Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-30 / 254. szám

0 1995. október 30., hétfő' Spo^i „Csak a győzelemnek örülhetünk” Békéscsabai Előre FC—Haladás VSE 2—1 (2—0) Edzői nyilatkozatok NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 5 ezer néző. V.: Kurmai (Bognár, dr. Bozóky). Békéscsaba: Udvarácz 6 — Szen­ti 6 — Csató S. 7, Balogh 6 — Mracskó 5, Fodor 6, Major 4, Kovács T. 6, Kasik 5 — Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. Haladás: Kurucsai 5 — Zugor 4, Tóth M. 5, Dávid 4 — Neudl 5, Kovács S. 6. Szekér 5, Somfalvi 4, Majoros 6 — Fehér 4, Negrau 5. Edző: Mihalecz István. Csere: Zugor helyett Bognár (6) a szünetben, Major h. Stancu (-) a 67., Szarvas h. Nagy L. (-) a 78., Kulcsár h. Balázs a 88. perc­ben. Gólszerző: Csató S. a 10., Szarvas a 27., Negrau a 90. percben. Sárga lap: Kovács T. (megrángatta Somfalvit) a 49. percben. Szögletarány: 8:4 (4:2). 3. perc: Balogh óriási bedobását Fodor fejjel megcsúsztatta, de Szarvas közeli lövését a szombat- helyi kapus kitolta. Kovács T. is­mételhetett, ám lövése a tömörülő védőkről kivágódott. 10. perc: Kulcsárt Neudl akasztotta a szombathelyi térfél közepén, 30 méterre a kaputól. A szabadrúgást Szarvas pöckölte Csató S. elé, aki óriási erővel meglőtte, a labda pedig a lábak között utat találva laposan a jobb alsó sarokba vágódott, 1—0. 23. perc: egy középre becsur- gó labda Kulcsárt találta üresen, de a csabai támadó estében a jobb kapufa töve mellé lőtt. 27. perc: Fodor a jobb oldalon laposan középre gurított, az érkező Kulcsár okosan átlépte a labdát, Szarvas is jó ütemben robbant be a 16-oson belülre, s tíz méterről laposan a kapu közepé­be lőtt. A labda úgy vágódott a hálóba, hogy közben Dávid lábát is érintette, 2—0. 30. perc: Csató S. távoli, nagy erejű bombáját öklözte ki Kurucsai. 36. perc: Majoros bal oldali átívelését követően Szekér 8 méterről, kapásból a jobb kapufá­ra lőtte a labdát. 45. perc: Neudl 28 méteres, lapos szabadrúgása után csípte el a labdát Udvarácz. 48. perc: a csereként beállt Bognár—Majoros átadásából— a bal kapufa tövét találta telibe. 52. perc: Majoros a bal- összekötő helyéről lőtte fölé a labdát. 61. perc: Mracskó 18 méterről leadott, nagy erejű, lapos lövése alig szállt a kapu mellé. 63. perc: Kovács S. futtából, a balösszekötő helyéről, 15 méter­ről lőtt kapura, a labda Udvarácz ujjának hegyéről került szögletre. 82. perc: Majoros 28 méteres, jobb alsó sarokra tartó, nagy erejű szabadrúgását követően Udva­rácz szögletre tolta a labdát. 90. perc: a békéscsabai térfél közepéről a vendégek szabadrú­gásból emeltek előre. Szekér a jobb kapufa tövétől nem messze belsővel bepofozta a labdát az üresen hagyott Negrau elé, aki kép lépésről, senkitől sem zavar­tatva az üres kapuba továbbított, 2—1. Lendületesen kezdett a Bé­késcsaba, megilletó'dötten a Haladás. A vendégek alaposan megeró'sítették védelmüket, igyekeztek minden csabai játé­Vélemények Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 13. fordulójában következik. Haladás VSE—Kispest-Hon véd FC, Vasas—Békéscsabai Előre FC, Ferencváros— BVSC-Dreher, Stadler FC—Pécsi MFC, Csepel— MTK, Győri ETO FC— Debreceni VSC-Epona, Vác FC-Samsung—Újpes­ti TE, Parmalat FC—Zala­egerszegi TE. A MÉRKŐZÉS ELŐTT.,Sztíes Mihály, a Békéscsaba elnöke: — Elindultunk felfelé. Papp László, a Békéscsaba ügyvezető elnök: — A papírforma szerint nekünk áll a zászlóidé nem lehetünk biztosak a dolgunkban. Winkler János, a Békéscsaba elnökhelyettese: — Győzelmet várok. Zahorán György, a Békéscsaba technikai vezetője: — Ezen a kilencven percen a klubért is kellene egy kis pluszt mozgósítani. Silviu Iorgulescu, a Békéscsaba pályaedzője: — Kapaszko­dunk, kapaszkodunk... Moós János, a Békéscsaba tartalékcsapatának edzője: — Eddig óvatos voltam, de most már tényleg nyerni kell! Nagy László, a Haladás technikai vezetője: — Ha a csapat elhiszi, hogy van keresnivalója, akkor pontosan térhet haza. Dr.Andics Tamás, &Haladás orvosa: —Akincstári optimizmu­som azt mondatja, hogy döntetlen lesz. Bognár Zoltán, a Haladás csapatkapitánya:—Tisztes helytál­lás a célunk. Dr. Petróczy Gábor Békés megyei sportigazgató: — A Csaba jelenlegi helyzetében nyerni kell, mert különben bajba'kcriilhet. Hartmut Ohligh, a Techem cég sajtófőnöke: — Három ponttal indul a lift felfelé... Sebők Vilmos, a csabaiak pilótája: — Szeretném, ha a fiúk vidámabbá tennék a 60. születésnapomat. A SZÜNETBEN. Mihalecz István: — Sok hibával, gyengén játszunk, ezen változtatni kell. Nagy László: —Jobb támadójátékot kell produkálnunk. Szűcs Mihály: — Több gólt kellene rúgnunk, mert nekünk nem ez a valós helyezésünk, ahol állunk. Dobó János, a Békéscsaba elnökségi tagja:—Remélem, hogy a mi vonatunkat nem állítja meg a vasutasok szemaforja. Juhász Gyula, a Békéscsaba intézője: — Várom a további gólokat... Láza János, a Békéscsaba egykori labdarúgója:—Azt hiszem, eldőlt a mérkőzés. Palotai Károly, a mérkőzés ellenőre: — Megérdemelten vezet­nek a hazaiak, mert határozottan jobbak, de azért a Haladásnak is voltak lehetőségei. Zelenyánszki János, a Békéscsaba „örökös” intézője: — Jól játszik a csapat, refriélem, hogy nyer is. A MÉRKŐZÉS UTÁN. Szűcs Mihály: — Ötgólos győzelem lett volna a reális. Juhász Gyula: — Mérsékeltebb játékkal is értékes pontokhoz jutottunk. Silviu Iorgulescu: — Ha másnak nem is, de az eredménynek örülök. Szarka Zoltán, a Haladás pályaedzője: — Az első félideji játékával nyert az Előre, ha az elején nem kapunk gólt, bármi lehetett volna a végeredmény. kos mellé párt állítani, de embe­reik sokszor lemaradtak a ha­zai támadók mellől. így került gyakran helyzetbe Kulcsár, s így lőtte a második gólt a Békés­csaba. A hazaiak is csatárínség­ben szenvednek a sok sérült mi­att, ezért rendhagyó módon főleg védekező játékosokkal álltak fel. Ám közülük most so­kan újszerű feladatot kaptak, támadniuk kellett, s ezt jól is oldották meg. A hazaiak nagy lövőkedvére jellemző, hogy az első játékrészben tizenkétszer lőttek, illetve fejeltek a kapu felé, hatszor el is találták a ket­recet, kétszer pedig megrezeg- tették Kurucsai hálóját. A ven­dégek teljesítménye ennek ép­pen ötven százaléka volt, hat­szor tüzeltek, háromszor talál­ták el a kaput, balszerencséjük­re azonban ebből csak egy ka­pufa született. Ezen vendég­próbálkozások zöme is az első félidő finisére esett, amikor 2— 0-s vezetése birtokában a Bé­késcsaba némiképp visszafo­gott az iramból. A fordulás után a lecserélt Zugor helyére Neudl húzódott hátra, Bognár pedig támadó feladattal a középpályás sort erősítette. Jól is mutatkozott be, hiszen pályára lépése után három perccel a kapufát találta el. Tehette is, mert a Békéscsa­ba végképp teljesen visszaállt, csak a védekezéssel törődött, vigyázott az eredményre. Vér­szemet kapott a Haladás, egyre többet ment előre, igaz, csak a tizenhatosig jutott. A játékosok onnan próbálkoztak lövésekkel — kevés eséllyel. Közelről nem volt módjuk bevenni Udvarácz kapuját, mert vagy lesen akad­tak el a Haladás támadói vagy a sűrű védőfalba ütköztek. Köz­ben a Békéscsaba is magára ta­lált, próbálkozott néhány kont­rával, ám kevés játékosában maradt annyi szufla, hogy le- sprintelje védőjét. Kiegyenlí­tettnek tűnt a második játék­rész. Már-már felállt a publi­Pásztor József, a Békéscsaba edzője: — Csak a győzelemnek örülhetünk, ugyanis a játékunk továbbra is sok kívánnivalót hagy maga után. Akárcsak egy héttel korábban a Kispest ellen, ezúttal is csak Csató Sándort dicsérhetem, az ő gólja hozta meg a várt ered­ményt. — A papírforma alapján ezen a mérkőzésen elvárható volt a győzelem. — Elvárható volt, persze, de ha egy csapat hazai pályán 2—0-ra vezet, nem értem miért ereszt le utána. Ugyanis a folytatásban minden második átadás rossz volt, kapkodtunk, idegeskedtünk. Ahelyett, hogy további gólok következtek volna, mert 3—0-nál már bármit meg lehet csinálni. —A második félidőben már nem is nyújtotta azt a gárda, amit a közönség is joggal remélt... —Ez azért történt, mert 2—0 után Csatónak már nem kellett előre mennie. Sajnos Major, Kasik, Kulcsár, Szarvas — az utóbbi a gólja ellenére is gyengén játszott —, de Szenti sem remekelt a második félidőben. Egy-két „gyengélkedő” embert elbír a csapat, de ennyi már sok! Szerencsére Csató Sanyi, Fodor, Kovács kiemelkedett. —Meddig lehet,, operálni" ilyen mérsékelt játékkal? — Már a bajnokság elején elmondtam, hogy ez az év már ilyen lesz. A csapattól nem várható jó teljesítmény, helyette annál több szenvedés. Azért jó lenne még néhány pontot szerezni az ősszel, még ha ilyen gyenge játékkal is. Mihalecz István, a Szombathely edzője: — Az első huszonöt percben nagyon visszafogottan játszott a csapat, utána hiába ébred­tünk fel, hiábajátszottunkjól, már nem jött be semmi. Ennek ellenére látok bíztató jeleket az együttes játékában, és remélem, hogy hazai környezetben javítunk. — Leginkább az egyéni vagy a csapatjáték rovására írható a vereség ön szerint? — A csapatteljesítményre vezethető vissza főleg, hiszen az elején egy kissé leült a csapat, későn váltottunk, és rengeteg technikai hibát vétettünk. Ezt egy ilyen tudású csapat, mint a Haladás, nem engedhe­ti meg magának, és ennek tulajdonítható a vereség. kum, hogy elinduljon haza, amikor váratlanul szépítettek a vendégek, de már olyan későn, hogy annyi idejük sem maradt, hogy még egyszer próbálkozza­nak« Az első félidőben nyújtott sokkal hatékonyabb és ered­ményesebb támadásaik révén a hazaiak rászolgáltak a győze­lemre, még akkor is, ha a máso­dik játékrészben az öt kísérle­tükből mindössze egyszer talál­ták el a kaput, míg a vendégek nyolcból négyszer. Az NB I-es labdarúgó­bajnokság állása 1. BVSC 9 2 1 24—10 29 2. FTC 9­2 23— 9 27 3. ÚTÉ 7 2 2 21—11 23 4. DVSC 6 3 3 14—12 21 5. MTK 5 3 4 25—15 18 6. Csepel 5 3 4 22—18 18 7. Vasas 5 3 3 14—12 18 8. Vác 5 2 5 22—19 17 9. Kispest 4 4 3 16—10 16 10. Stadler 2 7 3 15—17 13 11. Győr 3 4 5 16—23 13 12. ZTE 3 3 6 15—22 12 13. Békéscsaba 3 2 7 16—23 11 14. Pécsi MFC* 3 2 7 12—17 8 15. Parmalat 2 1 9 11—30 7 16. Haladás 1 3 8 10—28 6 *= Három büntetőpont levon­va. Az oldalt készítette: Gyur- kó Mihály, Jávor Péter, Verasztó Lajos. Fotó: Le- hoczky Péter Békéscsabai Előre FC—Hala­dás VSE 0—1 (0—1) Tartalékbajnoki mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Nagy Cs. Békéscsaba: Baji (Nagy Zs.) — Kovács K., Laurinyecz, Valentényi, Lonovics — Kvasz (Ónodi), Kovács P., Csepregi, Bálint (Litauszki) — Némethy, Dani. Edző: Moós János. Már az első félidőben eldőlt a három pont sorsa.G.:Perczel. Jó: Kovács K., Lonovics, Csepregi, Némethy. Haladás VSE—Békéscsabai Előre FC 0—1 (0—0) NB I ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Szombat­hely, 100 néző. V.: Kovács. Bé­késcsaba: Láza—Makai, Futaki, Koszta — Balog Zs., Csulik, Hídvégi (Halász), Borbola, Mazula—Ronyecz (Forrai), Va­das A. Edző: Marik László. Több góllal is nyerhettek volna a ven­dégek. A csabaiak küzdenitudá- sukért, fegyelmezettségükért di­cséretet érdemelnek. G.: Borbo­la. Jó: Koszta, Balogh Zs., Csu­lik, Vadas A. Haladás VSE!—Békéscsabai Előre FC 0—0 NB I ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Szombat­hely, 100 néző. V.: Kiss. Békés­csaba: Szeles — Godár, Sallai, Tóth, Semjéni, Szeverényi (Beli- cza), Simon (Szűcs), Vandlik (Pozsár), Bíró, Szabados, Oláh. Edző: Batke László. Kulcsár (9) és Szarvas (7) gyakran hozta nehéz helyzetbe a szombathelyiek kapusát, Kurucsai Kornélt, ám a csabaiak mindössze kétszer találtak be a kapujába. Igaz, ez is elegendő volt a három pont megszerzéséhez Ez történt még... Pécs—Csepel SC 3-2 (2-1) Pécs, 2000 nézó'. V.: Vad. Pécsi MFC: Kovácsevics — Lajos, Szaba­dos, Schneider — Tolocsko, Jaki, Dienes, Ulveczki (Rózsahegyi, 87.), Fehér — Tököli (Ulrich, 83.), Seator (Pest R., 83.). Csepel SC: Bíró — Ács (Szekeres, 66.), Váczi, Tyukodi — Puskás (Bereczki, a szünetben), Medgyes, Jakab, Vancsa (Petrók, 76.), Zombori — Baranyi, Nagy. G.: Seator (22.), Tolocsko (44.), Tö­köli (61.), ill. Nagy (35.), Schneider (50. — öngól). Jó: Szabados, Tolocsko, Jaki, ill. Ja­kab, Nagy. MTK—Győr 8-2 (4—1) Hungária körút, 3000 nézó'. V.: Ger­gely. MTK: Babócsy — Oprisan — Kuttor, Tamási, Nyikiforov — Farkasházy, Horváth, Illés, Zsi- vótzky — Csertől, Füle. Győri ETO FC: Jakab — Bordás — Radics, Lantai — Ördög (Fűzi, 46.), Agic, Jagodics (Lakos, 59.), Hajszán (Moke, 46.), Miriuta — Hámori, Azoitei. G.: Csertői (10., 58.), Füle (15., 82.), Zsivótzky (56., 63.), Nyikiforov (35.), Illés (39.), ill. Agic (29.), Bor­dás (90.) Jó: Farkasházy, Illés, Zsivótzky, Csertői, ill. a Győrből senkit sem lehet kiemelni. DVSC—Vác 2-1 (0-1) Debrecen, 6000 néző. V.: Varga S. DVSC-Epona: Horváth B. — Gojan — Vadicska, Sándor Cs., Pető — Dombi, Arany, Madar, Szathmári (Medvid, a szünetben) — Sándor T., Ilea. Vác FC-Samsung: Hámori — Lévai, Nagy, Kasza, Puglits — Vojtekovszki (Nyikos, 81.), Sándor, Szoboszlai (Víg, 62.), Schwarcz — Andrássy (Borgulya, 69.), Ronta­nék. G.: Madar (50.), Sándor T. (90.), illetve Sándor (5.). Jó: Gojan, Sándor Cs., Dombi, Medvid, ill. Kasza, Nagy, Vojte­kovszki. ZTE-FTC 1-3 (0-1) Zalaegerszeg, 15 000 néző. V.: Vágner. ZTE: Tóth — Kocsárdi (Szabó Z., 65.), Horváth J., Kovács Zs. — Sztipánovics (Szabó II. Zs., 73.), Lendvai, Horváth A., Fújsz, Németh — Sebők, Preisinger. Fe­rencváros: Hajdú — Hrutka, Telek, Kuznyecov — Páling (Milovanovic, 87.), Albert, Nyilas (Zavadszky, 85.), Lisztes, Kecskés — Kopunovic, Kuntic (Nagy Zs., 77.). G.: Szabó Z. (89.), ill. Albert (30.), Nyilas (59.), Lisztes (75.). Kiállítva: Horváth A. (53.), ill. Ko­punovic (33.), Albert (62.). Jó: Fújsz, Németh, ill. Telek, Nyilas, Kuznyecov, Hajdú. Kispest—Fehérvár 5—0 (1-0) Bozsik-stadion, 4500 néző. V.: Ju­hos. Kispest-Honvéd FC: Brockha- user — Bánfi — Hahn (Plókai, 80.), Mátyus — Urbányi, Kovács B. (Fa­ragó, 46.), Bárányos, Warzycha, Duró — Tóth M., Ghinda (Jovano- vic, 82.). Fehérvár Parmalat FC: Disztl P. — Varga, László, Keresz­túri — Rósa (Varsányi, 72.), Zim­mermann, Dubecz (Pálfi, 56.), Tóth N. (Nagy L., 56.), Bekő — Dvéri, Horváth F. G.: Ghinda (4L, 57., 67.), Faragó (65.), Tóth M. (81.). Kiállítva: Varga (67.). Jó: Mátyus, Bárányos, Ghinda, Duró, ill. Horváth F. (időnként). BVSC—Stadler 2-2 (1-1) Szőnyi út, 2000 néző. V.: Arany. BVSC-Dreher: Koszta — Csábi — Molnár, Bondarenko, Szalma (Csordás, 63.) — Bükszegi, Komó­di, Aranyos, Bognár — Orosz (Ko­vács Z., 46.), Vincze. Stadler FC: Békési — Dragoner — Kertész, Makrickij, Lehota (Nagy N., 58.)— Resko, Jeremejev, Molnár Z., Csehi I. — Rumán (Csehi Z., 57.), Nyicsen- ko. G.: Bükszegi (39.), Bognár (77. — 11-esből), ill. Jeremejev (26.), Nyicsenko (76.). Jó: Molnár, Aranyos, ill. Békési, Makrickij, Molnár Z., Csehi I. A 12. forduló zárómérkőzését ma este 19 órakor az Újpest és a Vasas játssza, a mérkőzést a tv is közvetíti. Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHIR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443- 106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft (63 Ft áfával). Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068