Békés Megyei Hírlap, 1997. április (52. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

6 SportmagaziN 1997. április 14., hétfő Fürdővárosi siker Három csapat megugrott a megyei i. osztályban Gyula-Kanton FC—Békési FC 3-0 (0-0) Gyula, 450 néző. V.: Filus. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Komlósi — Papp, Tamási, Kiss, Gajdács (Szilágyi) — Bíró, Bo- rúzs, Méhes. Edző: Fodor Sán­dor. Békés: Flanyecz — Jánosi, Szenti, Nagy Z., Pálfi — Lipták, Nagy I., Szegedi, Bagyinka — Fehérvári, Miklya. Edző: Nagy Mihály. 64. perc: Tamási ment el a bal oldalon, belőtt labdáját Ha- nyecz kiejtette, és a berobbanó Szilágyi szerezte meg a hazai­aknak a vezetést, 1—0. 68. perc: Kiss László jobb oldalon egy szabadrúgást gurí­tott Borúzs elé, aki futtából lőtt a jobb alsó sarokba, 2—0. 73. perc: Bíró jobb oldali be­adása átszállt a kapu előterén, és Méhes közelről lőtte a hálóba a labdát, 3—0. 88. perc: Liptákot a második sárga lap után a játékvezető kiál­lította. Az első félidőben a széllel támogatott békési csapat Nagy Mihály által jól megszervezett védelme állta a hazaiak támadá­sát. A második félidőben nem sokat kellett várni arra, hogy gó­lokra váljon a gyulaiak fölénye. Barátságos, sportszerű találko­zón várt hazai győzelem szüle­tett. Jó: Tamási, Kiss, Borúzs, ill. Szegedi, Bagyinka. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Békési FC 4—1. Mezőberényi FC— Tótkomlósi TC 0—0 Mezőberény, 500 néző. V.: Hor- váth. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Udvari, Rácz Zs. — Botyánszki, Rácz A. (Burai), Litauszki (Kukely), Igricz—Darócz,Raducu. Edző: Pásztor József, Borgula János. Tótkomlós: Ölei — Ronyecz, Bakai, Pásztor L. (Tóthabonyi), Pásztor T. — Kispál, Csonka, Papp, Ilyés (Garai) — Szabó Zs., Tóth G. (Kvasznovszki). Edző: Matajsz Pál. 79. perc: Bakainak felmutat­ta a második sárga lapot a játékvezető, amelyet a piros kö­vetett. Változatos, iramos mérkő­zést játszottak a megyei rang­Az Alföld csoport ÁLLÁSA l.K.félegyháza!3 3 2 37—14 42 2. Kiskőrös 12 2 3 32—14 38 3. Kalocsa 8 7 2 26—17 34 4. Mélykút 9 5 3 25—17 32 5. Gyula 9 2 7 31—20 29 6.SZEAC 9 2 6 21—18 29 7. Baja 7 3 7 24—18 24 8. Makó 7 2 7 26—19 23 9. Tótkomlós 5 4 8 22—28 19 10. Békés 5 4 8 19—28 19 ll.M.berény 3 6 9 14—24 15 12.Hmv.hely* 6 1 11 26—29 13 13. Szarvas 2 4 11 18—38 10 14.SZVSE 2 1 14 11—52 7 * = Hat biintetó'pont levonva. A Kunbaja visszalépett, a Kis­szállás! Csont FC törölve. adón a hideg időben a csapatok. A vendégek védekezésre ren­dezkedtek be, de kontráik veszé­lyesnek bizonyultak. A hazaiak sokat támadtak, de nem tudták bevenni a tótkomlósiak kapuját. A látottak alapján igazságos döntetlen született. A játékveze­tői hármas kiválóan működött. Jó: Steigerwald, Sajben, Lauri­nyecz, Botyánszki, ill. Ölei, Ro­nyecz, Kispál. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Tótkomlósi TC 2—2. Szarvasi FC—Kalocsa 2—2 (1-2) Szarvas, 300 néző. V.: Gera. Szarvas: Petrás—Rau, Takács, Nagy (Kontár), Bencze — Závoda, Dán (Sindel), Zaho- recz, Moldván — Tóth, Benyó. Edző: Tőzsér Géza. Kalocsa: Gojtán — Iván, Aradi, Kovács, Bolvári-—Unyi (Süveges), Sári, Farkas G. (Farkas Z.)—Balogh, Bimbó, Mácsai (Pólyák). Edző: Hayerbacher Ferenc. 3. perc: Baloghot buktatták a hazaiak, a megítélt szabadrúgást Sári húsz méterről a bal felső sarokba lőtte, 0—1. 11. perc: Bimbó jobb oldali begurításátUnyi nyolc méterről a léc alá lőtte, 0—2. 44. perc: Gojtán bravúrosan védett egy szabadrúgást, a szög­letet Tóth Zs. ívelte be, Závoda a bal felső sarokba fejelt, 1—2. 47. perc: Benyó—Závoda összjáték után utóbbi megsze­rezte második gólját, 2—2. A főbb stratégiai pontokon átalakított, megerősített hazaia­kat sokkolta a két vendéggól. Ebből lassan magukhoz térve, átvették a játék irányítását, és szép gólokkal kiegyenlítettek. A jól kombináló vendégeknek most szerencséjük is volt, mert a hazaiak sok gólhelyzetet hagy­tak ki. Jó: Rau, Takács, Závoda, Moldván, ill. Gojtán, Aradi, Sári. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Kalocsa 1—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Mély­kút 2—0 (1—0), Hódmezővá­sárhely—Baja 0—3 (0—1), Kiskunfélegyháza—Szegedi VSE4—0(2—0). Füzesgyarmat—Gyoma FC 2-2 (0-1) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Búzás. Füzesgyarmat: Komá­romi — Tóth Zs., Ajtai, Kovács Zs., Vad, Földesi, Hajdú (Jó­nás), Erdei (Gardi, Barta), Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Gyoma FC: Haj­dú — Munkácsi, Gonda, Furka, Dobó, Somogyi (Pribojszki), Plástyik, Forgács (Hunya), Hol­ló, Kovács, Nagy (Orovecz). Já­tékos edző: Somogyi János. Kö­zepes színvonalú mérkőzés, jó játékvezetés. A hazaiak fölé­nyüket nem tudták gólokra vál­tani, így végül is reális ered­mény született. G.: Kovács S. az 55., Tóth Cs. a 65., ill. Holló a 36., a 80. percben. Jó: Kovács Zs., Tőkés, Kovács S., ill. Plás­tyik, Holló, Kovács. (Szabó László) Gyomaendrődi Barátság— Szeghalom SC 3—1 (2—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: V arga. Barátság: Halász — Sá- rosi, Karácsony, Hegedűs, Lip­ták, Gubucz (Molnár), Tóth, Nagy M. (Ilyés), Janis, Bócsik, Czifrák. Edző: Szendrei Béla. Szeghalom: Vári — Szabó L., Huszár, Szilágyi, Zsombok A., Barna, Patai, Kovács, Tóth, Vá­mos, Szabó S. Edző: Pálinkás Mihály. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. G.: Czifrák a 23., Nagy M. a 44., Ilyés a 80., ill. Zsombok A. a 65. percben. Jó: Nagy M., Karácsony, Lip­ták, Sárosi, Czifrák, Tóth, ill. Vári (a mezőny legjobbja), Zsombok A., Szilágyi, Szabó S. (Gyuricza János) Battonyai TK— Mezőkovácsházi TE 2—0 (1-0) Battonya, 400 néző. V.: Brusz- nyiczki. Battonya: Kunos — Oláh, Fekete, Pilán, Simon, Bá­ló, Putnoki (Sztán Zs.), Kovács Zs., Mákos A., Turbucz, Ma­gyar (Árgyelán). Edző: Juhász Zoltán. Mezó'kovácsháza: Bíró — Halász, Kovács F., Török, Kovalcsik (Mészáros), Mul- tyán, Marócsik (Zábrák), Du­mitriu, Varga, Szivák, Matkó- csik (Molnár). Edző. Pepó Gá­bor. A két szomszédvár rang­adója küzdelmes és közepes színvonalú mérkőzést hozott, amelyen a hazaiak minden te­kintetben felülmúlták a vendé­geket, megérdemelten nyertek. G.: Putnoki a 45., Kovács Zs. a 78. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Bíró, Multyán, Var­ga. (Lukács István) Nagyszénás! SK—Jamina- Patrick SE 0-2 (0-1) Belicza két góllal járult hoz­zá csapata győzelméhez FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Nagyszénás, 200 néző. V.: Deme. Nagyszénás: Bíró — Sarkadi, Zábrák, Sztvorecz, Go- dár (Popon), Trabak, Nagy Sz„ Lakatos, Árgyelán, Horváth, Gengeliczki (Varga Zs.). Edző: Kókai Kálmán. Jamina: Ko­vács A. — Hajdú, Mázán, Ko­vács P., Labbs, Pusztai, Ecker, Szarvas (Szelei), Belicza, Tóth (Borbély), Kubik. Edző: Tűr­ések Zoltán. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen nem igazán domborodott ki a Jamina tabel­lán elfoglalt előkelő helye, de így is biztos vendéggyőzelem született a gyengélkedő hazaiak ellen.G.:Beliczaa 18.,a47.Jó: Bíró (a mezőny legjobbja), Ár­gyelán, ill. Mázán, Lábos, Beli­cza. (Benkó' László) Elek SK-Doboz SK 4-2 (3-2) Elek, 550 néző. V.: Maginyecz. Elek: Bodor (Pataki) — Kohut, Tolnai (Szűcs), Cziczeri, Sarka­di. Tapasztó, Séllei, Pap, Ottla- kán (Ferenczi), Bíró R., Bíró T. Edző: Bakó Lajos. Doboz: Nagy I. — Bánszki, Kocsis, Bottó, Kiszely, Barcsai, Képíró, Lukucz (Zsigmond), Békési, Gurzó, Nagy II. Edző. Zsig­mond Károly. Fordulatos, gó­lokban gazdag, jó iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megér­demelt győzelmet aratott a tarta­lékosán játszó vendégek ellen. Kitűnő játékvezetés.G.: BíróR. a 17., a 28., Pap a 45., a 75., ill. Kiszely az 5., Képíró a 4L perc­ben. Jó: mindkét csapat labda­rúgói jó teljesítményt nyújtot­tak. (Hotya Mihály) Sarkadi Kinizsi— Csabacsűd 2—1 (1—1) Sarkad, 150 néző. V.: Scsito- vics. Sarkad: Szabó — Gaj­dács, Boldog, Vass, Csatári, Molnár, Papp, Stok, Kovács (Kölüs), Józsa, Klembucz (Pol- csek). Edző: Karkus János.Csa­bacsűd: Balatoni — Valencsik, Mizik A., Brlázs, Fügedi (Je­len), Varga J., Pillár, Gulyás, Urbancsok, Varga T., Lénárt. Edző: Rétes Pál. Jó játékkal megérdemelt hazai győzelem született. A második játékrész­ben a széllel támogatott vendé­gek szinte egy kapura játszottak, a kontrákból viszont több ziccert is kihagytak a hazaiak. Kiállít­va: Stok (második sárga lap után) a 47. percben. G.: Józsa a 20., a 46., ill. Urbancsok a 9. percben. Jó: az egész hazai csa­pat dicsérhető lelkes játékáért, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott kiemelkedő teljesít­ményt. (Kiss Gábor) Békéscsabai MÁV— Orosházi MTK 1-1 (1-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Gyekiczki.MÁ V: Medovarszki —Nyári, Hürkecz (Pintér), Var­ga, Lonovics, Lipták V., Lipták A., Marik, Kovács, Deák (Tóth M.), Kohanyecz (Ancsin). Ed­ző: Budai Attila. OMTK: Tóth I. — Kasuba (Csontos), Árvái, Erzsiák, Sitkéi, Mórocz, Dobi (Boér), Fülöp, Farkas, Bányik (Sin), Lovas. Edző: Papp Imre. A hatalmas lelkesedéssel küzdő OMTK pontszerzése a látottak alapján teljesen megérdemelt. G.: Lipták V. a 44., ill. Lovas a 70. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felü­lit, ill. Erzsiák, Árvái. (Braun Attila) Kamut SK—( sorvasi SK 1-2 (1-1) Kamut, 100 néző. V.: Bíró. Ka­mut: Búj — Somvári Z., Lenke- fi, Fehér (Varga), Szász, Ottla- kán, Antmann (Gajdács), Som­vári M., Boldizsár (Nagy), Ba­logh, Tárnok. Edző: Bora Imre. Csorvás: Baráth — Barkász, Füredi, Támyik T., Kun, Kiss (Dénes), Támyik Z., Benyovsz- ki J., Benyovszki Z., Stef, Ránk- li (Eke). Edző: Patyi Béla. Viha­ros szélben lejátszott, küzdel­mes mérkőzésen a hazai csapat 11 -est és a helyzetek sokaságát hagyta ki, nem így a vendégcsa­pat. Az eredmény önmagáért be­szél. G.: Lenkefi a 35., ill. Stef a 22., Barkász a 82. percben. Jó: Balogh, Tárnok, Ottlakán, ill. Baráth, Füredi, Stef, Támyik Z. (Szlancsik János) Medgyesegyházi TE— Mezőhegyes! SE 3—2 (0-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Zábrák. Medgyesegyháza: Re- lu — Mocsári L., Petruzsán, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Telek (Pintér), Zsurzsucz Zs., Mocsári A. (Gera), Vágási, Gubcsó (Szűcs Zs.). Edző: Sári Ferenc. Mezőhegyes: Gulyás — Csordás, Dénes (Berki), Lo­vász, Roszkos, Antal, Varga, Zsóri, Kopócs, Kolozsi, Zsó- tész. Edző: Kovács Sándor. A példaértékű módon lezajlott hét­közi edzőcsere után a hazai csa- y pat élvezetes mérkőzésen az első játékrészt is felülmúló má­sodik félidei játékkal teljesen megérdemelten nyert. G.: Ho­lecz (mindkettőt 11 -esből) az 52. és az 57., Zsurzsucz Zs. a 66., ill. Varga az 50., Antal a 62. percben. Jó: mindkét csapat já­tékosai dicsérhetők lelkesedé­sükért. (Zs. Zs.) IFJÚSÁGIAK: Füzesgyar­mat—Gyoma FC 2—0, Gyoma­endrődi Barátság—Szeghalom SC 1—0, Battonyai TK—Me­zőkovácsházi TE 3—1, Elek SK—Dobozi SK 4—0, Sarkadi Kinizsi—Csabacsűd 4—0, Bé­késcsabai MÁV—Orosházi MTK 3—3, Kamut SK—Csor- vási SK 0—2, Medgyesegyházi TE—Mezőhegyesi SE 1—5. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Jamina 15 6 2 39—11 51 2. Gy. Barátság 14 5 4 50—13 47 3. ElekSK 14 5 4 50—31 47 4. Mk.háza 12 6 5 40—21 42 5. Csabacsűd 12 4 7 49—33 40 6. Gyoma FC 11 7 5 44—28 40 7. Battonya 10 6 7 33—23 36 8. Csorvás 10 4 9 36—32 34 9. Szeghalom 7 10 6 34—31 31 10. Mezőhegyes 8 7 8 34—32 31 11.Sarkad 9 2 11 29—35 29 12.F.gyarmat 7 6 10 30—33 27 13.M.egyháza 7 6 10 32—50 27 14. OMTK 6 7 10 29—40 25 15. Doboz 6 4 12 30—41 22 16.Bcs.MAV 5 2 16 28—55 17 17. Nagyszénás 3 6 14 24—68 15 18. Kamut 2 3 18 26—60 9 A Doboz—Sarkadi Kinizsi megóvott bajnoki labdarúgó- mérkó'zést április 16-án, szer­dán, 17 órakor játsszák. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Április 19., szombat: Szegedi VSE—Hódmezővá­sárhely, 17.00. Április 20., vasárnap: Kiskőrös—Szegedi EAC, 17.00. Baja—Mezőberényi FC, 17.00. Tótkomlósi TC—Gyula-Kanton FC, 17.00. Békési FC—Szarvas, 17.00. Makó—Mélykút, 17.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Április 19., szombat: Szeghalom SC—Békéscsabai MÁV, 17.00. Orosházi MTK—Elek SK, 17.00. Gyoma FC— Nagyszénási SK, 17.00. Doboz—Kamut SK, 17.00. Mezőhe­gyesi SE—Füzesgyarmat, 17.00. Április 20., vasárnap: Jamina-Patrick SE—Sarkadi Kinizsi, 17.00. Csabacsűd— Gyomaendrődi BSE, 17.00. Csorvás—Battonyai TK, 17.00. Mezőkovácsházi TE—Medgyesegyházi TE, 17.00. A LABDARÚGÓ NB II-BEN TÖRTÉNT Keleti csoport: Salgótarján—Diósgyőr 0—0, Kazincbarcika—Szol­nok 0—0, Hatvan—Nyíregyháza 2—1, Kecskeméti RSC— Tiszakécske 0—1, Kábái Cukor FC—Szeged-Dorozsma 1—0, Haj­dúnánás—Kecskeméti TE 0—0, Tiszafüred—Tiszavasvári 0—2. Szabadnapos: Eger. Nyugati csoport: Kaposvár—Nagykanizsa 0—0, Soproni FAC— Paks 1—1, Budafok—Balatonfüred 1—1, Százhalombatta—Tatabá­nya 1—0, Gázszer FC—BKVElőre2—l,Pécs ’96 FC—Dunaújváros 0—1, Veszprém—Érd 0—1, Soroksár—Matáv Sopron 2—3. Európa-bajnokságra készül a békéscsabai aerobiccsapat A békéscsabai Bajza utcai Fitness Központ öttagú csa­pattal vett részt a közelmúlt­ban Budapesten megrende­zett Step Aerobic Versenyen, ahol 32 induló csapat közül a második helyezést érték el. Bozóné Fóri Márta, a Fitness Központ vezetője lelkesen me­sélte az eseményeket: — Ezen a versenyen ott volt az aerobicot űzők apraja, nagy­ja. Amikor a csapatunk (Kere­kes Judit, Balogh Judit, Kazamér Szilvia, Aradszki Já­nos és Szabó Bertalan) befejezte a gyakorlatot, tombolt a közön­ség. Számunkra ennek a helye­zésnek óriási a jelentősége, hi­szen olyan fővárosi csapatokat hagyhattunk magunk mögött, amelyeknek versenyzői már el­A Step aerobic-bajnokság ezüstérmes csapata FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET jutottak Európa- vagy világbaj­nokságra. A verseny másnapján nem győztem fogadni a telefo­nos gratulációkat, és akik látták a produkciót, azt mondták, sze­rintük az első hely illetett volna meg bennünket. Mi így is elége­dettek vagyunk, hiszen ezzel a helyezéssel egy meghívás is járt: nyáron rész vehetünk a Bu­dapesten megrendezésre kerülő Európa-bajnokságon. Ilyen fó­rumon még nemigen szerepelt vidéki versenyző. Ezenkívül az­zal biztattak bennünket, hogy május elején ott a helyünk az ausztráliai Sidneyben, ahol az amatőr step-világbajnokságot tartják. Úgy gondoltuk, ez Bé­kés megyének és Csabának sem lenne rossz reklám, úgyhogy el­kezdtük szervezni a szponzoro­kat. Aki úgy gondolja, szívesen áldozna ránk, a következő szám­laszámon teheti meg ezt: Endrőd és Vidéke Takarékszövetkezet, Békéscsaba — 53 200 118 - 10002388. A Fitness Központ vezetője elmondta, hogy a budapesti verseny sikeréhez nagyban hozzájárult a békéscsabai Adidas márkabolt és a gyulai Z-Modell, amelyek a fellépő­ruhákat biztosították, a Kere­kes házaspár és az Eskimo jég- krémes. —ria Közgés aranyak a diákolimpiáról A budaörsi Illyés Gyula Gimnázium és Közösségi Iskolában rendez­ték meg az idei Béghin-Say országos aerobic-diákolimpia döntőit. A 300 versenyző színvonalas bemutatóját csaknem ezer néző tapsolta végig. A középiskolás csapatok versenyében a Békéscsabai Széchenyi István Közgazdasági és Külkereskedelmi Szakközépiskola csapata aranyérmet nyert, 5,25 pontos eredménnyel. A középiskolások párosversenyét a békéscsabai közgések kettőse, a Marhás Andrea, Kálmán Anikó duó nyerte, 5,1 ponttal.