Békés Megyei Hírlap, 1996. szeptember (51. évfolyam, 203-228. szám)

1996-09-16 / 216. szám

Méhes négyszer köszönt be a Szarvasnak S?OKT 1996. szeptember 16., hétfő • • Ot vendéggyőzelem a 7. fordulóban © Labdarúgó NB III Szarvasi FC—Békési FC 2—1 (0-2) Szarvas, 400 néző. V.: Heibl. Szarvas: Petrás—Gebri—Ben- csik, Velky — Sindel (Rohony), Pillár (Kerekes), Demjén, Nagy F., Závoda — Tóth, Moldván. Edző: Tőzsér Géza. Békés: Ha- nyecz — Pálfi, Pusztai, Kürti — Udvari, Szenti, Fehér, Zahorecz, Nagy I. (Kocsány) — Fehérvári, Méhes (Somvári). Edző: Zsíros György. 7. perc: kapkodott a szarvasi védelem, a labda a tisztán álló Méhes elé került, aki a hálóba lőtt,0—1. 43. perc: Fehér cselezgetett, majd a gyenge lábakon áló hazai védelem mellett Méhes használ­ta ki a megingást,!)—2. 62. perc: a kitörő Závoda lábát a békési védők elhúzták a 16- oson belül. A megítélt büntetőt Gebri biztosan értékesítette, 1— 2. 72. perc: Závoda röviden sza­badított fel, Méhes élt a kínálko­zó alkalommal, a kapuba lőtt, 1— 3. 75. perc: Nagy F. második sárga lap után a kiállítás sorsára jutott. 82. perc: korszerű vendégtá­madás végén Méhes már a ne­gyedik gólját szerezte ezen a dél­utánon, 1-4. 84. perc: Moldván tálalt Demjén elé, aki szép lövéssel a jobb felső sarokba helyezett, 2— 4. Á pontosabb összjátékot és több gólhelyzetet kidolgozó Bé­kés megérdemelten nyerte a me­gyei rangadót, de győzelméhez kellett a szarvasi védők „segítsé­ge” is. A hazaiak nyílt támadó játékkal szerették volna megsze­rezni első otthoni győzelmüket, de ehhez nincsenek megfelelő tá­madójátékosaik, s ezúttal a védők is gyengélkedtek a Körös-parti­aknál. Jó: Gebri, Závoda, Dem­jén, ill. Méhes, Hanyecz, Pálfi, Szenti. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvasi FC— Békési FC 1—1. Mezőberényi FC—Baja 2-1 (2-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Kú­szó. Mezőberény: Steigerwald — Sajben (Kukely), Laurinyecz, Botyánszki (Győri), Lenkefi (Kovács) — Ottlakán, Nagy, Ig- ricz, Krcsmarik — Darócz, Ra- ducu. Játékos edző: Ottlakán Mi­hály. Baja: Kámán — Angeli (Bohner), Ivancsán, Goretich, Barna (Szentmártoni) — B. Sza­bó, Szlovák, Kiss, Földvári (Tóth) — István, Csemák. Edző: Raffai Rudolf. 5. perc: Barna keresztlabdája B. Szabót találta meg, aki 6 méterről a kapuba fejelt,!)—1. 38. perc: Krcsmarik szöktette Nagyot, aki átverekedte magát a védőkön és a jobb alsó sarokba lőtt, 1—1. 41. perc: kapu előtti kavaro­dásnál ide-oda pattogott a labda a vendégek 16-osán belül, majd Győri elé került, aki a kapu köze­pébe bombázott, 2—1. Változatos, helyenként túl ke­mény mérkőzésen nem alakult ki jó játék. A hazaiak többet és ve­szélyesebben támadtak, míg a vendégek túl kemény játékának eredménye lett, hogy a 12. perc­ben Lenkefit szemen rúgták, majd a második félidőben Sajben is sérülten hagyta el a pályát. Ér­dekesség, hogy Kószó játékveze­tő a vendégek 9-esének adott sár­ga lapot, de nem jó helyre köny­velte azt, így amikor a herényiek 9-ese kapott sárga lapot, követke­zett a piros is, ám a hazaiak tilta­kozására megkérdezte a partjel­zőt, s ezután visszavonta a kiállí­tást a játékvezető, akinek volt jobb napja is. A szurkolók vas­tapssal jutalmazták a mérkőzés végén a herényieket. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kámán, B. Sza­bó, Ivancsán, István. (Kiss Ist­ván) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Baja 1—4. Gyula Kanton FC— Tótkomlós! TC 0—0 Gyula, 500 néző. V.: Schneider. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Tamási, Démusz — Papp Cs., Szegedi, Kiss, Bíró (Szilágyi) — Bomzs (Burai), Szekeres (Gaj­dács). Edző: Fodor Sándor. Tót­komlós: Ölei — Tarján, Kispál (Szabó G.), Pásztor L. — Tóth- Abonyi, Pásztor T., Nagy, Papp, Simon (Dávid) — Szabó Zs. (Fíi- löp), Bakai. Edző: Matajsz Pál. Az eddig nem túl jól szerepelt két megyei csapat rangadót vívott egymással. A gyulaiak új edzővel készültek erre a mérkőzésre, és ennek megfelelően nagyon nagy akarással küzdötték végig a 90 percet. A komlósiak szervezetten védekeztek, és gyors kontrákkal veszélyeztették a hazai kaput. A mérkőzés kétharmadában mind­két oldalon adódtak gólhelyze­tek, de ezekből gól nem született. A mérkőzés utolsó harmadában a gyulaiak kapujuk elé szorították ellenfelüket, de számtalan gól­szerzési lehetőségüket kihaszná­latlanul hagyták. Végeredmény­ben a lelkes komlósiak szeren­csével vihették haza az egy pon­tot. Jó: Such, Kiss, Papp, Szege­di, ill. Ölei, Nagy. (Ö. O. F.) Ifjúságiak: Gyula Kanton FC—Tótkomlósi TC 2—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Kiskő­rös 0—1 (0—0), Hódmezővásár­hely—Szegedi VSE 5—0 (3— 0), Kisszállás Csont FC—Kalo­csa 0—4 (0—2), Mélykút— Makó 2—1 (1—0), Kiskunfél­egyháza—Kunbaja 2—0 (1 —0). Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Csabacsűd 4—0 (3—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Zábrák. Barátság: Halász — Sárosi, Karácsony, Hegedűs, Ba­lázs, Tóth, Lipták (Téglási), Dián (Dinya), Janis,^Bócsik (Farkas), Illyés. Edző: Paulik János. Csabacsűd: Balatoni (Adamik) — Valencsik, Mizik A., Jelen, Csicsely, Gulyás, Varga T„ Za- Itbrecz (Gombár), Pusztai, Varga J., Mizik Gy. Edző: Rétes Pál. A minden tekintetben jobb hazai csapat ilyen arányban is megér­demelten nyert. G.: Bócsik az 1., Lipták a 9., Dián a 10. és az 55. percben. Jó: Sárosi, Karácsony, Dián, Balázs, ill. Valencsik, Mizik A., Gulyás, Varga T.(Gar- di Tamás) Fnzesgyarmat— Mezőhegyes 2—2 (2—0) Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Benyovszki. Füzesgyarmat: Komáromi — Budai, Petri, Jónás (Pardi), Bihari, Földesi, Kisari (Ajtai), Salya, Tóth, Tőkés, Ko­vács. Edző: Lázár István. Mező- hegyes: Gulyás — Farkas, Dé­nes, Lovász, Trungel, Antal, Var­ga, Kopócs, Kindel, Kolozsi, Berki. Édző: Kozák István. Jól kezdtek a hazaiak, 2—0-ra elhúz­tak, de a lelkes vendégek nem adták föl, a hajrában sikerült ki­egyenlíteniük. G.: Tóth az 5. és a 25., ill. Varga a 60. (1 l-esből), Kindel a 85. percben. Jó: Komá­romi, Földesi, Kovács, ill. Gu­lyás, Lovász, Kolozsi. (Szabó László) Battonyai TK—Csorvás 2-0 (1-0) Battonya, 200 néző. V.: Dajka. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Ménesi, Simon, Molnár, Árgyelán (Kenyeres), Kovács, Putnoki, Turbucz, Sztán (Má­kos). Edző: Juhász Zoltán. Csorvás: Baráth—Dénes, Füre­di, Fülöp, Kun, Zipperer (Répás), Popol, Benyovszki, Barkász (Támyik), Stef, Ránkli. Edző: Patyi Béla. Küzdelmes, változa­tos mérkőzésen a többet támadó hazai csapat megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. G.: Ko­vács a 35., Putnoki a 65. percben. Jó: Kunos, Magyar, Kovács, ill. Baráth, Fülöp. (Lukács István) Békéscsabai MÁV— Szeghalom SC '0—2 (0—1) Békéscsaba, 200 néző. V.: Do­mokos. MÁV: Márta — Nyári, Pozsár, Gál (Horváth), Lonovics, Varga, Kohanyecz, Marik, Ke­resztesi (Petrina), Hürkecz, Szi­lágyi (Ulrich). Edző: Budai Atti- la.Szeghalom: Vári—Macskin, Tóth, Szabó, Barna, Baranya, Pa­tai, Vámos, Vad, Kozák, Kovács. Edző: Pálinkás Mihály. A jó ké­pességű szeghalmiak és az erősen fiatalított hazaiak találko­zója jó mérkőzést ígért, de a látot­tak ezt nem igazolták, mert a jól kontrázó vendégek ellen a hazai­aknak nem volt ellenszere. Kiál­lítva: Macskin. G.: Vámos, Vad. Jó: a hazaiak közül senki sem lehet kiemelni, ill. Patai, Kozák, Barna. (G. Gy.) Sarkad! Kinizsi—Jamina Patrick SE 0—1 (0-3) Sarkad, 250 néző. V.: Kiss.Sar­kad: Szabó — Kocsis, Simon (Nagy A.), Papp, Balogh, Pol- csek, Gajdács (Nagy T.), Szűcs, Gurzó, Lovasi (Molnár), Bol­dog. Játékos edző: Szűcs Mi­hály .Jamina: Stumpf—Hajdú, Mázán (Tóth G.), Kovács, Schneider, Kubik (Nagy K.), Belicza, Szarvas, Nagy M. (Garai), Mihály, Czifrák. Edző: Türesek Zoltán. A vendégek egy gyors góllal már a második perc­ben megszerezték a vezetést, a Jamina megérdemelten győzött a két védőt nélkülöző hazaiak ellen. G.: Czifrák a 2., Belicza (mesterhármas) a 38., a 40. és az 52. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető. (Kiss Gábor) Nagyszénás! SK—Gyoma FC 1-5 (0-1) Nagyszénás, 150 néző. V.: Var-, ga P. Nagyszénás: Bíró — Sar- kadi, Árgyelán, Brachna, Boér, Trabak (Sztvorecz), Nagy Sz. (Kvasznovszki), Hegedűs, Elek, Lakatos, Varga Zs. (Zábrák). Játékos edző: Kvasz­novszki József. Gyoma: Hajdú — Gardi (Munkácsi), Gonda, Hunya, Dobó, Somogyi, Plás- tyik (Nagy E.), Forgács, Holló, Kovács, Örovecz (Pribojszki). Játékos edző: Somogyi János. A hazaiak az első félidőben sorra hagyták ki a helyzeteket, ami megbosszulta magát G.: Kvasznovszki a 67., ill. Gardi a 20., Hunya a 65. és a 76., Kovács a 71. és 85. percben. Jó: a hazai­ak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. az egész vendégcsa­pat. (Benkó' László) Kamut SK—Doboz SK 1-2 (1-1) Kamut, 100 néző. V.: György. Kamut: Kohut — Hajdú (Han- kó), Mohovics, Bondár, Knapp, Maléth, Antmann (Bálint), Rácz, Gajdács, Balogh, Boldi­zsár. Edző: Bora Imre. Doboz: Bikádi — Bánszki, Benedek, Nagy T. (Vajtó), Bottó, Kiszely, Békési, Képíró, Provosinszki, Zsigmond (Skumáth), Balogh Zs. Játékos edző: Zsigmond Károly. Viharos szélben leját­szott, küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégek rászolgáltak a három pontra. G.: Rácz a 27., ill. Provosinszki a 40., Bánszki a 70. percben. Jó: Knapp, Boldi­zsár, ill. Bikádi, Bánszki, Kép­író. (Szlancsik János) Elek SK-Orosházi MTK 2-2 (0-2) Elek, 300 néző. V.: Makai. Elek: Pataki — Kohut, Sarkadi, Cziczeri, Uhrin, Bálint, Feren- czi, Szűcs (Kapocsány), Bíró, Séllei, Ottlakán. Megbízott edző: Séllei Gyula. OMTK: Tóth — Deák, Árvái, T óth-Kása (Gigacz), Csontos (Kasuba), Zalai, Szlopóczki, Farkas, Zá- dori, Bányik, Lovas. Edző: Papp Imre. Igazságos döntetlen szüle­tett. Kiállítva: Zalai (két sárga lap után). G.: Bíró a 60., Uhrin a 65., ill. Bányik a 16. és 18. perc­ben. Jó: Kohut, Cziczeri (a mezőny legjobbja), Bálint, Ott­lakán, ill. Tóth, Bányik. (Hotya Mihály) Medgyesegyházi TE— Mezőkovácsházi TE 0—5 (0-3) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Bócsik. Medgyesegyháza: Ho- mik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Zsurzsucz G., Temesvá­ri, Mocsári L. (Kovács Z.), Zsurzsucz Zs., Vágási, Szűcs (Mocsári A.). Játékos edző: Te­mesvári Csaba. Mezőkovácshá- za: Bíró — dr. Lehoczki, Kovács F., Török, Kovalcsik, Zsóri (Schmidt), Marócsik, Dumitriu, Varga, Horváth, Mészáros (Radu), Edző: Pepó Gábor. A szomszédvárak rangadóján az első félidőben a vendégek hely­zet nélkül rúgtak három gólt, majd kontrákból voltak eredmé­nyesek. A hazaiak rossz felfogás­ban játszottak, még a szerencse is elpártolt tőlük. Megérdemelt vendéggyőzelem. Kiállítva: Kiss, Vágási. G.: Kovalcsik 2, Török, Zsóri, Horváth (11 -esből). Jó: a hazaiak közül senki sem lehet kiemelni, ill. az egész ven­dégcsapat dicsérhető jó játékáért. (Zs. Zs.) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Barátság—Csabacsűd 1— 1. Füzesgyarmat—Mezőhegye- si SE 1—1. Battonyai TK— Csorvás 3—0. Békéscsabai MÁV—Szeghalom SC 5—1. Sarkadi Kinizsi—Jamina Pat­rick SE 1—1. Nagyszénási SK—Gyoma FC 1—4. Med­gyesegyháza—Mezőkovácshá­zi TE 3—1. Kamut SK—Doboz SK 3—0. Elek SK—Orosházi MTK 2—1. A labdarúgó NB Il-ben történt Keleti csoport: Salgótarján— Eger 2—1. Kecskeméti RSC— Tiszavasvári 0—0. Kazincbarci­ka—Diósgyőr 2—3. Hatvan— Tiszakécske 1—3, Kabai-Cukor FC—Nyíregyháza 1—2. Tisza­füred—Szolnok 0—1. Hajdúná­nás—Kiskundorozsma 0—0. A Kecskeméti TE szabadnapos volt. Nyugati csoport: Kapos­vár—Tatabánya 1—0. Soproni FAC—MATAV Sopron 1—0. Soroksár—BKV Előre 1—3. Bu­dafok—Paks 0—0. DDGÁZ FC—Nagykanizsa 2-—1. Veszp­rém—Dunaújváros 3—0. Gáz­szer FC—Érd 2—2. Százhalom­batta—Balatonfüred 2—0. A csíkos mezes békési Pusztaifelszabadít a szarvasi csatár elől. AzNBIII-as megyei rangadót a vendégek nyerték a Körös partján: Szarvasi FC—Békési FC 2—í fotó: such tamás Az Alföld csoport állása 1. Kiskunfélegyháza 6 5­1 14— 7 15 Kalocsa 6 5­1 14— 7 15 3. Kiskőrös 6 4 2­10— 3 14 4. Mélykút 6 4 1 1 14—10 13 5. Hódmezővásárhely 6 4­2 15— 9 12 6. Békési FC 6 4­2 12— 6 12 7. Makói FC 6 3 1 2 14— 8 10 8. Kunbaja 6 3 1 2 11— 5 10 9. Szegedi EAC 6 2 2 2 7— 8 8 lO.Baja 6 2 1 3 6— 6 7 11.Szarvasi FC 6 1 2 3 9—11 5 12. Mezőberényi FC 6 1 2 3 6— 9 5 13.Tótkomlósi TC 6 1 2 3 9—16 5 14. Gyula Kanton FC 6­2 4 4— 8 2 15. Kisszállás Csont FC * 6 1­5 8—19­16. Szegedi VSE 6­­6 2—23­*= az ifjúsági csapat háromszori ki nem állása miatt három büntetőpont-levonás. Következik Az NB III. labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában követ­kezik. Szeptember 21., szombat: Szegedi VSE—Mezőberé- nyi FC, 16.00. Szeptember 22., vasárnap: Békési ÉC—Kis­szállás, 16.00. Kalocsa—Szegedi EAC, 16.00. Kunbaja— Hódmezó'vásárhely, 16.00. Tótkomlós—Szarvas, 16.00. Baja—Gyula Kanton FC, 16.00. Kiskőrös—Mélykút, 16.00. Október 2., szerda: Makó—Kiskunfélegyháza, 15.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Szeptember 21., szombat: Battonyai TK—Kamut SK, 16.00. Mezőhegyesi SE—Nagyszénási SK, 16.00. Gyoma FC—Sarkadi Kinizsi, 16.00. Jamina Patrick SEI—Gyoma­endrődi Barátság, 16.00. Szeghalom SC—Elek SK, 16.00. Szeptember 22., vasárnap: Mezőkovácsházi TE—Füzes­gyarmat, 16.00. Csabacsűd—Békéscsabai MÁV, 16.00. Csorvás—Medgyesegyházi TE, 16.00. Orosházi MTK—Do­boz SK, 16.00. A megyei bajnokság állása 1.Gyomaendrődi Barátság 7 6­1 24— 5 18 2. Sarkadi Kinizsi 7 5­2 15—11 15 3. Mezőkovácsházi TE 7 4 2 1 12— 4 14 4. Battonyai TK 7 3 4­10— 5 13 5.EIekSK 7 4 1 2 14—10 13 ó.tíyomaFC 7 3 3 1 14— 7 12 7. Szeghalom 7 3 3 1 12— 8 12 8. Jamina Patrick SE 7 3 2 2 10— 5 11 9. Csabacsűd 7 2 3 2 16—15 9 10. Orosházi MTK 7 2 3 2 8—11 9 11. Csorvás 7 2 2 3 8— 7 8 12. Mezőhegyes 7 2 2 3 11—14 8 13. Füzesgyarmat 7 1 4 2 9— 7 7 14.Doboz 7 2­5 12—15 6 15. Békéscsabai MÁV 7 2­5 7—16 6 16. Medgyesegyházi TE 7 1 2 4 9—21 5 17. Nagyszénási SK 7 1 2 4 6—21 5 18.KamutSK 7­1 6 7—22 1