Békés Megyei Hírlap, 1997. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-12 / 109. szám

6 SportmagaziN 1997. május 12., hétfő Békési bravúr Mélykűton Tovább tart a Jamina és a Barátság versenyfutása Szegedi EAC—Tótkomlósi TC 5-2 (2-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 400 néző. V.: Harsányi. Szeged: Dobó — Dalnoki, Sza­bó Zs., Várszegi N., Lévai — Kulacsik (Kiss P.), Vándor, Lehota (Turján) — Szarvas, Hadár, Várszegi R. Edző: Híres Gábor. Tótkomlós: Czirbus — Pásztor L., Bakai, Pásztor T., Garai — Papp, Illyés (Ölei), Csonka, Kispál — Szabó Zs., Tóth G. Edző: Matajsz Pál. 15. perc: Az egy perccel ko­rábban kapufát elérő hazaiak megszerezték a vezetést. Vár­szegi R. lépett ki nagy lendület­tel a védők gyűrűjéből, és 15 méterről laposan a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1—0. 20. perc: Szarvas bal oldali beadása üresen találta a 16-oson belül Vándort, aki egy igazítás után kilőtte a jobb alsó sarkot, 2 —0. 43. perc: Tóth G. cselezge­tett az alapvonal közelében a bal oldalon, majd éles beadását a kapus elvétette, és a középen érkező Garai az üres kapuba gurított, 2—1. 56. perc: Egy gyors kontra­akció végén Tóth G. üresen ve­hette át a labdát a hazai 16-osnál, majd ballal a jobb felső sarokba bombázott, 2—2. 67. perc: Hadár két védőt lerázva tisztára játszotta magát, és 10 méterről a kimozduló ka­pus mellett a hálóba lőtt, 3—2. 70. perc: Szarvas tört be a komlósiak 16-osára, majd miu­tán megtolta a labdát, Bakai el­húzta a lábát, 11-es. A megítélt büntetőt Vándor a jobb alsó sa­rokba továbbította, 4—2. 81. perc: Kiss P. átadását Turján mellel maga elé vette, majd jobbal a bal felső sarokba helyezett, 5—2. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben, számtalan helyzetet dolgoztak ki, ezekből csak kettőt értékesítettek, s egy kontra után szépítettek a vendé­gek. Fordulás után gyorsan egyenlítettek a komlósiak, ám ezt követően elég volt néhány apró figyelmetlenség ahhoz, hogy ismét a Tisza-partiak sze­rezzenek vezetést, s újabb gólo­A LABDARÚGÓ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Nyíregyháza— Eger 0—0, Tiszakécske—Haj­dúnánás 6—0, Diósgyőr—Kecs­keméti TE 0—1, Szolnok—Sze- ged-Dorozsma 1—0, Tiszavas- vári—Kábái Cukor FC 0—1, Tiszafüred—Kazincbarcika 1— 3, Kecskeméti RSC—Salgótar­ján 1—1. Szabadnapos: Hatvan. Nyugati csoport: Matáv Sop­ron—Érd 4—2, Kaposvár— Gázszer FC 0—2, Tatabánya— Veszprém 0—2, Nagykanizsa— BKV Előre 5—1, Paks—Duna­újváros 1—1, Balatonfüred— Pécs ’96 FC 0—0, Budafok— Soproni FAC 1—0, Százhalom­batta—Soroksár 2—0. kát. Jó: Szabó Zs., Vándor, Had­ár, Szarvas, ill. Tóth G., Bakai. Ifjúságiak: Szegedi EAC— Tótkomlósi TC 12—1. Mezőberényi Ff— Kiskunfélegyházi TK 1— 2 (0-2) Mezőberény, 400 néző. V.: Rischák. MezóTierény: Steiger*- wald — Sajben, Laurinyecz, Udvari (Bokor), Rácz Zs. — Botyánszki, Kovács (Rácz A.), Litauszki (Kukely), Igricz — Darócz, Raducu. Edző: Pásztor József, Borgula János. Kiskun­félegyháza: Cseh — Lapsan- szki. Kertész (Valkovics), Feke­te, Fütyü (Samu) — Újfalusi, Síber, Máté, Truczka (Pisont) — Korom, Karsai. Edző: Kurucz István. 19. perc: Kertész a 16-oson hanyattvetődve küldte a labdát a kapu felé, amelyet Fekete 4 méterről a kapuba továbbított, 0— 1. 34. perc: Újfalusi a 16-osnál áttört a védőfalon, és 8 méterről élesen a kapu bal sarkába talált, 0—2. 89. perc: Raducut felvágták a 16-oson belül. A büntetőt Da­rócz értékesítette, 1—2. Nagy irammal kezdtek a ven­dégek, amit a hazaiak is felvettek. Az első játékrészben a hazaiak nem hitték el, hogy a bajnokesé­lyes ellen van mit keresniük. Mindkét kapu előtt adódtak hely­zetek, a rutinosabb vendégek kettőt ki is használtak. A második játékrészben már többet támad­tak a hazaiak, de a jól védő Cseh kapuját nem sikerült bevenni. Az utolsó percekben valóságos tűzi­játék volt a vendégek kapujánál, de mindig elakadt valakiben a labda. Az utolsó támadás büntetővel végződött. Jó játékve­zetés. Jó: az egész hazai csapat, ill. Cseh, Fütyü, Újfalusi, Máté. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kiskunfélegyháza 0—3. Mélykút—Békési FC 1—3 (1-3) Mélykút, 600 néző. V.: Kalmár. Mélykút: Vasúth — Schuch- mann (Szabó E.), Szűcs, Kárász — Vojnics, Kiss J. (Piegel), Palla (Szabó T.), Nuszpl — Velez, László, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. Békés: Hanyecz — Jánosi, Szenti, Pálfi, Botyán­szki (Fekete) — Nagy Z., Nagy L, Szegedi, Lipták—Fehérvári, Bagyinka. Edző: Nagy Mihály. 7. perc: Jobb oldali szabad­rúgás után Hangya átívelt a sor­falon, Vojnics érkezett és a há­lóba fejelt, 1—0. 21. perc: Jobb oldali békési támadás futott a pályán, a be­adás után Palla rosszul ért a lab­dához, róla a kapuba vágódott a pettyes, öngól, 1—1. 25. perc: Jánosi robogott el a jobb oldalon, a védők nem tud­ták szerelni, majd mintegy 10 méterről laposan a kapu jobb oldalába lőtt, 1—2. 43. perc: László saját 16-osa előtt rosszul adott keresztbe, a labdára Bagyinka csapott rá, szabadon vezette kapura, s mint­egy 8 méterről a kapu közepébe bombázott, 1—3. Az öngólig úgy tűnt, gól­arányt javít a Mélykút, de ez „megfogta” a hazaiakat, soro­zatban követték el védőik a hi­bákat, amit remekül használtak ki a békésiek. A második félidőben a vendégek a biztos vezetés tudatában behúzódtak kapujuk elé, és veszélyes kont­rákat vezettek. A látottak alap­ján a tudatosabban játszó vendé­gek teljesen megérdemelten vit­ték el a három pontot a dobogó harmadik pályázó Bács megyei­ek otthonából. Jó: a hazai csa­patból senkit sem lehet kiemel­ni, ill. Szenti, Lipták, Jánosi, Bagyinka, Szegedi. Ifjúságiak: Mélykút—Bé­kési FC 1—2 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskőrös—Kalocsa 2—1 (1—1), Hódmezővásárhe­lyi LC—Makói FC 3—2 (2—1). Az Alföld csoport állása !.Kk.féIegyházal5 3 3 42—18 48 2. Kiskőrös 15 2 4 39—18 47 3. Kalocsa 9 8 3 29—19 38 4. Mélykút 11 5 5 29—23 38 5. Gyula 10 3 8 38—23 33 6. Baja 10 3 7 27—18 33 7.SZEAC 10 3 8 27—23 33 8. Békés 8 4 8 25—29 28 9. Makó 7 2 11 32—30 23 10.Hmv.hely* 9 1 11 34—31 22 11.Tótkomlós 5 6 9 26—35 21 12.M.berény 4 6 11 16—27 18 13. Szarvas 2 5 13 20—43 11 14.SZVSE 2 1 17 12—63 7 * = hat büntetőpont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kis- szállási Csont FC törölve. Szeghalom SC—Kamut SK 3-1 (1-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Szeghalom, 250 néző. V.: Mátyás. Szeghalom: Vári (Ivicsevics) — Tóth, Hu­szár, Szilágyi, Barna, Szabó (Ombódi), Pozsgai (Kincses), Patai, Vámos, Zsombok, Ko­vács. Edző: Pálinkás Mihály. Kamut: Búj — Kürti, Somvári Z., Fehér, Szász, Lenkefi, Antmann (Nagy), Somvári M., Gajdács, Balogh (Varga), Bol­dizsár. Edző: Bora Imre. Indisz­ponált játékvezetés mellett he­lyenként ideges, feszült légkör jellemezte a találkozót. Tíz sár­ga és egy piros lapot is kiosztott a játékvezető. Közepes színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen a több, jó képességű játékosokból álló vendégeknek a megenge­dettnél keményebb játéka nyo­mán több hazai játékos idő előtt hagyta el a pályát, sérülések mi­att (hárman sérültek meg). A második félidőben csereként be­állt hazai kapus jó teljesítménye hozzájárult a biztos hazai győ­zelemhez. Kiállítva: Som vári Z. (60. két sárga lap után). G.: Patai a 21., Zsombok a 49., Bar- naa72., ill. Szásza 12.percben. Jó: Ivicsevics, Barna, Patai, Vá­mos, Zsombok, ill. Lenkefi, Gajdács. Battonyai TK— Nagyszénás! SK 4—3 (1-3) Battonya, 300 néző. V.: Takács. Battonya: Kunos — Oláh, Fe­kete, Pilán, Turbucz, Puttnoki, Árgyelán, Kovács, Mákos A., Mákos Á., Koma (Csordás). Edző: Juhász Zoltán. Nagyszé­nás: Bíró — Godár (Takács), Zábrák, Sztvorecz, Verbőczi (Krajcsovics), Trabak, Tóth- Abonyi, Lakatos (Nagy), Ár­gyelán, Horváth, Simon. Edző: Kókai Kálmán. Az első félidő­ben a kitűnően játszó nagyszé- násiak meglepték a hazaiakat, és megérdemelt előnyre tettek szert. A korán tíz főre olvadt hazai csapat remek finissel azonban ragyogó második fél­idei játékával fordítani tudott a lelkes vendégek ellen. Kiállít­va: Kovács (reklamálásért) a 20., Csordás (két sárga lap után) a 85. percben. G.: Puttnoki 15. és a 70., Mákos A. a 60., Tur­bucz a 75., ill. Simon a 30. és a 35., Horváth a 32. percben. Jó: Oláh, Pilán, Turbucz, Puttnoki, Mákos A., Mákos Á., ill. Zábrák, Trabak, Simon. (Luk­ács István) Gyoma FC-Elek SK 2-0 (1-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Kokavecz. Gyoma: Hajdú — Nagy (Téglási), Gonda, Furka, Dobó, Somogyi (Pribojszki), Hunya, Forgács, Holló, Kovács, Oravecz. Játékos edző: Somo­gyi János. Elek: Pataki — Sar- kadi, Ottlakán, Cziczeri, Feren- czi (Papucza), Séllei, Papp, Ta­pasztó, Bálint, Bíró R. (Uhrin), BíróT. Edző: Bakó Lajos. Nagy iramú mérkőzésen biztos hazai győzelem született. Ezen a talál­kozón mindkét' félnek akadtak helyzetei, amiből a leleménye­sebb gyomai csapat kettőt be is rúgott. G.: Holló a 17. és a 60. percben. Jó: Hajdú, Gonda, Dobó, Holló, ill. Papp, Tapasz­tó, Séllei. (Holló János) Mezőhegyesi SE— Békéscsabai MÁV 3—0 (3-0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Var­ga F. Mezőhegyes: Kocsis — Farkas (Halász), Nagy, Lovász, Zsótész, Berki, Varga, Zsóri, Kopócs, Kolozsi, Antal (Csor­dás^ S.). Edző: Kovács Sándor. MÁV: Medovarszki — Nyári, Horváth, Ancsin, Lonovics, Lipták V., Lipták A. (Uhrin), Marik, Kovács (Gál), Deák, Kohanyecz (Rattai). Edző: Bu­dai Attila. Következetes és jó játékvezetés mellett a hazaiak­nak sikerült már az első félidő­ben örömfocit játszani, a máso­dik félidőben a helyzeteiket azonban mind elpuskázták. Az eredmény a kiesés ellen küzdő vendégekre nézve hízelgő. G.: Kolozsi a 7. és a 23., Varga (11- esből) a 37. percben. Jó: Nagy, Kolozsi, Berki, ill. Medovar­szki. (Perlaki János) Mezőkovácsházi TE— Gyomaendrődi Barátság 0-1 (0—1) Mezőkovácsháza, 600 néző. V.: Makai. Mezőkovácsháza: Bíró — Bányik, Kovács, Török, Kovalcsik (Schmidt), Multyán, Marócsik, Dumitriu, Mészáros, Szivák, Halász (Zábrák). Edző: Pepó Gábor. Barátság: Halász — Bócsik (Dinya), Karácsony, Sárosi, Molnár, Hegedűs, Nagy, Lipták, Tóth (Gubucz), Janis, Czifrák (Ilyés). Edző: Szendrei Béla. Kánikulai forróságban gyúrta egymást a két csapat, a játék főleg a mezőnyre korláto­zódott. A Barátság a vezetése után az eredmény tartására töre­kedett, az utolsó tíz percben a hazaiak egykapuztak, de ered­ményt nem tudtak elérni. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jó játékvezetés. G.: Janis a 25. percben. Jó: mindkét csapat já­tékosai dicséretet érdemelnek. (Baráth) Medgyesegyházi TE— Füzesgyarmat 0—2 (0—2) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Korim.Medgyesegyháza: Relu — Zsurzsucz Zs., Pintér, Mo­csári L., Holecz, Kovács, Petru- zsán, Zámbori (Szűcs Zs.), Mo­csári A., Vágási, Gubcsó (Gera). Edző: Sári Ferenc. Füzesgyar­mat: Komáromi — Ajtai, Tóth Zs., Kovács Zs. (Jónás), Csák, Barta (Erdei), Novák, Salya, Tóth Cs., Vad, Kovács. Edző: Lázár István. A hazai mezőny­fölénnyel indult mérkőzésen a vendégek két kontrából szerez­tek vezetést. A második félidő­ben még erősebb lett a medgye- siek nyomása, több helyzetet alakítottak ki, de még 11-esből sem tudtak a kapuba találni. G.: Vad a 25., Tóth Cs. a 36. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Kovács Zs., Salya, Vad (a mezőny leg­jobbja). (Zs. Zs.) Csorvási SK—Sarkad! Kinizsi 2-2 (2-1) Csorvás, 300 néző. V.: Magi- nyecz.Csorvás: Baráth — Kun, Támyik Z., Popol, Barkász, Benyovszki Z., Támyik T. (Se­res), Dénes (Eke), Kiss, Stef, Ránkli (Benyovszki J.). Edző: Patyi Béla. Sarkad: Szabó S. — Polcsek, Szabó A., Vass, Bol­dog Z., Stók, Molnár A., Szabó M., Kesztyűs, Kovács A., Klembucz. Édző: Karkus János. Az igen gyengén játszó Csorvás ellen megérdemelten jutott egy ponthoz a vendég csapat. Kár, hogy Karkus edző nem szakve­zetőhöz méltóan viselkedett a mérkőzés folyamán. G.: Tár- nyik Z. a 27., Benyovszki Z. (11 - esből)a38., ill. Kovács A. a 16., Boldog Z. (11 -esből) a 65. perc­ben. Jó: Kun, Baráth, ill. lelke­sedéséért az egész vendégcsa­pat. (Lestyán Mihály) Csabacsűd—Orosházi MTK 3-1 (2-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Scsitovics. Csabacsűd: Balato­ni — Jurák, Mizik A., Brlázs, Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T. (Mizik Gy.),Urbancsok( Var­ga V.), Gulyás, Gombár. Edző: Rétes Pál. OMTK: Oszadszky — Kasuba, Sitkéi, Erzsiák, Csontos, Mórocz, Boér, Fülöp, Kenyeres, Szlopóczki, Lovas. Megbízott edző: Zalái Antal. Közepes színvonalú mérkőzé­sen nehéz győzelem született a lelkesen játszó orosháziak ellen. G.: Varga J. a 12. Gulyás a43. és a 67., ill. Fülöp a 25. percben. Jó: Balatoni, Jurák, Brlázs, Gu­lyás, Gombár, ill. Sitkéi, Cson­tos, Fülöp. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Kamut SK 10—0, Batto­nyai TK—Nagyszénási SK 8— 1, Gyoma FC—Elek 0—1, Mezőhegyesi SE—Békéscsa­bai MÁV 3—0, Mezőkovácshá­zi TE—Gyomaendrődi Barát­ság 0—1, Medgyesegyházi TE—Füzesgyarmat 3—2, Csor­vási SK—Sarkadi Kinizsi 2—0, Csabacsűd—Orosházi MTK 2—5. A megyei bajnokság állása 1. Jamina 18 8 2 55—16 62 2. Barátság 18 6 4 59—16 60 3. Elek 16 6 6 59—38 54 4. Csabacsűd 16 4 8 62-42 52 5. Gyoma FC 14 7 7 54—31 49 6. Mk.háza 14 7 7 51—29 49 7. Battonya 12 8 8 43—32 44 8. Csorvás 12 7 9 45—37 43 9. Mezőhegyes 11 8 9 44—35 41 10. Szeghalom 9 10 9 44—43 37 ll.F.gyarmat 10 7 11 38—38 37 12. OMTK 9 7 12 40—52 34 13. Sarkad 9 3 16 34—54 30 14. Doboz 8 5 .15 39—57 29 15.M.egyháza 7 8 13 37—61 29 16.Bcs.MAV 6 2 20 34—68 20 17. Nagyszénás 3 7 18 30—82 16 18. Kamut 3 4 21 33—70 13 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Május 17., szombat: Kiskunfélegyháza—Gyula- Kanton FC 17.00. Hódmezővásárhely—Mezőberényi FC, 17.00. Békési FC—Kiskőrös, 17.00. Tótkomlósi TC—Mély­kút, 17.00. Makó—Kalocsa, 17.00. Szarvasi FC—Szegedi VSE, 17.00. Május 18., vasárnap: Baja—Szegedi EAC, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Május 17., szombat: Doboz—Gyoma FC, 17.00. Oroshá­zi MTK—Jamina-Patrick SE, 17.00. Gyomaendrődi Barát­ság—Csorvás, 17.00. Szeghalom SC—Csabacsűd, 17.00. Május 18., vasárnap: Kamut SK—Füzesgyarmat, 17.00. Sarkadi Kinizsi—Battonyai TK, 17.00. Elek SE—Mezőhe­gyesi SE, 17.00. Nagyszénási SK—Medgyesegyháza, 17.00. Békéscsabai MÁV—Mezőkovácsházi TE, 17.0Ó. Magabiztos hazai győzelem Békéscsabai Villámok—Budapesti 424-es Alaplabdaegylet 18—4 Harmadik ligás bajnoki baseballmérkőzés, Békéscsaba, volt Szalvai pálya, 50 néző. V.: Túróczy. Békéscsabai Villámok: Papp 3, Katona 4, Bíró 2, Silling 1, Bozó 3, Miklós 2, Rakonczai 1. Cs.: Szelcsányi, Laurincz 1, Jacomino 1. Játékos edző: Eduardo Jacomino. A békéscsabai együttes ragadta magához a kezdeményezést és hamar vezetést szerzett. A folytatásban is végig a Békéscsabai Villámok akarata érvényesült, így teljesen megérdemelten nyertek a fővárosi 424-es Alaplabdaegylet ellen jó teljesítményt nyújtva. Jó: Katona, Bozó, Papp, Jacomino. (Tóth B. István) A sötétmezes békéscsabaiak magabiztos győzelmet arattak a vasárnap délutáni baseball-mérkőzésen a fővárosi együttes ellen. Békéscsabai Villámok—Budapesti 424-es Alaplabdaegy­let 18 4 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Továbbra is lendületben Tipográfia—Békéscsabai VSC 5—9 (1-2, 1-2, 3-3, 0-2) OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Budapest, 100 néző. V.: Merész, Horváth. Békéscsaba: MÁTÉ — Szilvásy 1, Balázs, DR. SZLÁVIK 4, ROMÁN, LUKÁCSI 4, BORSOS, Csendes, Pász­tor, Jámbor, Gyebnár, Dávid. Edző: Csabai Zoltán, dr. Szlávik Győző. Küzdelmes, izgalmas mérkőzést vívott a fővárosban a békéscsabai vízilabdacsapat, s ezen a mérkőzésen minden bejött nekik. A taktikai váltások után is tartották előnyüket, és ugyan nem volt könnyű mérkőzés, mégis négy gól különbséggel nyert az újonc a Tipográfia ellen. A harmadik negyed különösen izgalmas volt, és gólokban gazdag. Nagy előny volt békéscsabai szemüveggel, hogy Lukácsi visszatért az Egyesült Államokból és újra gólerősnek bizonyult. A csapat nagy öregje, Balázs Lajos egy vétlen mozdulat után megsé­rült, szemöldökét több öltéssel varrták össze az egyik budapesti kórházban.