Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. április 15., hétfő Komlósi siker a rangadón Labdarúgó NB III Szegedi EAC—Gyula- Kanton FC 1-2 (1-2) Szeged, 400 néző. V.: Tumó. Szeged: Dobó — Turján, Ma­gyar, Kránicz — Kiss P., Vár­szegi R., Rau (Várszegi N.), Srdics, Imre (Kulacsik) — Ha­dár (Forgács), Mitrovics. Edző: Híres Gábor, Borbély László. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Burai, Démusz — Tamási, Dá­vid, Kurucz, Gyura —- Szegedi (Gajdács), Méhes (Szilágyi). Edző: Szentléleki Béla. 10. perc: A bal oldalon Burai alaposan megkeverte a védőket, jó ütemben adott Tamási elé, aki 6 méterről laposan a hálóba vágta a pettyest, 0—1. 25. perc: Gyura a bal oldalon sorra cselezte ki a szegedi játé­kosokat, az alapvonalig vitte a labdát, remekül keresztbe adott a másik oldalon jókor érkező Démusz elé, aki az 5-ösről a kapus hasa alatt a hálóba talált, 0—2. 36. perc: Várszegi R. meg­unta a csatárok tehetetlenségét, 25 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1—2. Két ellentétes félidőt hozott az összecsapás. Az első játékrész­ben a vendégek irányítottak, több ügyes támadást vezettek és hely­zeteikből két alkalommal bevet­ték Dobó kapuját. Fordulás után beszorultak a vendégek, a fiatal szegedi együttes sorra vezette tá­madásait, ám a helyzetkihaszná­lással hadilábon álltak ezen a na­pon a házigazdák. Összességé­ben a gyulaiak minimális különb­ségű győzelme megérdemelt. Jó: Turján, Várszegi R., ill. Resetár, Gyura, Méhes. Ifjúságiak: Szegedi EAC— Gyula-Kanton FC 12—0. Tótkomlós! TC— Mezőberény 4—2 (1—1) Tótkomlós, 600 néző. V.: Igúz Tótkomlós: Lachó (Tends) — Tótabonyi, Bakai, Pásztor T. — Sümeghy, Buc- holcz, Papp, Bischoff, Kálmán — Fülöp (Diószegi), Elek (Ko­vács). Edző: Matajsz Pál. Mezőberény: Gazsó — Sajben, Ottlakán, Szász, Laurinyecz (Krecsmarik) — Kukely, Da- rócz, Litauszki, Hegedűs —• Lenkefi (Kelemen), Raducu. Edző: Litauszki Pál. 5. perc: A herényi védőkről kipattant egy labda, amit Kál­mán, egy levétel után — Gazsó közreműködése mellett — bal­lal mintegy 28 méterről a jobb sarokba lőtt, 1—0. 23. perc: A hazaiak a félpá­lyánál elveszítették a labdát, amiből Raducu megindult, egé­szen az alapvonalig vezette, majd átívelte a hosszú oldalon érkezőLenkefinek, aki senkitől sem zavartatva 4 méterről a rö­vid alsó sarokba fejelt, 1—1. 61. perc: Kálmán kapott jó labdát a bal oldalon, levezette az "‘alapvonalig, majd laposan kö­zépre adta és a jó ütemben érkezőElek 6 méterről a kapuba bombázott, 2—1. 67. perc: Bucholcz bal oldali szögletétPapp 5 méterről bólin­totta a bal sarokba, 3—1. 75. perc: Raducu bal oldalról ívelt át egy szabadrúgást, a hosszú oldalon érkező Krecs­marik 4 méterről a rövid felső sarokba fejelt, 3—2. 85. perc: Kovács indította a jobb oldalon Pappot, akinek a beadását a komlósi szurkolók legnagyobb örömére Diószegi 10 méterről, egyből a jobb sa­rokba helyezete, 4—2. A megyei rangadón a komlósiak hamar vezetéshez ju­tottak egy potyaízű góllal, amit a vendégek egy mintaszerű táma­dással legalizáltak. Ezután a ka­puk nem forogtak veszélyben, egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A második félidőt két nagy hazai helyzet vezette be, ezután a komlósiak nagyobb se­bességi fokozatra kapcsoltak, és 6 perc alatt kétszer is megadásra késztették Gazsó kapust. A herényiek negyedórával a mér­kőzés vége előtt egy talált góllal szépítettek, de ezután hiába pró­báltak támadásokat vezetni, mert Diószegi feltette az i-re a pontot és így a komlósiak győ­zelme teljesen megérdemelt a nagyon lelkesen küzdő heré­nyiek felett. Ignácz játékvezető kétes és téves ítéletei a mérkőzés eredményét nem befolyásolták. Jó: Papp, Bischof, Kálmán, Diószegi, ill. Ottlakán, Raducu. (ifj. Hovorka György) Kapaszkodik az alsóház Megyei I. osztály Szeghalom SC— Mezőkovácsházi TE 0—0 Szeghalom, 300 néző. V.: Majo­ros. Szeghalom: Nagy—Macs- kin, Tóth, Szabó L., Barna, Sza­bó S. (Sáfián), Kovács, Kun, Vámos (Nemes), Macsári (Föl­di), Zsombok. Edző: Búza Bar­na. Mezőkovácsháza: Bíró — Ágoston, Zábrák, Mikula, Szöl- lősi, Kakuszi, Matkócsik, Zámbori, Varga, Szekeres, Mol­nár. Edző: Sári Ferenc. Korrekt játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen a görcsös akarással küzdő hazaiak nem bírtak a lel­kes vendégekkel, végül is reális eredmény született. Jó: Macskin, Tóth, Szabó L., ill. Bíró, Kakuszi, Zámbori. Battonyai TK—Mezőhegyes 4-1 (2-1) Battonya, 350 néző. V.: Csonka. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Marócsik, Simon, Ko­vács, Zsóri, Ménesi, Mákos A. (Sztán), Mákos Á., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Mezőhe­gyes: Szilva—Farkas, Evanics, Lovász, Kolozsi, Trungel, Var­ga (Lucza), Engelhardt, Kindel, Béri, Rakonczás (Antal). Edző: Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Mezőberény i FC 1—3. Kiskundorozsma—Szarvas 3-0 (1-0) Kiskundorozsma, 1000 néző. V.: Horváth. Kiskundorozs­ma: Horváth. — Tóth-Kovács, Szabó T., Gábor (Nagy S.) — Varga-Tóth, Kemenes (Cson­ka), Kothencz, Fábián, Móra — Tóth Á., Barna (Illés). Edző: Vágó Attila. Szarvas: Petrás — Bencsik, Velky, Klimaj — Nagy, Bány, Demjén, Truczka, Bencze — Kugyela (Kontér), Závoda. Edző: Koltai Lajos. 10. perc: Varga-Tóth húzott el a jobb szélen, pontos beadását Barna fejjel továbbította a ka­puba, 1—0. 30. perc: Gábor felvágta a 16-oson belül Truczkát, amiért a bíró azonnal 11-est ítélt. A büntetőt Bány lőtte, Horváth ka­pus azonban bravúrral kivédte. 70. perc: Móra a bal szélen húzott el, visszagurításából Barna mintegy 15 méterről óri­ási gólt ragasztott a léc alá,2—0. 82. perc: Újra Móra hagyta faképnél a vendégek bal oldali védelmét, pontosan beadott Tóth Ákosnak, aki igazított egyet a labdán, majd a hosszú sarokba küldte azt, 3—0. 85. perc: Horváth Truczka elé dobta ki a labdát, aki azonnal kapura húzott, de Nagy S. hátul­ról felvágta. Az újabb 11 -esnek a sértett állt neki, de csúnyán a jobb oldali kapufa mellé lőtte a játékszert. A látottak alapján a 3—0-ás eredmény túlzott, a szarvasiak szinte végig egyenlő ellenfelei tudtak lenni a listavezetőnek, s ha a büntetőket értékesítik szo­rosabb lehetett volna az ered­mény. Jó: Kothencz, Móra, Tóth Á., Barna, ill. Truczka, Petrás, Demjén. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma—Szarvas 3—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Kis­kunfélegyháza 3—0 (2—0), Baja—Kunbaja 3—2 (1—1), Mindszent—Makó 0—6 (0— 4), Szentesi FC—Kalocsa 1—2 (1—1), Kiskőrös—Kisszállási Csont FC 3—0(1—0). Kozák István. Remek talajú pá­lyán, jó játékvezetés mellett a hazaiak megérdemelten nyertek a sportszerűen, lelkesen játszó mezőhegyesiek ellen. G.: Si­mon a 25., Sztán a 37., Mákos Á. a 71., Molnár a 86., ill. Kolozsi a 4L percben. Jó: Molnár, Maró­csik, Kovács, Ménesi, Sztán, Mákos Á., ill. Szilva, Farkas, Evanics, Kolozsi. (Lukács Ist­ván) Gyoma FC—Doboz 2—0 (2-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Gyekiczki. Gyoma: Hajdú — Munkácsi, Mázán, Erdei (Pri­bojszki), Kovács, (Fauerwer- ker), Hunya, Plástyik, Igricz (Zsombok), Tóth (Gardi), Hol­ló, Gubucz. Edző: Durucskó Pé­ter. Doboz: Bikádi •— Bánszki, Benedek, Kiss G. (Furák), Bot­tó, Lukucz, Békési, Kiss A., Kiszely, Provosinszki T., Nagy T. Edző: Zsigmond Károly. Ä mérkőzést végig támadó hazai­ak biztosan tartották otthonuk­ban a bajnoki pontokat. G.: Er­dei a 18., Gubucz (1 l-esből) a 35. jjercben. Jó: Munkácsi, Hol­ló, Gubucz, ill. Bikádi. (Gardi Tamás) Orosházi MTK—Jamina- Patrick SE 1-0 (0-0) Orosháza, 100 néző. V.: Gulyás. Orosháza: Tóth I.—Zalai, Tar­ján, Füredi, Szlopóczki, Erzsiák (Sebők), Papp Cs., Frankó (Tóth-Kása), Farkas, Bányik, Lovas (Deák). Edző: Papp Imre. Jamina: Stumpf — Udvari (Lábos), Tóth A., Kovács, Schneider, Pusztai, Nagy, Fe­hérvári, Tóth Cs., Belicza, Szar­vas (Mihály). Edző: Turcsek Zoltán. Az első félidő kiegyenlí­tett küzdelmet hozott igazi gól­helyzet nélkül. A második félidőben a rendkívül nagy lel­kesedéssel játszó hazaiak gól­szerzési lehetőségeik közül egy szép fejes góllal megérdemelten szerezték meg a győzelmet. G.: Bányik a 78. percben. Jó: Az egész hazai csapat, ill. Stumpf, Schneider, Pusztai. (Selmeczi László) Békéscsabai MÁV— Nagyszénás 0—1 (0—0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Bú­zás. Békéscsaba: Karács — Nyári (Kondacs), Lipták V., Zelenyánszki, Prekop, Galovicz Z., Lipták A. (Tóth Á.), Pozsár, Tobai, Gál, Hürkecz. Edző: Braun Attila. Nagyszénás: Bor­dás—Zábrák, Sarkadi, Trabak, Árgyelán, Horváth, Brachna, Basiu, Boér (Hegedűs), Kvasz- novszki, Varga. Játékos edző: Kvasznovszki József. A hazaiak támadólag léptek föl, de sok át­adási hibát vétettek, emiatt gól­helyzetek nem adódtak egyik ol­dalon sem. Gyors góllal kezdődött a második félidő, a vendégek játszottak enyhe fö­lényben. A szénásiak előnyüket a mérkőzés végéig meg is tartot­ták. A hazaiak vereségüket elsősorban figyelmetlenségük­nek köszönhetik.G.: Kvasznov­szki az 50. percben. Jó: Nyári, Galovicz Z., Lipták V., ill. Kvasznovszki, Horváth, Bor­dás, Zábrák. (G. G.) Elek SK—Gyomaendrődi Barátság 1—0 (0—0) Elek, 200 néző. V.: Kőkuti. Elek: Bodor — Sipos, Kohut, Cziczeri, Ferenczi, Séllei, Boruzs, Tapasztó, Gál, Bálint, Boldizsár (Papp). Edző: Fodor Sándor. Gyomaendrőd: Halász — Csikós, Karácsony, Sárosi, Bélteki, Hegedűs, Tóth, Lipták, Máté (Ilyés), Janis, Orovecz (Pelyva). Edző: Bélteki János. Ritkán látható, magas színvona­lú mérkőzést láthatott a publi­kum, mindkét csapat előtt adód­tak gólszerzési lehetőségek, de végül a 88. percben sikerült át­törni a Barátság beton védelmét. Végeredményben a döntetlen igazságosabb lett volna. Kiállít­va: Sárosi a 80. percben (felvá­gásért). G.: Papp a 88. percben. Jó: Cziczeri, Séllei, Boruzs, Bá­lint, ill. Halász, Bélteki, Hege­dűs. (Hotya Mihály) Csabacsűd— Medgyesegyházi SE 1—2 (0-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Koka- vecz. Csabacsűd: Adamik — Valencsik, Brlázs, Gulyás, Fü- gedi, Varga J„ Pillár (Kondacs), Varga T., Urbancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Petykó Márton. Medgyesegyháza: Relu ■— Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, Petruzsán, Szabó, Mo­csári, Vágási, Zsurzsucz. Edző: Bíró Géza. A hazai csapat jobb­nál jobb helyzeteket puskázott el, így megérdemelt vendéggyő­zelem született. G.: Gulyás a 60., ill. Szabó a 20., Kovács a 65. percben. Jó: Varga T., Gulyás, Valencsik, ill. Relu, a mezőny legjobbja. (Szilágyi Mihály) Kamut SK—Békési FC 1—1 (0-0) Kamut, 350 néző. V.: Szpisjak. Kamut: Vidovenyecz — Bon- dár, Hankó, Rácz Zs., Gézárt, Botyánszki, Antmann, Rácz A. (Tóth), Gajdács (Gurbai), Balogh, Hajdú. Edző: Bora Imre. Békés: Molnár — Kürti, Nagy Z., Lipták, Kondacs, Pálfi, Varga, Kocsány, Horváth, Fe­hér, Nagy I. Edző: Zsíros György. A két szomszédvár összecsapásán, küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született. Kiállítva: Hajdú a 75. percben (lökdösődésért). G.: Botyánszki (1 l-esből) a 85., ill. Varga a 75. percben. Jó: Balogh, Rácz Zs., Botyánszki, ill. Kondacs, Varga, Fehér. (Szlancsik János) IFJÚSÁGIAK: Szeghalom SC—Mezőkovácsházi TE 3— 0, Battonyai TK—Mezőhegyesi SE 1—3, Gyoma FC—Doboz 6—2, Orosházi MTK—Jamina- Patrick SE 1—1, Békéscsabai MÁV—Nagyszénási SK 6—1, Elek SK—Gyomaendrődi Ba­rátság 3—1, Csabacsűd—Med­gyesegyházi SE 3—1, Kamut SK—Békési FC 0—5. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Nyíregyháza— Sényő 0—0, Salgótarján— Hajdúnánás 1—1, Tiszakécs- ke—Gödöllő 1—1, Kábái Cu­kor FC—Kecskeméti TE 0—2, Kazincbarcika—Kecskeméti RSC 4—0, Hatvan—Hódmező­vásárhely 2—0, Tiszavasvári— Eger 3—0, III. kér. TVE— Diósgyőr 1—1. Nyugati csoport: Tatabá­nya—Matáv Sopron 2—3, Sop­roni LC—Budafok 3—2, Nagy­kanizsa—Balatonfüred 4—0, Paks—Veszprém 4—0, Száz­halombatta—Kaposvár 1—2, Keszthely—Siófok 1—1, Moh­ács—Érd 0—1, Dunaújváros— BKV Előre 2—2. Huszonkét klub indult Lakótelepi sikerek a csabai ob-n Békéscsabán, a Szabó Pál téri Általános Iskola tornacsarno­kában rendezték meg a nyílt ITF takwon-do ifjúsági orszá­gos bajnokságot. A rangos utánpótlás viadalon 22 klub 110 versenyzője küzdött az elsőségért, a helyezésekért. A viadalon az előző évekhez ké­pest rekordnevezés érkezett, ahol hazai sikerek születtek, így mind a TKD és a kick-box csapat versenyzői kitettek ma­gukért. Eredmények. Fiúk. Küzde­lem. 52 kg: 1. Kányái Róbert (Peremarton), 2. Mester (Nyír­egyháza), 3. Balogh (Zugló SE). 58kg: l.BucsiJózsef(Bcs.LTP SE TKD), 2. Szabó (Nyíregyhá­za), 3. Hámori (Debrecen) 63 kg: 1 . Szabados Tamás, 2. Nagy (mindkettő Bcs. LTP SE TKD), 3. Illés l(Hatvan). 70 kg: 1. Józsa Gábor (Hatvan), 2. Koncz (Budapesti Champion TKD), 3. Váradi (Bcs. LTP SETKD).+70 kg: 1. Hegyi Balázs, 2. Solymo- si (mindkettő Herend), 3. Szántó (Komló). Leányok. Küzdelem. 48 kg: 1. Ribár Andrea, 2. Kiss (mind­kettő Bcs. LTP SE kic-box), 3. Pátkai (Herend). 53 kg: 1. Sáf­rány Gitta (Debrecen), 2. Princz (Hatvan), 3. Mocsári (Hódme­zővásárhely). 60 kg: 1. Kalmár Brigitta (Bcs. LTP SE kic-box), 2. Rados (Budapesti EASTERN BRIGE), 3. Gorbai (Bcs. LTP SE kic-box. +60 kg: 1. Barta Éva, 2. Machlik, 3. Tóth (mind­három Bcs. LTP SE kic-box). Legtechnikásabb verseny­zők: Szabados Tamás és Mach­lik Krisztina (mindkettő Békés­csaba). Formagyakorlat. Fiúk. A korcsoport: 1. Illés Máté (He- rend), 2. Kerekes (Veszprém), 3. Hegyi (Herend). B korcso­port: 1. Kiss Norbert (Zugló), 2. Tatár (Sülysáp), 3. Nagy (Bcs. LTP SE TKD). Leányok. A korcsoport: 1. Nagyfügedi Hajnal (Zugló SE), 2. Novák (Gyömrő), 3. Molnár (Veszprém). B korcsoport: Szilvási Tamara, 2. Balogh (mindkettő Zugló SE), 3. Nagy (Sülysáp). Vélemények a rendezvény­ről: Krajcsó István, a békéscsabai LTP SE TKD-sok edzője, a ver­seny rendezője: — Úgy érzem, jól sikerült megrendeznünk a versenyt, nem kis örömünkre a vártnál többen indultak. Gratu­lálok a békéscsabaiaknak a jó szerepléshez. Máté Zoltán, az országos szö­vetség elnöke:—Magas színvo­nalú összecsapásokat hozott a csabai viadal. A fiatal verseny­zők küzdeni tudásával maximá­lisan elégedett vagyok, amit az is bizonyít, hogy egy-egy mérkőzésen a bíróknak a sporto­lók feladták a „leckét”. Egyre több fiatal tehetség bontogatja szárnyait. Tóth B. István Az Alföld csoport állása 1. Makói FC 20 14 3 3 52—19 45 2. Kiskundorozsma 20 14 3 3 51—18 45 3. Kiskunfélegyháza 20 12 3 5 49—25 39 4. Gyula- Kanton FC 20 11 4 5 31—21 37 5. Kalocsa 20 9 6 5 43—21 33 6. Kisszállási Csont FC 20 10 3 7 36—26 33 7. Szegedi VSE 20 10 2 8 33—24 32 8. Tótkomlósi TC 20 9 4 7 24—27 31 9. Bajai FC 20 9 3 8 32—23 30 10. Kiskőrös 20 7 9 4 23—17 30 11. Szegedi EAC 20 7 5 8 31—34 26 12. Kunbaja 20 5 3 12 26—44 18 13. Szentesi FC 20 3 7 10 16—36 16 14. Mezőberényi FC 20 4 2 14 18—42 14 15. Szarvas 20 3 4 13 12—33 13 16. Mindszent 20 1 3 16 12—68 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 21. fordulójában következik. Április 20. (szombat), 17.00 óra: Szarvas—Mezőberényi FC, Kiskunfélegyháza— Kiskőrös. Április 21. (vasárnap), 17.00: Makó—Szegedi EAC, Gyula-Kanton FC—Tótkomlósi TC, Kunbaja—Szen­tes, Kisszállás—Baja, Kalocsa—Mindszent, Kiskundorozs­ma—Szegedi VSE. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójá­ban következik. Április 20., szombat, 17.00 óra: Gyomaend­rődi Barátság SE—Csabacsűd, Mezőkovácsházi TE— Gyoma FC, Doboz—Orosházi MTK. Április 21., vasárnap, 17.00: Békési FC—Mezőhegyesi SE, Medgyesegyházi SE— Battonyai TK, Jamina-Patrick SE—Békéscsabai MÁV, Nagyszénási SK—Elek SK, Kamut SK—Szeghalom SC. A megyei bajnokság állása 1.Battonyai TK 19 13 2 4 44—26 41 2. Szeghalom SC 19 11 4 4 37—31 37 3. Jamina-Patrick SE 19 10 5 4 32—14 35 4. Medgyesegyházi SE 19 10 4 5 28—18 34 5. Gyomaendrődi Barátság 19 9 6 4 27—15 33 6. Csabacsűd 19 9 5 5 37—25 32 7.Békési FC 19 9 2 8 32—25 29 8. Gyoma FC 19 7 6 6 27—19 27 9. Mezőhegyesi SE 19 8 3 8 26—20 27 10. Elek SK 19 7 3 9 20—26 24 11. Békéscsabai MÁV 19 7 2 10 24—26 23 12. Kamut SK 19 5 8 6 16—24 23 13.Nagyszénási SK 19 4 5 10 23—32 17 14. Doboz 19 4 3 12 26—45 15 15. Orosházi MTK 19 4 2 13 18—47 14 16. Mezőkovácsházi TE 19 3 4 12 19-43 13