Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-05 / 103. szám

Békéscsaba adott otthont az egyetemi, főiskolai röplabda országos döntőnek, amelyen a csabai főiskolások aranyérmesek lettek (7. oldal) A hét végén a békéscsabai tv- torony tövében rangos crossversenyt rendeztek, amelyen kilenc kategóriában hirdettek győztest (6. oldal) Az NB I B-s férfi asztalitenisz­bajnokságot nagy fölénnyel a Békési TE csapata nyerte, s egy év szünet után feljutott a legjobbak közé. Az I. Körös Kupát a KSI vitte haza Férfitornánk krémje Gyomaendrődön Szöul olimpiai bajnoka, Borkai Zsolt pontoz a gyűrűnél, majd a kétszeres ötkarikás bajnok, Ma­gyar Zoltán és a többszörös kontinensbajnok Guczoghy György társaságában átadja az L Kö­rös Kupa férfi tomaverseny fődíjait. A szünetek­ben a békéscsabai Nyeste Adrienn és Filó Mária, Ónodi Henrietta, a ritmikus gimnasztikás sok­szoros bajnok Fráter Viktória bemutatózik—sok helyen Európában szépen megtelnének nevük hallatára a sportcsarnokok. A gy omaendrődiek is mindent beleadtak, de mintha egy kicsit kifárad­tunk volna az ünnepek alatt. Sebaj, az érdekes lebonyolítású egyéni és csapatverseny fő szervezői, az innen elszármazott olimpikon, Var­ga Lajos ma Újpestről is sokszor hazagondol és mivel olyan partnereket talált, mint a helyi sport­csarnok-igazgató, Babos Lászlőné, akkor lám létrejöhetett a csoda, egy sportág ünnepet tud teremteni — egy településnek... Dr. Karácsony István, a Nemzetközi Tomaszövetség férfi tech­nikai bizottságának tagja mondta: „Óriási dolog, csak gratulálni tudok. A sportágnak új utakat kell keresnie, hogy nálunk is népszerűbb legyen, pél­dául ilyen versenyeket rendezni.” Forgács Ró­bert, az MTSZ főtitkára, miután átadja Dombos Lászlónak, a helyi torna nagy öregjének a „Ma­gyar Tornáért” kitüntetést, bólint, csak ismételni tudná ismert sportdiplomatánk véleményét. Ka­kukk József: „Még újpesti tornász koromban idejártunk edzőtáborozni és hatodik éves esseni edzősködésem óta is jöttünk már ide. Nagyon jól érezzük magunkat, a nyáron ismét itt leszünk.” Varga Lajos: „Nagy álmom vált valóra. Köszönet érte a főszereplőknek s a legnagyobb támogató önkormányzatnak, tomaszövetségnek és OTSH- nak.” Dr. Dávid Imre polgármester: „Nem kis anyagiak árán rendeztük meg a versenyt, de úgy hiszem, megérte s két év múlva megismételhet­jük.” Szóval a körítés igazán nagyszerű volt Gyomaendrődön szombaton, ahol persze verseny is volt a javából. A hét részt vevő csapatban hat korosztály egy-egy tornásza mutatta be szabadon választott gyakorlatát, így alakult ki a végső sor­rend, de az egyéni legjobbakat is díjazták. Ami ez utóbbiakat illeti, a Honvéd olimpiai újonca, Jordanov Krisztián 9,1 pontot kapott lólengés- gyakorlatára. Eredmények. Körös Kupa. 1. KSI és ÚTÉ 16—16 (a KSI több egyéni győzelmével nyerte el a serleget), 2. FTC, Dunaferr SE, Honvéd Schwehater SE 22—22 helyezési szám. Egyéni összetett győztesek. 11 évesek: Fülöp (Dunaferr) 47,9.12 évesek: Szerémi (ÚTÉ) 47,4.13 évesek: Megyeri (KSI) 46,65. Ifjúságiak: Gál (FTC) 49. Felnőttek: 1. Jordanov (Honvéd) 51,50, 2. Zimmermann (Dornbirn — Ausztria) 50,5, 3. Fajkusz (ÚTÉ) 49,85. (fábián) Bajnok a Békési TE KTE II.-OMTK O. 7:10 NB I B-s női asztalitenisz-mér­kőzés, Kecskemét Orosházi győztesek: Molnár E. 4, Páli 4, Lehoczki A. 2. A zárófordulóban a hazaiak 2:0- ra vezettek, majd 4:4 után a ven­dégek magabiztos győzelmet arattak Páli és Molnár E. vezérle­tével. Az orosháziak újoncként a tabella második helyén végeztek, Bogdánffy Csaba edző tanítvá­nyai feljutottak az A csoportba, s ezzel a kék-fehéreket két együttes képviselheti az élvonalban. Békési TE I.—Postás- Matáv II. 10:0 NB I B, férfi, Békés. Békési győztesek: Domokos 2, Csamai 2, Jakab 2, Németh 2, az ifj. Balogh, Németh és a Csamai, Domokos páros. A békésiek könnyedén győztek a fővárosiak ellen. A hazaiak kitű­nő teljesítménnyel megnyerték a bajnokságot és egyéves kitérő után Balogh József és dr. Szom- bathy Zoltán edzők tanítványai feljutottak az NB IA csoportjába. Békési TE I.— Szombathely 9:9 NB IB, női, Békés. Békési győz­tesek: Nagy Cs. 4, Dér 2, Buda­vári 1, Balogh B. 1, a Dér, Nagy Cs. páros. A lelkes hazaiak Nagy Csilla ve­zérletével értékes pontot szerez­tek a dobogós helyre pályázó vendégek ellen. V. L. Bogár-bronz Bogár János, a Békéscsabai AC szupermaratonistája a szlováki­ai Vranovban rendezett nemzet­közi maratoni versenyen harma­dikként ért célba 2:33,05-ös idővel a hegyvidéki nehéz tere­pen kijelölt pályán. U M M ® ® ® A fővárosban rendezték meg az atlétikai ügyességi csapatbaj­nokságot, amelyen Máté Gábor, a Békéscsabai AC sportolója diszkoszvetésben csaknem egy méterrel túlteljesítette a ljubja- nai ifjúsági Eb kiküldetési szin­tet. Ä két kilogrammos felnőtt szer 50,94 méterre repült a kezé­ből, s ezzel kvalifikálta magát a kontinensviadalra. « é $ Budapesten, az UTE Szilágyi ut­cai pályáján rendezték meg a hét végén az atléták országos váltó- bajnokságát. A viadalon az ifjú­sági fiúk mezőnyében a három serdülő korú fiatalt felvonultató Gyulai SE 4x800 méteres váltója a hetedik helyen érkezett a célba 8:40,78-as idővel. A gyulai váltó tagjai: Fűfa Péter, Kempf Tamás, Wolf Zoltán, Nagy István. Lőállásbán A technikai és tömegsportklubok megyei szövetsége megrendezte a kis- és nagykaliberű pisztolyos lóversenyét. Eredmények, kis- kaliber. Egyéni: 1. Rattai Kata­lin 187, 2. Múlt (mindkettő Bé­késcsabai Városi Lövészklub) 187, 3. Bedő (MTTSZ Tótkom­lós) 181 köregységgel. Csapat: 1. Békéscsabai VLK I. 552, 2. MTTSZ Tótkomlós 511,3. Tót­komlós II. 506. Nagykaliber. Egyéni: 1. Tóth Pál (MTTSZ Szarvas) 180, 2. Pipis (Tótkom­lós) 166,3. Rattai 163. Csapat: 1. Szarvas 1.481,2. Tótkomlós 477, 3. Békéscsaba II. 459. Tóth nem jutott a 16 közé Huszonhat ország 124 versenyzőjének részvételével rendezték meg Budapesten a Ricoh-kupáért kiírt női párbajtőrvívó világkupa-viadalt, amelyre a világranglista első harminckét helyezettjéből tizenkilencen neveztek. A selejtezők során a békéscsabai Tóth Hajnalka csoportel­sőként jutott a 64-es táblára. A folytatásban már nem kísérte szerencse, nem jutott a nyoicaddöntőbe. A Ricoh-kupátSza/ay Gyöngyi nyerte. A Totó 18. heti eredményei 1.Siófoki Bányász—Vác FC....................... .......0—0 X 2 . Pécsi MFC—Vasas.................................. .......3—3 X 3 .1860 München Bayern München...... .......3—3 X 4 .1. FC Köln—Karlsruhe........................... .......4—1 1 5 . Dortmund—Schalke 04........................... .......1—0 1 6. Hamburg Werder Bremen................. .......3—2 1 7 . Mönchengladbach—Leverkusen.......... .......2—2 X 8. Atalanta—Parma.................................... .......1—2 2 9 . Juventus—Sampdoria............................ .......0—0 X 10. Perugia Fiorentina............................... .......1—1 X l l.Reggiana Cagliari ................................ 0— 3 2 12. AS Roma—Lazio..................................... .......1-4 X 1 3.Udinese—AC Milan................................ .......1—1 X +1 . mérkőzés: 14. Kispest-Honvéd FC—MTK FC ............. .......2—2 X A FINISBEN MÁR MUTATOTr VALAMIT A CSABA Vasas Dreher—Békéscsabai NKC 22—19 (11—6) NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 300 néző. V.: Kálóczy, Marczinka. Vasas: SHIRINA —Utasi l,Tóthné6(3), Hochrajter, CSERNUS 3, Kovács 2, ERDŐS 4. Cs.: Melentieva 2, Tarjáni 3, Vidinczei 1. Edző: Csík János. Békéscsaba: Ajtonyné—Mezőségi, Krista, BABOLY 3, MEGYEBÍRÓNÉ 4, FELIX 4, Kovács J. 2. Cs.: KOVÁCSNÉ (kapus), Buda 5 (2), Bolla. Edző: Szabó Károly. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2. A vendégek kötelező optimizmu­sa néhol már becserkészett a tip­pek közé egy-egy meglepetés­jóslatot, ami lefordítva döntetlent jelentett. Úgy vélekedtek a csabai játékosok, hogy csak akkor lehet esély erre, ha sikerül megfogni Tóthnét vagy éppen rossz napot fog ki az átlövő, no meg minden­kinek a maximumot kell nyújta­nia. Hogy komolyan gondolták a vendégek Tóthné megfogását, azt bizonyítja, hogy már az első pillanattól kezdve Szabó Károly Félix személyében külön őrzőt állított rá. A hazaiak folyamato­san magukhoz ragadták a kezde­ményezést, és két-három, illetve négygólos előnyre tettek szert (6. perc: 3—1, 19. p.: 7—3). Ebben az időszakban valami hiányzott a csabai játékosokból, mert táma­dásban az átlövők előkészítetle­nül lőtték el a labdákat, könnyű munkát adva az amúgy is reme­kül védő Shirinának. Úgy tűnt, nem igazán hiszik el a vendégek, hogy akár közelebb is kerülhet­nek a Vasashoz, ám hozzátarto­zik a dologhoz, hogy nem sok csapat mondhatja el magáról azt, hogy egy félidő alatt tizenegy gólt kap a Vasas otthonában. A máso­dikjátékrész elején úgy tűnt, to­vább tart a V asas magabiztossága (11. p.: 14—8). így gondolhatták a fővárosi játékosok is, mert kien­gedtek. Hochrajter nélkül (vala­milyen okból lecserélte Csík edző) nem nagyon ment a gárdá­nak, Tóthnét pedig jól őrizte Fé­lix. A Békéscsaba nem adta fel, szép lassan zárkózott, csaknem utolérte ellenfelét (19. p.: 17— 16). Az izgalmas végjátékban megrázta magát Tarjáni, egymás után szerzett három gólt, s ez dön­tött. Összességében remekül helytállt a Csaba a sztárokkal teletűzdelt Vasas otthonában. Csík János: — Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert már két hete nem játszottunk együtt. Na­gyon örülök, hogy a végére kiiz­zadtuk a győzelmet. Szabó Ká­roly: — Ha az első félidő végén jobban koncentrálunk és a máso­dik játékrészben minden ziccert kihasználunk, nagyobb meglepe­tést okozhattunk volna. Nem va­gyok teljes mértékben elégedett a végeredménnyel, mert úgy ér­zem, egy pontot elvihettünk vol­na. ^ Szegedi Zsolt Egri KC-Békési FKC 31-30 (13-16) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Eger, 50, néző. V.: Oláh, Szelecz. Békés: Tóth Gy. — Polgár T. 2, Csuvarszki 7, Árdeleán L. 2, Greksza 1, Bogárdi 8, Pocsai 10. Cs.: Weigert, Szűcs. Edző: Kádas László. Az ellenfél legjobb dobói: Burg 9, Scheili 8. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2. A nyeretlen sereghajtó otthoná­ban a békésiek kezdtek jobban, a 11. percben 7—3-ra vezettek. Az egriek nem adták fel, a széteső, rosszul védekező vendégek ellen hamar egyenlítettek (16. p.: 8— 8). A rendkívül alacsony színvo­nalú találkozón a folytatásban felváltva estek a gólok, majd a 25. perctől kissé feljavultak a békési­ek, így háromgólos előnnyel vo­nultak pihenőre. Szünet után to­vább folytatódott a mélyrepülés. A sereghajtó egriek a félidő köze­pén 20—22 után zsinórban öt gólt lőttek, fordítottak. Az izgalmat az utolsó perc jelentette, egygólos egri vezetés után Bogárdi hétmé­teresből egyenlített, majd időn- túli szabaddobásból Scheili meg­szerezte a bajnokság során az eg­rieknek az első győzelmet. Kádas László: — Erre nincs mondanivalóm... HC S&írvas-Mizse KC 23-24 (12-11) NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés, Szarvas, 200 néző. V.: Szentesi, Szendrei. Szarvas: Dián — TUSJAK 4, Czere, SERFEL 12, Kékesi, Nemes 1, Harsányi V. Cs.: Kiss (kapus), Nagy G. 4, Korcsok 2, Dócs. Edző: Velky Mihály. Az ellenfél legjobb dobói: Farkas 6,Józsa6. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4. A vendégek agresszív játékkal hamar elhúztak, csak a nyolcadik percben sikerült Korcsoknak szé­píteni. Ezt követően fej-fej mel­lett haladt a két csapat, aló. perc­ben Serfel találatával vette át a vezetést először a szarvasi gárda. Szünet után a 12. percben 14— 17 -et mutatott az eredmény- jelző, és valahogy a szarvasiak nem találták a fonalat. A soros emberelőny nem a hazaiaknak kedvezett, mert a mizseiek fordí­tani tudtak, és átvették a vezetést, amit már a mérkőzés végéig ki sem adtak a kezükből. A keményen, agresszíven védekező vendégek jobban akarták a győzelmet, mivel ők is a kiesés ellen küzdenek, de nekik még van reményük. Velky Mihály: — Még az utolsó percekben is volt esélyünk a döntetlenre, de Serfel elhibázott büntetője és az ezt követően kiha­gyott helyzet a rutinos vendégek­nek hozta meg a győzelmet.-rimi­A BÁNYÁSZ BAJNOKI ÁLMAI... Békéscsabai VSC—Tatabánya 4—13 (2—5, 1—I, O—O, 1—4) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Pengő, Orbán. Békéscsaba: Máté — Szilvásy 1, Balázs 1, dr. Szlávik 2 (1), Jámbor, Borsos, Dávid, Csendes, Pásztor, Zahorán, dr. Szeberényi Zs. Edző: dr. Szlávik Győző, Csabai Zoltán. A hazaiak szempontjából nem volt kedvező előjel, hogy Román és Lukácsi nem állt az edzők ren­delkezésére, és a fiatal Latorczai az utolsó edzésen súlyos fülsérü­A Békés megyei Karate Gold Klub csapatbajnokság állása az 2. forduló (Fehér Kupa) után: 1. Bé­késcsabai LTP SE kick-box 96,2. Mezőberényi SDSE 90, 3. Dragon Taekwon-do Klub (lilék, Kétegyháza) 88, 4. Kétegyházi lést szenvedett. Nem beszélve ar­ról, hogy az ezüstérmes helyen álló, de bajnoki címre áhító Tata­bánya komplett csapattal érke­zett. Ez a találkozó első két ne­Karate-sorrend Kick-box klub 52,5. Bcs. LTP SE ITF taekwon-do klub 40, 6. Tótkomlósi ITF taekwon-do klub, 7. Dévaványai SE 26, 8. Szarvasi Security Kick-box klub 17, 9. Szabadkígyósi ITF Taek­won-do klub 16,10—11. Gyulai gyedében ki is tűnt, a vendégek számtalan gyors megúszásból szerezték góljaikat, az egész mérkőzés folyamán összesen ti­zenegyszer voltak eredményesek megúszásból és kétszer centeijá- tékból. A hazaiak csak a harma­dik negyedben voltak egyenlő el­lenfelek, amikor a bányász csa­patból a cseresor játszott. Kamikaze Kyokushin Karate klub és Szabadkígyósi Taekwon- do klub 15—15, 12. Kondorosi Kick-boxklub 12,13.Füzesgyar­mati kick-box SE 10,14. Combat Almáskamarás 7, 15. Szeghalmi Kick-box klub 1 ponttal.