Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

SVOífí X&iíés. ­Váratlan szarvasi siker a rangadón Labdarúgó NB III Szarvas—Gyula-Kanton FC 2-1 (0-0) Szarvas, 300 néző. V.: Schneider. Szarvas: Zana — Bencsik, Vel- ky, Kugyela, Hóbei — Bány (Sindel), Demjén (Klimaj), Truczka — Bencze (Darida), Cziglédszky (Závoda). Edző: Koltai Lajos. Gyula: Such — Dávid (Bíró), Burai, Pápa, Tamá­si — Papp, Kovács (Gajdács), Démusz, Kurucz — Szegedi, Méhes (Szilágyi). Edző: Szentlé- leki Béla. 57. perc: Bencze futott el a jobb oldalon, beadását Czig­lédszky öt méterről a jobb sarok­ba perdítette,l—ö. 70. perc: Bal oldali gyulai tá­madás végén Bíró ívelt a szarvasi kapu elé, és Szilágyi a fölöslege­sen kifutó Zana fölött az üres ka­puba fejelt, 1—1. 88. perc: A kiugró és a védő­ket maga mögött hagyó Benczét Such a 16-os sarkánál elütötte, a megítélt 11-estCziglédszkyabal sarokba lőtte,2—1. Az első félidőben sokáig tapo­gatózó játék folyt. Ezután feljöt­tek a szarvasiak, és komoly gól­helyzeteket dolgoztak ki, de előbb Závoda, majd a kiugró Bencze csak Suchhal állt szem­ben, de mindketten a kapusba rúgták a labdát. A gyulaiak játé­kában ekkor talán kevés volt az átütő erő. A szarvasiak ezen a mérkőzésen a gólhelyzetek egész tömkelegét hagyták ki, s így győzelmük ha nehezen is szüle­tett meg, de teljesen megérde­meltnek mondható. Jó: Velky, Demjén, Bencze, Cziglédszky, ill. Such, Papp, Kovács. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Gyula- Kanton FC 3—0. Makó—Mezőberényi FC 2-2 (1-1) Makó, 1200 néző. V.: Horváth. Makó: Himer — Sahim, Kiss, Anda—Ferenczy (Bálint), Bódi, Bress, Karsai, Botlik (Urbán) — Márki (Frank), Miklós. Edző: Kolozsvári János. Mezőberény: Steigerwald — Ottlakán, Sajben, Kukely, Szász (Lenkefi) — Vár­halmi (Mohovics), Litauszki, Krecsmarik, Hegedűs — Kele­men, Darócz. Edző: Litauszki Pál. 38. perc: Bress jó ütemben ugratta ki Miklóst, aki 10 méter­ről a ki vetődő kapus alatt a jobb sarokba lőtt, 1—0. 44. perc: Körülményeskedtek a hazai védők, Darócz estében Kelemenhez továbbított, aki a jobbösszekötő helyéről kilőtte a bal felső sarkot, 1—1. 65. perc: Himer a labda he­lyett a földbe rúgott. A pettyes Kelemen elé került, aki a kapu jobb oldalába továbbított, 1—2. 74. perc: Anda a védők közül kilépő Bálint elé ívelt, aki a kivetődő kapus fölött 16 méterről a léc alá bombázott, 2—2. Jól kezdtek a hazaiak, ügyesen használták ki a széleket, de a be­fejezések nem sikerültek vagy el­kerülték a kaput, vagy a remekül védő Steigerwald hárított. Szünet után okosan játszottak a herényi­ek, vezetéshez jutottak, s a végén a tabella második helyén álló Makó örülhetett a döntetlennek. Jó: Anda, Ferenczy, Bálint, ill. Steigerwald, Kelemen, Ottlakán, Darócz. Ifjúságiak: Makó—Mezőbe­rényi FC 3—3. Kalocsa—Tótkomlós! TC 2-0 (1-0) Kalocsa, 700 néző. V.: Sipos. Kalocsa: Gojtán—Bolvári, Má- csai (Sztankov), Paletta — Unyi (Balogh I.), dr. Koch, Sári (Sza­badi), Farkas — Kiss, Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Fe­renc. Tótkomlós: Tentis — Tóthabonyi, Pásztor L., Pásztor T. (Kovács), Kálmán — Sümeg- hy, Bischoff, Papp, Bakai — Elek, Fülöp (Diószegi). Edző: MatajszPál. 20. perc: Mácsai ragyogó szó­ló után az alapvonal közeléből ügyesen középre adott, az érkező Kiss jobb belsővel a bal sarokba helyezett, 1—0. 55. perc: Mácsai 13 méterről a jobb kapufát találta el, majd a visszapattanó labdát ugyanő lőtte a kapu bal oldalába, 2—0. Jó iramú mérkőzést vívott a két együttes, mindkét kapu előtt adódták lehetőségek. Végül a helyzeteit jobban kihasználó ha­zai csapat megérdemelten nyert a mezőnyben kulturáltan játszó Tótkomlós ellen a sportszerű mérkőzésen. Jó: Gojtán, Bolvári, Mácsai, ill. Tentis, Pásztor T., Tóthabonyi. Ifjúságiak: Kalocsa—Tót- komlósiTC 10—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskunfélegyháza— Szentes 6—0 (3—0), Szegedi VSE—Kiskőrös 1—3 (1—1), Kunbaja—SZEAC 0—0, Kis- kundorozsma—Baja 4—0 (2— 0), Kisszállási Csont FC—Mind­szent 7—0(4—0). Megyei I. osztály Szeghalom SC—Gyoma FC 2-1 (0-1) Szeghalom, 350 néző. V.: Klem- bucz. Szeghalom: Nagy — Macskin, Tóth, Szabó L. (Bara­nya), Kun, Szabó S., Kovács Zs., Macsári, Földi, Barna (Nemes), Zsombok J. Edző: Búza Barna. Gyoma: Hajdú — Hunya, Gon- da, Mázán, Kovács, Somogyi, Plástyik, Gardi, Holló, Gubucz, Zsombok A. Edző: Durucskó Pé­ter. Sportszerű mérkőzésen a tá­madószellemben pályára lépő vendégek végig nyílttá tették a mérkőzést, azonban adódó gól­helyzeteiket egy kivétellel nem tudták kihasználni. A hazaiak ugyan nem tudták megismételni az előző két mérkőzésükön muta­tott jó játékukat, de a 90. percben Zsombok J. fejes gólja azt jelen­tette, hogy megszerezték első ha­zai győzelmüket tavasszal. G.: Zsombok J. 2, ill. Holló. Jó: Nagy, Tóth, Macskin, Zsombok J., ill. Gardi, Plástyik, Holló. Doboz-Elek 0-4 (0-1) Doboz, 200 néző. V.: Búzás. Do­boz: Bikádi — Provosinszki, Bottó, Kiss A., Bánszki (Silling), Békési, Kiszely, Lukucz, Balogh Zs., Nagy, Képíró (Skumáth). Edző: Zsigmond Károly. Elek: Bodor — Sipos, Uhrin, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Borúzs, Tapasz­tó, Gál, Papp, Bálint. Edző: Fodor Sándor. A magabiztosan játszó eleki csapat még ilyen arányban is megérdemelten nyert a gyenge napot kifogó hazaiak ellen. G.: Borúzs a 10., Tapasztó a 66., a 75., Bálint a 85. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. az egész vendégcsa­pat dicsérhető. (Zs. A.) Gyomaendrődi Barátság- Mezőhegyes 3—0 (3—0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Pé­ter. Gyomaendrőd: Halász — Csikós (Farkas), Sárosi, Hege­dűs, Janis, Bélteki, Dobó, Lipták, Forgács (Bócsik), Ilyés, Orovecz (Tóth). Játékos edző: Halász Fe­renc. Mezőhegyes: Szilva — Roszkos, Dénes (Gödé), Lovász, Trungel, Farkas, Varga, Engel­hardt (Erdélyi), Kindel, Lucza (Kapocs), Antal. Edző: Kozák Békéscsabai Előre FC— Debrecen 3—2 (2—1) Tartalékbajnoki labdarú­gó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Heibl. Békés­csaba: Udvarácz (Nagy Zs.) — Nagy K., Kovács K., Var­ga, V alentényi—Bozai, Ko­vács P. (Csepregi), Balázs, Dobi (Petruzsán) — Kvasz (Kiss J.), Dani. Edző: Moós János. G.: Balázs (11 -esből), Dani, Valentényi, ill. Pin- czés, Benczik. Jó: Valenté­nyi, Bozai, Dani, ill. Makra, Szabó. István. A minden csapatrészében jobb teljesítményt nyújtó hazai együttes húsz perc alatt eldöntöt­te a mérkőzés kimenetelét. G.: Forgács a 2., Ilyés a 17. és a 19. percben. Jó: Hegedűs, Bélteki, Ilyés, Lipták, ill. Antal, Kindel, Szilva. (Gardi Tamás) Mezőkovácsházi TE— Békéscsabai MÁV 0—2 (0—2) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Búó. Mezőkovácsháza: Kapus — Mészáros, Hovorka, Szöllősi, Mikula (Ale), Török. Matkócsik, Zámbori, Varga (Sipos), Szeke­res^ Zábrák. Edző: Sári Ferenc. MÁV: Karács — Nyári, Pozsár, Galovicz, Tóth, Lipták, Pintér (Gál), Osgyán (Deák), Hürkecz, Prekop (Bányik), Tobai. Edző: Braun Attila. A tabella alsóházá­ban helyet foglaló vendégcsapat tudatos, jól szervezett védekező játékával megverte az otthoná­ban tartalékosán kiálló és a mérkőzés 68. percétől tíz ember­rel játszó kovácsháziakat. Kiál­lítva: Hovorka (második sárga lap után) a 68. percben. G.: Hürkecz all., Osgyán a 28. perc­ben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Galovicz, Hürkecz, Bálint. Jamina-Patrick SE— Csabacsűd 5-1 (1-0) Békéscsaba, 150 néző'. V.: Majo­ros. Jamina: Stumpf — Szűcs, Udvari (Mihály), Kovács, Nagy (Szelei), Pusztai, Tóth A., Szarvas, Tóth Cs., Belicza (Fe­hérvári), Garai. Edző: Turcsek Zoltán. Csabacsűd: Adamik — Valencsik, Brlázs, Mizik, Jelen, Varga J., Pilán, Varga T., Urbancsok (Kondacs), Gulyás, Lénárt. Edző: Petykó Márton. A hazaiak jól játszva, számtalan gólhelyzetet alakítottak ki, és ilyen arányban is megérdemelten győzték le a gyenge napot kifogó vendégeket G.: Tóth A. a 3., Garai a 49., Belicza a 65., Varga T. (öngól) a 82., Tóth Cs. a 88., ill. Varga J. a 81. percben. Jó: Udva­ri, Szarvas, Tóth Cs., ill. Adamik, Brlázs, Mizik. (Ravasz Pál) Nagyszénás! SK—Battonyai TK 0-0 Nagyszénás, 300 néző. V.: Ró­zsa Nagyszénás: Bordás — Sarkadi, Zábrák, Brachna, Boér Zs., Árgyelán S., Basiu, Lakatos (Horváth Zs.), Kvasznovszki, Varga, Hegedűs (Horváth I.). Já­tékos edző: Kvasznovszki József. Battonya: Kunos — Magyar, Molnár, Fekete, Ménesi, Putnoki, Árgyelán Gy., Kovács, Zsóri, Mákos Á., Pilán. Edző: Juhász Zoltán. Az NB Ill-ba igyekvő vendégek a megyei III. osztály színvonalát mutatták be a gyen­gélkedő hazaiak ellen. Jó: Bor­dás, Sarkadi, Zábrák, ill. Magyar, Molnár, Fekete, Putnoki, Pilán. (Benkő László) Békési FC—Medgyesegyháza 3-2 (3-0) Békés, 500 néző. V.: Tóth. Bé­kés: Molnár — Jánosi (Kürti), Varga, Lipták, Kondacs, Fehér, Kocsány, Pálfi, Horváth, Nagy I., Nagy Z. (Mazula). Edző: Zsíros György. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Kiss, Petruzsán, Mocsári II., Kovács, Bubcsó, Szabó, Mocsári I., Vágási, Zsurzsucz. Edző: Bíró Géza. A hazai csapat a mérkőzés jelentős részében „szétfutotta” ellenfelét, de a kimaradt helyzetek és a vé­delmi rövidzárlatok szorossá tet­ték a mérkőzést. G.: Horváth a 8., Nagy I. a 35., Nagy Z. a 36., ill. Kovács a 60., Vágási a 65. perc­ben. Jó: Kondacs, Lipták, Fehér, Kocsány, Nagy I., ill. Relu, Ko­vács, Vágási, Mocsári I. (Nagymihály Tibor) Kamut SK—Orosházi MTK 2-0 (1-0) Kamut, 150 néző. V.: Kiss. Ka­mut: Vidovenyecz — Bondár (Hajdú), Hankó, Tárnok, Schäf- fer, Gézárt, Botyánszki, Ant- mann, Bokor (Tóth), Gajdács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Orosháza: Tóth — Füredi (Dobi), Tarján, Sebők, Zalai, Szlopóczki, Deák, Erzsiák (Sza­bó), Farkas, Bányik (Frankó), Lovas. Edző: Papp Imre. Ala­csony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen a többet támadó és a győzelmet jobban akaró hazai csapat sikere megérdemelt. G.: Gurbai a 7., Botyánszki (11- esből) a 81. percben. Jó: V idove- nyecz, Hankó, Botyánszki, Ba­logh, ill. Tarján, Zalai, Lovas. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Gyomai FC 2—3, Do­boz—Elek SK 0—6, Gyomaend­rődi Barátság—Mezőhegyesi SE 0—6, Mezőkovácsházi TE—Bé­késcsabai MÁV 0—2, Jamina- Patrick SE—Csabacsűd 0—1, Nagyszénási SK—Battonyai TK 7—2, Békési FC—Medgyesegy­háza 11—0, Kamut SK—Oros­házi MTK 0—2. Az NB I-es labdarúgó bajnokság állása l.BVSC 15 6 2 42—20 51 2. FTC 16 2 5 43—19 50 3. Kispest 9 9 5 35—26 36 4. Újpest 9 9 5 29—20 36 5. Vasas 9 8 6 29—25 35 6.DVSC 10 5 8 33—30 35 7. Csepel 8 8 7 37—35 32 8. MTK 8 7 8 43—37 31 9. Vác 7 9 7 34—32 30 10. Stadler FC 6 12 5 28—27 30 ll.ZTE 6 7 10 32—39 25 12. Haladás 6 6 11 21—35 24 13. Parmalat 6 5 12 30—45 23 14. Békéscsaba 3 10 10 24—36 19 15. Győr 4 7 12 24—41 19 16. Pécs* 6 2 15 21—38 17 * = Három büntetőpont levon­va. Az Alföld csoport állása l.K.dorozsma 17 3 3 59—19 54 2. Makó 15 4 4 59—22 49 3. Kkf.egyháza 14 4 5 58—27 46 4. Gyula 13 4 6 37—26 43 5. Kalocsa 12 6 5 56—22 42 6. Kisszállás 13 3 7 47—27 42 7.SZVSE 11 2 10 38—31 35 8. Tótkomlós 10 4 9 27—32 34 9. Kiskőrös 8 9 6 27—21 33 10. Baja 9 4 10 34—29 31 11.SZEAC 7 6 10 32—43 27 12. Kunbaja 7 4 12 32—46 25 13.M.berény 5 3 15 24—46 18 14. Szarvas 4 4 15 15—41 16 15. Szentes 3 7 13 18—47 16 16. Mindszent 1 3 19 12—86 6 A megyei bajnokság állása 1. Battonya 15 4 4 50—28 49 2. Barátság 12 7 4 35—17 43 3. Szeghalom 13 4 6 42—38 43 4.Jamina 12 6 5 47—25 42 5. Békés 13 2 8 47—29 41 ö.M.egyháza 11 5 7 35—25 38 7. Csabacsűd 10 5 8 42—35 35 8. Elek 10 4 9 32—31 34 9. Gyoma 8 8 7 31—23 32 10. Mezőhegyes 8 4 11 30—35 28 11. Kamut 6 9 8 19—27 27 12.Bcs. MÁV 8 2 13 29—35 26 13. Nagyszénás 4 7 12 26—38 19 14. Doboz 5 4 14 29—52 19 15.Mk.háza 4 6 13 23—48 18 16.0MTK 4 5 14 21—52 17 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 24. fordulójában következik. Május 11., szombat, 17.00 óra: Szegedi EAC—Kisszállás. Május 12., vasárnap, 17.00: Tótkomlósi TC—Kunbaja, Mezőberényi FC—Kalocsa, Szentes—Kiskundorozsma, Gyula-Kanton FC—Makó, Mindszent—Kiskunfélegyháza, Kiskőrös—Szarvas, Baja— Szegedi VSE. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójá­ban következik. Május 11., szombat, 17.00 óra: Battonyai TK—Jamina-Patrick SE, Gyoma FC—Békés FC, Mezőhegyesi SE—Nagyszénási SK. Május 12., vasárnap, 17.00: Csabacsűd—Doboz, Békéscsabai MÁV—Kamut SK, Medgyesegyházi SE—Gyomaendrődi Barátság SE, Elek SK—Mezőkovácsházi TE, Orosházi MTK—Szeghalom SC. 1996. május 6., hétfő Olimpiai vetélkedő: bravó, viharsarki trió! Ahogy egy igazi vetélkedőhöz illik, amint közeledik a vége, úgy fokozódnak az izgalmak. Nincs ez másképpen a televízió nyil­vánossága előtt zajló, centenáriumi olimpiai szellemi versengé­sen sem, amelyen tegnap délelőtt óriási bravúrral jutott tovább a Jenei Tibor, Iványi László, Lobó János összetételű Békés me­gyei trió, miután legyőzte a Heves megyeieket, méghozzá impo­náló, 86:60 arányban. Már az első kérdéseknél jól érzékelhettük, hogy mindkét csapat rendkívül felkészült az 1928-as amszterdami és az 1964- as tokiói olimpia eseményeihez kapcsolódó kérdésekből. Külö­nösen a másfél óra legfeszültebb, hajráperceiben válaszoltak pompásan „hatpontos” kérdésekre Jeneiék. A fő támogató Kner Nyomda és a Kondorosi Szállítmányozó és Fuvarszervező Gmk., valamint a szintén jelentős segítséget nyújtó békéscsabai Lévai Lakásfelszerelési bolt, Baromfifeldol­gozó Rt., a Dami’s Üzletház, az Irodagép Elektronikai Kisszö­vetkezet, a Toshiba szarvasi képviselete és Népújság Ktf. támo­gatásával versenyző, 289 pontot gyűjtött Békés megyei váloga­tott minden elismerést megérdemel nem csupán kiemelkedő tudásáért, hanem sportszerű versenyzéséért is. Méltán vívták ki a vetélkedőt figyelemmel kísérők rokonszenvét! Két hét múlva Somogy—Budapest találkozóval folytatódik a sorozat, amikor eldől, hogy az eddig 289 pontot gyűjtött Békés megyeiek az 1—4., vagy a 2—3. helyezettként folytatják-e valamelyik elődöntőt. Csak így tovább! F. I. Várják az ifjúságiakat Göteborgba A világ legnagyobb ifjúsági labdarúgótornáján, a göteborgi Gothia Kupán tavaly részt vett a Békéscsabai Előre FC ifjúsági A és B labdarúgócsapata is. Együtteseink nagyon szépen szerepeltek, hiszen összesen 16 mérkőzést játszottak, és ezekből 14-szer győztesen kerültek ki. Az ifi B korosztályában a második helyen végzett, az ifi A pedig csak 11-esekkel maradt alul az elődöntőbe jutásért játszott találkozón. A tornán kivívott szimpátiának és az említett eredményeknek is köszönhető, hogy a napokban Békés­csabára látogatott Dennis Anders son, a Gothia Kupa elnöke és Franki József, a tornán részt vevő magyar együttesek felelőse. A vendégek többek között találkoztakSíTáE /¥íét békéscsabai alpol­gármesterrel, dr. Petróczy Gábor megyei sportigazgatóval, Pillér Sándor MLSZ elnökségi taggal és az Előre FC vezetőivel is. Dennis Andersson kérdésünkre elmondta: idén 56 ország 1100 ifjúsági csapata szerepel július harmadik hetében a tornán. A mérkőzéseket Göteborg 55—56 füves pályáján bonyolítják le. Az elnök reményét fejezte ki, hogy az Előre FC csapataival a tavalyi évhez hasonlóan újra találkozhatnak majd a svéd városban. Ny. L. Öt serleggel az ölükben Méhraj zümmögéséhez hasonlított az a távoli moraj, amit az üdülők tulajdonosai hallottak két napon át Gyopárosfürdőn. Ekkor rendezték meg ugyanis az Alföld Kupa néven közismertté vált országos hajómodellező versenyt. (Ezzel a viadallal veszi kezdetét gyakorlatilag minden esztendőben a hajómodellezők szezonja.) Három kategóriában álltak rajthoz a versenyzők, csaknem félszázan. A házigazdáknak az idén sem kellett szégyenkezniük, hiszen egy ölre való serleggel zárták az idény első versenyét. — Ezt mind a mi klubunk versenyzői nyerték — mutatott büszkén az öt csillogó serlegre Nóbik Gyula az eredményhirdetés végén. Lányát, Nóbik Nórát, mint az FSR 15 köbcentis kategória győztesét viszont mi kértük arra, mesélje el idei első versenyének győzelmét, amit két zárthelyi dolgozat között vívott ki magának. —Valóban hétfőn kell a szegedi főiskolán dolgozatot írnom, de egyelőre le kell engednem. A verseny kicsit megviselt. Az előfutamok különösen nehezen mentek, nem derült ki a hajómról, hogy mit is tud. Szinte úgy csúsztam be a döntőbe. Egy rossz start után összeszedtem magamat, és mint kiderült, nyertem — mondta mosolyogva a főiskolás Nóra. Eredmények. FSR 3,5 cm3 (24 induló): 1. Tarr Tamás (Zala­egerszeg) 69 kör, 2. Tóth Z. (Budapest BKV) 69 kör, 3. Kapocs T. (Kecskemét) 67 kör, 4. Bodnár L. (Orosháza) 64 kör... 16. Bazsali T. (Orosháza) 38 kör, 19. Végh (Orosháza) 17 kör. FSR 6,5 cm3 (17 induló): 1. Tréki József (Debrecen) 74 kör, 2. Nóbik Gy. (Orosháza) 67 kör, 3. Németh K. (Szeged) 62 kör. FSR 15 cm3 (25 induló): 1. Nóbik Nóra (Orosháza) 80 kör, 2. Kiss Zs. (Debrecen) 73 kör, 3. Nóbik Gy. 72 kör... 8. Végh 56 kör. Csapat: 1. Műegyetem Budapest 144,2. Debrecen 144,3. Orosháza (Bazsali T„ Nóbik N., Nóbik Gy.) 129. Csete Ilona A labdarúgó NB II-ben Keleti csoport: Kecskeméti RSC—Nyíregyháza 0—1, Kecs­keméti TE—III. kér. TVE 0—2, Eger—Salgótarján 0—0, Hajdú­nánás—Gödöllő 3—1, Hatvan— Kábái Cukor 0—0, Kazincbarci­ka—Tiszavasvári 0—0, Hód­mezővásárhely—Diósgyőr 3— 2, Sényő—Tiszakécske 1—1. Nyugati csoport: Veszp­rém—S iófok 0—5, T atabánya— Mohács 0—0, Matáv Sopron— Budafok 4—1, Érd—Soproni LC 3—0, Kaposvár—Keszthely 2— 1, BKV Előre—Százhalombatta 0- —1, Dunaújváros—Nagykani­zsa 1—1, Balatonfüred—Paks 1— 0. KÉZILABDA Békéscsabai NKC—Szek- szárd 29—21 (14—3). NB I­es leány ifjúsági kézilabda­mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Nyári, Veszter. Bé­késcsaba: Klembucz — Karlovszki 1, Medvegy 6, Ancsin T. 4, Gyuska G. 1, Szrnka 8, Marton 2. Cs.: Ridegh (kapus), Perdi 1, Ancsin K. 1, Szeverényi 3, Gyuska B. 2. Edző: Csulik Pál. Gólokban gazdag mérkő­zésen az újjáalakult csabai if­júsági együttes megérde­melten nyert.