Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-22 / 94. szám

»BÉKÉS MEGYEI HlRUP-------------------------------------------------------- SPO^-----------------------------------------------------® G yulai és berényi siker a rangadókon Békésen gyártották a gólokat Labdarúgó NB III Szarvas—Mezőberényi FC 0-3 (0-1) Szarvas, 500 néző. V.: Sipos F. Szarvas: Petrás — Majoros, Paraizs, Klimaj (Velky), Hóbei (Nagy F.) — Kugyela, Demjén, Truczka, Bencze — Bány (Ben- csik), Závoda. Edző: Koltai La­jos. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Pecze, Lenkefi—Szász, Hegedűs, Lita- uszki, Krecsmarik (Mohovics) — Darócz, Raducu. Edző: Lita- uszki Pál. 26. perc: Litauszki 22 méte­res szép szabadrúgása vezetést eredményezett a vendégeknek, 0—1. 64. perc: Raducu beadása után Szász öt méterről fejelt a szarvasi kapu közepébe, 0—2. 72. perc: Kugyelát buktatták a mezőberényi védők a 16-oson belül, a megítélt 11-est Demjén lőtte, de Steigerwald a jobb sa­roknál védte. 80. perc: Raducu állította be a végeredményt, egy 18 méteres szabadrúgás után,0—3. Jól kezdett a Szarvas, gyors és ekkor kecsegtető támadásokat vezetett. A Berény beállt véde­kezni, s csak a kontrákból veszé­lyeztetett néhányszor. A gól után kijöttek a vendégek, és bátran tá­madtak egy újabb találat remé­nyében. Tehették, mert a szarva­siaknál nem volt átütő erő. Szünet után átrendeződött a Szarvas, kitámadott, de ebből a vendégek profitáltak. A megyei alsóházi rangadón a nagyon fiatal hazai csapat túlságosan tisztelte ellenfelét, s így az történt, amit a vendégek akartak. A két csapat a tabellán elfoglalt helyéhez mél­tón, rendkívül alacsony színvo­nalú mérkőzést játszott. A Mező­berény győzelme a látottak alap­ján megérdemelt, de a gólarány túlzott, mert ennyi különbség azért nincs a két csapat között. Jó: Velky, ill. Steigerwald, Raducu. Ifjúságiak: Szarvas—Mező­berényi FC 3—0. Gyula-Kanton FC— Tótkomlós! TC 3—2 (3—0) Gyula, 700 néző. V.: Heibl. Gyu­la: Such — Resetár, Pápa, T amá- si, Démusz — Szegedi, Kurucz, Burai (Szilágyi), Gajdács (Bíró T.) — Méhes, Gyura. Edző: Szentléleki Béla. Tótkomlós: Tentis (Laczkó) — Tóthabonyi, Pásztor L., Papp, Kálmán — Ko­vács (Dávid), Bucholcz, Bischoff (Diószegi), Sümeghy — Basa, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. 12. perc: Szegedi jobbra ívelt a hosszú oldalra egy labdát, amit Gajdács kanalazott a kapu elé, az érkező Tamási fejjel továbbítot­ta a kapuba, 1—0. 18. perc: Szegedi szépen indí­totta Gyurát, aki középen tisztára cselezte magát, és a kifutó Tentis mellett jobbal centiméterekkel ívelt az üres kapu mellé. 28. perc: Basával szemben Resetár szabálytalankodott, sár­ga lapot kapott. 35. perc: Bucholcz és Pásztor L. csapta össze Gyura lábát, Bucholcz kapta a sárga lapot. 37. perc: Méhes ügyesen le­fordult Tóthabonyiról, legurítá- sát Gajdács erőtlenül passzolta kapura. Az ellentámadás során viszont Pápának kellett a gólvo­nalról mentenie. 40. perc: Gajdács a jobb olda­lon indította a fellopakodó Démuszt, aki nem cifrázta, lapo­san a kapuba lőtt, 2—0. 45. perc: Szegedi bal oldali beadását Tamási elegánsan fe­jelte az ellenkező sarokba, 3—0. 53. perc: Most Kovács sza­bálytalankodott Gyura ellen, sár­ga lap lett a jutalma. 58. perc: Basa tört a hazaiak kapujára, Resetár szabálytalan­kodott, s ez már pirosat ért. 70. perc: Kálmán bal oldali beadásánál elaludtak a védők, Basa fejelt a kapuba, 3—1. 72. perc: Pásztor L. csak sza­bálytalanul tudta szerelni Gyurát, ő is besárgult. 78. perc: Bucholcz Szegedit faultolta keményen a vendégek 16-osa közelében, mivel már volt sárgája, őt is kiállították. 89. perc: A félpályánál Tamá­si bizonytalankodott, így a ven­dégtámadás továbbgördült, Sü­megirévén megszerezte második góljátaKomlós,3—2. A hazaiak első góljáig a ven­dégek szinte nem lépték át a fele­zővonalat. Ezt követően a Tót­komlós is több támadást vezetett, bár továbbra is a gyulaiak voltak veszélyesebbek. A változatos első félidő végén a hazaiak meggyőző előnyre tettek szert. A második félidőben kiegyenlítetté vált a küzdelem, s a Tótkomlós volt a fürdővárosiak hibájából eredményesebb. A megyei rang­adón a várt élvezetes játékot lát­hatták a szurkolók. A két jól fel­készült csapat csatájában a hazai­ak minimális különbségű győzel­me megérdemelt. Ja Tamási, Kurucz, Méhes, Gyura, ill. Sü­megi, Bischoff, Basa. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula—Kanton FC—Tótkomlósi TC 2—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Makó—Szegedi EAC 5—0 (3—0), Kunbaja—Szentes 3—2 (1—0), Kisszállási Csont FC—Baja 2—1 (1—1), Kalo­csa—Mindszent 8—0 (5—0), Kiskundorozsma—Szegedi VSE 3—1 (2—1), Kiskunfélegyhá­za—Kiskőrös 2—1 (1—1). Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Csabacsűd 1—0 (0—0) Gyomaendrőd, 450 néző. V.: Ta­kács. Gyomaendrőd: Halász — Katona, Karácsony, Sárosi, Bélteki (Máté), Janis, Tóth, Lip- ták, Forgács, Orovecz, Ily és. Megbízott edző: Halász Ferenc. Csabacsűd: Balatoni — Valen- csik, Brlázs, Fügedi, Jelen, Pillár, Gulyás, Varga T., Urbancsok, Lénáit, Varga J. Edző: Petykó Márton. Szikrázóan kemény mérkőzésen megérdemelt az endrődiek sikere. G.: Orovecz a 89. percben. Jó: Halász, Bélteki, Forgács, Orovecz, ill. Brlázs. (Gardi Tamás) Jamina-Patrick SE— Békéscsabai MÁV 4-3 (0-2) Békéscsaba, 200 néző. V.: Bócsik. Janiina: Kovács A. — Szűcs, Nagy, Kovács B., Schnei­der, Pusztai, Szelei (Garai), Fe­hérvári, Tóth A., Belicza, Mihály (Udvari). Edző: Turcsek Zoltán. MÁV: Kovács Z.—Nyári, Kon- dacs, Galovicz, Tóth A., Lipták V., Pozsár, Tobai, Gál, Hürkecz (Jakab), Lipták A. Edző: Braun Attila. Ugyanúgy, mint a legutób­bi hazai mérkőzésen, most is egy félidőnyi előnyt adott a hazai csa­pat a vendégeknek. A második játékrészben már inkább.a hazai­ak akarata érvényesült a városi rangadón, ami gólokban is meg­mutatkozott. Kiállítva: Kondacs (második sárga lap után) a 85. percben. G.: Tóth A. az 57., 78., Schneider a 64., Fehérvári a 83., ill. Hürkecz a 27., Gál a 72. perc­ben. Szűcs öngólja a 34. percben esett. Jó: mindkét csapat játéko­sai dicséretet érdemelnek lelkes játékukért. (Ravasz Pál) Doboz—Orosházi MTK i-i (i-o) Doboz, 200 néző. V.: Be- nyovszki. Doboz: Bikádi — Bánszki, Benedek, Bottó, Lukucz, Kiszely, Balogh, Békési, Kiss A., Nagy T., Skumát. Edző: Zsigmond Károly. Orosháza: Tóth — Füredi, Tarján, Sebők, Zalai, Szlopóczki, Papp, Frankó, Farkas (Tóth-Kása), Bányik, Lo­vas. Edző: Papp Imre. A hazaiak enyhe mezőnyfölényben játszot­tak az első félidőben, melynek köszönhetően egygólos előnyre tettek szert. A második félidő ele­jén egy vendégakció során a ki­ugró játékos a hazaiak kapusával ütközött, és sokak meglepetésére ajátékvezető adobozi játékosnak piros lapot mutatott fel. Végül az orosháziak egy szerencsés góllal kiegyenlítettek. Kiállítva: Biká­di a 60. percben. G.: Benedek a 25., ill. Lovas a 70 percben. Jó: Benedek, Balogh, ill. Tóth, Tar­ján. (Zsigmond Attila) Mezőkovácsházi TE— Gyoma FC 1-1 (1-1) Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Rózsa. Mezőkovácsháza: Bíró — Mészáros, Hovorka, Szöllősi, Mikula (Zábrák), Török, Matkó- csik, Zámbori (Kakuszi), Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Gyoma: Hajdú —- Mun­kácsi, Mázán, Pribojszki, Ko­vács, Hunya, Plásty ik (Fauerwer- ker), Gardi, Holló (Zsombok), Durucskó, Tóth (Varjú). Edző: Durucskó Péter. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, jó játékveze­tés mellett rengeteg átadási hibá­val játszott mindkét csapat. Az erősen tartalékos vendégek rá­szolgáltak a pontszerzésre. G.: Varga a 4L, ill. Kovács a 38. percben. Jó: Bíró, Hovorka, ill. Munkácsi, Plástyik. (B. J.) Nagyszénás! SK—Elek SK 0—2 (0-0) Nagyszénás, 200 néző. V.: Pin­tér. Nagyszénás: Bordás — Sar- kadi, Zábrák, Brachna, Boér Zs., Trabak, Basiu, Lakatos (Hege­dűs), Kvasznovszki, Horváth (Árgyelán), Varga Zs. Játékos edző: Kvasznovszki József. Elek: Bodor — Sipos, Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Bo- ruzs, Tapasztó, Uhrin, Boldizsár (Papp), Bálint. Edző: Fodor Sán­dor. A hazaiak akarata ezen a mérkőzésen kevés volt. G.: Sipos az 52., Uhrin a 62. percben. Jó: Varga Zs., ill. Kohut, Séllei, Uhrin, Bálint. (Benkő László) Békési FC—Mezőhegyes! SE 7-1 (5-1) Békés, 300 néző. V.: Szabó. Bé­kés: Molnár — Jánosi (Mazula), Nagy Z., Lipták, Kondacs, Var­ga, Kocsány (Minya), Pálfi, Fe­hér, Nagy I., Czinanó (Fekete). Edző: Zsíros György. Mezőhe­gyes: Szilva — Farkas, Dénes, Trungel, Lovas, Roszkos (Erdé­lyi), Lucza (Halász), Engelhardt, Kindel, Berki (Evanics), Antal. Edző: Kozák István. Szellemes támadások, jó teljesítmények jel­lemezték a hazaiak játékát. A vendégek viszont lelkes és sport­szerű partnerek voltak. G.: Czinanó az 5., Nagy Z. a 15., 72., Nagy I. a 25., a 40., Fehér a 43., a 63., ill. Antal a35. percben. Jó:az egész hazai csapat, ill. Engel­hardt. (Nagy Mihály Tibor) Medgyesegyházi SE— Battonyai TK 1—2 (0—1) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Dajka Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Petmzsán, Szabó (Mo­csári A.), Mocsári L. (Gubcsó), Vágási, Zsurzsucz. Edző: Bíró Géza. Battonya: Kunos—Feke­te, Molnár, Magyar, Simon, Ko­vács, Árgyelán, Marócsik, Zsóri, Mákos A., Pilán (Sztán). Edző: Juhász Zoltán. Közepes színvo­nalú, küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat helyzeteit jobban használta ki. Ezen a mérkőzésen a hazai csapat nem tudta az utóbbi mérkőzéseken nyújtott teljesít­ményt hozni. G.: Juhász a 72., ill. Árgyelán a 45., Simon a 80. perc­ben. Jó: Relu, ill. Magyar, Si­mon, Árgyelán, Marócsik. (Né­meth István) Kamut SK—Szeghalom SC 0-1 (0-0) Kamut, 250 néző. V.: György. Kamut: Vidovenyecz—Bondár (Tóth), Hankó, Tárnok (Hajdú), Gézárt, Botyánszki, Antmann, Rácz (Gurbai), Gajdács, Balogh, Rácz Zs. Edző: Bora Imre. Szeg­halom: Nagy — Macskin, Tóth, Szabó L., Barna, Kun (Szabó S.), Kovács, Macsári, Földi, Kozák, Zsobok (Vámos, Nemes). Edző: Búza Barna. Végig küzdelmes mérkőzésen a három pont sorsát a csereként beállt Szabó S. a 72. percben eldöntötte. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Balogh, Gajdács, ill. Macskin, Macsári, Nagy. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Barátság—Csabacsűd 1—0, Jamina;Patrick SE—Békéscsa­bai MÁV 3—0, Doboz—Oros­házi MTK0—4, Mezőkovácshá­zi TE—Gyoma FC 2—1, Nagy- szénási SK—Elek SK 3—1, Bé­kési FC—Mezőhegyesi SE0—0, Medgyesegyházi SE—Battonyai TK 1—2, Kamut SK—Szegha­lom SC 0—0. Békéscsabai Előre FC—MTK 0—0 NB I ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Scsitovics. Békéscsaba: Láza — Koszta, Valentényi, Futaki, Halász (Csulik) — Balogh Zs., Kvasz (Mazula), Zsibrita, Kubik (Hajdú) — Vadas, Borbola (Bujdosó). Edző: Marik László. MTK: Rabóczki — Tóth A., Mihalik, Farkas A., Tóth Cs. (Farkas V.) — Kollár, Bemáth P. (Adamcsek), Vörös, Hamar — Kincses (Kerekes), Barva (Kovács A). Edző: Szabó György. A békéscsabai­ak két hét leforgása alatt ötödik bajnoki mérkőzésüket játszották, ezúttal a listavezető kék-fehérek ellen léptek pályára. A fővárosi együttes irányította a játékot, több gólhelyzetet is teremtettek, ám azokat elpuskázták a csatárok. A békéscsabai gárda becsülettel küzdött minden labdáért, s akár a maga javára is fordíthatta volna a mérkőzést. A gól nélküli kilencven perc végig színvonalas és iramos volt, ám érthetően egyik szakvezető sem volt teljesen elégedett az eredménnyel a találkozó végén. Jó: Valentényi, Futaki, Csulik, ill. Farkas A., Tóth A., Kollár. Békéscsabai Előre FC—MTK 2-1 (1-0) NB I ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Klembucz. Békéscsaba: Szeles — Godár, Sallai, Semjéni — Simon (Vandlik Z.), Roczkó, Tóth, Pozsár (Bíró), Szabados — Forrai, Oláh. Edző: Batke László. MTK: Haász — László, Gubik P., Sipos — Kui, Simon, Török, Nagy R. — Sinkó (Kocsán), Kindomay (Kádár), Szabó K. Edző: Vaczlavik Ferenc. A sportszerű, élvezetes mérkőzésen folytatta tavaszi jó sorozatát a békéscsabai gárda. G.: Pozsár, Roczkó, ill. Nagy R. Jó: Szeles, Godár, Roczkó, Forrai, ill. László, Török, Nagy R. (gyurkó) B illilllll : 5 - r |i I Jt* A csíkos mezes Jamina 0—2-ről fordított a békéscsabai városi labdarúgó rangadón. Jamina- Patrick SE—Békéscsabai MÁ V4—3 fotO- t .fhoczkv piítrr A labdarúgó NB Il-ben történt Keleti csoport: Diósgyőr—Tiszakécske 1—1, Kecskeméti RSC—Tiszavasvári 0—0, Hajdúnánás—III. kér. TVE 1—0, Kecskeméti TE—Nyíregyháza 1—0, Eger—Kábái Cukor FC 1—2, Sényő—Salgótarján 4—0, Hatvan—Kazincbarcika 4—0, Hódmezővásárhely—Gödöllő 0—0. Nyugati csoport: Matáv Sopron—Siófok 1—0, Érd— Százhalombatta 1—1, Kaposvár—Paks 0—1, Veszprém— Soproni LC 1—0, Balatonfüred—Mohács 4—1, Budafok— Keszthely 4—0, Tatabánya—Dunaújváros 1—1, BKV Előre— Nagykanizsa 3—1. Az Alföld csoport állása 1. Makói FC 21 15 3 3 57—19 48 2. Kiskundorozsma 21 15 3 3 54—19 48 3. Kiskunfélegyháza 21 13 3 5 51—26 42 4. Gyula-Kanton FC 21 12 .4 5 34—23 40 5. Kalocsa 21 10 6 5 51—21 36 6. Kisszállási Csont FC 21 11 3 7 38—27 36 7. Szegedi VSE 21 10 2 9 34—27 32 8. Tótkomlósi TC 21 9 4 8 26—30 31 9. Bajai FC 21 9 3 9 33—24 30 10. Kiskőrös 21 7 9 5 24—19 30 11. Szegedi EAC 21 7 5 9 31—40 26 12. Kunbaja 21 6 3 12 29—46 21 13. Mezőberényi FC 21 5 2 14 21—42 17 14. Szentesi FC 21 3 7 11 18—39 16 15. Szarvas 21 3 4 14 12—36 13 16. Mindszent 21 1 3 17 12—76 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 22. fordulóban következik. Április 27., szombat, 17.00 óra: Sze­gedi EAC—Kalocsa, Szegedi VSE—Szarvas. Április 28., vasárnap, 17.00: Mindszent—Kunbaja, Szentes—Kisszál­lás, Kiskőrös—Kiskundorozsma, Tótkomlósi TC—Makó, Baja—Kiskunfélegyháza, Mezőberényi FC—Gyula-Kan­ton FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójá­ban következik. Április 24., szerda, 17.00 óra: Mezőhegyesi SE—Medgyesegyházi SE. Április 27., szombat, 17.00: Gyoma FC—Kamut SK, Battonyai TK—Gyomaendró'di Barátság SE, Szeghalom SC—Békési FC. Április 28., vasár­nap, 17.00: Elek SK—Jamina-Patrick SE, Békéscsabai MÁV—Doboz, Csabacsűd—Nagyszénási SK, Orosházi MTK—Mezőkovácsházi TE. A megyei bajnokság állása 1. Battonyai TK 20 14 2 4 46—27 44 2. Szeghalom SC 20 12 4 4 38—31 40 3. Jamina-Patrick SE 20 11 5 4 36—17 38 4. Gyomaendrődi Barátság 20 10 6 4 28—15 36 5. Medgyesegyházi SE 20 10 4 6 29—20 34 6. Békési FC 20 10 2 8 39—26 32 7. Csabacsűd 20 9 5 6 37—26 32 8. Gyoma FC 20 7 7 6 28—20 28 9. Mezőhegyesi SE 20 8 3 9 27—27 27 lO.EIekSK 20 8 3 9 22—26 27 11. Békéscsabai MÁV 20 7 2 11 27—30 23 12. Kamut SK 20 5 8 7 16—25 23 13.Nagyszénási SK 20 4 5 11 23—34 17 14. Doboz 20 4 4 12 27—46 16 15. Orosházi MTK 20 4 3 13 19—48 15 16. Mezőkovácsházi TE 20 3 5 12 20—44 14