Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-18 / 269. szám

1996. november 18., hétfő 0 A Gyula és a Békés győzelemmel zárta az őszt Labdarúgó WB III Mezőberényi FC—Szegedi EAC I—2 (1-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Timó. Mezőberény: Steiger­wald— Sajben, Laurinyecz, Ku- kely, Lenkefi (Gurbai) — Óttla- kán, Igricz, Kovács, Győri, Da- rócz, Raducu. Edző: Ottlakán Mihály. Szeged: Szunyovszki — Rau, Dálnoki, Lévai, Turján — Ferenczi, Vándor (Kiss P.), Vár­szegi R., Hadár (Bucholcz) — Várszegi N., Kránicz (Kiss Zs.). Edző: Híres Gábor. 13. perc: Győri szerelését sza­bálytalannak vélte a játékvezető a 16-oson belül, Turján alaposan rájátszott az esetre. A büntetőt Vándorértékesítette.O—1. 35. perc:LenkefitTurján lete­rítette, majd Várszegi R. megta­posta, így a hazai védő nem tudta folytatni a játékot. Az eset kap­csán dulakodás kezdődött a két csapat játékosai között, így Tur­ján mellett Kukely is piros lapot kapott. 42. perc: Hazai támadás in­dult a bal oldalon, Ottlakán hosszú keresztlabdájára Győri érkezett a jobb oldalon, és a jobb alsó sarokba talált, 1—1. 52. perc: Kiss P. jobb oldali beadását az előrehúzódó Rau fe­jelte a hálóba a három pontot jelentő gólt, 1—2. Nagy iramú és magas színvo­nalú mérkőzést vívott a két együt­tes, sok helyzet alakult ki mindkét kapu előtt. Az első játékrészben úgy a hazai játékosokat, mint a közönséget provokálták a vendé­gek. Igen forró hangulatban feje­ződött be az első félidő. A játék­vezető igyekezett lehűteni a ven­dégek túlfűtöttségét a sárga és piros lapok kiosztásával. A máso­dik játékrészben emelkedett a já­ték színvonala, mindkét csapat végig nagy lendülettel igyekezett megszerezni a győzelmet. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jó: Lenkefi, Laurinyecz, Ottla­kán, Darócz, ill. Rau, Dálnoki, Lévai, Ferenczi. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szegedi EAC 0—1. Szegedi VSE—Békési FC 0-2 (0-1) Szeged, 200 néző. V.: Berger. SZVSE: Köröm — Rácz (Gyi- mesi), Magyar, Popovics, Adám —Farkas, Papp J., Pikó, Imre — Kulacsik, Oleár. Edző: Takács József. Békés: Molnár —- Pálfi, Zahorecz, Lipták, Pusztai — Szenti, Fehér (Nagy I.), Horváth (Somvári), Udvari — Fehérvári, Méhes. Edző: Zsíros György. 20. perc: Horváth fejjel Mé­hes elé csúsztatta a labdát, aki kapásból bombázott a kapu bal alsósa lkába,0—1. 72. perc: Fehérvári már so­kadszor viharzott el a jobb olda­lon, pontos beadását Méhes két méterről a kapuba terelte.O—2. A vasutas labdarúgók enervál- tan, szétesően, rengeteg hibával játszottak a szezonzáró találko­zón. A rutinosabb békésiek éltek a lehetőséggel, teljesen megérde­melten nyertek az egykor szebb napokat látott Tisza-partiak ott­honában. Jó: Ádám, Papp J., ill. Szenti, Fehérvári, Méhes, Fehér. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Békési FC 2—1. Gyula Kanton FC— Kisszállás Csont FC 2—0 (0-0) Gyula, 500 néző. V.: Csuka. Gyula: Such — Burai, Pápa, Re- setár, Tamási L. — Papp, Kiss, Gajdács (Szekeres), Démusz (Bíró) — Borúzs, Szegedi (Ko­vács). Edző: Fodor Sándor. Kis­szállás: Steiner — Valkay, Ta- másy, Boity, Paksi — Sári, Ko­máromi (Szikora), Szabó, Tóth — Sánta, Sikhuasvili. Edző: Sári András. 58. perc: Borúzs két csel utáni lövése a kapuba talált, 1—0. 60. perc: Szegedi beadását a védők kézzel mentették, Pápa büntetőjét Steiner mentette. 77. perc: Borúzs jobb oldali szögletét Tamási lőtte a hálóba, 2—0. A lelkes vendégcsapat sokkal nagyobb erőkifejtésre késztette a hazaiakat, mint ahogy korábban ezt a gyulaiak gondolták. Végül is sárga lapokkal tarkított, de sport­szerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Jó: Borúzs, Tamási L., Resetár, ill. Boity, T amási. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula Kanton FC—Kisszállás Csont FC elma­radt, mert a Kisszállás csapata nem érkezett meg. Makó—Szarvasi FC 4—0 (1-0) Makó, 1000 néző. V.: Harsányi. Makó: Ménesi — Mező, Bódi, Anda—Bálint, Csák (Szabó N.), Karsai, Bress, Botlik — Frank, Márki (Tóth L.). Edző: Kolozsvá­ri János. Szarvas: Petras—Ben- csik, Velky, Rohony, Kontér (Kerekes) — Darida, Pillár (Sin- del), Bogdán (Tóth), Moldván— Závoda, Bencze. Edző: Tőzsér Géza. 20. perc: Bálint szöglete után Bres emelkedett a legmaga­sabbra, és csúsztatása a védők közreműködésével átjutott a gól­vonalon, 1—0. 56. perc: Bress remekül tálalt a felfutó Karsai elé, aki megtolta a labdát, majd 12 méterről a rövid sarokba bombázott, 2—0. 78. perc: Bress jó labdáját Karsai kapta, aki a hosszú sarok­ba vágta a labdát, 3—0. 88. perc: Bálint középre adott, Szabó N.gyönyörű fejessel küld­te a hálóba a pettyest. 4—0. Az első negyed óra után mezőnyfölényt harcolt ki a Makó, beszorította ellenfelét, ám a vezető gól után számos helyze­tet hibáztak a hazaiak. Fordulás után beindult a hazai henger, egy- re-másra vezette akcióit a makói gárda, így megérdemelten sze­rezte meg a három pontot. A lel­kes szurkolótábor méltán zúgta a lefújáskor: „Szép volt, fiúk!” Jó: Karsai, Mező, Bress, Bálint, ill. Bencze, Moldván. Ifjúságiak: Makó—Szarvasi FC4—3. Baja—Tótkomlós! TC 0—0 Baja, 250 néző. V.: Serfőző. Baja: Lackner — Ivancsán, B. Szabó, Goretich G., Kiss — Or­bán (Angeli), Szlovák, István, Csemák — Földvári (Czifra), Nagy S. Edző: Raffai Rudolf. T ótkomlós: Ölei—Tóthabonyi, Tarján (Kispál), Pásztor L., Pász­tor T.—SzabóG. (Dávid),Nagy, Papp, Fülöp (Simon)—Szabó Z., Kvasznovszki. Edző: Matajsz Pál. A mérkőzést a vendégek kezd­ték jobban, de a fordulás után fölénybe kerültek a házigazdák. A tótkomlósiak szervezetten vé­dekeztek, ügyesen tartották a kö­zéppályán a megszerzett labdát, és ellentámadásaikban mindig benne volt a gól veszély. így meg­érdemelten szereztek értékes pontot a zárófordulóban. Jó: Kiss, Szlovák, ill. Tarján, Tótha­bonyi, Szabó Z. Ifjúságiak: Baja—Tótkom- lósi TC 5—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskunfélegyháza— Kiskőrös 0—2 (0—1), Hódme- zővásárehely—Mélykút 1—2 (1—1). A Kalocsa szabadnapos volt. A sötét mezes Jamina nem bírt a fehér mezes mezőhegyesiekkel az őszi zárófordulóban. A megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban: Jamina-Patrick SE—Mezőhegyes 0—0 FOTÓ: SUCH TAMÁS A Barátság telel az élen Megyei I. osztály Szeghalmi SC—Csorvás 4—1 (1-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Koka- Mxx Szeghalom: Vári — Zsombok (Macskin), Tóth, Sza­bó (Macsári), Barna, Vad, Bara­nya, Szilágyi (Földi), Vámos, Kozák, Kovács. Edző: Pálinkás Mihály. Csorvás: Barátit — Barkász, Füredi (Fülöp), Tár- nyik T., Kun, Ránkli (Zipperer), Popol, Benyovszki J., Benyov- szki Z., Stef, Dénes. Edző: Patyi Béla. Korrekt játékvezetés, ma­gas színvonal jellemezte a talál­kozót. A támadószellemben pá­lyára lépő és lelkesen küzdő vendégek jóvoltából kiegyenlí­tett első félidőt láthattak a nézők. A második játékrészben a hazaiak sorozatos kontratáma­dásai megoldhatatlan feladat elé állították a vendégeket, mely­nek eredménye a biztos hazai győzelem. A csapat mellett ki­tartó lelkes szurkolók a jövőben is hasonló játékot várnak. G.: Zsombok a 10., a 79., Vámos a 47., az 55., ill. Fülöp a 84. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Fülöp, Kun, Stef. Jamina-Patrick SE— Mezőhegyes! SE 0—0 Békéscsaba, 100 néző. V.: Stír. Jamina: Stumpf — Hajdú, Má­zán, Krajcs (Tóth), Schneider, Lábos, Belicza, Szarvas, Mi­hály, Bagyinka, Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. Mezóliegyes: Gulyás — Szatmári (Zsóri), Dé­nes, Lovász, Berki, Farkas, Var­ga, Roszkos (Kopócs), Kindel, Kolozsi, Antal. Edző: Kozák Ist­ván. Bár az eredményt nem be­folyásolta, de a gyenge, erélyte­len játékvezetés egyenes követ­kezménye, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban a játékosok nem a labdát, hanem egymást rugdosták. Jó: Hajdú, Belicza, Szarvas, ill. Gulyás, Dénes, Kindel. (Ravasz Pál) Doboz—Medgyesegyházi SE 1-2 (0-1) Doboz, 200 néző. V.: Sztanojev. Doboz: Nagy G.—Lukucz, Be­nedek, Provosinszki, Bánszki, Kiszely, Balogh (Zsigmond K.), Vereska, Nagy T., Képíró, Skumáth (Békési). Játékos edző: Zsigmond Károly. Med- gyesegyháza: Nicu — Kuzma, Juhász, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Petruzsán (Szűcs), Te­mesvári, Mocsári, Zsurzsucz Zs., Gubcsó (Hajdú). Játékos edző: Temesvári Csaba. A job­ban játszó, és jobban akaró, lel­kesebb medgyesegyháziak megérdemelten vitték el a há­rom pontot a Doboz otthonából. Kiállítva: Provosinszki (máso­dik sárga lap után) a 60. percben. G.: Képíró a 75., ill. Gubcsó a 20., Juhász a 65. percben. Jó: Képíró, Nagy G., ill. Kuzma, Kovács, Mocsári, Gubcsó. (Zsigmond A.) Gyomaendrődi Barátság- Sarkad! Kinizsi 3-0 (1-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Gyomaendrőd: Halász — He­gedűs, Karácsony, Sárosi, Tóth, Lipták, Gubucz, Nagy, Janis, Bócsik, Ilyés. Edző: Paulik Já­nos. Sarkad: Szabó — Kocsis, Csatári, Vass, Gajdács (Nagy), Stock (Józsa), Polcsek, Matúzs (Kovács), Gurzó, Balogh, Bol­dog. Edző: Szűcs Mihály. Az idénybúcsúztatón listavezető­höz méltó játékkal rukkoltak ki a Barátság labdarúgói. Sikerük megérdemelt. Győzelmük érté­két növeli, hogy hosszú évek után újra a Barátság csapata lett a megyei bajnokságban az őszi idény legjobbja. A hűséges szur­kolótábor sem csalódott az ősz folyamán kedvenceikben. G.: Tóth a 2., Janis a 74. és a 87. percben. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Vass, Boldog. (Gyuri- cza János) Kamut SK—Gyoma FC 2-2 (1-1) Kamut, 150 néző. V.: Mátyás. Kamut:Guth—Hajdú Zs., Mo- hovics, Maléth, Rácz, Szász, Antmann, Boldizsár (Nagy S.), Gajdács, Balogh, Knapp. Edző: Bora Imre. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Gonda, Hunya, Do­bó, Somogyi, Plástyik, Forgács, Holló, Kovács, Orovecz (Nagy). Játékos edző: Somogyi János. Közepes iramú mérkőzé­sen a hazai csapat sok helyzetet kihagyott, „ami jellemző volt az egész őszre”. Ha a kamutiak jobban összpontosítanak, köny- nyen megnyerhették volna ezt a mérkőzést a vendégekkel szem­ben. G.: Szász a 21., Rácz a 47., ill. Holló a 31., Nagy az 55. percben. Jó: Mohovics, Szász, Balogh, ill. Hajdú, Somogyi, Kovács. (Szlancsik János) Csabacsűd— Mezőkovácsházi TE 1—2 (1-2) Csabacsűd, 250 néző. V.: Ku- rucz. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Mizik A., Fügedi (Mizik Gy.), Gulyás, Varga J., Pusztai (Varga Z.), Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. Mezőkovácsháza: Bíró — dr. Lehoczki, Matkó- csik, Török, Kovalcsik, Mészá­ros, Marócsik (Schmidt), Dimi- tru, Varga, Horváth (Halász), Ronyecz (Zábrák). Edző: Pepó Gábor. A jól kezdő hazai csapat végig támadta a mérkőzést, de egyéni hibákból a Kovácsháza a maga javára fordította a mérkő­zést. G.: Lénárt a 8., ill. Matkó- csik a 15. és a 45. percben. Jó: Jelen, Fügedi, Urbancsok, ill. az egész vendégcsapat. (Szilágyi Mihály) Orosházi MTK—Battonyai TK 2-1 (0-0) Orosháza, 100 néző. V.: Varga F. OMTK: Oszadszki — Zalai, Árvái, Sitkéi, Erzsiák, Csontos (Lovas), Szlopóczki, Kasuba, Sin (Dobi), Farkas, Gigacz (Frankó). Edző: Papp Imre. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Pilán, Simon, Molnár, Árgyelán (Darócz), Kovács, Putnoki, Turbucz, Sztán (Ke­nyeres). Edző: Juhász Zoltán. Kiegyenlített első félidő után a lelkes OMTK-s fiatalok két gyors gólt szereztek a második félidő elején, és megérdemelten győztek a labdát többet birtokló, rutinos vendégek ellen.G.: Sin a 47., Farkas az 51., ill. Kenyeres a 82. percben. Jó: Árvái, Szlo­póczki, Farkas, Gigacz, ill. Pilán, Putnoki, Kovács. (Selme- czi László) Elek SK—Füzesgyarmat 2-2 (0-1) Elek, 300 néző. V.: Dajka.Elek: Bodor — Sarkadi, Pigler, Czi- czeri, Ferenczi, Bíró T. (Uhrin, Kapocsán), Papp, Ottlakán, Gál, Bíró R„ Bálint. Edző: Bakó La­jos. Füzesgyarmat: Komáromi — Ajtai, Kovács, Földesi, Biha­ri, Novák, Kiss (Farkas), Petri, Tőkés, Erdei, Tóth. Edző: Lázár István. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntet­len született. Kiállítva: Bíró R. (kézzel ütötte ki a kapuba tartó labdát) a 60. percben. G.: Ottla­kán a 62., Papp a 75., ill. Tóth a 32., Novák a 78. percben. Jó: Bodor, Cziczeri, Gál, Bálint, ill. Petri, Novák, Tőkés. (Hotya Mihály) Békéscsabai MÁV— Nagyszénás! SK 4—1 (2-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: He­gedűs. MÁV: Márta — Nyári, Horváth, Varga, Ancsin, Koha- nyecz, Szilágyi (Pintér), Ke­resztúri (Gál), Maiik. Hürkecz, Kovács (Deák). Iil/ó: Budai At­tila. Nagyszénás: Bíró — Frák, Árgyelán, Sztvorecz, Boér, Tra- bak, Varga, Elek, Popon, Laka­tos, Krajcsovics. Megbízott edző: Kókai Kálmán. A kiesési rangadón sok hibával tarkított első félidőt produkáltak a csapa­tok. A játékrész hajrájában a ha­zaiak kétszer betaláltak az el len­fél kapujába. A folytatásban a vasutasok továbbra is fölényben játszottak, s idei legjobb játé­kukkal nyertek a nagyszénási- akkal szemben. G.: Keresztesi a 30., Marik a 37., a 70., Hürkecz az 50., ill. Elek a 75. percben.Jó: Marik, Kohanyecz, Varga, Hür­kecz, Márta, ill. Lakatos, Elek, Árgyelán. (G. Gy.) IFJÚSÁGIAK: Szeghalmi SC—Csorvás 6—4, Jamina- Patrick SE—Mezőhegyesi SE 0—1, Doboz—Medgyesegy­házi SE 1—1, Gyomaendrődi Barátság—Sarkadi Kinizsi 3— 2, Kamut SK—Gyoma FC 1— 4, Csabacsűd—Mezőkovácshá­zi TE 2—0, Orosházi MTK— Battonyai TK 1—0, Elek SK— Füzesgyarmat 0—3, Békéscsa­bai MÁV—Nagyszénási SK 13—0. Az Alföld csoport nem hivatalos őszi végeredménye 1. Kiskőrös 14 10 2 2 26—11 32 2. Kiskunfélegyháza 14 10 1 3 26—11 31 3. Kalocsa 14 8 4 2 24—13 28 4. Mélykút 14 7 4 3 23—18 25 5. Gyula-Kanton FC 14 7 2 5 26—16 23 6. Szegedi EAC 14 7 2 5 18—17 23 7. Békési FC 14 6 3 5 22—16 21 8. Makó 14 6 2 6 25—19 20 9.Baja lO.Tótkomlósi TC 14 6 2 6 20—16 20 14 4 3 7 18—27 15 11. Hódmezővásárhely ** 14 6 1 7 22—21 13 12.Szarvasi FC 14 3 3 8 17—28 12 13. Mezőberényi FC 14 3 2 9 13—22 11 14. Szegedi VSE 14 2 1 11 11—40 7 15.Kisszállás Csont FC *** 14 4­10 17—33 3 16. Kunbaja visszalépett ** = hat büntetőpont levonva. *** = kilenc büntetőpont levonva A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza—Salgótarján 0—0, Tiszakécske— Kecskeméti TE 2—0, Szolnok—Diósgyőr 1—2, Tiszafüred— Hajdúnánás 4—1, Kecskeméti RSC—Kábái Cukor FC 2—1, Hatvan—Kiskundorozsma 0—0, Tiszavasvári—Eger 3—1. A Kazincbarcika szabadnapos volt. Nyugati csoport: Soproni FAC—Gázszer FC 1—2, Kapos­vár—Dunaújváros 1—1,Tatabánya—Érd2—2, Paks—MATÁV Sopron 0—0, Budafok—Veszprém 3—1, Százhalombatta— DDGáz SC 1—1, Balatonfüred—BKV Előre 0—3, Nagykani­zsa—Soroksár 4—4. Játékvezetői tanfolyam A Békés Megyei Labdarúgó Szövetség játékvezető bizottságának gyulai testületé labdarúgó játékvezetői tanfolyamot indít. A foglal­kozásokat Gyulán, a Karácsonyi J. Általános Iskolában tartják. A tanfolyam díjtalan. A jelentkezők december 2-án 17.00 óráig a Gyula, polgármesteri hivatal, sportosztályán érdeklődhetnek A megyei bajnokság nem hivatalos őszi végeredménye 1. Gyomaendrődi Barátság 17 11 4 2 37— 7 37 2. Mezőkovácsházi TE 17 10 5 2 34—15 35 3. Jamina-Patrick SE 17 10 5 2 25— 9 35 4. Battonyai TK 17 9 4 4 30—16 31 5.Elek SK 17 8 5 4 33—25 29 6. Gyoma FC 7. Csorvás 17 7 6 4 32—19 27 17 7 4 6 27—20 25 8. Csabacsűd 17 7 4 6 32—29 25 9. Szeghalom SC 17 6 6 5 30—26 24 10. Mezőhegyesi SE 17 6 6 5 28—25 24 11. F Uzesgy armat 17 6 5 6 26—22 23 12.Medgyesegyházi SE 17 6 5 6 25—36 23 13. Sarkadi Kinizsi 17 7 1 9 24—30 22 14. Doboz 17 5 2 10 25—33 17 15.Orosházi MTK 17 4 5 8 19—33 17 16. Nagyszénási SK 17 3 4 10 20—51 13 17. Békéscsabai MÁV 17 3­14 21—44 9 18. Kamut SK 17 1 3 13 21—49 6