Békés Megyei Hírlap, 1996. november (51. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

1996. november 11., hétfő i BÉKÉS MEGYEI HIRIíP­SPOí^ © Fürdővárosi siker a rangadón Tovább tart a versenyfutás Labdarúgó NB III Szarvasi FC—Gyula Kanton FC 1-3 (1-1) Szarvas, 200 néző. V.: Schneider. Szarvas: Petrás — Rohony (Tóth)—Velky.Nagy F.—Ben- csik, Kontér, Moldván, Bogdán (Kerekes) — Sindel (Pillár), Zá- voda, Bencze. Edző: Tőzsér Géza. Gyula: Such — Pápa — Resetár, Szilágyi (Kovács) — Papp, Kiss, Démusz, Tamási, Gajdács (Nagy) — Boruzs (Bí­ró), Szegedi. Edző: Fodor Sán­dor. 16. perc: Egy előrevágott lab­dát Závoda remekül vett át, majd húsz méterről gólt lőtt, 1—0. 20. perc: Balról a vendégek végeztek el szögletrúgást, és Kiss közelről egyenlített, 1—1. 43. perc: Nagy F. második sárga lapját kapta, majd az ezért járó pirosat is. 51. perc: Gyors kontra után Démusz két védőn is átjátszotta magát, és laposan a bal sarokba lőtt, 1—2. 79. perc: Szegedi futott el a jobb oldalon, beadását Boruzs kapta, aki beállította a végered­ményt, 1—3. A szarvasi fiatalok a kezdés után mintegy negyed óráig igen lelkes és jó játékkal rukkoltak elő. Ezt jelezte a két kapufa és egy remek, távoli lövésből elért gól. Ezután érthetetlenül szétesett a hazaiak játéka, amit tetézett Nagy Ferenc kiállítása is. A Gyula pe­dig van olyan jó csapat az utóbbi időben, hogy ezt könyörtelenül kihasználta. Az őszi szezonban így Szarvas egyszer sem tudott nyerni hazai pályán, ami legalább ötven évre visszamenőleg példát­lan csúcsnak számít! Jó: Závoda, ill. Pápa, Szegedi. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Gyula 2—1. Kisszállás Csont FC— Mezőberény 2—1 (1—0) Kisszállás, 100 néző. V.: Sipos. Kisszállás: Steiner — Valkai, Kovácsevics, Boity, Sári (Komá­romi) — Újfalusi, Tamási, Sza­bó, Kirschner — Sánta, Sikhuas- vili. Edző: Sári András. Mezőbe- rény: Gazsó — Győri, Lauri- nyecz, Kukely, Lenkeft — Ottla- kán, Igricz, Kovács, Krecsmarik (Botyánszki) — Darócz (Saj- ben), Raducu. Játékos edző: Ott- lakán Mihály. 9. perc: Egy előrevágott lab­dát Sári kapura vezetett, és a kifutó Gazsó mellett a hálóba gu­rított,!—0. 35. perc: Sikhuasvili megsér­tődött, lement a pályáról, a kapu­juk mögött ült, majd rövid idő után vissza akart jönni. A játékve­zető sárga lappal figyelmeztette, s mivel ez volt a második, jöhetett a piros. 70.perc: Kirschner 14mé- terről a kimozduló kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 2—0. 85. perc: Újfalusit sípszó utá­ni utánrúgásért piros lappal jutal­mazta a játékvezető. 88. perc: Raducu beadását ka­pura fejelték a herényiek, a vé­dőkről ide-oda pattogó labdát Laurinyecz a kapu bal oldalába továbbította, 2—1. Huszonkét perccel később kezdődött a mérkőzés a karszala­gos rendezők hiánya, valamint a lyukas háló miatt. A rossz talajú, falevéllel dúsított pályán ala­csony színvonalú összecsapást láthatott a gyér számú publikum. A mérkőzés színvonalát jól mu­tatja a 12 sárga és két piros lap is. A játékvezetésről csak annyit, amikor a hazaiak belerúgtak a herényiekbe, és sárga lapot kap­tak, akkor rendre a vétlen vendég­játékosoknak is felmutatta a kár­tyát Sipos. Jó: Kovácsevics, Sári, Steiner, Boity, ill. Győri, Lauri­nyecz. (Kiss István) Ifjúságiak: Kisszállás Csont FC—Mezőberényi FC 0—9. Tótkomlósi TC—Makói FC 3-2 (2-0) Tótkomlós, 600 néző. V.: Filus. Tótkomlós: Ölei—Tóthabonyi, Tarján, Pásztor L., Pásztor T. — Szabó G., Nagy (Kvasznovszki), Papp, Bakai — Fülöp (Simon), Szabó Zs. Edző: Matajsz Pál. Makó: Ménesi — Mező, Kon- dacs, Botlik, Csák — Bálint, Márki, Bress (Frank), Bódi — Tóth L. (Szabó), Karsai. Edző: Kolozsvári János. 7. perc: Fülöp a jól érkező Tarján elé ívelt, aki az ötösről a kapu jobb felső sarkába fejelt, 1—0. 25. perc: Papp pöccintett Sza­bó G. elé, aki tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2—0. 70. perc: Karsai bal oldali be­adása a védők előtt elsuhant, Márki a kapu közepébe helye­zett, 2—1. 72. perc: Tarján beadását a jó ütemben érkező Kvasznovszki a vendégvédők gyűrűjében rúgta a kapu közepébe, 3—1. 89. perc: Bálint jobb oldali szöglete után újra az apró termetű középpályáshoz került a labda, aki visszagurított, Márki a háló­ba sodorta a pettyest, 3—2. A mérkőzéssel egy időben kezdődő válogatott találkozó sem tudta otthon tartani a komló- siakat. A csípős, szeles időben küzdelmes mérkőzésen a hazaiak hamar átvették a játék irányítását, és a 25. percben már 2—0-ra ve­zettek a meglepően sok hibával játszó Makó ellen. Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, így mindkét kapu előtt adódtak hely­zetek. A vendégek szépítettek, ám két perc múlva a hazaiak is­mét két góllal növelték előnyüket. A lelkesebb és helyze­teit jobban kihasználó, nagy aka­rással küzdő hazai együttes győ­zelme teljesen megérdemelt, így két héten belül fontos hat bajnoki pontot szereztek a komlósiak. Jó: Tarján, Tóthabonyi, Papp, Szabó Zs., ill. Márki, Csák. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Makói FC 0—6. Békési FC-Baja LSE 0-0 Békés, 400 néző. V.: Bánóczki. Békés: Molnár — Szenti, Pusz­tai, Kondacs, Lipták — Nagy, Fehér (Fehérvári), Zahorecz, Ud­vari — Horváth (Kocsány), Mé­hes (Somvári). Edző: Zsíros György. Baja: Lakner—Pohner (Angeli), Goretich, Orbán, Szlo­vák (Czifrák) — B. Szabó, Nagy, Kiss, Barna — István, Csemák. Edző: Raffai Rudolf. Az első félidei játék képét jól jellemzi a kapufák aránya, mely 3:1 volt a hazai csapat javára. A második játékrész is békési me­zőnyfölényt hozott, de veszélye­sebb bajai kontrákkal. Összessé­gében a látottaknak megfelel a döntetlen, bár teljes szívvel egyik csapat sem örülhet neki. Jó: Szenti, Lipták, ill. Orbán, Kiss, Csemák. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—Ba­jai LSE3—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Hódme­zővásárhely 1—0 (1—0), Mély­kút—Kiskunfélegyháza 0—0, Kalocsa—Szegedi VSE 0—0. A Kiskőrös szabadnapos volt. Megyei I. osztály F üzesgyarmat— Békéscsabai MÁV 5—2 (3-0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Ma­joros. Éüzesgyarmat: Komáro­mi — Búzái, Petri (Novák), Csák, Ajtai, Földesi (Erdei), Ombódi, Bihari (Dávid), Tóth, Tőkés, Ko­vács. Edző: Lázár István. MÁV: Medovarszki — Nyári, Varga, Horváth (Petrina), Lonovics (Po- zsár), Lipták (Pintér), Koha- nyecz. Keresztesi, Kovács, Hür- kecz, Szilágyi. Edző: Budai Atti­la. Korrekt játékvezetés mellett küzdelmes csatát vívtak a csapa­tok. A háromgólos vezetés birto­kában a második félidő kiegyen­súlyozottabb lett, a vendégcsapat elszántan küzdött, de csak szépí­teni tudtak.G.:Tőkés a 20., Biha­ri a 40., Tóth a 36., az 52., a 86., ill. Hürkecz a 75., Kohanyecz a 85. percben. Jó: Tőkés, Budai, Tóth, ill. Varga, Horváth.(Szabó Lász­ló) Battonyai TK—Doboz 5-1 (4-1) Battonya, 200 néző. V.: Brusz- nyiczki. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Pilán (Ménesi), Simon, Molnár, Árgyelán, Ko­vács, Putnoki, Turbucz (Daró- czi), Sztán (Mákos). Edző: Ju­hász Zoltán.Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek, Nagy T., Bottó, Kiszely, Békési, Képíró, Zsigmond Z. (Skumáth), Ba­logh (Zsigmond K.), Lukucz. Já­tékos edző: Zsigmond Károly. Közönségszórakoztató mérkő­zésen a hazai csapat könnyedén játszva nagyobb különbségű győzelmet is megérdemelt vol­na a lelkes, de szerény képessé­gű vendégekkel szemben. G.: Turbucz (11-esből) a 2., a 25., Simon a 20., Sztán a40., Putnoki a 47., ill. Kiszely a 21. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Nagy Gy., Kiszely .(Lukács Ist­ván) Mezőhegyes! SE— Csabacsűd 2—1 (1—1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Ta­kács. Mezóliegyes: Gulyás — Szatmári (Kopócs), Dénes, Lo­vász, Berki, Antal (Zsóri), Var­ga P., Roszkos, Kindel, Kolozsi, Farkas. Edző: Kozák István. Csabacsűd: Balatoni—Füge- di, Mizik A., Csicsely, Gulyás, Varga J., Pusztai, Varga T., Urbancsok, Jelen (Mizik Gy.), Lénárt. Edző: Rétes Pál. Mire a hazai csapat felébredt, a vendé­gek már I—0-ra vezettek, s tíz főre apadtak a vendéglátók. A kiállítás azonban érdekes mó­don a csabacsűdi csapatot hozta zavarba, mert utána a hazaiak a mezőny legjobbjával, Kolozsi vezérletével megérdemelt, biz­tos győzelmet arattak. Kiállít­va: Varga P. (beszédért) a 24. percben.G.: Kolozsi a 28., a 78., ill. Lénárt a 14. percben. (Perla­ki János) Gyoma FC—Jamina- Patrick SE 0-2 (0-1) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Zábrák. Gyoma: Szakács — Munkácsi, Gonda, Hunya, Nagy (Máté), Somogyi, Plástyik, For­gács (Hornok), Holló, Kovács, Orovecz. Játékos edző: Somogyi János. Janiina: Stumpf — Haj­dú, Mázán, Kovács B., Schnei­der, Lábos (Krajcs), Szarvas, Be- licza (Kubik), Mihály, Bagyinka, Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. Ragyogó időben, szépszámú kö­zönség előtt ismét kudarcot val­lott a hazai csapat, ami mostaná­ban odahaza elég megszokottá válik. Mindazok mellett, hogy a vendégcsapat 60 percen át em­berhátrányban játszott, megérde­melten vitte el a három pontot. Kiállítva: Kovács B. (visszarú­gásért) a 30. percben.G.: Bagyin­ka a 4., Kubik a 78. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsa­pat dicsérhető teljesítményéért. (H.J.) Medgyesegyházi SE—Elek SK 2-2 (1-2) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Szabó S. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Temesvári, Pintér, Holecz, Kovács, Petruzsán, Mo­csári L. (Szűcs), Mocsári A., Zsurzsucz Zs., Gubcsó. Játékos edző: Temesvári Csaba. Elek: Pataki—Pigler, Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Bíró, Papp, Tapasztó (Sarkadi), Gál (Uhrin), Ottlakán, Bálint. Edző: Bakó Lajos. Ideges hangulatú mérkőzésen sajnos, megint nem a foci volt fő attrak­ció. Kiálb'tva: Pintér (második sárga lap után) a 40., Holecz (be­szédért) a 45. percben. G.: Ho­lecz a 8., Mocsári A. (1 l-esből) a 89., ill. Ferenczi a 35., Gál (11- esből) a 40. percben. Jó: egyik csapat sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. (Zs. Zs.) Mezőkovácsházi TE— Szeghalom SC 2—0 (1—0) Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Varga. Mezőkovácsháza: Bíró — dr. Lehoczki, Matkócsik, Tö­rök, Kovalcsik (Zábrák), Mészá­ros, Marócsik, Dumitriu, Varga, Molnár (Schmidt), Ronyecz (Ha­lász). Edző: Pepó Gábor. Szeghalom: Vári — Zsombok (Macsári), Tóth, Szabó, Barna. Vad, Baranya, Patai. Vámos, Ko­zák, Kovács. Edző: Pálinkás Mi­hály. A Mezőkovácsháza célra­törő és eredményes játékkal tud­tára adta ellenfelének, hogy a mai játéknapon Mezőkovácsházán csak a hazai csapat nyerhet. G.: Marócsik a 40., Kovalcsik az 55. percben. Ja Bíró, Kovalcsik, Dumitriu, ill. Kozák, Kovács, Pa­tai. (Baráth) Sarkadi Kinizsi—Kamut SK 3-1 (2-1) Sarkad, 100 néző. V.: Gulyás. Sarkad: Szabó — Kocsis, Csa­tári, Vass, Matus (Kovács), Gaj­dács, Polcsek, Molnár (Józsa), Gurzó, Balogh, Boldogh. Edző: Szűcs Mihály. Kamut: Guth — Bondár, Mohovics, Maléth, Rácz, Szász, Bálint, Hajdú, Gajdács, Balogh, Boldizsár (Gyebnár). Edző: Bora Imre. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen megérdemelten nyertek a hazaiak. G.: Matus a 2., az 59., Kocsis a 28., ill. Gajdács (öngól) a 31. percben. Jó: Vass, Matus, Kocsis, ill. Bondár, Boldizsár. (Kiss Gábor) Nagyszénás! SK— Gyomaendrődi Barátság 0-5 (0-0) Nagyszénás, 150 néző. V.: Makay. Nagyszénás: Bíró — Sarkadi, Árgyelán, Brachna, Boér, Trabak, Verbőczi, Popon (Sztvorecz), Elek, Lakatos, Var­ga (Krajcsovics). Megbízott edző: Kókai Kálmán. Gyoma­endrőd: Halász— Gubucz, Ka­rácsony, Sárosi, Bócsik, Hege­dűs, Nagy M., Lipták, Tóth, Ja­nis (Ilyés), Mester. Edző: Paulik János. Csak egy félidőt bírt a lelkes hazai gárda.G.: Gubucz a 68., Bócsik a 75., Mester a 85., 90., Árgyelán (öngól) a 87. perc­ben. Jó: Árgyelán, Lakatos, ill. Gubucz, Sárosi, Nagy M., Mes­ter. (Benkő László) Csorvás—O rőshá/.i MTK 3-2 (1-0) Csorvás, 250 néző. V.: Csonka. Csorvás: Baráth — Barkász, Füredi, Fülöp (Zipperrer), Kun, Ránkli (Kiss), Popol, Be- nyovszki J., Benyovszki Z.. Stef, Dénes. Edző: Patyi Béla. OMTK: Oszacfszki — Sitkéi, Kasuba, Erzsiák (Frankó), Za­lai, Szlopóczki, Csontos (Deák), Farkas, Árvái, Tóth-Kása (Gigacz), Lovas. Edző: Papp Imre. Két szomszédvár találko­zóján nagy lelkesedéssel, remek összjátékkal lepte meg ellenfe­lét a hazai csapat, de ez csak az első félidőre vonatkozik. A má­sodik félidőben nem folytató­dott ez a játék, ami majdnem megbosszulta magát. Egyéb­ként 1948-ban találkozott a me­gye I. osztályban a két csapat. Akkor Orosházán 2—1-re nyert a Csorvás, ettől eltekintve az OMTK felkerült az NB II-be. Olyan híres játékosok játszottak az OMTK-ban, mint Cziráki Öcsi, Négyesi, Csonka Béla, Gulyás. Ez a csapat akkor remek eredményeket ért el, és öregbí­tette Békés megyét az NB II- ben. Válogatottak is kerültek ki a csapatból. De mi van most? Elgondolkodtató, hogy egy ilyen patinás klub csak erre az eredményre képes. Össze kéne fogni úgy a város, mint a klub vezetőinek és játékosainak, hogy a zöld gyepen érjék el a bentmaradást, nehogy az NB II után megye kettő legyen. Gondo­lom, hogy ezt szeremé még az a kisszámú szurkológárda, aki ki­jár a mérkőzéseire. G.: Fülöp az 50., a 86.. Stef a 23., ill. Farkas a 60., Lovas a 83. percben. Jó: Fülöp, Füredi, Stef, ill. Kasuba, Lovas. (Lestyán Mihály) IFJÚSÁGIAK: Füzesgyar­mat—Békéscsabai MÁV 0—0, Battonyai TK—Doboz 3—1, Gyoma FC—Jamina-Patrick SE 0—4, Mezőhegyesi SE— Csabacsűd 4—0, Medgyesegy­házi SE—Elek SK 0—1, Mező­kovácsházi TE—Szeghalom SC 2—1, Sarkadi Kinizsi—Kamut SK 8—1, Nagyszénási SK— Gyomaendrődi Barátság 1—9, Csorvás—Orosházi MTK 0—8. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Diósgyőr—Nyíregyháza 0—0, Eger—Szolnok 0—4, Kecskeméti TE—Tiszavasvári 0—1, Kiskundorozsma—Tiszakécske 1—0, Kábái Cukor FC—Hatvan 2—2, Hajdúnánás—Kecskeméti RSC 2—0, Salgótarján—Kazincbarcika 1—0. Nyugati csoport: Matáv Sopron—Nagykanizsa 0—1, BKV Előre— Paks 1—0, Érd—Balatonfüred 1—0, Dunaújváros—Tatabánya 4—1 DDGÁZ —Kaposvár 3—1, Veszprém—Százhalombatta 2—4, Gáz­szer FC—Budafok 0—0, Soroksár—Soproni FAC 1—1. A megyei NB III-as rangadón a sötét mezes gyulaiak nyertek. Felvételünkön a gyulai védő becsúszik a szarvasi csatárnak. A labdarúgó NB III-ban: Szarvasi FC—Gyula Kanton FC 1 —3 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Az Alföld csoport állása 1. Kiskunfélegyháza 13 10 1 2 26— 9 31 2. Kiskőrös 13 9 2 2 24—11 29 3. Kalocsa 14 8 4 2 24—13 28 4. Mélykút 13 6 4 3 21—17 22 5. Gyula Kanton FC 13 6 2 5 24—16 20 6. Szegedi EAC 13 6 2 5 16—16 20 7. Baja 13 6 1 6 20—16 19 8. Békési FC 13 5 3 5 20—16 18 9. Makó 13 5 2 6 21—19 17 lO.Tótkomlósi TC 13 4 2 7 18—27 14 11. Hódmezővásárhely ** 13 6 1 6 21—19 13 12.Szarvasi FC 13 3 3 7 17—24 12 13. Mezőberényi FC 13 3 2 8 12—20 11 14. Kisszállás Csont FC* 13 4­9 17—31 9 15.Szegedi VSE 13 16. Kunbaja visszalépett 2 1 10 11—38 7 * = Három büntetőpont levonva. ** = Hat büntetőpont levonva. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. November 16., szombat: Szegedi VSE—Békési FC, 13.00. Kiskunfélegyháza—Kiskőrös, 13.00. Mezőberényi FC—Szegedi EAC, 13.00. November 17., vasárnap: Hódmezővásárhely—Mélykút, 13.00. Gyula Kanton FC— Kisszállási Csont FC, 13.00. Makó—Szarvasi FC, 13.00. Baja—Tótkomlósi TC, 13.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. November 16., szombat: Gyomaendrődi Barátság— Sarkadi Kinizsi, 13.00. Jamina-Patrick SE—Mezőhegyesi SE, 13.00. Szeghalom SC—Csorvás, 13.00. Doboz SK— Medgyesegyházi SE, 13.00. November 17., vasárnap: Kamut SK—Gyoma FC, 13.00. Csabacsűd—Mezőkovácsházi TE, 13.00. Orosházi MTK—Battonyai TK, 13.00. Elek SK— Füzesgyarmat, 13.00. Békéscsabai MÁV—Nagyszénási SK, 13.00. A megyei bajnokság állása 1. Gyomaendrődi Barátság 16 10 4 2 34— 7 34 2. Jamina-Patrick SE 16 10 4 2 25— 9 34 3. Mezőkovácsházi TE 16 9 5 2 32—14 32 4. Battonyai TK 16 9 4 3 29—14 31 5. Elek SK 16 8 4 4 31—23 28 6. Gyoma FC 16 7 5 4 30—17 26 7. Csorvás 16 7 4 5 26—16 25 8. Csabacsűd 16 7 4 5 31—27 25 9. Mezőhegyesi SE 16 6 5 5 28—25 23 10. Füzesgyarmat 16 6 4 6 24—20 22 11. Sarkadi Kinizsi 16 7 1 8 24—27 22 12. Szeghalom SC 16 5 6 5 26—25 21 13. Medgyesegyházi SE 16 5 5 6 23—35 20 14.Doboz 16 5 2 9 24—31 17 15. Orosházi MTK 16 3 5 8 17—32 14 16.Nagyszénási SK 16 3 4 9 19—47 13 17.Békéscsabai MÁV 16 2­14 17—43 6 18. Kamut SK 16 1 2 13 19—47 5