Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-26 / 120. szám

6 SportmagaziN 1997. május 26., hétfő A FÜRDŐVÁROSIAK REMEKELTEK Az ÉLEN NEM VÁLTOZOTT SEMMI Gyula-Kanton FC— Hódmezővásárhely 4—1 (1-0) Gyula, 500 néző. V.: Berger. Gyula: Veres — Komlósi, Pápa, Resetár—Tamási, Kiss, Gajdács (Burai), Papp, Bíró — Szilágyi (Szekeres), Boruzs. Edző: Fodor Sándor. Hódmezővásárhely: Soós — Szűcs, Balogh, Luczás (Erdei), Kovács — Fazekas (Szűcs), Mátyus, Tóth, Varga (Kazán) — Smelkó, Huszár. Ed- ző: Antal Ferenc. 18. perc: Pápa 30 méteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a kapu bal felső sarkába, 1—0. 70. perc: Boruzs jobb oldalról cselezte be magát a kapu közelé­be, éles szögből lőtt, s a kapusról kipattanó labdát Komlósi vágta be a hálóba, 2—0. 80. perc: a kiugró Tamásit a 16-oson belül szabálytalanul akasztották a vendég védők, s a megítélt büntetőt Resetár értéke­sítette, 3—0. 85. perc: Egy hazai támadás során Soósról ismét kipattant a labda, és most Szekeres volt eredményes, 4—0. 88. perc: vásárhelyi ellentá­madás során Balogh távolról la­posan talált a hazaiak kapujába, 4—1. A játékosállományában meg­erősödött Vásárhely végig ke­mény és harcos ellenfélnek mu­tatkozott a gyulai csapattal szem­ben. Ennek ellenére a hazaiak nagy akarással és jó játékkal megérdemelten győztek, még ilyen arányban is. Jó: Papp, Kiss, Pápa, ill. Mátyus, Fazekas. (Je­néi Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Hódmezővásárhely 1—2. Mezőberényi FC—Makói FC 1-2 (0-1) Mezőberény, 350 néző. V.: Har- sányi.Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Udvari, Rácz Zs. (Bokor) — Botyánszki, Rácz A., Litauszki, Kovács (Kukely) — Darócz, Raducu (Burai). Edző: Borgula János. Makó: Ménesi — Kindel, Anda, Bottlik, Csák (Nagy) — Kon- dacs, Márki (Bódi), Bress, Frank t—Papp (dr. Széli), Karsai. Edző: Kolozsvári János. 34. perc: jobb oldali támadást vezettek a vendégek, a beadást Csák 6 méterről a kimozduló ka­pus mellett a kapu jobb oldalába gurította,0—1. 74. perc: Litauszki a vendé­gek térfelén szerzett labdát, átcse­lezte magát három védőn, 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1—1. 84. perc: Laurinyecz elvétette a labdát a hazai 16-oson, a szem­füles Bress rácsapott, és megsze­rezte a vezetést, 1—2. Két ellentétes félidő jelle­mezte a mérkőzést, az elsőben a vendégek, a másodikban a haza­iak támadtak többet. Ezúttal sem ment a góllövés a hazaiaknak, míg a vendégek helyzet nélkül is tudtak gólt szerezni. Kukely gólját az 57. percben a játékve­zető megadta, de Tumó partjel­ző beintésére visszavonta. Ezzel nagy hibát követett el, különben jól vezetett. A.döntetlen igazsá­gosabb eredmény lett volna. Jó: Sajben, Botyánszki, Litauszki, ill. Ménesi, Kindel, Csák. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Makói FC 2—0. Kalocsa—Békési FC 2—2 (0-1) Kalocsa, 600 néző. V.: Gera. Ka­locsa: Gojtán — Iván (Unyi), Aszódi, Mácsai — Bolvári (Sza­badi), Farkas G., Sári, Balogh — Bimbó (Bata), FarkasZ., Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. Bé­kés: Hanyecz—Szenti,Fehérvá­ri, Lipták, Jánosi — Pálfi, Nagy Z., Nagy I., Bagyinka—Szegedi, Botyánszki. Edző: Nagy Mihály, Királyvári Károly. 11. perc: Bal oldali békési tá­madást követően az éles beadás­ról a hazai védők lemaradtak, Mácsai sem tudott játékba avat­kozni és a berobbanó Bagyinka a hálóba lőtt, 0—1. 47. perc: Korszerű békési ak­ció futott a pályán. A jobbról belőtt labdát Fehérvári küldte a vetődő Gojtán mellett a kapu jobb oldalába, 0—2. 57. perc: Sári szabadrúgása kipattant Hanyeczről és a szem­füles Balogh jobbal a bal sarokba pöckölt, 1—2. 88. perc: Farkas Z. csavart badását Mácsai védhetetlenül fe­jelte a kapuba, 2—2. Korrekt játékvezetés mellett a hazai csapat nagyon „békés” el­lenfele volt a Békésnek. A vendé­gek az első félidőben több hely­zetet teremtettek, melyekből egyet ki is használtak. Szünet után már a második percben nö­velték előnyüket a vendégek. A hazai együttes mindent megpró­bált az egyenlítés érdekében, ami az utolsó előtti percben sikerült is. Jó: Gojtán, Balogh, Farkas Z., ill. Fehérvári, Nagy I., Bagyinka. Ifjúságiak: Kalocsa—Béké­si FC 2—0. Kiskőrös—Tótkomlós! TC 4-1 (2-0) Kiskőrös, 700 néző. V.: Tóth G. Kiskőrös: Tüskés — B. Szabó, Amuncsik, Aszódi — Szauer T. (Szlovák), Kiss, Szauer Z. (Agócs), Pecznyik — Csemák, Miskovicz, Sztojanovics (Sárkö­zi). Edző: Himer István, Szlovák László. Tótkomlós: Czirbus — Garai, Bakai, Tarján, Pásztor T. — Illyés, Kispál (Szabó), Papp, Ronyecz (Pásztor L.) — Csonka (Kvasznovszki).Tóth. Edző: Ma- tajsz Pál. 3. perc: Kiss laposan, 10 méterről a kapu közepébe vágta a labdát, 1—0. 27. perc: Szauer T. belőtt lab­dáját Sztojanovics biztosan fe­jelte a kapuba, 2—0. 58. perc: Tarján 12 méterről jobbal a jobb sarokba lőtt,2—1. 87. perc: Csernák nagy szóló után 6 méterről hatalmas gólt lőtt, 3—1. 90. perc: Kiss szöktetése után Sárközi kapta a labdát, aki né­hány lépés után óriási gólt ragasz­tott a bal sarokba,4—1. Az első félidei jó játék után a második játékrész elején a hazai csapat vesztett lendületéből, így szépítettek a vendégek. A mérkő­zés hajrájában a kiskőrösiek újabb két gólt szereztek, így ma­gabiztos győzelmet arattak. Jó: Kiss, Pecznyik, Csemák, ill. Garai, Bakai, Papp. Ifjúságiak: Kiskőrös— Tótkomlósi TC 6—3. Szarvasi FC— Kiskunfélegyháza 0—3 (0-2) Szarvas, 300 néző. V.: Rischák. Szarvas: Zana—Darida Zs., Ta­kács, Rohony (Sindel) — Klimaj (Nagy F.), Zahorecz, Velky (Tóth Zs.), Závoda, Moldván — Ben- cze, Benyó. Edző: Tőzsér Géza. Kiskunfélegyháza: Cseh — Karsai, Fekete, Korom — Lap- sánszki, Síber, Újfalusi (Valko- vics), Máté, Truczka (Samu) — Csincsák, Kiss. Edző: Kumcz Ist­ván. 4. perc: Lesgyanús helyzet után Csincsák lépett ki és 14 méterről a jobb sarokba emelt, 0—1. 42. perc: Zahorecz buktatta Truczkát a 16-oson belül. A meg­ítélt büntetőt Csincsák biztosan értékesítette, 0—2. 55. perc: Laspánszki elfutott, önzetlen begurítását Máté a bal sarokba lőtte,0—3. 88. perc: Závoda megkapta második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. A hónapok óta „pénz és taps nélkül” futballozó szaryasiaknak ezen a délutánon semmi sem si­került, bár a vendégek gyors gólja után három százszázalékos hely­zetük is volt. A bajnoki címre törő félegyháziak sikere megérde­melt. Jó. Takács, Zahorecz, Ben- cze, ill. Fekete, Korom, Csincsák. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Kis­kunfélegyházi TK 3—5. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Szegedi VSE 9—0 (4—0), Mélykút— Baja 1—1 (1—0). Az Alföld csoport állása 1. Kiskőrös 17 2 4 49—19 53 2. Kkf.egy háza 16 3 4 46—20 51 3. Mélykút 12 6 5 32—24 42 4. Kalocsa 10 10 3 34—24 4(1 5. Gyula 12 3 8 44—25 39 6.SZEAC 12 3 8 37—23 39 7. Baja 10 4 8 28—20 34 8. Békés 8 5 9 27—37 29 9. Makó 8 3 11 37—34 27 10.Hmv.hely * 10 1 12 38—36 25 11. Tótkomlós 5 6 11 27—41 21 12.M.berény 4 6 13 18—32 18 13. Szarvas 2 5 14 20—46 11 14.SZVSE 2 1 18 12—72 7 * = 6 büntetőpont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kis- szállási Csont FC törölve. Gyoma FC—Orosházi MTK 1-1 (0-0) Gyomaendrőd, 250 néző. V.: Né­meth. Gyoma: Hajdú—Munká­csi, Gonda, Furka, Dobó, Somo­gyi, Plástyik, Forgács (Kocsis), Holló, Kovács (Pribojszki), Nagy (Orovecz). Játékos edző: Somo­gyi János. Orosháza: Oszadszky S.—Juhász, Árvái, Sitkéi, Cson­tos (Kasuba), Mórocz, Boér (Sin), Fülöp, Farkas, Szlopóczki, Lovas. Edző: Papp Imre. Ez az a mérkőzés, amit minél hamarabb el kell felejteni. A hazai csapat helyzetek sokaságát hagyta ki, ami a végén meg is bosszulta magát, mert a vendégcsapat egy talált góllal ki is egyenlített. G.: Somogyi a 65., ill. Lovas a 75. percben. Jó: egyik csapatból sem nyújtott senki átlagon felülit. (Holló János) Battonyai TK— Gyomaendrődi Barátság 0-5 (0-2) Battonya, 200 néző. V.: Koka- vecz. Battonya: Kunos — Oláh, Fekete, Pilán, Sztán, Puttnoki (Zsóri), Árgyelán (Simon), Tur- bucz, Mákos A. (Koma), Mákos Á., Kovács. Edző: Juhász Zoltán. Barátság: Halász — Bócsik (Il­lés), Karácsony, Sárosi, Gubucz, Hegedűs, Nagy M., Lipták, Tóth, Janis, Czifrák (Dinya). Edző: Szendrei Béla. A teljesen leeresz­tett hazai csapat egy pillanatra sem tudta kétségessé tenni a nagyarányú vendéggyőzelmet. G.: Czifrák a 15., a35„ Bócsik az 55., Janis a 70. és a 80. percben. Jó: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész ven­dégcsapat. (Lukács István) Füzesgyarmat— Nagyszénás 4—1 (2—0) Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Gyekiczki.Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai, Tóth Zs. (Jó­nás), Kovács Zs., Vad. Földesi, Novák (Barta), Salya, Tóth Cs. (Bihari), Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Nagyszé­nás: Pajkó — Frák (Bagi), Záb- rák, Sztvorecz, Verbőczi, Tra- bak, Tóth-Abonyi, Popol (Nagy), Árgyelán (Gengelicz- ki), Horváth, Simon. Edző: Kókai Kálmán. Korrekt játékve­zetés mellett közepes színvona­lú találkozón a hazaiak fölényü­ket gólokra váltották, sikerük megérdemelt. G.: Ajtai a 13., yad a 37. és a 70, Tőkés a47., ill. Árgyelán a 60. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Frák, Árgyelán, Simon. (Szabó Lász­ló) Jamina-Patrick SE— Szeghalom SC 5—2 (3—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Bmsznyiczki. Jamina: Stumpf — Ottlakán (Hajdú), Mázán, Kovács B., Schneider, Pusztai, Ecker, Kubik, Tóth A., Belicza (Szelei), Mihály (Szarvas). Edző: Turcsek Zoltán. Szegha­lom: Ivicevic — Szabó (Kovács R.), Huszár, Kata, Barna, Tóth, Ombódi, Kincses (Szilágyi), Vámos, Zsombok, Kovács Zs. Edző: Pálinkás Mihály. Jó iramú találkozón a listavezető hazaiak sportszerű játékkal megérde­melt győzelmet arattak a közép­mezőnyben tanyázó sárrétiek­kel szemben. G.: Ecker az L, Tóth a 20. és a 73., Belicza a 25., Hajdú a 89., ill. Ombódi a 39. és az 59. percben. Jó: Tóth A., Kubik, Ecker, Belicza, ill. Om­bódi, Kovács R. (Tóth B. Ist­ván) Mezőhegyesi SE—Doboz 2-0 (1-0) Mezőhegyes, 100 néző. V.: He­gedűs. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Dénes, Lovász, Roszkos (Kovács), Dávid, Varga, Zsóri, Kopócs (Zsótész), Kolozsi (An­tal), Berki. Edző: Kovács Sándor, Doboz: Nagy G. — Nagy T., Benedek, Kovács, Bottó, Ki- szely, Barcsai, Képíró, Lukucz, Zsigmond, Békési (Molnár). Já­tékos edző: Zsigmond Károly. Jó iramú mérkőzésen megérdemelt a hazai siker. Az eredmény alaku­lásában nagy szerepe volt a jó napot kifogó vendégkapusnak. A hazaiak egy bajnokságra való helyzetet hagytak ki. Kiállítva: Képíró (reklamálásért) az 52. percben. Kiszely 1 l-esét Gulyás megfogta. G.: Varga (1 l-esből) a 35., Lovász az 57. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Nagy G. (a mezőny legjobbja. (Perlaki Já­nos) Csabacsűd—Kamut SK 2-2 (1-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Gu­lyás. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Mizik A., Brlázs, Jurák, Varga J., Pillár, Gulyás, Urban- csok, Jelen, Varga T. Edző: Rétes Pál. Kamut: Búj — Kürti, Len- kefi. Bognár, Szász, Bora (Var­ga), Antmann, Nagy, Gajdács (Bálint), Balogh, Boldizsár. Ed­ző: Bora Imre. A hazai csapat végig támadta a mérkőzés 90 per­cét, de több gól is a lábakban maradt. A görcsös akarás rá­nyomta a bélyegét a játékukra, így az eredmény igazságos. G.: Urbancsok a 20., Varga J. az 55., ill. Szász a 37., Varga a 65. perc­ben. Jó.: Brlázs, Pillár, Jurák, ill. Lenkefi, Szász, Boldizsár. (Szil­ágyi Mihály) Medgyesegyháza—Sarkad! Kinizsi 6-0 (2-0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Bogyó. Medgyesegyháza: Relu — Mocsári L., Multyán, Zsur- zsucz Zs., Telek (Gera), Kovács Z„ Petruzsán, Zámbori (Pintér), Mocsári A., Vágási, Gubcsó (Szűcs). Edző: Sári Ferenc. Sar­kad: Szabó I. -— Polcsek, Szabó 11., Vass (Stók), Boldog, Papp, Molnár, Szabó III., Kesztyűs, Kovács A., Józsa. Edző: Karkus János. Régen várt javuló játékkal, közönségszórakoztató mérkőzé­sen a hazaiak helyzeteik egy ré­szét kihasználva ilyen arányban is megérdemelten győztek. Kiál­lítva: Kesztyűs (ütésért) a 25. percben. G.: Mocsári A. (mester- hármas) a 17., a 36., a 68., Gera a 70., Kovács Z. a 82., Vágási a 89. percben. Jó: Mocsári A. (a me­zőny legjobbja), Vágási, Kovács Z., Petruzsán, ill. Szabó III., Ko­vács A., Józsa. (Zs. Zs.) Mezőkovácsházi TE—Elek SE 1-1 (0-0) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Zábrák. Mezőkovácsháza: Bíró —Széli, Kovács, Radu (Molnár), Kovalcsik, Multyán, Marócsik, Dumitriu (Ágoston), Mészáros, Szivák, Halász (Néveri). Edző: Pepó Gábor. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Cziczeri, Uhrin, Séllei, Papp, Tapasztó, Bálint, Bíró, Tolnai (Ottlakán). Játékos edző: Kohut Zoltán. A két csapat a langyos első félidő után igazi rangadót játszott. A hazai csapat a második félidő kezdetétől neki­esett ellenfelének. A hatalmas iramot csak a játékvezető nem tudta felvenni, és téves ítéleteivel borzolta mindkét csapatjátékosa­inak és a nézők idegeit. Az eleki- ek lesgyanús helyzetből egyenlí­tettek. G.: Multyán az 57., ill. Ottlakán a 80. percben. Jó: Bíró, Széli, Multyán, ill. az egész ven­dég csapat. (Baráth) Csorvás—Békéscsabai MÁV 0-1 (0-1) Csorvás, 250 néző. V.: Majoros. Csorvás: Baráth — Barkász, Po­pol, Támyik T. (Kun), Füredi, Kiss (Ránkli), Támyik Z„ Be- nyovszki J., Benyovszki Zs., Stef, Dénes (Magyart). Edző: Patyi Béla. MÁV: Medovarszki -— Hürkecz (Gál), Varga, Tóth (Nyári), Lonovics, Lipták V., Lipták A„ Marik, Ancsin, Deák, Pozsár (Horváth). Edző: Budai Attila. Minden elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen megérdemelt a vendégsiker. G.: Popol (öngól) a 10. percben. Jó: a hazai csapat­ból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat. (Lestyán Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyoma FC—-Orosházi MTK 2—0, Bat­tonyai TK—Gyomaendrődi Ba­rátság 2—2, Füzesgyarmat— Nagyszénási SK 7—0, Jamina- Patrick SE—Szeghalom SC 3— 1, Mezőhegyesi SE—Doboz 6— 1, Csabacsűd—Kamut SK 8—0, Medgyesegyházi SE—Sarkadi Kinizsi 2—0, Mezőkovácsházi TE—Elek SE 2—1, Csorvás— Békéscsabai MÁV 4—2. A megyei bajnokság állása 1. Jamina 20 8 2 65—18 68 2. Barátság 20 6 4 69—16 66 3. Csabacsűd 17 5 8 68—47 56 4. Elek 16 7 7 64—45 55 5.Mk.háza 14 8 8 54—33 50 6.Gyoma FC 14 8 8 55—35 50 7. Mezőhegyes 13 8 9 52—39 47 8. Battonya 12 8 10 43—39 44 9.F.gyarmat 12 7 11 44—39 43 10. Csorvás 12 7 11 45—43 43 11. Szeghalom 9 10 11 49—52 37 12.M.egyháza 9 8 13 47—63 35 13.0MTK 9 8 13 41—58 35 14. Sarkad 10 3 17 36—60 33 15. Doboz 9 5 16 42—59 32 16.Bcs.MAV 8 2 20 38—70 26 17.Nagyszénás 3 7 20 33—90 16 18. Kamut 3 5 22 35—74 14 Támadnak a fehérmezes gyulaiak a vásárhelyiek elleni NB III- as vasárnapi összecsapáson. A találkozót a fürdővárosiak nyerték jó játékkal 4—1 -re fotó: fazekas Ferenc A Totó 21. heti eredményei 1. Békéscsabai Előre FC—Csepel SC ...............2—1 1 2. Pécsi MFC—Győri ETO FC..........................2—2 x 3. Tiszakécske—Szeged-Dorozsma..............0—1 2 4 . Budafok—Gázszer FC....................................1—2 2 5 .1. FC Köln—Leverkusen............................4—0 1 6. Bayern München—VfB Stuttgart.................4—2 1 7 . Hamburg—Dortmund................................2—1 1 8. Karlsruhe—1860 München...........................3—0 1 9 . Atalanta—Juventus....................................törölve lO .Internazionale—Napoli..................................3—2 1 11. Parma—Bologna.............................................1—0 1 12. Vicenza—AC Milan........................................2—0 1 1 3. Uerdingen—Mainz..........................................0—1 2 +1 . mérkőzés: 14. Hertha—Stuttgarter Kickers lapzártakor játszották Következik Az NB Ill-as labdarúgó-bajnokságban következik. Május 31.. szombat: Szegedi VSE—Mélykút, 17.00. Június 1., vasárnap: Baja—Kiskőrös, 17.00. Tótkomlósi TC—Kalo­csa, 17.00. Hódmezővásárhely—Szarvasi FC, 17.00. Mezőberényi FC—Gyula-Kanton FC, 17.00. Makó—Bé­kési FC, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 31., szombat: Szeghalom SC—Gyoma FC, 17.00. Orosházi MTK—Mezőhegyesi SE, 17.00. Gyoma­endrődi Barátság—Medgyesegyháza, 17.00. Doboz— Mezőkovácsházi TE, 17.00. Június 1., vasárnap: Sarkadi Kinizsi—Füzesgyarmat, 17.00. Békéscsabai MÁV— Battonyai TK, 17.00. Csabacsűd—Jamina-Patrick SE 17.00. Kamut SK—Nagyszénási SE, 17.00. Elek SE— Csorvás, 17.00. Az NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Tiszakécske—Szeged Dorozsma 0—1, Nyír­egyháza—Diósgyőr 1—0, Hatvan—Kábái Cukor FC 1—1, Szolnok—Eger 3—1, Kecskeméti RSC—Hajdúnánás 3—0, Kazincbarcika—Salgótarján 0—0, Tiszavasvári—Kecske­méti TE 1—1. A Tiszafüred Szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. Tiszakécske 56, 2. Diósgyőr 49, 3. Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló 48. Nyugati csoport: Nagykanizsa—Matáv Sopron 1—0, Paks—BKV Előre 6—1, Balatonfüred—Érd 1—3, Tatabá­nya—Dunaújváros 0—4, Kaposvár—Pécs ’96 FC 0—0, Százhalombatta—Veszprém 2—1, Budafok—Gázszer FC 1—2, Soproni FAC—Soroksár 4—1. Az élcsoport állása: 1. Gázszer FC 65,2. Dunaferr SE 56,3. Kaposvár 49 ponttal.