Békés Megyei Hírlap, 1996. május (51. évfolyam, 101-126. szám)

1996-05-20 / 117. szám

1996. május 20., hétfő #BÉKÉS MEGYEI HÍRLAp­sport © Idegenben nyertek a herényiek Jól hajrázik a Békés Labdarúgó WB III Szarvas—Makói FC 2—2 (2-0) Szarvas, 500 néző. V.: Heibl. Szarvas: Zana — Bencsik, Vel- ky, Darida, Hóbei (Moldván) — Kontér, Demjén, Truczka, Ben- cze — Bány (Klimaj), Závoda (Nagy F.). Edző: Koltai Lajos. Makó: Hímer — Mező, Anda (Kondacs), Kis, Bálint — Mik­lós, Ferenczy, Leindler, Frank (Bárány) — Bódi (Márki), Kar­sai. Edző: Kolozsvári János. 13. perc: Bányt buktatták a 16-os előtt, a szabadrúgást Dem­jén a jobb kapufára rúgta, onnan a labda a hálóba pattant, 1—0. 38. perc: Gyors szarvasi kont­ratámadás után Bencze ugrott ki, és mintegy 14 méterről a rövid— jobb alsó sarokba rúgta a pettyest, 2—0. 52. perc: Miklós (szerintünk) feldobta magát a 16-oson belül. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőnek Márki futott neki, és Zana bravúrosan lábbal védett. 68. perc: Az állandóan sza­bálytalankodó Mezőt a játékve­zető második sárga lapja után ki­állította. 75. perc: A szarvasi kapu előtt pattogott a labda, és Miklós hat méterről Zana fölött a bal sarokba ívelt, 2—1. 77. perc: Márki vezetgette a labdát, majd nagy erővel a 16- osról a jobb sarokba bombázott, 2—2. Feltűnően jól és magabiztosan kezdtek a szarvasi fiatalok, és az első játékrészben teljesen megér­demelt kétgólos vezetést szerez­tek. Szünet után még 2—0-s ál­lásnál Truczka eldönthette volna a mérkőzést, teljesen egyedül ment a kapura, de az abszolút gólhelyzetben a bal kapufa mellé lőtt. Óriási meglepetés volt ezu­tán, hogy az emberhátrányban játszó vendégek két gólt is tudtak rúgni, amely egyértelműen takti­kai hibák következménye. Jó: Zana, Velky, Bencze, ill. Anda, Bálint, Ferenczy. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Makói FC 1—0. Kalocsa—Gyula-Kanton FC 2-2 (0-1) Kalocsa, 600 néző. V.: Bánócz- ky. Kalocsa: Gojtán — Iván, Aradi, Mácsai, Bolvári (Balogh) — dr. Koch, Sári, Farkas, Kiss (Sztankov) — Fekete (Unyi), Kovács. Edző: Hayerbacher Fe­renc .Gyula :Such —Dávid (Mé­hes), Burai, Pápa, Tamási — Gajdács (Szilágyi), Démusz, Kurucz, Szegedi — Gyura, Bíró (Papp). Edző: Szentléleki Béla. 6. perc: Bal oldali szabadrú­gás után Szegedi elé került a lab­da, akinek lövése a kapuson meg­pattanva jutott a hálóba, 0—1. 20. perc: Sári kezezésért sárga lapot kapott, s mivel volt már egy ilyen színűkártyája, jöttapiros is. 56. perc: Dr. Koch betört a 16- oson belülre, ahol Burai és Pápa közösen lerántották az egykori ferencvárosi játékost. A 11-est Kovács előbb a kapusba lőtte, majd a visszapattant labdát a há­lóba vágta, 1—1. 70. perc: Szegedi szabályta­lankodott, s ezért sárga lapot ka­pott, s mivel már volt ilyen lapja, idő előtt mehetett zuhanyozni. 80. perc: Gyura húzta meg a jobb szélen a hazai védelmet, be­adását Méhes kapta, akinek lövé­se egy védőn megpattan va jutott a kapuba. 1—2. 83. perc: Koch 18 méteres, csavart szabadrúgása a bal kapu­fáról vágódott a hálóba. 2—2. A jó iramú, változatos mérkő­zésen két jól felkészített csapat találkozott a nagy melegben. A korai gyulai gól és Sári kiállítása után hátrányba kerültek a hazai­ak, de nagy akarással kiegyenlí­tették az emberhátrányt. A hajrá­ban megfogyatkoztak a vendé­gek is, így igazságos döntetlen született. Jó: az egész hazai csa­pat, ill. Such, Pápa, Kurucz, Gyu­ra. Ifjúságiak: Kalocsa—Gyula- Kanton FC 1—0. Kunbaja—Mezőberényi FC 1_3 (0-0) Bácsalmás, 300 néző. V.: Ke­resztúri. Kunbaja: Hebők—Pá­losi, Novák (Schindler), Miskol­ci, Evanics — Csoszics, Wettste- in, Kákonyi, Veres (Sánta) — Barna Z., Nuszpl. Edző: Sári András. Mezőberény: Steiger­wald — Sajben, Ottlakán, Pecze, Krecsmarik (Kukely) — Litausz- ki, Laurinyecz, Hegedűs, Lenkeft (Mohovics) — Kelemen, Da- rócz. Edző: Litauszki Pál. 50. perc: Büntetőhöz jutottak a hazaiak, amelyetKákonyiérté- kesített, 1—0. 58. perc: Egy jobb oldali szögletrúgás után Krecsmarik középre fejelt, s az érkező Kele­men három méterről a kapuba lőtte a labdát, 1—1. 71. perc: Kelemen bal oldali beadását Darócz a kapu jobb ol­dalába fejelte, 1—2. 74. perc: Kelemen lövése a kapusról kipattant, s az érkező Litauszki a hálóba lőtt, 1—3. Kiegyenlített küzdelem folyt az első félidőben, hol az egyik, hol a másik kapu került veszély­be. Szünet után büntetőből veze­tést szerzett a hazai együttes, de a lelkes herényiek nem adták fel, s Kelemen vezérletével, gyors kontratámadások után teljesen megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Jó: a hazai csapatból senkit sem lehetkiemelni, ill. Ke­lemen (a mezőny legjobbja), de az egész vendégcsapat dicsérhe­tő. Ifjúságiak: Kunbaja—Mező­berény iFC 2—3. Kisszállás Csont FC— Tótkomlóst TC 6—1 (2—1) Kisszállás, 700 néző. V.: Varga. Csont FC: Tüskés — Cimburo- vics, Kovács I, Schuchmann — Takó, Váczi, Gubucz, Kovács J. — Szauer, Szénási, Adám. Edző: Szabó Gábor. Tótkomlós:Tentis — Pásztor I., Pásztor II., Tóth- abonyi, Kálmán — Buczholcz, Sümeghy, Bischof (Kovács), Dá­vid (Diószegi) — Elek, Bakai. Edző: Matajsz Pál. 12. perc: Szauer nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1—0. 35. perc: Takó kicselezte a védőt, majd a kapust, s a jobb alsó sarokba gurított, 2—0. 40. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Bakai kézzel ütötte a kapuba a labdát, de a bíró megad­ta a gólt, 2—1. 42. perc: Elek szándékosan belerúgott Vácziba, ezért kiállí­tották. 72. perc: Szaueregy csel után a bal alsó sarokba gurított.3—1. 75. perc: Gubuczbiztosan ér­tékesítette a Váczi felvágásáért megítélt büntetőt. 81. perc: Cimburovics a te­hetetlen kapus mellett a hálóba lőtt, 5—1. 85. perc: Szauer látványos gólt szerzett, 6—1. Az első félidőben még tartotta magát a komlósi csapat, de szünet után kidomborodott a hazaiak na­gyobb tudása, és a minden csapat­részében jobb teljesítményt nyúj­tó Csont FC megérdemelten nyerte a találkozót. Jó: Szauer (a mezőny legjobbja), Takó, Váczi, Gubucz, ill. Tentis, Bakai. Ifjúságiak: Kisszállás Csont FC—T ótkomlósi TC 2—3. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Szentes 8—1 (5—1), Kiskőrös—Baja 4— 1 (0—1), Kiskunfélegyhá­za—Szegedi EAC 4—2 (2—1), Kiskundorozsma—Mindszent 5— 0(2—f>). Megyei I. osztály Gyónta FC—Orosházi MTK 3-1 (2-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Fe­jes.Gyoma:Hajdú—Munkácsi, Gonda, Mázán, Kovács, Somo­gyi, Plástyik, Gardi (Zsombok), Holló, Gubucz, Tóth. Edző: Durucskó Péter. Orosháza: Tóth I. — Sebők, Tarján, Dobi, Szlo- póczki, Frankó, Tóth II. (Szűcs), Erzsiák (Zalai), Farkas, Bányik, Lovas (Szabó). Edző: Papp Imre. Szép gólokat szerezve, magabiz­tosan győzött a hazai csapat. G.: Tóth a 20., Holló a 30., Zsombok a48., ill. Tarján a 70. percben. Jó: Holló, Tóth, ill. Tóth I., Dobi. (Gardi Tamás) Szeghalom SC—Békéscsabai MÁV 2-2 (0-1) Szeghalom, 300 néző. V.: Benyovszki. Szeghalom: Nagy — Macskin (Fürj), Tóth, Szabó L., Földi, Szabó S., Kovács, Bara­nya (Barna), Kun, Kozák, Zsombok. Edző: Búza Barna. MÁV: Karács — Nyári, Prekop, Galovicz, Tóth A., Lipták, Po- zsár, Osgyán, Hürkecz, Deák, Tobai. Edző: Braun Attila. Köze­pes színvonalú, küzdelmes mér­kőzésen a hazai csapat győzelmét a jó napot kifogó vendégkapus­nak sikerült megakadályozni. Igazságos döntetlen. G.: Zsom­bok az 55., Barna a 85., ill. Hür­kecz a 38., Tóth A. a 75. percben. Jó: Kozák, Baranya, Zsombok, ill. Karács, Tóth Á., Pozsár, Hürkecz. Mezőkovácsházi TE— Csabacsűd 1—1 (1—2) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Varga. Mezőkovácsháza: Bíró (Kapus) — Mészáros, Hovorka, Szöllősi, Kakuszi, Török (Ale), Matkócsik, Zámbori (Zábrák), Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Csabacsűd: Balato­ni — Valencsik, Balázs, Gulyás (Mizik), Gombár, Varga J., Pillár, Varga T., Urbancsok (Adamik), Jelen, Lénárt (Kon­dacs). Edző: Petykó Márton. A minden csapatrészben jobban játszó vendégcsapat rászolgált a három bajnoki pontra. A hazaiak helyzete ebben az osztályban egyre kilátástalanabb. Jó játékve­zetés. G.: Hovorka a 40., ill. Var­ga J. a 21., Hovorka (öngól) a 27., Urbancsok a 66., Varga T. a 76. perc ben.Jó: Hovorka, Mészáros, Zábrák, ill. Valencsik, Gombár, Varga T.(B.J.) Jamina-Patrick SE— Mezőhegyesi SE 0—2 (0—2) Békéscsaba, 100 néző. V.: Záb­rák. Jamina: Stumpf — Szűcs, Szelei (Bagyinka), Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth, Szarvas, Nagy (Melis), Belicza, Garai. Edző: Turcsek Zoltán. Mezőhegyes: Szilva — Rosz- kos, Kopócs (Dénes), Lovász, Trungel (Halász), Kolozsi, Gödé, Engelhardt, Kindel, Antal (Ber­ki), Farkas. Edző: Kozák István. A többjátékosát nélkülöző hazai csapatnak csak meddő mezőny­fölényre tellett. A védelmüket megerősített vendégek ritkább el­lentámadásai mindig gólveszé­lyesek voltak. Kolozsi távoli gól­jai élményszámba mentek. At egyik kapásból 25 méterről aj óbb alsó, a másik szabadrúgásból, mintegy 30 méterről a jobb felső sarokba vágódott. G.: Kolozsi a 12. ésa 13.percben. Jó:ahazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Kolozsi (a mezőny legjobbja), Szilva, Lovász, Kindel. (Ravasz Pál) Doboz—Battonyai TK 3—2 (1-2) Doboz, 100 néző. V.: Bócsik.Do- boz: Bikádi —- Bánszki, Bene­dek, Nagy, Bottó, Kiszely, Béké­si, Balog (Lukucz), Provosinszki, Kiss, Skumáth (Schilling). Edző: Zsigmond Károly. Battonya: Lakatos — Fekete, Molnár, Pi- lán, Ménesi, Kovács, Árgyelán (Daróczi), Sztán, Zsóri, Mákos Á., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. A hazai csapat rácáfolt a tabellán elfoglalt helyezésére, és a gyenge napot kifogó bajnokaspiráns Bat- tonyát egy fordulatokban gazdag mérkőzésen megérdemelten győzte le. G: Békési a 10., Kiszely a 60., Bánszki a 70., ill. Árgyelán a 25., Sztán a 26. perc­ben, Jó : az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senkit sem le­het kiemelni. (Zsigmond Attila) Békési FC—Gyomaendrődi Barátság 3—1 (1—0) Békés, 800 néző. V.: Gulyás. Bé­kés: Molnár — Kürti (Baukó), Varga, Lipták Gy., Kondacs, Fe­hér, Mazula (Fekete), Pálft, Hor­váth, Nagy I., Nagy Z. Edző: Zsí­ros György. Barátság: Halász— Csikós, Karácsony, Sárosi, Bélteki, Hegedűs, Dobó (Tóth), Lipták M. (Orovecz), Forgács, Janis, Ilyés (Bócsik). Játékos edző: Halász Ferenc. Rangadó­hoz méltó, színvonalas, nagy ira­mú játék folyt a pályán. Ahazaiak bizonyultak jobbnak, mert sze­rencsésen ötvözték a rutint és a fiatalos lendülétet. G.: Horváth a 18., a 70., Nagy I. a 66. percben, ill. LiptákM. a60. percben. Jó:az egész hazai csapat, ill. Bélteki, Lipták M., Janis. (Nagy Mihály Tibor) Nagyszénás! SK— Medgyesegyháza 2—1 (0—1) Nagyszénás, 300 néző. V.: Egeresi I. Nagyszénás: Bordás — Sarkadi, Zábrák, Brachna, Boér, Trabak, Basiu, Árgyelán, Kvasznovszki (Horváth I.), Var­ga Zs. (Horváth Zs.), Hegedűs. Játékos edző: Kvasznovszki Jó­zsef. Medgyesegyháza: Relu — Zsurzsucz, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Temesvári, Szabó, Mo­csári A. (Mocsári L.), Vágási (Petruzsán), Fürj. Edző: Bíró Géza. A vendégek egygólos ve­zetéssel meccset szerettek volna nyerni, de az időhúzó taktika nem jött be, így a hazaiak a hosszabbí­tásban lőtték a győztes gólt. G.: Horváth Zs. (11-esből) a 80., Brachna a 91., ill. Kovács a 38. percben. Jó: Brachna, Varga Zs., Árgyelán, ill. Juhász, Temesvári. (Benkő László) Kamut SK—Elek SK 1-3 (0-0) Kamut, 250 néző. V.: Szabó. Ka­mit Vidovenyecz — Hajdú, Hankó, Bokor, Gézárt, Botyánsz- ki (Tóth), Antmann, Rácz, Gaj­dács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Elek: Botás — Sipos, Ko- hut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Borúzs, Tapasztó, Gál (Uhrin), Papp (Szűcs), Sarkadi. Edző: Fo­dor Sándor. Küzdelmes mérkő­zésen kiegyenlített első félidő után a hazaiak vezetést szereztek. A gól után a vendégcsapat na­gyobb sebességre kapcsolt, és a maguk javára fordították a mérkőzést. G.: Gurbai a 65., ill. Gál a 75., Cziczeri a 80., Szűcs a 90. percben. Jó: Hajdú, Hankó, ill. Botás, Gál, Séllei. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Gyoma FC—Orosházi MTK 2—1, Szeg­halom SC—Békéscsabai MÁV 1—3, Mezőkovácsházi TE— Csabacsűd 0—1, Békéscsabai Jamina-Patrick SE—Mezőhe­gyesi SE 0—2, Doboz—Batto­nyai TK 0—2, Békés—Gyoma­endrődi Barátság 2—0, Nagyszé- nási SK—Medgyesegyháza 3— 4. Kamut SK—Elek SK0—5. ,, i • - .v V TV­- ■* * ' '■» \ - - » » «& • ' Meglepetésre a sötét mezes hazaiak Dobozon legyőzték a listavezető fehér nadrágos battonyaiakat. Doboz—Battonyai TK 3—2 FOTÓ: SUCH tamás A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Kecskeméti RSC—III. kér. TVE 2—1, Hat­van—Salgótarján 2—0, Kecskeméti TE—Gödöllő 1—0, Eger—Tiszakécske 0—1, Kazincbarcika—Nyíregyháza 2—2, Sényő—Diósgyőr 1—6, Tiszavasvári—Kábái Cukor FC 1—2, Hódmezővásárhely—Hajdúnánás 0—1. Nyugati csoport: Tatabánya—Paks 0—1; Matáv Sopron— Veszprém 4—0, Kaposvár—Budafok 2—0, Érd—Siófok 1—4, Nagykanizsa—Mohács 1—1, Dunaújváros—-Százhalombatta 2—2, BKV Előre—Soproni LC 2—2, Balatonfüred—Keszt­hely 3—1. i Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 25 18 4 3 65—20 58 2. Kiskunfélegyháza 25 16 4 5 67—29 52 3. Makói FC 25 15 5 5 61—25 50 4. Gyula-Kanton FC 25 14 5 6 40—28 47 5. Kisszállás Csont FC 25 14 4 7 55—30 46 6. Kalocsa 25 12 8 5 58—24 44 7. Szegedi VSE 25 12 2 11 49—37 38 8. Kiskőrös 25 9 10 6 34—25 37 9.Tótkomlósi TC 25 10 5 10 30—40 35 10. Baja 25 10 4 11 40—36 34 11.Szegedi EAC 25 7 7 11 36—49 28 12. Kunbaja 21 7 5 13 35—51 26 13. Mezőberényi FC 25 6 4 15 27—49 22 14. Szarvas 25 4 6 15 20—46 18 15. Szentes 25 3 8 14 20—56 17 ló.Mindszent 25 1 3 21 12—96 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 26. fordulóban következik. Május 25., szombat, 17.00 óra: Szegedi EAC—Kiskundorozsma. Május 26., vasárnap, 17.00: Gyula-Kanton FC—Kunbaja, Mezőberényi FC— Kisszállás, Makó—Kalocsa, Tótkonilósi TC—Kiskunfél­egyháza, Szentes—Kiskőrös, Baja—Szarvas, Mindszent— Szegedi VSE. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójá­ban következik. Május 25., szombat, 17.00: Gyomaendrődi Barátság SE—Nagyszénási SK, Battonyai TK— Mezőkovácsházi TE, Mezőhegyesi SE—Doboz. Május 26., vasárnap, 17.00: Medgyesegyházi SE—Jamina-Patrick SE, Csabacsűd—Kamut SK, Békéscsabai MÁV—Gyoma FC, Orosházi MTK—Békési FC, Elek SK—Szeghalom SC. A megyei bajnokság állása 1.Battonyai TK 25 15 5 5 53­-32 50 2. Békési FC 25 15 2 8 52—31 47 3. Gyomaendrődi Barátság 25 13 7 5 39­-21 46 4. Szeghalom SC 25 13 5 7 44—44 44 5. Jamina-Patrick SE 25 12 7 6 48­-28 43 6. Csabacsűd 25 12 5 8 54—37 41 7.ElekSK 25 12 4 9 42­-34 40 8. Medgyesegyháza 25 11 5 9 37­-30 38 9.Gyoma FC 25 9 8 8 35­-26 35 10. Mezőhegyesi SE 25 9 4 12 32­-36 31 ll.KamutSK 25 7 9 9 22­-31 30 12. Békéscsabai MÁV 25 8 3 14 32—39 27 13. Nagyszénási SK 25 6 7 12 29­-39 25 14. Doboz SK 25 6 4 15 33—62 22 15. Orosházi MTK 25 5 5 15 26—55 20 16. Mezőkovácsháza 25 4 6 15 26—59 18