Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-14 / 266. szám

1996. november 14., csütörtök SPORT Kínkeserves volt végignézni a találkozót Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 2—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Vác, 1700 néző. V.: Bukovics (Molnár L., Kincses). Vác: Hámori 0 — Nagy T. 6 — Kasza 6, Boda 5 — Kriska 5, Lajkovics 5, Vámosi 7, Schwarcz 6, Nyikos 6 — Horváth P. 4, Andrássy 6. Edző: Strausz László. Békéscsaba: Baji 6 — Csehi 6 — Medgyesi 5, Kovács 5 — Ulici 3, Belvon 5, Major 5, Sándor 4, Kasik 4 — Szabados 4, Kulcsár 4. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Ulici helyett Balogh Zs. (4) a szünetben, Belvon h. Todorovics (-) a 67., Kriska h. Szoboszlai (-) a 69., Kasik h. Unciás (-) a 74., Andrássy h. Bánföldi (-) a 80. percben. Gólszerző: Andrássy a 37., Vámosi a 64. percben. Sárga lap: Kulcsár (szövegelésért) a 26., Szabados (sípszó után elrúgta a labdát) a 42., Boda (megrúgta Bel vont) a 48., Schwarcz (Majort felvágta hátulról) az 54., Todorovics (sípszó előtti labda- elrúgásért) a 81. percben. Szögletarány: 8:5 (3:3). Edzői nyilatkozatok Strausz László, a Vác edzője: — Végre megéreztük a győzelem ízét, fegyelmezett és határozott játékunkkal kiérdemeltük a közön­ség szimpátiáját. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Reális eredmény született. Ilyen gyengén még soha nem játszottunk. —Mégis mi voltai ok? — Elsősorban az akarat és az agresszivitás hiánya miatt. Ilyen mérkőzéseken az a csapat nyer. aki csúszik, mászik és nem spórol az energiával. Hát pont ez ma hiányzott a csapatból. — A mérkó'zés eló'tt szó volt arról, hogy a Vácnak rendkívül veszélyesek a pontrúgásai. — Hiába emeltem ki a pontrúgások elleni védekezés fontosságát, Vámosi góljánál teljesen megfeledkeztek a játékosok az elhangzot­takról, pedig ezekre a szituációkra fel lehet készülni, és készültünk is. Úgy látszik, hiába. — Mitől voltak ennyire idegesek a játékosok, és mitől volt ennyi eladott labda? — Ez az, amit én sem értek. 3. perc: Nagy T. csavart jobbról egy szabadrúgást. Kasza egy hajszállal maradt csak le a lab­dáról a kapu előtt. A nézők már gólt kiáltottak... 8. perc: ismét jobbról jött be egy labda, az érkező Schwarcz 8 méterről fejelt, a labda Bajin túl­jutott, a kapufa mellett a gólvo­nalon álló Csehin viszont nem. 12. perc: egy bedobás után Horváth fordult a kapu felé, s ahogy lövőhelyzethez jutott, célzott. Pontosan a csabai 16-os bal sarkáról ballal hajszállal lőtt a bal kapufa mellé. 15. perc: Schwarcz egy be­adást 12 méterről durrantott kapu fölé, kapásból. 30. perc: Kasza megunta a csatárok tétlenségét, felfutott a jobb oldalon, megindult befelé és 16 méterről, jobbal lőtt egy méterrel a kapu fölé. 33. perc: Nyikos vezette ke­resztbe a labdát a vendégtérfé­len úgy, ahogyan edzésen szo­kás azt a bólyák között. A válto­zatosság kedvéért ő is 16 méter­ről próbálkozott, a különbség csak annyi, hogy nem fölé lőtt, hanem mellé egy méterrel. 36. perc: újabb pontrúgás kö­vetkezett. ezúttal balról a 16-os vonalával egy magasságból. Nagy T. beadott, Andrássy csúsztatott, Baji védett... 37. perc: Andrássy erősza­kossága meghozta a váciak vezető gólját. A vendégvédők bizonytalansága folytán labdát szerzett a jobb oldalon, vezette befelé jó tíz métert, tehette, hi­szen nem támadták, majd 14 méterről ballal okosan csavarta a labdát a tehetetlen Baji mellett és fölött a jobb felső sarokba, I—0. 41. perc: Vámosi 26 méteres süvítő bombáját fogta ölre Baji remek vetődéssel. 43. perc: Az első veszélyes helyzet a váci kapu előtt: Kasik robbant rá egy előrevágott lab­dára a védők mögül kilépve, azonnal kipasszolt az egyedül érkező Szabadoshoz, aki a háló­ba talált. Molnár L. partjelző azonban nagyfokú határozatlan­ság után felemelte a zászlaját, lest jelezvén, valószínűleg téve­sen... 44. perc: Szabados felé szállt egy kiugratás, de Nyikos időben eszmélt, és szögletre vágta a csatár elől a labdát. 49. perc: Kriska 24 méteres felső léc alá tartó bombáját Baji úgy kapta le a levegőből, mint a legyet. Kellett hozzá hidegvér, no meg tudás. 51. perc: a 4. váci szögletet Schwarcz fejelte meg remekül 10 méterről, fejesébe Kasza még belestukkolt egyet, így az a felső lécen csattant, onnan a gólvo­nalra vágódott, végül Baji vetődött rá a labdára, mindenkit megelőzve. 60. perc: Sándor kapott kecsegtető helyzetben labdát a kapuval szemben, attól 15 mé­terre, lövés helyett azonban gu­rított. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban következik. No­vember 16., szombat: Cse­pel—Vác, 13.00. Stadler— MTK, 13.00. Pécs—Debre­cen, 13.00. Vasas—III. kér TVE, 17.00 (MTV). Fe­rencváros—Gyó'r, 17.00. Videoton—Zalaegerszeg, 17.00. November 17., va­sárnap: Békéscsabai Előre FC—Újpest, 11.00 (MTV). Haladás—Siófok, 17.00. November 18., hétfő: BVSC—Kispest, 19.00 (MTV). 63. perc: Nagy T. végigvi- harzott a pályán, kitolta jobbra a labdát Andrássynak, akinek re­mek beadására érkezett a Vámo- si-expressz, hat méterről tisztán fejelhetett, Baji nagy reflexszel tolta léc fölé a labdát. 64. perc: rendkívül veszé­lyes helyről, a kapuval szemben 17 méterre szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat. A labda mögé Vámosi állt, s nemes egyszerű­séggel csavarta el jobbal a labdát a sorfal fölött, amely ki is kötött a jobb alsó sarokban, 2—0. 71. perc: Csehi 26 méterről szabadrúgásból veszélyeztetett, de bal lábas lövését Hámori megfogta a felső sarok előtt. 84. perc: egy előrevágott lab­dára Bánföldi és Baji egyszerre rajtoltak, a csatár ért oda előbb, fejjel átemelte a kifutó kapus fö­lött, a visszafutó Csehinek min­den tudására szükség volt ah­hoz, hogy kirúgja szögletre a gólba tartó labdát. 85. perc: Unciás 22 méteres próbálkozását fogta biztosan Hámori. 90. perc: kis túlzással Unciás többet veszélyeztetett a rendel­kezésére álló 15 perc alatt, mint a többi csabai az egész mérkőzé­sen. Megint csak lövésre szánta el magát, ezúttal 16 méterről alig-alig durrantott a jobb kapu­fa mellé. Megint egy amolyan hat­pontos mérkőzés. De nem ugyanazokra a babérokra tört a két csapat, mint mondjuk három éve, a ’93—94-es sze­zonban, amikor a bajnokság rangadójának kiáltották vol­na ki a mérkőzést, hiszen a Vác akkor első, a Békéscsaba vé­gül harmadik lett. Most a meccs előtt a váciak a 14., a vendégek all. helyen tanyáz­tak, ez is rangadó, méghozzá alsóházi. A 9 pontos váciakat a hazai pálya előnyén kívül túl sok remény nem éltethette a meccs előtt, hiszen a bajnok­ságban eddig gyenge produk­tumot mutattak. A csabaiak­nak viszont nagy lökést jelent­hetett a Pécs elleni magabiztos győzelem. A várakozásnak megfelelő­en a „döntetlen is jó” reményé­ben a Békéscsaba az elején in­kább visszahúzódott a saját kapuja elé, ahonnan mellesleg jó 10 percig ki sem jött. Mire a védők megtalálták a helyüket, az számos szabálytalanságba került, az meg köztudott, hogy a váci pontrúgások életveszé­lyesek. A hazaiak beszorítot­ták ugyan ellenfelüket, de iga­zi helyzet kidolgozására ők sem voltak képesek, csupán a már említett beívelésekkel ve­szélyeztettek. A félidő középső harmadáról jobb szót sem em­líteni, rendkívül gyenge pro­duktumot láthattunk mindkét fél részéről, a mezőnyben folyt a játék (játék?) helyzet nélkül. Már éppen feltettük magunk­ban a kérdést, akar-e itt ma valaki nyerni, amikor a hazai­ak gondoltak egyet, és meghaj­tották a félidő végét. A vendé­gek olyan jól asszisztáltak eh­hez, hogy hozzásegítették Andrássyt egy találathoz, aki ugyan nagyon szép gólt lőtt, de ehhez kellett az is, hogy Ko­vácsék elmélázzanak. A mara­dék idő pedig kevés volt a ven­dégeknek arra, hogy felébred­jenek, amikor erre egy teljes félidő is kevésnek bizonyult. (Jellemző, hogy az első veszé­lyes vendégtámadás a 43. percben futott.) A második játékrészben látszott, hogy igyekszik a Bé­késcsaba, felpörgette az ira­mot, többet futottak a játéko­sok, bátran ütköztek. Hiába volt azonban az apró mezőny­fölény, a kapu előtt továbbra sem sikerült igazi helyzetet ki­alakítani, s ezen a cserék sem segítettek. Érthetetlen volt a rengeteg átadásbeli hiba. Mi­vel kénytelen volt kitámadni a vendégcsapat, a váciaknak is nagyobb terük nyílt a kontrá­ra, egy ilyen támadás végén jutottak a már-már menet­rend szerinti pontrúgáshoz, ami megadta a kegyelemdö­fést a vendégegyüttes számá­ra. Mellesleg a játékrész köze­pétől kezdve egyre inkább el­szabadultak az indulatok, számtalan durva belemenést, alattomos szabálytalanságot láthattunk mindkét részről. A Békéscsaba tehát megle­pően gyenge teljesítményt nyújtott a közepesen teljesítő Vác otthonában, s így tulaj­donképpen esélye sem volt ezen a mérkőzésen a nyerésre. Ide kívánkozik a közhely: helyzetből, lövésből lesz a gól, ez pedig a csabaiak számára ezen az estén olyannyira ritka volt, mint a fehér holló. Már csak azt a néhány csabai szur­kolót sajnálhatjuk, akik sok­kal jobb teljesítményre áhítoz­va elkísérték a csapatot, és a mérkőzés végén csak ennyit mondhattak: kínkeserves volt végignézni a találkozót. Szegedi Zsolt Vác FC-Samsung—Békéscsa­bai Előre FC 0—5 (0—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Vác, 50 néző. V.: Marcsók. Bé­késcsaba: Balázs (Nagy Zs.) — Márton, Kurucz (Szeverényi), Valentényi, Varga — Kelemen, Schultz, Petruzsán, Filipovics — Kiss J. (Harmati), Vadas. Edző: Oláh Imre. G.: Kiss J. a 10., 60. és 75., Valentényi a 67., Schultz a 78. percben. Ezt történt még... III. kér. TVE—Videoton 0-0 Hévízi út, 3000 néző. V: Puhl. Jó: Földvári, Varga L., ill. Kujundzic, Dulic, Pető'. Az első félidőben a hazaiak játszottak fölényben. Szünet után hiába rohamozott többet a Videoton, nem tudta feltörni a jól záró hazaiak védelmét. Debrecen—FTC 2-2 (2-2) Debrecen, 10 ezer néző'. V.: Pillér. Kiállítva: Horváth D. (14.), ill. Milovanovic (69.). G.: Ilea (17., 20.), ill. Jagodics (15. — 11-esból), Nicsenko (21.). Jó: Madar Cs., Sán­dor T., Ilea, Böó'r, ill. Telek, Hrutka, Horváth F. Élvezetes, gólokban gazdag első huszonöt perc után egyik csapat sem kockáztatott. A má­sodik félidőben az emberelőny­ben lévő Fradi többet támadott. MTK—Csepel 5-2 (3-2) Hungária körút, 2000 nézó'. V.: Vad. G.: Illés (4., 63.), Farkasházy (18.), Zsivótzky (25.), Halmai (58.), ill. Petrók (Í9., 28.). Jó: Illés (a mezó'ny legjobbja), Szekeres T., Zsivótzky, ill. Petrók A listavezető végig irányított és magabiztos győzelmet aratott. Győr—Vasas 2—3 (1—1) Gyó'r, 4000 néző. V.: Bede. G.: Fodor (22., 67. — mindkettőt 11-esből), ill. Jován (1.), Herczeg (76.), Máriási (86.). Jó: Fodor, ill. Jován, Máriási. A gyenge teljesítményt nyúj­tó Győr nem volt egy súlycso­portban a Vasassal szemben. ZTE—Haladás 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 10 ezer néző. V.: Vágner. G.: Szabó II. Zs. (47.). Jó: Gaál, Szabó I. Zs., Szabó II. Zs., Csó­ka, Sebők, ill. Tóth M., Varga K. A végig többet támadó hazai csapat tizenhét év után győzött ismét nagy vetélytársa ellen. Siófok—BVSC 1-1 (1-0) Siófok. 2000 néző. V.: Ábrahám. G.: Bozsér (10.), ill. Dárdai (60. — 11- esből). Jó: Bimbó, Filipovic, Szabó, László, ill. Dragoner, Fűzi, Erős, Bükszegi. A fővárosiak csak a játékve­zető jóindulatának köszönhetik az egy pontot. Kispest—Stadler 2—1 (1—0) Bozsik stadion, 2000 néző. V.: Hanacsek. G.: Tóth M. (19., 76.), ill. Molnár Z. (59.). Jó: Bárányos, Tóth M., ill. Molnár Z., Poluljah. A Kispest megérdemelten tartotta otthon a három pontot az alsóházban tanyázó vendégek ellen. Újpest—Pécs 3—1 (2—1) Megyeri út, 4000 néző. V.: Hanyecz. G.: Herczeg (22.), Szanyó (32.), Bérczy (67.), ill. Azoitei (20.). Jó: Véber, Szanyó, Bérczy, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet kiemelni. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a lila-fehérek biztosan tar­tották otthon a három pontot a gyenge teljesítményt nyújtó pé­csiek ellen. FT* [EPEM Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 14­­45—10 42 2. FTC 11 2 1 28—14 35 3. Újpest 10 2 2 33—14 32 4. Vasas 9 2 3 20—11 29 5.DVSC 7 3 4 29—19 24 6. BVSC 6 4 4 21—14 22 7. ZTE 7 1 6 16—20 22 8. Kispest 6 3 5 20—19 21 9. Győr 6 2 6 16—21 20 10. Haladás 5 4 5 18—14 19 11. Videoton 3 6 5 16—17 15 12. Békéscsaba 4 3 7 17—19 15 13. III. kér. TVE 3 5 6 17—25 14 14. Vác 3 3 8 18—26 12 15. Siófok 2 3 9 8—26 9 16. Csepel 1 5 8 14—28 8 17. Stadler 2 2 10 7—22 8 18. Pécs 1 2 11 9—33 5 Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Sebők Vilmos, a csapat buszsofőrje:— Ha nem szakítják meg a nagyok az ifi- és a tartalékcsapat sorozatát, akkor nyerünk. (Az ifik 4—0-ra, a tartalékok 5—0-ra nyertek — a szerk.) Viadalt Filipovics:—Nehéz meccs lesz, de azért úgy gondolom, a Csaba jobb, mint a Vác, ha Szabados gólt szerez, meglesz a győzelem. Mirko Todorovics: — Nem nagyon ismerem a Vácot, de abban reménykedem, hogy legalább egy döntetlent összehozunk. Kiss János: — Remélem a csapat folytatja jó szereplését, győzelmet várok. Schultz Levente: — Bízom a csapatban, s remélem hogy ponttal vagy pontokkal megyünk haza. Majoros Imre: — Biztos győzelmet várok a csapattól, szerintem ugyanolyan jól fog szerepelni a gárda, mint legutóbb a Pécs ellen. A SZÜNETBEN. Schultz Levente: — Jobb a hazai csapat, megérdemelten vezet 1—0-ra, remélem azért sikerül még gólt lőnünk. Kiss János: —Jelentős javulás szükséges ahhoz, hogy a második félidőben kiegyenlítsünk, illetve megszerezzük a győzelmet. Csepregi György, a Kecskemétre kölcsönadott futballista: — A Vác ellen kötelező lenne a győzelem. Majoros Imre: —Nem úgy játszunk, ahogy kellene, de remélem a második félidőre feljavul a csapat, és sikerül fordítani. Kelemen Levente: — Még van remény a pontszerzésre, a Vác nem mutat sokkaUöbbet, mint a Csaba. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sebők Vilmos: — A kilencven percet végignézni rosszabb volt, mint az egész utat levezetni. Kiss János:—Sajnos nem a mi akaratunk érvényesült. Illés Norbert: — Kemény mérkőzésen kissé gyengén játszot­tunk. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja: — Ennél azért jobb játékot vártam. Lucian Ulici: — Több akarat és sok bizalom kell. Majoros Imre: — Sajnos nem sikerült megismételni a Pécs ellen nyújtott játékot, de az ÚTÉ ellen lehet javítani. Meccsmorzsák Derdáknak az elmúlt héten arcüreggyulladása volt, öt napot kihagyott, ezért Silviu Iorgulescu úgy határozott, hogy Baji Tamásnak szavaz bizalmat. Az edző nem félt attól, hogy probléma lesz a kapusposzton, hiszen, mint elmondta, Baji becsületesen edzett, rutinos játékosról lévén szó, megbízik benne. $ $ ® A csabaiak mestere a mérkőzés előtt háromnegyed órával gond­terhelten sétálgatott a partvonal mellett, eközben kaptam el néhány szóra: — Úgy készültünk a rendelkezésre álló tíz nap­ban , hogy sokkal többet kell futni, sokkal fegyelmezettebben kell játszani, mint a Pécs ellen tettük. A Vác nagyon harcos csapat, és borzasztó veszélyesek továbbra is a pontrúgásai. Biztosan nehe­zebb lesz, mint a Pécs ellen volt, remélem, hogy a játékosok is átérzik, milyen fontos számunkra ez a mérkőzés. Ha hatvan percig nem kapunk gólt, akkor azt hiszem, illetve bízom abban, hogy megnyerjük ezt a meccset is. & $ M Azért ezekre az eredményekre az ember már felfigyel. Ifi B: Békéscsaba—Vác 4—0, ifi A 4—0, tartalék 5—0. Azt hiszem nem bántok meg senkit, ha azt mondom, nem ennyire jó a csabai utánpótlás, persze nem is rossz... Az viszont, hogy egy klubnak az úgynevezett kiegészítő gárdái ilyen gyengék legyenek... Semmiképp nem akarok vészmadár lenni a váciak számára, de itt valami baj van az utánpótlás terén... V $ « Már régóta beszédtéma a váci pálya talajának minősége, nos most sem sokat változott a kép, hiszen nem is kellett szemüve­get felvennünk ahhoz, hogy megállapítsuk, itt tegnap még talán libák legeltek. M M M ® ® ® Bukovics játékvezető rutintalansága meglátszott a teljesítmé­nyén, ugyanis nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a második félidőben igencsak elszabadultak az indulatok. Hozzátesszük, hogy Molnár partjelző is többször az erdőbe vitte a bírót, szívesen visszanéznénk videóról például Szabados érvénytele­nített gólját. IPBEKEiffifflMLAP- A A ^/MTESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax; (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax(66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügy nökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068