Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-03 / 128. szám

1996. június 3., hétfő © SPOKI MVA.U*'K\ Nem termett babér a kánikulában „Meglépett” a Battonya és a Békés Labdarúgó NB III Szarvas—Kalocsa 0—1 (0-1) Szarvas, 200 néző. V.: Bánócz- ki. Szarvas: Petrás — Bencsik, Rohony, Kugyela, Hóbei — Kontér, Demjén (Darida), Truczka, Bencze — Bány (Ma­joros), Velky (Sindel). Edző: Koltai Lajos. Kalocsa: Gojtán — Bolvári, Aradi, Paletta, Balogh — Mácsai (Iván), Sári, Farkas, Kiss (Sztankov) — dr. Koch (Fekete), Kovács. Edző: Hayerbacher Ferenc. 6. perc: Egy kapura ívelt lab­da a szarvasi védőkről Mácsai elé került, aki fejjel a rosszul kifutó Petrás fölött a hálóba fe­jelt, 0—1. A látottak alapján a vendégek győzelme megérdemeltnek mondható. A szarvasiaktól a múlt heti játékuk után jobb és eredményesebb játékot vártak a szurkolók. Csak az első félidő­ben voltak gólhelyzeteik a haza­iaknak, szünet után már alig je­lentettek veszélyt a vendégek kapujára. Jó: Bencsik, Bencze, ill. Aradi, Paletta, Farkas. (Csa­bai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Kalo­csa 0—3. Kiskunfélegyháza— Mezőberényi FC 2—1 (1-0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V.: Varga. Kiskunfélegyháza: Balogh — Bertus, Márton, Skri- bics, Fütyü (Lapsánszki) — Újfalusi, Síber, Csincsák, Fórizs — Korom, Kertész (Nagy). Edző: Kurucz István. Mezőbe- rény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Pecze, Lenkefi — Ottlakán, Hegedűs, Kelemen, Szász (Kukely) — Daróczi, Ra- ducu. Edző: Litauszki Pál. 27. perc: Csincsák—Fórizs adogatás után a csatár a kapust is kicselezve, megszerezte a veze­tést, 1—0. 70. perc: A kitörő Raducut Bertus felvágta a 16-oson belül. A megítélt 11-est Daróczi érté­kesítette,!—1. 87. perc: Csincsák jobb ol­dalról leadott lövésébe egy védő kézzel beleütött, 11-es. A büntetőt Újfalusi lőtte a hálóba, 2—1. A bajnoki címre pályázó ha­zaiak csak nagy csatában tudták megszerezni a győzelmet a lel­kes, végig odaadóan harcoló herényi együttes ellen. A vendé­gek minden dicséretet megérde­melnek küzdeni akarásukért. Jó: Csincsák (a mezőny leg­jobbja), Skribics, Újfalusi, ill. Ottlakán, Laurinyecz, Raducu. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za—Mezőberényi FC 1—2. Kisszállás Csont FC— Gyula-Kanton FC 2—0 (1-0) Kisszállás, 800 néző. V.: Hegyi. Csont: Tüskés —; Cimburovics, Kovács I., Balogh, Takó — Csont (Palla), Gubucz, Váczi, Szauer (Schucmann) — Széná- si, Ádám (Kovács J.). Edző: Szabó Gábor. Gyula: Such — Dávid, Pápa, Resetár, T amási — Bíró, Démusz (Burai), Kurucz, Szegedi — Méhes (Kovács), Gajdács (Papp). Edző: Szentlé- leki Béla. 38. perc: Váczi a védőket ki­cselezve, a kapust elfektetve lőtt a hálóba, 1—0. 70. perc: Egy lecsorgó labdát Szauer okosan lőtt a kapuba, 2—0. A rekkenő hőségben a hazai­ak léptek fel támadólag, és végig irányítottak. A rangadón nagy küzdelemben nyertek a hazaiak a Gyurát nélkülöző vendégek el­len. A tavaszi teljesítmények alapján továbbra is a Csont FC áll az élen. Jó: Kovács I., Balogh, Gubucz, Váczi, Takó, ill. Dávid, Resetár, Szegedi. Ifjúságiak: Kisszállás Csont FC—Gyula-Kanton FC0—7. Kiskundorozsma— Tótkomlós! TC 4—1 (2-0) Kiskundorozsma, 1000 néző. V.: • Heibl. Kiskundorozsma: Csehó — Varga-Tóth (Szabó Zs.), Szabó T., Tóth-Kovács, Gábor (Csonka) — Kothencz, Kemenes, Fábián, Móra — Bar­na (Nagy S.), Tóth G. Edző: Vágó Attila. Tótkomlós: Lachó — Bucholcz, Pásztor I. (Ko­vács), Pásztor II., Kálmán — Sümeghy (Dávid), Bischof, Papp, Tót-Abonyi — Bakai, Elek (Diószegi). Edző: Matajsz Pál. 17. perc: Kemenes tört előre a kapura, amikor a 16-oson belül buktatták. A megítélt 11-esből Kothencz a kapufa segítségével küldte a labdát a hálóba, 1—0. 24. perc: Varga-Tóth nagy partdobása után a lepattanó lab­dát Barna küldte a vendégek kapujába, 2—0. 57. perc: Kothencz elcsípett egy rossz átadást, az alapvonalig vezette, majd visszagurított a felfutóSzabó Zs. elé, aki egyből a bal sarokba bombázott, 3—0. 65. perc: A kiugró Dávid a hosszú sarokba lőtt, 3—1. 88. perc: Kothecz vezette föl a labdát, majd a felfutó Tóth G. elé játszott, aki az üres kapuba küldte a hazaiak negyedik gól­ját, 4—1. Nagy lendülettel kezdtek a dorozsmaiak, s látszott, hogy hamar dűlőre akarják vinni a dolgot. Lőttek is gyorsan két gólt, és ezután is az ő kezükben volt az irányítás. Fordulás után gyorsan növelte előnyét a listavezető, de ezután leenged­tek a dorozsmaiak. Ezt követően szépítettek a komlósiak, majd néhány veszélyes ellentámadást vezettek. A hajrában újabb gól­lal biztosította be megérdemelt győzelmét a listavezető. Jó: Szabó T., Fábián, Kothencz, ill. Bischof, Dávid. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—TótkomlósiTC 13—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Szege­di EAC 1—1 (1—0),Kunbaja— Makó 1—0 (0—0), Baja— Szentes 5—0 (2—0), Kiskö­rös—Mindszent 4—0 (2—0). Magyal I. osztály Békési FC—Nagyszénás 3—0 (1-0) Békés, 600 néző. V.: Fejes. Bé­kés: Molnár— Kürti (Mazula), Varga (Nagy S.), Lipták, Kondacs, Fehér, Kocsány, Pálfi, Horváth, Nagy I. (Fekete), Nagy Z. Edző: Zsíros György. Nagy­szénás: Bordás—Sarkadi,Záb- rák, Brachna, Varga Zs. (Boér), Trabak, Basiu, Lakatos (Nagy S.), Árgyelán, Horváth (Kraj- csovics), Hegedűs. Játékos edző: Kvasznovszki József. Bár a vendégcsapat igen küzdőké­pesnek bizonyult, a helyzetek alapján a hazai gárda nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Nagy I. a 25., az 58., Fehér az 60. percben. Jó: Kondacs, Lipták, Kocsány, Pálfi, Nagy I., ill. Varga, Horváth. (Nagy Mi­hály Tibor) Mezőkovácsházi TE— Mezőhegyes! SE 4—3 (2-1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V.: Búzás. Mezőkovácsháza: Bíró — Mészáros, Hovorka, Szöllő- si, Kakuszi (Molnár), Török, Matkócsik, Zámbori (Zábrák), Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Mezőhe­gyes: Szilva — Roszkos, Ko- pócs, Lovász, Trungel, Kolozsi, Farkas, Engelhardt, Kindel, An­tal, Dénes. Edző: Kozák István. Két szomszédvár találkozóján színvonalas összecsapáson, sok gólhelyzetet kidolgozó csapa­tok küzdöttek egymással. Ezen a napon a hazaiaknak kedvezett a szerencse, de az osztályban ma­radáshoz, úgy tűnik, késői a fel­támadás. G.: Matkócsik all., Zámbori a 38., Varga a 73. és a 82., ill. Kopócs a 16., Kolozsi a 78., Kindel a 87. percben. Jó: Hovorka, Varga, ill. Engelhardt. (Balázs József) Doboz—Medgyesegyháza 1_2 (1-0) Doboz, 200 néző. V.: Stír. Do­boz: Bikádi — Provosinszki, Benedek, Bottó, Bánszki, Ki- szely, Balogh, Békési (Lukucz), Kiss A., Képíró, Skumáth (Zsig- mond Z.). Edző: Zsigmond Ká­roly. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Zsurzsucz G., Holecz, Petruzsán, Juhász, Sza­bó, Temesvári (Mocsári), Gub- csó, Zsurzsucz Zs. Megbízott edző: Benczik János. A hetven percig tíz emberrel játszó dobo­ziak nem tudták egygólos elő­nyüket megtartani, az ötperces rövidzárlatot kihasználták a medgyesiek, és a maguk javára fordították az eredményt. Kiál­lítva: Provosinszki (két sárga lap után) a 20. percben. G.: Pro­vosinszki a 15., ill Zsurzsucz Zs. a 70., Szabó a 75. percben. Jó: Bikádi, Lukucz, ill. Kiss, Holecz, Szabó, Zsurzsucz Zs. (Zsigmond Attila) Jamina-Patrick SE— Gyomaendrődi Barátság 1_0 (0—0) Békéscsaba, 200 néző. V.: Makay. Patrick: Stumpf — Szűcs, Nagy, Kovács, Schnei­der, Pusztai, Fehérvári (Beli- cza), Szarvas (Szelei), Tóth Cs., B agy inka, Tóth A. Edző: Tűr­ések Zoltán. Barátság: Halász — Farkas, Karácsony (Dobó), Sárosi, Bélteki, Hegedűs, Tóth, Lipták, Forgács (Orovecz), Ja­nis, Bócsik. Játékos edző: Ha­lász Ferenc. A két jól felkészített csapat színvonalas, változatos, küzdelmes, jó mérkőzést ját­szott. Ha több gól esik, az tovább növelte volna az összecsapás színvonalát. G.: Bagyinka a 76. percben. Jó: mindkét csapat di­cséretet érdemel az összecsapá­son nyújtott teljesítményéért. (Ravasz Pál) Kamut—Battonya! TK 0—1 (0-1) Kamut, 150 néző. V.: Bogyó. Kamut: Vidovenyecz — Haj­dú, Hankó, Bokor (Tóth), Gé­zárt, Botyánszki, Antmann, Rácz, Gajdács, Balogh (Schaf­fer), Gurbai (Gyebnár). Edző: Bora Imre. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete (Zsóri), Pilán, Szmon, Molnár, Ménesi (Ár­gyelán), Kovács, Mákos II., Má­kos I., Putnoki (Sztán). Közepes színvonalú, küzdelmes, de sportszerű mérkőzésen, jó játék- vezetés mellett a vendégek meg­érdemelten győztek, és nagy lé­pést tettek a bajnoki cím meg­nyeréséhez. G.: Putnoki a 35. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Putnoki (a mezőny legjobbja) és vendégcsapat minden tagja di­cséretet érdemel. (Szlancsik Já­nos) Orosházi MTK— Békéscsabai MÁV 7-1 (2-1) Orosháza, 150 néző. V.: Cson­ka. OMTK: Tóth I. — Füredi (Lovas), Tarján, Erzsiák, Zalai, Szlopóczki, Sitkéi, Farkas (Hor­váth), Tóth-Kása, Bányik (Sza­bó), Deák. Edző: Papp Imre. MÁV: Tóth R. — Prekop, Bányik T., Pozsár, Osgyán, Deák F., Galovicz, Tóth A., Hürkecz, Pintér (Viczián), Ko­vács. Edző: Braun Attila. Ven­dégtámadások közepette két gyors gólt szerzett az OMTK, de a MÁV szünet előtt szépített. A kiállítást követően egyre jobban felülkerekedett a hazai együttes, és ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött. Kiál­lítva: Hürkecz az 55. percben. G.: Tóth-Kása a 29., a 32., Sza­bó a 68.,81., Lovas a 63., Deák a 71., Tarján a 78. percben, ill. Galovicz. Jó: Tóth-Kása (a me­zőny legjobbja), Tarján, Zalai, ill. Tóth R., Pozsár, Pintér. (Sel- meczi László) Elek SK—Gyoma FC 4—3 (2-1) Elek, 500 néző. V.: Dajka.Elek: Botás—Sipos, Kohut, Cziczeri, Ferenczi (Uhrin), Séllei, Borúzs (Szűcs), Tapasztó, Gál, Papp, Sarkadi. Edő: Fodor Sándor. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Gonda (Pribojszki), Hunya, Ko­vács, Somogyi, Plástyik, Igricz (Erdei), Holló (Zsombok), Gubucz, Tóth. Edző: Durucskó Péter. Óriási elánnal kezdett a hazai csapat, jobbnál jobb hely­zetek maradtak ki, ráadásul egy kontrából vezetéshez jutottak a vendégek. Még nagyobb sebes­ségre kapcsolt a hazai csapat, így 4—1-re elhúzott, utána ki­csit kiengedett, s ez majdnem megbosszulta magát. Végered­ményeben gólokban gazdag, magas színvonalú mérkőzésen megérdemelt a hazai győzelem. Kitűnő játékvezetés. G.: Gál a 31., a 37., Tapasztó az 57., Bo­rúzs az 59., ill. Somogyi a 25., Tóth a 73. és a 84. percben. Jó: az egész hazai csapat, Plástyik, Gubucz, T óth. (H. M.) Szeghalom SC—Csabacsűd 3-3 (1-1) Szeghalom, 350 néző. V.: Scsitovics. Szeghalom: Nagy — Macskin, Tóth, Földi, Barna (Nemes), Kun (Macsári), Ko­vács, Baranya, Szabó, Kozák, Zsombok. Edző: Búza Barna. Csabacsűd: Balatoni (Adamik) — Valencsik, Brlázs, Gulyás, Mizik G., Varga, Pillár, Mizik A., Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Petykó Márton. Korrekt, magas színvonalú játékvezetés mellett a hazaiak 0—1 után két alkalommal is fordítani tudtak, ám a befejezés előtt néhány perccel a vendégeknek egy sze­rencsés góllal sikerült kiharcol­niuk a döntetlent. G.: Macskin, Kovács, Zsombok, ill. Gulyás, Varga, Urbancsok. Jó: Tóth, Baranya, ill. Varga, Urbancsok. IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Csabacsűd 2—2, Do­boz—Medgyesegyháza 0— 1, Mezőkovácsháza—Mezőhe­gyes 0—1, Jamina-Patrick SE—Gyomaendrődi Barátság 6—3, Békés FC—Nagyszénás SK 11—0, Orosházi MTK— Békéscsabai MÁV 8—1, Elek SK—Gyoma FC 2—1, Kamut SK—Battonyai TK 2—2, A labdarúgó NB Il-ben történt Keleti csoport: Kecskeméti RSC—Gödöllő 2—1, Eger—Diósgyőr 1—1, Hódmezővásárhely—Sényő 0—2, Hatvan—Tiszakécske 4— 0, Kazincbarcika—III. kér. TVE 0—1, Kábái Cukor FC—Nyíregy­háza 4—1, Kecskeméti TE—Hajdúnánás 2—1, Tiszavasvári— Salgótarján 2—2. Nyugati csoport: Tatabánya—Keszthely 3—1, Érd—Veszprém 5—1, Matáv Sopron—Kaposvár 1—0, Nagykanizsa—Paks 2—1, Mohács—Százhalombatta 2—2, Balatonfüred—Budafok 0—3, BKV Előre—Siófok 5—2, Dunaújváros—Soproni LC 2—0. A világos nadrágos szeghalmi játékos elhúz a földön fekvő csabacsűdi labdarúgó mellett. A rangadón nagy csatában döntetlen született. Szeghalom—Csabacsűd 3—3 fotó: such tamás Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 27 19 4 4 69­-23 61 2. Kiskunfélegyháza 27 18 4 5 72—30 58 3. Kisszállás Csont FC 27 16 4 7 59­-31 52 4. Makó 27 15 6 6 62—27 51 5. Gyula Kanton FC 27 15 5 7 42—31 50 6. Kalocsa 27 13 9 5 60—25 48 7. Kiskőrös 27 11 10 6 41­-26 43 8. Szegedi VSE 27 13 3 11 52—39 42 9. Baja 27 11 4 12 49—42 37 10. Tótkomlósi TC 27 10 5 12 31—47 35 11.Szegedi EAC 27 8 8 11 39­-50 32 12. Kunbaja 27 8 5 14 37­-53 29 13.Mezőberényi FC 27 6 4 17 29­-53 22 14. Szarvas 27 5 6 16 26—51 21 15. Szentes 27 3 8 16 21—64 17 16. Mindszent 27 1 3 23 13­-102 ; 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 28. fordulóban következik. Június 9., vasárnap, 17.00 óra: Szegedi EAC—Kiskőrös, Tótkomlósi TC—Szegedi VSE, Kalocsa—Kunbaja, Makó—Kisszállás, Mezőberényi FC— Kiskundorozsma, Gyula-Kanton FC—Kiskunfélegyháza, Szentes—Szarvas, Mindszent—Baja, A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójá­ban következik. Június 9., vasárnap, 17.00 óra: Gyomaend­rődi Barátság SE—Dobozi SK, Battonyai TK—Szeghalom SC, Mezőhegyesi SE—Kamut SK, Elek SK—Orosházi MTK, Nagyszénási SK—Jamina-Patrick SE, Medgyesegy- házi SE—Mezőkovácsházi TE, Csabacsűd—Gyoma FC, Bé­késcsabai MÁV—Békési FC. A megyei bajnokság állása l.BattonyaiTK 27 17 5 5 56—33 56 2. Békési FC 27 17 2 8 56—31 53 3. Gyomaendrődi Barátság 27 13 8 6 40—23 47 4. Jamina-Patrick SE 27 13 7 7 50—30 46 5.ElekSK 27 14 4 9 49—38 46 6. Csabacsűd 27 13 6 8 59—41 45 7. Szeghalom SC 27 13 6 8 48—50 45 8. Medgyesegyháza 27 13 5 9 41—32 44 9. Gyoma FC 27 10 8 9 44—31 38 10. Mezőhegyesi SE 27 9 4 14 36—42 31 11. Kamut SK 27 7 9 11 23—34 30 12. Békéscsabai MÁV 27 8 3 16 34—52 27 13.Nagyszénási SK 27 6 8 13 30—43 26 14. Doboz 27 7 4 16 36—65 25 15. Orosházi MTK 27 6 5 16 33—57 23 16. Mezőkovácsházi TE 27 5 6 16 31—64 21