Békés Megyei Hírlap, 1996. április (51. évfolyam, 77-100. szám)

1996-04-09 / 83. szám

1996. április 9., kedd o ^RÉKÉS MEGYEI HÍRLAP­SPO^T 1 Tamási 11-esekből mesterhármast ért el Hét csapat nem rúgott gólt NB III Szarvas—Tótkomlósi TC 0-0 Szarvas, 500 néző. V.: Keresz­túri. Szarvas: Petrás — Bencsik, Velky, Demjén, Darida (Kugye- la) — Hóbei (Nagy F.), Czigléd- szky, Závoda, Bány (Kontér) — Bencze, Truczka. Edző: Koltai Lajos. Tótkomlós: Tentis — Pásztor L., Bakai, Pásztor T., Tóthabonyi — Sümeghy (Dió­szegi, Bischoff, Papp, Kálmán — Fülöp (Kovács), Elek (Basa). Edző: Matajsz Pál. Az első félidőben a széltől támogatott újonc tótkomlósi csapat irányította a játékot, en­nek ellenére helyzet mindkét kapu előtt adódott, ám a csatárok ügyetlenkedtek a döntő pillana­tokban. Szünet után a hazaiak felpörgették a játékot, de a meg­határozó, tavaly még NB Il-es labdarúgók képtelenek voltak a tótkomlósi kapuba találni. A megyei rangadón a végig takti- kusabb vendégek megérdemel­ten szerezték meg az egy bajno­ki pontot a Körös-partiak ottho­nában. Jó: Bencsik, Demjén, Bencze, ill. Bakai, Bischoff, Fü­löp. Ifjúságiak: Szarvas—Tót­komlósi TC 5—0 Mezőberényi FC—Szegedi EAC 1-2 (1-2) Mezőberény, 500 néző. V.: Berger. Mezőberény: Steiger­wald — Sajben, Laurinyecz, Pecze, Lenkefi (Kelemen) — Kukely, Hegedűs, Litauszki, Szász—Darócz, Raducu. Edző: Litauszki Pál. Szeged: Dobó — Magyar, Imre (Simon), Kránicz, KissP.—Turján, Rau, Várszegi R., Hadár — Srdic, Mitrovics. Edző: Híres Gábor, Borbély László. 14. perc: Hazai támadás so­rán Szász előreadását Raducu kapta a bal oldalon, akiDarócz- hoz továbbított mesterien, s a csatár megszerezte a vezetést, 1—0. 35. perc: A vendégek szög­lethez jutottak, a beívelt labdát Mitrovics a hálóba fejelte, 1— 1. 45. perc: A jobb oldalon tá­madást vezettek a fiatal vendé­gek, Kiss P. átívelte a labdát a kifutó Steigerwald kapuson, 1—2. 71. perc: Rau szabálytalan szerelés miatt a kiállítás sorsára jutott. Az első félidő változatos, ira- mos játékot hozott. Mindkét csapat nagy lendülettel játszott, a hazaiak hibáiból a félidő végén a vendégek fordítottak. A szünet után végig támadták a játékrészt a házigazdák, a vendégek csak szabálytalanságokkal tudták megállítani a rohamokat, így sok volt a sárga lap, és előkerült a piros kártya is Berger játékve­zető zsebéből. Jó: Laurinyecz, Szász, Darócz, Raducu, ill. Kiss P., Turján, Hadár, Mitrovics. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szegedi EAC 3—1. Gyula-Kanton FC— Mindszent 8—0 (4—0) Gyula, 600 néző. V.: Ignácz. Gyula: Such — Resetár, Pápa, Tamási, Démusz (Kovács H.) — Dávid, Kurucz, Burai (Szi­lágyi), Szegedi — Gyura, Mé­hes (Gajdács). Edző: Szentléle- ki Béla. Mindszent: Őze — Mi­sina, Antal, Jancsovics, Elekes (Gránicz) — Sátor, Mucsi, Szécsi (Bozó), Dóda — Bakó, Gyovai. Edző: Jelenfi István. 5. perc: Gyura buktatásáért tizenegyest ítélt a játékvezető. A jogos büntetőt Tamási óriási erővel a kapu bal sarkába lőtte, 1—0. 28. perc: Antal kezezett a 16- oson belül, ismét 11-est adott a játékvezető. A bűntetőt ezúttal is Tamási lőtte, s most is a bal sarokba helyezett, 2—0. 37. perc: A Kurucz buktatá­sáért megítélt 11-est Tamási a változatosság kedvéért a bal sa­rokba helyezte (mesterhármas 1 l-esekből),3—0. 43. perc: Szegedi indította Gyurát, a gyulai csatár remek szóló végén a jobb alsó sarokba lőtt, 4—0. Az eset után a rekla­máló Sátort a játékvezető kiállí­totta. 47. perc: Méhes adottGyura elé, aki még a kapust is kicselez­ve, közelről a hálóba helyezett, 5—0. 80. perc: Szegedi jobb oldali begurítása jó helyzetben találta Kuruczot, aki négy lépésről a kapuba gurított, 6—-0. 82. perc: Szegedi játszott Szilágyi elé, a csereként beállt játékos 10 méterről a jobb sarok­ba bombázott, 7—0. 89. perc: Szegedit a büntető- területen belül lerántották. A 11- est Tamási a bal sarokba he­lyezte, 8—0. A találkozó elején góllal kö­szöntötte a nézőket a hazai csa­pat, ami megnyugtatta őket, ezt követően nagy fölényben, nagy kedvvel játszottak a gyulaiak. Szemre is gyönyörű akciókat vezettek, és ezúttal a helyzetki­használással sem volt gond. A fürdővárosiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték az összecsapást, kellemes húsvétot szerezve ezzel szurkolóiknak. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Mindszent 3—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kiskunfélegyháza— Kiskundorozsma 3—1 (1—0), Kunbaja—Kiskőrös 1—1 (0— 0), Makó—Szentes 4—0 (1— 0), Kalocsa—Baja 1—0 (0—0), Kisszállási Csont FC—Szegedi VSE0—0. MEGYEI I. OSZTÁLY Gyomaendrődi Barátság- Békéscsabai MÁV 1—0 (0-0) Gyomaendrőd, 550 néző. V.: Kurucz. Barátság: Halász — Karácsony, Csikós, Hegedűs, Sá- rosi, Tóth, Máté, Bélteki, Lipták, Balázs L. (Orovecz), Ilyés (For­gács). Edző: Bélteki János. MÁV: Karács — Nyári, Bányik, Lipták V., Prekop, Pozsár, Galo- vicz (Lipták A.), Deák, Tobai (Zelenyánszki), Hürkecz, Marik. Edző: Braun Attila. A hazaiak az első perctől kezdve kapujukhoz szegezték a mávosokat, de gólt csak a hajrában sikerült elérniük. Gj Bélteki a 75. perben. Jó: Máté, Bélteki, Lipták, ill. Nyári, Bányik, Pozsár. (Gardi Tamás) Mezőhegyes! SE— Csabacsűd 3—0 (1—0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Korim. Mezőhegyes: Szilva — Farkas, Dénes, Lovász, Trungel, Kolozsi (Antal), Varga (Halász), Engelhardt, Kindel, Evanics, Berki (Lucza). Edző: Kozák Ist­ván. Csabacsűd: Balatoni (Ada- mik) — Valencsik, Brlázs, Csi- csely, Fügedi, Varga J., Pillár, Varga T., Gulyás, Jelen, Lénárt. Edző: Petykó Márton. A győzel­met nagyon akaró és a helyzeteit kihasználó hazai csapat megér­demelten nyert a gólszerzési al­kalmakat elpuskázó vendégek el­len. G.: Engelhardt a 35., Kindel a 60., Lovász a 82. percben. Jó: Dénes, Farkas, Evanics, Lovász, Trungel, Kindel (a mezőny leg­jobbja), ill. Varga T., Gulyás. (Perlaki János) Mezőkovácsházi TE— Kamut SK 0—0 Mezőkovácsháza, 100 néző. V.: Brusznyiczki. Mezőkovácshá­za: Bíró — Zábrák, Hovorka, Márkus, Mikula, Kakuszi, Mé­száros (Ale), Zámbori, Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. Kamut: Vidovenyecz— Bondár,Tóth (Rácz Zs.), Tárnok, Gurbai, Botyánszki, Antmann (Danicska), Rácz A., Gajdács, Hajdú, Balogh, Bokor. Edző: Bora Imre. Küzdelmes, ám nem közönségszórakoztató játék után reális eredmény született. Jó: egyik csapat labdarúgói sem nyújtottak átlagon felülit. (B. J.) Jamina-Pairick SE—Gyoma FC 1-1 (0-1) Békéscsaba, lOOnéző. V.: Varga. Jamina: Stumpf — Keller (Tóth A.), Szarvas, Kovács, Schneider, Pusztai, Nagy, Fehérvári, Ba- gyinka, Belicza (Tóth Cs.), Ud­vari. Edző: Turcsek Zoltán. Gyo­ma: Hajdú —- Munkácsi, Mázán, Erdei, Kovács, Pribojszki (Zsombok), Plástyik, Igricz, Hol­ló, Gubucz, Gardi. Edző: Durucs- kó Péter. Egy félidei előnyt adtak a hazaiak a vendégeknek. Az első játékrészben a gyomaiak, a má­sodikban a vendéglátók játszot­tak fölényben. Végül is a játék képe alapján reális eredmény született. G.: Tóth Cs. a 73., ill. Kovács a 26. percben. Jó: Schne­ider, Pusztai, Nagy, ill. Munká­csi, Plástyik, Gubucz. (Ravasz Pál) Doboz—Szeghalom SC 0—2 (0-1) Doboz, 250 néző. V.: Hajdú. Doboz: Bikádi — Bánszki, Be­nedek, Kiss G. (Furák), Bottó, Lukucz, Békési (Komlósi), Kiss A., Kiszely, Provosinszki, Nagy T. (Skumát). Edző: Zsigmond Károly. Szeghalom: Nagy — Földi, Tóth, Szabó L., Barna (Sáfián), Kun (Szabó S.), Ko­vács, Macsári, Vámos (Macs­kát), Kozák, Zsombok. Edző: Búza Barna. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a vendégek ki­használták a hazaiak védelmi hi­báit, s ezzel megnyerték a talál­kozót. G.: Kovács a 4., Macsári a 70. percben. J ó: Benedek, Pro­vosinszki, ill. Szabó L., Kun, Macsári. (Zs. A.) Békési FC—Battonyai TK 0-1 (0-1) Békés, 300 néző. V.: Koch. Bé­kés: Molnár — Fekete, Fehér, Lipták, Kondacs, Minya (Bau- kó), Kürti, Pálfi, Horváth, Ko- csány (Nagy S.), Nagy I. Edző: Zsíros György. Battonya: Ku­nos — Fekete, Molnár, Pilán, Simon, Kovács, Árgyelán, Ma­rócsik (Putnoki), Zsóri (Méne­si), Mákos Á. (Daróczi), Ma­gyar. Edző: Juhász Zoltán. A lelkes békési csapat végig me­zőnyfölényben játszott. S hogy a fölény nem érett győzelemmé, abban döntő szerepet játszottak a játékvezető egyoldalú tévedé­sei. G.: Mákos Á. a 14. percben. Jó: Molnár, Lipták, Pálfi, ill. Marócsik, Mákos Á. (Nagy Mi­hály Tibor) Nagyszénás! SK—Orosházi MTK 2-1 (0-1) Nagyszénás, 500 néző. V.: Gyekiczki. Nagyszénás: Bor­dás ■— Sarkadi, Zábrák, Árgye­lán, Boér (Varga), Trabak, Ba- siu, Lakatos, Kvasznovszki, Horváth Zs. (Horváth L), Varga Zs. Játékos edző: Kvasznovszki József. Orosháza: Tóth — Füredi, Tarján, Erzsiák, Zalai, Horváth A. (Varga T.), Papp, Frankó (Szabó), Farkas, Bányik (Sebők), Lovas. Edző: Papp Imre. Az alsóházi rangadót a jobban akaró csapat nyerte. G.: Kvasznovszki a49., Horváth Zs. a 86., ill. Lovas a 27. percben. Jó : az egész hazai csapat dicsér­hető teljesítményéért, ill. a ven­dégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (BenkőLászló) Medgyesegyházi SE—Elek SK 3-0 (2-0) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Gulyás. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Kiss, Juhász, Ho- lecz, Kovács, Petruzsán, Szabó, Mocsári L., Vágási, Zsurzsucz (Mocsári A.). Edző: Bíró Géza. Elek:Bodor—Sarkadi (Uhrin), Kohut, Cziczeri, Sipos, Séllei, Borúzs (Boldizsár), Tapasztó, Gál, Papp, Bálint. Edző: Fodor Sándor. Ideális labdarúgóidő­ben a hazai csapat magabiztos győzelmet aratott a mezőnyben egyenrangú, de a kapura ve­szélytelen elekiek ellen. G.: Vá­gási a 10., Szabó a 18., Holecz a 66. percben. Jó: Relu, Juhász, Kiss, Vágási, ill. Sipos, Séllei, Gál. (Németh István) IFJÚSÁGI MÉRKŐZÉ­SEK: Gyomaendrődi Barát­ság—Békéscsabai MÁV 1—3, Mezőhegyesi SE—Csabacsűd 4—1, Mezőkovácsházi TE— Kamut SK 0—0, Jamina-Pat- rick SE—Gyoma FC 0—3, Do­boz—Szeghalom 2—1, Békési FC—Battonyai TK 4—1, Nagy- szénási SK—Orosházi MTK 1—5, Medgyesegyházi SE— Elek SK 3—3. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Diósgyőr—Salgótarján 0—0, Kecskeméti RSC—Hatvan 2—0, Kecskeméti TE—Tiszavasvári 0—3, Hajdúnánás—Nyíregyháza 3—1, Eger—Kazincbarcika 2—2, Sényő—Kábái Cukor 0—0, Gödöllő—III. kér. TVE 1—2, Hódmezővásárhely—Tiszakécske 0—0. Nyugati csoport: Veszprém—Százhalombatta 3—0, Érd— Nagykanizsa 1—1, Siófok—Soproni LC 3—0, Kaposvár— Mohács 3—0, BKV Előre—Tatabánya 5—0, Budafok—Paks 0—0, Balatonfüred—Dunaújváros 1—1. A Matáv-Sopron— Keszthely mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A világos mezes szeghalmiak magabiztos győzelmet arattak a sötét mezes doboziak otthoná­ban. A megyei I. osztályban: Doboz-—Szeghalom SC 0-—2 fotó: SUCH tamás A Nap Kupáért Békéscsabán, a városi sportcsarnokban befejeződött a több héten át tartó Nap Kupa teremlabdarúgó-torna küzdelemsorozata. Eredmények. Elődöntő': Unicum Csabaép—Körös Kazán 3—2, Őrláng—Dinamó Hetes Kft, 3—2. Harmadik helyért: Dinamó Hetes Kft.—Körös Kazán 7—5. Elsó' helyért: Unicum Csabaép—Orláng 3—2 (hosszabbítás után). Az első helyezett 30, a második 15, a harmadik 10, a negyedik 5 ezer forintot vehetett át. A torna legidősebb játékosa: Molnár György (Bészer). Legtechnikásabb játékos: Turbucz János (Ór- láng). Legjobb kapus: dr. Franciszty Zsolt (Őrláng). A gólkirály: Deres Gábor (Unicum). Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 19 13 3 3 48—18 42 2. Makói FC 19 13 3 3 46—19 42 3. Kiskunfélegyháza 19 12 3 4 49—22 39 4. Gyula-Kanton FC 19 10 4 5 29—20 34 5. Kisszállási Csont FC 19 10 3 6 36—23 33 6. Kalocsa 19 8 6 5 41—20 30 7. Szegedi VSE 19 9 2 8 30—24 29 8. Tótkomlósi TC 19 8 4 7 20—25 28 9. Bajai FC 19 8 3 8 29—21 27 10. Kiskőrös 19 6 9 4 20—17 27 11. Szegedi EAC 19 7 5 7 30—32 26 12.Kunbaja 19 5 3 11 24—41 18 13. Szentesi FC 19 3 7 9 15—34 16 14. Mezőberényi FC 19 4 2 13 16—38 14 15. Szarvas 19 3 4 12 12—30 13 16. Mindszent 19 1 3 15 12—62 6 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 20. fordulóban következik. Április 13., szombat, 16.30 óra: Szegedi VSE—Kiskunfélegyháza, Szegedi EAC—Gyula- Kanton FC. Április 14., vasárnap, 16.30 óra: Tótkomlósi TC—Mezőberényi FC, Baja—Kunbaja, Kiskőrös—Kis­szállás, Szentes—Kalocsa, Mindszent—Makó, kiskundo­rozsma—Szarvas. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulójá­ban következik. Április 13., szombat, 16.30 óra: Battonyai TK—Mezőhegyesi SE, Gyoma FC—Doboz, Szeghalom SC—Mezőkovácsházi TE. Április 14., vasárnap, 16.30: Orosházi MTK—Jamina-Patrick SE, Békéscsabai MÁV— Nagyszénási SK, Elek SK—Gyomaendrődi Barátság SE, Csabacsűd—Medgyesegyházi SE, Kamut SK—Békési FC. A megyei bajnokság állása 1. Battonyai TK 18 12 2 4 40—25 38 2. Szeghalom SC 18 11 3 4 37­-31 36 3. Jamina-Patrick SE 18 10 5 3 32—13 35 4. Gyomaendrődi Barátság 18 9 6 3 27­-14 33 5. Csabacsűd 18 9 5 4 36—23 32 6. Medgyesegyházi SE 18 9 4 5 26—17 31 7. Békési FC 18 9 1 8 31­-24 28 8. Mezőhegyesi SE 18 8 3 7 25­-16 27 9. Gyoma FC 18 6 6 6 25­-19 24 10. Békéscsabai MÁV 18 7 2 9 24—25 23 ll.KamutSK 18 5 7 6 15­-23 22 12. Elek SK 18 6 3 9 19­-26 21 13. Doboz * 18 4 3 11 26—43 15 14. Nagyszénási SK 18 3 5 10 22­-32 14 15.Mezőkovácsházi TE 18 3 3 12 19—43 12 16. Orosházi MTK 18 3 2 13 17—47 11