Békés Megyei Hírlap, 1996. szeptember (51. évfolyam, 203-228. szám)

1996-09-16 / 216. szám

© 1996. szeptember 16., hétfő SPÖ&i A mezőnyfölényért nem járnak pontok Zalaegerszegi TE-—Békéscsabai Előre FC 4—2 (3—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 5 ezer néző. V.: Vágner (Ring, Tompos). Zalaegerszeg: Tóth 5 — Szabó I. 6 — Kocsárdi 6, Csóka 5 — Sebők 8, Balog 5, Molnár B. 6, Somfalvi 7, Németh 6 — Szőke 5, Kámán 5. Edző Pusztai László. Békéscsaba: Derdák 5 — Sándor 4 — Medgyesi 5, Major 6, Kovács 6—Ulici 5, Illés 5, Belvon 6, Kasik 3 — Kulcsár 4, Szabados 4. Edző: Silviu Iorgulescu. Csere: Kasik helyett Varga (6) a 31., Szőke h. Szabó II. (5) az 56., Kámán h. Sztipánovics (-) a 65., Illés h. Schultz (-) a 74., Molnár B. h. Gaál (-) a 77., Kulcsár h. Dani (-) a 78. percben. Gólszerző: Kámán a 2., Szőke a 14., Major a 32., Németh a 45., Belvon az 54., Somfalvi a 77. percben. Sárga lap: Illés (Sebők visszahúzásáért) a 31., Kocsárdi (Szabados buktatásáért) a 32, Szőke (Belvon buktatásáért) a 36., Varga (Sebők lerántásáért) a 67. percben. Szögletarány: 2:4(1:2). Edzői nyilatkozatok Pusztai László, a Zalaegerszeg edzője arra kérdésre, hogy: mikor érezte a meccsen, hogy megvan a győzelem? — így válaszolt: —Csak a 89. percben, mert a Csaba bármikor képes volt ma újítani. —Kétszer is vezettek két góllal, mégis kellett izgulniuk utána. Minek tulajdonítja ezt? —Mi ijedtünk meg jobban attól, hogy olyan hamar sikerült kétgólos előnyre szert tennünk. Kapkodtunk, elrúgtuk a labdákat, beálltunk védekezni. Talán a nagy tét miatt történt így. A Csaba nagyon fegyel­mezetten játszott (leszámítva a védelmi hibákat — a szerző), de még nincs igazán összeérve, nálunk pedig három-négy rutinos játékos jó teljesítménye elégnek bizonyult. — A szerencsével sem álltak hadilábon, hiszen kis túlzással négy helyzetből négy gólt szereztek, nem egyszer a vendégvédelem segedel­mével. — Mit lehet erre mondani? Ilyen a futball... Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője felé így szólt az első kérdés: —Most így utólag az elmúlt meccsen jóljátsztó Schultzot nem kellett volna kezdőként szerepeltetni? — Idegenben más taktikával kell játszani, mint otthon. Tudtuk, hogy a ZTE ki fog jönni támadni, a mi tervünk pedig az volt, hogy minél hosszab ideig tartsuk a 0—0-t, csak ezután hoztam volna be Schultzot. Úgy érzem, ebben nem hibáztam. —Mi volt akkor a baj? — A gond a bal oldalon volt Kasiknál. Nem tudta megfogni az első negyedórában Sebőköt, s ez hamar 0—2-höz vezetett, ami lélektanilag egy csapat számára óriási hátrány. Persze itt mondom el, hogy nem csak Kasik volt a hibás. —Kettő—egynél ha az a kapufa bemegy... —Megmondom őszintén, nem gondoltam, hogy a csapat a demora­lizáló 0—2 után ilyen jól fog játszani. Csaknem még az első félidőben sikerült az egyenlítés, de még egy kis szerencsénk sem volt. Ami pedig ilyenkor törvényszerű, a szerencsés gólt még az ellenfél szerezte a játékrész utolsó pillanataiban. —A második félidőben ismét talpra állt a csapat. — Magabiztosak voltunk, letámadtuk az ellenfelet, gólt rúgtunk, majd megint egy kapufát. A lehetőség megvolt megint az egyenlítésre, a hátsó alakzat rutintalansága azonban kiütközött, s egy ellentámadás­ból megkaptuk a kegyelemdöfést. —Mennyire hiányzott Csehi vagy Raducu a védelemből? — Raducu nagyon. Sándornak nem nagyon megy a liberóposzt, de muszáj volt improvizálni. —Szabadosnak sem ment elől... — Az ellenfél'nagyon odafigyelt rá, tudták, hogy szélvészgyors, ezenkívül hátulról kevés támogatást kapott, de így is a lábában volt a gól. Gumiköpenyek, ­akkumulátorok, £ perforált lemezek. 5­1 pác: Csipkerózsika-álmát aludta még a Békéscsaba, amikor Sebők eljátszotta a királyfi szere­pét azzal, hogy villámgyorsan meglógott Kasiktól a jobb olda­lon, 13 méteres gurítását Derdák még remek reflexszel oldalra tol­ta, érkezett azonban Kámán, és öt méterről az üres kapuba gurí­tott, 1—0. 11. perc: Ulici Belvon szögle­te után veszélyeztetett, de 16 méterről leadott lövése Tóth ke­zében halt el. 14. perc: megint csak Sebők iramodott meg a jobb oldalon, most Somfalvitól kapott remek átadást, Kasik egy darabig sprintéit utána, majd hasra esett, és csak nézte, amint a jobb oldali középpályás begurít középre, a berobbanó Szőkének pedig ugyanolyan könnyű dolga akadt, mint az első gólnál csatár­társának. (Itt megjegyzendő, hogy a labda az ötösön gurult végig a kapu előtt, ahol többnyi­re a kapus az úr...),2—0. 30. perc: Sebők a változatos­ság kedvéért a bal összekötő helyéről, mintegy 30 méterről szánta el magát lövésre, Derdák szép vetődéssel fogta a gólba tar­tó labdát. 32. perc: Szabados— Kocsárdi birkózómérkőzésen: 0:1 egy mögékerüléses földhez- vitellel, a kaputól 28 méterre. A jogos szabadrúgást Kovács pöc­cintette Belvon mellé, aki eldarált egy hókuszpókuszt és Major fe­jére varázsolta a pettyest, a ven­dégek 10-ese pedig, ha már ott volt a kaputól 7 méterre, már nem hibázott, 2—1. 36. perc: a szépítés után lábra kapott a Békéscsaba, Major pe­dig csaknem hős lett, hiszen négy percen belül a második gólját sze­rezhette volna. A vendégek telje­sen kigurigázták a ZTE védelmét úgy, hogy az elől lévők közül mindenki labdához ért, a korsze­rű támadás befejező embere Ma­jor lett, pontosan onnan, ahonnan • a gólt fejelte, szépen emelte át a kapuson a labdát, de balszeren­cséjére a felső léc mentett. 45. perc: a csabai játékosok lidércálmaiban egészen biztos, hogy Sebők egy jó ideig még kí­sérteni fog, de Sándoréban biztos. A hazaiak 10-ese ugyanis labdát szerzett a fél pályánál, és ha már ismét nála volt a pettyes, megint elviharzott a jobb oldalon, a me­netrendszerűen beadott labdát Sándor képtelen volt elrúgni, és így a felfutó Németh 15 méterről kilőtte ajobb alsó sarkot,3—1. 54. perc: Belvon lopta a távol­ságot a félpályától indulva, ami itt nem büntetendő, a zalaegerszegi­ek is így gondolták, mert mind­egyikőjük csak nézte, ahogy Belvon végül 18 méterről elszán­ja magát és ballal kilövi a bal alsó sarkot. Már csak a taps hiányzott a hazai védőktől, 3—2. 64. perc: a Békéscsaba vé­gezhetett el szabadrúgást. .Most minden gurigatást mellőzött a csabai „szabadrúgást elvégző kü­lönítmény”, Belvon egyből kapu­ra csavart, s az életveszélyes lö­vés a jobb sarok felső lécéről pat­tant vissza a mezőnybe. A jelenet után Munkácsy Mihály a ZTE stadionjában megfesthette volna a „Csendélet II.” című képét. 77. perc: ebben a gólban is Következik Szeptember 18., szerda: Stadler—Pécs, 16.00. Bé­késcsabai Előre FC—Vi­deoton, 16.00. MTK— Gvór, 18.00. Csepel— UTE, 18.00. Vác—DVSC, 18.00. Kispest—III. kér. TVE, 18.00. Siófok—ZTE, 18.00. Haladás—Vasas, 18.00. BVSC—FTC, 18.00. szerepet vállalt Sebők. Az ő lab­dájával iramodott meg a csere­csatár Sztipánovics, a beadás rö­vidre sikerült, de a ma igen „jó szívű” Sándor segített, s pontosan a középen második hullámban érkező Somfalvi lábára fejelte a labdát, aki 22 méterről remekül eltalálta, Derdák pedig már csak maga mögé nyúlhatott ajobb alsó sarokba, 4—2. Az utóbbi fordulók két igen gyengén szereplő csapata talál­kozott Zalaegerszegen. A mér­kőzés előtt a zuhanyhíradó sze­rint Pusztai Lászlónak ez lett volna az utolsó mérkőzése a za­lai kispadon, ha nem nyer a csapata. A másik oldalon a leg­nagyobb fejfájást két olyan já­tékos kiválása okozta, aki in­kább játszatható liberóposzt­ján, mint a kényszerből odara­kott Sándor. (Csehire és Radu- cura gondolunk.) A mérkőzés elején kitűnt, hogy a ZTE semmit sem akar a véletlenre bízni, s talán az edző­ért is játszik. Nekiesett a ven­dégcsapatnak, pillanatok alatt megtalálták a csabaiak gyenge pontját, ami a mérkőzés elején a bal oldal volt, s termé­szetesen Sebők gyorsaságának és harcosságának köszönhető­en hamar vezetést szereztek. A vendégek tulajdonképpen az első negyedórában ettől a gyor­san bekapott góltól csak kóvá­lyogtak a pályán, aminek meg is lett még egyszer az eredménye. Kasik megint csak lemaradt a nagy formában focizó Sebők­ről, tetézésül Derdák is hibá­zott, s így negyedóra játék után már két gól volt a hazaiak előnye. Iorgulescu edző lecse­rélte az indiszponált Kasikot, a helyére beállt nem teljesen egészséges Vargával pedig va­lamennyire stabilizálódott a vé­delem. Major, Belvon és Ko­vács pedig a fejéhez kapott, s a hátára vette a csapatot. Csabai mezőnyfölény, gól, kapufa, helyzetek, ez jellemezte a félidő további részét, ami azért egy kis vigaszt jelentett a vendégek ré­szére, hiszen vert helyzetből is talpra tudtak állni. Más kérdés, hogy a védelem megint össze­hozott egy gólt akkor, amikor már a saját közönsége is kifü­tyülte az indiszponált játékot nyújtó zalai csapatot... A második félidőre maradt a csabai mezőnyfölény, jött a megérdemelt gól, s jött az újabb kapufa Belvon szabadrúgásá­ból. Valahogy semmi sem jött össze a vendégeknek. A hazai­aknak pedig annál inkább, hi­szen különösebb nagy helyze­tek nélkül egy kontrából Sán­dor segédletével újabb gólt tud­tak szerezni, ami már végképp eldöntötte a meccset. Tulajdonképpen az döntött, hogy a ZTE 90 százalékosan használta ki a helyzeteit, meg­köszönve az ajándéklabdákat, s Fortunának a támogatást. A szerencse a másik oldalt azon­ban egyáltalán nem támogatta, hiszen azon túlmenően, hogy az első 15 perc alatt nem szabad két gólt kapni, megvolt a lehetőség jó néhányszor az egyenlítésre, elég ha visszaem­lékszünk Major és Belvon ka­pufáira. Iorgulescu edző a lá­tottakat egy mondatban össze­gezte felállván a kispadról, s azt hiszem ezzel mi is egyetérthe­tünk: „A Videoton ellen ez a játék elég lehet a győzelemhez, már csak a szerencsét kell ma­gunk mellé fordítani”. S azt se feledjük, hogy szer­dán már rendelkezésre fog állni a védekezés megerősítésére Ra­ducu, Csehi s talán Balog Zol­tán is. Szegedi Zsolt Zalaegerszegi TE—Békéscsa­bai Előre FC 1—0 (0—0) Tartalékbajnoki mérkőzés, Zalaegerszeg, 100 néző. V.: Ga- ktmbos. Békéscsaba: Nagy Zs. — Balog Z. (Kurucz), Csehi, Valentényi, Raducu — Márton, Filipovics (Kelemen), Majoros, Petruzsán — Ronyecz, Vadas. Edző: Oláhlmre.G.: Hadrika89. percben. Jó: Tóth, Filó, Kópicz, Kadrik, ill. Balog Z., Márton, Petruzsán. Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság állása l.MTK 6­­16—4 18 2. Új pest 5­1 17—5 15 3. Vasas 4 1 1 9—3 13 4. FTC 4 1 1 13—9 13 5. Videoton 3 2 1 11—6 11 6. Haladás 3 .2 1 8—5 11 7. DVSC 3 1 2 14—9 10 8. Győr 3 1 2 6—7 10 9. BVSC 2 2 2 7—6 8 10. III. kér. TVE 2 2 2 7—8 8 11.ZTE 2 1 3 8—14 7 12. Békéscsaba 2­4 9—10 6 13. Csepel­5 1 5—6 5 14. Kispest 1 2 3 8—13 5 15. Pécs 1 1 4 5—14 4 16. Vác 1­5 9—14 3 17. Siófok 1­5 3—12 3 18. Stadler­1 5 2—12 1 Ez történt még... III. kér. TVE—Siófok 3- 0 (0-0) Hévízi út, 5000 néző. V.: Hanyecz. Gól: T óth (52.—öngól), Novak (53.), Gyura (68.). Jó: Varga, Kiss, Gyura, ill. Bulatovic. A hazaiak felfrissített csatár­sorukkal szétzilálták a második félidő első szakaszában a renge­teget hibázó vendégvédelmet, s ilyen gólkülönbséggel jobbak voltak. Pécs—Csepel 1—1 (0—0) Pécs, 1500 néző'. V.: Cserna. Gól: Brindas (61.), ill. Gyó'ri (47. — ön­gól). Jó: Tomka, Brindas, Szabados, Szabó Cs., ill. Bíró, Petrók, Jakab. Gyenge első félidőt egy jó második követett, amelyet jó­részt a pécsiek irányítottak, de Disztl szerencsétlen mozdulata miatt teljesítményük csak egy pontra volt elég. Vasas—BVSC 2-0 (0-0) Fáy u., 3000 néző. V.: Tóth V. Gól: Galaschek (49.), Juhár (89.). Jó: Gricajuk, Máriási, Szilveszter, ill. Erős, Dárdai. Az ellenfelénél valamivel na­gyobb lendület három pontig re­pítette ezen a szombaton a Va­sast. Újpest—Vác 3—1 (1—0) Megyeri út, 6000 néző. V.: Márton. Gól: Kovács Z. (14.), Zombori (64.), Babati (73.), ill. Horváth P. (84.). Jó: Sebők, Véber, Zombori. A Vác csa­patából senkit sem lehet kiemelni. Az Újpest ezúttal nem ját­szott olyan jól, mint az eddigi hazai találkozóin, de ezúttal ez a mérsékelt teljesítmény is elég volt az erőtlen játékkal előrukkoló váciakkal szemben. FTC—Stadler FC 1-0 (0-0) Üllői út, 9000 néző. V.: Pillér. Gól: Horváth F. (72.). Jó: Telek, Arany, Horváth F., ill. Nagy K., Mikóczi. A rendkívül kellemetlen hi­degben lejátszott találkozón a ferencvárosiak csak annak örül­hettek, hogy új vezetőedzőjük, Varga Zoltán győzelemmel mu­tatkozott be. A mutatott játék azonban ezúttal sem adott okot túl sok örömre. Videoton—Haladás VFC 2-1 (1-1) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Kiss B. Gól: Váczi (44.), Korsós (55.), ill. Negrau (19.). Kiállítva: Váczi (Vide­oton, 82.). Közepes iramú, változatos mérkőzésen a hazai együttes ha­tározottabb, gólratörőbb játéká­val megállította a Haladást ve­retlenségi sorozatában. A Vide­oton megérdemelten nyerte a ta­lálkozót. Debrecen—MTK FC 1-4 (1-1) Debrecen, 8000 néző. V.: Puhl. Gól: Ilea (40. — 11-esből), ill. Szekeres (26.), Zsivótzky (60.), Kenesei (71., 82.). Kiállítva: Frida (DVSC, 43.). Jó: Sándor Cs., Madar Cs., ill. I.őrincz, Illés, Kenesei, Farkasházy. Míg egyenlő létszámmal küzdöttek a csapatok, egyfor­mán forgott veszélyben a két kapu. A kiállítás után a sokkal többet futó és pontosabban ado­gató MTK ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Győr—Kispest-Honvéd 2-1 (1-0) Győr, 4000 néző. V.: Vad. Gól: Fo­dor (45. — 11-esből, 54.), ill. Dubecz (76.). Jó: Lakos, Csató S., Fodor, ill. Dubecz, Mátyus., Tóth, Bárányos. Küzdelmes mérkőzésen, az első félidő gyenge játéka után a második 45 percben „feljavult”, több lett az izgalom s végül a szerencsésebb csapat került ki győztesen.-^Békés megyei hírlap Vélemények A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba edzője: —Agresszív, fegyelmezett játékot várok, mepróbáljuk játszani a focit. Ha nem sikerül nyerni, megyünk tovább... Pusztai László, a Zalaegerszeg edzője: — Nem rohanunk fejjel a falnak. Sebők Vilmos, a Békéscsaba buszsofőrje: — A tartalékos gárdá­val a döntetlent is elfogadható eredménynek tartom. Hegedűs Mihály, a Békéscsaba gyúrója:—Hamár eljöttünk ilyen messzire, legalább egy pontot vigyünk haza, amivel elégedett is lennék. Papp ImszIó, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Háromesélyes a mérkőzés... Moós János, a Békéscsaba pályaedzője: — Nagyon nagy küzde­lem várható, egy döntetlennel kiegyeznék. Milyó Valéria, a csapatot elkísérő szurkoló:—Győzelmet várok, külön drukkolok Silviu Iorgulescunak. Vladan Filipovics: — Nehéz lesz, gondolom összejöhet a döntet­len. Oláh Imre, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Szeret­ném, ha a csapat pontosan utazna haza. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Sebők Vilmos: — Sajnos az első percek­ben úgy érzem eldőlt a mérkőzés, készülhetünk a következő összecsa­pásra. Illés Norbert:—Elkerülhető gólokat kaptunk, a szerencse nem volt velünk. Schultz Levente: — Az elején kapott két gól meglepte a csapatot, a továbbiakban nem volt szerencsénk, mindig akkor kaptuk a gólt, amikor már egyenlíthettünk volna. Florin Raducu: — Nagyon sajnálom. Sándor Mátyás:—Olyan rossz volt, hogy szóhoz sem jutok... Nagy Zsolt, a tartalékcsapat kapusa: — A védelem nagyon rosszul játszott, a második gól kapushiba is volt, s rossz volt a csapat, helyzetkihasználása. Papp László: — Szerdán más összetételű csapat lesz a pályán. Meccsmorzsák A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón csabai részről legérdekesebbnek két témát találtak az újságíró kollégák. Az egyik a Békéscsaba furcsa szereplése, vagyis a két magabiztos győzelem után három vereség; illetve a másik, a száműzött Puskás témája. Iorgulescu edző a következőképpen vélekedett a dolgokról: „A Stadler ellen az első fordulóban jól játszottunk, de mint később beigazolódott, az a csapat nem a régi Stadler, így ez egy kicsit már azóta más megítélés alá esik. A Győr pedig nagyon rossz taktikát választott ellenünk. így tulajdonkép­pen belefutott a vereségbe. Mindehhez hozzápárosult a fegyelmezett­ség és a szerencse, ami később elpártolt tőlünk. Ami Puskást illeti, a játéka hiányzik a csapatnak, viszont a viselkedése tűrhetetlen volt, a csapategység érdekében meg kellett válnunk tőle.” Ekkor elhangzott egy javaslata Pusztai Lászlónak: Talán a ZTE-nek sem ártana egy-két játékos esetében ilyen lépéshez folyamodni... $ 1b $ A mérkőzés előtti délután volt egy kis idő, amikor a zalaegerszegi szurkolók úgy gondolhatták, nem láthatják aznap játszani kedvencei­ket, ugyanis jó háromnegyed órán keresztül hatalmas jégeső zúdult le az égből. Szerencsére azonban időben váltottak „odafenn”, s ezután csak szemerkélő eső jutott osztályrészül a városnak. M M M * ® §) ® A második félidő 15. percében érdekes jelenetet láthattunk a pályán. Tíz méteren belül nem kevesebb, mint három hazai játékos feküdt a földön sérüléssel (?) bajlódva. A csapat orvosa, mivel nem osztódással szaporodik, kénytelen-kelletlen egymás után ápolta játékosait, ami időhúzásnak nem is volt rossz, hiszen ekkor az eredmény 3—2 volt a hazaiak javára, és a vendég Békéscsaba játszott mezőnyfölényben. A ZTE-ből végül csak ez a három játékos, a vendégeknél meg az egész csapat földre rogyott a meccs végére... IS»» Kovács Tibor a második félidő közepén megsérült, ám folytatta a játékot. Csak a meccs végén került kórházba, ahol több kapoccsal összefogták a szeme alatt szétnyíló sebet. RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Ä A ^/MTESZ tagja Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198;Hirdetcsvezető:NánásiJános.Telefon/fax:(66)441-311;Terjesztésvezető:Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetcík részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068