Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-25 / 250. szám

^ 1995. október 25., szerda SPORT f gKÉS MEGYEI HÍRLAP Több helyzete volt a Fradinak Parmalat FC—Ferencváros 1—2 (0—1) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Székesfehérvár, 10 ezer néző'. V.: Stander. Parmalat FC: Disztl — Varga, László, Ló'rincz — Dubecz (Pálfi), Zimmermann, Monyé, Rósa, Bekó' — Dvéri, Horváth. Ferencváros: Hajdú — Hrutka, Telek, Kuznyecov — Páling, Albert (Vincze O.), Nyilas, Lisztes, Kecskés — Kuntic (Nagy Zs.), Fatusi (Kopunovic). G.: Horváth (86. p.), ill. Kuntic (34. p.), kuznyecov (75.). Piros lap: Vincze O. (90. p.). Jó: Disztl, László, Dvéri, Zimmermann, ill. Telek, Nyilas, Kuntic, Kecskés. A mérkőzés előtt Disztl Pétert köszöntötték 350. NB I-es mérkőzése alkalmából. Bátran kezdett mindkét csapat, az első gólhelyzet azonban a Ferencvá­ros előtt adódott. De igazi gólt ők is csak a 34. percben szereztek: Nyilas kitűnően tálalt a felfutó Kuntic elé, aki 15 m-ről úgy lőtt gólt, hogy a labda a jobb oldali kapufáról perdült a kapuba, 0— 1. A második félidőben a székes- fehérváriak biztatóan kezdtek, megpróbáltak helyzetükön vál­toztatni, és ehhez az 54. percben nem sok hiányzott: Dvéri 22 m- ről lőtt szabadrúgása után a labda a felső kapufáról vágódott ki. A Ferencváros cserékkel igyeke­zett frissíteni, és ezt sikerrel tette: • a 75. percben a lesre játszó szé­kesfehérvári védők között Nyilas jó ritmusban indította Kopunovi- cot, akinek beadását Kuznyecov a tehetetlen Disztl Péter mellett 5 m-ről gurította a kapu közepébe, 0—2. A Parmalat azonban ezután sem adta fel, és a 86. percben Dvéri beadását Horváth Ferenc 7 m-ről fejelte a kapu bal oldalába, 1—2. Küzdelmes, de közepes szín­vonalú mérkőzésen a Ferencvá­ros több helyzetet teremtett, és ezekből kettőt kihasznált. A vég­hajrában már hiába szépített a Parmalat. Az NB I-es labdarúgó -baj­nokság állása 1. BVSC 9 1 1 22— 7 28 2. FTC 8­2 20— 8 24 3. Újpest 6 2 2 19—10 20 4. Csepel 5 3 3 20—15 18 5. Vasas 5 3 3 14—12 18 6. DVSC 5 3 3 12—11 18 7. Vác 5 2 4 21—17 17 8. MTK 4 3 3 16—11 15 9. Kispest 3 4 3 11—10 13 10. Győr 3 4 4 14—15 13 11. Stadler 2 6 3 13—15 12 12.ZTE 3 3 5 14—19 12 13. Békéscsaba 2 2 7 14—22 8 14. Parmalat 2 1 8 11—25 7 15. Haladás 1 3 7 9—26 6 16. Pécs * 2 2 7 9—15 5 *= három büntetőpont levon­va Sárréti siker a rangadón Medgyesegyháza—Szegha­lom 20—23 (12—12). NB Il-es női kézilabda-mérkőzés, Med­gyesegyháza, 50 néző. V.: Már­ki Papp. Medgyesegyháza: Szigeti — Nagy, Zana 5, Ob- suszt, Bódi 3, Bosits, Mochnács. Cs.: Veres (kapus), KOCZIHA 7, Felegyi 2, Medvegy 1, Gyus- ka. Edző: Papp Lajos. Szegha­lom: TAKÁCSNÉ — Ácsné 2, Veres 1, Zsadányi K„ HAJDÚ 5, Csemáné 2, ZSADÁNYI E. 7. Cs.: Szabó Gy. (kapus), VAR- GÁNÉ 6, Szabó K., Hegedűs. Edző: Csemáné Madar Márta. Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején elhú­zott a vendégcsapat a védeke­zésben sokat hibázó, ziccerek sorát kihagyó hazaiak ellen. A szeghalmiak kapusa remekelt. A vendégsiker megérdemelt. NKTE Békés—Juhász Gyula TF DSE 23—22 (12— 10). NB II, női, Békés, 50 néző. V.: Kiss. Békés: Lovászné — Őri 1, SEBENNÉ 5, Gyebnár, SZAKÁLNÉ 8, Nagy Á. 3, Nagy E. 4. Cs.: Pocsai (kapus), FEHÉR, Hajnal, Püski. Edző: Nagy Imre. Küzdelmes, iramos mérkőzésen végig a hazaiak ve­zettek, igen értékes két pontot szereztek. Csorvás SK—KSZSE Sze­ged 20—12 (11—7). NB II., női, Csorvás, 100 néző. V.: Masa, Szűcs. Csorvás: KO- VÁCSNÉ — GYEMÓ 8, FA­RAGÓ, Leszkó 5, BARAKO- NYI 1, Békefi 1, Vidáné 3. Cs.: Ágostonná (kapus), Békési 1, Major, Petrik 1. Edző: Püski Lászlóné. Jó iramú mérkőzésen megmutatták mire képesek a csorvási lányok. Remekül véde­keztek, helyzeteiket ügyesen ki­használták, megérdemelten nyertek, teljesítményükért di­cséretet érdemelnek. , Berettyó MSE—Újkígyós Akvaline KSE 23—27 (12— 10). NB II, férfi, Berettyóújfalu, 200 néző. V.: Ladányi, Mikházi. Újkígyós: Zubán — Csányi 1, FEKETE 10, GEDÓ 6, Gajda, Bánfi 1, SELMECZY 8. Cs.: Wolfort (kapus), Harangozó V., Lukoviczki 1, Gyulavári, Vida. Szaktanácsadó: Szabó Károly. Az első félidőbeli fegyelmezet­len játék után a második félidő­ben a kígyósiak már hat góllal is vezettek, végül megérdemelten nyertek a sereghajtó otthoná­ban. Gyulai SE—Túrkevei VSE 18—16 (12—7). NB II. férfi, Gyula, 200 néző. V.: Bodóczi, Szekeres. Gyulai SE: BÁNSZ- KI — Szilágyi 7, GÁLIK 2, Papp 2, Süli 1, Varga 2, Csányi 1. Cs.: Izsó (kapus), LENGYEL 3, Szőke, Pálinkás, Sarkadi. Az első félidőben jól játszott a gyulai csapat, megérdemelt öt­gólos vezetést szerzett, a máso­dik félidőben a vendégcsapat durván játszott, ennek követ­kezménye a szorosabb ered­mény. Tiszaföldvár—Orosházi MTK 25—24 (11—11). NB II. férfi, Tiszaföldvár, 300 nző. V.: Kliment, Kiss S. Orosháza: Bartha — Jambrik 3, Lovász 4, BORDÁS 5, Juhos 3, SZÁVA 5, MARTON R. 3. Cs.: Szikora, Szász Z. (kapusok), Hegyi, Szász P. 1, Varsandán. Edző: Marton László. Hétközben az orosháziak leigazolták az egy­kori élvonalbeli Hegyi Pétert, valamint Száva Flóriánt. Hegyi bemutatkozása balszerencsésen sikerült, hiszen az első félidőben combizom-szakadást szenve­dett. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a befejezés előtt öt perc­cel 23—-20-ra vezetett az OMTK. Ezután hetest hibáztak, kapufát lőttek a vendégek, és egyenlített a hazai csapat, 24— 24, majd időn túli dobásból a győzelmet is megszerezte. Csaba Mirelité—Juhász Gyula TK FSE 23—18 (12— 6). NB II, férfi, Békéscsaba, 50 néző. V.: Levente, Patai. Mire­lité: Murányi — Molnár 2, Ko­vács Z., Kovács L. 2, Gazsó 3, BARNA 8, Bene. Cs.: Komáro­mi 4, LOVÁSZ 4. Edző: Felleg- vári Zoltán. Már az első félidő végére meggyőző előnyre tett szert a csabai együttes, amit nagyszerű védekezésének kö­szönhetett. Szünet után az ered­mény tartása volt a legfonto­sabb, így megérdemelt győzel­met aratott a Mirelité. Két csabai súlyemelő aranyérem Budapesten a Testvériség termében rendezték meg a hét végén a súlyemelők juni­or magyar bajnokságát. A vi­adalon a Békéscsabai Előre Súlyemelő Egyesületet ket­ten képviselték, százszáza­lékos sikerrel. Mint Bökfi Já­nos edző elmondta: az 54 kg- os (5 induló) Jenei Attila a fogyasztás után elmaradt ugyan legjobbjától, de így is biztosan nyert aranyérmet 152.5 (62,5, 90) kg-os telje­sítménnyel. A 91 kg-ban (8 induló) — eredeti súlycso­portjában — a junior váloga­tott Püski István is nagy fö­lénnyel lett aranyérmes, 312.5 (140,172,5) kg-mal. A békéscsabai súlyemelők a Stefánia Cukrász Kft. és az Aleko Márkaképviselet és Szerviz támogatásával vettek részt az országos bajnoksá­gon. Püski István (Békéscsabai Előre Súlyemelő Egyesület) ju­nior magyar bajnoki címet szerzett fotó: lehoczky PÉTER 2. Országos Sportforum ’95 ...de hol voltak a „befogadók?” Immár másodszor rendezte meg a minap a Ma­gyar Sportújságírók Szövetsége Balatonszépla- kon—egyéb szakmai rendezvényekbe ágyazva — második országos sportfórumát. Tucatnyi témát jelent a sporthoz akár egyetlen szállal is kötődők számára a fórum egyetlen témája: mi­ként alakul(hat) a sport támogatása a jövőben — az állam oldaláról. A megyéből többek közt jelent volt a tanácskozáson Rozsnyai Sándor, az OMTK társadalmi elnöke, a Sportszövetségek Országos Szövetségének megyei szervezete el­nöke és Mikus István, az Orosházi MTK elnök­ségi tagja. Milyen „munícióval” tértek haza Balatonszéplakról? — kérdeztük Rozsnyai Sándort. —Számos hasznos információval—mondta a hazai sportélet koordinációjában egyre erőteljesebb szerepet vállaló SOSZ helyi „szóvivője”. — Mindenekelőtt elismerés illeti a sportújságírók szövetségét, hogy felvállalja az ilyen jellegű tanácskozásokat, hiszen a párbe­széd lehetősége esetleg eleve „kapaszkodási pontot” jelenthet a mi számunkra. A gond azon­ban éppen ebből is fakad. Nevezetesen az, hogy, jóllehet az Állami Számvevőszék elnöke épp­úgy, mint az APEH első számú vezetője fogad­hatta ugyan rendkívül megértőén az abszolút padlón lévő sportszervezetek sirámait, még jobb lett volna, ha mindezt közvetlenül a törvényelő­készítők is hallják. Úgy tudom, Bokros minisz­ter úrtól kezdve minden illetékest meghívtak, de a legegyszerűbb — lemondani a párbeszédet... Talán ez hagyott bennünk elsősorban utánér­zést. Ha a fogadó oldal hiányzik, úgy érzem, sokkal nehezebben értjük meg egymást. Már­pedig a megoldást közösen kell keresni, ezt maga Pitti úr is hangsúlyozta. Minden esetre a több klub létéért is felelősséget érző társadalmi vezetőként a napokban mind a 37 egyformán érdekelt megyei klubbal megosztom az ott el­hangzottakat, azzal a legfontosabb üzenettel, hogy nincs más kiút, mint november 15-éig mindenki vegye fel a kapcsolatot az adóhatóság­gal és kössenek engedményes fizetési megálla­podást, azt szem előtt tartva: az állam és a sportklubok is jól járjanak, vagyis szülessen kompromisszum. Ha egy mondatban kellene fogalmaznom, azt mondanám: meneküljünk előre és nyerjünk — legalább időt... (fábián) Lada-cross területi verseny A Csongrád megyei Fábiánse- bestyénen rendezték meg a La­da-cross területi bajnokság 6. fordulóját. A szeles időben 1500 néző volt kíváncsi a viadalra. Két kategóriában 6 egyesület 30 crossozója küzdött az első­ségért, a helyezésekért. A futa­mok szüneteiben az orosházi roncsderbisek, a fiatal motor- crossozók és a Surján SE oldal­kocsis versenyzői tartottak be­mutatót. A döntők után a szuperdöntőkre került sor, ame­lyen mindkét kategóriában a legjobb eredményt elért 8 versenyző vehetett részt. A győztesek és a Békés me­gyeiek eredményei. DIV I. 1300 kem alattiak: Nagy Ro­land (Nagymágocsi ASC), 3. Szénási (Orosházi TSE). DIV II. 1500 kem felettiek: Dombi Imre (Fábián Ring SC), 2. Sülé (Orosházi TSE). Szuperdöntő: Rostás Tibor (Orosházi TSE), 2. Benkő (Gádoros), 3. Somogyi (Orosházi TSE). Csapatban: Nagymágocsi ASC, 3. Orosházi TSE. A bajnokság állása a 6. for­duló után: 1. Orosházi TSE, 2. Fábián Ring SC, 3. Nagymágo­csi ASC. T.B.I. Megkezdődött a megyei sakk csb Az első forduló nagy meglepetése Csorváson Elkezdődtek a Békés megyei I. osztályú sakkcsapat-bajnok­ság 1995—96. évi küzdelmei. A bajnokságra tíz csapat összesen 269 sakkozóját nevezte. A bajnoki küzdelmekből ezúttal hiányoznak a már 1982 óta folyamatosan szereplő Mezőhegy esi SE sakkozói. Mindjárt az első forduló szolgált meglepetéssel: a csorvásiak nagyarányú győzelmet arattak a gyulaiak ellen. Ismerve a Battonya összeállítását, orosházi győzelmük talán már nem is meglepetés. Lejátszották az első rangadókat is, ahol a Békéscsabai Építők és a Csaba SK minimális győzelmet ért el. Az első forduló eredményei. Mozgáskorlátozottak Szar­vas—Békéscsabai Építők 5,5:6,5. A békéscsabaiaknak igen jó ellenfelet sikerült legyőzniük, sikerük teljesen megérdemelt. Csaba SK—Békési TE 6,5:5,5. A bajnokcsapat csak hatal­mas küzdelemben tudta elérni minimális győzelmét. Csorvási SK—Gyulai SE 7,5:4,5. A csak kilenc játékossal kiálló gyulaiak számára a mérkőzés fájdalmas meglepetéssel végződött. Mezőberényi SDSE—Gyomaendrőd 5:7. Kétórai játékidő után még úgy nézett ki, hogy a herényieknek esélyük van a győzelemre, de utána megfordult minden. A hazaiak többjáté­kosánál hiányzott a győzni akarás. Orosházi MTK II.—Battonya 5,5:6,5. A rendkívül fordula­tos játszmákban a papírforma szerint esélyesebb vendégcsapat ütőképesebbnek bizonyult a hazaiaknál. Igaz, az orosháziaktól a szerencse is elpártolt, de ez sem menti vereségüket. Három mérkőzés a héten Nem hivatkozhatnak tétlenségre a Békéscsabai FDSE röplabdás lányai, ugyanis a héten három rangos eseményen is helyt kell állniuk — mindannyiszor hazai környezetben, ezért a szurkolók is válogathatnak, melyik cseme­gét helyezik előtérbe. Ma, szer­dán Magyar Kupa-mérkőzést ját­szanak a főiskola tornatermében (18 óra), ez lesz a múlt heti, ajkai találkozó visszavágója, l^int em­lékezetes, a múlt héten a dunántú­li csapat nyert 3:0 arányban s mi­vel a szettek így végződtek: 11,2, 5 — igencsak nagy hajrát kell kivágniuk a főiskolás hölgyek­nek, ha szeretnének továbbjutni. Még 24 órát sem pihenhetnek a csabai röpisek, csütörtökön (16.30 óra) egy barátságos, vagy nevezhetjük úgy: bemutató, kedvcsináló edzőmérkőzésre ér­kezik a megyeszékhelyre a ma­gyar bajnok Kordax-Eger SE, amely az Interliga egyik legerősebb csapata. Aztán hét végén, vasárnap (14 óra) újra az ajkaiak érkeznek Bé­késcsabára, amikor bajnoki kere­tében mérik össze tudásukat a csabai lányokkal. Rangadót nyertek az OMTK-s lányok Makó—Orosházi MTK 6:12. NB Il-es férfi asztalitenisz­mérkőzés, Makó. Az orosháziak a két balkezes, a fiatal Baranyi és a rutinosabb Sándor vezérle­tével biztosan nyertek. Oroshá­zi győztesek: Baranyi, Sándor 3—3, Bohács, Puskás 2—2, a Baranyi, Bohács és a Sándor, Puskás párosok. Orosházi MTK II.—MTV SE 14:4. NB II, női, Orosháza. Betegség miatt bizonytalan volt a hazaiak összeállítása, ám Sáth Sándor, a felnőttek edzője a tar­talékok segítségére sietett és el­tekintett Lehoczki Anett csehor­szági szereplésétől. Az ered­mény alakulása nem tükrözi a nagy küzdelmet a BSE utánpót­láskorú játékosait felvonultató MTV SE ellen. Orosházi győz­tesek: Páli, Molnár E. Lehoczki A. 4—4, Lehoczki M. 1, és a Lehoczki A., Molnár E. páros. Szentes—Orosházi MTK II. 18:0. NB III, férfi, Szentes. Az előzetes várakozással ellen­tétben sima vereséget szenve­dett az eddig jól szereplő oros­házi utánpótlás csapat. Békési TE II.—Martfű 16:2. NB III, férfi, Békés. A jobb játékerőt képviselő hazaiak meggyőző teljesítményt nyúj­tottak, biztosan nyertek. Békési győztesek: Sebestyén, Bo- tyánszki 4—4, Czina, Lukács 3—3, a Sebestyán, Czina és a Botyánszki, Lukács párosok. Elésker SE Gyula—Szege­di AC 6:12.NB III. férfi, Gyula. A vendégegyüttes egységesebb játékerőt képviselt, stílusuk meglepte a hazai csapatot. Gyu­lai győztesek: Béres 4, Tóth J. 1 és a Tóth J„ Thúróczy páros. TOTÓTIPPJEINK a 43. heti szelvényekhez: 1. Kispest—Parmalat FC 1 2. Bremen—St. Pauli 1 3. B. München—V fB Stuttgart 1 4. Hamburg—Kaiserslautern 1 x 5. Düsseldorf—Leverkusen x 2 6. Rostock—Frankfurt xl 7. Atalanta—Ldinese lx 8. Cagliari—Roma x 2 9. Fiorentina—Bari 1 10. Lazio—Juventus x 2 11. Napoli—Cremonese 1 12. Padova—Sampdoria x 2 13. Torino—Vicenza 1 +1. mérkőzés: 14. BVSC—Stadler FC 1 RF.KÉS MEGYEI HÍRLAP Közéleti napilap. Fó'szerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telcfonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok: (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍ R” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66)443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 Ft (63 Ft áfával). Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068