Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-28 / 123. szám

1996. május 28., kedd tßEKES MEGYEI HÍRLAp­Féltucat szarvasi gól Baján c?ü^1 Medgyesegyháza—Jamina Patrick SE 2-1 (0-0) Labdarúgó NB III Gyula-Kanton FC— Kunbaja 2—1 (0—0) Gyula, 700 néző. V.: Serfőző. Gyula: Such — Tamási, Pápa, Resetár, Burai — Kurucz, Gyura (Papp), Szegedi, Bíró — Méhes (Szilágyi), Gajdács. Edző: Szent­lélek! Béla. Kunbaja: Varga (Tomik) — Pálosi, Novák, Nuszpl, Miskolczi — Barna, Evanics, Wetsteinn, Kákonyi — Tóth, Veress (Markovics). Edző: Sári András. 66. perc: Méhes forgolódott a vendégek 16-osánál, lövése a jobb kapufa tövéről pattant fel, s Gajdács fejelte a labdát a hálóba, 1—0. 64. perc: a Kunbaja jutott sza­badrúgáshoz a hazaiak kapujától 22 méterre középről, a szabadrú­gás a sorfalról jobbra pattant, s a felfutó Wetsteinn a hosszú sa­rokba lőtt, 1—1. 82. perc: Novák a gólvonalról kézzel ütötte ki a labdát. A játék­vezető kiállította a vétkest, s a büntetőt Tamási higgadtan lőtte a jobb alsó sarokba, 2—1. 84. perc: Evanics a második sárga lapját kapta, ezért zuha­nyozni mehetett. A vendégek gyors kapuscse­rével kezdték a mékőzést, s ez­után behúzódtak saját térfelükre. Rendkívül szervezetten védekez­tek, így a gyulai csapat az első félidőben csak két átlövéssel tu­dott veszélyeztetni. A második félidőben a hazaiak még előrébb tolták középpályás somkat, így már az ellenfél térfelének köze­pén megszerezték általában a lab­dát. Ennek eredményeként a má­sodik félidőben a gólok mellett több helyzetet is ki tudtak alakíta­ni. Végeredményben küzdelmes és harcos mérkőzésen megérde­melt gyulai győzelem született. Jó: Resetár, Burai, Pápa, Gaj­dács, ill. Tomik, Tóth. Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kunbaja 2—0. Tótkomlósi TC— Kiskunfélegyháza TK 0—3 (0-2) Tótkomlós, 800 néző. V.: Ke­resztúri. Tótkomlós: Tends (Lachó) — Pásztor L., Bakai, Tóth-Abonyi, Dávid — Buc- holcz (Kovács), Papp, Bischoff, Kálmán — Sümeghy, Fülöp (Diószegi). Edző: Matajsz Pál. Kiskunfélegyháza: Bánó — Márton, Skribics, Bertus-—Újfa­lusi (Valkovics), Síber, Kertész (Kókai), Csincsák, Korom — Fórizs, Lapsánszki (Nagy). Edző: Kurucz István. 2. perc: Kertész középen jó ütemben ugratta ki a jobb oldalon Lapsánszkit. aki 16 méterről a kifutó kapus mellett a hosszú sa­rokba lőtt, 0—1. 18. perc: Kertész szép cselek­kel betört a 16-oson belülre, majd kapura lőtt, Tends még hárított, de a kipattanó labdát Fóris öt méterről az üres kapuba helyezte, 0—2. 75. perc: Korom ment el a jobb oldalon, majd laposan visz- szagurított Csinosaknak, aki a 16-os csücskéről lövésre szántad magát, s meglepetésre Tends lába között a labda utat talált a hálóba, 0—3. Gyorsan vezetéshez jutott a vendégcsapat, s ez döntően befo­lyásolta a további küzdelmet. Sőt negyedóra múlva ismét betalált a KTK és ez biztonságot adott cél­jaik elérésére. A kissé tartalékos hazai csapat a második félidőben mindent egy lapra feltéve roha­mozott, de a jól záró vendégvéde­lem mellett helyzetet sem tudtak kialakítani. A félegyháziak ekkor nem erőltették a támadásokat, já­tékukban rengeteg hiba előfor­dult. Majd egy gyors ellenakció során nagy potyagóllal bebiztosí­tották győzelmüket az egyébként lelkesen játszó komlósiak ellen. A játékvezető jó teljesítményét nagyban lerontja, hogy az első félidőben szándékos utánrúgá- sért nem állított ki egy félegyházi játékost. Jó: Kálmán, Papp, Ba­kai, ill. Stribics, Csincsák, Ker­tész. (Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Kiskunfélegyháza 0—1. Mezőbe rém i FC— Kisszállás Csont FC 1—2 (0-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Sí­pos. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Szász, Lenkefi (Raducu) — Ottlakán, Hegedűs (Kukkely), Litauszki, Krecsmárik (Pecze) — Darócz, Kelemen. Edző: Litauszki Pál. Kisszállás: Tüskés — Maczkó (Cimburovics), Kovács I., Csont (Schuchmann), Palla — Váczi, Gubucz, Kovács J., (Hánzs), Szauer — Szénási, Ádám. Edző: Szabó Gábor. 32. perc: Szénási a bal oldal­ról beadott, a lesen álló Kovács J. kapura lőtt, Steigerwald előtt a labda megpattant, a lábát érintve a kapu közepébe hullott, 0—1. 48. perc: bal oldalon a 16-os és az alapvonal találkozásánál Krécsmárikot buktatták, Darócz szabadrúgását Krecsmárik a bal felső sarokba fejelte, 1—1. 88. perc: Ádám szabadrúgá­sát fejjel Szénási a lesen álló Váczi elé tálalta, aki két méterről nem hibázott. 1—2. Változatos, iramos mérkőzé­sen mindkét kapu előtt voltak helyzetek, a második játékrész­ben a hazaiak többet támadtak, de helyzeteiket nem tudták kihasz­nálni. Több 100 százalékos hely­zetet kihagytak, megérdemelték volna a győzelmet. Jó: Ottlakán, Kelemen, Szász, ill. Váczi, Gubucz, Szauer, Szénási. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kisszállás Csont FC 7—0. Baja—Szarvas 4—6 (1—4) Baja, 400 néző. V.: Kószó. Baja: Kámán — Goretich K. (Teclich), Ivancsán, Szabó, Pochner — Tóth, Faddi (Szentmártoni), Papp, Csemák — István, Nagy. Edző: Raffai Rudolf. Szarvas: Zana — Kugyela, Rohony, Kon­tár, Závoda (Sinder) -— Tmczka, Demjén, Darida (Majoros), Hó­bei — Bány, Bencze. Edző: Kol- tai Lajos. 2. perc: Bencze 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt,0—1. 10. perc: Darida buktatta Ist­vánt a 16-oson belül. A büntetőt Nagy a jobb sarokba helyezte, 1—1. 23. perc: Bány 15 méterről a jobb sarokba lőtt, 1—2. 29. perc: Bány 22 méterről a léc alá bombázott, 1—3. 44. perc: Bány két védőt ki­cselezve a hálóba lőtt, 1—4. (Mesterhármas.) 66. perc: Závoda a bal sarok­ba perdített, 1—5. 69. perc: Truczka az üres ka­puba helyezett, 1—6. 73. perc: Istvánszabadrúgása a jobb alsó sarokba hullott, 2—6. 85. perc: Szentmártoni öt méterről a kapu közepébe fejelt, 3—6. 89. perc: Techlik fejelt a háló­ba,4—6. Gyors vendéggóllal kezdődött a találkozó, ám a hazaiak büntető­ből egyenlítettek. Ezt követően a szarvasiak öt percei következtek, s Bány találataival háromgólos előnnyel térhettek pihenőre a vendégek. Bár szünet után a ha­zaiak rohamozni kezdtek, a Szar­vas újabb gólokat szerzett, s már 6—1 -re vezetett, amikor kissé ki­engedett, így szépítettek a Duna- partiak. Jó: István, ill. az egész vendégcsapat dicsérhető, Bány a mezőny legjobbja. (C. S.) Ifjúságiak: Baja—Szarvas 2—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Kiskun- dorozsma 2—0 (1—0), Mind­szent—Szegedi VSE 1—2 (1— l),Makó—Kalocsa 1—1 (1—1), Szentes—Kiskőrös 1—3(1—1). Az Alföld csoport állása l.K.dorozsma 18 4 4 65—22 58 2. Kkf.egyháza 17 4 5 70—29 55 3. Makó 15 6 5 62—26 51 4. Gyula 15 5 6 42—29 50 5. Kisszállás 15 4 7 57—31 49 6. Kalocsa 12 9 5 59—25 45 7.SZVSE 13 2 11 51—38 41 8. Kiskőrös 10 10 6 37—26 40 9. Tótkomlós 10 5 11 30—43 35 10. Baja 10 4 12 44—42 34 ll.SZEAC 8 7 11 38—49 31 12. Kunbaja 7 5 14 36—53 26 13. Mezőberény 6 4 16 28—51 22 14. Szarvas 5 6 15 26—50 21 15. Szentes 3 8 15 21—59 17 16. Mindszent 1 3 22 13—98 6 Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság- Nagyszénás! SK 1—1 (1—0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Dajka. Gyomaendrőd: Halász — Karácsony, Hegedűs, Sárosi, Bélteki, Janis, Farkas, Lipták, Forgács (Tóth M.), Orovecz, Illyés (Dobó). Játékos edző: Ha­lász Ferenc.Nagyszénás:Bordás — Sarkadi, Zábrák, Brachna, Boér (Kvasznovszki), Trabak, Basiu, Lakatos, Árgyelán, Hor­váth, Hegedűs (Varga). Játékos edző: Kvasznovszki József. Óriá­si csalódást okoztak híveiknek a hazaiak. A lelkes vendégek rá­szolgáltak az egy pontra. G.: Orovecz a 19., ill. Varga a 83. percben. Jó: a hazaiak közül sen­kit sem lehet kiemelni, ill. Basiu, Horváth. (Gardi Tamás) Battonyai TK— Mezőkovácsháza 2—1 (1—1) Battonya, 400 néző. V.: Makai. Battonya: Kunos — Magyar, Fekete, Ménesi, Simon, Molnár, Putnoki (Daróczi), Kovács, Má­kos A. (Sztán), Mákos Á. Pilán (Zsóri). Edző: Juhász Zoltán. Mezőkovácsháza: Bíró — Mé­száros, Hovorka, Ale, Kakuszi, Török, Matkócsik, Zámbori (Gigacz), Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. A sportszerű mérkőzésen végig mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, de gólhelyzeteik nagy ré­szét nem tudták értékesíteni. G.: Kovács a 15., Zsóri a 47., ill. Varga a 10. percben. Jó: Molnár, Ménesi, Kovács, ill. Bíró (a mezőny legjobbja), Mészáros, Hovorka, Varga. (Lukács Ist­ván) Mezőhegyes! SE—Doboz 1-2 (1-1) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Gyekiczki. Mezőhegyes: Szil­va—Roszkos, Kopócs, Lovász, Trungel (Gödé), Kolozsi, Var­ga, Engelhardt, Kindel, Balogh (Antal), Farkas. Edző: Kozák István Dohé Bikádi — Lukucz, Benedek, Nagy, Furák, Kiszely, Békési, Képíró, Ba­logh, Kiss, Skumáth. Edző: Zsigmond Károly. A mezőhe- gyesi csapat egy bajnokságra való gólhelyzetet puskázott el a 90 perc alatt. A vendégek két­szer lépték át a hazaiak térfelét, melyből két szerencsés gólt is lőttek. Kitűnő játékvezetés. G.: Kolozsi az 5., ill. Balogh a 40., Képíró a 85. percben. Jó: Kolo­zsi, Varga, ill. a jól védekező egész vendégcsapat. (Perlaki János) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Kurucz. Medgyesegyháza: Relu —Kuzma, Juhász, Zsurzsucz G., Holecz, Petmzsán, Pintér, Te­mesvári, Gubcsó (Szabó), Zsur­zsucz Z., Mocsári L. (Mocsári A.). Megbízott edző: Benczik Já­nos. Jamina: Stumpf — Szűcs, Fehérvári, Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth (Mihály), Szarvas, Nagy (Szelei), Bagyinka, Belicza (Garai). Edző: Turcsek Zoltán. Az erősen átszervezett és megfia­talított medgyesi csapat óriási lel­kesedéssel és jó játékkal, 0—1- ről fordítva, megérdemelten nyert. Jó játékvezetés. G.: Juhász a 75., Szabó a 77., ill. Szarvas a 62. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Schneider, Szarvas, Bagyinka. (Németh István) Csabacsűd—Kamut SK 2-1 (1-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Magi- nyecz. Csabacsűd: Balatoni — Valencsik, Brlázs, Gulyás, Gombár, Varga J., Pillár, Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénáit. Edző: Petykó Márton. Kamut: Vidovenyecz — Hajdú, Tóth, Bokor (Scháffer), Gézárt, Bo- tyánszki, Antmann, Rácz, Gaj­dács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Mindkét csapatnak több gólszerzési lehetősége volt a mérkőzésen, megérdemelt hazai győzelem született. G.: Varga J. a 20., Lén árt az 53., ill. Gurbai a 60. percben. Jó: Jelen, Urban­csok, Balatoni, ill. Hajdú, Ba­logh, Atmann. (Szilágyi Mihály) Békéscsabai MÁV—Gyoma FC 1-6 (1-2) Békéscsaba, 200 néző. V.: Brusznyiczki. MÁV: Karács — Kondacs, Lipták V., Bányik, Pozsár, Tobai (Kovács), Galo- vicz Z., Deák (Osgyán), Nyári, Tóth A. (Gál), Hürkecz. Edző: Braun Attila. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Mázán (Pribojszki), Hunya (Gardi), Kovács, Somo­gyi, Plástyik, Igricz, Holló, Gu­bucz, Tóth Zs. (Zsombok). Edző: Durucskó Péter. A hazaiak bün­tetőt hibáztak, de Hürkecz a 10. percben már előnyhöz juttatta a vendéglátókat. A vendégek nem adták föl, rutinosan játszottak és biztos győzelmet arattak. Jó já­tékvezetés. G.: Hürkecz a 10., ill. Tóth Zs. a 40. és az 50., Kovács a 45., Holló a 60. és a 80., Zsombok a 85. percben. Jó: a hazai csapat­ból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill, Tóth Zs., Plástyik, Ko­vács, Holló. (G. Gy.) Orosházi MTK—Békési FC 0-1 (0-1) Orosháza, 200 néző. V.: Klembucz. OMTK: Tóth I. — Füredi, Tarján, Erzsiák, Zalai, Szlopóczki, Sebők (Szabó), Tóth-Kása, Deák (Sin), Bányik, Közgyűlés és ankét Gyulaváriban A megyei III. osztályú labda­rúgó-bajnokság Északi cso­portjában szereplő Gyulavári Vállalkozók FC május 28-án, kedden 18.30órakorakastély épületében közgyűléssel egy­bekötött szurkolói ankétot tart, amelyre várják a klub tagjait és szimpatizánsait. Lovas (Mórocz). Edző: Papp Imre. Békés: Molnár — Jánosi, Varga, Kondacs, Lipták, Fehér, Kocsány, Pálfi, Horváth, Mazula (Fekete), Nagy. Edző: Zsíros György. A nagy akarással küzdő OMTK ezúttal nem tudta megis­mételni előző hazai jó játékát, mi­vel az akarás görcsössé vált, és a szerencsével is hadilábon álltak a hazaiak. G.: Pálfi a 16. percben. Jó: Füredi, Tarján, ill. Kondacs, Fehér, Kocsány. (Selmeczi László) Elek SK—Szeghalom SC 3- 1 (2-1) Elek, 500 néző. V.: Varga F. Elek: Botás — Sipos, Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Bo- ruzs, Tapasztó, Gál (Uhrin), Papp (Szűcs), Sarkadi. Edző: Fodor Sándor. Szeghalom: Nagy — Macskin, Tóth, Szabó I., Barna, Kun (Nemes), Kovács, Baranya (Fürj), Szabó II., Kozák, Zsom­bok. Edző: Búza Barna. Tovább folytatja kitűnő szereplését a he­lyi csapat, magabiztos, kitűnő já­tékkal nyert az eleki együttes a mezőnyben jól játszó és sportsze­rűen küzdő vendégek ellen. A szép számú publikum tapssal ju­talmazta a hazaiak játékát. G.: Gál az 5., Tapasztó a 30., Kohut a 70. (11-esből), ill. Szabó II. a 29. percben. Jó: az egész hazai együttes, ill. Nagy, Macskin, Ko­vács, Szabó II. (Hotya Mihály) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Barátság—Nagyszénási SK 4— 2. Battonyai TK—Mezőko­vácsháza 3—1. Mezőhegyesi SE—Doboz 12—1. Medgyes­egyháza—Jamina-Patrick SE 0—6. Csabacsűd—Kamut SK 2—43. Békéscsabai MÁV—Gyo­ma FC 6—1. Orosházi MTK— Békési FC 0—1. Elek SK— Szeghalom SC 4—1. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 16 5 5 55—33 53 2. Békés 16 2 8 53—31 50 3. Barátság 13 8 5 40—22 47 4. Csabacsűd 13 5 8 56—38 44 5. Szeghalom 13 5 8 45—47 44 6.Jamina 12 7 7 49—30 43 7. Elek 13 4 9 45—35 43 8. M.egyháza 12 5 9 39—31 41 9. Gyoma 10 8 8 41—27 38 lO.M.hegyes 9 4 13 33—38 31 11. Kamut 7 9 10 23—33 30 12.Bcs. MÁV 8 3 15 33—45 27 13. Nagyszénás 6 8 12 30—40 26 14. Doboz 7 4 15 35—63 25 15. OMTK 5 5 16 26—56 20 16.Mk.háza 4 6 16 27—61 18 © Dávidok és Góliátok Az elmúlt hét végén rendezték meg a Dávid és Góliát futballcso- portok ez évi bajnokságát Békés­csabán, a MÁV Csányi utcai sporttelepén, ahol 37 csapat hat­száz futballpalántája lépett a gyepre. A rendezvényen 58 mér­kőzésen mérték össze tudásukat az általános iskolások. A három korcsoport döntőjében végül is békéscsabai győzelmek szület­tek. Az egész napos futballtomán öt pályán zajlottak a mérkőzések. A selejtezőkben várakozáson felül szerepeltek a gerlaiak, a kondorosiak, a mezőberényiek, de a Békési Dr. Hepp Ferenc Ál­talános Iskola csapatai is. Utóbbi- aloiál nem véletlenül volt a jelszó „Izzé-porrá tömi az ellenfelet!”, még ha senki sem ilyen szellem­ben focizott. A legkisebbeknél, az 1—2. osztályosok csatározásaiban a mezőberényiek csapatában egy lófarkas szőke hölgy cikázott ide- oda a pályán, mégpedig Wagner Marina, a Mezőberényi 2. Számú Általános Iskola másodikos tanu­lója, akin igazán nem múlott a még eredményesebb szereplés: — Nehéz beférni a fiúk közé, akik meg is mondták nekem, hogy csak akkor játszhatok, ha jobb leszek náluk. Kajlik Péter tanár bá’ biztatására két éve is­merkedem a focival, s igyekszem is nagyon! —jegyezte meg a csa­tárposzton leginkább jeleskedő kislány. A 3—4. osztályosok versen­gése során két békéscsabai isko­la, a 2. számú és a József Attilá- sok vívtak végső csatát. A végig iramos találkozón hetesek dön­töttek az Irányi utcaiak javára. Persze nem véletlen, hogy sze­retik a futballt az Irányi utcában, hiszen Csató Sándor és Szenti Zoltán edződuó irányításával is­merkednek a sportággal a negye­dikesek, mi több, az 1—2. osztá­lyosoknál ugyanígy besegít Baji Tamás és Szarvas János is az Előrések közül. Az 5—6. osztá­lyosok küzdelmében a legutóbb Puma Kupa győztes, országos döntős Madách A csapat vere- kedte be magát a döntőbe a leg­biztosabban. Az is az Előre Focisuli eredményességét mutat­ja, hogy a fináléban a B együttes­sel mérkőztek a végső sikerért. A ’95—96 évi bajnokság végered­ménye. 1—2. osztályosok: 1. Békés­csabai Szabó Pál Téri Általános Isko­la, 2. Kondoros, 3. Gerla. Gólkirály: Hanyecz Henrik (Kondoros) 4 góllal. 3—4. osztályosok: 1. Békéscsabai 2. Számú Általános Iskola, 2. Békéscsa­bai József Attila Általános Iskola, 3. Belvárosi Általános Iskola és Gimná­zium. Gólkirály: Lakatos Róbert (Mezőberényi 2. Számú Általános Is­kola) 7 góllal. 5—6. osztályosok: 1. Békéscsabai Madách Utcai Általános Iskola A, 2. Madách B, 3. Békéscsabai 2. Számú Általános Iskola. Gólkirály: Tóth József (Békéscsabai 11. Számú Általános Iskola) 5 góllal. (gyurkó) Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 27. fordulóban következik. Június 1., szombat 17.00 óra: Kiskunfél­egyháza—Mezőberényi FC, Szarvas—Kalocsa, Szegedi VSE— Szegedi EAC. Június 2., vasárnap 17.00: Kiskundorozsma—Tót­komlósi TC, Kunbaja—Makó, Kisszállás—Gyula-Kanton FC, Baja—Szentes, Kiskőrös—Mindszent. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában következik. Június 1., szombat 17.00 óra: Mezőkovácsházi TE— Mezőhegyesi SE, Szeghalom SC—Csabacsűd, Doboz—Medgyes- egyházi SE. Június 2., vasárnap 17.00: Békési FC—Nagyszénási SK,KamutSK—Battonyai TK, Jamina-Patrick SE^—Gyomaend­rődi Barátság SE, Orosházi MTK—Békéscsabai MÁV, Élek SK— Gyoma FC. Góltotó A Reebok teljes nyári kollekciója megérkezett ÁRUHÁZ Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 1. Magyarország—Olaszország 2. Orosházi MTK—Békéscsabai MÁV Név: Cím: A múlt héten a főmérkőzést, a Békéscsaba— Kispest találkozót (1—0) huszonhárom olva­sónk találta el, közülük a következő három he­lyes megfejtő nyert a sorsoláson: Máté Sándor, Szeghalom, Dózsa u. 6., özv. Vantara Jánosné, Békéscsaba, Halász u. 11., Vendlóczki István, Nagyszénás, Bajcsy Zs. u. 67. Valamennyien egy-egy 1800 forint értékű pólót nyertek a játék szponzora, a Hetes Kft., valamint kiadónk, a Népújság Kft. jóvoltából, amelyet a békéscsabai sportáruházban (Munkácsy u. 11.) vehetnek át személyesen. A héten nemzetközi és hazai bajnoki labdarú­gó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is egy-egy pólót nyerhetnek a helyesen tippelők közül a legszerencsésebbek. Az e heti tippeknek május 31-éig, péntekig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljut­tathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivágott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!”