Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-09 / 83. szám

1996. április 9., kedd SPOKl V.U*SV' Továbbra is várat magára a győzelem Békéscsabai Előre FC—Zalaegerszegi TE 1—1 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Puhl (Hamar, dr. Bozóky). Békéscsaba: Udvarácz 0 — Csató 6 — Kovács 5, Balogh 7 — Fodor 5, Sándor 5, Filipovics 4, Puskás 4, Kasik 6 — Kulcsár 5, Szarvas 5. Edző: Pásztor József. Zalaeger­szeg: Vlaszák 0 — Szabó I. Zs. 6 — Csóka 6, Horváth J. 5 — Horváth A. 5, Lendvai 5, Balog 5, Szabó II. Zs. 4, Németh 6 — Preisinger 5, Sebők 5. Edző: Madár Gábor. Csere: Sándor helyett Szenti (4) a szünetben, Szabó II. Zs. h. Szabó Z. (-), Lendvai h. Kocsárdi (-) mindkettő a 62., Filipovics h. Major (-) a 70., Balog h. Horváth Gy. (-) a 77., Kulcsár h. Szabados (-) a 79. percben. Gólszerző: Csató a 23., Horváth Gy. a 86. percben. Sárga lap: Sebők (reklamálásért) a 22., Kovács (szándékos kezezé- sért) az 51., Szenti (Preisingert hátulról elgáncsolta) az 54. perc­ben. Szögletarány: 5:2 (4:1). AKOtásJ GUMICENTRUM Békés, Szent Pál sor 1. Tel.: Oó (6<5| 341-447, 341-798. Gumiköpenyek, ­akkumulátorok, § perforált lemezek. 5 Fodor Tibor a hét első felében betegeskedett, majd az első edzé­sen ráadásul meghúzódott. Pén­teken próbálkozott először moz­gással, majd némi csontkovácsi segédlettel vállalta a csapata szá­mára fontos találkozót. 1. perc: Fodor jobb oldali be­adása az oldalhálóban landolt. 18. perc: Egy jobb oldali be­ívelést Filipovics bólintott fölé a 11 -es pont tájékáról. 20. perc: Lendvai jobb oldali beemeléséből Németh a földre fejelte a labdát, a felpattanót Ud­varácz könnyedén vette birtokba. 21. perc: Szarvas visszagurí- tását Puskás rosszul találta el, így hazaadásszerűen gurult a labda Vlaszák ölébe. 23. perc: Szarvas bal oldalról szögletet végzett el, a jobb kapu­fával szemben álló Csató az ötö­sön megcsúsztatta a labdát, amely élesen a bal sarokba vágó­dott, 1—0. 29. perc: Kulcsár ellopta a labdát Horváth Józseftől, ám rö­vid vágta után erősen kisodró­dott, és jobbról a kapu fölé lőtt. 30. perc: Preisinger a kapuval szemben, a 16-osról gyengén gu­rított kapura, így Udvaráczé lett a labda. 34. perc: Horváth Attila jobb­ról élesen belőtt labdáját Preisin­ger megcsúsztatta, s az éppen csak elsuhant a jobb kapufa mel­lett. 39. perc: Balogh óriási part­dobását követően Kulcsár egye­dül húzhatott kapura, de a 16- osról fölé lőtt. 46. perc: Kulcsár bal oldali beadását Szarvas jó helyzetben a 16-osról fölé vágta. 47. perc: Szenti buktatta Preisingert a békéscsabai kaputól 26 méterre. A szabadrúgást Sza­bó I. Zs. centikkel küldte a jobb kapufa mellé. 61. perc: Balogh 22 méterről belsővel a jobb kapufa mellé lőtt. 76. perc: Németh balról, ki­sodródott helyzetben lőtt a jobb kapufa mellé. 78. perc: Szarvas lőtte be a kapu előterébe a labdát, Puskás előrevetődve, hét méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt. 80. perc: Szabados három védőt is kicselezett, de túlkombi­nált, így lövésébe a visszaérkező védők beleléptek. 81. perc: Major beadását a gólra éhes csabai támadók elől Szabó I. Zs. vágta a saját kapuja fölé. 84. perc: Preisinger a 16-osról a kapu fölé emelt. 86. perc: Németh jobb oldali szögletét kivágták a csabai vé­dők, Kocsárdi jobbról remekül visszaemelt, a labda átszállt a ha­zai védők fölött, és éppen a csere­ként beállt Horváth Gyula előtt landolt, aki öt lépésről, kapásból Udvaráczot találta telibe. A ka­pusról visszapattanó labdát há­Vélemények . Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 20. fordulójában kö­vetkezik. Április 13., szom­bat: PMFC—ÚTÉ, 15.00 óra. Stadler FC—Vasas, 16.30. MTK—DVSC, 17.00 (tv-mérkőzés). Csepel— Vác, 19.00. Győr—Fehér­vár, 19.00. Ferencváros— Haladás, 19.00. ZTE—Kis­pest, 19.00. Április 14., va­sárnap: BVSC-Dreher— Békéscsabai Előre FC, 16.30. A MÉRKŐZÉS ELŐTT. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnöke: — Az egész megye óhaját mondom, amikor azt állítom, hogy győzni kell. Kovács Géza, a Békéscsaba ügyvezet elnökhelyettese: — A mindenáron való győzni akarást szeretném látni. Zahorán Görgy, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ideje lenne újra megismerni a győzelem érzését. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Az NB I-es létünk a tét. Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Sze­rény különbségű győzelmet várok, de azt nagyon. Csillag Imre, elchei labdarúgó-menedzser:—Az NB I-es tagság­hoz győznie kell az Előrének. Laurinyecz György, a Hetes Kft. ügyvezetője: — Nincs mese, nyerni kell. Németh Ottó, a Zalaegerszeg technikai vezetője: — Jó hangulat­ban szeretnénk hazatérni. Takács Péter, a Zalaegerszeg gyúrója: — Remélem, a húsvéti nyuszi legalább egy ponttal kedveskedik. Balog Zoltán, a Zalaegerszeg csapatkapitánya: — Odahaza pontszerzést várnak tőlünk. Hajmási Péter, a Zalaegerszeg tartalékcspatának edzője: — Jó passzban vagyunk, ezért egy pontot remélek. A SZÜNETBEN. Pillér Sándor, a Békéscsaba elnökhelyettese: — A hagyomány alapján és a jelen állás szerint is győzelmet várok. Láza János, a Békéscsaba egykori játékosa, elnökségi tag: — Nem játszunk jól, de most márnyerünk. Jankulár István, a Békéscsaba fegyelmi bizottságának vezetője: — Keményen meg kell küzdenünk a győzelemért. Alberti József, a Békéscsaba egykori labdarúgója:—Jó csapat a ZTE, de eredményes középpályás játékkal legyőzhető. Bit a József, a Zalaegerszeg klubigazgatója: — Az első játékrész­ben nem azt nyújtottuk, amit tudunk. A folytatásban ennél több kell! Németh Ottó:—Nagyon gyengén játszunk. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Papp László: — Öt-hat emberfórt nem adhatunk még a ZTE-nek sem. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Ezt a pontvesz­tést nem lehet megmagyarázni. Zahorán György:—Megértem már szebb húsvétot is. Németh Ottó: — A második félidei játékunkkal rászolgáltunk a pontra. rom lépésről aztán a bal sarokba lőtte, 1—1. Nagyon óvatosan kezdett mindkét csapat az első negyed órában. Jószerivel csak azt kö­vethettük, hogyan keresik meg egymást a párok. A gólerős Preisingert a fiatal Balogh Zol­tán kísérte árnyékként, míg Sebőköt Kovács fogta. A túlol­dalon Kulcsár Horváth Józse­fet kapta párnak, Szarvas pe­dig Csókát. Míg a támadó-védő párosok egymást kóstolgatták, a középpályán igyekezett mindkét csapat létszámfölényt kiharcolni — kevés sikerrel, így csapnivalóan unalmas mér­kőzés kerekedett ki. Negyed­óra után aztán némi fölényt harcolt ki a Békéscsaba, ám a szoros emberfogással játszó vendégek nem engedték őket túlságosan a kapujuk közelébe. A szöglet után jött csabai gólt követően kénytelen volt kimoz­dulni sündisznóállásából a Za­laegerszeg, ami viszont a mér­kőzés javát szolgálta, mert fo­kozódott az iram, s egyre többször pattogott a labda a kapuk előterében. Ám ahogy gyorsult a tempó, úgy gyara­podtak a hibák is, igazi kapura lövést alig jegyezhettünk föl. A szünetben a keményköté- ső, de megsérült Sándort kény­telen volt lecserélni Pásztor edző. A Zalaegerszeg ezt sem tudta kihasználni, igazán ve­szélyes támadásokat nem tud­tak kidolgozni. A zalaiak később kettős cserével próbál­koztak, de egy ideig ez sem segí­tett rajtuk, egyre idegesebben futottak az eredmény után, de csak a mezőnyben tudtak egyenrangúvá válni, támadá­saik ugyanolyan gyenge haté- konyságúak voltak, mint a bé­LUAui ii^iiauvuzatuK Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — A mai mérkőzést gólokkal kellett volna nyernünk, még akkor is, ha a 14 pályára lépő játékos közül csak Csató és Balogh nyújtott NB I-es szintű teljesítményt. A többiek nem tudom, hogyan magyarázzák meg ezt a harmatgyenge produktu­mot, mert lehet olykor gyengén játszani, de hogy sorozatban ilyen elfogadhatatlan játékot nyújtson több labdarúgónk is, ez érthetetlen mindenki számára. —A bekapott gól elkerülhető lett volna ? — Egyetlen lövés jött a kapunkra, abból is gól lett. Olyan hibát, amelyet Udvarácz elkövetett, a serdülőben sem lehet véteni. Húsz métert szállt a labda, ha határozottan kilép, övé a pettyes, s biztos, hogy nyerünk. Persze, ennél a helyzetnél a védők sem remekeltek, hiszen megpróbálhatták volna a veszélyt elhárítani. —Sándor kényszerű kiválása hozta Szenti becserélését, de ez most nem bizonyult jó megoldásnak... — Sajnos, Szentinek egyetlen jó megoldása sem volt, de ugyanezt lehet elmondani Szabadosról, aki már csak a kapussal állt szemben, s mégsem lőtt. De sorolhatnám tovább, hiszen Puskás közelről mellé fejelt... Ezek kidolgozott helyzetek voltak, s még ilyen gyenge játékkal is hozhattuk volna a kötelező három pontot. —Az elsőjátékrészbenfölényben játszott a Békéscsaba, de ugyanez nem mondható el a folytatásról. Ennek mi volt az oka? —A hirtelen feltámadt szélnek is köszönhettük ezt, noha vezettünk 1—0-ra. De nagyon gyakran nem tudtuk megtartani a labdákat, ebben Kulcsár, Szarvas és Filipovics volt a ludas. Madár Gábor, a Zalaegerszeg edzője: — Egy nagyon alacsony színvonalú mérkőzést játszottunk a Békéscsabával. A mieink idegesen és kapkodva küzdöttek, rengeteget hibáztak. A hazaiak szerencsés góllal szereztek vezetést, a második félidőben viszont siker koronázta erőfeszítéseinket. — A szünetben lélektani hátrányról beszélt, ezzel magyarázta csapata gyenge játékát... — Úgy láttam, hogy a csapat szakmai szempontból gyengén muzsikált, le volt ülve, a szünetben ezért fel kellett ráznom őket. Ez sikerült, hiszen a folytatásban valamivel harcosabbak lettünk, egyenlí­tésünk nem érdemtelen. Egyébként a döntetlennel már a mérkőzés előtt is kiegyeztem volna. —A 85. percben is hitt még a pontszerzésben ? — Most utólag nagyképűnek tűnhet, ha azt mondom, hogy termé­szetesen, de törvényszerű, hogy egyenlítettünk, ugyanis a Békéscsaba ráült az eredményre. Ezért mi többet kezdeményeztünk a második 45 percben, így megérdemelten egyenlítettünk. De mindez köszönhető annak is, hogy a cserékkel támadóbb szellemű középpályás sort alakítottam ki, ami be is jött. késcsabaiaké. A finisben elő­ször a lila-fehérek ébredtek fel, de csak két-három megvillanás erejéig. Amikor a helyi szurko­lók már elkönyvelték a hazaiak első tavaszi győzelmét, a ZTE kidolgozta első olyan helyzetét, ami kapura veszélyes volt, s amiből egyben a csereként be­állt Horváth Gyula jóvoltából pontot érő gól született. A látot­tak alapján egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Békéscsabai Előre FC—Zala­egerszegi TE 4—2 (1—0) Tartalékbajnoki-mérkőzés, Békéscsaba, 300 néző. V.: Me­zei. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Kovács K., Nagy L., Nagy K., Valentényi — Bozai, Varga (Kurilla), Kovács P., Petruzsán — Dani, Kvasz. Edző: Moós Já­nos. G. Varga, Dani, Bozai, Kurilla, ill. Sztipánovics, Tóth Z. Jó: Kovács K., Nagy L., Dani, Kovács P., Petruzsán, ill. Matus. Laposkúszásban A 35. percben rendhagyó jelenetnek lehettünk szemtanúi: Sán­dor Mátyás egy önfeláldozó mentést követően, a saját kapuja előterében, az ötös tájékán elterült. A csabai játékosok a társukat figyelték, miközben a zalaegerszegiek — kihasználva a zavart — többször tűz alá vették Udvarácz kapuját. Míg amezőnyjáté- kosok ezzel voltak elfoglalva, közben Sándor — akár egy sorkatonai kiképzésen — laposkúszásban, két könyéken kikín- lódta magát a játéktéren túlra. A sötét mezes csereként beállt Szabados Attila ezúttal sem tudott a hálóba találni. A csabai csatár felvételünkön Horváth Józseffel küzd a labdáért. Békéscsabai Előre FC—Zalaegerszegi TE 1—1 További eredmények DVSC—Pécs 1-0 (1-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Hanyecz. DVSC-Epona: Horváth D. — Va- dicska, Stuparu, Sándor Cs., Pető' — Dombi, Sándor T., Madar, Medvid (Kovács N„ 88.) — Bagoly (Nagy Zs., 52.), Ilea. Pécsi MFC: ‘ Balogh — Braun, Szabados, Bumb, Wemer (Ulrich, 52.) — Tolocsko, Jaki, Ul- veczki, Dienes — Tököli (Bujdak, 52.), Kovács Z. (Győri, 72.). G.: Sándor T. (46.). Jó: Stuparu, Sándor Cs., Pető, Madar, ill. Balogh, Szabados. Fehérvár—MTK 3—1 (1-1) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Tóth V. Fehérvár ’96 FC: Mitring — Pető, Jávorka, Bekő — Takács (Alves, 84.), Zimmermann, Dulic, Miriuta, Tóth N. (Rehák, 88.) — Horváth F., Korsós (Dvéri, 52.). MTK FC: Babos G. — Strasser, Lőrincz E., Szekeres — Babos A., Horváth Cs. (Kenesei, 78.), Elés, Tamási (Oprisan, 62.), Zsivótzkv — Csertői, Hamar. G.: Horváth F. (39.), Miriuta (64. — 11-esből), Zimmermann (81.), ill. Szekeres (6.). Kiállítva: Strasser (64.). Jó: Miriuta, Zimmermann, Takács, Horváth F., ill. Babos G., I.őrincz E., Szekeres, Hamar. Újpest—BVSC 0-0 Megyeri út, 5000 néző. V.: Molnár L. Újpesti TE: Szűcs — Bérczy — Füze­si, Sebeik — Jenei, Djordjevic (Tom­ka, 56.), Szanyó (Szili, 73.), Túri (Bel­von, 69.), Szlezák — Tiefenbach, Eg- ressy. BVSC Koszta — Csábi — Bondarenko (Zováth, 56.), Komlósi — Bükszegi, Bognár (Csordás, 62.), Komódi, Farkas, Aranyos — Orosz, Vincze. Jó: Sebők, Egressy, ill. Koszta, Ara­nyos. Vasas—Csepel 1-1 (0-1) Fáy utca, 3000 néző. V.: Vad. Vasas Casino Vigadó: Sáfár — Mónos (Vá- czi Z. a szünetben), Geress, Juhár, Jessy — Máriási, Szilveszter, Gala- schek, Simon (Pál, 66.) — Fischer, Jován. Csepel SC: Bíró — Váczi D. — Bereczki, Keresztúri — Rósa, Zombori, Vancsa (Bubcsó, 88.), Pet­rák, Medgyes — Baranyi (Tikosi, 81.), Szekeres (Tyukodi 68.). G.: Szilveszter (90.), ill. Szekeres (9.). Kiállítva: Jován (87.). Jó: Jessy, Váczi Z., ill. Zombori, Sze­keres. Vác—Győr 0—0 Vác, 2000 néző. V.: Bede. Vác FC- Samsung: Hámori — Nagy T. — Ka­sza, Vojtekovszki — Zvara (Austin, 60.), Szoboszlai (Hanyecz, 74.), Andrássy, Vén, Sándor T. (Nyikos a szünetben) — Borgulya, Mackaya. Győri ETO FC: Csaban — I .untai — Radics, Agic — Korsós, Véber, Ur- bán, Dumitrescu, Virág (Mikóczi, 75.) — Hajszán, Azotei (Moke, 71.). Jó: Nagy T., ill. Lantai. Kispest—FTC 1-0 (1-0) Bozsik-stadion, 9000 néző. V.: Juhos. Kispest-Honvéd FC: Vezér — Pló- kai, Hahn, Gabala — Argyelán, Ko­vács B. (Dubecz a szünetben). Bárá­nyos (Moses, 78.), Urbányi, Warzyc- ha, Piroska — Kabát (Herczku, 81.). Ferencváros: Hajdú — Telek — Jagodics, Hrutka — Nyilas (Szűcs a szünetben), Lisztes, Arany (Zavad- szky, 75.), Albert (Milovanovic, 31.), Nagy N. — Kuntic, Nicscnko. G.: Warzycha(28.). Jó: Gabala, Bárányos, Urbányi, ill. a ferencvárosiak közül egyetlen játé­kos teljesítménye sem érte el a köze­pes színvonalat. Az NB I-es labdarúgó baj nokság állása l.BVSC 14 4 1 38—16 46 2. FTC 13 1 5 35—17 40 3. Újpest 8 7 4 25—16 31 4. DVSC 9 4 6 27—21 31 5. Vasas 7 8 4 26—22 29 6. Kispest 7 7 5 28—22 28 7. Vác 6 8 5 31—27 26 8. Csepel 6 7 6 31—30 25 9. MTK FC 6 6 7 38—34 24 10. ZTE 6 6 7 29—33 24 11. Stadler 4 11 4 25—25 23 12. Haladás 5 5 9 18—31 20 13. Békéscsaba 3 8 8 20—30 17 14.Fehérvár 5 2 12 22—40 17 15. Győr 3 6 10 19—33 15 16. Pécs* 4 2 13 16—31 11 * = három pont levonva. Az NB I-es tudósítást készí­tette: Gyurkó Mihály, Já­vor Péter. Fotó: Such Ta­más BÉKÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; sportrovat: 451-114; Szerkesztőségi telefax: (66) 441-020. Kiadói telefax: (66) 450-198; Hirdetésvezető: Nánási János. Telefon/fax: (66) 441-311; Terjesztésvezető: Körtvélyesi Csaba. Telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DELHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft, negyedévre 1725 Ft, fél évre 3570 Ft. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068