Békés Megyei Hírlap, 1996. szeptember (51. évfolyam, 203-228. szám)

1996-09-05 / 207. szám

1996. szeptember 5., csütörtök SPORT Megint a finisben kapott góllal III. kér. TVE—Békéscsabai Előre FC 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, 7000 néző. V.: Puhl (Hamar, dr. Bozóky). III. kér. TVE: Lippai 6 — Földvári 6, Krecska 5, Varga L. 7 — Lendvai 5, Perger 5, Szabó A. 6, Király 6, Szamosi 6 — Kiss I. 5, Novák 6. Edző: Gergely Károly. Békéscsaba: Derdák 7 — Raducu 6—2=4—Medgyesi 5, Kovács 5 — Belvon 5, Sándor 6, Varga M. 4, Major 5, Kasik 5 — Szabados 5, Kulcsár 5. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Belvon helyett Ulici (6) a 32., Lendvai h. Gyura (5) az 55., Király h. Szeitl (6) az 55., Major h. Csehi (-) a 70., Kiss I. h. Aubel (-) a 73., Kasik h Csepregi (-) a 81. percben. Gólszerző: Aubel a 81. percben. Sárga lap: Derdák (nem engedte elvégezni a bedobást) az 52., Raducu (az ellenfél felvágásáért) a 65., Varga L. (reklamálásért) a 67., Kulcsár (reklamálásért) a 85. percben. Piros lap: Raducu (feltartásért második sárga lap) a 85. percben. Szögletarány: 8:3 (4:2). Belvon Attila a BVSC ellen a leg­utóbbi mérkőzésen sérülést szen­vedett, s úgy volt, hogy nem léphet pályára. Az utolsó pillanatban azonban az orvosok igent mond­tak, s bekerült a kezdő csapatba. 4. perc: Belvon 23 méterről próbálkozott lövéssel, egy méter­rel kerülte el a kaput. 5. perc: Varga L. lőtt 20 méter­ről: a kemény, pattogós lövésre Derdák azonban mint a vércse rácsapott, s szép vetődéssel fogta meg. 9. perc:NovákbeadásáraSza- mosi érkezett tisztán, de tolt egyet a labdán, és ez elég volt Sándor­nak ahhoz, hogy az utolsó pilla­natban mentsen. 10. perc: Perger 22 méterről irtózatos bombát eresztett meg, a labda Derdák legnagyobb meg­döbbenésére, utána ftedig nyu­galmára a keresztlécen csattant. 13. perc: Belvon 19 méteres nagy lövését Lippai csak középre tudta öklözni, pontosan az egye­dülálló Szabados elé, a csatár ma­gányában azonban a kapu helyett a kapust találta telibe 6 méterről. 18. perc: egy kisszöglet-vari- ációt követően a beadás Novákot találta meg a kaputól 6 méterre százszázalékos ziccerben, de ő is Szabados fejével gondolkodott. 21. perc: Major indította Sza­badost, aki 17 méterről a jobb összekötő helyéről lőtt, Lippai azonban hamarabb elérte a lab­dát, mint az a bal felső sarkot. Mindkét részről szép jelenet volt... 25. perc: Novák 18 méteres szabadrúgása riogatta Derdákot, de végül, ha hajszállal is, elkerül­te a bal felső sarkot. 28. perc: Kulcsár remek lab­dát tálalt balra Kasikhoz, aki talán a meccs során először tűnt föl elől, lefutott az alapvonalig, be­adása átszállt a rosszul kimozdu­ló Lippai felett, de a kapus szeren­cséjére Szabados csak a feje búb­jával érte el a labdát. Minden­esetre korszerű támadás volt. 35. perc: Szabó Attila egy ki­pattanót küldött vissza a vendég­kapura, alig-alig a kapu mellé 16 méterről. 38. perc: veszélyes hazai szögletek sora, ennél a pontrú­gásnál például Varga L. csúszta­tott hat méterről a kapu mellé. 4L perc: szinte lemásolva az előző szöglet, csak itt Krecska a végrehajtó. Óriási helyzetek vol­tak. 43. perc: majdhogynem a vé­gére maradt a csattanó: Major re­mek, hosszú labdáját Kulcsár fe­jelte vissza a felfutó'Sándor elé, ő 12 méterről egyből célzott—mii - liméterekkel a bal alsó sarok mel­lé. 51. perc: Szabó Attila 20 méterről hatalmasat lőtt, Derdák pedig hatalmasat vetődött. Ezu­tán pedig mindkét szurkolótábor tapsolt. 53. perc: Derdák az egyik fel­szabadító rúgásánál lyukat rú­gott, ennek következménye, hogy Pergerrel volt kénytelen versenyt futni a labdáért, ami na­gyon veszélyes volt, hiszen a kapu üresen tátongott. Végül is a kapus megnyerte a csatát. 55. perc: Szamosi sokadik bal oldali elfutása után pontosan adott középre, a berobbanó Kiss öt méterről alig pergetett a kapu mellé. Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 7. fordulójában kö­vetkezik. Szeptember 7., szombat: Békéscsabai Elő- re FC-—Haladás VFC, 16.30 óra, jv.: Hajdó (Var­ga S., Vida). Stadler FC— Vasas, 16.30. Csepel—Fe­rencváros, 17.00 (a tv köz­vetíti). Vác—Pécs, 19.00. MTK—Újpest, 19.00. Kis­pest—Debrecen, 19.00. Si­ófok—Győr, 19.00. Zala­egerszeg—III. kér. TVE, 19.00. BVSC—Videoton, 19.00. 58. perc: Szeitl három ember között szlalomozott el a jobb ol­dalon, a beadása is pontos volt, ismételten Kiss érkezett, és ha hajszállal is, de megint csak mellé fejelt. 64. perc: a volt csabai Gyura tűzijátékot okozott a vendégkapu előtt. Beadása után hihetetlen je­lenet játszódott le ebben a rész­ben. Legalább 15 másodpercig a vendégötösön, illetve annak kör­nyékén tartózkodott a labda úgy, hogy közben legalább hat hazai játékos gólt rúghatott volna, és legalább négy védő felszabadít­hatott volna, mindezek közben pedig Derdák is védett két-három hatalmasat. Jó kis jelenet volt! 70. perc: egy nagy bedobás után Szeitl tíz méterről hajszállal vágta a kapu fölé a labdát. 74. perc: Varga Mihály hagy hibáját köszönte meg a frissen beállt Aubel, de öt méterről ki­hagyta a kihagyhatatlant, min­denesetre Derdák is nagy bravúrt mutatott be. Ugyanabban a perc­ben még Ulici végigszáguldott a jobb oldalon, beadott, és Kulcsár elől az utolsó utáni pillanatban rúgták ki a labdát. Szép kontra volt. 81. perc: Szamosi beívelésére Aubel két védő kíséretében ug­rott fel, a labda rápotty ant a fejére, de így lett jó, mert onnan magas ívben behullott a kapu jobb alsó sarkába Derdák fölött. Szeren­csés gól, 1—0. 83. perc: Szeitl 18 méterről próbálkozott, nem is rosszul: haj­szállal ment a kapu fölé a lövés. (Varga Mihály második óriási hi­bája után.) 85. perc: Varga L. 19 méteres szabadrúgása ment a kapu fölé. A meccs eló'tt a hazai öltözőben magabiztos hangulat uralkodott. Szinte kivétel nél­kül a ’96—97-es szezon elsó' óbudai győzelmét várták a bentlévők, de még a szurkolók többsége is. A másik oldal pedig abban bízott, hogy sikerült a rendelkezésre álló másfél hét alatt kipihenni a BVSC elleni fiaskót, s ugyanazt a harcos, lendületes játékot nyújtják majd, mint az első két forduló­ban. Mindezt nem segítették elő persze az utóbbi napok már- már menetrendszerűnek mondható hercehurcái. (Most éppen a Magyar Kupából való kizárás.) Az elsőöt perc az ismerkedés jegyében telt el. Mindkét csapat tartott a másiktól, ami abban nyilvánult meg, hogy a mezőny­ben oldalra tologatták a labdát. A 6. perctől azonban valami be­indult, és kifejezetten élvezhe­tővé vált a mérkőzés, egészen 20—25 percen keresztül. Eb­ben az időszakban helyzet itt és ott, szép támadások, jó iram jellemezte a találkozót, vagyis Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Major László: — A következő két meccsen szerezzünk négy pontot, az eloszlás mindegy. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezető elnökhelyettes: — Na­gyon örülnék a győzelemnek, de a döntetlen is tisztességes eredmény lenne. Balog Zoltán: — Az újságok sokat foglalkoztak velünk, de remé­lem, erre a meccsre kitisztulnak a fejek, és akkor minimum egy pontot szerzünk. Kiss János: — Győzelmet várok, a múltkori fiaskó feledtetését, de ha döntetlen, akkor sem íeszek elkeseredve. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Vendégként az egy pont is jó. Jankulár István, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Nagyon nehéz meccs elé nézünk, de mindezek ellenére sikeres szereplést várok. Viadalt Filipovics:—Csak a győzelmet várom. A SZÜNETBEN. Kiss János: — Kicsit álmosan kezdtünk, remé­lem a második félidőre feljavulunk. Drágán Puskás: — Jól játszik a csapat. Balog Zoltán: — Bár voltak helyzeteink, kicsit tompának tűnik a társaság. Bízom abban, hogy a második félidőben feljavulunk. Szilágyi János, a csapatot elkísérő szurkoló:— Partiban vagyunk, nyerni fogunk. Egy gól eldöntheti a meccset. Vladan Filipovics: — A hazaiak rosszul játszanak, nem tudorft, hogy miért félünk tőlük? Pásztor József, a Békéscsaba volt edzője:—Ha jobban odafigyel­tünk volna, egy góllal vezethetnénk, Szabados Attilának volt egy nagyon nagy helyzete, ha találunk egy gólt, meg lehet nyerni a meccset. A MÉRKŐZÉS ÜTÁN. Kiss Krisztián, a III. kerület játékosa: — Itthon kellene játszanunk mindig. Sokat segít a közönség. Mindent föltettünk erre a meccsre. Drágán Puskás: — Rosszul játszottunk, a második félidőben egyértelműen jobb volt a III. kerület, sajnálom, hogy nem játszottam. ­Balog Zoltán: — A második félidőben nagy nyomás alatt volt a kapu, ennek ellenére elkerülhető gólt kaptunk. Edzői nyilatkozatok Gergely Károly, a Hl. kér. TVE edzője: — A mérkőzés második részében nagy fölénybe kerültünk, de gólhelyzeteinket egy kivétellel nem tudtuk berúgni: Megérdemelten nyertünk ezen a mérkőzésen, benne volt már ez a fiúkban, nagyon örülök. Sok sikert kívánok a Békéscsabának a továbbiakra, nagyon szimpatikus csapat benyomását keltették. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: — Mindkét félidő más­más volt, az első játékrészben simán kellett volna vezetnünk, a máso­dik félidőben egyszerűen nem értem mi történt. Nem ezt kértem a csapattól a mérkőzés előtt. Sajnálom, hogy a második negyvenöt percben egyáltalán nem tudtuk megtartani a labdát. Nem volt semmi játék, csak egynéhány kontratámadásra futotta erőnkből, és ez nagyon kevés. —Mivel indítottad útra a játékosokat? — Meccs előtt azt mondtam a csapatnak, hogy ha nem rúgunk gólt, nem tudunk pontot szerezni. Ez be is jött. Ez a második meccsünk, amelyen 1—0-ra kaptunk ki, és visszaköszönt az, hogy nem rúgtunk gólt. Sajnálom, hogy nem látott teljes egészében napvilágot, de a meccs előtt sok volt a probléma a csapaton és klubon belül egyaránt. Ez megzavarta a játékosokat és engem is ugyanúgy. —Előttünk áll egy nagyon fontos hazai mérkőzés, mi várható? — A Haladás elleni mérkőzés nagyon nehéz lesz, gyorsan kell ezután a vereség után regenerálódni. Fizikailag és szellemileg egya­ránt. A csapatnak és nekem is együtt kell keresni a hibát, hogy miért nem tudunk már két mérkőzés óta gólt vagy gólokat rúgni. Úgy tűnt nekem, hogy hiányzik az akarat, az agresszivitás, no meg a szerencse. jól szórakozott a szépszámú kö­zönség. Hogy a félidő utolsó ne­gyedórájában mi történt, nehéz lenne megválaszolni, minden­esetre a négyes osztályzatból pillanatok alatt kettes minősíté­sűre zuhant vissza a meccs. Mindennek ellenére a kiegyen­lített első játékrészt a Békéscsa­ba zárhatta volna vezetéssel, ha Sándor picit jobban összponto­sít annál a bizonyos helyzetnél. A csattanó azonban elmaradt.. Nem maradt el viszont a má­sodik félidőre, ugyanis a fejmo­sás a hazaiaknak jelentett töb­bet, szinte felbillent a pálya, úgy rohamoztak a fővárosiak. Ren­geteg helyzetet dolgoztak ki, de nagyon sokáig tartotta magát a csabai védelem, no meg Derdák, akin semmi sem mú­lott. A vendégkontrák jelentet­tek ugyan némi veszélyt, de a gólt nem hordozták magukban. A cserék még egyet lendítettek a hazaiakon, s végül is sikerült bevenniük a vendégkaput. A sors iróniája, hogy nem egy szép támadás végén, vagy nem nagy helyzet után, hanem egy úgynevezett „fejbúbos”, lehul­ló, véletlen fejessel. Ezzel rövid időn belül a viharsarkiak máso­dik vereségüket szenvedték el úgy, hogy nem bírták az utolsó perceket, s ez mindenképpen elgondolkodtató. A III. kerület pedig igazolta jó hírét, valóban ügyes, kombi- natív játékot játszik, jól tartja meg a labdát a mezőnyben, s ezzel partiban lehet a bennma­radás végelszámolásánál. Az egygólos győzelmük a helyze­tek számának tükrében min­denképpen megérdemelt. Szegedi Zsolt III. kér. TVE—Békéscsabai Előre FC 0—1 (0—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Budapest, 150 néző. V.: Mar- csok. Békéscsaba: Nagy Zs. — Márton, Valentényi, Illés, Ku- rucz — Ronyecz, Schultz, Kele­men (Balogh Zs.) — Petruzsán, Vadas (Majoros), Dani. Edző: Oláh Imre. G.: Dani a 78. perc­ben. Jó: Tóth, Iván (kapus), Csenyik, Tordai, ill. Márton, Il­lés, Schultz, Dani. Ez történt még Pécsi MFC—MTK FC 1-3 (0-1) Pécs, 4000 néző, V: Lettrich. Kiállít­va: Tököli (62.), ill. Horváth Cs. (75.). G.: Azoitei (86. —11-esből), ill. Kenesei (8.), Orosz (70.), Zsivótzky (78.). Jó: Szaszovszky, Győri, Hl. Kuttor, Illés, Zsivótzky, Kenesei. A kitűnő erőkből álló MTK FC végig irányított és teljesen meg­érdemelten nyert az alsóházi és számyaszegett házigazdák el­len. Debreceni VSC—Siófok 2-0 (1-0) Debrecen, 7000 néző, V: Bukovics. G.: Plókai (34., 63.). Jó: Szatmári, Madar Cs., Plókai, Madar T., ill. Mitring, Bimbó, László. A hazaiak különösen a második félidőbeli gyorsabb, ritmuso- sabb játékukkal megérdemelt győzelmet arattak a rendkívül idegesen és túl keményen fut­ballozó és így továbbra is nye­retlen Balaton-parti Siófok el­len. Haladás VFC-BVSC 2-1 (0-0) Szombathely, 6000 néző, V: Cserna. G.: Kovács S. (50.), Usvath (58.), ill. Erős (90.). Jó: Tóth M., Szekér, Ko­vács S., F ehér, ill. F arkas, Erős. A második félidőre elfáradó BVSC ellen a jó teljesítményt nyújtó másik vasutascsapat, a Haladás magabiztosan nyert. Videoton—Stadler FC 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 8000 néző, V: Ábra­hám. G.: Korsós (23.), Filipovics (69.). Jó: Biró, Váczi, Pető, Korsós, ill. Kurucsai, Molnár, Dragoner. A végig jobban és agreszíveb- ben játszó fehérváriak felőrölték a Stadler FC ellenállását és biz­tosan tartották otthon a három pontot. Ferencvárosi TC—Vác 3—1 (3-1) Üllői út, 10000 néző, V: Molnár L. G.: Zavadszky (7.), Horváth F. (25., 39.), ill. Andrássy (42.) Jó: Nagy Zs., Horváth F., Zavadszky, ill. Borgu­lya. A fővárosi zöld-fehérek a mér­kőzésen végig nagy fölényben játszottak és ezúttal az első féli­dőben a helyzeteket is biztosan értékesítették, így könnyű győ­zelmet arattak a továbbra is gyengélkedő egykori bajnok vá­ciakkal szemben. Újpest—Kispest-Honvéd 3-0 (1-0) Megyeri út, 10000 néző, V: Kiss G. G.: Bérczy (28.),Kovács Z. (60.,64.). Jó: Véber, Fehér, Kovács Z. ill. sen­kit sem lehet kiemelni. A fővárosi rangadón az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de azok ki­maradtak. Szünet után a hazaiak átvették az irányítást és jó játék­kal gyűjtötték be a három pon­tot. Győri ETO FC— Zalaegerszeg 1—0 (0—0) Győr, 4000 néző, V: Arany. G.: Csató S. (52.). Jó: Csató S., Puglits, Cseke, ill. Szabó I., Sztipánovics. Alacsony színvonalú találko­zón, a győriek csak a megszer­zett három pontnak örülhetnek. Érdekesség, hogy a győriek a négy mérkőzésen öt gólt kaptak, ebből négyet Csabán. Vasas—Csepel SC 1—0 (0-0) Fáy utca, 3000 néző, V: Bede. G.: Váczi (86.). Jó: Váczi, ill. Rósa. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a második félidő hajrájában a csereként beállt egykori csabai Váczi gólja eldöntötte a három pont sorsát. Mi fáj Puskásnak? A mérkőzés előtt egy érdekes dolgora lettünk figyelmesek: Drágán Puskás nem volt ott a többiek között. Nem, nem sérült meg, még csak nem is tiltották el. Hiányzási oka elég prózai. Silviu Iorgulescu vezetőedző úgy döntött, hogy a cserepadra ülteti a vendégjátékost, s ezt Puskás eléggé nehezményezte. Iorgulescu erre úgy döntött, hogy így a kispadra sem ülteti le a játékost. Puskás: — Nagyon fájt, hogy Iorgulescu edző csak a cserék közé tett, úgy érzem az eddigiek alapján nem erre szolgáltam rá — summázta a szerb légiós. adidas gyermekmezek Békéscsaba,Munkácsy u. 11. 1990—2490 forint közötti áron Az NB I-es labdarúgó bajnokság állása 1. Újpesti TE 4 4 _ _ 13— 2 12 2. MTK FC 4 4­­10— 2 12 3. Debreceni VSC 4 3 . 1 12— 4 9 4. Ferencváros 4 3­1 11— 8 9 5. Haladás VFC 4 2 2­4— 2 8 6. Videoton FC 4 2 1 1 9— 5 7 7. Budapesti VSC 4 2 1 1 7— 4 7 8. Vasas Casino Vigadó 4 2 1 1 4— 3 7 9. Győri ETO FC 4 2 1 1 4— 5 7 10. Békéscsabai Előre FC 4 2 . 2 6— 3 6 11. Kispest-Honvéd FC 4 1 1 2 6—10 4 12. III. kér. TVE 4 1 1 2 3— 7 4 13. Csepel SC 4­3 1 3— 4 3 14. Pécsi MFC 4 1­3 4— 8 3 15.Zalaegerszegi TE FC 4 1­3 3—11 3 16. Innstadt Stadler FC 4­1 3 2— 8 1 17. Siófoki Bányász 4­­4 2— 9­18. Vác FC-Samsung 4­­4 3—11­kRÉKÉS MEGYEI HÍRLAP A A r</6ATESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198;Hirdetésvezető:NánásiJános.TeIefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax(66)453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068