Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-30 / 254. szám

1995. október 30., hétfő' 0 SPOÍ^ Csak a fürdővárosiak nyertek Labdarúgó WB III Gyula-Kanton FC— Kisszállás 3-2 (2-1) Gyula, 500 néző. V.: Kovács J. Gyula: Such — Fábián, Rese- tár, Burai, Démusz — Bíró, Ta­mási, Kurucz, Gajdács (Baráth), Gyura, Szegedi (Pápa). Edző: Szentléleki Béla. Kisszállás: Steiner — Cimborovics, Ko­vács I., Sánta (Ádám), Kovácse- vics — Kecskés, Gubucz, Ko­vács J., Szauer — Hánzs. Erhardt (Tóth, Bojity). Edző: Szabó Gábor. 10. perc:Gajdács kapott jobb oldalon Gyurától egy jó indítást, a csatár kétszer is felnézett, és a legjobb helyen érkező Kurucz elé gurított vissza, aki higgadtan passzolt 12—13 méterről a ka­puba,!—0. 23. perc: Kurucz a félpályá­nál a lesre játszó védőket kitakti­kázva indította Tamásit, aki len­dületesen ment el a jobb oldalon, s lövése a menteni igyekvő Stei- nerről pattant a hálóba (öngól), 2—0. 27. perc: Burai 25 méterre a hazaiak kapujától szabálytalan­kodott, a megítélt szabadrúgást Gubucz csavarta a kapu jobb oldalába, 2—1. 60. perc: bal oldalról íveltek a vendégek be egy szögletet, amelyre Cimborovics egyedül ugrott fel, s fejelt a hazaiak ka­pujába, 2—2. 76. perc: Gajdács most a bal oldalon ment el, s ügyesen ját­szott középre az érkező Gyura elé, aki közelről nem hibázott, 3—2. 85. perc: a hazaiak büntető- területén belül-Kovács J. felug­rás közben leütötte Resetárt, ezért a játékvezető a kisszállási játékost kiállította. Az MLSZ új szabálya jóvol­tából a kezdő sípszó után kettős cserével vitték le a vendégek a kötelezően előírt fiatalkorú játé­kosait. Kérdés, hogy ilyen for­mában kinek jó ez a szabály? Küzdelmes, változatos jó iramú mérkőzés alakult ki. A jó játéko­sokból álló Kisszállás — több tiszta hazai gólhelyzet mellett — sokáig partiban tudta tartani magát a gyulaiakkal. A mérkő­zés hajrájában sikerült csak a gyulaiaknak bebiztosítaniuk a három pontot. Jó: Kurucz, Gaj­dács, Tamási, ill. Cimborovics, Kovácsevics. (Jenei Kálmán) Ifjúságiak: Gyula-Kanton FC—Kisszállás 6—2. Tótkomlós! TC— Kiskundorozsma 1—2 (1—0) Tótkomlós, 600 néző. V.: Schneider. Tótkomlós: Bordás — Pásztor L., Bakai, Pásztor T. — Mitykó (Dávid), Bucholcz, Papp, Bischof, Kálmán — Fü- löp, Elek. Edző: Matajsz Pál. Kiskundorozsma: Tóth Z. — Varga-Tóth, Szabó T., Csonka (Szabó Zs.) — Móra, Gábor, Kemenes, Fábián, Kothencz (Hűvös L.) — Barna, Tóth G. (Széesényi). Edző: Vágó Attila. 19. perc: Bischoff nagy be­dobása után a labda visszapat­tant elé, majd a 16-os baloldali csücskéből beadásszerűen kilőt­te a-hosszú sarkot. Tóth kapus csúnyán elnézte a lövést, 1—1). 77. perc: Varga-Tóth hosszú bedobása lepattant az üresen álló Gáborról, aki 10 méterről senkitől sem zavartatva a bal alsó sarokba lőtt, 1—1. 82. perc: egy bal oldali be­adást Kemenes Barna elé csúsztatott, aki egy pattanás után 5 méterről a kapu jobb olda­lába bólintott, 1—2. A mérkőzés elején a vendé­gek máris támadólag léptek fel az új szerelésben pompázó ha­zaiak ellen, A kezdeti rohamo­kat sikeresen verte vissza a komlósi védelem és egy ellen­akció során a vezetést is meg­szerezte. Ezután is a listavezető uralta a pályát, de inkább a levegőben, mint a földön. For­dulás után a dorozsmaiak min­dent egy lapra téve támadtak, de a hazaiak hősiesen védekezve verték vissza ezeket az akciókat. Mivel a hazaiak említésre méltó támadást nem bírtak vezetni, így a bajnokaspiráns a mérkőzés utolsó harmadában öt perc alatt két szerencsésnek mondható góllal a maga javára fordította a mérkőzést. A komlósiak mind fejben, mind erőnlétben a végé­re teljesen elfáradtak. A játékvezetői hármas nem állt feladata magaslatán. Jó: Bakai, Elek, ill. Varga-Tóth, Szabó T., Gábor. (ifj. Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC—Kiskundorozsma 0—2. Mezőberényi FC— Kiskunfélegyháza 2—4 (0-1) Mezőberény, 300 néző. V.: Sipos. Mezőberény: Steiger­wald — Sajben, Győri (Ku- kely), Pecze, Lenkefi — Ottla- kán. Hegedűs, Kelemen (Gur- bai), Szász — Darócz, Lipták. Edző: Litauszki Pál. Kiskunfél­egyháza: Bánó — Lapsánszki (Síber), Nagy, Skribics — Újfa­lusi, Fekete, Csincsák (Valko- vics), Korom — Fütyü, Fórizs, Kertész (Papp). Edző: Kurucz István. 8. perc: Csincsák egy csel után kapura lőtt, Steigerwald csak beleütni tudott a labdába, 0—1. 54. perc: jobb oldali beadás után Fütyü a kapu bal oldalába fejelt, 0—2. 62. perc: Sajben jó kereszt- labdát kapott, elfutott és a bal alsó sarokba lőtt, 1—2. 78. perc: Fütyü labdát szer­zett, két védő is csak statisztált, és a gyenge napot kifogó Stei­gerwald mellett a bal alsó sarok­ba gurított, 1—3. 88. perc: Fekete a 16-oson átjátszotta a védőket és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett, 1—4. 89. perc: egy bal oldali be­adást Lenkefi a kapu jobb olda­lába fejelt, 2—4. Változatos, jó mérkőzést ví­vott a két csapat. A helyzeteiket jól kihasználó vendégek megér­demelten győztek. A hazaiak még mindig nem találták meg góllövő cipőjüket. Jó játékveze­tés. Jó: Sajben, Ottlakán, Len­kefi, ill. Fütyü, Fekete, Újfalusi. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kiskunfélegyháza 0—4. Kalocsa—Szarvas 0—0 Kalocsa, 600 néző. V.: Csuka. Kalocsa: Szép — Iván (Balogh F.), Aradi, Paletta — Mácsai (Balogh L), Balaton, Sári, Far­kas, Kiss (Perity)—Fekete, Ko­vács. Edző. Hayerbacher Fe­renc. Szarvas: Petrás — Ben- csik, Velky, Zahorecz K., Hóbei —- Nagy (Székely), Demjén, Truczka, Bencze (Rohony) — Kugyela, Cziglédszky. Edző: PlástyikJános. A többet támadó hazai csapat helyzeteit nem tudta kihasználni a csak védekezésre berendezke­dett Szarvas ellen. Szünet után is végig támadott a Kalocsa, de csak a gólhelyzetekig jutottak el Sáriék. A végig lelekesen és ön- feláldozóan védekező Szarvas elérte célját — pontot szerzett. Jó: Aradi, ill. Petrás, Velky, Truczka. Ifjúságiak: Kalocsa—Szar­vas 3—1. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Makó—Kunbaja 5—1 (1—1), Szegedi EAC—Szegedi VSE 1—1 (0—0), Szentes- Baja 1—0 (0—0), Mindszent— Kiskőrös 1—1 (0—0). Megyei I. osztály Gyomaendrődi Barátság— Jani ina Patrick SE 1—4 (1-2) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Megyebíró. Barátság: Halász — Csikós (Katona), Karácsony, Dinya, Bélteki (Gardi), Dobó, Nagy E., Illyés, Tóth, Janis, Orovecz (Farkas). Edző: Bélteki János. Jamina: Stumpf — Szűcs, Lábos (Tóth L), Kovács 1., Schneider, Pusztai, Tóth II. (Kovács II.), Bócsik (Nagy), Szarvas (Balogh), Bagyinka, Belicza. Edző: Turcsek Zoltán. A remekül kontrázó Jamina tet­szés szerint érte el góljait. A ha­zai csapat gyenge játékát látva csak a gólkülönbség volt kérdé­ses. G.: Orovecz a 13., ill. Ba­gyinka a 18. és a 60., Pusztai (11-esből) a 40., Nagy a 88. percben. Jó: a hazai csapatból senki sem nyújtott átlagon felü­lit, ill. a vendégcsapat vala­mennyi tagja. (Gardi Tamás) Battonyai TK—Kamut SK 3-0 (0-0) Battonya, 300 néző. V.: Bócsik. Battonya: Kunos — Fekete, Molnár, Ménesi, Hideg, Ko­vács, Árgyelán, Turbucz, Má­kos A. (Daróczi), Mákos Á., Zsóri (Roczkó). Edző: Juhász Zoltán. Kamut: Gazsó — Gézárt, Gyebnár, Bondár (Szűcs), Knapp (Varga), Bo- tyánszki, Kreisz, Rácz, Gajdács, Balogh, Hajdú. Edző: Bora Imre. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzésen a hazai csapat a második félidőben nyújtott lelkes játékával megér­demelten nyert. G.: Hideg az 54., Turbucz az 59., Mákos Á. a 64. percben Jó: Ménesi, Hideg, Árgyelán, Turbucz, Mákos A., ill. Gazsó. Gézárt, Balogh. (Lukács István) Nagyszénás! SK—Békési FC 1-3 (1-1) Nagyszénás, 200 néző. V.: Var­ga P. Nagyszénás: Ölei — Var­ga Zs., Zábrák, Brachna, Hankó, Lakatos (Szpisjak), Boér, Hege­dűs (Kvasznovszki), Árgyelán, Horv áth Zs., Trabak (Fekete E.). Játékos edző: Kvasznovszki Jó­zsef. Békés: Molnár —; Kürti, Nagy Z., Lipták, Kondacs, Var­ga Z., Nagy L, Fehér (Nagy S.), Horváth S., Méhes (Fekete Z.), Minya (Czinanó). Edző: Zsíros György. Csak egy félidőt bírt a hazai együttes a fegyelmezetten játszó békésiek ellen. G.: Laka­tos a 36., ill. Horváth S. a 29., az 52., Nagy I. a 88. percben. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Kondacs, Kürti, Varga Z., Minya, Horváth S. (Benkó'László) Medgyesegyházi TE— Doboz 6—1 (3—1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Hrga Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Kiss, Juhász, Holecz, Kovács, László (Szűcs), Petruzsán, Mocsári, Vágási, Temesvári. Edző: Bíró Géza Doboz: Pankotai — Bánszki (Zsigmond), Benedek, Nagy, Bottó, Kiszely, Békési, Képíró, Provosinszki, Skumáth (Rakonczás), Lukucz. Játékos edző: Zsigmond Károly. A hazai csapat a gólokban gazdag mér­kőzésen a hat találaton kívül még számos helyzetet dolgozott ki. Kiállítva: Bottó (két sárga lap után a 70. percben).G.: Kiss a 10., a 30., Holecz a 20., a 84., a 86., Kovács a 47., ill. Képíró a 37. percben. Jó: Kiss, Holecz, Mocsári, Temesvári, ill. a ven­dégcsapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. (Németh Ist­ván) Mezőhegyes! SE— Mezőkovácsházi TE 4—0 (1-0) Mezőhegyes, 300 néző. V.: Scsitovics. Mezőhegyes: Szilva — Farkas, Dénes, Lovász, Trungel, Varga (Medve), Zsóri, Engelhardt (Evanics), Berki, Antal (Halász), Kolozsi. Edző: Kozák István. Mezőkovácshá- za: Bíró — Gyapjas (Ale), Niki- te, Babcsán, Mészáros, Kakuszi, Marócsik, Matkócsik, Varga, Szekeres, Ágoston. Edző: Sári Ferenc. A két szomszédvár ta­lálkozóját ilyen arányban is megérdemelten nyerték a hazai­ak. G.: Kolozsi a 23., Berki az 55., Antal a 63., Lovász a 72. percben. Jó: Zsóri, Berki, Kolozsi, Trungel, Lovász, ill. Bíró. (Perlaki János) Csabacsűd—Szeghalom SC 2-2 (0-1) Csabacsűd, 300 néző. V.: Fejes. Csabacsűd: Adamik — Gulyás, Brlázs, Csicsely Z., Fügedi, Var­ga J., Kondacs, Varga T., Ur- bancsok, Jelen, Lénárt. Edző: Pctykó Márton. Szeghalom: Nagy — Macskin, Szabó L., Tóth, Barna, Szabó S., Baranya, Macsári (Kun), Vámos, Kozák, Lakatos (Sáfián). Edző: Búza Barna. A kezdésből kapott gól megzavarta a hazai játékosokat, akik a kontratámadásokra beren­dezkedő vendégek ellen nagy mezőnyfölényük ellenére gólt nem tudtak elérni. A vendégek­nek ez 10 emberrel is sikerült, de a kapujukra nehezedő nyomást nem tudták elviselni, így igazsá­gos döntetlen született. Kiállít­va: Kozák (két sárga lap után) az 50. percben, Szabó S. (ütésért) a 86. percben, Varga J. (ütésért) a 86. percben. G.: Kondacs a 75, Gulyás a 87., ill. Vámos az l.,a 60. percben. Jó: Varga T., Csicsely, Brlás, Gulyás, ill. az egész vendégcsapat. (Szilágyi Mihály) Gyomai SC—Elek SK 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Klembucz. Gyoma: Földesi — Tímár, Mázán, Vatai, Kovács (Hunya), Udvari, Igricz, Holló, Gubucz, Varjú, Fauerwerker. Edző: Durucskó Péter. Elek: Pa­taki — Sarkadi, Kohut, Juhász, Sipos (Uhrin), Séllei, Boldizsár (Szűcs), Tapasztó, Cziczeri, Trepák (Papp), Bálint. Edző: Borgula János. A kiírástól eltérően Gyomaendrődön ren­dezték az összecsapást. Jót tett az edzőváltás a vendégeknek, har­cosan, nagy akarással játszottak. Ettől függetlenül sorrendben má­sodik mérkőzését vesztette el a hazai csapat úgy, hogy végig egy kapura játszott. G.: Sarkadi a 48. percben. Jó: Vatai, ill. Kohut, Séllei, Sarkadi. (V. I.) Békéscsabai MÁV— Orosházi MTK 4-2 (1-1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Kurucz. MÁV: Tüskés — Kon­dacs, Zelenyánszki, Jakab, Pre- kop, Gál (Vizsnyiczai), Tóth A., Marik, Hürkecz (Bíró), Deák (Osgyán), Iványi. Edző: Braun Attila. Orosháza: Tóth (Oszad- szki) — Zalai, Füredi (Kasuba), Tóth G., Erzsiák, Papp Cs., Gigacz, Frankó, Varga T., Szé­kely, Berecz. Edző: Nagy István. Az első félidőben mindkét csapat sok hibával játszott. Fordulás után a hazaiak három gólt lőttek, így el is dőlt a három pont sorsa. Végül is a valamivel jobban ját­szó MÁV-osok biztosan nyertek a végig sportszerű mérkőzésen. G.: Hürkecz a 42., a 70., Marik a 60. és a 80., ill. Székely a 40., Papp (11-esből) a 74. percben. Jó: Marik, Hürkecz, Kondacs, Iványi, ill. Papp, Gigacz, Erzsiák. (G.Gy.) IFJÚSÁGIAK: Gyomaend­rődi Barátság—Jamina Patrick SE 0—2, Battonyai TK—Kamut SK 14—0, Nagyszénási SK— Békési FC 2—2, Medgyesegyhá­zi TE—Doboz 6—0, Mezőhe- gyesi SE—Mezőkovácsházi TE 1—1, Csabacsűd—Szeghalom SC 3—2, Gyomai FC—Elek SK 1—3, Békéscsabai MÁV— Orosházi MTK 5—0. A labdarúgó NB II-ben történt Keleti csoport: Tiszakécske—Hatvan 4—0, Diósgyőr—Eger 2— 0, Nyíregyháza—Kábái Cukor FC 3—1, Salgótarján—Tiszavasvári 1—1, Sényő—Hódmezővásárhely 4—0, Hajdúnánás—Kecskeméti TE 2—0, Gödöllő—Kecskeméti SC 2—1, III. kér. TVE—Kazinc­barcika 1—1. Nyugati csoport: Siófok—BKV Előre 0—0, Kaposvár—Matáv Sopron 1—2, Veszprém—Érd 2—1, Soproni LC—Dunaújváros 1—0, Budafok—Balatonfüred 2—2, Keszthely—Tatabánya I—4, Paks—Nagykanizsa 2—2, Százhalombatta—Mohács 2—1. A gyulaiak második gólja. Tamási lövése után a labdát a vetődő Steiner a saját hálójába segítette. Gyula-Kanton FC—Kisszállás 3—2 fotó: lehoczky Péter r _ Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 12 11 1­36— 7 34 2.MakóFC 12 10 1 1 32— 8 31 3. Kiskunfélegyháza 12 7 3 2 32—14 24 4. Szegedi VSE 12 7 1 4 25—13 22 5.Gyulai FC 12 6 3 3 16—13 21 6. Kalocsa 12 5 4 3 28—13 19 7. Tótkomlósi TC 12 6 1 5 14—17 19 8. Bajai FC 12 5 2 5 18—15 17 9. Kisszállás 12 5 1 6 24—18 16 10. Kiskőrös 12 3 5 4 10—12 14 11. Szegedi EAC 12 3 3 6 19—27 12 12. Szentes 12 3 3 6 11—23 12 13. Kunbaja 12 3 2 7 16—27 11 14. Mezőberényi FC 12 2 2 8 10—25 8 15.Szarvas 12 1 2 9 6—23 5 16. Mindszent 12 1 2 9 12r-43 5 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjának 13. fordulójában következik. November 4., szombat, 13.00 óra: Szarvas—Szentesi FC, Kiskunfélegyháza—Gyula-Kanton FC. November 5., vasárnap, 13.00: Kisszállás—Makó, Kun­baja—Kalocsa, Baja—Mindszent, Kiskőrös—Szegedi EAC, Szegedi VSE—Tótkomlósi TC, Kiskundorozsma— Mezőberényi FC. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójá­ban következik. November 4., szombat, 13.00 óra: Doboz— Gyomaendrődi Barátság, Jamina-Patrick SE— Nagyszénási SK, Gyoma FC—Csabacsűd, Szeghalom SC— Battonyai TK, Mezőkovácsházi TE—Medgyesegyházi TE. November 5., vasárnap, 13.00. Orosházi MTK—Elek SK, Kamut SK—Mezőhegyesi SE, Békési FC—Békéscsabai MÁV. A megyei bajnokság állása 1. Battonyai TK 12 9 1 2 28—14 28 2. Jamina Patrick SE 12 8 1 3 25— 9 25 3. Gyomaendrődi Barátság 12 7 3 2 19—10 24 4. Szeghalom SC 12 7 1 4 24—25 22 5. Csabacsűd 12 6 3 3 22—17 21 6. Békési FC 12 6 1 5 23—17 19 7. Békéscsabai MÁV 12 6 1 5 19—15 19 8. Medgyesegyházi TE 12 5 4 3 16—11 19 9. Mezőhegyesi SE 12 5 2 5 18—12 17 10. Gyoma FC 12 4 4 4 19—13 16 ll.KamutSK 12 4 4 4 9—16 16 12. Elek SK 11 3 2 6 8—14 11 13.Doboz 12 3 1 8 18—33 10 14. Nagyszénási SK 12 2 3 7 16—22 9 15.Mezőkovácsházi TE 11 2 1 8 11—28 7 16.0MTK 12 1 2 9 10—29 5 Vendégsikerek Gyomaendrődön