Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

6 SportmagaziN 1997. április 1., kedd A FÜRDŐVÁROSIAK MEGÁLLÍTOTTÁK A KISKŐRÖST . Kiskunfélegyháza— Tótkomlós! TC 3-1 (1-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. V.: Kovács J. Kiskunfélegyháza: Dávid — Fekete, Lapsánszki (Kertész), Pisont, Nagy—Samu, Újfalusi (Fütyü), Truczka, Csin- csák — Karsai, Korom. Edző: Kurucz István. Tótkomlós: Ölei — Tótabonyi, Bakai, Pásztor T., Tarján (Ilyés)—Pásztor L. (Tóth G.), Papp, Csonka, Szabó Zs. — Kvasznovszki (Simon), Ro- nyecz. Edző: Matajsz Pál. 15. perc: hazai támadás végén Pásztor T. becsúszva szerelt a 16- oson belül. A játékvezető, nagy meglepetésre 11 -est ítélt, a bünte- tőtCsincsákértékesítette, 1—0. 51. perc: Fekete elfutott ajobb szélen, beadását Kertész helyez­te a kapuba, 2—0. • 75. perc: nagy kavarodás tá­madt a hazai kapu előtt, végül Simon talált a hálóba, 2—1. 86. perc: Fekete egyéni akció végén szerezte meg csapata har­madik gólját,3—1. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zést játszott a két csapat, a vendé­gek nem játszottak alárendelt szerepet a listavezető otthoná­ban, de a korai, vitatható 11-es a hazaiaknak adott nagyobb lendü­letet. Fordulás után a komlósiak több százszázalékos ziccert hi­báztak, így némi szerencsével nyertek a félegyháziak. Jó: Feke­te, Csincsák, Pisont, ill. Papp, Ölei,Ronyecz. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Tótkomlósi TC 3—1. Hódmezővásárhely— Békési FC 4-0 (0-0) Hódmezővásárhely, 300 néző. V.: Harsányi. Hódmezővásár­hely: Soós — Luczás, Erdei, T al- mácsi (Magyar), Kazán—Sipos, Fazekas, Tóth Cs., Balogh — Varga, Kovács. Edző: Antal Fe­renc. Békés: Hanyecz — Szenti, Zahorecz, Kondacs, Botyánszki (Jánosi) — Nagy I., Pálfy, Nagy Z., Szegedi — Fehérvári (Fran­kó), Miklya. Edző: Zsíros György. 62. perc: Kovács jobbról ívelt középre, a vendégvédők nem tud­tak felszabadítani, és az érkező Balogh úgy lőtt a hálóba, hogy a labda még érintette Hanyecz ke­zét, 1—0. 64. perc: 20 méterről végzett el szabadrúgást a hazai csapat, á legurított labdát Erdei küldte ka­pura, a gyenge lövés Hanyecz hasa alatt gurult a hálóba,2—0. 73. perc: Tóth Cs. az ötösön levette a labdát és a védők gyűrű­jében a léc alá bombázott, 3—0. 84. perc: Kovács ívelt szabad­rúgást a jobb szélső helyéről, Varga az elmélázó vendégek kö­zül, két méterről a hálóba pöcköl­te a pettyest, 4—0. Az első félidőben mindkét ol­dalon elmaradtak a helyzetek, Miklya a kapufát találta el. Szü­net után két hatalmas kapushiba hamar eldöntötte a mérkőzés sor­sát, és a biztos vezetés tudatában felszabadultan és jól játszott a vá­sárhelyi gárda, amely az össze­roppanó vendégek ellen megér­demelten szerezte meg a három pontot. Jó: Soós, Varga, Sipos, Tóth Cs., Balogh, ill. Szegedi. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Békési FC 1—2. Mezőberényi FC—Kalocsa 0-0 Mezőberény, 300 néző. V.: Sa­mu. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Moho- vics, Rácz A. (Vári) — Kukely, Burai, Litauszki, Igricz — Darócz, Raducu. Edző: Borgula János. Kalocsa: Gojtán — Iván, Aradi, Mácsai (Szabadi), Bolvári — Unyi, Sári, Balogh, Bimbó — Farkas, Kovács. Edző: Hayer- bacher Ferenc. Fergeteges szél ellen kezdett a hazai csapat, ritkán kerültek a vendégek kapujához, különö­sebb veszélyt nem okoztak. Míg a vendégek lövései pontatlanok voltak. A második játékrészben végig a hazaiak támadtak, de a góllövéssel most is adósak ma­radtak. A vendégek az utolsó ne­gyedórában sokat szabálytalan­kodtak, míg a 89. percben Sári ellenfelét torkánál fogva szoron­gatta, emiatt a kiállítás sorsára jutott. A játékvezető mindkét csa­patnak röplapként szórta a sárga lapokat, sokszor ok nélkül. Jó: Steigerwald, Sajben, Laurinyecz, ill. Aradi, Unyi, Farkas, Kovács. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kalocsa 2—2. Gyula-Kanton FC— Kiskörös 2-1 (0-0) Gyula, 500 néző. V.: Varga. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Komlósi, Tamási—Kiss L., Gaj­dács, Papp (Bíró), Méhes — Bo- ruzs (Szilágyi), Petruzsán (Bu­rai). Edző: Fodor Sándor. Kiskő­rös: Tüskés — Szabó, Amun- csuk, Aszódi (Szlovák), Bereg­szászi (Agócs) — Kiss, Szauer Z., Szauer T., Csemák—Misko- vitz, Sztojanovics. Edző: Him- mer István, Szlovák László. 50. perc: Tamási vezette kö­zépen a vendégek 16-osa felé a labdát, majd átlépve azt, míg min­denki leadást várt, váratlanul ka­pura emelt és megszerezte a haza­iak vezető gólját, 1—0. 57. perc: 20 méteres közvetett szabadrúgást Kiss L. Pápa elé gurított, aki egyet tolt a labdán, majd elemi erővel lőtt a kapuba, 2—0. 87. perc: Egy hazai támadást a játékvezetők lesnek minősítet­tek, s a kontrából Szlovák volt eredményes, 2—1. Az első játékrészben a vendé­geket támogatta az erős szél, en­nek ellenére hazai fölényt köny­velhettünk el. Igaz, négy sárga lap is kiosztásra került ebben a 45 percben, ebből hármat a hazaiak, egyet a vendégek kaptak. A for­dulás után gólokra váltódott a gyulaiak fölénye és 2—0 birtoká­ban itt-ott már iskoláztak a pá­lyán. A vendégek egy, a játékve­zetők által előidézett pillanatnyi sokk nyomán tudtak csak szépíte­ni. Jó: Tamási, Gajdács, Komló­si, ill. Amuncsuk, Szauer Z. (Je­néi Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kiskőrös 2—4. Szarvasi FC—Mélykút 0-1 (0-0) Szarvas, 500 néző. V.: Gera. Szarvas: Petrás — Darida Zs., Klimaj (Kerekes), Sindel (Ku- gyela), Nagy F. — Rohony, Rau, Velky (Kontár), Bencze—Závo- da, Tóth Zs. Edző: Tőzsér Géza. Mélykút: Vasúth—Kárász (Ko­vács), Szűcs, Schuchmann, Voj- nics — Kiss, Palla, Piegel (Sza­bó), Velez (Facskó) — László, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. 57. perc: Hangya 20 méteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a bal felső sarokba, 0—1. A rutinosabb vendégek az első félidőben nagy fölényben voltak, gólhelyzeteiket azonban kihagyták. Szünet után a szarvasi fiatalok az erős ellenfél ellenére is feljavultak és kiegyenlítetté tet­ték a játékot. A mérkőzést végül is egy jól eltalált szabadrúgás döntötte el. Jó: Petrás, Darida Zs., Klimaj, ill. Szűcs, Palla, Han­gya. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Mélykút 5—0. TOVÁBBI EREDMÉNY: SZVSE—Makó 1—4(0—2). Battonyai TK—Gyoma FC 1_2 (1-0) Battonya, 300 néző. V.: Kurucz. Battonya: Kunos — Sztán, Fe­kete, Pilán, Simon, Báló, Putno- ki, Kovács, Mákos, Turbucz, Zsóri (Daróczi). Edző: Juhász Zoltán.Gyoma: Hajdú — Mun­kácsi, Gonda, Furka, Dobó, So­mogyi, Nagy (Pribojszki), For­gács, Holló, Kovács, Fauerwer- ker. Játékos edző: Somogyi Já­nos. A második félidőben felja­vult vendégcsapat megérdemel­ten győzte le az elképzelés nél­kül játszó hazai együttest. G.: Putnoki a 15., ill. Gonda Öl­esből) az 55., Pribojszki a 70. percben. Jó: Kunos, Pilán, ill. Gonda, Somogyi, Holló. (Lu­kács István) Gyomaendrődi Barátság- Doboz 2—0 (0—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Tóth N. Gyomaendró'd: Halász — Tóth (Gubucz), Karácsony, Hegedűs, Molnár, Sárosi, Lip- ták, Nagy M., Janis, Bócsik (Tí­már A.), Czifrák. Edző: Paulik János. Doboz: Nagy G. — Pro- vosinszki (Békési), Benedek, Bottó, Kiszely, Bánszki, Szűcs, Kocsis, Barcsai, Képíró, Gurzó (Nagy T.). Edző: Zsigmond Ká­roly. A végig mezőnyfölényben játszó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkes, sportszerűen küzdő doboziak ellen. Jó játék- vezetés. G.: Janis az 50., Czifrák a 65. percben. Jó: Janis, Bócsik, Lipták, Hegedűs, Czifrák, ill. Nagy G., Benedek, Bottó. (Gyuricza János) Füzesgyarmat—Csabacsűd 0-2 (0-1) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Csonka. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Bihari, Ajtai, Ko­vács Zs., Vad, Földesi, Hajdú (Pardi), Barta, Tóth, Tőkés, Ko­vács S. Edző: Lázár István. Csabacsűd: Balatoni — Valen- csik, Mizik, Brlázs, Fügedi, Varga Z. (Varga T.), Pillár, Ur- bancsok, Gulyás, Jelen, Lénáit. Edző: Rétes Pál. A vendégcsa­pat fegyelmezett játéka alapján a 4. percben Pillár rúgott góljá­val felgyorsította a játékot. A hazaiak helyzeteiket sorra elhi­bázták, így a vendég együttes értékes három ponttal növelte pontjainak számát. G.: Pillár a 4., Urbancsok a60. percben. Jó: Kovács S., Kovács Zs., ill. Brlázs, Jelen, Pillár, Urbancsok. (Szabó László) Csorvás—Mezőhegyes! SE 1-0 (1-0) Csorvás, 300 néző. V.: Fejes. Csorvás: Baráth — Barkász, Füredi (Dénes), TámyikT., Ma- gyari, Kiss (Eke), Támyik Z., Benyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Ránkli (Seres). Edző: Patyi Béla. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Dénes, Lovász, Rosz- kos, Berki (Zsótér), Varga, Zsó­ri, Kapocs, Kolozsi, Antal (Szat­mári). Edző: Kovács Sándor. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen megérdemelt hazai győze­lem született. A látottak alapján a gólkülönbség nagyobb is lehe­tett volna. A vendégek időnként kemény belemenésekkel hívták föl magukra a figyelmet. Kiál­lítva: Varga, ill. Stef az 58. perc­ben (két sárga lap, ill. kakasko­dás miatt). G.: Ránkli az 5. perc­ben. Jó: dicsérhető az egész ha­zai csapat, ill. a vendégek közül senki nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, (ifj. Lestyán Mi­hály) Nagyszénás! SK— Szeghalom SC 1—1 (1—0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Var­ga P. Nagyszénás: Bíró — Sar­kadi, Zábrák, Verbőczi, Godár (Nagy Sz.), Trabak, Sztvorecz, Lakatos, Árgyelán, Horváth, Gengeliczki. Edző: Kókai Kál­mán. Szeghalom: Vári — Szi­lágyi, Huszár, Pozsgai, Szabó (Ivicsevics), Tóth, Ombódi, Pa­tai, Vámos, Zsombok A., Ko­vács. Edző: Pálinkás Mihály. A hazaiak az első játékrészben el­dönthették volna a három pont sorsát, szebbnél szebb akciókat dolgoztak ki, amit viszont rend­re kihagytak, végül a második félidei játék alapján örülhetnek az egy pontnak is. G.: Horváth a 19., ill. Zsombok A. a 75. perc­ben. Jó: Zábrák, Lakatos, Gen­geliczki, ill. Zsombok A. (Bén­im László) Medgyesegyháza—Jamina- Patrick SE 0-2 (0-2) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Majoros. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Petruzsán, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Mocsári L., Temesvári, Zsur­zsucz Zs., Vágási, Gubcsó (Te­lek). Játékos edző: Temesvári Csaba. Jamina: Stumpf — Haj­dú, Mázán, Kovács, Lábos, Pusztai, Ecker, Szarvas (Szelei), Tóth (Borbély), Belicza, Kubik. Edző: Turcsek Zoltán. A nagy szélhez a hazaiak alkalmazkod­tak kevésbé, és gyenge játékuk­nak a csabaiak könnyű győzel­me lett az eredménye. G.: Beli­cza a 2.. 16. percben. Jó: Ko­vács, Kuzma, ill. Belicza, Ecker, Pusztai. (Zs. Zs.) Sarkad! Kinizsi- Orosházi MTK 3-0 (1-0) Sarkad, 150 néző. V.: Rózsa. Sarkad: Szabó S. — Papp, Bol­dog, Vass, Szabó A., Molnár, Józsa, Csatári, Kesztyűs (Czé- gény), Stók, Klembucz. Edző: Karkus János. OMTK: Oszad- szky — Kasuba, Árvái, Erzsiák (Szlopóczki), Sitkéi, Mórocz, Dobi, Fülöp, Farkas, Bányik (Kenyeres), Lovas. Edző: Papp Imre. Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, Házi Istvánra emlé­keztek, aki több mint ötven évet töltött el a futballpályán, mint legendás játékos, később mint edző. Viharos szélben megérde­melt hazai győzelem született. Kitűnő játékvezetés. G.: Kesz­tyűs a 20., Klembucz az 58., a 63. percben. Jó: Szabó S., Bol­dog, Vass, Klembucz, Molnár, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Kiss Gábor) Kamut SK— Mezőkovácsháza 0—2 (0—1) Kamut, 100 néző. V.: Klembucz. Kamut: Búj — Kürti, Lenkefi, Somvári Z., Knapp, Ottlakán, Antmann, Somvári M., Gajdács (Boldizsár), Szász, Tárnok. Edző: Bora Imre. Mezőkovács- háza: Bíró — Bányik (Halász), Kovács, Török, Kovalcsik, Mul- tyán, Marócsik (Mészáros), Du- mitriu, Varga, Szivák, Matkócsik (Molnár). Edző: Pepó Gábor. Vi­haros szélben lejátszott, alacsony színvonalú mérkőzésen a jobb teljesítményt nyújtó vendégcsa­pat a játékvezető segítsége nélkül is valószínűleg győzött volna.G.: Szivák a 33., Dumitriu a 90. perc­ben. Jó: Kürti, Antmann, Knapp, ill. Bíró, Szivák, Dumitriu. (Szlancsikjános) Békéscsabai MÁV—Elek SK 2-4 (1-2) Békéscsaba, 300 néző. V.: Zábrák. Békéscsaba: Medo- varszki — Nyári, Hürkecz, Var­ga, Lonovics (Gál), Lipták V., Lipták A., Kovács (Ancsin), Pozsár (Tóth M.), Deák, Kohanyecz. Edző: Budai Attila. Elek: Bodor — Tolnai (Ottla­kán), Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Pap, Tapasztó, Bálint (Sarkadi), Bíró R., Bíró T. (Uhrin), Edző: Bakó Lajos. Hiá­ba küzdöttek jól a hazaiak, az elekiek jól használták ki a vasutasvédelem hibáit, és meg­érdemelt győzelemmel ünne­pelhették a húsvétot. G.: Deák a 35.. Hürkecz a 72., ill. Tolnai a 2., Bíró R. a 18., 50. (1 l-esből), Pap a 89. percben. Jó: Hürkecz, Nyári, Deák, ill. Kohut, Séllei, T apasztó. (Braun Attila) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Gyoma FC 2—1, Gyoma­endrődi Barátság—Doboz 6—0, Füzesgyarmat—Csabacsűd 3— 1, Csorvás—Mezőhegyesi SE 0—3, Nagyszénási SK—Szeg­halom SC 6—0, Medgyesegy­háza—Jamina-Patrick SE 1—1, Sarkadi Kinizsi—Orosházi MTK 1—5, Kamut SK—Mező­kovácsházi TE 0—2, Békéscsa­bai MÁV—Elek SK 2—0. A LABDARÚGÓ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Salgótarján—Kecskeméti TE 0—1, Tiszakécske— Nyíregyháza 1—1, Tiszafüred—Diósgyőr 0—1, Kazincbarcika— Eger 1—0, Kecskeméti RSC—Szolnok 0—1, Hatvan— Tiszavasvári 0—0, Hajdúnánás—Kábái Cukor FC 0—3. A Szeged- Dorozsma szabadnapos volt. Nyugati csoport: Veszprém—Pécs ’96 FC 1—4, Kaposvár— Balatonfüred 5—1, Tatabánya—Nagykanizsa 3—5, Soproni FAC—BKV Előre 0—0, Budafok—Matáv Sopron 2—1, Százhalombatta—Paks 0—2, Soroksár—Érd.O—1, Gázszer FC— Dunaújváros 0—0. Támadnak a fehér mezes hazaiak, de próbálkozásaikat nem kísérte szerencse a kovácsháziak elleni mérkőzésen. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Kamut SK—Mezőko­vácsházi TE 0—2 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport állása 1. Kiskunfélegyháza 16 12 2 2 33—14 38 2. Kiskőrös 16 11 2 3 28—13 35 3. Mélykút 16 9 5 2 25—15 32 4. Kalocsa 16 8 6 2 23—15 30 5. Gyula-Kanton FC 16 8 2 6 28—19 26 6. Makói FC 15 7 2 6 26—18 23 7. Szegedi EAC 15 7 2 6 18—18 23 8. Bajai LC 15 6 2 7 21—18 20 9. Békési FC 15 5 3 7 18—24 18 lO.Tótkomlósi TC 15 4 3 8 19—27 15 11. Hódmezővásárhely * 16 6 1 9 25—23 13 12. Mezőberényi FC 16 3 4 9 13—23 13 13. Szarvasi FC 15 2 3 10 15—32 9 14. Szegedi VSE 16 2 1 13 11—48 7 * = hat büntetó'pont levonva A Kunbaja visszalépett, a Kisszállási Csont FC törölve. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Április 6., vasárnap: Makó—Szegedi EAC, 16.30. Baja—Kiskunfélegyháza, 16.30. Békési FC—Mező­berényi FC, 16.30. Kalocsa—Gyula-Kanton FC, 16.30. Tótkomlósi TC—Hódmezővásárhely, 16.30. Kiskőrös— Szarvasi FC, 16.30. A megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Április 5., szombat: Jamina-Patrick SE—Füzesgyar­mat, 16.30. Orosházi MTK—Gyomaendrődi Barátság, 16.30. Szeghalom SC—Sarkadi Kinizsi, 16.30. Doboz— Békéscsabai MÁV, 16.30. Gyoma FC—Medgyesegyháza, 16.30. Mezőhegyesi SE—Battonyai TK, 16.30. Április 6., vasárnap: Elek SK—Kamut SK, 16.30. Csabacsűd— Nagyszénási SK, 16.30. Mezőkovácsházi TE—Csorvás, 16.30. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Jamina-Patrick SE 21 13 6 2 33—11 45 2. Gyomaendrődi Barátság 21 13 4 4 46—11 43 3. Mezőkovácsházi TE 21 12 6 3 39—17 42 4. Elek SK 21 12 5 4 45—29 41 5. Csabacsűd 21 11 4 6 44—30 37 6. Gyoma FC 21 10 6 5 39—24 36 7. Battonyai TK 21 9 5 7 31—23 32 8. Szeghalom SC 21 7 9 5 33—28 30 9. Mezőhegyesi SE 21 8 6 7 32—29 30 10. Csorvás SK 21 8 4 9 32—30 28 11.Füzesgyarmat 21 7 5 9 28—27 26 12. Sarkadi Kinizsi 20 8 1 11 27—34 25 13.Medgyesegyházi TE 21 6 6 9 27—45 24 14.0rosházi MTK 21 6 5 10 27—38 23 15.Doboz SK 20 6 3 11 28—38 21 16. Békéscsabai MÁV 21 5­16 27—54 15 17. Nagyszénási SK 21 3 6 12 23—62 15 18. Kamut SK 21 2 3 16 25—57 9 A SORREND VÁLTOZATLAN AZ ÉLEN