Békés Megyei Hírlap, 1996. október (51. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

1996. október 14., hétfő' o S?Oí^ Megérdemelt herényi diadal Döntetlen a rangadón Labdarúgó WB III Mezőberényi FC— Hódmezővásárhelyi Astra FC 2-1 (1-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Schneider. Mezőberény: Stei­gerwald —- Igricz (Botyánszki), Laurinyecz, Kukely (Gurbai), Kovács I.—Ottlakán, Nagy, Ko­vács P., Krecsmárik — Darócz, Raducu (Győri). Edző: Ottlakán Mihály. Vásárhely: Soós — Ka­zán, Talmácsi, Sipos, Tóth (Faze­kas) — Kandó (Szűcs), Balogh, Erdei, Kovács (Luczás) — Mu- csi, Varga. Edző: Neményi Béla. 28. perc: Ottlakán szabadrú­gása a sorfalon megpattant, majd Igricz elé került, aki a kapu bal oldalába továbbította a pettyest, 1—0. 34. perc: Kovács jobb sarok­ba tartó 16 méteres szabadrúgása Steigerwald érintésével került a hálóba, 1—1. 52. perc: Laurinyecz jobb ol­dali beadását Nagy 11 méterről a bal sarokba lőtte,2—1. Nagy lendülettel kezdtek a ha­zaiak, sok veszélyes támadást ve­zettek a vendégek kapujára. A félidő végére a hódmezővásárhe­lyiek is nagy akarással küzdöttek az egyenlítésért, ami sikerült is nekik. A második játékrészben mindkét együttes folytatta a len­dületes küzdelmet a győzelemért, a hazaiak többet és veszélyeseb­ben támadtak, a vezetést is meg­szerezték, ami a végén a győzel­met jelentette. A vendégek az utolsó percig nem adták fel remé­nyüket, így végig nagy iram és ritkán látott lelkesedés jellemezte a mérkőzést. A közönség jól szó­rakozott. Jó: dicséret illeti az egész hazai csapatot lelkes és küzdeni tudó játékáért, ill. Soós, Talmácsi, Mucsi, Kovács. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Hódmezővásárhely 0—1. Gyula-Kanton FC— Kiskunfélegyháza 0—2 (0-0) Gyula, 500 néző. V.: Sipos F. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Szilágyi, Démusz—: Bíró, Papp, Kiss, Tamási (Burai) — Szege­di, Boruzs (Szekeres). Edző: Fo­dor Sándor. Kiskunfélegyháza: Dávid — Lapsánszki (Samu), Pisont A., Fekete, Fütyü (Ker­tész) — Siber (Bartus), Fekete Zs., Csincsák, Truczka — Ko­rom, Karsai. Edző: Kurucz Ist­ván. 52. perc: Fekete tört be a ha­zaiak 16-osára, a védők szabály­talanul akasztották és a megítélt büntetőt Csincsák értékesítette, 0—1. 85. perc: Samu ment el a bal oldalon, beadását Csincsák la­posan lőtte a kapu bal alsó sarká­ba, 0—2. A taktikusan játszó vendég- csapattal szemben a hazaiak jelentős erőkifejtése sem volt elég ahhoz, hogy amaguk javára fordítsák a mérkőzést. A máso­dik gól előtt Sipos játékvezető egy les megítélésénél bizonyta­lan volt és ebből adódott a ven­dégek második találata. Jó: Papp, Démusz, ill. Pisont A., Fütyü.(Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kiskunfélegyháza 2—2. Mélykút—Tótkomlósi TC 2-1 (2-0) Mélykút, 700 néző. V.: Bánócz- ki. Mélykút: Vasút — Facskó, Szűcs, Viszmeg, Vojnics — László, Kárász (Szabó), Nuszpl, Velez (Piegel) — Kiss-Máté; Hangya. Edző: Ónodi Tamás. Tótkomlós: Ölei — Tarján, Kispál, Pásztor, Bakai — Dávid (Kvasznovszki), Tótabonyi, Nagy, Papp — Simon, Szabó. Edző: Matajsz Pál. 3. perc: Hangya szögletét a kapu elé jó ütemben érkező Velez fejjel a hálóba továbbítot­ta, 1—0. 39. perc: Velez Hangyához adott, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba gurított, 2—0. 74. perc:Nagy futott el ajobb oldalon, Simon elé adott, aki nem hibázott,2—1. Az első félidőben fölényben játszottak a hazaiak, sok helyze­tet kialakítottak, amiből kettőt értékesíteni tudtak. Fordulás után a komlósiak is próbálkoz­tak, de csak a szépítésre tellett a közepes színvonalú mérkőzé­sen a vendégeknek. Jó: Szűcs, Vojnics, Kárász, Kiss-Máté, ill. Pásztor, Simon, Bakai. Ifjúságiak: Mélykút— Tótkomlósi TC 4—0. Kiskőrös—Békési FC 2—1 (1-1) Kiskőrös, 600 néző. V.: Serfőző. Kiskó'rös: Mlinkó — Sári, Amoncsuk, Aszódi, Szabó (Sár­közi) — Makrickij, Szauer (Tóth G.), Kiss, Agócs — Miskovicz, Sztojanovics. Edző: Himer István, Szlovák László. Békés: Molnár — Szenti, Za- horecz, Pusztai, Lipták — Fe­hérvári (Somvári), Nagy I., Fe­hér, Pálfi — Horváth (Kará­csony), Méhes. Edző: Zsíros György. 12. perc: Agócs betört a 16- oson belülre, lapos keresztlab­dáját a jókor érkező légiós Sztojanovics a léc alá vágta, 1—0. 25. perc: Aszódi szerelését a játékvezető szabálytalannak minősítette és büntetőt ítélt. Fe­hér erősen a jó irányba vetődő hazai kapus mellett ajobb sarok­ba lőtt, 1—1. 90. perc: a végig jól játszó Sztojanovics a védők gyűrű­jéből kibújva közelről a hálóba lőtt, 2—1. Iramos, küzdelmes mérkő­zést hozott a két élcsoportban tanyázó együttes összecsapása. A jól játszó és volt NB I-es játé­kosokkal megtűzdelt békésiek csak nehezen adták meg magu­kat, így a hazaiak az utolsó perc­ben szerezték meg a győzelmet. Jó: Mlinkó, Makrickij, Agócs, Sztojanovics, ill. Lipták, Nagy I., Szenti. Ifjúságiak: Kiskőrös—Bé­kési FC0—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Baja 3—1 (2—1), Kalocsa—Makó 2—2 (1—1), Kisszállás Csont FC—Szegedi VSE 1—2(1—1). A Szarvasi FC szabadnapos volt. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Salgótarján— Tiszakécske 3—2, Kecskeméti TE—Nyíregyháza 0—1, Tisza­füred—Kecskeméti RSC 0—0, Hajdúnánás—Szolnok 2—1, Kábái Cukor FC—Diósgyőr 3— 1, Kazincbarcika—Hatvan 0—2, Kiskundorozsma—Eger 2—0. Szabadnapos: Tiszavasvári. Nyugati csoport: Érd— Nagykanizsa 1—0, Soproni FAC—Kaposvár 0—0, DDGÁZ SC—MATÁV Sopron O—l, Dunaújváros—BKV Előre 2—1, Budafok—Százhalombatta 0— 0, Gázszer FC—Balatonfüred 1—0, Veszprém—Paks 1—3, Soroksár—T atabány a 3—0. Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Mezőkovácsházi TE 0—0 Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Bo­gyó. Barátság: Halász -— Tóth, Karácsony, Hegedűs, Sárosi, Lipták, Gubucz, Dián (Balázs), Janis, Bócsik, Ilyés. Edző: Paulik János. Mezőkováesháza: Bíró — Zábrák, Kovács F. (Radu), Varga, dr. Lehoczky, Mészáros (Matkócsik), Kovalcsik, Hor­váth, Halász (Schmidt), Zsóri. Török. Edző: Pepó Gábor. A mérkőzést végig támadó hazai együttes ezen a napon nem tudta feltörni a Bíró kapus vezérelte vendégvédelmet. Jó: Karácsony, Hegedűs, Sárosi, Lipták, Gu­bucz, ill. Bíró (a mezőny legjobb­ja). (Gyuricza János) Füzesgyarmat— Medgyesegyházi SE 3—0 (0-0) Füzegyarmat, 200 néző. V.: Fe­jes. Füzesgyarmat: Komáromi —Budai (Latyák), Kisari (Biha­ri), Csák, Novák, Földesi, Pardi (Érdéi), Salya, Tóth, Tőkés, Ko­vács. Edző: Lázár István. Med- gyesegyháza: Relu — Kuzma, Juhász, Zsurzsucz G., Holecz, Kovács, Pintér, Füri (Mocsári), Temesvári, Zsurzsucz Zs., Szűcs. Edző: Temesvári Csaba. Elhamarkodott ítéleteivel öt pi­ros lapot osztott ki a játékvezető, csak a szerencsés végeredmény­nek köszönhető, hogy nem sza­badult el a pokol. Gyenge játék- vezetés. Kiállítva: Tóth, Ko­vács a 10. percben, Relu. Zsurzsucz G., Pintér (a játékvezető megsértéséért). G.: Tőkés a 70., Földesi a 85., Latyák a 89. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendé­gek közül senkit sem lehet ki­emelni. (Szabó László) Doboz—Jamina Patrick SE 0-1 (0-0) Doboz, 100 néző. V.: Benyo- vszki. Doboz: Bikádi — Provo- sinszki. Benedek, Bottó (Sás), Kiszely, Békési, Bánszki, Balogh, Lukucz, Képíró, Skumáth. Edző: Zsigmond Károly. Jamina: Stumpf — Hajdú (Lábos), Mázán, Kovács, Schneider, Krajcs (Garai), Belicza, Szarvas, Mihály, Tóth, Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. A vendégek nagy helyzeteket pus­káztak el, majd egy védelmi hibát kihasználva megszerezték a há­rom pontot érő gólt. G.: Belicza a 70. percben. Jó: Bottó, Lukucz, Bikádi, ill. Belicza, Mázán, Schneider.(Zsigmond Attila) Sarkad! Kinizsi—Csorvás 0-1 (0-0) Sarkad, 250 néző. V.: Varga P. Sarkad: Magyar — Kocsis, Polcsek (Tóth), Vass, Balogh, Csatári, Gajdács (Papp), Klem- buez, Gurzó, Lovasi (Nagy), Boldogh. Edző: Szűcs Mihály. Csorvás: Baráth — Barkász (Benyovszki Z.), Füredi (Seres), Fülöp, Zipperer, Ránkli, Popol, Benyovszki J., Támyik, Stef, Dénes. Edző: Patyi Béla. Ala­csony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen meg­érdemelten nyertek a csorvási- ak. A hazai csapat csak 20 percig nyújtott elfogadható teljesít­ményt.G.: Fülöp az 58. percben. Jó: Magyar, Vass, ill. Fülöp, Benyovszki Z. (Kiss Gábor) Nagyszénás! SK—Ballonra 0-2 (0-2) Nagyszénás, 250 néző. V.: Csipái B. Nagyszénás: Bíró — Verbő- czi (Varga Zs.), Zábrák, Brachna, Godár, Trabak, Árgyelán S., He­gedűs, Nagy Sz., Lakatos, Elek. Megbízott edző: Kókai Kálmán. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Pilán, Simon, Molnár, Árgyelán Gy. (Ménesi), Kovács, Kenyeres, Turbucz, Sztán (Daróczi). Edző: Juhász Zoltán. Két egyéni hiba miatt két gól, ezenkívül kiegyenlített volt a já­ték. Kiállítva: Ménesi (utánrú- gásért) a 72. percben. G.: Tur­bucz a 6. és a 33. percben. Jó: Bíró, Árgyelán S., ill. Kunos, Fe­kete, Simon, Kovács, Turbucz. (BenkőLászló) Kamut SK—Szeghalom SC 1-1 (1-0) Kamut, 150 néző. V.: Deme. Kamut: Guth — Bondár, Moho- vics, Maléth, Varga, Szász, Ant- mann. Rácz, Gajdács, Balogh, Boldizsár (Knapp). Edző: Bora Imre. Szeghalom: Ivicevic — Macskin, Tóth, Szabó, Barna, Vad, Zsombok, Baranya, Vá­mos, Patai, Kovács. Edző: Pálin­kás Mihály. Küzdelmes, de nem magas színvonalú mérkőzésen a hazai csapat közel állt ahhoz, hogy megszerezze első győzel­mét. G.: Rácz a 15., ill. Vad a 80. percben. Jó: Guth, Mohovics, Rácz, ill. Vad, Macskin. (Szlan- csik János) Orosházi MTK—Csabacsűd 0-2 (0-2) Orosháza, 200 néző. V.: Kurucz. OMTK: Tóth I. — Deák (Erzsiák), Sitkéi, Szlo- póczki, Kasuba, Csontos (Gi- gacz), Frankó (Tóth-Kása), Far­kas, Bányik, Zádori, Lovas. Edző: Papp Imre. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Fügedi, Csicsely, Mizik A., Varga J., Pusztai, Varga T., Urbancsok, Jelen, (Mizik Gy.), Lénárt. Edző: Rétes Pál. Gyászszünet előzte meg a mérkőzést a kö­zelmúltban elhunyt csupaszív orosházi játékosra és edzőre, Basch Jenőre emlékeztek. Eny­he fölényben játszottak a hazai­ak, több helyzetet elpuskáztak, a vendégek viszont a félidő végén kétszer is jól használták ki az' orosháziak hibáit. A kék-fehé­rek fordulás után is nagy akarás­sal küzdöttek, de pontatlanul, erőtlenül játszottak, így arutino- sabb vendégek immár sorozat­ban harmadszor győzték le az OMTK-t. Kitűnő játékvezetés. G.: Jelen a 40., Varga J. a 43. percben. Jó: Lovas, ill. Varga J., Jelen, Varga T.(SeImeczi Lász­ló) Elek SK-Gyoma FC 1-1 (1-1) Elek, 300 néző. V.:Zsurka.Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Szűcs (Bíró T.), Uhrin, Ferenczi, Bálint, Tapasztó, Gál, Ottlakán, Czicze- ri. Edző: Bakó Lajos. Gyoma: Hajdú — Munkácsi. Gonda, Hu- nya, Dobó, Somogyi, Pribojszki,- Forgács, Holló, Kovács (Erdei), Nagy (Orovecz). Játékos edző: Somogyi János. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, többnyire a mezőnyben folyt a játék, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Az elekiek döntő pillanatban 11-est hibáztak. Végeredményben igaz­ságos döntetlen született. G.: Uhrin a 3., ill. Forgács a 26. perc­ben. Jó: egyik csapat játékosai sem játszottak jól. (Hotya Mi­hály) Békéscsabai MÁV— Mezőhegyes! SE 1—4 (1-2) Békéscsaba, 150 néző. V.: Záb­rák.MÁV: Medovarszki—Nyá­ri, Lonovics, Lipták, Varga, Ozsgyán (Petrina), Szilágyi (Tóth A.), Kohanyecz, Kereszte­si (Gál), Hürkecz, Pintér. Edző: Budai Attila. Mezőhegyes: Gu­lyás — Farkas, Dénes, Szatmári, Kindel, Csordás, Zsóri (Kopócs), Kolozsi, Lovász, Berki, Antal (Kovács). Edző: Kozák István. A hazai csapat eddigi sikertelen szereplése után várták a jobb folytatást, az összecsapás jó.l kezdődött, a hazaiak hamar veze­téshez jutottak, de el is lőtték pus­kaporukat. A vendégek újítani tudtak, s a második félidőben fö­lénybe kerültek, s tetszetős játék­kal biztosan nyertek a mérsékelt teljsítményt-nyújtó hazaiak ellen. Korrekt játékvezetés. G.: Hür­kecz a 10., ill. Zsóri a 15., a 62., Berki a 20., Kopócs a 80. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Zsóri, Kolozsi, Berki, Dénes, Kindel. (G.Gy.) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Bartátság—Mezőkovácshá­zi TE 2—1. Füzesgyarmat— Medgyesegyháza 6—1. Do­boz—Jamina Patrick SE 0—4. Sarkadi Kinizsi—Csorvás 3—2. Nagyszénási SK—Battonya 1— 4. Kamut SK—Szeghalom SC 1—5. Orosházi MTK—Csaba­csűd 2— 1. Elek S K—Gyoma FC 0—4. Békéscsabai MÁV—Me­zőhegyes i SE0—3. A világos mezes gyulai Bíró próbál elhúzni a kiskunfélegyházi őrzője mellett. A labdarúgó NB Ill-ban Gyula-Kanton FC—Kiskunfélegyháza 0—2 fotó: lehoczky Péter Az Alföld csoport állása 1. Kiskunfélegyháza 9 8­1 20— 8 24 2. Kalocsa 10 7 2 1 19— 9 23 3. Kiskőrös 10 6 2 2 15— 8 20 4. Mélykút 10 5 3 2 17—14 18 5. Békési FC 9 5 1 3 18—11 16 6. Hódmezővásárhely 9 5­4 17—13 15 7. Szegedi AEC 9 4 2 4 13—12 14 8. Baja 9 4­5 14—11 12 9. Makó 9 3 2 4 16—14 11 10. Szarvasi FC 9 3 2 4 15—17 11 11. Gyula-Kanton FC 9 2 2 5 12—10 8 12. Mezőberényi FC 9 2 2 5 8—14 8 13.Tótkomlósi TC 9 2 2 5 11—20 8 14.Szegedi VSE 9 2­7 9—28 6 15. Kisszállás Csont FC* 10 2­8 14—29 3 16. Kunbaja visszalépett *= Három büntetőpont levonva Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Október 19., szombat: Kiskunfélegyháza— Szarvasi FC, 14.30. Szegedi VSE—Szegedi EAC, 14.30. Ok­tóber 20., vasárnap: Hódmezővásárhely—Gyula Kanton SC, 14.30. Tótkomlósi TC—Kiskőrös, 14.30. Békés FC— Kalocsa, 14.30. Makó—Mezőberényi FC, 14.30. Baja— Mélykút, 14.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 19., szombat: Csorvás—Gyomaendrődi Barát­ság, 14.30. Füzesgyarmat—Kamut SK, 14.30. Battonya— Sarkadi Kinizsi, 14.30. Mezőhegyesi SE—Elek SK, 14.30. Gyoma FC—Doboz, 14.30. Jamina Patrick SE—Orosházi MTK, 14.30. Október 20., vasárnap: Medgyesegyháza— Nagyszénási SK, 14.30. Mezőkovácsházi TE—Békéscsabai MÁV, 14.30. Csabacsűd—Szeghalom SC, 14.30. A megyei bajnokság állása 1.Gyomaendrődi Barátság 11 7 3 1 25— 5 24 2. Mezőkovácsházi TE 11 6 4 1 20— 6 22 3. Battonya 11 6 4 1 17— 9 22 4. Jamina Patrick SE 11 6 3 2 15— 7 21 5. Csabacsűd 11 6 3 2 25—19 21 6. Gyoma FC 11 5 4 2 23—10 19 7. Szeghalom SC 11 5 4 2 21—13 19 8. Mezőhegyesi SE 11 5 3 3 21—17 18 9. Csorvás 11 5 2 4 19—10 17 10. Elek SK 11 5 2 4 19—15 17 11. Sarkadi Kinizsi 11 5­6 16—19 15 12. Füzesgyarmat 11 3 4 4 15—14 13 13. Orosházi MTK 11 3 4 4 13—20 13 14. Medgyesegyházi SE 11 3 2 6 15—29 11 15. Doboz 11 2 1 8 14—21 7 16. Békéscsabai MÁV 11 2­9 12—30 6 17. Nagyszénási SK 11 1 3 7 10—36 6 18. Kamut SK 11­2 9 11—31 2