Békés Megyei Hírlap, 1995. november (50. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-13 / 266. szám

1995. november 13., hétfő © SVOKT Síig* Döntetlen a fürdővárosi rangadón Tízet kaptak az orosházi kilencek Labdarúgó NB III Gyula-Kanton FC— Kiskundorozsma 1—1 (0—1) Gyula, 500 néző. V.: Tumó. Gyula: Such — Szilágyi, Pápa, Resetár, Fábián — Tamási (Démusz), Gajdács (Steiger­wald), Kurucz, Szegedi — Bíró, Gyura. Edző: Szentléleki Béla. Kiskundorozsma: Tóth Z. — Varga, Szabó T., Tóth K., Gábor — Fábián (Hűvös), Kemenes, Szécsényi (Kothencz), Barna— Móra, Tóth G. (Szabó Zs.). Edző: Vágó Attila. 13. perc: Szabó szlalomozott a hazai védők között, a kaputól 19 méterre a védők szabálytala­nul akadályozták, s a megítélt szabadrúgást Kemenes ügyesen nyeste a sorfal mellett a kapu jobb oldalába, 0—1. 65. perc: parázs hazai roham közepette Szilágyi közelről a hálóba pattintotta a labdát. A játékvezető azonban nem adta meg a partjelző góljelzésére sem a találatot. 72. perc: Steigerwald jól in­dította a jobb oldalon Bírót, aki­nek beadását Fábián lőtte a ka­puba, 1—1. A listavezető rendkívül ener­gikusan és határozottan küzdött a gyulai pályán, ennek ellenére a hazaiak közelebb álltak a a győzelemhez, hiszen a meg nem adott gól mellett is még számta­lan lehetőséget hagytak ki. Jó: Resetár, Gyura, Kurucz, Fábián, ill. Kemenes, Tóth Z. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kiskundorozsma 1—0. Kunbaja—Szarvas 2—1 (0-1) Kunbaja, 500 néző. V.: Hegyi F. Kunbaja: Hebők — Farkas S., Novák, Pálosi (Nagy I.) — Popov, Kákonyi, Evanics, Cso- szics, Nuszpl (Kiss I.) — Schindler (Varga M.), Wetten­stein. Edző: Szőcs Lázár. Szar­vas: Petrás— Demjén, Bencsik, Rohony, Kugyela — Hóbei, Velky, Cziglédszky, Bencze — Truczka, Zahorecz. Edző: Plás- tyik János. 15. perc: Bencze jobb oldali beadását Truczka a hálóba lőtte,0—1. 60. perc: egy szögletrúgás után a lepattanó labdát Hóbei a gólvonalról menteni próbálta, de a labda a kapuba pattant ön­gól, 1—1. 65. perc: Kákonyi 20 méte­res szabadrúgása a kapu bal ol­dalába vágódott, 2— 1. Jól kezdtek a szarvasiak, egy védelmi hiba után a 15. percben vezetéshez jutottak. Szünet után használt az edzői intelem a haza­iaknak, rákapcsoltak a kunbajaiak, kapujukhoz szorí­tották a Körös-partiakat, és má­sodik félideji teljesítményük alapján megérdemelt győzelmet arattak a sportszerű mérkőzé­sen. Jó: Hebők, Popov, Káko­nyi, ill. Kugyela, Cziglédszky, Truczka. Ifjúságiak: Kunbaja—Szar­vas 2—4. Mezőberényi FC—Szegedi VSE 1-2 (0-1) Mezőberény, 200 néző. V.: Lédeczi. Mezőberény: -Vidove- nyecz — Sajben, Kukely, Pecze (Gurbai), Győri — Ottlakán, He­gedűs, Kelemen, Szász — Darócz, Lipták. Edző: Litauszki PáL Szeged: Demeter — He­gyeshalmi (Siha, Bitó), Sándor, Várszegi — Zámbori, Krajczár, Takó, Pikó — Váczi (Gyárfás), Takács, Hleba. Edző: Himer Ist­ván. 43. percrkétméteres lesről in­dult Hleba, elfutott, Pikónak to­vábbított, aki beadott, a kapu előtti kavarodásban a védők nem tudtak felszabadítani, Takó egy védővel együtt öt méterről beso­dorta a labdát a kapuba, 0—1. 56. perc: egy szabadrúgást Lipták a sorfal felett védhetetle- nül a bal felső sarokba rúgta, 1— 1. 60. perc: jogtalan 11 -eshez juttatta a vendégeket a játékveze­tő, amit Pikó értékesített, 1—2. Az első 20 perc a vendégeké volt, amikor két kapufa jelezte a fölényüket. A további játékrész­ben és a második félidőben a ha­zaiak imyították a mérkőzést, ők is rúgtak kapufát, de a játékvezető tördelte a hazai támadásokat, adandó alkalommal hozzásegí­tette a vendégeket a győzelem­hez. A játékvezető nem azonos súllyal büntette a szabálytalansá­gokat, a kisszámú közönség a mi­nősíthetetlen bíráskodást a mérkőzés után is sokáig kifogá­solta. Jó: Sajben, Győri, Ottla­kán, Lipták, ill. Zámbori, Takács, Hleba. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Szegedi VSE1—1. Tótkomlósi TC—Kiskőrös 1_1 (0-0) Tótkomlós, 500 néző. V.: Ke­resztúri. Tótkomlós: Bordás — Pásztor L. (Dávid), Bakai, Pász­tor T. — Mitykó (Tóth-Abonyi), Papp, Bucholcz, Bischof, Kál­mán — Fülöp (Basa), Elek. Edző: Matajsz Pál. Kiskőrös: Milinkó — Aszódi, Málik, Beregszászi — Czeffer, Kapics, Miskovicz, Pecznyik, Geiger (Galambfalvi) — Éliás, Agócs (Szűcs L.). Edző: Szlovák Lász­ló. 58. perc: Bucholcz bal oldali szögletét a hosszú oldalon telje­sen üresen érkező Elek 5 méter­ről a kapu középbe fejelte, 1—0. 73. perc: egy kiskőrösi gyors támadás után Pecznyik a bal ol­dali 16-os csücskéből átívelte a labdát, meglepetésre Bordás feje fölött a hosszú sarokba hul­lott a játékszer, 1—1. Jól eltakarított, de nagyon mélytalajú pályán kezdődött a mérkőzés. Az első félidőben csak kóstolgatta egymást a két csapat, helyzet nem is akadt egyik oldalon sem. A második félidőre feljavultak a csapatok, és ekkor már ziccerek is adódtak a kapuk előtt. A hazaiak pontrú­gásból szerzett vezető góljukat a kiskőrösiek potyaízű találattal egalizáltak. Igazán elgondol­koztató a hazai csapat részéről a hétről-hétre menetrendszerűen érkező „hárítható” gól! Az idény végére jellemző színvo­nalú mérkőzésen a pontosztoz­kodás igazságos és reális. Ma­gas szintű játékvezetés. Jó: Ba­kai, Elek, Bucholcz, Pásztor T„ ill. Miskovicz, Pecznyik, Éliás. (Ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Kiskőrös 0—1. A CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Szegedi EAC—Bajai FC 1—1 (1—0), Kalocsa—Kisszállás 0—1 (0— 0), Makó—Kiskunfélegyháza 1—5 (0—1), Mindszent— Szentesi FC 0—0. Megyei I. osztály Jamina-Patrick SE—Békési FC 1-0 (0-0) Békéscsaba, 100 néző. V.: Zsur- ka. ,lamina: Stumpf — Szűcs, Lábos (Nagy), Kovács B., Schneider, Pusztai, Tóth M. (Balogh), Bócsik (Tóth Cs.), Szarvas, Bagyinka, Belicza. Edző: Turcsek Zoltán. Békés: Molnár — Jánosi, Nagy Z., Lip­ták, Kondacs, Varga, Nagy I., Fehér, Minya (Fekete), Méhes (Baukó), Kocsány (Nagy S.). Edző: Zsíros György. A csúszós talajon nem alakulhatott ki jó játék, így az egész mérkőzést nagy küzdelem jellemezte. A több helyzetet kidolgozó Jamina sikere megérdemelt. G.: Ba­gyinka a 68. percben. Jó: Pusz­tai, Szarvas, Bagyinka, ill. Nagy Z., Kondacs, Fehér. (Ravasz Pál) Gyomaendrődi Barátság— Mezőkovácsházi TE 4—0 (1-0) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Rózsa. Barátság: Halász—Ka­rácsony, Dobó, Katona, Bélteki, Nagy (Kéki), Janis, Tóth (Far­kas), Kocsis, (Pataki), Orovecz, Illyés. Edző: Bélteki János. Mezőkovácsháza: Bíró — Kun, Zábrák, Babcsán, Gyapjas, Ka- kuszi (Ale), Marócsik, Matkó- csik. Varga (Molnár), Szekeres, Mikite. Edző: Sári Ferenc. Egy félidőn át tartott a vendég mező­kovácsháziak lelkesedése. For­dulás után már nem volt egy súlycsoportban a két gárda. G.: Orovecz a 44., Tóth az 50,. Janis a 60., Bélteki (11-esből) a 70. percben. Jó: Karácsony, Janis, Tóth, Orovecz, ill. Bíró, Zábrák, Gyapjas, Marócsik. (Gardi Ta­más) Battonyai TK—Gyoma FC 4-3 (1-2) Battonya, 300 néző. V.: Dajka. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Putnoki, Hideg (Si­mon), Kovács, Árgyelán (Mé­nesi), Turbucz, Mákos A., Má­kos Á., Magyar. Edző: Juhász Zoltán. Gyoma: Földesi — Tímár, Mázán, Vatai, Kovács (Varjú), Somogyi, Udvari, Igricz, Holló, Gubucz, Hunya. Edző: Durucskó Péter. Színvo­nalas, kitűnő iramú mérkőzésen a hazai csapat a második félidő­ben szép gólokkal fordított az eredményen. G.: Molnár a 16., Mákos Á. az 54. és a 61., Magyar a 83., ill. Holló a 23., Igricz a 27., Udvari a 89. percben. Jó: Feke­te, Simon, Turbucz, Mákos Á., ill. Mázán, Somogyi, Gubucz. (Lukács István) Nagyszénás! SK—Doboz 3-3 (1-2) Nagyszénás, 200 néző. V.: Benyovszki. Nagyszénás: Ölei — Nagy A., Zábrák, Varga Zs., Hankó, Fekete, Boér Zs. (Hor­váth), Lakatos, Kvasznovszki, Trabak, Hegedűs. Játékos edző: Kvasznovszki József. Doboz: Rakonczás — Skumáth, Bene­dek, Nagy T., Bottó, Kiszely, Békési, Képíró, Provosinszki, Zsigmond, Lukucz. Játékos edző: Zsigmond Károly. Nagy iramú, változatos mérkőzésen igazságos pontosztozkodás szü­letett, de ez az eredmény egyik csapatnak sem jó. G.: Fekete a 29., Hegedűs a 68., Varga Zs., a 80., ill. Provosinszki a 12., a 37., Képíró az 58. percben. Jó: Záb­rák, Varga Zs., Horváth, Kvasz­novszki, ill.— Rakonczás, Ki­szely, Provosinszki. (Benkó' László) Medgyesegyházi SE— Kamut SK 1-0 (1-0) Medgyesegyháza, 100 néző. V.: Korim.Medgyesegyháza:Relu — Kuzma, Kiss, Juhász, Ho- lecz, Zsurzsucz (László), Szabó, Mocsári, Kovács, Vágási (Pet- mzsán), Temesvári (Oláh). Edző: Bíró Géza. Kamut: Gazsó — Kreisz, Gyebnár, Tár­nok, Knapp, Botyánszki, Ant- mann, Rácz, Gajdács, Balogh (Hajdú), Bondár. Edző: Bora Imre. Kitűnően előkészített, hó­mentes pályán, küzdelmes mér­kőzésen a medgyesi csapat a helyzetek alapján megérdemel­ten tartotta Otthon a három baj­noki pontot. G.: Szabó a 34. percben. Jó: Relu, Kuzma, Kiss, ill. Gyebnár, Antmann, Kreisz. (Németh István) Mezőhegyes! SE— Szeghalom SC 1—1 (0—0) Mezőhegyes, 150 néző. V.: Brusznyicdá Mezőhegyes: Szilva — Farkas, Dénes, Lo­vász, Trungel, Varga, Zsóri, Engelhardt, Kindel, Berki (Ka­pocs), Kolozsi. Edző: Kozák Ist­ván. Szeghalom: Nagy — Sza­bó, Tóth, Zsombok J., Barna, Kun, Baranya, Macsári (Macs­kát), Vámos, Kozák, Sáfián. Edző: Búza Barna. Nagyon jó mérkőzést láthatott a mezőhe- gyesi közönség, a vendégek vé­gig védekeztek, majd a 67. perc­ben Vámos révén találtak egy gólt. A hazaiak sok kihagyott helyzet után a 84. percben Zsóri révén megérdemelten egyenlí­tettek. Kitűnő játékvezetői hár­mas. Kiállítva: Sáfián a 68. percben (ütésért). Jó: Dénes, Lovász, Zsóri, Kolozsi, ill. Nagy (a mezőny legjobbja), Baranya, Kozák, Vámos. (Perlaki János) Csabacsűd—Orosházi MTK 10-1 (7-0) Csabacsűd, 300 néző. V.: Né­meth. Csabacsűd: Adamik — Valencsik, Brlázs, Csicsely Z. (Csicsely F.), Fügedi, Kondacs, Pillár, Varga T. (Tusjak Cs.), Gombár, Jelen, Lénárt. Edző: ftlykó Márton. OMTK: Oszadszky — Sebők, Erzsiák, Zalai, Tóth I., Hankó, Varga, Papp, Tóth II. Edző: Nagy Ist­ván. Az eredmény önmagáért beszél. A kilenc (!) emberrel ki­álló orosháziak hősiesen küz­döttek, de erejükből csak ennyi­re tellett. G.: Gombár a 8., Pillár a 11., 42., 73., Lénárt a 17., 19., 62., Varga T. a 22., Jelen a 32., Kondacs a 74., ill. Hankó a 66. percben. Jó: Valencsik, Kon­dacs, Pillár. (Szilágyi Mihály) Elek SK—Békéscsabai MÁV 2-0 (0-0) Elek, 150 néző. V.: György. Elek: Pataki — Kohut, Povázsai, Juhász, Séllei, Tapasztó, Sarkadi (Szűcs), Sípos, Bálint, Trepák (Papp), Cziczeri (Ferenczi). Edző. Borgula János. MÁV: Tüskés — Kondacs, Iványi, Lipták A., Zelenyánszki, Gál (Bujdosó), Lipták V., Tóth (Ko­vács), Deák, Hürkecz, Marik. Edző. Braun Attila. A minden tekintetben jobban játszó hazai csapat győzelme teljesen megér- demelt a mezőnyben jól játszó, de a kapura veszélytelen vendégek ellen. G.: Sipos az 53, Bálint a 68. percben. Jó: Kohut (a mezőny legjobbja), Povázsai, Séllei, Bá­lint, ill. a vendégek közül senki sem játszott jól. (H. M.) IFJÚSÁGIAK: Jamina-Pat­rick SE—Békési FC 5—1, Batto­nya—Gyoma FC 4—1; Mező- hegyesi SE—Szeghalom 14—0, Elek—Békéscsabai MÁV 3—8, Csabacsűd—Orosházi MTK 2— 2, Medgyesegyházi SE—Kamut SK 10—0, Nagyszériási SK— Doboz 4—2, Gyomaendrődi Ba­rátság—Mezőkovácsházi TE 2—1. Maradona búcsúzik Meglepő bejelentést tett Diego Maradona, aki 15 hónapos kiha­gyás után a közelmúltban tért vissza a pályára, s jelenleg az argentin Boca Juniorsban szere­pel. Egy előadásról hazatérve az­zal a hírrel szolgált, hogy a jövő­ben nem kíván szerepelni hazája válogatottjában. — Más játékosokra van szük­sége a nemzeti csapatnak. Én túl öreg vagyok, semmi jót nem eredményezne beválogatásom —mondta á 35 éves futballista. A sötét mezes Jamina Patrick hazai pályán nagy küzdelemben fektette kétvállra a tavaly még NB III-as békésieket. Jamina-Patrick SE—Békési FC 1 —0 fotó: lehoczky Péter Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 14 12 2­43— 9 38 2. Makói FC 14 10 2 2 34—14 32 3. Kiskunfélegyháza 14 9 3 2 40—15 30 4. Szegedi VSE 14 8 1 5 27—16 25 5. Tótkomlósi TC 14 7 2 5 17—18 23 6. Kalocsa 14 6 4 4 33—15 22 7. Gyula-Kanton FC 14 6 4 4 17—17 22 8. Bajai FC 14 6 3 5 23—16 21 9. Kisszállás 14 6 2 6 26—19 20 10. Kiskőrös 14 4 6 4 12—13 18 11. Szentes 14 3 5 6 12—24 14 12. Kunbaja 14 4 2 8 19—33 14 13.Szegedi EAC 14 3 4 7 20—29 13 14. Mezőberényi FC 14 2 2 10 12—33 8 15. Szarvas 14 1 3 10 8—26 6 16. Mindszent 14 1 3 10 12—47 6 / Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának őszi záró, azaz 15. fordulójában következik. November 18., szombat, 13.00 óra: Kiskunfélegyháza—Kalocsa. Novem­ber 19., vasárnap, 13.00: Szarvas—Mindszent, Kisszállás— Kunbaja, Szentes—Szegedi EAC, Baja—Tótkomlósi TC, Kiskőrös—Mezőberényi FC, Szegedi VSE—Gyula-Kanton FC, Kiskundorozsma—Makó. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 15. fordulójá­ban következik. November 18., szombat, 13.00 óra: Gyomai FC—Mezőhegyesi SE, Szeghalom SC—Medgyesegyházi TE, Mezőkovácsházi TE—Nagyszénási SK. November 19., vasárnap, 13.00: Doboz—Jamina-Patrick SE, Békéscsabai MÁV—Csabacsűd, Orosházi MTK—Battonyai TK, Kamut SK—Gyomaendrődi Barátság, Békési FC—Elek SK. A megyei bajnokság állása 1. Battonyai TK 14 10 1 3 34—21 31 2. Jamina-Patrick SE 14 9 2 3 26— 9 29 3. Gyomaendrődi Barátság 14 8 4 2 24—11 28 4. Csabacsűd 14 8 3 3 33—18 27 5. Szeghalom SC 14 8 2 4 29—28 26 6. Medgyesegyházi SE 14 7 4 3 19—11 25 7. Békési FC 14 7 1 6 26—19 22 8. Mezőhegyesi SE 14 6 3 5 21—14 21 9. Békéscsabai MÁV 14 6 1 7 20—20 19 10. Elek SK 13 5 2 6 14—16 17 11.Gyoma FC 14 4 4 6 22—18 16 12. Kamut SK 14 4 4 6 10—19 16 13.Doboz 14 3 3 8 22—37 12 14.Nagyszénási SK 14 2 5 7 19—25 11 15. Mezőkovácsházi TE 13 2 1 10 11—34 7 16. Orosházi MTK 14 1 2 11 13—43 5