Békés Megyei Hírlap, 1995. október (50. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

BfcMEGYEIJURLáp­SPORT 1995. október 9., hétfő £ \ <D Csak a Berény szerzett pontot Ifjúságiak: Makói FC— Gyulai FC 2—3. Battonyai siker a rangadón LABDARÚGÓ Mi III Szarvas—Kiskőrös 0—1 (0-0) Szarvas, 300 néző. V.: Sipos. Szarvas: Petrás — Kon tér (Zahorecz Gy.), Demjén, Ro- hony (Darida) — Bencsik, Hóbei, Velky, Nagy P. — Bencze (Bány), Sindel, Székely. Edző: Plástyik János. Kiskőrös: Mlinkó — Tóth A., Kapics, Málik, Beregszászi — Éliás, Miskovicz, Pecznyik, Aszódi (Geiger) — Agócs (Szűcs L.), Galambfalvi (Szűcs K.). Edző: Szlovák László. 49. perc: Szűcs K. a 16-osnál balra továbbított Éliás elé, aki a kifutó kapus mellett a hosszú sarokba lőtt,0—1. A második félidőben kapott, korai vendéggól zavarba hozta a hazaiakat, s egyenlíteni sem volt erejük. A vendégek így teljesen megérdemelten nyertek. Jó: Hóbei, Velky, ill. Málik, Éliás, Miskovicz. (Csabai Pál) Ifjúságiak: Szarvas—Kis­kőrös 1—1. Makói FC—Gyulai FC 2-1 (2-0) Makó, 1500 néző. V.: Ignácz. Makó: Himer — Mező, Sahin, Kis — Frank, Csák (Anda), Bódi (Kondacs), Ferenczy, Karsai—Márki (Papp), Miklós. Edző: Kolozsvári János.Gyula: Such — Resetár, Pápa, Fábián, Szilágyi — Tamási, Kurucz, Démusz, Baráth (Gajdács) — Bíró, Gyura. Edző: Szentléleki Béla. 7. perc: Bódi szerzett labdát a vendégek 16-osa előtt, Miklós elé adott, aki 12 méterről a kivetődő Such alatt a kapu bal oldalába gurított, 1—0. 34. perc: Karsai a bal olda­lon, a fél pályánál szerzett lab­dát, nagy lendülettel megindult a kapu felé, lefutotta Pápát, majd higgadtan, 14 méterről a kapu bal oldalába gurított, 2—0. 72. perc: Démusz és Frank összecsapott a fél pályánál, a játékvezető a hazai középpá­lyást kiállította. 77. perc: Pápa szabadrúgást ívelt a kapu elé. Szilágyi remek ütemben érkezett, s ötméteres fejese után a labda a kapu bal oldalába vágódott, 2—1. Az első perctől a hazaiak kez­deményeztek, ám a korai gól után elmaradtak a várt rohamok. Ezt követően Gyura és Kurucz vezetésével feljöttek a vendé­gek, s néhányszor csak Himer bravúrja mentette meg a hazai kaput a góltól. Szünet után Bódi kiválása nagyban érződött a ha­zaiak játékán, esett a színvonal, sok volt az átadási hiba, a gyula­iak egyre többet veszélyeztet­tek. Frank kiállítása után szépí­tettek a vendégek, s 'a makóiak saját maguknak tették izgalmas­sá a véghajrát. Jó: Karsai, Bódi, Himer, Kis, ill. Gyura, Bíró, Szilágyi. Kalocsa—Mezőberényi FC 0-0 Kalocsa, 800 néző. V.: Keresz­túri. Kalocsa: Szép — Iván, Aradi, Mácsai, Unyi (Balaton) —Márton (Balogh I.), Sári, Far­kas, Kiss (Perity) —- Fekete, Ko­vács. Edző: Hayerbacher Fe­renc.Mezőberény:Steigerwald :— Sajben, Győri, Pecze, Lenkefi — Ottlakán, Hegedűs, Kelemen, Szász — Darócz, Lipták. Edző: Litauszki Pál. Az első félidőben a mezőny­ben többet birtokolták a labdát a hazaiak. A helyzetek azonban kimaradtak.. Szünet után nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára, ám a herényiek lelkes és szervezett védekezéssel meg­érdemelten szerezték meg első idegenbeli pontjukat. Jó: Iván, Kovács, Balogh I., ill. az egész vendégcsapat dicsérhető. Ifjúságiak: Kalocsa— Mezőberényi FC 4—0. Kunbaja—Tótkomlós! TC 2-1 (2-0) Kunbaja, 250 néző. V.: Varga S. Kunbaja: Szőke — Farkas S., Novák, Pálosi, Csoszics — Szalai (Éber), Evanics, Káko- nyi, Nuszpl — Wettstein (Nagy I.), Sindler (Markovics). Edző: Szőcs Lázár. Tótkomlós: Bor­dás—Tóthabonyi, Dávid, Pász­tor L. (Mitykó), Kálmán — Pásztor T. (Diószegi), Bischof, Papp, Bucholcz — Bakai, Elek (Fülöp). Edző: Matajsz Pál. 12. perc: Kákonyi a 16-os sarkáról szabadrúgást végzett el, labdája a kapu bal oldalába vágódott, 1—0. 38. perc: Kákonyi 18 méte­res szabadrúgása a vendégek ka­pujában kötött ki, 2—0. 50. perc: Egy bal oldali szög­let után Kálmán csúsztatását Papp élesen a hálóba fejelte, 2—1. Az első játékrészben két jól eltalált szabadrúgásgóllal szer­zett vezetést • a Bács megyei együttes. Szünet után kitámad­tak a tótkomlósiak, gyorsan szé­pítettek, ezután is veszélyes ak­ciókat vezettek, ám a kapu előtt elfogyott a vendégek tudomá­nya. A küzdelmes mérkőzésen jobb összpontosítással pontot szerezhetett volna az újonc Bé­kés megyei csapat. Já Cso­szics, Pálosi, Kákonyi, ill. Bor­dás, Papp. Ifjúságiak: Kunbaja—Tót- komlósiTC 1—2. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Baja 2—0 (1—0), Kiskundorozs- ma—Szentes 7—0 (4—0), Kis­kunfélegyháza—Mindszent 8—1 (3—0), Kisszállás—Sze­gedi EAC 5—1 (3—0). Hét köz­ben játszották: Makói FC— Mindszent 5—1 (3—1). MEGYEI I. OSZTÁLY Jamina-Patrick SE— Battonyai TK 1-2 (0-2) Békéscsaba, 200 néző. V.: Brusznyiczki. Jamina: Stumpf (Kovács A.) — Szűcs, Nagy (Lábos), Kovács B. (Balogh), Schneider. Pusztai, Tóth M., Bócsik (Tóth . A.), Szarvas, Bagyinka, Belicza. Edző: Turcsek Zoltán. Battonya: Ku­nos — Fekete, Molnár, Ármán, Putnoki, Kovács, Árgyelán, Turbucz, Zsóri (Mákos A.), Má­kos Á., Magyar (Ménesi). Edző: Juhász Zoltán. Az első játék­részben a hazai csapat meghatá­rozó játékosai mélyen tudásuk alatt szerepeltek a rangadón, melynek egyenes következmé­nye a vendégek 2—0-s vezeté­se. A második félidőben a cse­rék után változott a játék, de a hazai pontszerzés nem sikerült. G.: Balogh a 81., ill. Magyar a 10., Turbucz (11-esből) a 27. percben. Jó: Pusztai, Bagyinka. Lábos, ill. Kovács, Turbucz, Mákos Á., Magyar. (Ravasz Pál) Szeghalom SC—Orosházi MTK 3-2 (1-2) Szeghalom, 300 néző. V.: Me­gyebíró. Szeghalom: Nagy — Kozák, Barna, Tóth, Szabó L., Szabó S., Lakatos (Macsári), Schultz, Baranya, Vámos, Zsombok J. Edző: Búza Barna. Orosháza: Tóth — Sebők (Gigacz), Tóth G., Erzsiák, Za­lai, Papp, Deák (Berecz), Fran­kó (Szenteczki), Székely (Kruzslicz), Bányik, Füredi. Edző: Nagy István. Az első félidőben a sereghajtó meglepte a mezőnyfölényben játszó házi­gazdákat, és megérdemelt veze­tést szerzett. Szünet után a sárré­tiek nagyobb sebességre kap­csoltak, rendezték soraikat, a maguk javára fordították a mérkőzést. G.: Vámos, Bara­nya, Zsombok J., ill. Papp, Bányik. Jó: Vámos, Baranya, Zsombok J., ill. Papp, Füredi, Frankó. Nagyszénás! SK— Mezőhegyes! SE 3—3 (1-1) Nagyszénás, 300 néző. V.: Korim. Nagyszénás: Ölei — Szpisjak (Kvasznovszki), Záb- rák, Brachna, Hankó; Godár, Boér Zs., Hegedűs, Árgyelán, Horváth, Trabak. Játékos edző: Kvasznovszki József. Mezőhe­gyes: Szilva — Kolozsi, Dénes, Lovász, Trungel, Farkas, Varga, Engelhardt, Zsóri, Berki, Kapocs (Evanics). Edző: Kozák István. Küzdelmes, változatos mérkőzésen nem bírt egymással a két csapat. G.: Trabak a 44., Árgyelán az 56., a 79., ill. Zsóri a 3., Kolozsi az 59., Boér Zs. (ön­gól) a 75. percben. Jó: Barchna, Árgyelán, Trabak, ill. Zsóri, Far­kas, Lovász. (Benkő László) Kamat SK—Békéscsabai MÁV 0-0 Kamut, 200 néző. V.: Kiss. Kamut: Gazsó — Gézárt, Gyeb- nár, Tárnok, Knapp, Botyán- szki, Antmann (Bognár), Bondár, Hajdú (Varga), Balogh, Komáromi. Edző: Bora Imre. MÁ V: Tüskés — Zelenyánszki, Tóth M., Prekop, Galovicz, Deák, Tóth A. (Gál), Marik, Hürkecz, Lipták V. (Iványi), Lipták A. Edző: Braun Attila. Közepes színvonalú, de végig küzdelmes mérkőzésen mindkét csapatnak voltak helyzetei, de azokat nem tudták gólra váltani. Az eredmény igazságosnak mondható. Jó: Gyebnár, Bon­dár, Balogh, ill. Tüskés, Galovicz, Marik. (Szlancsik Já­nos) Békési FC—Gyomai FC 3_0 (1-0) Békés, 250 néző. V.: Kurucz. Békés: Molnár —,Varga, Kürti (Nagy S.), Lipták, Kondacs, Pálfí, Jánosi, Kocsány (Fekete), Horváth, Nagy I. (Minya), Nagy Z. Edző: Zsíros György. Gyoma: Földesi — Tímár, Má­zán, Vatai, Kovács, Somogyi, Udvari, Varjú, Holló, Gubucz, Hunya (Fauerwerker). Edző: Durucskó Péter. Küzdelmes, élénk iramú összecsapás volt, a Békési FC „csikócsápata” célratörőbben játszott, győzelme így megérdemelt. Ki­állítva: Tímár (a partjelző meg­sértéséért) a 90. percben. G.: Horváth a 32. és a 62., Lipták a 89. percben. Jó: Kondacs (a me­zőny legjobbja), Fekete, Hor­váth, ill. Kovács, Holló. (Nagy Mihály Tibor) Gyomaendrődi Barátság— Medgyesegyháza 2—0 (1-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Makay. Barátság: Halász — Csikós (Farkas), Karácsony, Dinya (Pataki), Bélteki (Gardi), Nagy E., Tóth, Kocsis, Ilyés, Ja­nis, Orovecz. Edző: Bélteki Já­nos. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma, Kiss Á., Juhász, Holecz, Kovács, Zsurzsucz, Szabó, Mocsári, Vágási, Te­mesvári (László). Edző: Bíró Géza. A vendégek nem tudtak felnőni a rangadó színvonalá­hoz. Durvaságokkal próbálták kétségessé tenni a hazaiak győzelmét, de ezen a napon nem lehetett az endrődieket megver­ni. Kiállítva: Holecz a 38. és Vágási (mindkettő utánrúgás- ért) a 60. percben. G.: Bélteki a 10.., Tóth az 57. percben. Jó: Karácsony, Bélteki, Janis, ill. Homik.(Gardi Tamás) Doboz—Csabacsűd 2—3 (1-3) Doboz, 100 néző. V.: Csonka. A mérkőzésről nem érkezett rész­letes tudósítás. A Mezőkovácsházi TE—Elek SK mérkőzést későbbi idő­pontban játsszák. IFJÚSÁGIAK: Jamina-Pat­rick SE—Battonyai TK 5—3, Szeghalom SC—Orosházi MTK 1—4, Nagyszénási SK— Mezőhegyesi SE 0—2, Kamut SK—Békéscsabai MÁV 0—9, Békés FC—nyoma FC 2—0, Gyomaendrődi Barátság— Medgyesegyháza 2—0. A labdarúgó NB Il-ben történt Keleti csoport: Kecskeméti SC- RSC—Salgótarján 1—2, Eger— in. kér. TVE 0—2, Kecskeméti TE—Tiszakécske 2—1, Hajdú­nánás—Diósgyőr 1—1, Kazinc­barcika—Kábái Cukor FC 0—2, Hatvan—Nyíregyháza 2—2, Sé- nyő—Gödöllő 2—1, Hódmező­vásárhely—Tiszavasvári 1—3. Nyugati csoport: Veszp­rém—Budafok 1—3, Érd— Keszthely 4—0, Matáv Sop­ron—Nagykanizsa 1—2, BKV Előre—Paks 2—2, Kaposvár— Siófok 3—3, Dunaújváros— Mohács 5—1, Balatonfüred— Sopron 1—3, Tatabánya— Százhalombatta 1—1. SPORTHÍREK Légiós találkozó. Jóté­kony célú labdarúgó-mérkőzé- senWépett pályára az NB III-as Tiszafüred-Ivecosped, ellenfele a Magyarországon szereplő ide­genlégiósok válogatottja volt, amelyben két békéscsabai Sza­bados és Stancu is szerepelt. A találkozó teljes bevételét a debre­ceni menekülttáborban elhelye­zett gyermekek megsegítésére ajánlották fel. A mérkőzést 4—0- ra az idegenlégiósok nyerték és Szabados góllal járult a sikerhez. Csepel-Kordax-—Békéscsa­bai Előre FC 1—0 (1—0). NB I- es ifjúsági A korcsoportos labda­rúgó-mérkőzés, Budapest, Cse­pel, 100 néző. V.: Péter. Békés­csaba: Láza — Czipó, Zsibrita (Halász), Valentényi, BaloghZs., Kvasz, Hajdú, Hídvégi (Futaki), Csulik, Borbola, Vadas Ä. Edző: Marik László. A hazaiak két kapuralövéséből az egyik gólt ho­zott, míg a másik oldalon a fö­lényben játszó csabaiaknak 85 perc is kevés volt a gólszerzés­hez. Jó: Láza, Vadas A., Halász. Csepel-Kordax—Békéscsa­bai Előre FC 2—3 (1—1). NB I- es ifjúsági B korcsoportos labda­rúgó-mérkőzés, Budapest, Cse­pel, 50 néző. V.: Lovász. Békés­csaba: Szeles — Godár, Sallai, Tóth, Semjéni, Pozsár (Biró), Horváth, Szűcs Z. (Simon), Forrai, Szabados, Oláh (Szűcs I.). Edző: Batke László. G.: Forrai, Simon, Semjéni (11-esből). Jó: Szeles, Szabados, Forrai, Hor­váth. Két érem Paksról. Pakson rendezték meg a hét végén az Atom Kupa nemzetközi ökölví- vótomát. A viadalon szorítóba léptek a békési és a békéscsabai öklözök is. A 67 kg-osok súly­csoportjában a békési Zsilák P. az elődöntőbe jutott, ahol pontozá­sos vereséget szenvedett a hajdú­hadházi Nagytól, így bronzérmes lett. A Békéscsabai Ökölvívó SE versenyzője, Zsilák Gy. a 81 kilo­grammban az első találkozón a lengyel Górecki ellen remekül öklözött, ellenfele a harmadik menetben feladta a kilátástalan küzdelmet. A döntőbe jutásért a paksiak kitűnőségétől, Kozák Ist­vántól azonban kikapott, miután rutinosabb ellenfelével szemben az első menetben döntő fölény miatt feladásra kényszerült, így ő is bronzérmes lett. Csabai Konzerv SE— Elektromos 3,5:8,5. NB I B-s sakkcsapatbajnoki mérkőzés, Békéscsaba. A táblák sorrendjé­ben: Sax—Pintér J. 0,5:0,5, Lu­kács P.—Horváth Cs. 0,5:0,5, Emődi Gy.—Horváth J. 0,5:0,5, Kocsis J.—Czebe 0,5:0,5, Feke­te—Arnold 0:1, Pfeiffer—Deli 0,5:0,5, dr. Gosztolya—Meleg­hegyi 0:1, Kakuk—Letregalli 0,5:0,5, Szaszák—dr. Lakó 0,5:0,5, Petró—Szitás 0:1, Bau­er—Kiss F. 0:1, Kokavecz— Kiss G. 0:1. Sakksport-történeti esemény volt vasárnap Békés­csabán, hiszen a városban még sohasem ült asztalhoz öt aktív nemzetközi nagymester. Külön örvendetes, hogy ebből kettő a hazaiakat erősítette. A két szám­jegyű vereség elkerülése érdeké­ben harcolt a csabai gárda. A na­gyobb játékerő az ötödik órában domborodott ki, addig 2,5:2,5-re állt a mérkőzés. A csíkos mezes doboziak támadnak a fehér mezes csabacsűdi- ek elleni mérkőzésen. A megyei I. osztályban: Doboz—Csaba- csüd 2—3 FOTÓ: KOVÁCS ERZSÉBET Az Alföld csoport állása 1. Kiskundorozsma 9 8 1­27— 6 25 2. Makói FC 9 7 1 1 22— 6 22 3. Kalocsa 9 5 2 2 27—10 17 4.Tótkomlósi TC 9 5 1 3 11—11 16 5. Kiskunfélegyháza 9 4 3 2 21—10 15 6. Szegedi VSE 9 5­4 14— 9 15 7. Gyulai FC 9 4 2 3 10— 9 14 8. Kisszállás 9 4 1 4 16—12 13 9. Bajai FC 9 4 1 4 14—13 13 10. Kiskőrös 9 3 2 4 8—10 11 11. Szegedi EAC 9 3 2 4 16—19 11 12. Kunbaja 9 3 1 5 13—19 10 13.Szentes 9 2 2 5 9—21 8 14. Mezőberényi FC 9 2 1 6 6—15 7 15.Szarvas 9 1 1 7 5—17 4 16. Mindszent 9 1 1 7 9—30 4 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában a 10. fordulóban következik. Október 15., vasárnap, 14.00 óra: Makó—Szarvas, Gyulai FC—Kalocsa, Mezőberényi FC— Kunbaja, Tótkomlósi TC—Kisszállás, Szeged—Kiskunfél­egyháza, Mindszent—Kiskundorozsma, Szentes—Szegedi VSE, Baja—Kiskőrös. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójá­ban következik. Október 14., szombat, 14.00 óra: Gyomaendrődi Barátság—Békési FC, Battonya—Doboz. Október 15., vasárnap, 14.00 óra: Medgyesegyházi TE— Nagyszénási SK, Mezőhegyesi SE—Jamina-Patrick SE, Csabacsűd—Mezőkovácsházi TE, Elek SK—Kamut SK, Békéscsabai MÁV—Szeghalom SC, Orosházi MTK—Gyo­mai FC. A megyei bajnokság állása 1. Jamina-Patrick SE 9 6 1 2 18— 7 19 2. Battonyai TK 9 6 1 2 15—11 19 3.Gyomaendrődi Barátság 9 5 3 1 15— 5 18 4. Csabacsűd 9 5 2 2 17—13 17 5.Medgyesegyházi TE 9 4 3 2 8— 5 15 6. Szeghalom SC 9 5­4 15—20 15 7. Gyomai FC 9 3 4 2 14—10 13 8. Békési FC 9 4 1 4 18—15 13 9. Békéscsabai MÁV 9 4 1 4 12—10 13 10. Mezőhegyesi SE 9 3 2 4 11— 9 11 ll.KamutSK 9 2 4 3 7—13 10 12.Nagyszénási SK 9 2 2 5 12—15 8 13. Elek SK 8 2 2 4 6— 9 8 14. Doboz 9 2 1 6 13—20 7 15. Mezőkovácsházi TE 8 2 1 5 8—16 7 16. Orosházi MTK 9 1 2 6 7—18 5