Békés Megyei Hírlap, 1996. június (51. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-24 / 146. szám

SPOfc* 1996. június 24., hétfő Gólzáporos gyulai és szarvasi búcsú Battonyán nyert az Orosháza Labdarúgó NB III Gyula-Kanton FC— Szegedi VSE 8-1 (3-0) Gyula, 400 néző. V.: Prikidáno- vics. Gyula: Such — Dávid (Méhes), Resetár, Tamási, Dé- musz — Burai, Gyura, Szegedi, Bíró (Papp) — Szilágyi, Gajd­ács (Steigerwald). Edző: Szent- léleki Béla. Szeged: Köröm — Veszelovszki, Papp, Rácz, Ud­vari — Krajczár, Kispál Cs., Vándor, Tóth — Gyárfás (Pi- picz), Kispál I. Edző: Protity Sándor. 9. perc: Szegedi szabadrúgá­sa kipattant a sorfalról, amelyre Burai csapott le, és a hosszú sarokba lőtt, 1—0. 23. perc: Tamási jobb oldali beívelését Köröm röviden ütötte ki, s a közelben álló Szilágyi fordulásból kanalazta a hálóba, 2—0. 33. perc: Szilágyi egyéni já­ték után lőtt a vendégek kapujá­ba, 3—0. 48. perc: Szegedi jobb oldali szabadrúgását a felfutó Szilágyi a kapu bal alsó sarkába lőtte,4— Ottlakán a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 1—0. A kiesés rémétől fenyegetett hazaiak nagy lendülettel játszot­tak, sok helyzetet dolgoztak ki, de a jól záró vendégek védelmét — a kitűnő kapusukkal az élen — nem tudták feltömi csak egy alkalommal. Végig a mezőberé- nyiek játszottak fölényben, a kö­zönség nagy tapssal jutalmazta a hazaiak lelkes, jó játékát a lefú­jás után. Jó: az egész hazai csa­pat dicséretet érdemel lelkes, helyenként jó játékukért, ill. Mlinkó, Tóth, Szűcs K. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kiskőrös 4—1. Tótkomlós! TC—Baja 1—3 (1-1) Tótkomlós, 500 néző. V.: Var­ga. Tótkomlós: Lachó — Buc- holcz, Pásztor T., Dávid (Dió­szegi), Kálmán — Sümeghy, Bischoff, Tóthabonyi (Kovács), Papp L. — Bakai, Elek. Edző: Matajsz Pál. Baja: Lakner — Tóth, Goretich, Orbán, Szabó— Pachner, Szlovák (Csermák), Papp — Szentmártoni, István, Jó: a hazaiak közül senkit nem lehet kiemelni, ill. Lakner, Go­retich, Szentmártoni. (ifi- Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Baja 2—5. Mindszent—Szarvas 1—8 (0-4) Mindszent, 300 néző^ V.: Schneider. Mindszent: Őze — Mesina, Dóda, Jancsovics, Ele­kes — Kránicz, Szécsi, Buliás (Antal), Pálinkó (Szokol)—Mi­hály (Gyovai), Bakó. Edző: Jelenfi István. Szarvas: Zana— Bencsik, Velky, Kugyela (Sin- del), Hóbei (Nagy) — Rohony, Demjén, Truczka, Bencze — Bány, Závoda (Majoros). Edző: Koltai Lajos. A találkozónak csak a szarva­siak számára volt tétje, hiszen ha győznek, reménykedhettek a bentmaradásban. Már az első félidőben nagy fölényben ját­szottak a vendégek és jelentős előnyre tettek szert. Fordulás után tovább tartott a szarvasi gólzápor, így teljesen megérde­melten győztek Demjénék a se­reghajtó otthonában. G.: Dóda, Megyei I. osztály Mezőhegyes—Gyoma FC 1-3 (1-2) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Csonka. Mezőhegyes: Szilva (Hegyesi) — Farkas, Dénes, Csordás, Roszkos (Trungel), Kolozsi, Lovász, Engelhardt, Kindel, Antal, Berki (Kopócs). Edző: Kozák István. Gyoma: Hajdú — Mázán, Gonda (Pribojszki), Hunya, Kovács, So­mogyi, Plástyik, Igricz, Holló, Gubucz (Durucskó), Tóth (Er­dei). Edző: Durucskó Péter. 1957 után ismét bajnok lett az MSE ifjúsági csapata. A megbeszéltek szerint a megyei szövetség az ér­meket elfelejtette átadni. Szilva Lajos ma búcsúzott aktív pálya­futásától. A gyorsan szerzett ha­zai gól magabiztossá tette az MSE játékosait, utána a vendé­gek megérdemelten vitték el jobb játékukkal a három pontot. G.: Kolozsi a 8., ill. Tóth a40., 41. és a 83. percben. Jó: a hazaiak közül senkit nem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsapat, Tóth (a mezőny legjobbja). (Perlaki Já­nos) A fehér mezes Szilágyi nagyszerűen játszott, négy gólt szerzett. Felvételünkön a kapus mellett elhúzza a labdát, majd a hálóba gurít. Gyula-Kanton FC—Szegedi VSE 8—1 FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER 0. 55. perc: Gyura a középpá­lyásoktól elcsípett labdával átkí­gyózott a védelmen és a kifutó kapus mellett lőtt a hosszú sa­rokba, 5—0. 60. perc: Gyurát a büntetőterületen belül szabály­talanul választották el a labdá­tól, a 11-estSzilágyi értékesítet­te^—0. 63. perc: egy gyors hazai tá­madás után Szegedi volt ered­ményes,?—0. 72. perc: Steigerwald indí­totta Szilágyit, aki az alapvonal­ról visszajátszott Gyurához, az ő beívelését Méhes értékesítette, 8—0. 86. perc: Kispál Cs. egy tá­voli kapáslövéssel megszerezte a vendégek becsületgólját, 8— 1. A hazai csapat a bajnokság utolsó mérkőzésén örömfocit mutatott be, s a sportszerű sze­gedi csapat ellen számtalan gól­helyzetet dolgozott ki, ebből „csak” nyolcat értékesített. Jó: az egész hazai csapat, ill. a ven­dégek közül senkit nem lehet kiemelni.(Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Szegedi VSE 1—1. Mezőberényi FC— Kiskőrösi FC 1-0 (0-0) Mezőberény, 300 néző. V.: Kószó. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Laurinyecz, Szász, Kukely — Ottlakán, Hegedűs, Litauszki (Kelemen), Krcsmá- rik (Lenkefi) — Darócz, Radu- cu. Edző: Litauszki Pál. Kiskő­rös: Mlinkó—Tóth, Amuncsik, Sárközi, Beregszászi—Aszódi, Szűcs K., Czeffer (Madarász) — Agócs, Miskovicz, Szűcs L. (Juhász). Edző: Szlovák László. 54. perc: szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat mintegy 18 méterről a vendégek kapujánál. Nagy, (Teszlik). Edző: Raffai Rudolf. 18. perc: Szentmártoni kilé­pett a védők között és biztosan értékesítette a helyzetet,!)—1. 35. perc:Dávid—Elek—Dá­vid adogatás után a fiatal Dávid lőtt a kapuba, 1—1. 50. perc: az elmélázó hazai védők között István megszerez­te a vezetést, 1—2. 78. perc: Sümeghy rossz labdáját Szentmártoni elcsípte, kapura tört és ügyesen a hálóba gurított, 1—3. A zárófordulóban alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A bajaiak megérde­melten győztek az ezúttal ener- váltan játszó házigazdák ellen. ill. Truczka 4, Bány 2, Sindel, Bencze. Jó: Dóda, ill. Truczka (a mezőny legjobbja), Bány, Velky, Bencze. Ifjúságiak: Mindszent— Szarvas 3—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Szen­tes 3—0 (2—0), Makó—Kis- kundorozsma 2—1 (1—1), Kunbaja—Kisszállás Csont FC 1—2 (0—1), Kalocsa—Kiskun­félegyháza 4—0(1—0). Elek SK-Békési FC 1-1 (1-1) Elek, 450 néző. V.: Rózsa.Elek: Bodor—Uhrin (Bálint), Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Bo- ruzs, Tapasztó, Gál, Papp (Szűcs), Sarkadi. Edző: Fodor Sándor. Békés: Molnár — Kür­ti, Mazura (Gonda), Lipták, Var­ga, Fehér, Kocsány, Pálfi, Feke­te, Nagy I., Nagy II. Edző: Zsíros György. A mérkőzés elején az eleki egyesület virágcsokorral köszöntötte a már bajnok Békés A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: III. kér. TVE—Nyíregyháza 3—0, Diósgyőr— Kazincbarcika 2—2, Tiszakécske—Kábái Cukor FC 3—1, Kecske­Az Alföld csoport nem hivatalos végeredménye l.Kiskundorozsma 30 20 4 6 73­-29 64 2. Kiskunfélegyháza 30 18 5 7 74—37 59 3. Makó 30 17 7 6 66—28 58 4. Kisszállás Csont FC 30 18 4 8 65­-37 58 5. Gyula-Kanton FC 30 17 5 8 53­-37 56 6. Kalocsa 30 15 9 6 72­-29 54 7. Baja 30 14 4 12 56—45 46 8. Kiskőrös 30 12 10 8 42­-31 46 9. Szegedi VSE 30 13 3 14 57­-54 42 10.Szegedi EAC 30 10 8 12 46—51 38 11.Tótkomlósi TC 30 11 5 14 35­-53 38 12.Mezőberényi FC 30 9 4 17 38­-55 31 13. Szarvas 30 8 6 16 42­-57 30 14. Kunbaja 30 8 5 17 39—62 29 15. Szentes 30 4 8 18 29­-76 20 16. Mindszent 30 1 3 26 19­-117 6 méti TE—Eger 1—1, Gödöllő—Tiszavasvári 1—1, Salgótarján— Hódmezővásárhely 6—0, Hajdúnánás—Hatvan 2—0, Sényő— Kecskeméti RSC 2—1. Nyugati csoport: Siófok—Nagykanizsa 3—2, Paks—Matáv Sopron 1—3, Kaposvár—BKV Előre 4—1, Budafok—Dunaújvá­ros 3—3, Soproni LC—Százhalombatta 2—1, Veszprém—Tatabá­nya 1—1, Érd—Balatonfüred 1—1, Keszthely—Mohács 6—0. Az NB II. Keleti végeredménye csoport Az NB II. Nyugati csoport vég­eredménye 1. III. Kér.* 20 6 4 66—21 63 1. Siófok 19 8 3 63—25 65 2.T.kécskei FC 18 6 6 53—28 60 2. M. Sopron 17 8 5 46—25 59 3. Diósgyőr 16 10 4 60—25 58 3. Kaposvár 17 7 6 44—19 58 4. Kaba 17 6 7 56—33 57 4.N.kanizsa 15 9 6 56—40 54 5.KTE 17 5 8 44—35 56 5.D.újváros 13 12 5 52—36 51 6. T. vasvári 14 8 8 44—31 50 6. BKV Előre 13 9 8 60—42 48 7.S.tarján 12 10 8 41—27 46 7. Paks 14 6 10 47—33 48 8. Ny.háza 13 4 13 47—42 43 8. Soproni LC 13 9 8 44—33 48 9.H.nánás 11 9 10 36—29 42 9.Százhalomb. 10 9 11 42—44 39 10. Hatvan 9 7 14 34—43 34 lO.B.füred 9 7 14 35—47 34 11. Eger 7 11 12 38—41 32 11. Érd 9 6 15 35—43 33 12. Sényő 7 8 15 33—61 29 12. Budafok 9 5 16 43—54 32 13.K.barcika 6 10 14 33—39 28 13. Veszprém 7 7 16 32—59 28 14. K. RSC 7 6 17 30—43 27 14. Tatabánya 4 10 16 26—55 22 15. Gödöllő 6 8 16 24—52 26 15. Mohács 4 8 18 28—68 20 16.Hmv.hely* 2 2 26 13—98 5 16. Keszthely * 5 4 21 32—62 16 * = három büntetőpont vonva le­* = három büntetőpont le­vonás együttesét—viszont hiányolták a megyei labdarúgó-szövetség jelenlétét, hogy átadják a bajno­ki érmet. Igazi rangadót vívott a két együttes, mindkét csapat óri­ási elánnal kezdett és a 9. perc­ben, egy kicsit a kapus segítsé­gével a vendégek jutottak előny­höz. Nagyobb sebességre kap­csolt a hazai csapat, de a békési betonvédelmet csak a 38. perc­ben tudta áttörni. A második félidőben nagyot esett a színvo­nal, s úgy látszott, mindkét csa­pat elégedett a döntetlennel. Végeredményben kitűnő játék- vezetés mellett igazságos dön­tetlen született. G.: Tapasztó a 38., ill. Nagy I. a 9. percben. Jó: Cziczeri, Séllei, Tapasztó, Gál, ill. Molnár (a mezőny legjobb­ja), Lipták, Pálfi, Nagy II. (Hotya Mihály) Gyomaendrődi Barátság- Kamut 4—0 (1—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Varga. Barátság: Nagy (Fülöp) — Dobó, Karácsony, Bélteki, Sárosi, Hegedűs, Farkas, Tóth M. (Halász), Janis, Lipták, Illyés (Téglási). Játékos edző: Halász Ferenc. Kamut: Vidovenyecz (Guth) — Hajdú, Hankó, Bokor, Gézárth, Botyánszki, Tóth (Bo­ra), Rácz, Gajdács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Végig fölényben játszottak a hazaiak, s ez a második félidőben gólokban is megmutatkozott. G.: Janis a 25. és az 50., Lipták a 47. és a 70. percben. Jó: Lipták, Janis, ill. Botyánszki, Gajdács.(Gardi Ta­más) Battonya—Orosházi MTK 1_2 (0-1) Battonya, 200 néző. V.: Tóth. Battonya: Lakatos — Magyar, Marócsik (Antal), Pilán, Mol­nár, Ménesi, Árgyelán, Sztán, Mákos A., Mákos Á. (Daróczi), Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Orosháza:Tóth—Füredi, Hor­váth (Mórocz), Erzsiák, Zalai, Szlopóczki, Sitkéi, Frankó (Tóth S.), Szabó, Tóth-Kása S., Lovas. Edző: Papp Imre. A hí­rekkel ellentétben sportszerű körülmények között megérde­melten nyert a vendégcsapat a hit és lelkesedés nélkül játszó hazaiak ellen. G.: Mákos A. a 68., ill. Lovas a 20., Tóth-Kása a 57. percben. Jó: Magyar, Mol­nár, Sztán, ill. Tóth, Füredi, Za­lai, Lovas. (Lukács István) Jamina Patrick SE— Doboz 3—0 (1—0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Ta­kács. Jamina: Stumpf — Nagy (Fehérvári), Udvari, Mihály, Schneider, Pusztai, Belicza (Fe- legyi), Szarvas, Tóth Cs., Ba- gyinka, Tóth A. (Garai). Edző: Turcsek Zoltán. Doboz: Bikádi —Bánszki, Benedek, Nagy, Bot­tó, Kiszely, Balogh, Képíró, Provosinszki, Kiss, Skumáth. Edző: Zsigmond Károly. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a vé­gig mezőnyfölényben játszó ha­zaiak sikere megérdemelt. Kiál­lítva: Benedek (beszédért) a 65., Nagy (két sárga lap után) a 86. percben. G- Schneider a 35., Garai a 75., Mihály a 79. percben. Jó: Schneider, Pusztai, Tóth Cs., ill. a vendégcsapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. (Ravasz Pál) Nagyszénás! SK— Mezőkovácsházi TE 2—2 (0-1) Nagyszénás, 350 néző. V.: Ko- kavecz. Nagyszénás: Bordás — Sarkadi, Zábrák Z., Brachna, Árgyelán, Trabak, Basiu (Kraj- csovics), Lakatos, Kvasznov- szki, Horváth (Hegedűs), Varga Zs. (Boér Zs.). Játékos edző: Kvasznovszki József. Mezoko- vácsháza: Kapus — Mészáros, Hovorka, Zábrák V., Kakuszi, Török, Matkócsik, Zámbori (Sipos), Ale, Szekeres, Ágos­ton. Edző: Sári Ferenc. Ki­egyenlített első félidő után a má­sodikban a hazaiak fölényben játszottak, sőt a 85. percben még büntetőt is hibáztak. Reális eredmény. G.: Kvasznovszki a 47., Árgyelán a 71., ill. Matkó­csik a 36., és a 75. percben. Jó: Árgyelán, Trabak, Kvasznov­szki, 01. Hovorka, Török, Mat­kócsik. (Benkó' László) Csabacsűd—Békéscsabai MÁV 4-0 (1-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Zsurka. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Gulyás (Mizik A.), Gombár (Kondacs), Varga J., Pillár (Mizik Gy.), Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénárt (Petykó). Edző: Petykó Márton. MÁV: Tóth I. — Zelenyánszki, Uhrin, Galovicz, Tóth II., Nyári, Ósgyán, Marik, Prekop, Deák, Gál. Édző: Budai Attila. A hazaiak végig irányí­tották a játékot, biztosan nyer­tek, s az előkelő második helyen zárták az idényt. G.: Uhrin (ön­gól) all., Nyári (öngól) a 47., Varga J. az 55., Urbancsok a 75. percben. Jó: ahazai csapatvala- mennyi tagja, ill. Zelenyánszki, Uhrin. (Szilágyi Mihály) Medgyesegyháza— Szeghalom SC 1—1 0—1) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Szpisják. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Kiss, Zsurzsucz G., Holecz, Petruzsán, Pintér, Szabó (Szűcs Zs.), Zsurzsucz Z., Vágá­si, Fürj. Megbízott edző: Benczik János. Szeghalom: Nagy — Macskin, Tóth, Szabó, Barna, Nemes (Földi), Kovács, Baranya, Pozsgai (Elek), Kozák, Zsom- bok. Edző: Búza Barna. Idény vé­gi játékkal és főleg sok kihagyott hazai helyzettel búcsúztak a medgyesiek közönségüktől. Re­ális eredmény. Kiállítva: Vágási (reklamálásért) a 62. perc ben.G.: Kuzma a 70., ill. Zsombok a 39. percben. Jó: Kuzma, Holecz, ill. Macskin, Zsombok. (Németh István) IFJÚSÁGIAK: Mezőhe­gyes—Gyoma 2—0. Elek—Bé­kés 2—2. Gyomaendrődi Barát­ság—Kamut 1—1. Battonya— Orosházi OMTK 0—1. Jamina Patrick SE—Doboz 5—2. Nagyszénási SK—Mezőkovács­házi TE 1—3. Csabacsűd—Bé­késcsabai MÁV 2—3. Medgyes­egyháza—Szeghalom SC 5—0. A megyei bajnokság nem hivatalos végeredménye 1. Békés FC 30 19 3 8 63—33 60 2. Csabacsűd 30 17 5 8 71—42 56 3. Jamina Patrick SE 30 16 7 7 60—31 55 4. Battonya 30 17 4 9 58—42 55 5. Gyomaendrődi Barátság 30 15 9 6 47—25 54 6. Elek SK 30 16 5 9 56—40 53 7. Medgyesegyháza 30 14 7 9 50—36 49 8. Szeghalom SC 30 13 7 10 50—55 46 9. Gyoma FC 30 12 8 10 50—37 44 lO.Mezőhegyesi SE 30 11 4 15 41—46 37 11.Kamut SK 30 7 10 13 25—42 31 12.Nagyszénási SK 30 6 10 14 35—53 28 13. Békéscsabai MÁV 30 8 3 19 34—61 27 14. Doboz 30 7 6 17 40—72 27 15. Orosházi MTK 30 7 5 18 37—63 26 ló.Mezőkovácsházi TE 30 5 7 18 35—74 22