Békés Megyei Hírlap, 1996. szeptember (51. évfolyam, 203-228. szám)

1996-09-23 / 222. szám

BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP 1996. szeptember 23., hétfő SPORT Körös-parti siker Komlóson Labdarúgó NB III Békési FC—Kisszállás Csont FC 4-1 (2-1) Békés, 600 néző. V.: Kovács.Bé­kés: Hanyecz (Molnár) — Szen­ti, Zahorecz, Lipták, Fehérvári — Pusztai (Somvári), Udvari (Ko- csány), Nagy I., Méhes — Fehér, Bánfi. Edző: Zsíros György. Kis­szállás: Steiner — Kókai, Ková- csevics, Fikuahnuill, Sánta — Újfalusi, Tamássy, Szabó, Tóth — Komáromi, Valkai. Edző: Kardos József. 13. perc: Tamássy ugrott ki a hazai védők közt, és a kifutó Ha­nyecz fölött a hálóba lőtt.O—1. 40. perc: Udvari szögletét Nagy István fejelte öt méterről a kapuba, 1—1. 43. perc: Fehérvári száguldott el a jobb szélen, jó ütemben adott középre, és Méhes nem hibázott, 2—1. 62. perc: Szenti labdájával is­mét Fehérvári húzott el a jobb szélen, beadásátNagy I.értékesí­tette, 3—1. 63. perc: Méhes nagyszerű cselsorozat után lőtte ki a jobb alsó sarkot,4—1. Igen agresszívan kezdett a Csont FC, és az első negyed órá­ban vezetést is szerzett. De foko­zatosan visszaestek, a Békés vi­szont belelendült. Gyors támadá­saik végén a befejezések is sike­rültek. A Kisszállásnak ezúttal is csak a „csont” maradt. Jó: Ha­nyecz, Szenti, Fehérvári, Nagy, Méhes, ill. Újfalusi, Tamássy, Szabó. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC—Kis­szállás Csont FC 12—0. Tótkomlósi TC—Szarvasi FC 1-3 (0-0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Hor­váth. Tótkomlós: Ölei — Bakai, Tarján, Pásztor L. (Szabó G.), Kispál (Dávid) — Papp, Tótha- bonyi, Pásztor T., Nagy — Si­mon, Fülöp (Szabó Zs.). Edző: Matajsz Pál. Szarvas: Petrás — Bencsik, Gebri, Velky, Nagy F. — Rohony (Pillár), Demjén, Bencze, Závoda — Tóth (Nagy P.), Moldván (Sindel). Edző: TőzsérGéza. 65. perc: Tóth ívelt a jobb ol­dalról az ötössel egy magasság­ban a kapu elé, Závoda fejelt a hálóba,O—1. 75. perc: Moldván indította Tóthot, aki a kapust kicselezve lőtt a háló közepébe, 0—2. 83. perc: Szabó Zs. egy jó csel után ívelt Bakai elé, aki mintegy tíz méterről a bal felső sarokba fejelt, 1—2. 87. perc: Egy gyors kontra után Moldván átadását Bencze lőtte kapura, a kipattanó labdát Tóth a kapu közepébe vágta, 1— 3. Kora őszi időben a két megyei csapat rangadóján nagy iramban kezdődött az összecsapás. A félidő közepétől a többet támadó szarvasiak átvették a játék irányí­tását, így csak a szerencsének és a jól védő Öleinek köszönhetően nem született gól az első félidő­ben. Fordulás után mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehető­ségek, végül a pontosabb összjá- tékot és több gólhelyzetet kidol­gozó Körös-partiak megérdemel- " ten nyerték meg a találkozót. Jó: Ölei, Bakai, ill. Petrás, Velky, Závoda, Tóth. (Tóth B. István) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Szarvasi FC 1—3. Szegedi VSE—Mezőberény 3-0 (0-0) Szeged, 150 néző. V.: Nagy, He- gyesi. Szeged: Köröm — Popo- vics, Magyar, Vári — Papp J., Rácz, Oleár (Valtner), Berta (Pa­lotás). Imre—Kiss, Kulacsik (Pi- picz). Edző: Protity Sándor. Me- zőberény: Steigerwald — Ku- kely (Igricz), Laurinyecz, Bo- tyánszki, Kovács — Ottlakán, Nagy, Győri, Krcsmarik — Da- rócz, Raducu. Játékos edző: Ott­lakán Mihály. 66. perc: Jobb oldali beadás után Imréhez került a labda, aki 14 méterről a bal sarokba bombá­zott, 1—0. 73. perc: Kiss kilépett a labdá­val, elhúzta Steigerwald mellett, ám befejezni már nem tudta az akciót, mert a visszafutó Győri a 16-osön belül buktatta. A játék­vezető 11 -est ítélt, a szabálytalan­kodó Győrit pedig kiállította. A büntetőt Rácz magabiztosan ér­tékesítette, 2—0. 80. perc: Kulacsik nagyszerű labdát kapott, amellyel saját tér­feléről indulva betört a vendégek 16-osán belülre, és a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 3—0. Meglepően jól kezdtek a se­reghajtó hazaiak, az első negyed órában több helyzetet dolgoztak ki. Ezután feljött a Mezőberény, számos helyzetet ügyetlenkedtek el a vendégek, igaz, ebben része volt a kitűnően védő Köröm ka­pusnak is. Fordulás után a fiatal vasutas gárda szinte valamennyi helyzetét kihasználta, míg a herényiek kihagyták a lehetősé­geket, így megszerezte idei első győzelmét a szegedi csapat. Jó: Köröm, Kiss, Kulacsik, Imre, ill. Raducu. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Mezőberényi FC 1—3. Baja—Gyula-Kanton FC 0-2 (0-1) Baja, 200 néző. V.: Serfőző. Ba­ja: Kámán — Goretich, Ivan- csán, Orbán —■ Tóth (Barna), Kiss J., B. Szabó, István (Angeli) — Csemák, Szentmártoni, Szlo­vák. Edző: Raffai Rudolf. Gyula: Such — Kiss L., Pápa, Resetár, Szilágyi — Papp (Burai), Tamá­si, Démusz, Bíró — Szegedi (Kiss S.), Borúzs (Gajdács). Edző: Fodor Sándor. 3. perc: Démusz bal oldali be­adását Szegedi zavartalanul fe­jelte a kimozduló kapus mellett a hálóba, 0—1. 55. perc: Borúzs a saját térfe­lén lecsapott István rossz átadá­sára, majd 60 méteren keresztül vezette a labdát, Orbánt megke­rülve középre adott, és a támadást kísérő Bíró hat méterről a bajai kapuba gurított, 0—2. 89. perc: Angeli szabálytalan­kodott egy gyulai játékossal. A kiállítás sorsára jutott. A gyors gól után a vendégek akarata szerint alakult a mérkő­zés. Több ordító helyzete volt a házigazdáknak, de azokat rendre elpuskázták. A második találatot követően a hazaiak erőlködtek, míg a gyulaiak egyre-másra kont­ráztak, teremtettek helyzetet a ha­zai kapu előtt. A vendégek szer­vezett, lelkes játékukkal megér­demelten nyertek, s ezzel meg­szerezték az őszi szezonban első győzelmüket. J« Csemák, ill. Pápa, Kiss L., Szegedi, Borúzs. Ifjúságiak: Baja—Gyula­Kanton FC 0—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kalocsa—Szegedi EAC 1—0 (1—0), Kiskőrös—Mély­kút 3—1 (1—1), Kunbaja— Hódmezővásárhely 0—2 (0—1). A Makó—Kiskunfélegyháza mérkőzést október 2-án játszák. Megyei I. osztály Battonyai TK—Kamut SK 1_0 (0-0) Battonya, 200 néző. V.: Szabó S. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Pilán, Simon, Molnár, Árgyelán (Kenyeres), Kovács, Mákos A., Turbucz, Puttnoki (Sztán, Daróczi). Edző: Juhász Zoltán. Kamut: Guth — Nagy (Bodó), Hankó, Bondár (Pata­ki), Knapp (Bálint), Maléth, Antmann, Rácz, Gajdács, Balogh, Boldizsár. Edző: Bora Imre. Közepes szívnonalú mérkőzésen a sok helyzetet ki­hagyó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkes vendégek ellen. G.: Kenyeres a 75. percben. Jó: Turbucz, Kenyeres, Simon, ill. Guth, Hankó, Boldizsár. (Lu­kács István) Gyoma FC—Sarkad! Kinizsi 3-0 (2-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Rózsa. Gyoma FC: Hajdú — Gardi (Nagy), Gonda, Munká­csi, Pribojszki, Somogyi, Plás- tyik, Forgács, Holló, Kovács (Erdei), Orovecz (Fauerwerker). Játékos edző: Somogyi János. Kinizsi: Szabó — Kocsis, Si­mon, Molnár (Nagy), Balogh I., Polcsek, Gajdács (Papp), Szűcs, Gurzó, Lovassy, Balogh II. Játé­kos edző: Szűcs Mihály. Gyász­szünettel kezdődött a mérkőzés Szakács János kapus édesapja elhunyténak emlékére. Csú­szós, mély talajú pályán az el­lenállhatatlanul futballozó Hol­ló vezérletével a vártnál maga­biztosabb hazai győzelem szü­letett jó játékvezetés mellett.G.: Holló a 15. és a 35., Nagy a 75. percben. Jó: Gonda, Plástyik, Holló, ill. Balogh I., Szűcs, Gurzó. (Gardi Tamás) Jamina-Patrick SE— Gyomaendrődi Barátság 0-0 Békéscsaba, 300 néző. V.: Ku- rucz.Patrick:Stumpf—Hajdú, Mázán, Kovács, Schneider, Ku- bik (Tóth G.), Belicza, Szarvas, Mihály (Garai), Tóth A., Czifrák. Edző: Turcsek Zoltán. Barátság: Halász — Dián, Ka­rácsony, Sárosi, Katona, Nagy, Tóth, Lipták, Bócsik, Janis, Il­lés. Edző: Paulik János. A csú­szós, mély talajon nem alakul­hatott ki szép játék. A mérkőzé­sen mindkét félidőben hatalmas küzdelem folyt a játéktéren, amit a számtalan sárga és a két piros lap is bizonyít. Kiállítva: Schneider az 54., Lipták a 60. percben. Já Stumpf, Hajdú, Kovács, Belicza, ill. Sárosi, Nagy, Janis. (Ravasz Pál) Mezőhegyesi SE— Nagyszénás 4—1 (2—0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Scsitovics. Mezőhegyes: Gu­lyás (Fülöp) — Szatmári, Far­kas, Lovász, Trungel, Antal, Varga, Kopócs, Kindel, Kolo- zsi, Berki. Edző: Kozák István. Nagyszénás: Bíró —Sarkadi, Árgyelán, Brachna, Trabak, La­katos, Nagy (Zábrák), Boér (Sztvorecz), Hegedűs (Bordás), Elek, Varga. Megbízott edző: Kókai Kálmán. Négy hazai gól, négy hazai kapufa, az eredmény a vendégekre nézve csak hízelgő lehetett a régóta várt és végre jó csatárjátékot mutató ha­zai csapattal szemben. G.: Var­ga a 30., Antal a 42., Szatmári az 57., Kolozsi a 86., ill. Brachna a 71. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja dicséretet érde­mel, ill. Bíró, Árgyelán, Varga. (Perlaki János) Szeghalom SE—Elek SK 0-2 (0-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Né­meth. Szeghalom: Vári — Macskin, Tóth, Szabó, Barna, Vad, Baranya, Patai (Földi), Vá­mos, Kozák, Kovács. Edző: Pá­linkás Mihály. Elek: Bokor — Sarkadi, Bíró T., Cziczeri, Uh- rin, Séllei, Ferenczi, Ottlakán, Gál, Bíró R., Bálint. Edző: Bakó Lajos. Vizes, csúszós talajú pá­lyán, zuhogó esőben a mérsékelt teljesítményt nyújtó hazaiakkal szemben a lelkesen és jól játszó vendégek sikere megérdemelt. G.: Ferenczi a 40., Bálint a 79. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felü­lit, ill. Bokor, Séllei, Gál, Bálint. Csabacsűd—Békéscsabai MÁV 3-2 (2-2) Csabacsűd, 200 néző. V.: Gyekiczki. Csabacsűd: Balato­ni — Valencsik, Mizik A., Mizik Gy., Gulyás, Varga J., Pusztai (Zahorecz), Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Rétes Pál. MÁV: Medovarszki — Nyári (Petrina), Pozsár, Gál, Lonovics, Lipták, Kohanyecz, Marik, Pintér (Szilágyi), Varga, Keresztesi. Edző: Budai Attila. Hamar vezetést szerzett a ven­dégcsapat, ez a hazai csapátot megzavarta, de a kétszeri ven­dégvezetést félidőig még sike­rült kiegyenlíteni. Fordulás után a hazai csapat irányította a játé­kot, és még több 100 százalékos helyzetet elszórakoztak, ami a szoros végeredményhez veze­tett. G.: Urbancsok a 25., Gu­lyás a 42., Pusztai a 75., ill. Pin­tér a 7., Marik a 30. percben. Jó: Jelen, Pusztai, Balatoni, ill. Medovarszki, Lipták, Lonovics, Marik. (Szilágyi Mihály) Orosházi MTK—Doboz 0-0 Orosháza, 200 néző. V.: Fejes. OMTK: Tóth I. — Deák, Árvái, Sitkéi, Frankó (Sín), Szlopóczki, Csontos (Gigacz), Farkas, Bá- nyik, Zádori, Lovas. Edző: Papp Imre. Doboz: Bikádi — Bánszki, Benedek, Nagy T., Bottó, Ki- szely, Békési, Képíró, Provosin- szki, Balogh, Skumát. Edző: Zsigmond Károly. A salakos pá­lya nagy erőfeszítésre késztette mindkét gárdát, de a nagy helyze­tek mellett egyik csapat sem tu­dott gólt elérni. Jó: Deák, Sitkéi, ill. Benedek, Képíró. (Selmeczi László) Mezőkovácsházi TE— Füzesgyarmat 5—1 (4—1) Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Sztanojev. Mezőkovácsháza: Bíró (Szívós) —- dr. Lehoczki, Kovács, Török, Kovalcsik, Zsó­fi, Mészáros, Dumitriu (Zám- bori), Varga, Horváth (Schmidt), Halász. Edző: Pepó Gábor. Füzesgyarmat: Komá­romi — Ajtai, Petri (Latyák), Ombódi (Jónás)i, Bihari, Földesi, Pardi, ^n^ei, Tóth, Tőkés M., Kovács. Edző: Lázár István. Színvonalas mérkőzésen a szervezetten játszó hazai csa­pat megérdemelten nyert a lel­kes vendégekkel szemben. A gólarány a vendégekre hízelgő. Jó játékvezetés. G.: Kovalcsik a 11. ésa41., Zsófia 16.,Horváth a 39., Dumitriu az 55., ill. Tőkés M. a 43. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Tőkés M. (Baráth) Csorvás—Medgyesegyházi TE 2-0 (2-0) Csorvás, 250 néző. V.: Majoros. Csorvási: Baráth — Támyik, Füredi, Barkász, Zipperer (Sü­tő), Kun, Popol, Benyovszki J., Benyovszki Z. (Dénes), Stef, Ránkli. Edző: Patyi Béla. Med- gyesegyháza: Homik — Kuz­ma, Temesvári, Petruzsán, Ho- lecz, Kovács, Pintér, Fürj (Szűcs), Mocsári A., Mocsári L., Zsurzsucz Zs. Játékos edző: Temesvári Csaba. A több kezdő játékosát nélkülöző vendégcsa­pat nem késztette nagyobb erőbedobásra a hazaiakat. G.: Ránkli a 35., Zipperer á45. perc­ben. Jó: Benyovszki J., Füredi, Popol, Baráth, ill. Holecz, Te­mesvári, Pintér. (Lestyán Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Kamut SK 3—1, Gyoma FC—Sarkadi Kinizsi 2—1, Jamina-Patrick SE—Gyoma­endrődi Barátság 1—0, Mező­hegyesi SE-^—Nagyszénási SK 6—0, Szeghalom SC—Elek SK 2—3, Csabacsűd—Békéscsa­bai MÁV 1—1, Orosházi MTK—Doboz 16—0, Mezőko­vácsházi TE—Füzesgyarmat 1—2, Csorvás—Medgyesgyhá- ziTE2—1. Asztalitenisz Kecskeméti Spartacus II.—Békési TE I. 10:6 NB I B-s női asztalitenisz csa- patbajnoki-mérkőzés, Kecske­mét. Békési győztesek: Balogh B. 2, Nagy 2, Budavári 1, Dér 1. Nagy csatában nyertek a házigaz­dák a végig jól küzdő újonc béké­si lányok ellen. Orosházi MTK II.- Szombathelyi AK 10:7 NB IB, női, Orosháza. Oroshá­zi győztesek: Páli 4,Lehoczki A. 2, Molnár E. 2, a Lehoczki A., Molnár E. és a Páli, Zelei páros. Háromórás maratoni csatában a bajnoki mérkőzésen egyéniben több mint két éve veretlen Páli Mariann vezérletével nyertek az újonc hazaiak—akik sorrendben harmadik győzelmüket aratták — a BSE-ből érkezett Földivel megerősített vendégek ellen. Békési TE I.—Hévíz 10:6 NB I B, férfi. Békés. Békési győztesek: Németh J. 4, ifj. Balogh 3, Csarnai 2, az ifj. Balogh, Németh páros. A békésiek 1:1 után elhúztak 5:2- re, ám a vendégek nem adták fel 6:4-ra majd 8:6-ra felzárkóztak, de Németh és ifj. Balogh vezérle­tével magabiztosan szerezték meg a győzelmet a hazaiak. V. L. Vízilabda Megkezdődött a pontvadászat a vízilabda OB Il-ben is. A hét végén Miskolcon három mérkőzést játszott a békéscsa­bai csapat. Békéscsaba—Ceglédi VSC 9—5 (3—0,3—1,2—1,1—3). Miskolc, 70 néző. V.: Móni Béla. Békéscsaba: Máté — Szilvásy 1, Balázs 1, dr. Szlávik 2, Lukácsi 2, Gyebnár 1, Latorczai 1, Borsos, Szilágyi 1, Jámbor, Csabai. Játékos edző: dr. Szlávik Győző. Biztos győ­zelem született a fiatalokból összeállt ceglédi csapat ellen. Szentes—Békéscsaba 9—6 (2—3, 2—2, 4—1,1—0). Mis­kolc, 70 néző. V.: Móni Béla. Békéscsaba: Máté — Szilvásy 2, Balázs, dr. Szlávik 1, Lukácsi 2, Gyebnár 1, Latorczai, Borsos, Szilágyi, Jámbor, Csabai. A csa­bai gárdának kevesebb ideje ju­tott a pihenésre, elfáradtak, a. Szentes három fiatallal újította fel csapatát, így jobban bírták a végét, így csak a 3—4. helyért játszhatták a helyosztót a csaba­iak. Miskolc—Békéscsaba 8—7 (1—4, 3—0, 1—1, 3—2). Mis­kolc, 70 néző. V.: Móni Béla. Békéscsaba: Máté—Szilvásy 1, Balázs 2, dr. Szlávik 1, Lukácsi 1, Gyebnár 2, Latorczai, Borsos, Szilágyi, Jámbor, Csabai. Jól kezdődött a mérkőzés, amit a má­sodik negyedben a „játékvezető egyenlített ki”. Az utolsó negyed­ben egy góllal győztek a miskol­ciak, így a negyedik helyet sze­rezték meg a csabai pólósok. A következő fordulót Ceglé­den rendezik októberben. Az Alföld csoport állása 1. Kalocsa 7 6­1 15— 7 18 2. Kiskőrös 7 5 2­13— 4 17 3. Békési FC 7 5­2 16— 7 15 4. Hódmezővásárhely 7 5­2 17— 9 15 5. Kiskunfélegyháza 6 5­1 14— 7 15 6. Mélykút 7 4 1 2 15—13 13 7. Makói FC 6 3 1 2 14— 8 10 8. Kunbaja 7 3 1 3 11— 7 10 9. Szarvasi FC 7 2 2 3 12—12 8 10. Szegedi EAC 7 2 2 3 7— 9 8 11. Baja 7 2 1 4 6— 8 7 12.Gyula-Kanton FC 7 1 2 4 6— 8 5 13. Mezőberényi FC 7 1 2 4 6—12 5 14. Tótkomlósi TC 7 1 2 4 10—19 5 15. Szegedi VSE 7 1­6 5—23 3 16. Kisszállás Csont FC* 7 1­6 9—23­* = Az ifjúsági csapat háromszori ki nem állása miatt három büntetőpont levonva. Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának so­ron következő fordulójában az alábbi párosításban lépnek pályára a csapatok. Szeptember 28., szombat: Szegedi EAC—Békési FC, 16.00. Mezőberényi FC—Kunbaja, 16.00. Szarvasi FC—Baja, 16.00. Szeptember 29., vasárnap: Kisszállás—Tótkomlósi TC, 16.00. Gyula-Kanton FC—Sze­gedi VSE, 16.00. Mélykút—Kalocsa, 16.00. Hódmezővásár­hely—Kiskunfélegyháza, 16.00. Kiskőrös—Makó, 16.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Szeptember 28., szombat: Gyomaendrődi Barátság— Gyoma FC, 16.00. Füzesgyarmat—Csorvás, 16.00. Doboz— Szeghalom SC, 16.00. Szeptember 29., vasárnap: Békéscsa­bai MÁV—Jamina-Patrick SE, 16.00. Sarkadi Kinizsi— Mezőhegyesi SE, 16.00. Nagyszénási SE—Mezőkovácsházi TE, 16.00. Medgyesegyháza—Battonya, 16.00. Kamut SK— Orosházi MTK, 16.00. Elek SK—Csabacsűd, 16.00. A megyei bajnokság állása 1. Gyomaendrődi Barátság 8 6 1 1 24— 5 19 2. Mezőkovácsházi TE 8 5 2 1 17— 5 17 3.ElekSK 8 5 1 2 16—10 16 4. Battonyai TK 8 4 4­11— 5 16 5. Gyoma FC 8 4 3 1 17— 7 15 6. Sarkadi Kinizsi 8 5 . 3 15—14 15 7. Jamina-Patrick SE 8 3 3 2 10— 5 12 8. Csabacsűd 8 3 3 2 19—17 12 9. Szeghalom 8 3 3 2 12—10 12 10. Csorvás 8 3 2 3 10— 7 11 11. Mezőhegyesi SE 8 3 2 3 15—15 11 12. Orosházi MTK 8 2 4 2 8—11 10 13. Füzesgyarmat 8 1 4 3 10—12 7 14. Doboz 8 2 1 5 12—15 7 15.Békéscsabai MÁV 8 2­6 9—19 6 16. Medgyesegyházi TE 8 1 2 5 9—23 5 17.Nagyszénási SK 8 1 2 5 7—25 5 18. Kamut SK 8­1 7 7—23 I