Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-16 / 243. szám

Spoí^ 1995. október 16., hétfő' Ismét dobogós helyen a Komlós Labdarúgó NB III Gyula-Kanton FC—Kalocsa 1-1 (0-1) Gyula, 500 néző. V.: Samu.Gyu­la: Such — Szilágyi (Baráth), Resetár, Fábián, Démusz — Ta­mási, Burai, Szegedi (Csete), Bíró — Gyura, Gajdács. Edző: Szentléleki Béla. Kalocsa: Szép — Iván, Aradi, Mácsai (Balogh), Unyi — Márton (Paletta), Sári, Farkas, Kiss (Perity) — Fekete, Kovács. Edző: Hayerbacher Fe­renc. 32. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgásra Kiss emelkedett jól, és fejelt a hazaiak kapujába, 0—1. 44. perc: Unyit a második sár­ga lapos figyelemeztetés után a játékvezető kiállította. 50. perc: Egy szabadrúgást Szegedi okosan lőtt a kapuba, 1—1. A sportszerű mérkőzésen az igen tartalékos hazai csapat az emberelőny után mezőnyfölény­ben játszott, több gólhelyezetet is kidolgozott, de nem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. Jó: Szegedi, Gyura, Szilágyi, ill. Szép, Sári. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kalocsa 6—2. Mezőberényi FC—Kunbaja 1-1 (1-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Bánóczki. Mezőberény: Stei­gerwald — Kovács (Bokor), Kukely, Pecze (Magasi), Győri — Ottlakán, Hegedűs, Gurbai (Getinsoy), Szász — Darócz, Lipták. Edző: Litauszki Pál. Kunbaja:Farkas L. —Farkas S., Novák, Pálosi, Zvezdán — Huszpl, Szalai, Evanics, Kákonyi — Betstein (Eber), Schindler (Nagy). Edző: Szőcs Lázár. 15. perc: Kákonyi 35 méterről a térfél jobb oldaláról beívelt, a csavart labda a kinnálló Steigerwaldot becsapta és aka­dály nélkül a kapu jobb oldalában kötött ki.O—1. 24. perc: Darócz szögletét Kukely fejelte kapura egy védőn irányt változtatott, és a hálóban kötött ki, 1—1. A sárga lapok miatt három já­tékosát nélkülöző hazai együttes végig támadta a találkozót, a helyzetek kihasználása ezen a mérkőzésen sem sikerült. A 72. percben Pecze egy összecsapás­nál megsérült, kórházba szállítot­ták. Jó: Hegedűs, Pecze, Ottla­kán, Litpák, ill. Farkas L., Evanics, Kákonyi, Betstein. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kunbaja 6—0. Tótkomlós! TC—Kisszállás 2-1 (2-1) Tótkomlós, 700 néző. V.: Csuka. Tótkomlós: Bordás — Pásztor L., Bakai, Pásztor T. — Diószegi (Tóth-Abonyi) Bucholcz (Mity- kó), Papp, Bischoff (Dávid), Kál­mán — Fülöp, Elek. Edző: Matajsz Pál. Kisszállás: Steiner — Csimburovics, Kovacsevics, Erhardt (Ádám) — Balogh (Boity), Kecskés, Kovács I., Gubucz, Hánzs — Tóth (Kovács J.), Szauer. Edző: Szabó Gábor. 10. perc: Papp labdájából Bischoff egy pattanás után ballal 14 méterről kilőtte a hosszú sar­kot, 1—0. 13. perc: Fülöp, hosszú labdát adott Kálmánnak, aki néhány méter labdavezetés után eléggé kisodródva 12 méterről ballal a léc alá bombázott, 2—0. 34. perc: Tóth a kapust is ki­cselezve lőtt 5 méterről az üres kapuba,2—1. 45. perc: Néhány percre el­szabadult a „pokol”, de nem a játéktéren, hanem a vendégek kispadja körül. A kisszállásiak sportszerűtlen jeleneteire a kom- lósi szurkolók is vevők voltak. 67. perc: Fülöpöt a bíró a má­sodik sárga lapja miatt kissé szi­gorúan kiállította. A hazaiak negyedóra alatt két­gólos előnyre tettek szert a hosszú út után még alvó vendégek ellen. A második félidő elején csak a szerencse mentette meg két alka­lommal is a vendégek kapuját a góltól. Ezután végig mezőnyfö­lényben játszott a volt NB I-es játékosokkal fűszerezett Csont FC, de a hazai védelem mindig a megfelelő pillanatokban zárt. A Tótkomlós győzelme megérde­melt, főleg a kiállítás utáni határ­talan lelkesedésük miatt. A játékvezető kétes ítéletei joggal borzolták mindkét csapat játéko­sainak idegzetét. Jó: Kálmán, Pásztor T., Bucholcz, Papp, ill. Csimburovics, Tóth, Kecskés, (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC- Kisszállás5—1. Makói FC—Szarvas 3—1 (1-1) Makó, 1300 néző. V.: Heibl. Makó: Himer — Ferenczy, Sa- hin,Kiss—Frank, Csák (Botlik), Márki, Bress (Anda), Karsai — Kondacs (Bárány), Miklós. Edző: Kolozsvári János. Szar­vas: Petrás E. — Velky, Demjén, Zahorecz K., Bencsik — Trucz- ka, Hóbei, Bány (Rohony), Kon­tár — Bencze (Nagy), Sindel (Székely). Edző: Plástyik János. 23. perc: egy szarvasi táma­dás után Sahin tisztázott a 16- oson belül, majd teljesen felesle­gesen buktatta a labdáért kifelé fűtő Truczkát. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Zahorecz K. a jobb sarokba bombázott,!)—1. 38. perc: Frank remek labdá­val indította Kársait a baloldalon, aki a kapu elé lőtt, s az ötösre berobbanó Bress a kapu jobb ol­dalába továbbított. 1—1. 75. perc: Sahin a jobb oldalon az alapvonalnál kapott labdát, két védő között középre adott, s Bá­rány a védőket megelőzve kapu­ba lőtt. 2—1. 82. perc: Kiss hatalmas bedo­bását Bencsik az ötösön levette Márkinak, aki hat méterről a kapu oldalába bombázott, 3—1. Ez a találkozó is fényesen iga­zolta, milyen nehéz is lehet egy kötelező győzelem. A hazaiak csak nagyon nehezen tudták ér­vényesíteni a papírformát, hiszen már az első percekben megzavar­ta őket Csák sérülés miatti kiválá­sa. Ez kihatott az első félidőre, amikor is eléggé álmosan futbal­loztak a makóiak, s csak a szarva­si csatárok ügyetlenségének kö­szönhették, hogy nem kerültek hátrányba. Fordulás után felja­vultak a hazaiak, a vendégek ke­mény belépőikkel tűntek ki, s vé­gül csak az utolsó negyed órában tudta a maga javára fordítani a mérkőzést a hagymaváros együt­tese. Jó: Kiss, Ferenczy, Frank, Bárány, ill. Petrás E. Ifjúságiak: Makói FC— Szarvas 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi EAC—Kiskun­félegyháza 2—4 (1—1), Szen­tes—Szegedi VSE 1—2 (1—1), Baja—Kiskőrös 1—1 (1—0), Mindszent—Kiskundorozsma 0-4(0—2). Megyei I. osztály Battonyai TK—Doboz 5—1 (2-1) Battonya, 300 néző. V.: Scsito- vics. Battonya: Kunos — Feke­te, Molnár, Ménesi, Putnoki, Ko­vács, Árgyelán, Turbucz, Zsóri (Mákos A.), Mákos Á„ Magyar (Simon). Edző: Juhász Zoltán. Doboz: Pankotai—Bánszki, Be­nedek, Nagy, Rakonczás, Ki- szely, Békési, Gergely, Provosin- szki, Zsigmond, Lukucz. Játékos edző: Zsigmond Károly. A hazai csapat könnyedén, ilyen arány­ban is megérdemelten győzött a lelkes, de szerény játékerőt kép­viselő vendégek ellen. Kiállítva: Provosinszki (a játékvezető meg­sértéséért) a 75 percben. G.: Ko­vács a 19., Molnár a 32., Magyar az 51., Turbucz az 56, Putnoki az 57., ill. Nagy a 16. percben. Jó: Ménesi, Árgyelán, Turbucz, Ma­gyar, ill. Békési, Gergely. (Luk­ács István) Mezőhegyes! SE—Jamina Patrick SE 1-0 (1-0) Mezőhegyes, 250 néző. V.: Záb- rák. Mezőhegyes Szilva — Eva­nics, Dénes, Lovász, Trungel, Varga, Farkas, Engelhardt, Ber­ki, Zsóri (Csordás), Antal (Ha­lász). Edző: Kozák István. Jami­na: Stumpf —- Szűcs, Belicza, Kovács (Szarvas), Schneider, Pusztai, Balogh, Lábos, Tóth A. (Tóth M.), Bagyinka, Tóth Cs. (Nagy M.). Edző: Turcsek Zol­tán. Ä kényszerűségből megfia­talított hazai csapat 90 percig lel­kesjátékot nyújtott, így megérde­melten nyert a jobb játékerőt képviselő vendégek ellen. Kitűnő játékvezetés. G.: Antal a 6. perc­ben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Schneider, Pusztai, Balogh, Beli­cza. (Perlaki János) Elek—Kamut 0-1 (0-0) Elek, 200 néző. V.: Tóth P. Elek: Veres — Sarkadi, Szűcs (Uhrin), Povázsai, Sipos, Ferenczi, Papp, Tapasztó, Cziczeri, Bálint, Tre- pák (Juhász). Edző: Szilágyi Já­nos. Kamut: Gazsó — Gézárt, Gyebnár, Tárnok, Knapp, Bo- tyánszki (Kreisz), Ántmann (Bondár), Rácz (Hajdú), Gajd­ács, Balogh, Komáromi. Edző: Bora Imre. Egyperces gyászszü­nettel kezdődött a mérkőzés Ga- vara György emlékére, aki közel 35 évet töltött el a sportpályán különböző beosztásokban. Az el­ső félidő eseménytelenül telt el, a második félidőben a harcosabban játszó vendégcsapat győzelme teljesen megérdemelt. Kitűnő já­tékvezetői hármas. Kiállítva: Komáromi (a második sárga lap után) a 75. percben. G.: Rácz az 51. percben. Jó: Sarkadi, ill. Balogh (a mezőny legjobbja), Rácz, Komáromi. (Hotya Mi­hály) Orosházi MTK—Gyomai FC 1-5 (0-2) Orosháza, 100 néző. V.: Varga. Orosháza: Tóth I. — Sebők (Gigacz), Tóth G. (Tóth T.), Er- zsiák. Zalai, Papp, Deák (Be- recz), Frankó, Székely (Szen- teczki), Bányik, Füredi. Edző: Nagy István. Gyoma: Földesi — Tímár (Berta), Munkácsi, Vatai, Kovács, Somogyi, Udvari, Varjú (Hunya), Holló, Gubucz, Fauer- werker. Edző: Durucskó Péter. Tovább tart az OMTK vesszőfu­tása. A hazaiak három ziccert el­hibáztak, a vendégek viszont két­szer betaláltak az első félidőben. A harmadik gólt követően szét­esett az OMTK játéka. így az erőtlenül, elképzelés nélkül, aka­ratgyengén, hitehagyottan játszó kék-fehérek megalázó vereséget szenvedtek a közepes teljesít­ményt nyújtó gyomaiaktól. G.: Gigacz a 84. p., ill. Fauerwerker a 20. és az 50. p., Holló a 38., 76. és a 82. percben. Jó: Székely, ill. Udvari, Holló, Fauerwerker. (Selmeczi László) Gyomaendrődi Barátság- Békési FC 1—0 (0—0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Gyekiczki. Barátság: Halász — Csikós, Karácsony, Dinya, Bélte- ki, Dobó, Nagy, Kocsis (Balázs), Tóth, Janis, Orovecz (Gardi). Edző: Bélteki János.Békés:Mol- nár — Jánosi, Kürti, Kondacs (Kocsány), Nagy II., Varga, Pálfi, Fehér, Lipták, Nagy I., Hor­váth. Edző: Zsíros György. Sok­sok helyzet közül csak egyet tud­tak értékesíteni a hazaiak, de ettől függetlenül — jó játékvezetés mellett — nem forgott veszély­ben a győzelmük. G.: Janis a 65. percben. Jó: Karácsony, Bélteki, Dobó, Janis, ill. Molnár, Kürti, Lipták. (Gardi Tamás) Békéscsabai MAY— Szeghalom §C 2—3 (1—2) Békéscsaba, 150 néző. V.: Majo­ros. MÁV: Tüskés — Zelenyán- szki, Galovicz, Prekop, Lipták, Iványi, Marik, Hürkecz, Deák, Tóth A., Gál (Pintér). Edző: Braun Attila. Szeghalom: Nagy — Szabó L., Tóth J., Zsombok J„ Barna, Szabó S. (Sáfián), Bara­nya I., Macsári (Schultz), Vámos, Kozák, Lakatos (Baranya II.). Edző: Búza Barna. Sok átadási hiba jellemezte a játékot, a hazai­aknak volt több helyzetük, de a rutinosabb vendégek jobban összpontosítottak és előnnyel zárták a félidőt. Egy védelmi hi­bát az utolsó percekben a vendé­gek kihasználtak, és nyertek. G.: Deák a 25. és 47., ill. Macsári a 18., Vámos a 40. és a 85. percben. Jó: Lipták, Deák, ill. Kozák, Tóth J„ Szabó L.(G.Gy.) Medgyesegyházi TE— Nagyszénás 2—2 (0—0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Szpisjak. Medgyesegyháza: Ho- mik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács (Oláh), László, Szabó, Mocsári, Vágási (Zsur- zsucz), Petruzsán. Edző: Bíró Géa Nagyszénás: Ölei — Szpisjak (Varga), Zábrák, Brach- na, Hankó, Lakatos (Kvasznov- szki), Boér, Hegedűs, Árgyelán, Horváth, Trabak (Baranyai). Já­tékos edző: Kvasznovszki József. Az első félidő csapkodó játéka után a másodikra javult a színvo­nal, de a hazai gólokat a lelkes vendégek ki tudták egyenlíteni. Megérdemelten szereztek pontot a szénásiak.Kiállítva:Zsurzsucz (kakaskodásért) a 82. percben. G. : Szabó az 56., Holecz a65., ill. Horváth a 79., Kvasznovszki a 80. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. Ölei, Brachna, Árgyelán. (Né­meth István) Csabacsűd— Mezőkovácsháza 3—1 (1—0) Csabacsűd, 500 néző. V.: Szabó. Csabacsűd: Adamik — Valen- csik (Gombár), Brlázs, Csicsely F., Fügedi, Varga J. (Kondacs), Pillár, Varga T. (Csicsely Z.), Je­len (Gulyás), Urbancsok, Lénárt. ' Edző: Petykó Márton. Mezőko- vácsháza: Bíró — Kun (Gyap­jas), Szabó G., Babcsán (Mikite), Mikula, Kakuszi, Marócsik, Mat- kócsik, Varga, Szekeres, Ágos­ton. Edző: Sári Ferenc. A félgőz­zel játszó hazai csapat ziccerek sokaságát hagyta ki. Jó játékve­zetés. G.: Pillár a 15. és az 55., Gulyás a 85., ill. Szabó G. a 80. percben Jó: Brlázs, Pillár, Lénárt, ill. Bíró, Kakuszi, Ágos­ton (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Battonya— Doboz 4—0, Mezőhegyesi SE— Jamina Patrick SE 0—2, Elek— Kamut 5—1, OMTK—Gyomai FC 5—0, Gyomaendrődi Barát­ság—Békési FC 1—1, Békéscsa­bai MÁV—Szeghalom SC 7— 1, Medgyesegyházi TE—Nagyszé- nási SK 2—2, Csabacsűd— Mezőkovácsházi TE 1—1. A fehér mezes Gyura elhúzza a labdát a vendég védők mellett. A hazaiak nem bírtak a Kalocsával. Az NB Ill-ban: Gyula- Kanton FC—Kalocsa 1—1 fotó: lkhoczkypéter Következik Az Alföld csoport állása Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 11. fordulójá­A megyei bajnokság állása 1. Kiskundorozsma 10 9 1­31— 6 28 ban következik. Október 21., szom­bat. 13.30 óra: Szarvas—Baja, Kis­1.Battonyai TK 10 7 1 2 20—12 22 2. Makói FC 10 8 1 1 25— 7 25 kunfélegyháza—Tótkomlós. Októ­2. Gyomaendrődi Baratsag 10 6 3 1 16— 5 21 3. Tótkomlósi TC 10 6 1 3 13—12 19 bér 22., vasárnap, 13.30: Kisszál­3. Csabacsűd 10 6 2 2 20—14 20 4. Kalocsa 10 5 3 2 28—11 18 lás—Mezőberényi FC, Kunbaja— 4. Jamina Patrick SE 10 6 1 3 18— 8 19 5. Kiskunfélegyháza 6.Szegedi VSE 10 10 5 6 3 2 4 25—12 16—10 18 18 Gyula, Kalocsa—Makó, Kiskő­rös—Szentes, Szegedi VSE—Mind­szent, Kiskundorozsma—Szeged. 5. Szeghalom SC 6. Gyomai FC 10 10 6 4 4 4 2 18—22 19—11 18 16 7. Gyula-Kanton FC 10 4 3 3 11—10 15 A megyei I. osztályú bajnokság 7. Medgyesegyházi TE 10 4 4 2 10— 7 16 8. Bajai FC 10 4 2 4 15—14 14 11. fordulójában következik. Októ­8. Mezőhegyesi SE 10 • 4 2 4 12— 9 14 9. Kisszállás 10 4 1 5 17—14 13 bér 21., szombat, 13.30 óra: Do­9. Békési FC 10 4 1 5 18—16 13 10. Kiskőrös 10 3 3 4 9—11 12 boz—Mezőhegyesi SE, Jamina­10. Békéscsabai MÁV 10 4 1 5 14—13 13 11. Szegedi EAC 10 3 2 5 18—23 11 Patrick SE—Medgyesegyházi TE, 11. Kamut SK 10 3 4 3 8—13 13 12. Kunbaja 10 3 2 5 14—20 11 Szeghalom SC—Elek SK, 12. Nagyszénási SK 10 2 3 5 14—17 9 13. Mezőberényi FC 10 2 2 6 7—16 8 Mezőkovácsházi TE—Battonva 13. Elek SK 9 2 2 5 6—10 8 14. Szentesi FC 10 2 2 6 10—23 8 TK. Október 22., vasárnap, 13.30: 14.Mezőkovácsházi TE 9 2 1 6 9—19 7 15. Szarvas 10 1 1 8 6—20 4 Nagyszénási SK—Gyomaendrődi 15. Doboz 10 2 1 7 14—25 7 16. Mindszent 10 1 1 8 9—34 4 Barátság, Kamut SK—Csabacsűd, Békési FC—Orosházi MTK. 16. Orosházi MTK 10 1 2 7 8—23 5 Ezüstérmesek a szarvasiak Az ITF taekwon-do szövetség Szarvason rendezte meg a ma­gyarcsapatbajnokságot, amelyen 12 egyesület 50 versenyzője küz­dött a helyezésekért. Elsőként a formagyakorlatokban mérték össze tudásukat a csapatok, majd a csapatküzdelmek következtek, ahol 9 férfi és három női csapat vetélkedett. A hölgyeknél me­gyénkből hármas vegyescsapat vette fel a harcot (Békéscsaba, Szarvas, Békéssámson) a Zugló gárdájával, melyet 3—fi-ra meg is nyertek. Ezután a több váloga­tott versenyzőt felvonultató vesz­prémiek következtek, végül is a vegyescsapat ezüstérmes lett. Á férfiaknál a szarvasiak ke­rültek a selejtezők után az elő­döntőbe, ahol a budapesti Casten Eastern Brigge csapata ellen 3— 1-re nyertek, így döntőbe jutot­tak. Itt a válogatottakkal kiálló Hódmezővásárhely volt az ellen­fél. A vásárhelyiek kezdtek job­ban, de a mádosik fordulóban Dé- tár Előd a nála 10 kg-mal nehe­zebb ellenfele ellen kemény csa­tában nyert (1—1). A harmadik párban vétlen sérülés miatt a szar­vasi versenyzőnek fel kellett ad­nia a mérkőzést, de a vásárhelyi­ek sportszerűen a hazaiaknak ad­ták a két pontot. A mindent eldöntő negyedik fordulóban Be- senyei Ferenc a válogatott Cseré- nyi Csabával mérkőzött, nem is vallott szégyent teljesítményé­vel, de ezúttal a hódmezővásár­helyi sportoló nyert. így 3—2-re a vásárhelyiek nyerték az 1995- ös magyar csapatbajnokságot. Eredmények. Csapat for­magyakorlat. Férfiak. 1. Zugló 1. (Szalai Gábor, Skoda Gábor, Madarász Attila, Oláh Imre, Váci Gergely, Simon Róbert; edző: Kili Anikó), 2. Zugló II., 3. Sze­ged vegyes. Nck 1. Zugló (Sziveri Ágnes, Puskás Nóra, So­mogyi Gabriella; edző: Kili Ani­kó), 2. Veszprém, 3. Békécsaba, Békéssámson vegyes. Csapatküzdelem. Férfiak. 1. Hódmezővásárhelyi Taekwon- do Klub (Cserényi Csaba, Vangel Attila, Gojdár János, Jován Atti­la, Szabó Attila; edző: Máté Zol­tán), 2. Szarvasi Takwan-do Klub, 3. Budapesti Eastenn Brig­ge. Nck: 1. Veszprém (Rajkai Andrea, Hoffman Rita, Papirov- nyik Mónika, Szakos Rita, Pataki Viktória; edző: dr. Somlai János), 2. Békéscsaba, Szarvas, Békés-' sámson vegyes, 3. Zugló. A legtechnikásabb verseny­ző': Cserényi Csaba (Hódmező­vásárhely) és Szakos Rita (Veszprém). Az ezüstérmet szerzett szarva­si együttes: Détár Előd; Détár Leventa, Búzás Levente, Besse­nyei Ferenc, Tímár Nándor. Edző: Tóth István. Vélemények a versenyről. Tóth István, háromdanos mes­ter, a szarvasi klub szakvezetője és a verseny főrendezője: — Jól sikerül, kemény, küzdelmes via­dalt láthatott a közönség, ahol a férfiaknál a vámál népesebb volt a mezőny. Versenyzőinknek gra­tulálok a szép sikerhez, hiszen csak abban mertünk reményked­ni, hogy dobogóra kerülünk, arra nem gondoltunk, hogy bejutunk a döntőbe. Felülmúlta önmagát a gárda, s a döntőben tisztessége­sen helyt álltak a fiúk. Máté Zoltán, háromdanos mester, a magyar ITF taekwon- do szövetség alelnöke: — Elő­ször is kölön gratulálok a hazai­aknak a nagyon jól szervezett versenyhez. Jól képzett sportolók küzdelmét láthattuk. Vélemé­nyem szerint a közeljövőben a szabályrendszeren változtatni kell, ugyanis túl nagy a sérülésve­szély. Tóth B. István A verseny támogatói: Békés Megyei Vízmű Rt., Szarvasi Polgármesteri Hi­vatal, Geomar Kft., Lucanor, Belvárosi Söröző, Wolf Centrum, Cervius Rádió, Szarvasi Innoflex Kft., Szarvas Fish Kft., Körtvélyesi és fia Bt., Rácz és Bakula Fotó, Garai András vállalkozó, Pavilon diszkó, Piramis Kafé, Suzuki Autócentrum Szarvas, Osseus Kft., Agrokomplex Centrál Soya Rt., Vesper Kft., Cicom Déligyümölcs Nagyker, Coca-Cola, Kárpád Food Kft., 2. sz. általános iskola.