Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-21 / 92. szám

1997. április 21., hétfő Sportmaga^iN 7 Pontmentés az utolsó pillanatban Békéscsabai Előre FC—Kispest-Honvéd FC 2-2 (O-O) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző. V.: Juhos (dr. Bozóky, Ring). Békéscsaba: Baji 5 — Raducu 5 — Medgyesi 0, Balog Z. 5, Kovács T. 5 — Stoica 6, Major 6, Todorovics 6, Kasik 6 — Janics 4, Kulcsár 5. Edző: Bozai Gyula. Kispest: Vezér 5 — Hahn 5 — Plókai A. 5, F arkas 6 — Moses 5, Plókai M. 6, Tariue 5, Arany 6 — Jovanovics 4, Tóth M. 5, Cipf 5. Edző: Bicskei Bertalan. Csere: Medgyesi helyett Varga M. (4) a 29., Balog Z. h. Illés (3), Jovanovics h. Bárányos (7) mindkettő a szünetben, Janics h. Kiss J. (7) a 60., Tóth M. h. Dubecz (-) a 71., Plókai M. h. Kovács B. (-) a 82. percben. Gólszerző: Bárányos a 49., Bárányos a 67., Kiss J. a 79., Todorovics a 81. percben. Sárga lap: Todorovics (szabadrúgásnál sípszó előtt elrúgta a labdát) a 23., Moses (Kovács T.-t hátulról akasztotta) az 59. percben. Szögletarány: 8:2 (4:1) 49. perc: Farkas a bal oldalon meglódult, könnyedén túljutott Illésen, majd a keresztező Ma­jort is kicselezte, végül Bárá­nyos elé tolta a labdát, aki az ötösről az elvetődő Baji mellett a bal sarokba gurított, 0—1. 67. perc: Bárányos táncolt a csabai 16-os vonalán, majd bel­jebb lopakodott. A véle; szem­ben totyogó Raducu mellett el­húzta a labdát, és a jobb­összekötő helyéről a vetődő Baji mellett laposan, 14 méterről a hosszú sarokba rúgta a labdát, 0—2. 79. perc: Stoica jól gurított Kiss János elé, aki 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről egy fordulás után váratlanul, nagy erővel a léc alá bombázott, 1— 2. 81. perc: Kasik továbbított Kiss elé, aki tovább sarkallt Todorovicsnak. A csabaiak szerb légiósa háromszor is meg­célozta a kaput, először Farkas­ról vágódott vissza elé, majd a vetődő kapusról gurult vissza hozzá a labda, végül öt méterről, laposan a kapu közepébe lőtt, 2—2. Az eredetileg megadotthoz képest a Kispest alaposan fel­forgatott csapattal lépett pá­lyára. Mintha csak a tavaszi gyenge szereplés és a vészes gólszegénység miatt akarta volna csapatát több támadó­val megerősíteni Bicskei. Ez á1 első negyed órában eredmé­nyes is volt annyiban, hogy főleg a vendégek veszélyeztet­tek. Köszönhetően annak, hogy a középpályásaik ebben az időszakban dinamikusab­ban játszottak, jól szedték össze a labdákat, amelyben főleg Arany jeleskedett. Ugyanakkor a kispestiek tú­lontúl is keményen játszottak, egymás után „hullottak” a csabaiak. Balog Zoltán ideig- óráig még visszatért a pályára, Medgyesi azonban egy ke­mény belépőt követően, né­hány perc után lebicegett a játéktérről. A csabaiak csak húsz perc után találtak ma­gukra, innen kezdve azonban egyenrangú csapatok küzdel­mét láthattuk. Sőt a játékrész finisére veszélyesebb támadá­sokat mutattak be, mint ellen­felük. Bicskei szavait erősítette a csereként beállt Bárányos, mi­szerint a játékos kimászott a gödörből, ugyanis négy perc­cel pályára lépése után előnyhöz juttatta csapatát. A vendégek ezután beálltak ka­pujuk előterébe, a csabaiak pedig nem tudták feltörni a Honvéd tömör védelmét. Rá­adásul a vendégek villámkont­rákkal gyakran veszélyt okoz­tak Baji kapuja előtt. Ebben az időszakban a Békéscsaba fá­radt csapat benyomását kel­tette, s ebből fakadóan elkép­zelés nélkül játszottak, az egy- egy improvizációtól eltekintve nem nyújtottak maradandó teljesítményt. Bárányos máso­dik gólja után úgy tűnt, el is dől a mérkőzés, annál is inkább, mert a Kispest igyekezett „al­tatni”. Ám végül- is a piros­feketék szenderedtek el a saját játékuktól, ugyanis a Békés­csaba ritmust váltott, és há­rom perc alatt két szép egyéni alakítás végén kiegyenlített. Persze ehhez kellett a túlolda­lon is a jó cserejátékos, azaz Kiss János, aki nem csak gólt lőtt, hanem gólpasszt is adott, így végül igazságos eredmény alakult ki a viharsarki találko­zón, amelyen Juhos játékveze­tő egyébként meglehetősen gyengén muzsikált, számtalan szabálytalanságot elnézett, és a leseknél is bizonytalanko­dott, amiben persze segítői is ludasak voltak. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 22 4 j 70—18 70 2.UTE 19 5 3 60—25 62 3. Vasas 18 4 4 40—19 58 4. FTC 17 6 3 54—30 57 5. BVSC 12 5 10 33—26 41 6. DVSC 10 9 8 38—27 39 7. Kispest 10 7 10 32—35 37 8. Videoton 9 9 9 35—30 36 9. Vác FC 9 8 10 33—36 35 10. Győr 9 7 11 35—41 34 11. Haladás 8 7 12 29—29 31 12. ZTE 9 3 15 28—46 30 13. Siófok 7 8 12 24—43 29 14. Békéscsaba 7 5 15 30—47 26 15. III. kér. TVE ; 5 9 13 34—47 24 16. Pécs 6 6 15 22—52 24 17. Csepel 4 8 15 35—55 20 18. Stadler 4 4 19 16—42 16 Kulcsár húz el Moses mellett, Kasik pedig kiugrásra vár. Békéscsaba—Kispest 2—2 Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. Má­jus 3., szombat: DVSC— Haladás, 15.00, Kispest— MTK, 17.00 (MTV), ZTE— Csepel, 19.00, Siófok—Vác, 19.00, FTC—Békéscsabai Előre FC, 19.00, ÚTÉ—Vi­deoton, 19.00, Győr— BVSC, 19.00. Május 4., va­sárnap: Pécs—Vasas, 14.30 (Duna TV), III. kér. T VE— Stadler, 17.00. Békéscsabai Előre FC—Kis­pest-Honvéd FC 1—1 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Vida. Békéscsaba: Nagy Zs. (Kiss R.) — Majoros, Godár, Valentényi, Varga J. — Simon, Kelemen, Frank, Petruzsán —- Harmati, Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Frank, 01. Faragó. Jó: Majoros, Kelemen, Frank, Petruzsán, ill. Biczi, Bódi, Faragó, Pintér. Pécsi MFC—Békéscsabai Elő­re FC 2—2 (0—1) NB I A korcsoportos ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 100 néző. V.: Varga. Békéscsaba: István — Koszta, Futaki, Ko­vács, Roczkó (Zsibrita), Csulik, Belicza, Iszáka, Mazula (Göb- lyös), Forrai, Borbola. Edző: Ma­rik László. Mezőnyfölényüket a vendégek nem tudták érvényesí­teni a mérkőzés végéig. G.: Forrai, Göblyös. Jó: Futaki, Ko­vács, Roczkó, Göblyös. Pécsi MFC—Békéscsabai Elő­re FC 0—0 NB I B korcsoportos ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 50 néző. V.: Forgács. Békéscsaba: Sajti — Tóth, Vandlik, Bányai (Friderikusz), Sallai, Czipó (Csúz), Karakas (Marik), Pozsár, Tóth Cs., Matus (Bíró), Oláh (Ursz). Edző: Ogrincs Pál. Egyenlő erők küzdelmében a ka­puk ritkán forogtak veszélyben. Jó: Sallai, Tóth Cs., Pozsár. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Kovács Er­zsébet EZ TÖRTÉNT MÉG Csepel—III. kér. TVE 2—1 (0—0) Csepel, 1500 néző. V.: Vágner. Gól: Rósa H. (55.), Keresztúri (58.— 11-esből), ill. Király J. (88. —11- esből). Kiállítva: Németh J. (66., Csepel). Jó: Varga Á., Rósa H., A. Mészáros, ill. Gyura, Perger Gy. A Csepel igen fontos három ponttal gyarapodott. A kerületi­ek helyzete lassan kezd reménytelenné válni, sorozatban ötödször kaptak ki 2^1 -re, így könnyen meglehet, hogy ők is osztályozóra kényszerülnek. Ecker-Stadler FC-Győri ETO FC 0-1 (0-1) Akasztó, 1500 néző. V.: Márton. Gól: Reskó(19. — öngól). Jó: Kertész, Kecskés, ill. Salagean, Csató S., Fodor T. A győriek szinte megerőltetés nélkül jutottak a három ponthoz, az idegesen és rengeteg hibával játszó akasztóiakkal szemben. BVSC—Debrecen VSC-Epona 2—0 (2—0) Szőnyi út, 1000 néző. V.: Hanyecz. Gól: Bükszegi (18., 30.). Jó: Bükszegi, Bondarenko. A DVSC-ből senkit nem lehet kiemelni. A minden csapatrészében jobb hazai együttes megérdemel­ten szerezte meg a három pontot a mostanában gyengélkedő hajdúságiakkal szemben. Vác FC—Zalaegerszegi TE 1—1 (0—1) V ác, 2000 néző. V.: Pillér. Gól: Vojtekovszki (64.), ill. Gaál (7.). Kiállítva: Nagy A. (60. — ZTE). Jó: Kasza, Vojtekovszki, Sipeki, ill. Szőke, Kovacsics. Igazságos döntetlen született, a jó ideig tíz emberrel küzdő vendégek megérdemelten vittek el egy pontot a mostanában remeklő Vác otthonából. MTK FC-Siófoki Bányász 0-0 Hungária krt., 2000 néző. V.: Varga S. Jó: Halmai, Molnár, Szekeres, ill. Posza, Bimbó, Kriston. A vendég Siófok nem vállalta a nyílt támadójátékot, ezzel a gyakori kinyílás kockázatát, viszont a masszív védekezés felettébb hatékonynak bizonyult a meglehetősen közepes tel­jesítménnyel kirukkoló MTK ellen. Videoton-Fehérvár FC—Pécsi MFC 5—0 (2—0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Kiss B. Gól: Vancsa (8., 60.), Korsós (19.), Dvéri (67.), Róth (80.). Jó: Vancsa, Takács, Korsós, Dvéri, ill. Pest, Schneider. A mérkőzés nagy részében jelentős fölényben játszó és látványos támadójátékot produkáló Videoton ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött. Haladás VFC-Éjpesti TE 1-2 (0-1) Szombathely, 4500 néző. V.: Molnár L. Gól: Usvat (50.), ill. Véber (2.), Fjjhér Cs. (67.). Jó: Király G., Tóth M., Usvat, ill. Véber, Sebők, Fehér Cs., Zombori. Mindkét félidőben a fővárosiak irányították a játékot és teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot Szom­bathelyen. Edzői nyilatkozatok Bozai Gyula, a Békéscsaba edzője: — Rengeteget kivett a csapatból a hétközi, Vasas elleni kilencven perc. A szünetben ráadásul már a nyolcadik embe- .rünket veszítettük el sérülés, illetve eltiltás miatt. így különösen értékesnek tartom a döntetlent, kivált­képp. hogy null-kettőről sikerült talpra állni. —A mérkőzés háromnegyedében úgy tűnt, elúsz­nak a pontok. —A szépítő gól nagyon jókor jött, és mintha rá is éreztem volna. Ezután minden maradék erejét összeszedte a csapat, ezért sikerült egyenlítenünk. A lelkesedésért, az akarásért feltétlenül dicséretet ér­demel a gárda. —Mindkét csapat jól cserélt. — Bárányos teljesítményéről annyit, hogy meglehetősen fellazult a védelmünk, mert igyekez­tünk támadni. Kiss János pedig ha egészséges, biz­tos, hogy kezdő ebben az együttesben. Most is bizonyította, hogy gólerős játékos, kár, hogy olyan sérülékeny. —A sérültek száma egyre csak gyarapszik. — Ezt tudva, tisztes helytállást kértem a fiúktól. Szerencsénk is volt-, és jó érzéssel tölt el, hogy az utolsó pillanatig nem adták föl a játékosok. Bicskei Bertalan, a Kispest edzője: — A mérkőzés előtt a döntetlenben is kiegyeztem volna, ám most úgy vélem, akár több góllal is megnyerhet­tük volna a meccset. Az utolsó tizenöt percre nem találok magyarázatot, de remélem, lesznek, akik ezt megteszik helyettem. — Sokáig úgy tűnt, hogy nyerő ember lesz a becserélt Bárányos. — Én is azt hittem, de a második gólja után a csapat kiengedte a kezéből a kezdeményezést. Egy mondatban MECCSMORZSÁK Nemrégiben írtunk arról, hogy a békéscsabai klub több millió, egészen pontosan öt és fél millió forinttal tartozik játékosainak. A szombati mérkőzés előtt Kovács Géza megbízott ügyvezető elnök örömmel újságolta: — Pénteken a délutáni edzés után a tartozások felét kifizettük a labdarúgóknak. Megvan az esély arra is, hogy rövid időn belül az összeg másik felét is kifizessük a labdarúgóknak. Egyben elkezdődhet a jövőre vonatkozó elkép­zelések tisztázása a labdarúgókkal. Erre nagy szükség is lesz, hiszen a csapat nyolcvan százalékának június 30-án lejár a szerződése. £ £ $ Bicskei Bertalant, a vendégek vezetőedzőjét arról faggattuk, miért forgatta fel csapatát az eredetileg megadotthoz képest: — Egyet még mindenképpen aludtam arra, amit pénteken gondol­tam. De a lényeg: Tóth Mihály játéka sokáig kérdéses volt, hiszen Siófokon ráléptek a lábára. Hét közben még orvosi kezelésen esett át, ám ezt követően vállalta a játékot. Bárányos egy kicsit lelkileg ült le, most már rendben van, ezért bármikor bevethető. M M ® ® «5 A harmincadik perc tájékán néhány békéscsabai drukker megro­hamozta a kispesti szektort, de még arra sem volt idejük, hogy megmásszák az elválasztó kerítést, ugyanis néhány rohamrend­őr rohamléptekben ott termett, és elkergette a vehemens helyi szurkolókat. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sisák Péter, a Békéscsaba társadalmi elnöke:—Mintegy falat kenyér, úgy kell a győzelem. Kovács Géza, a Békéscsaba megbízott ügyvezető elnöke: — Fegyelmezett, támadójátékkal győzelmet remélek. Winkler János, a Békéscsaba társadalmi elnökhelyettese: — A Kispest jobb csapat annál, mint amit a tavasszal produkált, ezért nehéz lesz. Juhász Gyula, a Békéscsaba technikai vezetője: — Feltétlen győzelmet várok. Laurinyecz György, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ez lesz az első olyan mérkőzés, amelyen minden bejön. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa: — Három—egyre nyerünk. Belvon Attila:—A legfontosabb a három pont megszerzése. Pásztor József, a Békéscsaba volt edzője: — Ezen a mérkőzésen nagyobb esélyünk van a győzelemre, mint a következőkön. Ottlakán Mihály, a Békéscsaba egykori játékosa: — Tartaléko­sán is, de nyerünk. Selmeczy Mihály, a Békéscsaba egykori propagandistája: — Volt olyan időszak, amikor a Honvéd élénk piros színű volt, de mostanában halvány rózsaszín. Roxin György, ex NB I-es játékvezető: — Néhány egy—nullás vereség végre ellenkező előjellel is végződhetne. Szkokán Zoltán, MLSZ-ellenőr:—Élvezetes párharcban bízom. Gáspár István, a Kispest elnökségi tagja: — Ránk fémé már egy győzelem. Varga József, a Kispest pályaedzője: — Pontosan szeretnénk hazamenni. Varga Sándor, a Honvéd klubmenedzsere: — Bízom a csapat­ban. Dr. Mecseki Sándor, a Kispest orvosa: — Nincs sérültünk, ezért reménykedünk. Szloboda Miklós, a Kispest gyúrója:—Nem kellene beleszaladni egy újabb vereségbe. Vági István, a Kispest tartalékcsapatának edzője: — Végre jó játékot várok. A SZÜNETBEN. Kovács Géza: — Továbbra is agresszíven kell játszanunk. Krattinger Márton, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Erőtelje­sebbjátékkal nyerhetünk. Juhász Gyula:—Lelkesebb és tüzesebb folytatást várok. Gáspár István:—Egyenrangú felek küzdelme, még bármi megtör­ténhet. Dr. Mecseki Sándor: — Az eddigi legjobb játékunkat nyújtjuk a mai mérkőzésen. Plókai Attila:—Nehéz lesz a folytatás, de nyerünk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Gáspár István: — Csapatunk azt hitte, hogy a második félidőben elég lesz fél órát futballozni. Moós János,aBékéscsaba pályaedzője:—Nem tudtuk megismé­telni a Vasas elleni teljesítményt, igaz, most pontot szereztünk. Divinyi Béla, JT-ellenőr: — Szerencsés volt a Békéscsaba pont­szerzése.