Benyovszki Z„ Stef (Magyari), Ránkli. Edző: Patyi Béla. Hosszú szünet után a győzni akarás jelei mutatkoztak a hazai csapatnál, ami majdnem si­került is a könnyelműsködő ven­dégek ellen. Kiállítva: Füredi (a lefújás után megsértette a játék­vezetőt). G.: Árgyelán a 78., ill. Benyovszki Z. a 10. percben. Jó: Godár, Sztvorecz, ill. Baráth. (Benkó'László) Kamut SK— Medgyesegyházi TE 3—1 (2-0) Kamut, 100 néző. V.: Dajka. Kamut: Búj — Kürti, Somvári Z. (Bognár), Fehér, Szász, Nagy (Gyebnár), Antmann, Somvári M. (Varga), Gajdács, Balogh, Boldizsár. Edző: Bora Imre. Medgyesegyháza: Relu — Mo­csári, Multyán, Zsurzsucz G„ Holecz, Kovács, Petruzsán, Zsurzsucz Zs., Gubcsó, Vágási (Zámbori), Telek. Edző: Sári Fe­renc. Közepes színvonalú, küz­delmes mérkőzésen mindkét csapat sok helyzetet kihagyott, főleg a hazaiak. A minden csa­patrészében jobb Kamut megér­demelten győzött. G.: Nagy az 5„ Szász a 38., Fehér az 56., ill. Zámbori a 80. percben. Jó. Kür­ti, Somvári Z„ Fehér, Boldizsár, ill. Relu, Kovács, Gubcsó. (Szlancsik János) Gyomaendrődi Barátság- Mezőhegyes 2—0 (1—0) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Gyekiczki. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Hegedűs, Tóth (Dinya), Gubucz (Csikós), Molnár, Nagy M„ Janis, Ilyés (Farkas R.), Czifrák. Edző: Szendrei Béla. MezóTiegyes: Kocsis — Medve (Trungel), Dé­nes, Roszkos, Kopócs, Berki, Zsóri, Lovász, Kolozsi (Dávid), Varga, Antal (Zsótér). Edző: Ko­vács Sándor. Közepes színvona­lú mérkőzésen nem okozott külö­nösebb gondot a Barátságnak a vendégegyüttes legyőzése, és bi­zony ha a hazai támadók jobban odafigyelnek, a gólkülönbség akár nagyobb is lehetett volna. Magabiztos, jó játékvezetést lát­hatott az endrődi publikum. G.: Janis a 32., Molnár (11-esből) az 58. percben. Jó: Molnár, Gu­bucz, Janis, Sárosi (a mezőny leg­jobbja), ill. dicséret illeti az egész vendégcsapatot. (Gyuricza Já­nos) Elek SK—Jamina-Patrick SE 1-1 (1-0) Elek, 800 néző. V.: Zsurka. Elek: Pataki — Sarkadi, Séllei, Cziczeri, Ferenczi, Bálint, Pap, Tapasztó, Bíró T„ Tolnai (Uhrin), Ottlakán (Szűcs). Edző: Bakó Lajos. Jamina: Stumpf— Ottlakán M„ Mázán (Szelei), Kovács, Schneider, Pusztai, Szarvas (Kubik), Tóth, Belicza, Ecker (Mihály), Lábos. Edző: Turcsek Zoltán. Átvészelve a csabacsűdi fiaskót, kitűnő játé­kot produkált a tartalékos hazai együttes, és óriási elánnal már az első percben megszerezték a vezetést. Az első félidő meddő hazai fölénnyel telt el. A máso­dik félidőben többet kezdemé­nyezett a Jamina, de a hazai be­tonvédelmet csak a 85. percben sikerült áttörni. Kitűnő játékve­zetés mellett igazságos pontosz­tozkodás született a megyei rangadón. Gj Pap az L, ill. Belicza a 85. percben. Jó: Séllei (a mezőny legjobbja), de vala­mennyi játékos kitűnően ját­szott, ill. Ottlakán M„ Pusztai, Tóth, Belicza. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Elek SK— Jamina-Patrick SE 0—3, Békés­csabai MÁV—Gyoma FC 2—2, Füzesgyarmat—Battonyai TK 5—2, Orosházi MTK—Szegha­lom SC 7—0, Sarkadi Kinizsi— Mezőkovácsházi TE 1—0, Do­boz SK—Csabacsűd 2—1, Nagyszénási SK—Csorvás 0— 0, Kamut SK—Medgyesegyházi TE 1—1, Gyomaendrődi Barát­ság:—Mezőhegyesi SE 1—2. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban következik. Május 10., szombat: Szegedi EAC—Tótkomlósi TC, 17.00. Május 11., vasárnap: Mezőberényi FC—Kiskunfélegyháza, 17.00. Kiskőrös—Kalocsa, 17.00. Mélykút—Békési FC, 17.00. Hódmezővásárhely—Makó, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 9., péntek: Jamina-Patrick SE—Doboz SK, 17.00. Május 10., szombat: Battonyai TK—Nagyszénási SK, 17.00. Szeghalom SC—Kamut SK, 17.00. Gyoma FC—Elek SE, 17.00, Mezőhegyesi SE—Békéscsabai MÁV, 17.00. Május 11., vasárnap: Mezőkovácsházi TE—Gyomaendrődi BSE, 17.00, Medgyesegyházi TE—Füzesgyarmat, 17.00. Csorvás—Sarkadi Kinizsi, 17.00. Csabacsűd—Orosházi MTK, 17.00. Százharminc motoros a Ruda-Gipsz Kupáért Az indulókat és szurkolókat tekintve is a vasárnap legkiemelkedőbb eseménye volt a békéscsabai motocross-viadal, az MMSZ Hungária Trophy egyéni országos bajnokság 4. fordulójának keretében, a Ruda- GIPSZ Kupáért. Jóval több, mint százan birkóztak a kiváló, de nehéz- séges pályával két-két futamban, 9 kategóriában. A legjob megyei crossozó, a gyomai Balázs Dezső (125 kcm, szenior) első futamát kissé elrontotta, de aztán a második „menetet” megnyerte és őrzi vezető helyét a bajnokságban. A 250-es szenior kategóriában a jól ismert vásárhelyi crossozó, a 47 éves Borka János senkit sem engedett maga elé és ezzel beérte összetettben a két második helyet szerzett, ungvári Viktor Stegurát. A házigazdák annak ellenére is örülhettek, hogy az ifjabbik Vlcskó, Norbert motorja leállt a második futamban—de így is a dobogóra léphetett, 3. lett összesítésben. A legnépesebb verseny­szám, a II. osztályúak 125 -ös kategóriája 31 indulót vonzott. A szegedi éllovas Kovács Zoltán távollétében az ukrán Kricsfalusi kapta a fődíjat, miután 4., illetve harmadik lett a két futamban. Majdnem dobogós tudott lenni a Békés megyeiek közül az orosházi Zanócz Roland is — negyedik helyen végzett a 125-ös I. osztályban, ahol mellesleg ráadás­ként Balázs Dezső második helyet szerzett. (fábián) A bajnokságban éllovas, ungvári Viktor Stegura két második helyezést ért el a 125 kcm szenior kategóriában FOTÓ: FAZEKAS LÁSZLÓ Csabai sikerek a semi contact ob-n Szigetszentmiklóson rendezték meg a hét végén a kick-box sémi contact országos bajnokság első fordulóját, amelyen huszonegy egyesület százegy sportolója küzdött a helyezésekért. A Békés- j csabai Lakótelepi SE hat sportolója indult, akik két első és két második helyet szereztek. A férfiaknál az 57 kg-os súlycsoportban két régi nagy rivális, a békéscsabai Debreczeni Dezső és a Hunyadi SE kiválósága, Lantos Gyula küzdött az első helyért. A csabai fiú nagy csatában győzte le a kétszeres világbajnoki ezüstérmes Lantost, így az első helyen végzett. A hölgyek +65 kg-os súlycsoportjában j csabai házidöntőre került sor, amelyen nagy csatában Szudár | Andrea nyert Tóth Mónika ellen. Gregor László edző méltán volt elégedett tanítványai teljesít- ! ményével az országos bajnokság szigetszentmiklósi első fordu­lójában. A békéscsabaiak eredményei. Nők. 65 kg:2. Hankó K.+65 kg: 1. Szudár Andrea, 2. Tóth M. Férfiak. 57 kg: 1. Debreczeni Dezső. (T. B, I.)