Békés Megyei Hírlap, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

6 SportmagaziN 1997. március 24., hétfő Nem termett babér a Békés megyeieknek A vendégeknek nem termett babér Szegedi EAC—Szarvasi FC 3-1 (1-0) Szeged, 200 néző. V.: Horváth Gy. SZEAC: Dobó — Rau, Várszegi N., Lévai — Kiss P., Mátyus (Ferenczy), Turján, Lehota (Kulacsik) — Várszegi R., Smelkó, Szarvas (Szabad). Edző: Híres Gábor. Szarvas: Zana — Sindel, Velky, Darida Zs., Baráth — Moldván, Kere­kes (Darida P.), Klimaj — Tóth, Závoda, Bencze. Edző: Tőzsér Géza. 37. perc: A vedégek térfelé­nek bal oldaláról Lévai végezhe­tett el szabadrúgást. A kitűnően kapu elé ívelt labdát a nagy len­dülettel érkező, a védőket megelőző Turján a bal oldali léc mellett fejelte a hálóba, 1— 0. 59. perc: A felezővonal tájé­kán Vérszegi L. hibázott, Ben­cze iramodhatott meg a kapu felé, Rau vette üldözőbe, már a 16-oson belül jártak, amikor a szegedi hátvéd estében megpró­bált szerelni, ám lábáról a labda a jobb alsó sarokba vágódott, 1—1 (öngól). 75. perc: A szarvasiak rövi­den mentettek, Lévai balról kö­zépre adott, a jó ütemben felugró Smelkó a kapu bal oldalába fe­jelt, 2-1. 79. perc: Lévai a vendégek térfelének közepén megszerzett egy átadást, ügyesen a középen kiugró Smelkót hozta játékba, aki a kimozduló Zana mellett elegánsan a kapu bal oldalába perdítette a labdát, 3—1. Az első félidőben a széltől támogatott vendégek összjáték- ban és határozottságban egya­ránt felülmúlták ellenfelüket, ám igazi veszélyt nem jelentet­tek a szegediek kapujára. A ha­zaiak ekkor nemigen tudtak ki­bontakozni, mert a megszerzett labdákat rendre rossz ütemben és rossz helyre továbbították. Szünet után már belelendültek a Tisza-partiak, s bár olykor még akadtak hibák, többnyire a tuda­tosság dominált játékukban, így megérdemelten nyertek. Jó: Lévai, Smelkó, Várszegi R., ill. Bencze, Závoda. Ifjúságiak: Szegedi EAC— Szarvasi FC 7—1. Békési FC— Kiskunfélegyházi TK 1-2 (1-1) Békés, 600 néző. V.: Rischák. Békés: Hanyecz — Kondacs — Pálfi, Zahorecz, Botyánszki, Nagy Z. (Udvari) — Szenti, Nagy I., Lipták — Fehérvári, Miklya (Bagyinka). Edző: Zsí­ros György. Kiskunfélegyhá­za: Dávid — Lapsánszki, Pi- sont. Fekete — Fütyü (Samu), Újfalusi, Bertus, Szincsák — Truczka, Korom, Karsai (Cseh). Edző: Kurucz István. 6. perc: Fehérvári szögletét Nagy István felhőfejessel jut­tatta a hálóba, 1—0. 29. perc: Korom beadását Truczka ‘csúsztatta a kapuba, 1—1. 85. perc: A nézők idegeit több ítéletével borzoló Rischák 11-est adott a vendégek javára, és Újfalusi nem hibázott, 1—2. Kis ünnepség előzte meg a mérkőzést, az Eszterházy Mik- sa-díjas Nagy János főrendező úr ma ünnepelte 60. életévét, ez alkalomból ajándékot kapott a vezetőségtől és a játékosoktól, mjad elvégezte a kezdő rúgást. Más játékelemekben is, de főleg küzdőképességben felvet­ték a versenyt a hazaiak a baj­nokaspiráns vendégekkel. Saj­nos, a játékvezetők nem mindig biztosítottak azonos feltétele­ket. Ennek ellenére a félegyházi győzelem nem alaptalan. Jó: Hanyecz, Kondacs, Szenti, ill. Újfalusi, Csincsák, Truczka. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Kiskunfélegyháza 2—2. Kiskőrös—Mezőberényi FC 3-1 (2-0) Kiskőrös, 600 néző. V.: Sipos. Kiskőrös: Tüskés — Szabó T., B. Szabó, Aszódi, Beregszászi (Agócs) — Kiss K., Szauer (Amuncsik), Pecznyik (Szlo­vák) — Csemák, Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Hímer Ist­ván, Szlovák László. Mezőbe- rény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Botyánszki, Rácz Zs. — Győri (Burai), Rácz A., Litauszki, Igricz (Kovács) — Darócz, Raducu. Edző: Borgula János. 15. perc: Kiss K. húsz méterről szabadrúgást végzett el, és a jól eltalált lövés után a labda a jobb felső sarokba vágó­dott,!—0. 20. perc: Sztojanovics a ka­putól tíz méterre becsapta védőjét, laposan a jobb sarokba lőtt, 2—0. 72. perc: Sajben vitte föl a labdát, Buraihoz adott, aki ti­zennégy méterről a sarokba he­lyezett^—1. 90. perc: Szlovák buktatásá­ért megítélt 11-est Kiss K. éle­sen a bal sarokba vágta, 3—1. A végig támadó hazai csapat a vártnál nehezebben nyert, a végig szívósan védekező heré­nyiek ellen. Jó: Szabó T., B. Szabó, Kiss K., Pecznyik, ill. Steigerwald, Laurinyecz, Rácz Zs., Burai. Ifjúságiak: Kiskőrös— Mezőberényi FC 1—1. Mélykút—Gyula-Kanton FC 2-0 (1-0) Mélykút, 800 néző. V.: Tóth. Mélykút: Vasút — Szabó E. (Piegel), Szűcs, Suchmann, Ká­rász — Kiss J., Palla, Nuszpl, Velez — László, Hangya (Sza­bó T.). Edző. Ónodi Tamás. Gyula: Such — Komlósi, Pápa, Papp, Resetár — Szekeres, Kiss L., Bíró (Szilágyi), Burai — Borúzs, Gajdács. Edző: Fodor Sándor. 24. perc: Nuszpl futott el a bal oldalon. Kárász Velez elé tette a labdát, aki tíz méterről a hálóba lőtt, 1—0. 86. perc: László a kint álló kapus felett a hálóba emelt, 2— 0. Igazi rangadót hozott a két csapat összecsapása. A hazaiak a táblázaton elfoglalt helyükhöz méltóan játszottak, s ebben jó partnerük volt a lelkes, sokat futó gyulai együttes. A hazai győzelem megérdemelt. Jó: az egész mélykúti csapat dicsérhe­tő, ill. Such, Pápa. Ifjúságiak: Mélykút—Gyu­la-Kanton FC 1—1 TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Bajai LC—Szegedi VSE 5—0 (3—0), Kalocsa— Hódmezővásárhely 1—0 (0—0). Doboz—Sarkad! Kinizsi 2-1 (0-1) Doboz, 500 néző. V.: Koch. Do­boz: Nagy G. — Provosinszki, Bottó, Lukucz, Barcsai (Sku- máth). Kocsis, Kiszely, Szűcs, ' Bánszki (Nagy T.), Gurzó, Kép­író. Edző: Zsigmond Károly. Sarkad:Sándor—Gajdács, Bol­dogít, Vass, Papp, Szabó, Mol­nár, Józsa, Csatári, Stók, Kölüs. Edző: Karkus János. A nagy küz­delmet hozó mérkőzésen a sarka- diak szerezték meg a vezetést, majd a doboziak a második féli­dőben fordították meg az ered­ményt. Jó játékvezetés. Kiállít­va: Szabó, Csatári (mindkettő reklamálásért). G.: Gurzó a 65., Kocsis a 78., ill. Józsa a 30. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, 01. az egész vendégcsapat dicséretet érdemel. (Zs. K.) Szeghalom SC— Füzesgyarmat 1—0 (1—0) Szeghalom, 600 néző. V.: Brusz- nyiczki. Szeghalom: Vári — Macskin (Tóth), Szabó L. (Kin­cses), Szilágyi (Szabó S.), Barna, Huszár, Ombódi, Pozsgai, Vá­mos, Patai, Zsombok. Edző: Pá­linkás Mihály. Füzesgyarmat: Komáromi—Bihari (Erdei), No- vák, Kovács Zs., Vad, Földesi, Jónás, Salya, Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Edző: Lázár István. Elénk érdeklődés mellett, sport­szerű, küzdelmes mérkőzést ví­vott a két csapat. Mivel jól ismer­ték egymást a labdarúgók, rögtön kezdés után a párok kialakultak. Úgy tűnt, hogy ezen a délutánon mindkét csapat számára csak a győzelem az elfogadható. Az első félidőben a hazaiak, a máso­dik játékrészben a vendégek irá­nyították a játékot, attól függetle­nül, hogy Salyát már az ötödik percben beszédért kiállította a játékvezető. A látottak alapján a hazaiak győzelme megérdemelt. G.: Zsombok a 44. Jó: Huszár, Vári, Ombódi, Pozsgai, Zsom­bok, ill. földesi, Tóth Cs., Tőkés, Kovács S. Jamina-Patrick SE— Battonyai TK 2-0 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Zsur­ka. Patrick: Stumpf — Hajdú, Mázán, Kovács, Lábos, Pusztai, Ecker, Szarvas (Borbély), Tóth, Belicza, Kubik (Szelei). Edző: Turcsek Zoltán. Battonya: Ku­nos — Sztán, Fekete, Pilán, Si­mon, Baló, Putnoki, Kovács, Má­kos A., Turbucz, Zsóri. Edző: Ju­hász Zoltán. Iramos mérkőzésen a hazaiak ügyesen és eredménye­sen játszottak. A battonyaiak is dolgoztak ki helyzeteket, de ezek rendre kimaradtak. G.: Mázán az 5., Belicza a 87. percben. Jó: Pusztai, Ecker, Belicza, ill. Put­noki, Zsóri.(Tóth B. István) Orosházi MTK— Nagyszénás 5—0 (1—0) Orosháza, 250 néző. V.: Pintér. OMTK: Oszadszky — Kasuba. Árvái, Erzsiák, Sitkéi (Szlopócz- ki), Farkas, Mórocz, Bányik (Csontos), Dobi (Kenyeres), Lo­vas A., Fülöp. Edző: Papp Imre. Nagyszénás: Bíró — Sarkadi, Zábrák, Brachna, Godár, Trabak, Nagy Sz. (Varga), Lakatos, Ár- gyelán, Horváth, Verbőczi. Ed­ző: Kókai Kálmán. A két régi rivális találkozóján a nagy becs­vággyal játszó orosháziak min­den tekintetben felülmúlták a vendégeket, magabiztos győzel­met arattak. G.: Lovas A., a 35., az 50., Fülöp az 52., Farkas az 59., Kenyeres a 83. percben. Jó: Árvái, Mórocz, Lovas A., Fülöp, ill. Bíró, Godár. (Selmeczi Lász­ló) Gyoma FC—( sorvas 3—2 (2-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Szabó S.Gyoma:Hajdú—Mun­kácsi, Gonda, Furka, Dobó, So­mogyi, Pribojszki (Nagy), For­gács, Holló, Kovács, Oravecz (Toldi). Játékos edző: Somogyi János. Csorvás: Baráth — Bar- kász, Füredi, Támyik T., Eke (Dénes), Kiss, Támyik Z., Be- nyovszki J., Benyovszki Z., Stef, Ránkli. Edző: Patyi Béla. Válto­zatosjó iramú mérkőzésnek vol­tak szemtanúi a szép számban megjelenő hazai szurkolók. A há­zigazda ismét több, mint féltucat­nyi gólhelyzetet puskázott el, mire a vendégek csak kétszer ju­tottak el a hazai kapuig, és abból két gólt lőttek. G.: Holló a 22., a 4L, Gonda (1 l-esből) a 70., Kiss a 17., Ránkli az 58. percben. Jó: Holló (a mezőny legjobbja), Gonda, Munkácsi, Somogyi, ill. Stef, Füredi.(H.J.) Mezőhegyes! SE— Mezőkovácsházi TE 1—0 (1-0) Mezőhegyes, 400 néző. V.: Bo­gyó. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Dénes, Lovász, Roszkos, Berki (Kocsics), Varga, Zsóri, Kopócs (Zsótész), Kolozsi, Antal (Trungel). Edző: Kovács Sándor. Mezőkovácsháza: Bíró — Ha­lász (Török), Kovács, Marócsik, Kovalcsik, Multyán, Mészáros (Bányik), Dumitriu. Varga, Szi- vák, Matkócsik. Edző: Pepó Gá­bor. A mérkőzés kilencven percé­ből nyolcvanötön keresztül a ko­vácsháziak irányították a játékot. Mivel gólt csak az egyik csapat szerzett, így szerencsés, de érté­kes három pont maradt Mezőhe­gyesen. A két együttes sportszerű mérkőzést vívott, kivéve az utol­só négy perc szópárbaját, ahol a jól bíráskodó játékvezetői hár­mas „nyert”. Kiállítva: Bányik a 88. és Bíró a 92. percben a játékvezető megsértéséért. G.: Zsóri a 42. percben. Jó: az egész hazai csapat dicséretet érdemel lelkes játékáért, ill. Kovács, Ko­valcsik, Multyán. (Perlaki Já­nos) Elek SK—Gyomaendrődi Barátság 2—1 (0—1) Elek, 500 néző. V.: Takács.Elek: Bodor — Tolnai (Ottlakán), Ko- hut, Cziczeri, Ferenczi (Sarkadi), Séllei, Papp, Tapasztó, Bálint, Bíró R„ Bíró T. Edző: Bakó La­jos. Gyomaendrőd: Halász — Karácsony, Bócsik (Gubucz), Sárosi, Molnár, Dinya, Tóth, Lip­ták, Ilyés (Hegedűs), Janis, Czif- rák. Edző: Paulik János. Igazi rangadót hozott a találkozó. A hazai csapat részéről szinte köte­lező volt a győzelem, hogy to­vábbra is az élbolyban maradhas­son. A szép számú publikum erő­teljes biztatása mellett óriási elánnal kezdett mindkét együttes, és meglepetésre a vendégek a 14. percben megszerezték a vezetést. Úgy tűnt, hogy összeomlik a ha­zai együttes. A vendégek óriási fölényét a hazaiak nehezen tud­ták visszaverni. A második féli­dőben a tíz emberrel küzdő eleki- ek óriási iramot diktálva, kitűnő csapatjátékkal biztos győzelmet arattak. Végeredményben egy változatos, kitűnő mérkőzésen reális eredmény született. Kiál­lítva: Bíró R. (lerántásért) a 39., Bíró T. (két sárga lap után) a 90. percben. G: Ottlakán a 47., Kohut (1 l-esből) a 60., ill. Mol­nár (1 l-esből) a 14. percben. Jó: az egész hazai csapat kitűnően játszott, ill. Sárosi, Lipták. (Hotya Mihály) Csabacsűd— Medgyesegyházi TE 3—0 (1-0) Csabacsűd, 200 néző. V.: Ko- rim Csabacsűd: Balatoni — Valencsik (Varga T.), Mizik A., Brlázs, Fügedi, Varga J., Pillár, Urbancsok, Gulyás (Mizik Gy.), Jelen, Lénárt. Edző: Rétás Pál. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma (Pintér), Petruzsán, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Mocsári L., Zsurzsucz Zs., Mo­csári A., Telek (Vágási), Gub- csó. Edző: Temesvári Csaba. A mérkőzést végig a hazai csapat mezőnyfölénye jellemezte. Ki­állítva: Urbancsok, Zsurzsucz G. (kakaskodásért) a 70. perc­ben. G.: Urbancsok a 8., Lénárt az 51., Gulyás a 78. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Ko­vács, Petruzsán, Mocsári A. (Szilágyi Mihály^ Békéscsabai MÁV—Kamut SK 2-1 (2-1) Békéscsaba, 100 néző. V.: Majoros.MÁV:Medovarszki— Lipták V., Ny ári, Varga Z., Koha- nyecz, Lonovics, Lipták A., Deák (Ancsin), Kovács (Tóth M.), Ma­rik, Hürkecz (Horváth). Edző: Budai Attila. Kamut: Búj — Kürti. Lenkefi, Bognár (Varga J.), Antmann, Ottlakán, Fehér (Tárnok), Somvári M., Gajdács, Balogh, Boldizsár. Edző: Bora Imre. Nagy küzdelem, de csak közepes színvonal jellemezte a találkozót. A hazaiak sok gól­helyzetet elhibáztak, ennek kö­vetkeztében végig nyílt volt az összecsapás. G- Marik a 37., Hürkecz a 43., ill. Somvári M. a 15. percben .Jó: Ny ári, Lipták V., ill. Ottlakán, Somvári M. (Braun Attila) IFJÚSÁGIAK- Doboz— Sarkadi Kinizsi 1—4, Szeghalom SC—Füzesgyarmat 0—3, Jami­na-Patrick SE—Battonyai TK 2—0, Orosházi MTK—Nagy- szénási SK 4—0, Gyoma FC— Csorvás 6—1, Mezőhegyesi SE—Mezőkovácsházi TE 6—0, Elek SK—Gyomaendrődi Barát­ság 2—3, Csabacsűd—Med­gyesegyházi TE 5—0, Békéscsa­bai MÁV—Kamut SK 1—0. A sötét mezes békésiek nem bírtak a listavezető vendégekkel. Az NBIII-as labdarúg ó-bajnokságban: Békési FC—Kiskunfélegy­háza 1—2 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport Állása 1. Kiskunfélegyháza 15 11 2 2 30—13 35 2. Kiskőrös 15 11 2 2 27—11 35 3. Mélykút 15 8 5 2 24—15 29 4. Kalocsa 15 8 5 2 23—15 29 5. Gyula-Kanton FC 15 7 2 6 26—18 23 6. Szegedi EAC 15 7 2 6 18—18 23 7. Makói FC 14 6 2 6 22—17 20 8. Bajai LC 15 6 2 7 21—18 20 9. Békési FC 14 5 3 6 18—16 18 10. Tótkomlósi TC 14 4 3 7 18—24 15 11. Mezőberényi F C 15 3 3 9 13—23 12 12. Hódmezővásárhelyi LC *15 5 1 9 21—23 10 13. Szarvasi FC 14 2 3 9 15—31 9 14. Szegedi VSE 15 * = Hat büntetőpont levonva. 2 1 12 10—44 7 A Kunbaja visszalépett, a Csont FC törölve. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Március 29., szombat: Kiskunfélegyháza— Tótkomlósi TC, 15.00. Szegedi VSE—Makó, 15.00. Márci­us 30., vasárnap: Hódmezővásárhelyi LC—Békési FC, 16.00. Mezőberényi FC—Kalocsa, 16.00. Gyula-Kanton FC—Kiskőrös, 16.00. Szarvasi FC—Mélykút, 16.00. A Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Március 29., szombat: Battonyai TK—Gyoma FC, 15.00. Gyomaendrődi Barátság—Dobozi SK, 15.00. Füzesgyarmat—Csabacsűd, 15.00. Nagyszénási SK— Szeghalom SC, 15.00. Március 30., vasárnap: Csorvás SK—Mezőhegyesi TE, 16.00. Medgyesegyházi TE—Bé­késcsabai Jamina-Patrick SE. 16.00. Sarkadi Kinizsi— Orosházi MTK, 16.00. Kamut SK—Mezőkovácsházi TE, 16.00. Békéscsabai MÁV—Elek SK, 16.00. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Jamina-Patrick SE 20 12 6 2 31—11 42 2. Gyomaendrődi Barátság 20 12 4 4 44—11 40 3. Mezőkovácsházi TE 20 11 6 3 37—17 39 4. Elek SK 20 11 5 4 41—27 38 5. Csabacsűd 20 10 4 6 42—30 34 6. Gyoma FC 20 9 6 5 37—23 33 7. Battonyai TK 20 9 5 6 30—21 32 8. Mezőhegyesi SE 20 8 6 6 32—28 30 9. Szeghalom SC 20 7 8 5 32—27 29 10. Füzesgyarmat 20 7 5 8 28—25 26 11.Csorvás SK 20 7 4 9 31—30 25 12. Doboz SK 20 7 3 10 30—36 24 13.Medgyesegyházi TE 20 6 6 8 27—43 24 14. Orosházi MTK 20 6 5 9 27—35 23 15.Sarkadi Kinizsi 20 7 1 12 25—36 22 16. Békéscsabai MÁV 20 5­15 25—50 15 17. Nagyszénási SK 20 3 5 12 22—61 14 18. Kamut SK 20 2 3 15 25—55 9