Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-17 / 140. szám

1996. június 17., hétfő SpOítf' melléké A Kiskundorozsma és a Békés a bajnok Mének és kancák parádája Mezőhegyesen Sáringeré a Samsung Kupa, Némethé az ezer dollár 0 Joggal büszke Rezgő, a gyönyörű mén, hiszen „szép pénzt” nyertek Németh Istvánnal A szerző felvétele Labdarúgó NB III Szarvas—Kunbaja 2—1 (0-1) Szarvas, 200 néző. V.: Csuka. Szarvas: Petrás (Zana) — Bencsik, Velky, Kugyela, Hóbei — Kontér, Demjén, Truczka, Bencze — Závoda (Darida Zs.), Majoros (Sindel). Edző: Koltai Lajos. Kunbaja: Varga (Tomik) — Pálosi, Szalai (Hebők), Nuszpl, Miskolczi — Zvezdán, Evanics (Veres), Sánta, Kákonyi — Tóth, Barna. Edző: Sári And­rás. 34. perc: egy rossz hazai indí­tás után Nuszpl lépett ki és a jobb sarokba lőtt, 0—1. 52. perc: Tóth reklamálásért sárga lapot kapott, majd folytatta a szövegelést és jött a piros. 64. perc: szarvasi szöglet után Demjén fejelt a kapuba, 1—1. 67. perc: szöglet után ezúttal Závoda volt eredményes, 2—1. Félórás késéssel kezdődött a találkozó, mert az egyik partjelző nem érkezett meg, s a vendégek a jelenlévő helyi, Orovecz játék ve­zetőt nem fogadtákel. Aszarvasi- ak sokáig nehezen boldogultak a rutinos vendégekkel. A szeren­csés gól után az első félidő végén több ziccert hibáztak a hazaiak. Fordulás után a kiállítást követő­en jól használták ki a szarvasiak a létszámfölényt, megérdemelten győztek. Jó: Zana, Velky, Hóbel. ill. Kákonyi, Veres. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Kun­baja 5—1. Szegedi VSE—Mezőberény 2—1 (2-1) Szeged, 150 néző. V,: Heibl.Sze­ged: Köröm—Turbucz, Takács, Udvari, Papp (Pipicz) — Rácz, Krajcár, Kispál, Vándor—Tóth, Puskás. Edző: Protity Sándor. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Ottlakán, Lenkefi (Kukely) — Hegedűs, Litauszki, Krecsmarik, Kelemen (Szász) — Darócz, Raducu. Edző: Litauszki Pál. 24. perc: Kispál lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, 1—0. 43. perc: Vándor beadását Puskás 10 méterről lőtte a háló­ba, 2—0. 45. perc: Egy előreívelés után Kelemen bólintotta a hálóba a pettyest, 2—1. 47. perc: Raducu húzott el a bal oldalon, középre adását Krecsmarik a hálóba pofozta, 2—2. 58. perc: Raducu remek cse­lek után, 16 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 2—3. 71. perc: Hegedűs kapura tört, a 16-oson belül leadott lövé­se a hálóban kötött ki, 2—4. Az elő félidőben a vasutasok játszottak fölényben és kétgólos előnyhöz jutottak, amit a félidő lefújása előtt egyre csökkentettek a herényiek. Fordulás után óriási lelkesedéssel játszottak a vendé­gek, a szegediek fokozatosan visszaestek, így megérdemelten győzött a kiesés ellen harcoló Bé­kés megyei gárda. Jó: Udvari, Krajcár, ill. Raducu, Krecsmarik, Ottlakán, Laurinyecz. Kiskőrös—Tótkomlósi TC 1—0 (0-0) Kiskőrös, 300 néző. V.: Pördi. Kiskőrös: Mlinkó — Tóth, Amuncsuk, Czeffer, Beregszászi (Madarász) — Aszódi, Éliás, Ju­hász (Németh L.), Szűcs — Mis- kovicz, Sztojanovics. Edző: Szlovák László. Tótkomlós: Lachó — Pásztor L., Pásztor T., Kálmán, Tóth-Abonyi — Buc- holcz, Sümeghy, Bischoff, Bakai —Papp, Elek. Edző: Matajsz Pál. 32. perc: Pásztor L. durva szabálytalanságért a kiállítás sor- sárajutott. 60. perc: Éliáskét csellel a 16- osig verekedte magát, majd ballal hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1—0. Közepes színvonalú és iramú mérkőzést vívott a két csapat. A fiatalokkal megtűzdelt kiskőrösi­ek a második félidőben sorozat­ban dolgozták ki helyzeteiket az emberhátrányban lévő vendégek ellen, s végül egyet értékesítettek. A hazaiak győzelme megérde­melt. Jó: Aszódi, Éliás, Amun­csuk, ill. Lachó, Sümeghy. Ifjúságiak: Kiskőrös—Tót­komlósi TC 0—2. Kiskundorozsma—Gyula- Kanton FC 3—0 (3—0) Kiskundorozsma, 1200 néző. V.: Harsányi. Dorozsma: Csehó — Tóth-Kovács, Szabó T., Gábor (Hűvös L.), Kothencz — Keme- nes (Nagy S.), Fábián, Szabó Zs., Csonka — Barna, Tóth Á. (Far­kas). Edző: Vágó Attila. Gyula: Such — Dávid, Pápa, Burai, Re- setár — Tamási, Kurucz, Dé- musz—Szegedi (Szilágyi), Gyu- ra, Gajdács. Edző: Szentléleki Béla. 11. perc: Akitörő Gyurát a 16- oson felvágták. Tamási büntető­jét Csehó bravúrral kivédte. 12. perc: Kirúgás után Keme- nes húzott kapura, de előle Burai kézzel elütötte a labdát — a 16- oson belül —, ez is 11 -es. A bün- tetőtKothencz a bal sarokba vág­ta, 1—0. 19. perc: Tóth A. nagyszerűen ívelt be. Barna magasan felugor­va fejelte a kapuba a labdát,2—0. 38. perc: Tóth A. a kifutó ka­pus felett mesterien átemelve sze­rezte meg a harmadik hazai gólt, 3—0. Döntő volt a mérkőzés 11. per­ce, ekkor a vendégek kihagyták, a következőben a hazaiak belőtték a büntetőt. Ez a dorozsmaiaknak lendületet adott, a gyulaiakat megzavarta a két bekapott gól, ezután csak a mezőnyben voltak ellenfelei a listavezetőnek. A do­rozsmaiak megérdemelten győz­tek, a lelkes szurkolók a meccs végén bajnok csapat, bajnok csa­pat kiáltással késő estig ünnepel­ték a kedvenceket. Jó: Csehó, Gábor, Tóth Á., Barna, Kot­hencz, Fábián, ill. Gyura. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—Gyula-Kanton FC 2—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskunfélegyháza— Makó 0—0, Szentes—Mind­szenti—3 (3—0), Baja—Szege­di EAC 1—0 (0—0), Kisszállás —Kalocsa 4—3 (2—0). Az Alföld csoport állása 1. Kk.dorozsma20 4 5 72—27 64 2. Kf.háza 18 5 6 74—33 59 3. Makó 16 7 6 64—27 55 4. Csont FC 17 4 8 63—36 55 5. Gyula 16 5 8 45—36 53 6. Kalocsa 14 9 6 68—29 51 7. Kiskőrös 12 10 7 42—30 46 8. Baja 13 4 12 53—44 43 9.SZVSE 13 3 13 56—46 42 lO.T.komlós 11 5 13 34—50 38 ll.SZEAC 9 8 12 43—51 35 12. Kunbaja 8 5 16 38—60 29 13.M.berény 8 4 17 37—55 28 14. Szarvas 7 6 16 34—56 27 15. Szentes 4 8 17 29—73 20 16. Mindszent 1 3 25 18—109 6 Megyei I. osztály Szeghalom SC— Mezőhegyes! SE 1—2 (1-1) Szeghalom, 200 néző. V.: Hajdú. Szeghalom: Nagy — Macskin, Tóth, Szabó L., Barna, Földi, Ko­vács, Baranya (Macsári, Nemes), Szabó S. (Pozsgai), Kozák, Zsombok. Edző: Búza Barna. MezóTiegyes: Hegy esi — Far­kas, Dénes, Csordás, Roszkos, Kopócs, Varga, Engelhardt, Kin­del, Antal, Berki. Edző: Kozák István. A találkozó előtt a megyei labdarúgó-szövetség vezetői el­búcsúztatták Hajdú Imre játékve­zetőt, aki 25 éven át működött játékvezetőként. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék jellemez­te a találkozót, a vendégek lelke­sedésükkel megérdemelten vit­ték el a három pontot. Ezen a találkozón fejezte be az aktív játé­kot Zsombok János, a hazaiak gólerős csatára. G.: Csordás (ön­gól), ill. Berki, Kindel. Jó: ahaza- iak közül senki sem lehet kiemel­ni, ill. Dénes, Kindel, Engelhardt, Berki. Doboz—Nagyszénás! SE 3-3 (1-2) Doboz, 200 néző. V.: Varga. Doboz: Bikádi — Bottó, Bene­dek, Kiss A., Kiszely, Balogh, Bánszki, Nagy T., Lukucz (Bé­kési), Skumát, Képíró. Edző: Zsigmond Károly.Nagyszénás: Bordás — Sarkadi, Zábrák, Árgyelán, Boér, Trabak, Basiu, Lakatos, Kvasznövszki, Hor­váth (Nagy), Varga. Játékos edző: Kvasznövszki József. A szénásiak kihasználták a dobo­ziak figyelmetlenségeit,s köny- nyen elvihették volna a három pontot is. G.: Bánszki, Skumát, Képíró, ill. Lakatos, Kvasznov- szki, Varga. Jó: Kiss A„ ill. La­katos, Horváth. (Zsigmond At­tila) Gyoma FC—Battonyai TK 2-1 (1-1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Bócsik. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Gardi (Zsombok), Hunya, Kovács, Somogyi, Plástyik, Igricz (Erdei), Holló, Gubucz, Tóth. Edző: Durucskó Péter. Battonya: Kunos — Ma­gyar, Fekete, Pilán, Simon, Mol­nár, Zsóri (Sztán), Kovács, Má­kos A. (Ménesi), Mákos Á., Marócsik. Edző: Juhász Zoltán. A győzelmet jobban akaró hazai csapat megérdemelten jutott a három bajnoki ponthoz. G.: Gubucz a 15. (1 l-esből), Tóth a 60., ill. Kovács a 42. percben. Jó: Holló (a mezőny legjobbja), Plástyik, Tóth, Gubucz, ill. Má­kos A., Kovács. (Gardi Tamás) Mezőkovácsházi TE— Gyomaendrőd! Barátság 1-2 (1-1) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Scsitovics. Mezőkovács háza: Kapus — Török, Hovorka, Záb­rák, Kakuszi, Ale, Matkócsik, Zámbori, Molnár (Sipos), Sze­keres, Ágoston. Edző: Sári Fe­renc. Barátság: Nagy — Dobó, Karácsony, Sárosi, Bélteki, He­gedűs, Tóth, Bócsik, Farkas, Ja­nis, Illés. Játékos edző: Halász Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett a szerencsésebb csapat nyert. G.: Török a 43. (11- esből), ill. Bélteki a 10., Illés az 52. percben. Jó: Kapus, Hovor­ka, Zábrák, Szekeres, ill. Bélteki, Tóth, Janis. (Balázs Jó­zsef) Békéscsabai MÁV—Elek SK 0-3 (0-1) Békéscsaba, _ 250 néző. V.: Kurucz. MÁV: Szobek — Pozsár (Osgyán), Uhrin, Lipták V., Prekop (Zelenyánszki), Ga- lovicz, Deák, Tobai (Nyári), Tóth, Hürkecz (Pintér), Marik. Edző: Budai Attila. Elek: Bodor — Sarkadi, Kohut, Séllei, Uhrin, Ferenczi, Tapasztó, Cziczeri (Szűcs), Gál, Pap (Bá­lint), Boruzs. Edző: Fodor Sán­dor. Mindkét csapat támadó­szellemben lépett pályára, az elekiek igazolták, hogy nem vé­letlenül szerepelnek eredmé­nyesen hetek óta. A hazaiak sok helyzetet elügyetlenkedtek. G.: Pap a 45., Gál a 48., Boruzs a 60. percben. Jó: Szobek, Lipták, Galövicz, Uhrin, Nyári, ill. Boruzs, Gál, Séllei, Tapasztó, Uhrin. (G.Gy.) Békési Ff—Jamina Patrick SE 1-2 (1-0) Békés, 500 néző. V.: Majoros. Békés: Molnár — Kürti, Varga, Lipták, Kondacs, Fehér (Jánosi), Kocsány, Pálfi, Fekete (Nagy S.), Nagy I. (Gonda), Nagy Z. Édző: Zsíros György. Jamina: Stumpf — Nagy M., Udvari, Pusztai, Schneider, Mihály, Belicza (Fe­hérvári), Szarvas, Tóth, Bagyin- ka (Melis), Garai (Szelei). Edző: Turcsek Zoltán. A kelet-magyar­országi Sört Értékesítő Kft. és a Minipool Kft. szponzorálásával lejátszott rangadón ezúttal halvá­nyabb teljesítményt nyújtottak a hazaiak. A Jamina megérdemel­ten győzött. G.: Kocsány a 14. ill. Bagyinka az 57., Szelei a 63. percben. Jó: Kondacs, Kocsány, ill. Udvari, Bagyinka, Szarvas. (Nagy Mihály Tibor) Orosházi MTK— Csabacsűd 1—2 (1—0) Orosháza, 100 néző. V.: Gulyás. OMTK: Tóth — Füredi (Mó- rocz), Tarján, Dobi (Horváth), Zalai, Sitkéi, Szlopóczki, Deák, Farkas, Tóth-Kása (Frankó), Lovas. Edző: Papp Imre. Csa­bacsűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Gulyás, Gombár, Varga J., Pilán, Varga T., Urbancsok (Mizik), Jelen, Lénáit (Kon­dacs). Edző: Petykó Márton. A mtinos játékosokból álló vendé­gek már az első félidőben is sok helyzetet alakítottak ki, de Tóth bravúrjai miatt nem tudták be­venni a kaput. A második félidő­ben is a vendégek játszottak job­ban, így megérdemelten fordí­tottak. G.: Szlopóczki a 13., ill. Varga J. a 60., Varga T. a 79. percben. Jó: Tóth, Szlopóczki, ill. Varga J., Varga T., Lénárt. (Selmeczi László) Kamut SK— Medgyesegyháza 2—2 (1-2) Kamut, 100 néző. V.: György. Kamut: Vidovenyecz — Hajdú, Hankó (Bokor), Gyebnár (Var­ga), Gézárt, Botyánszki, Ant- mann, Tóth, Rácz, Gajdács, Ba­logh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Medgyesegyháza: Relu — Kuz­ma, Kiss, Juhász, Holecz, Füri, Petruzsán, Szabó, Szűcs, Mocsá­ri, Vágási, Zsurzsucz. Megbízott edző: Benczik János. Fordulatok­ban és gólokban gazdag, de végig izgalmas mérkőzésen reális ered­mény született. G.: Gurbai az L, Tóth a 87., ill. Szabó az 5., Mo­csári a 42. percben. Jó: Hajdú, Gyebnár, Gajdács, Balogh, ill. Relu, Kiss, Mocsári. (Szlancsik János). IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Mezőhegyesi SE0—2, Do­boz—Nagyszénási SK 2—4, Gyoma FC—Battonyai TK 5— 2, Mezőkovácsházi TE—Gyo- maendrődi Barátság 1—2, Bé­késcsabai MÁV—Elek SK 2—0, Békési FC—Jamina Pat­rick SE 2—2, Orosházi MTK— Csabacsűd 1—1, Kamut SK— Medgyesegyháza 0—1. A megyei bajnokság állása 1. Békés 19 2 8 62—32 59 2. Battonya 17 4 8 57—40 55 3. Csabacsűd 16 5 8 67—42 53 4. Jamina 15 7 7 57—31 52 5. Elek 16 4 9 55—39 52 6. Barátság 14 9 6 43—25 51 7. M.egyháza 14 6 9 49—35 48 8. Szeghalom 13 6 10 49—54 45 9. Gyoma 11 8 10 47—36 41 lO.M.hegyes 11 4 14 40—43 37 11. Kamut 7 10 12 25—38 31 12.N.szénás 6 9 14 33—51 27 13. MÁV 8 3 18 34—57 27 14. Doboz 7 6 16 40—69 27 15. OMTK 6 5 18 35—62 23 16.Mk.háza 5 6 18 33—72 21 Péntektől vasárnapig egész nap volt látnivaló a lovassport kedve­lői számára Mezőhegyesen, a második alkalommal megrende­zett nemzetközi kanca- és mén­versenyen, valamint az ezzel pár­huzamosan lezajlott Samsung Kupa díjugrató viadalon. Ami az utóbbit illeti, a világcég 17 éve támogatja ezt a sorozatot, de ha­zánk csak tavaly kapcsolódott be a sorozatba. Ä csaknem 3000 svájci frankos támogatói díjat a hazai szövetség később kapja meg, az összeg egy harmadát a rendezők, kétharmadát, arányo­san elosztva a legjobb lovasok vehetik át. A szegedi Sáringer Ferenc a második naptól vezetett és megérdemelten nyerte a serle­get. Az izgalmak vasárnap kora es­tére fokozódtak fel, hiszen ekkor már az úgynevezett szuperdöntő­ben az addig legsikeresebb mé­nek és kancák együtt, azonos pá­lyán indultak. Az hamar kiderült, hogy Szász Attila nem ismételhe­ti meg tavalyi győzelmét, mert Hermina a 12 akadályos pálya végefelé lévő hármas ugrató kö­zepén „ütött”. Az utána követ­kező kiskunhalasi olimpikon, Sós Attila (a lovastusánban lehet ott) már-már zsebében érezhette a szép summát, lévén hibátlanul teljesítette a pályát, de utána — még hárman. Közülük a leggyor­sabban lovagoló BLK-s Németh István győzött Rezgő nevű lován, s kapta meg az ezer dollárt a Mas­sey Ferguson mezőgazdasági gépgyártó cégtől. Ami a másik mezőhegyesit, Krucsó Szabol- csot illeti, szombaton lesántult Doliárt, biztosnak látszik, hogy a korosztályos Európa-bajnokság- ra sem ezzel a lóval utazhat. , Most kölcsönben gondolkodom. Hóvirág vagy Fröccs lenne alkal­mas, de ehhez kevés az én akara­tom..’’ — kesergett a 18 éves lo­vas. Eredmények. (A három nap összesí­tett eredményei alapján) Samsung Kupa: 1. Sáringer (B and H, Intellect nevű lován) 0 hibapont/229.05 mp, 2. Szekeres Ágota (Hódmezővásárhelyi Aranyági Ménes, Jerikó) 3.5/191.54 3. Herczog Emil (Gánt, Sarkcsillag) 4.0/ 187.53. Kancák, versenye, I. kategó­ria: 1. Glad Iavorovski (román, Arizo­na) 12/170.94, 2. Szász Attila (Mezőhegyes, Nena) 12/182.41, 3. Er­délyi István (Pongó-Farm, Vilma) 12/ 207.11 .Mének versenye, I. kategória: 1. Fodor Gábor (Vylyan, Marcipán) 0/ 195.09 mp 3. Herczog Emil (Sarkcsil­lag) 4/187.53,3. Kovács József (Pallagi SE, Agr. Prestige) 4/220.40. Kancák, versenye, II. kategória: 1. Sós Attila (Hatőrőr Dózsa SE, Dicső) 4/95.80, 2. Stelczer Viktor (MTK, Gold Sun) 4/ 96.83 3. Szász Attila (Hermina) 11/ 99.13. Mének versenye, II. kategória: 1. Németh István (BLK, Rezgő) 8/ 38.59, 2. Sándor Ferenc (Jóbarát SE, Color) 8/44.18 3. Fábiáncsics Gábor (Cegléd, Bombay) 8/56.01 Szuper Kupa (kancák, mének együtt): 1. Németh István (Rezgő) 0/ 36.83, 2. Fábiáncsics Gábor (Bombay) 0/37.10, 3. Sándor Ferenc (Color) 0/ 37.39.4. Sós (HÖR Dózsa, Dicső) 0— 40.08.5. Szász Attila, Hermina4/36.40. (fábián) Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 30. fordulójában következik, június 23., vasárnap, 17.00 óra: Szegedi EAC—Szentes, Kalocsa—Kiskunfélegyháza, Kun­baja—Kisszállás, Gyula-Kanton FC—Szegedi VSE, MezóTjerénvi FC—Kiskőrös, Mindszent—Szarvas, Tótkomlósi TC—Baja, Makó—Kiskundorozsma. A megyei I. osztályban a 30. fordulóban következik. Júni­us 23., vasárnap, 17.00: Gyomaendrődi Barátság SE— Kamut SK, Battonyai TK—Orosházi MTK, Mezőhegyesi SE—Gyoma FC, Nagyszénási SK—Mezőkovácsházi TE, Jamina-Patrick SE—Doboz, Elek SK—Békés FC, Csabacsűd—Békéscsabai MÁV, Medgyesegyházi SE— Szeghalom SC. Eurocross-center a homokbánya helyén Balázs Dezső győzelemmel avatatta fel saját pályáját! Nagyszerű sportlétesítménnyel gazdagodott a megye. Alighanem az első olyannal a régió sporttörténetében, amely kizárólag egy ember nevéhez fűződik, hiszen a gyomaendrődi Eurocross-center (egyáltalán nem túlzó a névválasztás!) Balázs Dezső tulajdona, ő vette meg és alakította át pompás pályává a Kondorosi út mentén lévő korábbi homokbányát és környékét. Azt mondja, élete hobbija a motorozás, nem is akármilyen szinten — tavaly kategória-bajnok lett az MMSZ Kupájában. A vasárnapi pályaavatón csak ámuldoztak a messziről jöttek, 63 crossozó, akik a csapatbajnokság első fordulójának keretében mérték össze tudásukat—négy-négy versenyző csapatonként —, majd egyé­ni meghívásos viadalt is rendeztek a nyolc kategóriában. A „tulaj” a pálya megalkotásáért kapott sok-sok gratuláció után a senior 125 kern­es kategória díszkupáját is átvehette, történetesen saját cégétől, a Balázs Lambéria Kft.-tői Természetesen minden győztes hasonlót kapott, mi több az 1—10. helyezettek emlékjelvényt is. Ami a csb-t illeti, a gyomai-békéscsabai vegyescsapat sokáig a harmadik helyen állt, de egyikük „túl váltott” az első három körben és végül a 11 négyes közül ötödikek lettek, ami szintén nem lebecsülendő! Eredmények. A győztesek és megyei helyezettek. 80 kem: Darók (Jászébrény), Kawasaki..., 5. Pónya (Bcs.) Kawasaki. 125 kem, II. o.: Langa (Karcag) Honda. 250 kem, II. o: Békési (Bp.) Honda. CZ-MZ kategória: Bánfi (Szolnok) CZ. Senior, 125 kem: Balázs (Gyomaend­rőd) Yamaha. Senior, 250 kem: Stengura (Ungvár) Honda.... 3. Mancz (Bcs.) Husquama. Csapatbajnokság. 1. Fóti Vörös Ördögök. 2. Szegedi Hungarocross, 3. Szegedi Gamma I...., 5. Békéscsaba—Gyomaendrőd vegyes (Balázs D., Balázs Cs., Kiss Á., Vlcskó N.). F. I.